post

Opublikowane 16.06.2021 08:33 przez

redakcja

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim.

Liderzy rozczarowali w poniedziałek na meczu, zawiedli swoich kibiców również po. Polscy fani wychodzili ze stadionu w Sankt Petersburgu sfrustrowani nie tylko wynikiem. Po spotkaniu czekali, by piłkarze podeszli, podziękowali im za wsparcie. Ci jednak od razu uciekli do szatni, mimo że ci, którzy do Rosji przylecieli powinni zostać docenieni w czasach pandemii szczególnie – ich podróżowanie za reprezentacją jest teraz i zdecydowanie bardziej kosztowne (dochodzą m.in. testy PCR), jak i bardziej skomplikowane ze względu właśnie na obostrzenia związane z koronawirusem. Dla Biało-Czerwonych nie miało to w poniedziałek ok godziny 20 znaczenia. Ich poczucie odpowiedzialności za porażkę w pierwszym meczu na Euro najlepiej obrazował obrazek, który zobaczyli po spotkaniu dziennikarze. Covid-19 odebrał możliwość przeprowadzania wywiadów na żywo (z wyjątkiem stacji telewizyjnych, które transmitują mistrzostwa), do przedstawicieli mediów są wysyłani po meczu dwaj-trzej piłkarze. Kogo wysłano na pierwszy ogień po meczu, który sprawił, że większość polskich kibiców poczuła się oszukana? Jaki zawodnik miał się wytłumaczyć z tej wstydliwej porażki? Tymoteusz Puchacz – obrońca, który wszedł na boisko dopiero w drugiej połowie, dla którego był to trzeci mecz w dorosłej reprezentacji. Tak właśnie odpowiedzialność wzięli na siebie liderzy. I nie ma większego znaczenia, że dzień później Krychowiak przyszedł na konferencję prasową (choć należy to docenić), że Lewandowski zamieścił w mediach społecznościowych wpis, w którym podziękował kibicom. Wszystkie te zachowania były jak gra Polaków w poniedziałek – spóźnione.

Biało-Czerwoni przeciwko Słowacji popełniali te same błędy, co w poprzednich meczach.

Paulo Sousa pięknie mówi. Podobno ma tak od dziecka, tyle że kiedyś, dawno temu jeszcze w dzieciństwie w Portugalii, wygłaszał przemowy na katechezach, a w ostatnich latach o futbolu w różnych zakątkach świata. Nawet w Girondins Bordeaux przyznawali, że choć na grę drużyny patrzeć się nie dało, to słuchanie szkoleniowca było czystą przyjemnością. Teraz to samo przeżywamy w Polsce. W przeciwieństwie do poprzedników na stanowisku selekcjonera Sousa mówił konkretnie, bez pustosłowia. Do ogólnopolskiego dyskursu piłkarskiego wprowadził choćby pojęcie „cyrkulacja piłki” w znaczeniu wymieniania podań między zawodnikami, którego wcześniej używali głównie taktyczni maniacy, a w kontekście kadry narodowej padało bardzo rzadko (o ile nie nie nigdy…). Niestety, w futbolu od samego gadania wiele się nie osiągnie.

Sousa był jak sprzedawca garnków, który zachwala towar, mimo że w czasie pokazu widać jego wady. Odpada rączka? Nie ma problemu. Pracujemy nad tym, będzie się trzymać. Przecieka? Nieważne. Działamy. Zobaczą państwo, kiedy już postawicie je u siebie w domu na ogniu, wszystko będzie w porządku. Zapewniam!

Ale nie było. Co więcej, potwierdziły się negatywne komentarze użytkowników, którzy już mieli okazję z nich korzystać we Francji czy Włoszech… – Kiedyś ktoś mądry powiedział: „Niech żywi nie tracą nadziei”. Jednak analizując sześć meczów pod wodzą Sousy, logika nakazuje bardzo ostrożnie patrzeć na to, co stanie się w przyszłości – mówi Bogusław Kaczmarek, w czasie EURO 2008 asystent Leo Beenhakkera.

Karol Linetty był gwiazdą brązowych medalistów EURO U-17. Po dziewięciu latach wykazał się w turnieju seniorów.

Najpierw miejscowe rzezimieszki okradły pokoje jego i kolegów w hotelu w Słubicach przed meczem reprezentacji Polski U-15 z Niemcami. Potem w drodze na zgrupowanie kadry juniorów ktoś na dworcu kolejowym w Poznaniu zwinął mu laptopa. Ale to w sumie nic w porównaniu z tym, jak wiele lat później Adam Nawałka okradł go z marzeń, bo zabrał na dwa turnieje finałowe – ME i MŚ, jednak w żadnym nie wpuścił na boisko choćby na symboliczne kilka sekund. Dopiero Paulo Sousa zaskoczył wszystkich i posłał na boisko Karola Linettego od pierwszej minuty w spotkaniu mistrzostw Europy. I akurat na nim się nie zawiódł.

Ostatni gwizdek sędziego. Niemcy w białych koszulkach wyrzucili ręce w górę. Polacy w czerwonych pochylali głowy, chowali twarze w dłoniach, padali na murawę, bili w nią pięściami. Był maj 2012 roku, reprezentacja Polski U-17 właśnie przegrała 0:1 w półfinale EURO. Linetty był kluczowym zawodnikiem zespołu Marcina Dorny, centymetrów zabrakło mu do strzelenia gola, ale tylko obił poprzeczkę. Większość jego kolegów już nie wystąpiła w ważniejszym meczu. Pomocnik w 2017 zaliczył młodzieżowe mistrzostwa Europy, tyle że wcześniej seniorskie EURO 2016 i później mundial 2018 przesiedział w rezerwie. Z ekipy brązowych medalistów zrobił największą karierę, ale dopiero po dziewięciu latach dokonał w biało-czerwonych barwach czegoś, czego wszyscy się po nim spodziewali od dawna.

