„Trener Lavicka nie wiedział nawet, że nie jestem już młodzieżowcem”

Opublikowane 10.06.2021 11:29 przez

Przemysław Michalak

Konrad Poprawa to dowód na to, że w ciągu paru tygodni sytuacja w piłce może się diametralnie zmienić. Jeszcze marcu był nastawiony na to, że latem odejdzie ze Śląska Wrocław jako zawodnik drugoligowych rezerw. Gdy jednak nowym trenerem WKS-u został Jacek Magiera, 23-letni stoper dostał swoją szansę w Ekstraklasie, wykorzystał ją i przedłużył kontrakt, a mógł też iść do Legii Warszawa, która nagle wyraziła zainteresowanie. Rozmawiamy z nim o tym szalonym czasie. Kiedy stracił resztki złudzeń co do swojej pozycji u Vitezslava Lavicki? Co sprawiło, że rok temu zdecydował się na pozostanie we Wrocławiu? Za jaką sytuację ma do siebie pretensje? Czemu nie zdecydował się pójść do Legii i czego go ta historia nauczyła? Dlaczego jego wypożyczenie do Wigier Suwałki trwało raptem półtora miesiąca? Zapraszamy. 

Jesteś świetnym przykładem na to, jak szybko sytuacja w piłce potrafi się zmienić. Podejrzewam, że gdyby ktoś jeszcze w połowie marca powiedział ci, co czeka cię w połowie maja, to byś nie uwierzył.

To prawda. Pamiętam, jak wyglądała moja sytuacja w styczniu. Trener Vitezslav Lavicka odstawił mnie od pierwszego zespołu i nie zabrał na obóz do Turcji. Zostałem przesunięty do rezerw. W głowie kiełkowały myśli, żeby spróbować udać się gdzieś na wypożyczenie do I ligi, ale trenerzy drugiego zespołu Marcin Dymkowski i Piotr Jawny oraz fizjoterapeuta Przemysław Parus przekonali mnie do pozostania na wiosnę, zapewniając, że te pół roku może sporo zmienić, bo widzą moje postępy. To także ich zasługa, że później karta się tak odwróciła, wiele im zawdzięczam. Wiedziałem, że zostając u nich w rezerwach do wygaśnięcia kontraktu w czerwcu, nie zrobię kroku w tył. Naprawdę świetnie mnie przygotowali, bardzo sobie cenię tę współpracę. Pracowaliśmy razem również w zeszłym sezonie, gdy awansowaliśmy z III do II ligi. U trenera Lavicki mój rozwój niestety został przystopowany. Ciężko się rozwijać, będąc szóstym w hierarchii na swojej pozycji. W drugim zespole w sporej mierze to niwelowałem, miałem też indywidualne analizy z trenerami i dzięki temu mimo wszystko szedłem do przodu.

Krótko mówiąc, gdyby rezerwy rok temu nie weszły do II ligi, to pewnie dziś już by cię w Śląsku nie było.

Jasne, na pewno nie byłoby tematu dalszej gry w III lidze, mam większe ambicje. Już przed ostatnim sezonem poważnie myśleliśmy z agentem nad jakimś wypożyczeniem do I ligi. Mówiłem sobie jednak, że potrzebuję wreszcie pełnego sezonu na szczeblu centralnym, bo bardzo dużo na tym zyskam. Koniec końców uznaliśmy, że lepiej zostać w Śląsku, trenować z pierwszą drużyną i grać w już drugoligowych rezerwach. Byłem wcześniej na wypożyczeniach w Wigrach Suwałki i Skrze Częstochowa, więc wiem, jak takie rzeczy wyglądają.

Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich w Fuksiarz.pl!

Ale rozumiem, że były chwile, w których zaczynałeś się godzić z faktem, że twoja przyszłość jest poza Wrocławiem?

Tak, zwłaszcza po pierwszym meczu ostatniego sezonu – w Pucharze Polski z ŁKS-em. Trener Lavicka wziął mnie do kadry meczowej, ale szybko się przekonałem, że z tej mąki chleba nie będzie. Dzień przed spotkaniem robił odprawy indywidualne dla poszczególnych formacji. Zaprosił też obrońców i przy wszystkich mówi do mnie: – Konrad, wiesz, że w PP musi grać dwóch młodzieżowców? To twoja szansa. Nie wiedział, że nie byłem już młodzieżowcem. Nie wyprowadziłem go wtedy z błędu, dopiero nieco później obgadałem temat z kierownikiem. Po tej scence wiedziałem, że u Lavicki nie pogram, w czym utwierdzały mnie dalsze tygodnie i miesiące. Nieraz brakowało stoperów przez covid czy kontuzje i nawet wtedy trener nie dawał mi się wykazać.

