post
Jan Mazurek

Opublikowane 09.06.2021 17:31 przez

Jan Mazurek

– Wciąż dużo jest znaków zapytania – powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej po zremisowanym 2:2 meczu z Islandią. Ma rację. Po trzech marcowych spotkaniach eliminacyjnych i po dwóch czerwcowych towarzyskich próbach jesteśmy w kropce, żyjemy w niewiedzy. Jakim składem i jakim ustawianiem zagramy na Euro? Na co stać nas na europejskim czempionacie? Jaki jest pomysł na Piotra Zielińskiego, a jaki na Roberta Lewandowskiego? To tylko część z mnożących się wątpliwości. Wiemy, że niewiele wiemy i nie ma to wcale podłoża w sokratejskiej filozofii. Próbujemy odpowiedzieć sobie na pytanie: o jaką wiedzę jesteśmy mądrzejsi po sparingach z Rosją i Islandią i czy w ogóle o jakąkolwiek? 

1. Co zrobić z napastnikami?

Paulo Sousa dostał dwa zgrupowania na zaszczepienie swojego pomysłu w organizm reprezentacji Polski. W całości poświęcił je na wdrożenie systemu gry z przynajmniej dwoma napastnikami.

 • Węgry (3:3): Lewandowski, Milik – do 84. minuty, Piątek – od 59. minuty
 • Andora (3:0): Lewandowski – do 63. minuty, Milik – do 60. minuty, Piątek, Świderski – od 63. minuty
 • Anglia (1:2): Piątek – do 76. minuty, Świderski – do 46. minuty, Milik – od 46. minuty
 • Rosja (1:1): Świerczok, Świderski – do 67. minuty, Kownacki – do 56. minuty
 • Islandia (2:2): Lewandowski – do 81. minuty, Świerczok – do 58. minuty, Świderski – od 81. minuty

Naturalnie wszystko miało kręcić się wokół Roberta Lewandowskiego. Sousa od początku go komplementował, odwiedził go w jednej ze swoich pierwszych selekcjonerskich podróży po Europie, konsultował z nim wiele swoich decyzji. Zwiększyć miały się też role Piątka i Milika, którzy u Jerzego Brzęczka często przesiadywali na ławce rezerwowych, a u Sousy mieli zacząć wychodzić w pierwszej jedenastce. Kiedy z urazem wypadł napastnik Herthy, portugalski trener nie robił z tego wielkiego szumu. Zamiast tego powiedział, że para Lewy-Milik może być „jednym z najlepszych duetów napastników w Europie”.

Ale wtedy na problemy z łąkotką zaczął cierpieć Milik.

I wszystko się posypało.

POLSKA ODPADNIE W FAZIE GRUPOWEJ EURO? KURS: 2,75 W FUKSIARZU!

Paulo Sousa sam przyznał, że nie wie jeszcze, jak zakopie dziurę powstającą przy absencji Milika, bo „nie ma do dyspozycji graczy jego kalibru”. Jakub Świerczok i Karol Świderski strzelili po bramce w meczach towarzyskich. Nie można odmówić im nosa strzeleckiego i tego, że mają szansę zaznaczyć się na Euro, ale to jednak nie ten poziom, nie ta klasa, co Milik i Sousa doskonale to zdaje sobie z tego sprawę. Czy wobec tego wszystkiego wiemy, jak Polska, przygotowywana przez ostatnie trzy miesiące do gry na dwóch napastników, wybrnie z personalnego problemu na Euro?

Nie wiemy. Grać czwórką Krychowiak-Moder-Klich-Zieliński w pomocy z Lewandowskim na szpicy, choć taki wariant wcześniej nie był brany pod uwagę? Sparować kogoś z dwójki Świerczok-Świderski z Lewym, licząc, że napastnicy Piasta Gliwice i PAOK-u Saloniki zagrają turniej życia? Dowiemy się dopiero na Euro. Po samych sparingach żadnych wniosków się nie wyciągnie.

2. Czy Sousa ma pomysł na wykorzystanie Lewandowskiego?

Dopóki w tej drużynie gra Robert Lewandowski, nikt nie zlekceważy reprezentacji Polski. Najlepszy piłkarz świata 2020 roku. Najlepszy napastnik świata. Jednym z głównych i najważniejszych zadań Paulo Sousy po przejęciu kadry było znalezienie pomysłu na optymalne wykorzystanie wielkości Lewego. Umiał to Adam Nawałka. Nie wychodziło to Jerzemu Brzęczkowi. Czy w pięciu meczach kadencji Sousy zobaczyliśmy jakiś innowacyjny pomysł? Niekoniecznie, choć statystyki Lewandowski ma nie najgorsze:

 • Węgry – gol,
 • Andora – dwa gole,
 • Islandia – pusty przebieg.

