post
Przemysław Michalak

Opublikowane 10.06.2021 11:29 przez

Przemysław Michalak

Konrad Poprawa to dowód na to, że w ciągu paru tygodni sytuacja w piłce może się diametralnie zmienić. Jeszcze marcu był nastawiony na to, że latem odejdzie ze Śląska Wrocław jako zawodnik drugoligowych rezerw. Gdy jednak nowym trenerem WKS-u został Jacek Magiera, 23-letni stoper dostał swoją szansę w Ekstraklasie, wykorzystał ją i przedłużył kontrakt, a mógł też iść do Legii Warszawa, która nagle wyraziła zainteresowanie. Rozmawiamy z nim o tym szalonym czasie. Kiedy stracił resztki złudzeń co do swojej pozycji u Vitezslava Lavicki? Co sprawiło, że rok temu zdecydował się na pozostanie we Wrocławiu? Za jaką sytuację ma do siebie pretensje? Czemu nie zdecydował się pójść do Legii i czego go ta historia nauczyła? Dlaczego jego wypożyczenie do Wigier Suwałki trwało raptem półtora miesiąca? Zapraszamy. 

Jesteś świetnym przykładem na to, jak szybko sytuacja w piłce potrafi się zmienić. Podejrzewam, że gdyby ktoś jeszcze w połowie marca powiedział ci, co czeka cię w połowie maja, to byś nie uwierzył.

To prawda. Pamiętam, jak wyglądała moja sytuacja w styczniu. Trener Vitezslav Lavicka odstawił mnie od pierwszego zespołu i nie zabrał na obóz do Turcji. Zostałem przesunięty do rezerw. W głowie kiełkowały myśli, żeby spróbować udać się gdzieś na wypożyczenie do I ligi, ale trenerzy drugiego zespołu Marcin Dymkowski i Piotr Jawny oraz fizjoterapeuta Przemysław Parus przekonali mnie do pozostania na wiosnę, zapewniając, że te pół roku może sporo zmienić, bo widzą moje postępy. To także ich zasługa, że później karta się tak odwróciła, wiele im zawdzięczam. Wiedziałem, że zostając u nich w rezerwach do wygaśnięcia kontraktu w czerwcu, nie zrobię kroku w tył. Naprawdę świetnie mnie przygotowali, bardzo sobie cenię tę współpracę. Pracowaliśmy razem również w zeszłym sezonie, gdy awansowaliśmy z III do II ligi. U trenera Lavicki mój rozwój niestety został przystopowany. Ciężko się rozwijać, będąc szóstym w hierarchii na swojej pozycji. W drugim zespole w sporej mierze to niwelowałem, miałem też indywidualne analizy z trenerami i dzięki temu mimo wszystko szedłem do przodu.

Krótko mówiąc, gdyby rezerwy rok temu nie weszły do II ligi, to pewnie dziś już by cię w Śląsku nie było.

Jasne, na pewno nie byłoby tematu dalszej gry w III lidze, mam większe ambicje. Już przed ostatnim sezonem poważnie myśleliśmy z agentem nad jakimś wypożyczeniem do I ligi. Mówiłem sobie jednak, że potrzebuję wreszcie pełnego sezonu na szczeblu centralnym, bo bardzo dużo na tym zyskam. Koniec końców uznaliśmy, że lepiej zostać w Śląsku, trenować z pierwszą drużyną i grać w już drugoligowych rezerwach. Byłem wcześniej na wypożyczeniach w Wigrach Suwałki i Skrze Częstochowa, więc wiem, jak takie rzeczy wyglądają.

Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich w Fuksiarz.pl!

Ale rozumiem, że były chwile, w których zaczynałeś się godzić z faktem, że twoja przyszłość jest poza Wrocławiem?

Tak, zwłaszcza po pierwszym meczu ostatniego sezonu – w Pucharze Polski z ŁKS-em. Trener Lavicka wziął mnie do kadry meczowej, ale szybko się przekonałem, że z tej mąki chleba nie będzie. Dzień przed spotkaniem robił odprawy indywidualne dla poszczególnych formacji. Zaprosił też obrońców i przy wszystkich mówi do mnie: – Konrad, wiesz, że w PP musi grać dwóch młodzieżowców? To twoja szansa. Nie wiedział, że nie byłem już młodzieżowcem. Nie wyprowadziłem go wtedy z błędu, dopiero nieco później obgadałem temat z kierownikiem. Po tej scence wiedziałem, że u Lavicki nie pogram, w czym utwierdzały mnie dalsze tygodnie i miesiące. Nieraz brakowało stoperów przez covid czy kontuzje i nawet wtedy trener nie dawał mi się wykazać.