A ciebie pewnie nosiło, bo miałeś świadomość, że czas leci. Masz już 23 lata, przestałeś być młodzieżowcem. W takim wieku trzeba po prostu grać.

Gdy w styczniu nie pojechałem na ten turecki obóz, usiedliśmy w domu z agentem i tatą. Przeprowadziliśmy trzygodzinną rozmowę. Miałem świadomość, że wiek przestaje być moim atutem. W Ekstraklasie raptem trzy występy i to sprzed trzech lat, a na dodatek zostałem odsunięty od pierwszego zespołu. Mimo że postanowiłem zostać w rezerwach do końca kontraktu, to agent już działał pod letnie okienko. Pojawiało się wstępne zainteresowanie z klubów pierwszoligowych, co motywowało mnie do dalszej pracy. Widziałem, że przynosi ona efekty przynajmniej w takiej postaci, że byli chętni do podpisania umowy. Z drugiej strony, bolało to, że wszystko wskazywało na niepowodzenie w Śląsku. Chciałem w tym klubie zaistnieć, dążyłem do tego, ale musiałem się nastawić, że latem przyjdzie mi zmienić otoczenie.

Konrad Poprawa podczas swojego debiutu w Ekstraklasie (październik 2017).

No i nagle wszystko się… zmieniło, bo trenerem Śląska został Jacek Magiera. Na starcie wiązałeś z jego przyjściem jakiekolwiek nadzieje?

W duchu pomyślałem sobie, że to ostatnia szansa na zaistnienie w Śląsku. Po cichu liczyłem, że trener Magiera chociaż zaprosi mnie na trening i będę mógł mu się pokazać. Słyszałem o nim wiele pozytywnego od mojego przyjaciela Adriana Łyszczarza. Wiedziałem, że to bardzo dobry szkoleniowiec, od którego dużo mógłbym się nauczyć. Chciałem się zaprezentować z jak najlepszej strony i fajnie, że się udało.

Musiało nastąpić wiele sprzyjających splotów okoliczności, żebyś wypłynął. Nie chodziło tylko o przyjście Jacka Magiery i obejrzenie cię w rezerwach, ale też o jego pomysł na ustawienie z trójką stoperów, który wymuszał poszukiwanie nowych twarzy.

No dokładnie. Nie wiem, czy trener Magiera wcześniej mnie śledził w drugim zespole, ale przeważnie graliśmy tam właśnie z trzema stoperami. Ja byłem tym środkowym, więc nie były to dla mnie nowe rzeczy, miałem już półroczne obycie w takiej roli. Bardzo dobrze się w niej czuję.

Zostałeś rzucony na głęboką wodę, od razu do pierwszego składu. Skończyło się na sześciu występach i jednym golu. Jak oceniasz te mecze?

Pierwsze koty za płoty. Wszystko zaczęło się dziać tak nagle. Uważam, że nawet dobre były te występy, ale wiem, że stać mnie na więcej. Pracując z tym sztabem mogę jeszcze mocno się rozwinąć.

U nas najczęściej dostawałeś notę wyjściową, czyli 5. Jest też jedno 6 i 3 za mecz z Rakowem, który przegraliście, a ty skończyłeś z czerwoną kartką. Generalnie: było solidnie.

Cieszy mnie, że ludzie tak właśnie na to patrzą, że przechodząc dosłownie z tygodnia na tydzień z II ligi do Ekstraklasy nie odstaję od zawodników, którzy są tutaj od dawna.

Co było w tych meczach największym wyzwaniem, problemem, obawą?

Kurczę, w sumie nie miałem większych obaw. Dobrze przepracowałem okres przygotowawczy w rezerwach, czułem się świetnie przygotowany. Taktycznie też problemów nie miałem, bo jak mówiłem, w takim samym systemie grałem w drugim zespole, dużo analizowaliśmy poruszanie się po boisku i tym podobne. Ciężko zasuwałem, żeby tę szansę dostać i po prostu byłem na nią przygotowany.