Po każdym meczu wystawiamy reprezentantom noty z ich wytłumaczeniem. Po kolei.

Lewandowski z Węgrami – 6

Dostawał po kostkach. Węgrzy grali przeciw niemu bardzo agresywnie. Doskonale było to widać przy bramce na 2:0 dla Madziarów, kiedy to Lewy stracił futbolówkę w środku pola, ale miało to miejsce po ostrych wjazdach rywali. Fiola złapał kapitana reprezentacji Polski w pół, następnie Orban zaatakował go jeszcze wślizgiem. Ale Lewy to najlepszy piłkarz na świecie. On i tak zrobi swoje. Bramka na 3:3 – pewne przyjęcie, pewne wykończenie, klasa sama w sobie. Szkoda, że nie weszły nożyce na 4:3, bo byłby hit.

Lewandowski z Andora – 6

Zrobił swoje. Mimo że długimi fragmentami ciągle widzieliśmy go w okolicach środka boiska czy gdzieś na skrzydle, to jak przyszło co do czego, to on pokazywał klasę w polu karnym przeciwnika. Zdobył obie bramki, zawsze z udziałem szczęścia, ale wiadomo – jeszcze trzeba mu pomóc. A i kolegów potrafił wyśmienicie obsłużyć (długa piła do Piątka w pierwszej odsłonie). Po godzinie mógł spokojnie udać się na ławkę.

Lewandowski z Islandią – 6

Nie miał dziś łatwego życia. Z piłką przy nodze nie zawsze dokonywał właściwych wyborów. Momentami jednak przypominał wszystkim, że należy do światowego topu. To przecież od “Lewego” zaczęła się akcja na 1:1, gdy wygrał walkę na środku boisku, ograł dwóch rywali i podał do Zielińskiego. No i popisał się genialnym zagraniem do Płachety, który zmarnował świetną okazję. Po prostu nie wypada psuć takich piłek.

Czujecie klimat? To nie jest jakiś inny Lewandowski niż za czasów Brzęczka. Nie doszło do uwolnienia, do zmiany roli. Sousa mówił po meczu z Islandią, że oczekiwałby po nim większej aktywności pod polem karnym rywali, ale też chwalił go za schodzenie do rozegrania. To cała czas ta sama śpiewka, ten sam spektakl. Właściwie to najfajniejsze rzeczy, oprócz tych zrobionych przez Kacpra Kozłowskiego, w meczu z Islandczykami wyszły nam, kiedy Lewemu załączał się tryb futbolowego geniusza. Przy akcji na 1:1 oszukał czterech rywali, odwracając się z piłką zagraną na ścianę w okolicach połowy boiska, a w drugiej połowie z czterdziestu metrów posłał crossa do – i tak znajdującego się na spalonym – Przemysława Płachety.

Wciąż więc istnieje poważne zagrożenie, że Lewy na Euro będzie osamotniony, miotający się i zdany przede wszystkim na własne umiejętności. Na szczęście te ostatnie ma wielkie.

3. Czy przy Sousie odżył Piotr Zieliński?

Zieliński jest w najlepszym okresie swojej kariery. Ma 27 lat. Znajduje się w kwiecie wieku. Przeżywa prime. Dopisuje zdrowie. Ułożył sobie życie rodzinne. Zakończył właśnie najlepszy sezon w karierze w Serie A. Czas, żeby – jak mawiał Jerzy Brzęczek – wstać z łóżka z przestawioną głową. Czy w meczu z Islandią zobaczyliśmy w nim coś, czego nie wiedzieliśmy o nim wcześniej? Nie. Czy nagle spostrzegliśmy te wszystkie małe elementy, które zaraz sprawią, że w systemie Paulo Sousy to właśnie ten zawodnik sprzątnie Euro? Nie. Dalej to najlepiej wyszkolony technicznie piłkarz w polskiej kadrze, dalej to gwiazdor drugiej linii, dalej to facet, który umie założyć siatkę, wziąć dwóch gości na zamach i nawet strzelić gola, ale to wciąż nie jest lider.

Zarejestruj się na Fuksiarz.pl

Graj mecze EARLY PAYOUT. Drużyna prowadzi 2:0 w dowolnym momencie, wygrywasz zakład

Sam o sobie Zieliński powiedział, że dobrze czuje się na każdej pozycji w pomocy. Że może być dziesiątką, może być ósemką, może biegać jako pół-lewy albo pół-prawy. Jest uniwersalny, sam tak też się widzi. Sousa dużo z nim rozmawia i namawia go ponoć do odważniejszych prób strzałów. I fajnie. Ale czy mamy przekonanie, że w tym systemie nagle mu się odmieni i zagra wielki turniej?