Trener Francesco Guidolin komentuje obecnie mecze Serie A w DAZN. Od pięciu lat nie pracuje w zawodzie, ale przez lata pozostawał wśród najlepszych włoskich szkoleniowców. To za jego kadencji w grudniu 2012 roku w barwach Udinese na najwyższym poziomie piłki w Italii zadebiutował Piotr Zieliński. W kwietniu 2013 Polak pierwszy raz wyszedł w podstawowym składzie w Serie A.

W tamtych rozgrywkach grał w Udinese także Bruno Fernandes, który obecnie jest kapitanem Manchesteru United.

Zieliński i Portugalczyk są dwoma mistrzami techniki. Bruno ma wyraźniejszą osobowość niż Piotr, który jest bardziej nieśmiały w porównaniu z kolegą. Oprócz tego aspektu, Polak został i jest wspaniałym piłkarzem. Może być zatrudniony przez każdy z najważniejszych klubów z Europy. Dlaczego? Ponieważ jest w stanie grać jako pomocnik w ustawieniu 4-2-3-1, w 4-3-3 spełniać rolę ósemki albo w 4-3-1-2 jako zawodnik za plecami napastnika.

Jakie są jego największe zalety?

Takie same jak wtedy, kiedy miał 17 lat i zobaczyłem go po raz pierwszy: jest obunożny, ma mocny strzał zza pola karnego i świetną technikę. Ponadto jest świetny w pojedynkach. To jeden z najlepszych pomocników w Europie. Patrząc na to i jego mocne strony, powinien zdobywać więcej bramek. W mojej opinii w każdym sezonie przynajmniej dziesięć. Może to zrobić.

Ciekawa sylwetka Przemysława Tytonia, który został niespodziewanym bohaterem meczu z Grecją na Euro 2012, korzystając na wpadce Wojciecha Szczęsnego.

(…) – Już w liceum bardzo bał się pani od fizyki. Mówił, że psychika mu siada i chciał zmienić klasę. „Bunia” była nauczycielką, której bał się panicznie i mówił, że nie może chodzić już do tej szkoły. Do dziś śmieją się z tej nauczycielki. Na wielu radach inni nauczyciele dowcipkowali, że przez nią liceum straciło reprezentanta Polski i wybitnego absolwenta i dodawali, że nie zna się na niczym, tylko na fizyce – żartuje 58-latek.

Młody Tytoń miał dwie pasje. Jego zaangażowanie w zajęcia taneczne i bramkarskie sprawiło, że jako nastolatek stanął przed poważnym wyborem. Zarówno trenerzy w klubie, jak i instruktor tańca upatrywali w nim postać, która mogłaby zawodowo wykonywać profesję, do której był szkolony.

– Jego matka często przychodziła z wyrzutami. Mówiła, że mieszam mu w głowie, bo wiele zainwestowała w jego karierę tancerza. Tańczył w parze z siostrą i w konkursach zajmowali wysokie miejsca. Ostatecznie wygrała piłka. Myślę, że gdyby trenował baseball, byłby na szczycie tego sportu. Wybrał futbol, więc został świetnym bramkarzem. Potrafił odwzorować każdy ruch – opowiada Herbin.

Felieton Antoniego Bugajskiego o Paulo Sousie.

Nikt nie oczekiwał od Portugalczyka wymyślania kwadratowych jaj. Miał przygotować drużynę do mistrzostw Europy, a po drodze nie sknocić początku kwalifikacji do mistrzostw świata. Portugalczyk jednak nie byłby sobą, gdyby nie uznał, że przychodzi na plac budowy, no bo cóż ten Brzęczek, czy jak mu tam, mógł mądrego wymyślić (swoją drogą, ciekawe, co Sousie o jego poprzedniku naopowiadał Boniek). Jeśli nawet coś wystawało ponad powierzchnię, należało to zrównać z ziemią i wznosić od nowa. A gdyby coś poszło nie tak, znowu trzeba rozwalić i budować jeszcze raz. Trudno, w końcu jakość kosztuje, a my tu w Polsce strasznie zapuszczeni jesteśmy. Dobrze, że wzięliście wreszcie prawdziwego fachowca od piłki, szkoda że tak późno.

Jeśli mniej więcej tak myślał sobie Sousa, a najbliższe otoczenie w megalomanii go utwierdzało – Portugalczyk dziarsko ruszył w jednokierunkową drogę, z której nie było już odwrotu. Personalia personaliami, taktyka taktyką. On skupił się też na tworzeniu rodzinnych relacji, wciągając w to nawet Jana Pawła II. Swój czar rzucił też na część dziennikarzy, którzy podobnie jak za czasów Leo Beenhakkera, zaczęli najpierw nieśmiało podkochiwać się w selekcjonerze. No bo taki fajny-zagraniczny, a nie siermiężny-polski. A jaką gadkę ma! I to po angielsku! Facet ma łeb! Taki selekcjoner był nam zahukanym Polakom potrzebny.

SPORT

Rozmowa o EURO z Henrykiem Wawrowskim, srebrnym medalistą olimpijskim z Montrealu z 1976 r., 25-krotnym reprezentantem Polski.

Jak skomentować to, co stało się w poniedziałek w Sankt Petersburgu?

– Zawsze musi pan zadawać takie trudne pytania (śmiech). Może pan wierzyć lub nie, ale powiedziałem koledze, że przegramy ten mecz, a „Krycha” dostanie czerwień. Tak też się stało, a ja poniewczasie żałuję, że nie poszedłem do „buka” obstawić. Co można powiedzieć? Nie tylko ja czuję się rozczarowany tym, co się wydarzyło w meczu ze Słowakami.