Miałeś do siebie pretensje za czerwoną kartkę z Rakowem?

Miałem. Za późno zareagowałem na długie podanie. W sumie byłem dobrze ustawiony bokiem, ale spóźniłem się o jeden krok i później go zabrakło do wybicia piłki. Zamiast tego sfaulowałem rywala i wyszło jak wyszło. Kilkanaście razy analizowałem tę sytuację i na przyszłość już będę wiedział, jak się zachować. Trzeba się uczyć po takich lekcjach.

W ciągu kilku tygodni z gościa, który zastanawiał się, czy latem załapie się do I ligi, stałeś się gościem, który mógł wybierać między ekstraklasowymi ofertami. Zgłosiła się Legia Warszawa. Co pomyślałeś w pierwszym odruchu?

Jednocześnie był to dla mnie szok i duma, że można tyle zyskać swoją determinacją. Czułem się w pewnym sensie doceniony, gdy agent poinformował o telefonie z Legii, że są zainteresowani. Mówimy o aktualnie najlepszym polskim klubie, w którym wielu zawodników chciałoby grać. Świadomość, że jestem tam chciany była po prostu miła.

I zrobił ci się mętlik w głowie, musiałeś trochę pomyśleć. To nie były rozważania na jeden wieczór.

Dokładnie, ale patrząc teraz na chłodno, wydaje mi się, że to wszystko trwało za długo. Zastanawiałem się przez dwa tygodnie. Po raz pierwszy znalazłem się w sytuacji, w której musiałem wybierać między dwoma topowymi klubami Ekstraklasy. Nie była to łatwa decyzja, ale cieszę się, że zostaję w Śląsku i będę mógł się w nim dalej rozwijać. Darzę ten klub dużą sympatią i wiążę wiele nadziei z dalszą współpracą z Jackiem Magierą.

Trener chyba też uważał, że trwa to za długo, bo nie wziął cię na mecz z Wartą Poznań, tłumacząc, że myślami ostatnio byłeś gdzie indziej.

Trener tłumaczył mi, że nie mogę mieć wątpliwości przy podejmowaniu decyzji. Ale powtórzę: to była pierwsza tego typu sytuacja w mojej karierze. W przyszłości już będę wiedział, jak w takich momentach reagować, żeby móc się szybciej określać. Kolejna lekcja.

To co ostatecznie przeważyło szalę na korzyść Śląska? Jacek Magiera sporo na ten temat mówił, podkreślając, że Legia nie ma na ciebie pomysłu, bo wcześniej cię nie obserwowała, a Czesław Michniewicz przyznawał, że nie zna tematu i nie optował za twoim sprowadzeniem.

Na pewno brałem te kwestie pod uwagę. Trener Magiera odegrał tutaj znaczącą rolę. Współpracujemy od początku kwietnia i widzę, że mogę z tego wiele wyciągnąć.

Krótko mówiąc, w Śląsku widzisz większe perspektywy na tu i teraz? W Legii być może musiałbyś zaczynać od zera, może nawet znów od rezerw.

Gdybym już szedł do Legii, to nie z nastawieniem, że czekają mnie rezerwy. Chciałbym się pokazać i walczyć o swoje, ale nie chcę tego rozważać. Zostaję w Śląsku i skupiam się na tym, żeby wywalczyć sobie pierwszy skład, a łatwo o to nie będzie.

Ekstraklasy liznąłeś znacznie wcześniej, gdy w sezonie 2017/18 rozegrałeś trzy mecze. Zaliczyłeś m.in. pełny występ w wygranych 1:0 derbach z Zagłębiem Lubin i pewnie sądziłeś wówczas, że kariera znacznie szybciej przyspieszy.

Zdecydowanie. Po meczu z Zagłębiem zagrałem jeszcze z Lechią Gdańsk i moim zdaniem też nie wypadłem źle. Trener Jan Urban po tym spotkaniu jednak mnie odstawił. Tłumaczył, że bronimy się przed spadkiem i nie chce zrzucać na mnie presji w tak młodym wieku, że to doświadczeni zawodnicy powinni wziąć sprawy w swoje ręce. Później już szansy nie dostałem i w nowym sezonie zdecydowałem się na wypożyczenia, podczas których… bywało różnie.

Najpierw udałeś się do Wigier Suwałki, ale w tym samym okienku tam przyszedłeś i jeszcze w tym samym odszedłeś.