A ciebie pewnie nosiło, bo miałeś świadomość, że czas leci. Masz już 23 lata, przestałeś być młodzieżowcem. W takim wieku trzeba po prostu grać.

Gdy w styczniu nie pojechałem na ten turecki obóz, usiedliśmy w domu z agentem i tatą. Przeprowadziliśmy trzygodzinną rozmowę. Miałem świadomość, że wiek przestaje być moim atutem. W Ekstraklasie raptem trzy występy i to sprzed trzech lat, a na dodatek zostałem odsunięty od pierwszego zespołu. Mimo że postanowiłem zostać w rezerwach do końca kontraktu, to agent już działał pod letnie okienko. Pojawiało się wstępne zainteresowanie z klubów pierwszoligowych, co motywowało mnie do dalszej pracy. Widziałem, że przynosi ona efekty przynajmniej w takiej postaci, że byli chętni do podpisania umowy. Z drugiej strony, bolało to, że wszystko wskazywało na niepowodzenie w Śląsku. Chciałem w tym klubie zaistnieć, dążyłem do tego, ale musiałem się nastawić, że latem przyjdzie mi zmienić otoczenie.

Konrad Poprawa podczas swojego debiutu w Ekstraklasie (październik 2017).

No i nagle wszystko się… zmieniło, bo trenerem Śląska został Jacek Magiera. Na starcie wiązałeś z jego przyjściem jakiekolwiek nadzieje?

W duchu pomyślałem sobie, że to ostatnia szansa na zaistnienie w Śląsku. Po cichu liczyłem, że trener Magiera chociaż zaprosi mnie na trening i będę mógł mu się pokazać. Słyszałem o nim wiele pozytywnego od mojego przyjaciela Adriana Łyszczarza. Wiedziałem, że to bardzo dobry szkoleniowiec, od którego dużo mógłbym się nauczyć. Chciałem się zaprezentować z jak najlepszej strony i fajnie, że się udało.

Musiało nastąpić wiele sprzyjających splotów okoliczności, żebyś wypłynął. Nie chodziło tylko o przyjście Jacka Magiery i obejrzenie cię w rezerwach, ale też o jego pomysł na ustawienie z trójką stoperów, który wymuszał poszukiwanie nowych twarzy.

No dokładnie. Nie wiem, czy trener Magiera wcześniej mnie śledził w drugim zespole, ale przeważnie graliśmy tam właśnie z trzema stoperami. Ja byłem tym środkowym, więc nie były to dla mnie nowe rzeczy, miałem już półroczne obycie w takiej roli. Bardzo dobrze się w niej czuję.

Zostałeś rzucony na głęboką wodę, od razu do pierwszego składu. Skończyło się na sześciu występach i jednym golu. Jak oceniasz te mecze?

Pierwsze koty za płoty. Wszystko zaczęło się dziać tak nagle. Uważam, że nawet dobre były te występy, ale wiem, że stać mnie na więcej. Pracując z tym sztabem mogę jeszcze mocno się rozwinąć.

U nas najczęściej dostawałeś notę wyjściową, czyli 5. Jest też jedno 6 i 3 za mecz z Rakowem, który przegraliście, a ty skończyłeś z czerwoną kartką. Generalnie: było solidnie.

Cieszy mnie, że ludzie tak właśnie na to patrzą, że przechodząc dosłownie z tygodnia na tydzień z II ligi do Ekstraklasy nie odstaję od zawodników, którzy są tutaj od dawna.

Co było w tych meczach największym wyzwaniem, problemem, obawą?

Kurczę, w sumie nie miałem większych obaw. Dobrze przepracowałem okres przygotowawczy w rezerwach, czułem się świetnie przygotowany. Taktycznie też problemów nie miałem, bo jak mówiłem, w takim samym systemie grałem w drugim zespole, dużo analizowaliśmy poruszanie się po boisku i tym podobne. Ciężko zasuwałem, żeby tę szansę dostać i po prostu byłem na nią przygotowany.

Miałeś do siebie pretensje za czerwoną kartkę z Rakowem?