Nie wiemy tego. W klubie na razie dalej gra dwie półki lepiej niż w kadrze.

4. Czy ogarnia się defensywa? 

Sukces na Euro 2016 stał defensywą. Trochę mieliśmy szczęścia, trochę jechaliśmy na emocjonalnych zrywach, trochę sprzyjał los, ale generalnie nie brakowało spotkań, kiedy obrona robiła robotę – przecinanie, przesuwanie, odbudowywanie, przecinanie, przesuwanie, odbudowywanie. Potem to się zaczęło trochę sypać, za Jerzego Brzęczka bywało różnie, ale i tak jakiś tam fundament był, defensywa funkcjonowała w miarę stabilnie. Ten fundament całkowicie przeorganizować postanowił Paulo Sousa.

Wypada to kiepsko. Po meczu z Islandią wypisaliśmy dwie rzeczy.

Po pierwsze, średnia straconych goli na mecz trzech ostatnich selekcjonerów.

 • Paulo Sousa – 1,6 straconych goli na mecz
 • Jerzy Brzęczek – 0,83 straconych goli na mecz
 • Adam Nawałka – 1,16 straconych goli na mecz

Kadencja Sousy wypada najgorzej.

Po drugie, eksperymenty portugalskiego selekcjonera, który w każdym spotkaniu miesza w tyłach.

 • Islandia – Kędziora, Glik, Dawidowicz (Puchacz z lewej)
 • Rosja – Helik, Piątkowski, Kędziora (Puchacz z lewej)
 • Anglia – Glik, Bednarek, Helik (Rybus z lewej)
 • Andora – Glik, Piątkowski, Bereszyński (Rybus z lewej)
 • Węgry – Helik, Bednarek, Bereszyński (Reca z lewej)

POLSKA DOJDZIE DO ĆWIERĆFINAŁU EURO 2020 – KURS 3.20 W FUKSIARZ.PL

Stabilizacja? Na co to komu. Paulo Sousa eksperymentuje i ma do tego prawo, ale przy tym na dziś blok defensywny reprezentacji znajduje się w kompletnej rozsypce. Zagrał kilka słabszych meczów. Popełnił kilka rażących błędów. Czyste konto zachował tylko raz. Nie wiadomo, ani kto jest jego liderem, ani kto jest przewidziany do pierwszego składu. Sousa mówi, że „Glik to Glik”, ale nie wahał się odstawić go od gry w meczu z Węgrami i ma świadomość, że złota lata Glika już minęły. Zdrowie i forma Jana Bednarka to znak zapytania. Helik i Dawidowicz nie zdali testów. Piątkowski to melodia przyszłości. Źle to wygląda, a ustawienie z trójką stoperów, co podkreśla sam Sousa, wymaga „dobrej formy” i  „naturalnej mądrości” tego tria.

I tu też niewiele wiemy.

5. Czy nie będziemy popadać w problem „sterylnego posiadania piłki”

Problem „sterylnego posiadania piłki” zgubił Paulo Sousę w Bordeaux. Ładnie pisał o tym Damian Smyk:

Drużyna bardzo dobrze utrzymywała się przy piłce na własnej połowie i w okolicach linii środkowej, ale już w ofensywnej tercji boiska (czyli w kluczowej strefie do kreowania szans strzeleckich) była bezpłciowa. Żyrondyści zajmowali ostatnie miejsce w lidze pod względem podań w pole karne. Tylko jedna drużyna była od nich gorsza w zestawieniu kluczowych podań. Oddawała zaledwie średnio 11,1 strzału na mecz – był to trzeci najgorszy wynik w lidze. Bordeaux grało w nieskończoność między stoperami i wahadłowymi, natomiast nie miało opcji do podania progresywnego – czyli nie zyskiwało terenu.

Kadra Paulo Sousy popada w podobną pułapkę. Wyższe posiadanie piłki miała w czterech na pięć rozegranych za kadencji Portugalczyka spotkań – z Węgrami, z Andorą, z Rosją i z Islandią. Z Anglią naturalnie grę prowadził rywal i Polska – przynajmniej w drugiej połowie, bo pierwsza polegała głównie na bieganiu za przeciwnikami – mogła skupić się na mądrym zakładaniu pressingu, z czego przykładowo padła bramka Jakuba Modera. Tak czy inaczej, ani jednego ze spotkań, w którym Polska prowadziła grę, Biało-Czerwoni nie wygrali.