Wszystko zostało zrobione na szybko. Chciałem pójść do I ligi, żeby grać i rozwijać się. Trafiłem do Wigier, ale nie była to w pełni przemyślana decyzja. Czułem się tam niechciany. Przyszedłem tydzień przed rozpoczęciem treningów przez chłopaków mających kontrakty. Wigry do tego momentu testowały zawodników z całej Polski i już to było dla mnie dziwne, bo w tym okresie trenowałem razem z tymi testowanymi. Z trenerem nie zamieniłem ani słowa. Gdy już zebrała się cała drużyna, nadal ze mną nie rozmawiano. Nie wiedziałem, na czym stoję, nad czym mam pracować, jakie są oczekiwania. Nie lubię takich sytuacji. Zadzwoniłem do agenta i poprosiłem o skrócenie wypożyczenia, żeby pójść gdzieś indziej. Znów na szybko znaleziona została drugoligowa Skra Częstochowa. Początki też były ciężkie. Skra ma sztuczną murawę, zupełnie nie byłem przyzwyczajony do gry na takiej nawierzchni. W efekcie na wstępie doznałem kontuzji kolana i wypadłem na miesiąc. Jesienią zagrałem tylko jeden mecz, budowałem formę. Wiosną po paru kolejkach wskoczyłem do wyjściowego składu. Skończyło się na jedenastu występach i jednej bramce. Ten pobyt mogę nawet ocenić na mały plus.

Latem 2019 wróciłeś do Śląska i nadal nie miano tam dla ciebie dobrych wiadomości. Pojawiło się kiedyś zwątpienie czy w ogóle uda ci się grać w piłkę na poważnie?

Pierwsze wrażenie dotyczące trenera Lavicki było naprawdę super. Pomyślałem, że może uda się przebić do składu. Wróciłem akurat na obóz przygotowawczy, ale niestety nawet w sparingach rzadko grałem i nie miałem szans się mocniej pokazać. Tylko rezerwy utrzymywały mnie przy piłkarskim życiu. Potem zaczął się koronawirus, sezonu w III lidze nie dokończono i nagle okazało się, że mamy awans. Postanowiłem zostać, żeby ogrywać się na szczeblu centralnym.

Dziś możesz przybić piątkę z Szymonem Lewkotem. Wasze historie są podobne: szansa od Jacka Magiery, wykorzystanie jej, nowy kontrakt i nowe perspektywy.

Dokładnie. Szymona znam od dawna. To świetny zawodnik, stać go na bardzo, bardzo dużo. Rozmawiając o nim z chłopakami z rezerw byliśmy zgodni, że to może być naprawdę klasowy piłkarz. Życzę mu jak najlepiej. Fajnie, że będziemy – miejmy nadzieję – dalej grać razem.

Wasze historie to dowody na selekcyjną słabość w polskiej piłce klubowej? Nie staliście się z dnia na dzień dużo lepszymi piłkarzami, a jednak gdyby nie zmiana trenera, pewnie do teraz bylibyście schowani w szafie.

To przykład, że czasami warto może nie zaryzykować – to złe słowo – ale dać komuś kredyt zaufania. Tych szans wykraczających poza wywiązanie się z przepisu o młodzieżowcu nadal często jest dla młodych chłopaków mało, trenerzy najczęściej wolą bardziej doświadczonych zawodników. Wszystko rozchodzi się o jaja sztabu szkoleniowego. Nieraz wychodzi, że odpowiedni zawodnik znajdował się pod nosem i nie trzeba było szukać daleko.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. FotoPyK/Newspix

Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

1. FC Slovácko z Pucharem Czech

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Belgowie ogłosili powołania na mecze z Polską, Walią i Holandią

Trener Roberto Martinez ogłosił nazwiska 32 piłkarzy, którzy w czerwcu zagrają w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce, Walii i Holandii. W kadrze znalazło się dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w reprezentacji będą mieli okazję zagrać pomocnik ustępującego mistrza Francji, Lille – Amadou Onana oraz napastnik holenderskiego Vitesse, Lois Openda. Obaj panowie mają za sobą występy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha

Mistrzowie Polski zdecydowali się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z Pedro Tibą i Mickeyem van der Hartem. Zawodnicy o decyzji klubu zostali poinformowani przez dyrektora sportowego – Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę. Obaj piłkarze będą mieli okazję pożegnać się z poznańską publicznością w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zmierzy się w niej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Rangersi powalczą dziś o trofeum, a Aaron Ramsey o swoją przyszłość