Gdzie szukać przyczyn tej porażki?

– Przede wszystkim w ustawieniu naszego zespołu. Nie wiadomo o co w tym wszystkim chodziło. W grach kontrolnych czy w eliminacjach graliśmy inaczej, teraz znowu coś innego. Poza tym po części winiłbym za tę porażkę Szczęsnego. Bramkarz nie może dać się zaskoczyć uderzeniem na tzw. krótki słupek. To d…a nie bramkarz, który w ten sposób daje się zaskoczyć.

A inni?

– Przeszli obok meczu. Robert Lewandowski, niby taki świetny zawodnik, a w tym spotkaniu nie pokazał, że jest prawdziwym dowódcą. Powinien wziąć to w garść, opieprzyć, krzyknąć na kolegów. Nie było tego. Krychowiak… Szkoda słów. Wie, że ma żółtą kartkę, ponadto rozumiem, że można faulować w ratunkowej akcji w polu karnym czy przed nim, ale powalać gościa w środku pola?! To był głupi faul. W sumie słabo to wyglądało, bez jakiejkolwiek koncepcji z naszej strony. Tym bardziej to boli, że przecież Słowacy nie grali nic wielkiego. Liczyli, że u nas ktoś się pomyli w tyłach i tak też się stało. Takich bramek, jaką zdobyli na 2:1, nie powinno się tracić. Szkoda, bo liczyliśmy na coś więcej. Oczywiście – dopóki piłka w grze, to wszystko może się zdarzyć, ale po takim wstępie trudno być optymistą, bo przegraliśmy w katastrofalnym stylu.

Dla Podbeskidzia opracowano trzyletni plan działania. W tym czasie ma nastąpić powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy.

Plan dla Podbeskidzia jest trzyletni i obejmuje awans do ekstraklasy – wyjaśnił Łukasz Piworowicz. – Chcielibyśmy, by awans wywalczył zespół, który będzie miał silne podstawy. A po awansie drużyna będzie w stanie spokojnie na najwyższym poziomie się utrzymać. Docelowo Podbeskidzie ma być solidnym klubem ekstraklasowym. Na tym polega nasz długofalowy plan. Pierwszym krokiem jest awans. Ale nie na hurra i nie za wszelką cenę. Wszystko musi być podparte dobrym projektem – zaznaczył dyrektor sportowy Podbeskidzia.

Ciągle jedną wielką niewiadomą jest kształt drużyny spod Klimczoka na nadchodzący sezon. Dyrektor Piworowicz mówił o tym bardzo ogólnie. – Będziemy chcieli do Podbeskidzia kontraktować zawodników, którzy podniosą wartość sportową zespołu i będą służyć swoim doświadczeniem. Jednocześnie chcemy mieć dużą grupę zawodników, którzy są przed szczytem kariery. Czyli takich, którzy maja potencjał i szansę na rozwój – podkreślił.

SUPER EXPRESS

Mateusz Borek po meczu ze Słowacją.

„Super Express”: – Ten mecz to był dramat. Jak to skomentujesz?

Mateusz Borek: – Jeszcze z tego turnieju nie wyjeżdżamy, ale mamy problem, bo teraz będzie już tylko trudniej. Będziemy grać z mocniejszymi rywalami niż Słowacja, która miała ograniczone możliwości, ale się do tego meczu po prostu dobrze przygotowała. Wiedzieliśmy, że są dobrzy przy stałych fragmentach gry i wiedzieliśmy, ile bramek Polska traci w tym elemencie. Skriniar okazał się nie tylko szefem defensywy i skałą nie do skruszenia. Znowu popełniliśmy błędy. Natomiast ta pierwsza bramka to naganne zachowanie Jóźwiaka i łatwo ograny Bereszyński. Kurczę, spodziewałem się dużo więcej, jeśli chodzi o wartości piłkarskie i formę fizyczną.

– Większość Słowaków wyglądała lepiej fizycznie.

– Wyglądali dobrze i to jest jednak klucz. Wierzyłem w to, że po tym przebudzeniu, impulsie, po tej bramce w 33. s drugiej połowy, że my to wygramy. Bo było takie 10 minut, gdzie my ich potrafiliśmy zmieścić w szesnastce. Wdeptaliśmy ich w pole karne.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 16.06.2021 08:33 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
30.07.2021

Tona szczęścia w ESA, ekspert z Tokio i badminton na wagę trzech stówek

Łączny kurs 18.88 na treblu z Ekstraklasy. 7/7 z Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Zwycięstwo Legii zagrane za tysiaka. Trebel na live z igrzysk. Taki sympatyczny zestaw kuponów mamy dla was w naszym cyklu #WeszłoFuksem. Co tydzień wybieramy najciekawsze kupony z Fuksiarza, żeby uplastycznić i unaocznić wam, że komuś naprawdę wchodzą te szalone kupony! Różnie układał […]
30.07.2021
Weszło
21.07.2021

Podolski zostanie królem strzelców albo zaliczy bramkę sezonu?