Miałem. Za późno zareagowałem na długie podanie. W sumie byłem dobrze ustawiony bokiem, ale spóźniłem się o jeden krok i później go zabrakło do wybicia piłki. Zamiast tego sfaulowałem rywala i wyszło jak wyszło. Kilkanaście razy analizowałem tę sytuację i na przyszłość już będę wiedział, jak się zachować. Trzeba się uczyć po takich lekcjach.

W ciągu kilku tygodni z gościa, który zastanawiał się, czy latem załapie się do I ligi, stałeś się gościem, który mógł wybierać między ekstraklasowymi ofertami. Zgłosiła się Legia Warszawa. Co pomyślałeś w pierwszym odruchu?

Jednocześnie był to dla mnie szok i duma, że można tyle zyskać swoją determinacją. Czułem się w pewnym sensie doceniony, gdy agent poinformował o telefonie z Legii, że są zainteresowani. Mówimy o aktualnie najlepszym polskim klubie, w którym wielu zawodników chciałoby grać. Świadomość, że jestem tam chciany była po prostu miła.

I zrobił ci się mętlik w głowie, musiałeś trochę pomyśleć. To nie były rozważania na jeden wieczór.

Dokładnie, ale patrząc teraz na chłodno, wydaje mi się, że to wszystko trwało za długo. Zastanawiałem się przez dwa tygodnie. Po raz pierwszy znalazłem się w sytuacji, w której musiałem wybierać między dwoma topowymi klubami Ekstraklasy. Nie była to łatwa decyzja, ale cieszę się, że zostaję w Śląsku i będę mógł się w nim dalej rozwijać. Darzę ten klub dużą sympatią i wiążę wiele nadziei z dalszą współpracą z Jackiem Magierą.

Trener chyba też uważał, że trwa to za długo, bo nie wziął cię na mecz z Wartą Poznań, tłumacząc, że myślami ostatnio byłeś gdzie indziej.

Trener tłumaczył mi, że nie mogę mieć wątpliwości przy podejmowaniu decyzji. Ale powtórzę: to była pierwsza tego typu sytuacja w mojej karierze. W przyszłości już będę wiedział, jak w takich momentach reagować, żeby móc się szybciej określać. Kolejna lekcja.

To co ostatecznie przeważyło szalę na korzyść Śląska? Jacek Magiera sporo na ten temat mówił, podkreślając, że Legia nie ma na ciebie pomysłu, bo wcześniej cię nie obserwowała, a Czesław Michniewicz przyznawał, że nie zna tematu i nie optował za twoim sprowadzeniem.

Na pewno brałem te kwestie pod uwagę. Trener Magiera odegrał tutaj znaczącą rolę. Współpracujemy od początku kwietnia i widzę, że mogę z tego wiele wyciągnąć.

Krótko mówiąc, w Śląsku widzisz większe perspektywy na tu i teraz? W Legii być może musiałbyś zaczynać od zera, może nawet znów od rezerw.

Gdybym już szedł do Legii, to nie z nastawieniem, że czekają mnie rezerwy. Chciałbym się pokazać i walczyć o swoje, ale nie chcę tego rozważać. Zostaję w Śląsku i skupiam się na tym, żeby wywalczyć sobie pierwszy skład, a łatwo o to nie będzie.

Ekstraklasy liznąłeś znacznie wcześniej, gdy w sezonie 2017/18 rozegrałeś trzy mecze. Zaliczyłeś m.in. pełny występ w wygranych 1:0 derbach z Zagłębiem Lubin i pewnie sądziłeś wówczas, że kariera znacznie szybciej przyspieszy.

Zdecydowanie. Po meczu z Zagłębiem zagrałem jeszcze z Lechią Gdańsk i moim zdaniem też nie wypadłem źle. Trener Jan Urban po tym spotkaniu jednak mnie odstawił. Tłumaczył, że bronimy się przed spadkiem i nie chce zrzucać na mnie presji w tak młodym wieku, że to doświadczeni zawodnicy powinni wziąć sprawy w swoje ręce. Później już szansy nie dostałem i w nowym sezonie zdecydowałem się na wypożyczenia, podczas których… bywało różnie.

Najpierw udałeś się do Wigier Suwałki, ale w tym samym okienku tam przyszedłeś i jeszcze w tym samym odszedłeś.