Paulo Sousa umiejętnie to diagnozuje. Na konferencjach prasowych zawsze szczegółowo to tłumaczy. Lub słowo „circulation”.

Fragmenty jego wypowiedzi po meczu z Islandią:

„Brakowało nam szybkości i intensywności przy poszczególnych zagraniach. Inna sprawa, że wynikało to też z ustawienia naszych przeciwników. Staraliśmy się pchać grę do przodu, przesuwać ciężar rozgrywania na połowę przeciwnika, ale Islandia bardzo sprawnie uniemożliwiała nam akcje, szczególnie w środkowej części boiska”

„Nasi pomocnicy rozgrywali zbyt szeroko. Muszą nauczyć się zajmować pozycje bliżej środka, bliżej napastników”

„Paweł Dawidowicz miał tendencję do rozgrywania zbyt szeroko, wzdłuż linii bocznych, a to coś co mi się nie podoba. Uważam, że potrzebowaliśmy dłuższych piłek, dlatego, że one stwarzają możliwości do podejmowania lepszych decyzji, bliżej bramki przeciwnika. Jeżeli nie mamy zawodników do wywierania pressingu odpowiednio wysoko, musimy wykazać się większą odwagą w defensywie, tak, żeby nie było zbyt wielu luk między linią obrony i liną ataku, żeby zabezpieczyć nas środek pola”

Nie są to banały. Problem w tym, że po czterech – meczu z Anglią nie liczymy – meczach kadencji Paulo Sousy dalej nie wiemy, czy ze słabszym rywalem nie utkniemy w pułapce statyczności i nieumiejętności.

6. Czy jesteśmy w stanie wygrywać z silniejszymi od siebie?

Jaki był główny powód zatrudnienia Paulo Sousy w miejsce Jerzego Brzęczka? Ano taki, żeby reprezentacja Polski stała się bardziej zdolna do rywalizowania z silniejszymi od siebie niż była przez ostatnie lata. Nie chcieliśmy powtórek ze smutnych jesiennych bojów z Holandią czy Włochami, kiedy argumenty piłkarskie Biało-Czerwonych można było policzyć na palcach jednej ręki i lepiej niż sam obraz komentowała je wymowna cisza Roberta Lewandowskiego po pytaniu o plan na spotkanie z Włochami w Reggio Emilia

Czy jednak teraz możemy powiedzieć, że staliśmy się groźniejsi dla lepszych od siebie?

Na pewno bardziej nieprzewidywalni.

Paulo Sousie trzeba oddać, że eksperymentuje, próbuje, miesza. Nie jest zachowawczy. Tylko, że przy tym procesie, na dziś dzień, nie wiemy nawet, czy tak ustawiona kadra jest w stanie pewnie wygrywać z drużynami o porównywalnym lub niższym potencjale, a te zespoły przecież pykała nawet kadra Brzęczka. I nie, nie mówimy, że tęsknimy za tym, co było, byłoby to absurdalne i to całkowita nieprawda, ale jesteśmy pełni obaw.

Bo wątpliwości i znaki zapytania się mnożą, a odpowiedzią będzie dopiero Euro.

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 09.06.2021 17:31 przez

Jan Mazurek

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Kto będzie czarnym koniem Euro 2020?

Euro 2020 ma swoich faworytów. Francja, Portugalia, Belgia, Anglia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Chorwacja i Holandia to zespoły, które najczęściej wymienia się w kontekście walki o złoty medal europejskiego czempionatu. Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć na ich wyniki z ostatnich lat, potęgi kadr, talenty poszczególnych graczy i cały historyczny kontekst, który często warunkuje takie przewidywania. Na Euro […]
11.06.2021
Weszło
09.06.2021

Święto wątpliwości. Czy wiemy coś o kadrze przed samym Euro?

– Wciąż dużo jest znaków zapytania – powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej po zremisowanym 2:2 meczu z Islandią. Ma rację. Po trzech marcowych spotkaniach eliminacyjnych i po dwóch czerwcowych towarzyskich próbach jesteśmy w kropce, żyjemy w niewiedzy. Jakim składem i jakim ustawianiem zagramy na Euro? Na co stać nas na europejskim czempionacie? Jaki jest […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

11 najlepszych niepowołanych na Euro

To będzie skład większych lub mniejszych rozczarowań. Pominęliśmy graczy, których reprezentacje nie zakwalifikowały się na Euro. Nie braliśmy też pod uwagę piłkarzy kontuzjowanych lub takich, którzy sami z siebie wypisali się z rywalizacji o miejsce w składzie na europejskim czempionacie. W naszej jedenastce najlepszych piłkarzy niepowołanych na Euro znaleźli się tylko tacy zawodnicy, których selekcjonerzy […]
06.06.2021
Weszło
02.06.2021