Lukas Podolski trafił do Górnika Zabrze i jest to oczywiście piękna historia, tak wyczekiwany powrót do domu, natomiast dalej też musi być coś dopisane. Już na boisku. Nie wystarczy, że Podolski się uśmiechnie i sprzeda parę ładnych zdań. Potrzebne są też bramki, asysty, wpływ na zespół. Wszyscy się zastanawiamy – jak to z Podolskim w […]
21.07.2021
#WeszłoFuksem
14.07.2021

Euro, Copa America, tenis i UFC – czyli jak obłowić się w Fuksiarzu

Euro za pasem, zatem codzienne typowanko też za nami. No chyba, że ktoś lubi typować hokeja w poniedziałek, we wtorek i środę Ligę Mistrzów, w czwartek Ligę Europy, a w weekend Ekstraklasę i między to wplata siatkówkę. Tak czy siak – czas podsumować wasze najlepsze kupony w cyklu „Weszło Fuksem”. Co mamy dzisiaj? UFC, Euro, […]
14.07.2021
#WeszłoFuksem
09.07.2021

Kupon Kowala, tenisowa tasiemka i królowie Euro

„Weszło Fuksem”, to nasz cotygodniowym cykl, w którym bierzemy sobie na tapet pięć najciekawszych (i często wygranych) kuponów z Fuksiarza. Co mamy w tym tygodniu? Potężny kupon potężnego Kowala. Tasiemkę na dwanaście meczów tenisowych. Specjalność zakładu Fuksiarza. No ludzie, czego my nie mamy – tak pytajcie, to będzie łatwiej. Klasyczny zestaw McKupon – czyli pewniaczek, […]
09.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
07.07.2021

Fuksiarz rejestracja – jak założyć konto w Fuksiarz.pl?

Wszystko ma swój początek. Życie, związek, praca, zajawki. Początek ma też typowanie w Fuksiarz.pl. Wybaczcie ten górnolotny i pompatyczny wstęp – zwłaszcza, że rejestracja w Fuksiarzu jest banalna, prosta, a sam proces zakładania konta niezwykle sprawny. Ponadto u tego bukmachera możecie przejść przez tzw. etap szybkiej rejestracji. No to co? Czas przeprowadzić was przez to […]
07.07.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
06.07.2021

Fuksiarz kod promocyjny lipiec 2021 + najwyższe promocje!

Z bukmacherami jest tak, że lubimy najbardziej ich wtedy, gdy kupony rozliczane są na zielono. Ale jak wiadomo – nie zawsze tak jest. Natomiast zawsze w Fuksiarz.pl można dostać kody promocyjne na start – to trochę tak, jak gospodarz wita nas ciepłym posiłkiem i smaczną herbatką. No i Fuksiarz w taki sposób was wita w […]
06.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
Prasówka
30.07.2021

PRASA. Żuraw: W samolocie powiedziałem do Rząsy „zrobiliśmy sobie problem”

– Natomiast nastąpił taki moment po zdobyciu wicemistrzostwa, że już zaplanowano sprzedaż młodych piłkarzy. Odeszli Robert Gumny i Kamil Jóźwiak, potem też Jakub Moder. Nie wszyscy zawodnicy, którzy dołączyli do nas, w pełni się sprawdzili. W klubie pokutował też chyba brak wiary, że uda nam się awansować do fazy grupowej. W efekcie ten zespół nie […]
30.07.2021
Prasówka
29.07.2021

PRASA. Chudy: Zaryzykowałem i czekam. Chcę grać w lepszej lidze za lepsze pieniądze

Czwartkowa prasa to przede wszystkim pucharowe zapowiedzi. Jest też rozmowa z Martinem Chudym, który ciągle przebywa na bezrobociu po odejściu z Górnika Zabrze. Pojawił się także pomysł na wspólny stadion w Częstochowie.  PRZEGLĄD SPORTOWY Pogoń faworytem nie jest, bo Osijek to zespół, który rzadko przegrywa u siebie. Rywal Portowców w II rundzie eliminacji Ligi Konferencji […]
29.07.2021
Prasówka
28.07.2021

PRASA. Ekstraklasa pokutą dla Sousy. „Raczył nas sentencjami a po EURO zamilkł, udał się na urlop”

Pucharowicze zdominowali środowy przegląd prasy. Z jednej strony można się cieszyć z awansu Legii, z drugiej – czekać na awans kolejnych trzech drużyn. W „Przeglądzie Sportowym” znalazło się jednak miejsce i dla Paulo Sousy. Antoni Bugajski w swoim felietonie atakuje selekcjonera. – Nie wygląda na zachwyconego, kiedy z trybun obserwuje mecze z udziałem naszych drużyn. Sprawia […]
28.07.2021
Prasówka
27.07.2021

Mamrot: Nie miałem poczucia, że wracam za szybko

We wtorkowej prasie szału nie ma. Na pierwszy plan wysuwa się rozmowa z Ireneuszem Mamrotem, ale ona też niczego nam nie urywa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski jest pozytywnie zaskoczony formą naszych pucharowiczów. Pierwsze zaskoczenia przyszły już na otwarciu nowego sezonu. Za nami prawie cała pierwsza kolejka i jestem zdziwiony formą, którą prezentują nasi pucharowicze. Dotychczas […]
27.07.2021
Prasówka
26.07.2021

PRASA. „Gratulowali mi tego zdjęcia. Wolałbym go nie mieć, ale żebyś ty był zdrowy”

– Po meczu z Florą wiele osób gratulowało mi fotografii, którą ci zrobiłem. „Stary, to zdjęcie roku” – tak to mniej więcej wyglądało. Uchwyciłem twoją wielką radość po golu i rozpacz jednocześnie, kiedy źle wylądowałeś na prawej nodze. I wiesz, co Bartek? Wolałbym nigdy tego zdjęcia nie zrobić, a żebyś ty był zdrowy – mówi […]
26.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Prasówka
31.07.2021