Wszystko zostało zrobione na szybko. Chciałem pójść do I ligi, żeby grać i rozwijać się. Trafiłem do Wigier, ale nie była to w pełni przemyślana decyzja. Czułem się tam niechciany. Przyszedłem tydzień przed rozpoczęciem treningów przez chłopaków mających kontrakty. Wigry do tego momentu testowały zawodników z całej Polski i już to było dla mnie dziwne, bo w tym okresie trenowałem razem z tymi testowanymi. Z trenerem nie zamieniłem ani słowa. Gdy już zebrała się cała drużyna, nadal ze mną nie rozmawiano. Nie wiedziałem, na czym stoję, nad czym mam pracować, jakie są oczekiwania. Nie lubię takich sytuacji. Zadzwoniłem do agenta i poprosiłem o skrócenie wypożyczenia, żeby pójść gdzieś indziej. Znów na szybko znaleziona została drugoligowa Skra Częstochowa. Początki też były ciężkie. Skra ma sztuczną murawę, zupełnie nie byłem przyzwyczajony do gry na takiej nawierzchni. W efekcie na wstępie doznałem kontuzji kolana i wypadłem na miesiąc. Jesienią zagrałem tylko jeden mecz, budowałem formę. Wiosną po paru kolejkach wskoczyłem do wyjściowego składu. Skończyło się na jedenastu występach i jednej bramce. Ten pobyt mogę nawet ocenić na mały plus.

Latem 2019 wróciłeś do Śląska i nadal nie miano tam dla ciebie dobrych wiadomości. Pojawiło się kiedyś zwątpienie czy w ogóle uda ci się grać w piłkę na poważnie?

Pierwsze wrażenie dotyczące trenera Lavicki było naprawdę super. Pomyślałem, że może uda się przebić do składu. Wróciłem akurat na obóz przygotowawczy, ale niestety nawet w sparingach rzadko grałem i nie miałem szans się mocniej pokazać. Tylko rezerwy utrzymywały mnie przy piłkarskim życiu. Potem zaczął się koronawirus, sezonu w III lidze nie dokończono i nagle okazało się, że mamy awans. Postanowiłem zostać, żeby ogrywać się na szczeblu centralnym.

Dziś możesz przybić piątkę z Szymonem Lewkotem. Wasze historie są podobne: szansa od Jacka Magiery, wykorzystanie jej, nowy kontrakt i nowe perspektywy.

Dokładnie. Szymona znam od dawna. To świetny zawodnik, stać go na bardzo, bardzo dużo. Rozmawiając o nim z chłopakami z rezerw byliśmy zgodni, że to może być naprawdę klasowy piłkarz. Życzę mu jak najlepiej. Fajnie, że będziemy – miejmy nadzieję – dalej grać razem.

Wasze historie to dowody na selekcyjną słabość w polskiej piłce klubowej? Nie staliście się z dnia na dzień dużo lepszymi piłkarzami, a jednak gdyby nie zmiana trenera, pewnie do teraz bylibyście schowani w szafie.

To przykład, że czasami warto może nie zaryzykować – to złe słowo – ale dać komuś kredyt zaufania. Tych szans wykraczających poza wywiązanie się z przepisu o młodzieżowcu nadal często jest dla młodych chłopaków mało, trenerzy najczęściej wolą bardziej doświadczonych zawodników. Wszystko rozchodzi się o jaja sztabu szkoleniowego. Nieraz wychodzi, że odpowiedni zawodnik znajdował się pod nosem i nie trzeba było szukać daleko.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. FotoPyK/Newspix

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 10.06.2021 11:29 przez

Przemysław Michalak

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Trener Lavicka nie wiedział nawet, że nie jestem już młodzieżowcem”

Konrad Poprawa to dowód na to, że w ciągu paru tygodni sytuacja w piłce może się diametralnie zmienić. Jeszcze marcu był nastawiony na to, że latem odejdzie ze Śląska Wrocław jako zawodnik drugoligowych rezerw. Gdy jednak nowym trenerem WKS-u został Jacek Magiera, 23-letni stoper dostał swoją szansę w Ekstraklasie, wykorzystał ją i przedłużył kontrakt, a […]
10.06.2021
Weszło
09.06.2021

Tomasz Kupisz: Dokonaliśmy z Salernitaną czegoś wielkiego

Tomasz Kupisz po siedmiu latach znów stanie przed szansą pokazania się w Serie A, ponieważ awansował do niej z Salernitaną. W Chievo poprzestał na jednym 23-minutowym występie. Potem na długie sezony zapuścił korzenie w Serie B, a niedawno na moment zszedł nawet do trzeciej ligi włoskiej. Wreszcie w ósmym klubie na drugim szczeblu udało mu […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