Polacy w Starej Leśniczówce. 10 ciekawostek o Unionie Berlin

Dlaczego Tymoteusz Puchacz wcale nie jest najdroższym piłkarzem w historii Unionu Berlin? Czy zaliczy miękkie lądowanie w Bundeslidze? Z kim rywalizować będzie Paweł Wszołek? Czy ma jakąkolwiek szansę na wywalczenie sobie miejsca w składzie? Dlaczego kibice Unionu Berlin nienawidzili Stasi? Co czyni ten klub romantyczną mekką groundhopperów? Dlaczego Union Berlin jest wyjątkowy? Oto dziesięć ciekawostek […]
02.06.2021
Weszło
31.05.2021

Niespokojny sezon niedźwiedzia. Co Rosja zdziała na Euro?

– Nie tworzymy wielkich planów pod Polaków i Bułgarów. Mecze towarzyskie są dla nas szansą, żeby przygotować się na start Euro, a konkretnie na Belgów – jasno zapowiedział Stanisław Czerczesow. Mecze Polaków z Rosjanami, głównie przez pryzmat historyczny i symboliczny, zawsze mają swój wyraz i swoją narrację, ale to nie Euro 2012, tylko przebieg Euro […]
31.05.2021
Weszło
30.05.2021

Mateusz Klich: Mój sezon w Premier League oceniam na celujący

Czy widzi się w pierwszej trójce najlepszych pomocników Premier League? Dlaczego swój sezon na angielskich boiskach ocenia na celujący? Co doradza mu Paulo Sousa? Jaką rolę w kadrze przewiduje dla niego portugalski selekcjoner reprezentacji Polski? Dlaczego sama atmosfera wyników nie zrobi? Na te i na inne tematy wypowiedział się Mateusz Klich podczas konferencji prasowej reprezentacji […]
30.05.2021
Liczba komentarzy: 89
Subscribe
Powiadom o
guest
89 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
jasió
jasió
3 dni temu

Wiemy. Nie potrafią grać, zero pomysłu, rozegrania czy czegokolwiek. Wieczne podania do tyłu i laga do przodu. Śmiech. 3 mecze na turnieju, trzy razy w czapkę, zero punktów i ostatnie miejsce w grupie. Idę o zakład, że nawet nie oddadzą ani jednego strzału w światło bramki. Galotki już obesrane!

fdhjgsangsaggsa
fdhjgsangsaggsa
2 dni temu
Reply to  jasió

https://polskieako.blogspot.com/ swietne typy kursy po 1000 siadaja u nich. Na jutro kupon juz maja

Misquamacus
Misquamacus (@misquamacus)
2 dni temu
Reply to  jasió

To jak się obesrałeś to czas na wizytę u specjalisty. I zmianę gaci.

Batman
Batman
2 dni temu
Reply to  jasió

Zgadzam się z Tobą w 100% Niestety człowiek stary a głupi, w poniedziałek o 18:00 usiądzie przed TV i do utraty pierwszej bramki przez S-Kadre (jakoś między 5-10 min.) będzie wierzył, że będzie dobrze.

piniu
piniu
3 dni temu

Ale jak to? Najlepszy pikarz swiata i nic!

Red
Red
2 dni temu
Reply to  piniu

Ale zeszłego roku

Newonce
Newonce
2 dni temu
Reply to  piniu

To, że Sousa nie ma czasu to wina Bońka. Jednak Sousa wiedział na co się pisze, że będzie miał 2 zgrupowania przed EURO. A ten szuka jakiś kwadratowych jaj, chce grać trójką wysoko ustawionych stoperów chociaż nie ma tam nikogo lewonożnego, nie ma nikogo kto naprawdę dobrze piłkę wyprowadza i chce tam grać Glikiem, który ani wyprowadzania, ani szybkości. Do tego nie ma ani jednego porządnego wahadła, które w tej taktyce są kluczowe. I miesza w tym składzie jak pojebany w efekcie czego nie tylko nie umiemy atakować, ale też bronić.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy
3 dni temu