PRASA. Dyskretny debiut Podolskiego. Drużyna mu nie pomogła

Sobotnia prasa nie ma wyraźnej czołówki, ale znajdziemy w niej kilka rozmów i tekstów wokół ligi. Rafał Wisłocki mówi o kulisach zamiany Sandecji na Bruk-Bet, Michał Pazdan opowiada o swoich oczekiwaniach w Jadze, a trenerzy dzielą się swoimi przemyśleniami przed i po meczach. Sporo miejsca poświęcono debiutowi Podolskiego. – Każdy, kto liczył, że radykalnie odmieni grę […]
31.07.2021
1 liga
30.07.2021

ŁKS w swoim stylu – przeważał, ale punkty pogubił

Nie zawiodło nas dzisiejsze starcie dwóch ekip, które w ubiegłym sezonie poległy w barażach o awans do Ekstraklasy. GKS Tychy podzielił się punktami z ŁKS-em Łódź po naprawdę niezłym widowisku. Łodzianie zagrali w swoim starym, (nie)dobrym stylu – długo dominowali i wyszli za zasłużone prowadzenie, lecz ostatecznie pozwolili rywalom wyrównać po błędzie bramkarza. Klasyka gatunku. […]
30.07.2021
Weszło
30.07.2021

A może naprawdę potrafią uderzyć?

Oglądamy sobie Ekstraklasę w tym sezonie, oglądamy, i tempo – uczciwie mówiąc – jest różne. W jednym meczu lepsze, w innym gorsze, generalnie takie jak zwykle. Ale są i rażące odchylenia od normy w innych aspektach. Bo liczba pięknych bramek, która już zdążyła paść… Spokojnie mogłaby obsadzić jakąś słabszą rundę. No i jest jeszcze kwestia […]
30.07.2021
Liczba komentarzy: 27
Subscribe
Powiadom o
guest
27 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vaver
Vaver
1 miesiąc temu

Jacy liderzy? Przecież ta zbieranina przypadkowych klientów, tak, przypadkowych, nie ma żadnego lidera. Gacie osrane tuż przed spotkaniem, a jak nie idzie to już mentalnie totalnie pękają. Totalnie. Mentalne i piłkarskie zera.

Wzięli czeki za powołania, pobawili się na zgrupowaniu sfinansowanym z pieniędzy podatników i całą resztę mają w dupie. Bilety na wakacje już zabukowane, więc co się będą przejmować jakąś grą czy wykazywać jakiekolwiek zaangażowanie.

Skończcie kompromitować barwy narodowe, bo to robi się po prostu niesmaczne!

Macedonia, Ukraina, Węgry > polskie nieloty.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
1 miesiąc temu
Reply to  Vaver

Z jakich to pieniędzy podatników sfinansowano zgrupowanie?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu

To hasło o „pieniądzach podatników” jest rozczulające za każdym razem. Ciekawe czy autor tak się oburza, jak jego lokalny klub gra „za pieniądze podatników”, albo jak „za pieniądze podatników” dofinansowuje się nierentowne kopalnie.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu

zawsze mówię, że ja tez jestem podatnik i to akurat za moje jest to zgrupowanie… a za twoje Czarnecki jezdzi do Brukseli 🙂 … taka sytuacja. pozdr

Fredk
Fredk
1 miesiąc temu

Jestes tak glupi czy swira udajesz? Raczej nie skladasz sie na zgrupowanie ,ktore organizuje PZPN.. Podobnie jak i ci ktorzy ci dali łapki w gore. Chyba szczepionkapseudo i im rozum odebrala

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
1 miesiąc temu
Reply to  Fredk

Czytanie ze zrozumieniem nie jest Twoją mocną stroną…

kolecorkiestra
kolecorkiestra (@kolecorkiestra)
1 miesiąc temu
Reply to  Vaver

Trafna opinia z która się w 100% zgadzam. Radykalnym, a nie pozbawionym sensu byłoby wywalenie ze składu Lewego, Glika, Szczęsnego i przede wszystkim Krychowiaka! Wróżbicie Zouzie za przepi….Euro podziękować po meczu ze Szwecją. Radyklane zmiany musza nastapić w zarządzie PZPN bo od tej instytucji zaczyna się degrengolada.

Odnośnie naszych gwiazd….pseudo gwiazd…są przereklamowani i nie po drodze im plany wakacyjne, a dalszy udział w turnieju. Lewy kapitan drużyny….po prostu wstyd!
Pozostaje czekać na powrót Bielika, Góralskiego, Kapustki, Drągowskiego …bo za Zuzy nigdy Bartek nie dostanie powolania (konflikt pamiętny we Fiorentinie).
Gra naszej reprezentacji nie odbiega znacząco poziomem od gry Litwy/Białorusi/Luxemburga/Malty.

Pan Dzik
Pan Dzik
1 miesiąc temu
Reply to  kolecorkiestra

Problemem jest PZPN, a szczególnie prezes. Ale to góvvno jest nietykalne, bo od razu UEFA wpadnie rozdawać kary i zawieszenia dla klubów i reprezentacji. Żenada. Urwa urwie łba nie urwie.

waffek
waffek
1 miesiąc temu
Reply to  Pan Dzik

Dlatego potrzebny jest oddolny ruch, tylko mocne tąpnięcie na skalę tsunami może wywołać uderzenie, które skruszy ten beton. Kibice już dawno powinni podpisać się pod petycją o wprowadzenie komisarza przez MS. UFEA niech nas straszy jakby rzeczywiście miała czym – wiele nas nie ominie jak przez parę lat nie będziemy oglądać blamaży w eliminacjach do eliminacji. Przynajmniej walka o MP zyska na wartości. Lepsze to niż być tanią dz… do dymania w ramach jej struktur, którą teraz jesteśmy. Poza tym to jest to samo co z Tuskiem – piłkarsko jesteśmy podnóżkiem zachodu, ale w zamian Boniek dostanie stołek w Bernie, żeby PRowo pismaki spijające mu z dziubka mogły sprzedawać narrację jak to się z nami liczą. To my kibicie utrzymujemy ten sport i trzeba przypominać słynne „nic o nas bez nas” – na kolejkę ESA potrafi, w „zdrowych” okolicznościach przychodzić ponad 100K kibiców – to są realne głosy, które można zbierać – tylko potrzeba do tego porozumienia ponad podziałami, solidarności i współdziałania – wtedy leśne dziadki realnie zaczną się bać, ale wtedy też będzie już dla nich za późno.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  kolecorkiestra