Przygotowując się do startu obecnego sezonu Aaron Ramsey nie mógł przypuszczać, że zagra w finale europejskich pucharów w barwach Rangersów. Piłkarska rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i dzisiaj Walijczyk stoi przed właśnie takim wyzwaniem. A jego efekty najprawdopodobniej zdecydują o jego dalszej karierze. Gdy Ramsey opuszczał Arsenal, by występować w Juventusie, mogło się wydawać, […]
18.05.2022
Brama dnia
18.05.2022

Cafu kontra Sergio Ramos | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną „Bramę dnia”. To cykl współtworzony przez nas z partnerami z Gatigo. CAFU VS UDINESE (18.05.2008) Czternaście lat temu ostatniego oficjalnego gola w karierze zdobył legendarny Cafu.  SERGIO RAMOS VS LEVANTE (18.05.2008) Tego samego dnia do siatki trafił też Sergio Ramos po efektownej asyście Gutiego, specjalisty w tym względzie.  No to […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Legia interesuje się Jasonem Lokilo. Trzeba za niego zapłacić

Skrzydłowy Górnik Łęczna jest zapewne jednym z tych zawodników, o których kluby Ekstraklasy przeprowadzą małą wojenkę w trakcie letniego okna. Już wiadomo, że ekipa z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze, ale pomocnik pokazał się w obecnych rozgrywkach z na tyle z dobrej strony, że chętnych do jego zatrudnienia nie zabraknie. Lokilo […]
18.05.2022
Niezły numer
18.05.2022

Piąty finał pucharów dla Rangersów. Wyprzedzą Celtic w europejskich sukcesach?

Dwa. Tyle trofeów w Europie zdobyły kluby ze Szkocji – Rangers oraz Celtic. Największe marki z Glasgow triumfowały odpowiednio w Pucharze Zdobywców Pucharów i Pucharze Europy (Lidze Mistrzów). Teraz The Gers mają szansę zdobyć drugi puchar i wyprzedzić lokalnego rywala. Rangers mieli rzecz jasna zdecydowanie więcej szans na zdobycie trofeów na Starym Kontynencie. W finałach europejskich pucharów […]
18.05.2022
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
11 miesięcy temu

Legia go chciala a nie obserwowała nawet, a swojego wonderkida Mosóra wypchali z klubu xD boże co za amatorka

znachor
znachor
11 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Nie Legia tylko Michniewicz na niego nie stawiał ze względu na warunki fizyczne.

Piotr
Piotr
11 miesięcy temu

To może Lavicka myslal ze ty za młody jestes, trza było mu dowód pokazać.

Paweł
Paweł
11 miesięcy temu

Ogólnie fajnie,że dostał szanse i wykorzystał. Jednakże czyta się i można odnieść wrażenia, że jeśli mu nie wychodziło to przez trenerów

Wilk
Wilk(@wilk)
11 miesięcy temu
Reply to  Paweł

A jednak widać ze ciężko pracuje i się nie użala nad sobą po prostu mówi jak było. Widać ze ciężko pracował

Criticball
Criticball(@criticball)
11 miesięcy temu

Podejście do życia tego chłopaka mi się podoba. On nigdy nie będzie kandydatem na piłkarza roku na świecie, ale może być kimś, kto nie przyniesie wstydu, tak w kraju, jak i za granicą.

Smutne jest w tym wszystkim to, że musiał do klubu przyjść Magiera, znany z kultowego, tzw. „podejścia” do młodzieży, żeby on dostał szansę.

Szansa, to jest coś, co nie ma szans (nomen-omen) zadziałania w przypadku głąbów, którzy nie potrafią tej szansy wykorzystać. Magiera daje szanse. Bohater artykułu ją otrzymał i – jeśli umiejętności wystarczy – to ją wykorzysta, bowiem jest mądrym młodym człowiekiem. A jeśli umiejętności nie wystarczy, to, cóz, alboo se poklepie w II-III lidze, bo lubi, albo się zajmie innym biznesem.