Wiemy, że dostaniemy wpierdol, a Sousy po EURO już nie będzie. Pytanie co dalej, bo eliminacje do MŚ mamy praktycznie zawalone i co nas czeka to jedynie walka o 2 miejsce, i baraże. To co wczoraj zobaczyłem na tle tak fatalnego przeciwnika(trzeba sobie jasno powiedzieć, że było tam kilku amatorów, czyli piłkarzy z ligi islandzkiej) to trudno opisać. Potwierdziło się to o czym myślałem wcześniej, tzn. my na boku nie mamy żadnego piłkarza, który dryblingiem potrafi minąć przeciwnika… Jakieś kurwa Płachety, Frankowskie, Puchacze, których pierwszym i ostatnim pomysłem w ofensywie jest wypuszczenie piłki i nadzieja, że będzie się szybszym od przeciwnika. Jedyny taki gość to Jóźwiak, ale do niego Sousa ma jakąś dziwną awersję i już wiadomo, że nie będzie pierwszym wyborem na prawą stronę, a mecze będzie zaczynał z ławki. Z taki ograniczonymi technicznie piłkarzami na bokach nie potrafimy sobie stworzyć sytuacji bramkowych. Wczoraj praktycznie takich nie było(za wyjątkiem goli). Nie wiem co my zamierzamy… bo defensywa dziurawa(cały czas inni piłkarze grają ze sobą), ofensywa nie istnieje(dramat na bokach)… jaki tu jest pomysł? Wczoraj w drugiej połowie prosiło się o wysoki pressing na przyjezdnych amatorach, ale nasi nie mieli sił lub ochoty(a zaraz gramy z zespołem z trochę innej półki). Śmieszy mnie również chwalenie kogoś po czymś takim co wczoraj widzieliśmy. Ja pierdolę, amatorzy w ostatnich 10 minutach stracili siły i dlatego coś tam zaczęło wychodzić, a nie że nagle coś zaskoczyło.

Stefan
Stefan
2 dni temu

I bardzo dobrze, że Paweł Sołza ma awersję do Jóźwiaka, bo jedyny warty uwagi Jóźwiak to był Marek, obrońca Legii i kadry narodowej, grał przeciwko Alanowi Szirerowi (znany również jako Szira) w reprezentacji tego dziada Piechniczka w meczu tysiąclecia na Wembley, co Citko strzelił gola, bo był najlepszy. Ale przegraliśmy ten mecz. Bo to Polska – przegryw europejski.
Pozdrawiam was.

Mambo Namber Fajf
Mambo Namber Fajf
2 dni temu
Reply to  Stefan

Mateusz, ale ty pierdolisz…

Tadeusz
Tadeusz
2 dni temu

Prawda jest taka, że wyjście z grupy będzie zajebistym sukcesem Zołzy&Rudego

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu

“Jedyny taki gość to Jóźwiak,”- a jak Jozwiak zdobyl bramke z holandia – ano liczyl ze klaassen i blind beda od niego wolniejsi i sobie wypusci i ich przegowni – i byli wolniejsci. Gosc zdobyl 1…!!!!!!!!!!!!!!! GOL w ponad 40 meczach w lidze… nie robmy sobie jaj, to skrzydlowy tego samego kalibru co ci co wymieniles. Zaden to wirtuoz. Opieranie nadziei w takim gosciu to lapanie sie brzytwy. Jest za slaby po prostu, co prawda najlepszy w Polsce, ale zanujaco slaby co pokazuje jakosc skrzydlowych jezeli taki gosc jest najlepszy w kraju. Skrzydlowi w holandii np. Depay 20 goli 12 asyst z jednej strony, z drugiej strony Berghuis 18 goli 13 asyst. Polscy pilkarze procz Lewego moga pomarzyc o takich liczbach. A holandia to nawet nie faworyt turnieju tylko ekipa z 2 koszyka. My mamy skrzydlowych krorzy nie robia w sezonie nawet 5 goli i 5 asyst w swoich slabych ligach. To dla nich marzenie.

Boski Diego
Boski Diego
3 dni temu

1. Przed MS w Rosji wiedzielismy wiecej, wiedzielismy ze jestesmy zajebisci i klepniemy Senegal, potem remis z Kolumbia i przed meczem z Tsubasami mamy 4 punkty, wiec wtedy popatrzymy jak sytacja w innych grupach wyglada i kalkulujemy na kogo lepiej trafic.

2. Rzecz w tym ze pilka to w sumie prosty sport dla debili, dlatego jest tak popularna. Popularna w gruncie rzeczy glownie wsrod debili, bo to statystycznie wiekszosc. Wiec w sumie fajnie jezeli chlopakom z repry cos sie uda ugrac na tym turnieju (czytaj: nie bedzie wstydu jak ostatnio), ale jezeli sie nie uda to nie wiem jakiego niedojeba moze to zaskoczyc. Tak po prawdzie jakos zawsze bardziej podobaly mi sie turnieje na ktorych nie bylo “naszych”. Mogl sie czlowiek odstresowac, pocieszyc ogladaniem pilki, a nie ciagle frustracje, niespelnione nadzieje itd.
Polska na turniejach to taka mucha w zupie, niby od razu odpada, nieduza, niewazna, nieruchawa i nie ma sie co przejmowac, ale zostawia jakis niesmak do samego konca.