Kurwa, teraz Kapustka będzie zbawcą reprezentacji. Może jeszcze najlepiej w pakiecie z Grosickim. Ale wy jesteście pojebani.

hhxhdshsd
hhxhdshsd
1 miesiąc temu
Reply to  Vaver

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1150 i skana maja na blogu ! maja kurs 1304 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

nvxcnxcsasabxzgsax
nvxcnxcsasabxzgsax
1 miesiąc temu
Reply to  Vaver

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 1150 i skana maja na blogu ! maja kurs 1304 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim az 30 tys!

Kle
Kle
1 miesiąc temu

Tradycja podtrzymana. Najgorsi na Mundialu w Rosji w 2018 roku i tak samo na Euro 2020. Brawo!

Kajetan
Kajetan
1 miesiąc temu

Do Borka i całej bandy „ekspertów od kopanej”
Śmieszny jest ten wasz skowyt na temat winy obrońców przy straconych bramkach – w meczu z Rosją winny bramki jest Puchacz bo pozwolił na strzał. Fabiański który przepuszcza piłkę między nogami jest bez zarzutu.
Kolejny mecz -Słowacy strzelają gola po trafieniu w słupek i rykoszecie od Szczęsnego -winni Bereszyński i Jóźwiak bo dopuścili do strzału. Ja natomiast pytam co w obu przypadkach robili bramkarze, jeżeli nie potrafią zaasekurować bliższego słupka i puszczają tak kuriozalne bramki, to może w bramce lepiej postawić słomianego chochoła – efekt będzie podobny.

Biały Kaktus
Biały Kaktus
1 miesiąc temu
Reply to  Kajetan

Bramkarz bramkarze, ale to co zrobił Bereś przy golu to jest kryminał. Założona siatka, a potem desperacki (nieudany) wślizg. Można było biec za tym Makiem. Żaden to wirtuoz piłki i możliwe że przy presji obrońcy z tyłu, ona by mu odskoczyła albo gdzieś się zaplątała miedzy nogami. W dodatku to Bereś jest niby z tego lepszego piłkarsko świata (Serie A > liga węgierska). Wiadomo, że sprzed ekranu wszystko jest łatwe i najlepiej się mądrzy po fakcie, ale dla mnie ta brama to przede wszystkim wina Bartka.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Biały Kaktus

Beres przynajmniej biegł i tylko „poszet wśliziem”… a Puchacz aż stał

Cerber
Cerber
1 miesiąc temu
Reply to  Kajetan

ale Drągowski i Gikiewicz, którzy są wybierani jako najlepsi bramkarze swoich lig, lądują na ławkach, a Szczęsnego, którego nie bez kozery próbuje wypchnąć Juventus, zawala nam kolejny turniej.

A Fabiański własnie się wysypał, co biorąc pod uwagę jego wiek w ogóle nie jest niespodzianka.
Taka to własnie selekcja pana Sousy.

Biały Kaktus
Biały Kaktus
1 miesiąc temu

-najgorszy
-najlepszy

Tu jest świetny przykład, że nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu

Podstawa naszej kleski na Euro 2020 to zmiana selekcjonera , na pol roku przed Euro i w dobie pandemii. Po kiego grzyba bylo zmieniac selekcjonera, ktory wygral grupe eliminacyjna , majac 6 punktow przewagi nad druga Austria , i w dodatku utrzymal sie w LN;
I to na trenera klubowego , ktory pewne sukcesy mial z b. srednimi druzynami , bo z wiekszych, jak Fiorentina , czy Bordeaux, to go wywalali na zbity pysk przed czasem , w Bordeaux to mu nawet zaplacili 2,2 mln euro, aby tylko poszedl sobie przed koncem kontraktu, bylo to w sierpniu ub. roku , i Sousa byl na bezrobociu do czasu podpisania umowy z PZPN; Czy, np. , Tuchel byl choc miesiac na bezrobociu , jak go wywalili z PSG ?
Boniek zakonczy swa kadencje prezesa PZPN w nieslawie, mniej wiecej tak samo , jak , kiedys tam , zakonczyl swa kariere selekcjonera.

asd
asd
1 miesiąc temu
Reply to  janek kos

Akurat we Fiorentinie pierwszy sezon miał dobry.

janek kos
janek kos
1 miesiąc temu
Reply to  asd

Pierwsza partie sezonu mial dobra , caly sezon nizadowalajacy dla kibicow i szefow Fiorentiny , wiec wypchali go do Chin , gdzie rowniez zawiodl. No , a potem bylo Bordeaux.

Macmon
Macmon (@macmon)
1 miesiąc temu

Znów jakieś pierdololo o Zielińskim… „Jeden z najlepszych pomocników w Europie”.
Komedia.