No i w sumie – tak być powinno (i by było, gdyby było więcej „magierów”)…

Wilk
Wilk(@wilk)
11 miesięcy temu
Reply to  Criticball

Tacy trenerzy jak Magiera to przyszłość, jak dla mnie wszyscy powinni brać przykład jeżeli chodzi o szkolenie z Lecha. Śląsk ma teraz szanse żeby wskoczyć na wyższy poziom dzięki normalnej sytuacji w klubie.

Matu
Matu
11 miesięcy temu

Świetny gość i fajny wywiad

Wilk
Wilk(@wilk)
11 miesięcy temu

Slask moim zdaniem to jedyny klub który nie wierzył w swoich wychowanków przez dobrych kilka lat już. A tu po cichu rezerwy nie były daleko od miejsca które daje szanse na awans do I ligi.
Najlepsza drużyna rezerw w Polsce….
Ilu chłopaków się tam zmarnowało przez stawianie na starszyznę?
I już myślałem ze szkolenie w Śląsku jest słabe, a jednak brakowało kogoś kto by ta szanse dał. Myśle ze jakby Tadeusz Pawłowski czy nawet Urban mieli normalna sytuacje finansowa i normalnego prezesa to by może to inaczej wyglądało.
Miło się patrzy na takie historie jak Poprawy ale wolałbym żeby Śląsk brał przykład z Lecha i wprowadzał powoli młodych rok w rok do pierwszej drużyny.

Czekam na Bergiera , Samca-Talara i Gąskę. Oby mogli wskoczyć i coś pokazać

Crolug
Crolug(@crolug)
11 miesięcy temu
Reply to  Wilk

Z Gąską może być ciężko – Radomiak ma opcję wykupu, zdziwiłbym się, gdyby z niej nie skorzystali. Samiec-Talar gra ogony w Widzewie – też czarno to widzę.

Wilk
Wilk(@wilk)
11 miesięcy temu
Reply to  Crolug

Kto wie czego Gaska będzie chciał, Magiera pewnie obserwował i może nawet z nim rozmawiał. Gaska może grać w środku także może być dobra alternatywa dla Picha/Praszelika

NieAdamKotleszka
NieAdamKotleszka
11 miesięcy temu
Reply to  Wilk

Akurat Bergier jest drewniany i 2. liga w której się dobrze pokazuje to blisko jego sufitu. Tam jest problem z przyjęciem piłki w ruchu nawet bez rywala na plecach. Z młodych napastników w Śląsku trzeba niestety poczekać aż Borys dorośnie.
Kolejny do wprowadzania z rezerw to Oliwier Wypart (lewa obrona, idealny zmiennik dla Stigleca).

Andi
Andi
11 miesięcy temu

Mental przegrywa.

Suche Info
18.05.2022

Prezydent Betisu: „Bellerin musi wrócić do Arsenalu”

Wiele wskazuje na to, że wyjaśniła się najbliższa przyszłość Hectora Bellerina. Prezydent Betisu – Angel Hara potwierdził, że obrońca wróci do Arsenalu. Nie wyklucza jednak, że drogi klubu i piłkarza jeszcze się przetną. Prawy obrońca zamienił Anglię na Hiszpanię w ostatni dzień letniego okna transferowego. Arsenal zdecydował się wypożyczyć go do Betisu na cały sezon, […]
18.05.2022
Tenis
18.05.2022

Roland Garros za pasem. Kto może zagrozić Idze Świątek?

28 zwycięstw z rzędu. Pięć wygranych turniejów, w tym cztery rangi WTA 1000. W ostatnich trzech imprezach ledwie jeden stracony set. Bez porażki na mączce w trwającym sezonie. Iga Świątek wkroczy w Roland Garros jako ogromna faworytka do zwycięstwa w całym turnieju. Czy ktokolwiek będzie w stanie zagrozić jej na drodze do ostatecznego triumfu? Teoretycznie […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

1. FC Slovácko z Pucharem Czech

W finale Pucharu Czech – MOL Cup zespół 1. FC Slovácko pokonał Spartę Praga 3:1. To pierwsze takie trofeum w historii klubu Wszystko rozstrzygnęło się już w pierwszej połowie. W 11. minucie spotkania po rzucie karnym wynik otworzył Vaclav Jurečka. Kilkanaście minut później 27-latek asystował przy golu prawego obrońcy – Petra Reinberka. Po tym golu […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Belgowie ogłosili powołania na mecze z Polską, Walią i Holandią