3. Do “kibicow” ktorzy sadza ze trzeba za orzelka umierac: ilu z was noszac dumnie orzelka na piersi sralo po krzakach albo rzygalo w autobusie czy innej windzie. Ilu z was oblalo swieta koszulke repry browarem, albo moczem. Ilu z was umie cokolwiek oprocz srania na zycie innych ludzi ktorzy maja nieszczescie obok was zyc? Wy juz tak obsraliscie tego orzelka ze wyglada jak niedzwiedz brunatny, wiec nie pierdolcie ze ktos ma wam umilac zycie kopaniem pilki, “za orzelka”.

Misio
Misio
3 dni temu
Reply to  Boski Diego

Potwierdzam. Najlepiej wspominam imprezy bez udziału Polaków. Mundial w Brazylii oglądałem jak głupi mimo spotkań o dziwnych porach.

Stefan
Stefan
2 dni temu
Reply to  Misio

zgadzam się. ja też najlepiej wspominam imprezy bez udziału moich narodowych zakompleksionych wiecznie przegranych Polaków. są to mecze gwiazd nba w nocy. dziwna pora, ale jaka uczta, że bez nas.
Pozdrawiam, Stefan Trybański, ojciec Maćka

jajajakberety
jajajakberety
3 dni temu
Reply to  Boski Diego

Hehe dobre i w punkt

Ams
Ams
3 dni temu
Reply to  Boski Diego

W sumie racja, ciężko się nie zgodzić. Ale nasuwa się prosty wniosek-rozwiążmy kadrę, po co temu kibicować jak można znaleźć sobie byle gówno w Kambodży.
Co do punktu pierwszego to ja wiedziałem, że będzie przejebane i teraz wróżę to samo. To nie kwestia emocji, a prastarej wiedzy: byliśmy, jesteśmy i będziemy chujowi.

janusz ekspert
janusz ekspert
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

nie mierz wszystkich swoja miara, dla ciebie moze mecz to okazja zeby sie najebac do nieprzytomnosci, bo kobieta pozwolila laskawie na dwie godziny wyjsc z domu, jednak niektorzy chodza trzezwi obejrzec pilke i pilnuja swoich barw.

Kenzo benzo saharenzo
Kenzo benzo saharenzo
2 dni temu
Reply to  janusz ekspert

Pilnują swoich barw. Hahahhaha

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu

toz to sa tytany nasze bohaterskie, gdyby nie oni to by nam podmienili barwy i bysmy spiewali “Polskaaaa rozowo-zieeeloniii!”, a tak to barwy sa bezpieczne, schowane w sejfie.

Zreszta potrafie sobie wyobrazic taka akcje:

“-My idziemy na browarki do parku, ale ty Januszku musisz zostac, musisz pilnowac barw, zostawimy z toba te ciezkie do noszenia nieporeczne graty i ich pilnuj, Januszku, to bardzo wazna sprawa zebys je pilnowal. Dajemy ci to zadanie bo jestes z nas najlepszy”

Stefan
Stefan
2 dni temu
Reply to  janusz ekspert

najważniejszą barwą jest barwa moich zębów, a ty pierdolisz głupoty. poza tym to może nie kobieta, tylko facet pozwolił na dwie godziny wyjść? co za typowy polak katolik ze średniowiecznymi poglądami.

HA

TFU

XD

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  janusz ekspert

Zupelnie nie trafiles 🙂 ale fajne projekcje robisz, rozumiem ze na czyms je jednak bazujesz? Czy czasem nie na tym samym zjawisku, ktore mnie irytuje w pkt 3?
otoz wlasnie dlatego napisalem ze do “kibicow” a nie kibicow, delikatna roznica.
Natomiast nie do konca rozumiem, co masz na mysli mowiac o “pilnowaniu barw”, mozesz rozwinac?

Gruby Ziut
Gruby Ziut
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Zmień nick na Boski Debil

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  Gruby Ziut

o ciebie o nickach raczej nie chce sie uczyc 😀

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

od* ciebie

Stefan
Stefan
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Brawo, zgadzam się. Ta reprezentacja to gówno, od dawna, jedyny dobry mecz to z Portugalią w 2006, ale tam był wtedy stary trener z kraju, gdzie lgbtqwerty są ok i on mógł. Nic więcej. Zwycięstwo z Niemcami? Fajny wynik, gównogra i tony farta. Euro 2016? Przereklamowane, bo też styl tam mierny. Ale dalej się jarajcie.
BO NIE MOŻNA KRYTYKOWAĆ KURŁA NARODU NASZEGO, MY POLAKI NAJLEPSZE, ODPADNIEMY W GRUPIE? BO TO TUSKA WINA, A JAK. CHWAŁA WIELKEJ POLSCE.