Łukasz Bereta: Mam nadzieję, że Ruch Chorzów pozostanie przy planach dwuletnich

Łukasz Bereta latem 2019 roku porzucił posadę trenera w Gwarku Ornontowice i przestał nauczać w szkole, żeby ratować Ruch Chorzów, który wówczas spadł do III ligi. Początki miał najtrudniejsze z możliwych, bo pracownicy klubu w akcie desperacji opowiedzieli mediom o swojej sytuacji, drużyny praktycznie nie było, a klub znajdował się na skraju upadku. “Niebiescy” musieli […]
06.06.2021
Weszło
05.06.2021

Konferencja Łukasza Fabiańskiego. “Stać nas na powtórzenie wyniku z Francji, a może i coś więcej”

W sobotę gościem na konferencji prasowej był Łukasz Fabiański. Dziennikarze pytali go o rywalizację ze Szczęsnym, bramkę straconą z Rosją, rywalizację ze Szczęsnym, zgrupowanie inne niż poprzednie, możliwości drużyny, warsztat Paulo Sousy i rywalizację ze Szczęsnym. Spisaliśmy najciekawsze wątki.  Konferencja prasowa Łukasza Fabiańskiego w Opalenicy O tym, czy czuje już atmosferę EURO: Przyznam szczerzę, że […]
05.06.2021
Weszło
05.06.2021

Aleksander Buksa w Genoi. Dlaczego może być mu ciężko?

Przyszłość Aleksandra Buksy wreszcie się wyjaśniła. Po wygaśnięciu umowy z Wisłą Kraków zostanie piłkarze Genoi. Biorąc pod uwagę, jakie nazwy przewijały się po drodze w jego kontekście (m.in. Borussia Dortmund i FC Porto) można stwierdzić, że z dużej chmury spadł średni deszcz. A mimo to nawet w ekipie “Rossoblu” utalentowany 18-latek nie będzie miał łatwo […]
05.06.2021
Weszło
04.06.2021

ŁKS odracza awans Termaliki, co za emocje w końcówce! Szkoda, że przez sędziego

Bruk-Bet Termalica Nieciecza już była w ogródku, już witała się z gąską, ale wywaliła się na ostatnim kamyczku i nadal nie może świętować awansu do Ekstraklasy. Lider I ligi po porażce w Opolu zawiódł również na stadionie ŁKS-u i zasłużenie przegrał 2:3, choć o wszystkim przesądziły dopiero wydarzenia z 98. minuty!  ŁKS Łódź – Termalica […]
04.06.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
2 dni temu

Legia go chciala a nie obserwowała nawet, a swojego wonderkida Mosóra wypchali z klubu xD boże co za amatorka

znachor
znachor
1 dzień temu
Reply to  Lecę na piwo

Nie Legia tylko Michniewicz na niego nie stawiał ze względu na warunki fizyczne.

Piotr
Piotr
2 dni temu

To może Lavicka myslal ze ty za młody jestes, trza było mu dowód pokazać.

Paweł
Paweł
2 dni temu

Ogólnie fajnie,że dostał szanse i wykorzystał. Jednakże czyta się i można odnieść wrażenia, że jeśli mu nie wychodziło to przez trenerów

Wilk
Wilk (@wilk)
2 dni temu
Reply to  Paweł

A jednak widać ze ciężko pracuje i się nie użala nad sobą po prostu mówi jak było. Widać ze ciężko pracował

Criticball
Criticball (@criticball)
2 dni temu

Podejście do życia tego chłopaka mi się podoba. On nigdy nie będzie kandydatem na piłkarza roku na świecie, ale może być kimś, kto nie przyniesie wstydu, tak w kraju, jak i za granicą.

Smutne jest w tym wszystkim to, że musiał do klubu przyjść Magiera, znany z kultowego, tzw. “podejścia” do młodzieży, żeby on dostał szansę.

Szansa, to jest coś, co nie ma szans (nomen-omen) zadziałania w przypadku głąbów, którzy nie potrafią tej szansy wykorzystać. Magiera daje szanse. Bohater artykułu ją otrzymał i – jeśli umiejętności wystarczy – to ją wykorzysta, bowiem jest mądrym młodym człowiekiem. A jeśli umiejętności nie wystarczy, to, cóz, alboo se poklepie w II-III lidze, bo lubi, albo się zajmie innym biznesem.