Trener Roberto Martinez ogłosił nazwiska 32 piłkarzy, którzy w czerwcu zagrają w meczach Ligi Narodów przeciwko Polsce, Walii i Holandii. W kadrze znalazło się dwóch debiutantów. Po raz pierwszy w reprezentacji będą mieli okazję zagrać pomocnik ustępującego mistrza Francji, Lille – Amadou Onana oraz napastnik holenderskiego Vitesse, Lois Openda. Obaj panowie mają za sobą występy […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Tiba i van der Hart odchodzą z Lecha

Mistrzowie Polski zdecydowali się nie przedłużać wygasających 30 czerwca kontraktów z Pedro Tibą i Mickeyem van der Hartem. Zawodnicy o decyzji klubu zostali poinformowani przez dyrektora sportowego – Tomasza Rząsę oraz trenera Macieja Skorżę. Obaj piłkarze będą mieli okazję pożegnać się z poznańską publicznością w meczu 34. kolejki PKO Ekstraklasy. Kolejorz zmierzy się w niej […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Mistrzostwo i co dalej? Lech musi dozbroić kadrę na bardzo intensywny sezon

Lech Poznań przyklepując mistrzostwo na kolejkę przed końcem sezonu zyskał nie tylko spokój w ostatnim meczu z Zagłębiem Lubin. Zyskał też tydzień więcej na to, by władze klubu mogły się skupić na budowie drużyny na przyszły sezon. A ten może być ekstremalnie wyczerpujący dla Kolejorza. Poznaniakom przyda się kadra szersza nawet niż ta, którą Maciej […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Chicharito wróci do Europy?

Meksykanin, reprezentujący obecnie barwy Los Angeles Galaxy znalazł się na celowniku AEK Ateny. Jak podaje FOX Deportes, nowy trener zespołu ze stolicy Grecji – Matías Almeyda chce rozpocząć swoją kadencję od głośnego ruchu na rynku transferowym. Były szkoleniowiec San Jose Earthquakes, Chivas czy River Plate planuje sprowadzić do Aten Javiera „Chicharito” Hernandeza. 33-letni meksykanin jest […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Rangersi powalczą dziś o trofeum, a Aaron Ramsey o swoją przyszłość

Przygotowując się do startu obecnego sezonu Aaron Ramsey nie mógł przypuszczać, że zagra w finale europejskich pucharów w barwach Rangersów. Piłkarska rzeczywistość zmienia się jednak bardzo szybko i dzisiaj Walijczyk stoi przed właśnie takim wyzwaniem. A jego efekty najprawdopodobniej zdecydują o jego dalszej karierze. Gdy Ramsey opuszczał Arsenal, by występować w Juventusie, mogło się wydawać, […]
18.05.2022
Brama dnia
18.05.2022

Cafu kontra Sergio Ramos | BRAMA DNIA

Zapraszamy na kolejną „Bramę dnia”. To cykl współtworzony przez nas z partnerami z Gatigo. CAFU VS UDINESE (18.05.2008) Czternaście lat temu ostatniego oficjalnego gola w karierze zdobył legendarny Cafu.  SERGIO RAMOS VS LEVANTE (18.05.2008) Tego samego dnia do siatki trafił też Sergio Ramos po efektownej asyście Gutiego, specjalisty w tym względzie.  No to […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Legia straci skrzydłowego, ale celuje w jego następcę

Legia Warszawa w najbliższym okienku transferowym będzie musiała załatać jeszcze jedną dziurę. Jak informuje „Legia.net” klub opuści skrzydłowy Benjamin Verbić. W jego miejsce legioniści chcą jednak ściągnąć innego zagranicznego zawodnika. Słoweniec trafił do Legii dzięki zezwoleniu od FIFA. Światowa federacja postanowiła pozwolić piłkarzom z Rosji i Ukrainy na zmianę klubów poza okienkiem transferowym. Benjamin Verbić […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Piłkarki i piłkarze w USA będą zarabiały tyle samo

Po latach walki o równe płace w Stanach Zjednoczonych piłkarki i piłkarze reprezentacji kraju będą wynagradzani tak samo. Decyzja w tej sprawie już zapadła i jest oficjalna. Co to oznacza? Długie negocjacje przyniosły efekty. Władze Amerykańskiej Federacji Piłki Nożnej i związki piłkarzy oraz piłkarek reprezentacji USA ogłosiły porozumienie w sprawie równego wynagrodzenia zawodniczek i zawodników. […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Legia interesuje się Jasonem Lokilo. Trzeba za niego zapłacić