Psychiatra zbyszka bońka.
Psychiatra zbyszka bońka.
1 miesiąc temu

Juz jak wychodzili na murawe to od Lewandowskiego po ostatniego zawodnika wszyscy glowy po spuszczane w dol – juz pisalem „wychodza po wpierdol” – to jest slaby mental tych pilkarzy – Polacy sa slabi psychicznie to widac na kazdym kroku gdy presja sie pojawia. Wiadomo ze nie uniosa presji – to mali chlopcy nie mezczyzni. Lewandowski tez dupa nie lider i kapitan. Zero brania na siebie roli lidera. Lewandowski od 2018 roku czyli senegalu OBSRANY NA TWARZY – PRZESTRASZONY, TRZESACY SIE – taki to jest „lider”.

Wystarczy sie mu przyjrzec – obejrzyjcie jego twarz przed hiszpania – bedzie obsrany.

Psychiatra zbyszka bońka.
Psychiatra zbyszka bońka.
1 miesiąc temu

Nie beda gorsi niz ci z u21 – mysle ze statystyka strzalow moze byc ponad 40 w tym meczu

hiszpania u21.png
Iron
Iron
1 miesiąc temu

Ryba psuje się od głowy!

Krzyz kawalerski za kompromitowanie Polski.
Krzyz kawalerski za kompromitowanie Polski.
1 miesiąc temu

in that order

rl9.jpg
Krzyz kawalerski za kompromitowanie Polski.
Krzyz kawalerski za kompromitowanie Polski.
1 miesiąc temu

RL9 – CALA PRAWDA

piesel.jpeg
Suche Info
31.07.2021

Młodzieżowy reprezentant Polski trafi do juniorów Legii Warszawa

Legia Warszawa gra dziś w Radomiu z Radomiakiem, ale nie jest to ostatnia sprawa, która dotyczy tych drużyn w najbliższym czasie. Z naszych ustaleń wynika, że do mistrzów Polski wkrótce przeniesie się młodzieżowy reprezentant kraju, który dotychczas reprezentował barwy „Zielonych”. Mowa o 16-letnim Marcelu Szymańskim. Szymański w ostatnim czasie uznawany był za największy radomski talent. […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Transfer Griezmanna do Atletico wciąż możliwy

Telenoweli z udziałem francuskiego piłkarza ciąg dalszy. Od początku okienka transferowego hiszpańskie media huczą o negocjacjach na linii Atletico Madryt – FC Barcelona. Najpierw spekulowano o potencjalnej wymianie piłkarzy. Na Camp Nou miałby trafić Saul Niguez, a na Wanda Metropolitano powróciłby Antoine Griezmann. Jednak negocjacje stanęły w martwym punkcie. Tyle że prezes „Los Colchoneros”, Enrique […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Tworek: – Nie jesteśmy w optymalnej formie

Na konferencji przed meczem z Pogonią Szczecin szkoleniowiec Warty Poznań, Piotr Tworek, przyznał, że jest zadowolony z efektów pracy jego podopiecznych, aczkolwiek nie ukrywa tego, że  zespół potrzebuje jeszcze trochę czasu, by wskoczyć na najwyższe obroty. Nie szczędził również pochwał w stosunku do niedzielnego rywala.  – Postęp w naszej grze jest widoczny, mimo że zespół […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

W zasadzie jakie, poza Podolskim, są atuty Górnika?

– Górnik to nie jest sam Podolski – powiedział sam Podolski wczoraj po oklepie od Lecha i cóż, nic kontrowersyjnego nie powiedział. Mógłby się Messi jutro w Górniku zameldować, ale jak wszyscy pozostali ogarnialiby w takim tempie jak wczoraj, też nic z tego by nie wyszło. Dlatego wczorajszy mecz, w którym Poldi dał sygnał, że […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Młody piłkarz Ajaksu zginął w wypadku samochodowym

Klub z Amsterdamu poinformował, że wczoraj doszło do ogromnej tragedii. Noah Gesser, ich 16-letni podopieczny, zginął w wypadku. Śmierć poniósł także jego starszy brat.  Do tragicznego zdarzenia doszło w miejscowości IJsseltein. Według holenderskich mediów pojazd, w którym znajdował się piłkarz, zderzył się czołowo z taksówką. Kierowca taksówki z poważnymi obrażeniami został przetransportowany do szpitala. Podczas […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Aston Villa gotowa zaakceptować rekordową ofertę za Jacka Grealisha

„Sky Sports” podało informację, że działacze Aston Villi wyrazili zgodę na transfer ich gwiazdy do Manchesteru City. „Obywatele” zaoferowali za Jacka Grealisha 100 milionów euro. Z początku włodarze „The Villans” kręcili nosem i chcieli od potencjalnego kupca zagarnąć jeszcze większą sumę pieniężną, ale – według angielskich dziennikarzy – w końcu zweryfikowali swoje ogromne oczekiwania. Negocjacje […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Mariusz Lewandowski: – Czeka nas ciężka przeprawa

Szkoleniowiec Bruk-Betu Termaliki Nieciecza na przedmeczowej konferencji prasowej powiedział, że nie może już doczekać spotkania z Wisłą Kraków, ponieważ na trybunach będzie panować atmosfera dużego święta. Ponadto pokreślił, że wraz ze sztabem wnikliwie analizował błędy z poprzedniego spotkania ze Stalą Mielec. Nie szczędził również pochwał dla przeciwnika. –  Kibice stęsknili się za meczami. Na trybunach […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

David Luiz wyjeżdża do ligi tureckiej

Włoskie media podały informację, że David Luiz zostanie zawodnikiem Adany Demirspor. Według informacji dziennikarza „SportItalia”, Rudiego Galettego, z nowym klubem podpiszę dwuletnią umowę.  34-letni obrońca od czerwca jest wolnym zawodnikiem. W poprzednim sezonie nie odgrywał już istotnej roli w Arsenalu. Zanotował we wszystkich rozgrywkach 30 występów, stąd też „Kanonierzy” postanowili nie przedłużyć z nim wygasającego […]
31.07.2021
NBA
31.07.2021

10 najlepszych niskich skrzydłowych w historii NBA

LeBron James czy Larry Bird? Larry Bird czy LeBron James? Eksperci analizujący historię NBA przez lata nie potrafili się zdecydować, który z nich zasługuje na wyższą pozycję w rankingach wszech czasów. A przecież na tej dwójce lista znakomitych niskich skrzydłowych się nie kończy. Mamy jeszcze latającego Juliusa Ervinga, twardego jak skała Johna Havlicka, pożytecznego Scottiego […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

Jak zastąpić Świerczoka? I czy trzeba zastępować Strączka?