No i w sumie – tak być powinno (i by było, gdyby było więcej “magierów”)…

Wilk
Wilk (@wilk)
2 dni temu
Reply to  Criticball

Tacy trenerzy jak Magiera to przyszłość, jak dla mnie wszyscy powinni brać przykład jeżeli chodzi o szkolenie z Lecha. Śląsk ma teraz szanse żeby wskoczyć na wyższy poziom dzięki normalnej sytuacji w klubie.

Matu
Matu
2 dni temu

Świetny gość i fajny wywiad

Wilk
Wilk (@wilk)
2 dni temu

Slask moim zdaniem to jedyny klub który nie wierzył w swoich wychowanków przez dobrych kilka lat już. A tu po cichu rezerwy nie były daleko od miejsca które daje szanse na awans do I ligi.
Najlepsza drużyna rezerw w Polsce….
Ilu chłopaków się tam zmarnowało przez stawianie na starszyznę?
I już myślałem ze szkolenie w Śląsku jest słabe, a jednak brakowało kogoś kto by ta szanse dał. Myśle ze jakby Tadeusz Pawłowski czy nawet Urban mieli normalna sytuacje finansowa i normalnego prezesa to by może to inaczej wyglądało.
Miło się patrzy na takie historie jak Poprawy ale wolałbym żeby Śląsk brał przykład z Lecha i wprowadzał powoli młodych rok w rok do pierwszej drużyny.

Czekam na Bergiera , Samca-Talara i Gąskę. Oby mogli wskoczyć i coś pokazać

Crolug
Crolug (@crolug)
2 dni temu
Reply to  Wilk

Z Gąską może być ciężko – Radomiak ma opcję wykupu, zdziwiłbym się, gdyby z niej nie skorzystali. Samiec-Talar gra ogony w Widzewie – też czarno to widzę.

Wilk
Wilk (@wilk)
2 dni temu
Reply to  Crolug

Kto wie czego Gaska będzie chciał, Magiera pewnie obserwował i może nawet z nim rozmawiał. Gaska może grać w środku także może być dobra alternatywa dla Picha/Praszelika

NieAdamKotleszka
NieAdamKotleszka
1 dzień temu
Reply to  Wilk

Akurat Bergier jest drewniany i 2. liga w której się dobrze pokazuje to blisko jego sufitu. Tam jest problem z przyjęciem piłki w ruchu nawet bez rywala na plecach. Z młodych napastników w Śląsku trzeba niestety poczekać aż Borys dorośnie.
Kolejny do wprowadzania z rezerw to Oliwier Wypart (lewa obrona, idealny zmiennik dla Stigleca).

Andi
Andi
2 dni temu

Mental przegrywa.

Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Piszczek: – W BVB zostawiłem dużo Polski

Łukasz Piszczek pożegnał się z Borussią Dortmund i w przyszłym sezonie będzie zajmował się już tylko sprawami LKS-u Goczałkowice. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego opowiada o swoim rozstaniu z klubem z  Północnej Westfalii.  Piszczek najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w BVB. – Borussia rozwinęła pod kątem taktycznym, zobaczyłem, jakie charaktery dobrać […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Sterling i Henderson idą śladami Rashforda

Rok temu Marcus Rashford otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Od tamtego momentu może tytułować się klasą orderu MBE. Wszystko to dlatego, że w okresie pandemii, kiedy brytyjski rząd chciał znieść na okres wakacji bony żywnościowe dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, z których rok w rok korzysta prawie półtora miliona dzieci, on postanowił interweniować i dopiął swego, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Vesović zostanie w Ekstraklasie?

Zwykle świetnie poinformowany Janekx89 poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, że Marko Vesović zostanie w Ekstraklasie. Ponoć najbardziej możliwym kierunkiem jest Kraków.  🔜Na krakowskim Rynku powiadają, że Marko Vešović🇲🇪 prawdopodobnie pozostanie w Ekstraklasie. 😏 pic.twitter.com/1JKtxa3y4W — Janekx89 (@janekx89) June 11, 2021 Marko Vesović rozstaje się z Legią wraz z wygaśnięciem jego kontraktu 1 lipca 2021. Pożegnanie […]
12.06.2021