Skrzydłowy Górnik Łęczna jest zapewne jednym z tych zawodników, o których kluby Ekstraklasy przeprowadzą małą wojenkę w trakcie letniego okna. Już wiadomo, że ekipa z Lubelszczyzny w przyszłym sezonie będzie grała w I lidze, ale pomocnik pokazał się w obecnych rozgrywkach z na tyle z dobrej strony, że chętnych do jego zatrudnienia nie zabraknie. Lokilo […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Radosław Majecki w Lechu Poznań? Mistrz Polski monitoruje jego sytuację

Radosław Majecki latem ma zmienić klub. AS Monaco dało zielone światło na jego wypożyczenie, a zainteresowany jego pozyskaniem ma być… Lech Poznań. Informację o tym, że mistrz Polski monitoruje temat byłego bramkarza Legii Warszawa podał Sebastian Staszewski z „Interii”. AS Monaco miało w przeszłości odrzucać oferty wypożyczenia Majeckiego z Belgii, Holandii oraz Włoch. Teraz jednak […]
18.05.2022
Niezły numer
18.05.2022

Piąty finał pucharów dla Rangersów. Wyprzedzą Celtic w europejskich sukcesach?

Dwa. Tyle trofeów w Europie zdobyły kluby ze Szkocji – Rangers oraz Celtic. Największe marki z Glasgow triumfowały odpowiednio w Pucharze Zdobywców Pucharów i Pucharze Europy (Lidze Mistrzów). Teraz The Gers mają szansę zdobyć drugi puchar i wyprzedzić lokalnego rywala. Rangers mieli rzecz jasna zdecydowanie więcej szans na zdobycie trofeów na Starym Kontynencie. W finałach europejskich pucharów […]
18.05.2022
Weszło
18.05.2022

Trwa bitwa o pokazywanie Ekstraklasy. Canal+ przeprowadza kontratak

Już w tym tygodniu Ekstraklasa SA ma wysłać do podmiotów telewizyjnych i streamingowych zaproszenia na przetarg. W jego trakcie rozstrzygnie się, kto będzie transmitował spotkania najwyższej polskiej ligi w latach 2023–2027. Nie będzie to jednak klasyczny przetarg, a bardziej konkurs z elementami negocjacji. Wszystko powinno wyjaśnić się do końca czerwca. Kwota 300 mln zł za […]
18.05.2022
Liga Europy
18.05.2022

Siedem scen z życia Giovanniego van Bronckhorsta

Indonezyjskie pochodzenie. Przywiązanie do Feyenoordu Rotterdam. Sukcesy w Szkocji, kłopoty w Anglii, triumf w Lidze Mistrzów z Barceloną. No i ten niezapomniany gol w półfinale mistrzostw świata. Wspominamy karierę Giovanniego van Bronckhorsta, szkoleniowca Rangersów, przed dzisiejszym finałem Ligi Europy, gdzie The Gers zmierzą się z Eintrachtem Frankfurt. Mistrzostwo z Feyenoordem Giovanni van Bronckhorst urodził się […]
18.05.2022
Liga Europy
18.05.2022

Niedoceniony przez „Wilki”. Uwielbiany przez „Orły”

Nie da się ukryć, że trenerzy z Austrii cieszą się coraz większym zainteresowaniem klubów Bundesligi. Wielu z nich ma w CV epizod pracy w Red Bullu Salzburg, który zdominował austriacką piłkę i jest czymś w rodzaju certyfikatu jakości. Takową zmiankę w swoim życiorysie posiada również Oliver Glasner, którego nazwisko zyskuje na wartości. Jest piątym austriackim […]
18.05.2022
Suche Info
18.05.2022

Michał Helik trafi do MLS?

Polscy piłkarze zaczynają coraz odważniej kolonizować Stany Zjednoczone. Liczba biało-czerwonych w Major League Soccer może wzrosnąć, gdyż na celowniku tamtejszych klubów jest kolejny Polak. Jak informuje „TVP Sport” ofertę z MLS otrzymał Michał Helik. Nazwa klubu, który ubiega się o Polaka, jeszcze nie padła, natomiast sam zainteresowany może być chętny na zmianę otoczenia. 26-letni zawodnik […]
18.05.2022