Jakub Świerczok i Rafał Strączek. Co ich łączy? Nazwisko kończące się na literę „k”. Ha, taka zagadka, miłego dnia, dzięki za przeczytanie tego tekstu! Ale tak na poważnie – obu łączy to, że w poprzednim sezonie byli fundamentalnymi postaciami dla swoich ekip. Świerczoka w lidze już nie ma, Strączka zaraz może nie być. A w […]
31.07.2021
Ekstraklasa
31.07.2021

„Legia dała mi wszystko”. Warszawska kariera Dariusza Banasika

Kiedy Radomiak był na drodze do Ekstraklasy, gratulacje dla trenera Dariusza Banasika płynęły m.in. ze strony byłych właścicieli Legii Warszawa – Bogusława Leśnodorskiego i Macieja Wandzla. Jeśli ktoś był zdziwiony tym, że obaj panowie dobrze znają szkoleniowca radomskiej drużyny, ten powinien prześledzić początki trenerskiej kariery Banasika. To właśnie w Legii Warszawa Banasik zaczynał swoją przygodę, […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Urban: – Nie możemy zakłamywać rzeczywistości

Górnik Zabrze fatalnie wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. Dwie porażki w kiepskim stylu powodują, że kibice „Trójkolorowych” mogą mieć obawy co do najbliższych spotkań. Na pomeczowej konferencji prasowej Jan Urban nie ukrywał rozczarowania kolejnym niepowodzeniem, lecz uważa, że nie ma powodów do paniki. Według niego zabrzanie zagrali z zespołami aspirującymi do walki o podium, a […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Grzegorz Krychowiak bardzo blisko zmiany klubu

Rosyjskie media nie mają wątpliwości – Grzegorz Krychowiak opuści Lokomotiw Moskwa i przejdzie do FK Krasnodar. Podobno polski pomocnik pożegnał się już z kolegami z drużyny, a niebawem ma dojść do oficjalnego ogłoszenia transferu. Już od kilku dni krążą doniesienia na temat zmiany barw klubowych przez reprezentanta Polski. Portal „Championat.com” twierdzi, że lada moment podpisze […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Skorża: Spodziewamy się wzmocnień!

– Drużyna mentalnie wyglądała dobrze nawet w trudnych momentach. Cieszę się, że jako zespół wyglądaliśmy solidnie. Dużo pozytywnych rzeczy płynie po tym meczu – mówił trener Maciej Skorża po zwycięstwie Lecha Poznań z Górnikiem Zabrze 3-1. Jego wypowiedzi spisała Interia.  – Cieszę się jednak, że odwróciliśmy losy meczu. Graliśmy agresywnie, byliśmy z piłką często na […]
31.07.2021
Weszło
31.07.2021

Młyński: Nie widziałem swojej przyszłości w Gdyni. Władze chciały pokazać, kto jest szefem

12 listopada 2020 roku. To właśnie wtedy Mateusz Młyński zagrał po raz ostatni w barwach Arki Gdynia. W meczu z Chrobrym Głogów spędził na boisku pełne 90 minut, jak zresztą zwykle tamtej jesieni. Potem jednak albo siedział na ławce, albo nie było go nawet w kadrze meczowej. Oczywiście nie przez to, że nagle stał się […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Podolski: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić!

– Ważne, żeby Górnik grał lepiej, bo te ostatnie dwa mecze nie wyszły tak jak miały. Jak mówię: Górnik to nie jest sam Podolski. Musi się palić. Tego dziś trochę brakowało- mówił przed kamerami Canal + Lukas Podolski tuż po przegranym przez zabrzan meczu z Lechem Poznań. Jego wypowiedzi spisał portal Gol24.  – Za mną […]
31.07.2021
Brama dnia
31.07.2021

Starcie gigantów – Murawski kontra Iwański! | BRAMA DNIA

31 lipca 2008 roku. Cóż to był za dzień dla polskiego piłkarstwa. W 1. rundzie eliminacji do Pucharu UEFA dwa nasze kluby rozprawiły się z zawsze groźnymi oponentami. Lech Poznań pokonał 4:1 Chazar Lenkoran, natomiast Legia Warszawa takim samym stosunkiem goli poskromiła FK Homel. Ładnych trafień nie brakowało, więc materiał do kolejnego odcinka „Bramy dnia” […]
31.07.2021
Suche Info
31.07.2021

Raków poznał potencjalnych rywali

Najprawdopodobniej ktoś z czwórki PAOK, Astana, Feyenoord i Gent będzie rywalem Rakowa Częstochowa, o ile oczywiście wicemistrz Polski przejdzie w III rundzie Rubin Kazań. UEFA podzieliła drużyny na grupy przed poniedziałkowym losowaniem IV rundy kwalifikacji Ligi Konferencji. Para Raków – Rubin będzie oczywiście nierozstawiona. Mecze tej fazy zostaną rozegrane 19 i 26 sierpnia. Wśród ośmiu […]
31.07.2021