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  Stefan

nie zgodze sie ze repra to gowno, repra to repra, druzyna pilkarska, pilka nozna to tylko sport. W sporcie mozna wygrac, mozna tez przegrac, a tym co przegrali rowniez nalezy sie szacunek i do zobaczenia na nastepnym turnieju. Natomiast slabo mi sie robi, jak widze komentarze obrazajace personalnie ludzi (np ostatnio Zielinskiego, czy Souse) bo nie moga po prostu wziac i wygrac meczu, bo to przecie takie proste… “bo jak by im sie chcialo grac ladnie i skutecznie to przecie by grali, a jak nie graja ladnie i skutecznie, to pewnie im sie nie chce”

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Nie bardzo rozumiem punkt trzeci, ale to może dlatego, że jestem z tego unikalnego gatunku Polaka, który woli w ogóle nie umierać za nic, ale żyć, pracować i bawić na coś i po coś.

Co ma kibic, który ubrudzi koszulkę, zresztą pewnie najtańszą replikę do grajka, który praktycznie w każdym wywiadzie podkreśla tego “orzełka” (co jest chujowe, bo godłem Polski jest orzeł biały, ORZEŁ [chociaż jeśli to bielik to ten należy do rodziny jastrzębiowatych :P], należy mówić o orle, a że naszywka jest mała to można zdrabniać? :/) i co to za sobą ma nieść?

Bardziej przypiąłbym się do cebulowego mazania nazw swoich wsi na fladze. Chociaż na barwach narodowych (czyli fladze/prześcieradle bez ustawowych wymiarów) już można.

I co to w ogóle ma wspólnego z tym, że Polska jest chujowym piłkarsko krajem, ale oczekiwania są takie same jak u Francuzów czy Hiszpanów?

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  F91-DudeLange

” jestem z tego unikalnego gatunku Polaka, który woli w ogóle nie umierać za nic, ale żyć, pracować i bawić na coś i po coś.”
no wlasnie, wiec nie nalezysz do tej grupy, do której punkt 3 jest adresowany 🙂

ten punkt wylalem z siebie bo irytuje mnie strasznie ta tepa hipokryzja “najbardziej polskich Polakow”, tych bardziej polskich niz inni Polacy i Polki, i ta “duma” z tego ze sa Polakami, katolikami itd. I wymaganie bezkrytycznego czczenia dziwnie pojmowanej Polskosci.
Nie rozumiem, jaki mieli wplyw na to ze sie urodzili akurat w tym miejscu na planecie, jak i na to, ze ich starzy ochrzcili. Pytanie typu: “czy mozna byc dumnym z czegos, czego sie wlasciwie nie wybieralo?”.

To tak jakby pierdolic ludziom naokolo, ze jestem dumny z tego, ze paznokcie mi rosna.

ale zeby dobrze odpowiedziec na Twoje pytanie: punkt 3 jest adresowany do ludzi, ktorzy wymagaja niesprecyzowanych ale nadludzkich poswiecen za cos, co sami maja w dupci jak juz sie zmecza.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

W tym sensie to tak jest ze wszystkim – ciśniesz kobitce w pampersie na kasie w markecie, że za wolno nabija paragon, ale sam wyszedłeś z roboty wcześniej niż powinieneś, a jesteś np. biurwą z miejskiego urzędu i obsługujesz np. wydawanie dokumentów dla tej właśnie kasjerki.

Kółko się zamyka.
Ja w ogóle na reprezentacje sportów zespołowych patrzę trochę przez palce i ta napinka mnie bawi, nie mniej wiesz… w przypadku piłkarzy, którzy mają przyobiecane premie za to magiczne wyjście z grupy (wg informacji to wychodzi 20k euro na łeb, nie licząc premii z meczów) i jest to kwota większa niż ja zarabiam uczciwie, dając ludziom konkretne, namacalne rzeczy – a oni potem znowu ew. odstawiają chujnię – to można chyba od nich jednak czegoś wymagać?

Może bez podpierania się godłem, hymnem i tak dalej, ale po prostu przykładem uczciwej pracy?

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  F91-DudeLange

premie czy nie premie, mnie sie wydaje ze reprezentanci i tak graja jak najlepiej potrafia w danym momencie, nie sadze zeby jeden albo drugi specjalnie sabotowal gre druzyny, bo to sa zawodowcy.

Problem tkwi bardziej w tym, ze, jak napisales – jest to sport zespolowy. Niestety pomiedzy Lewym a nastepnym w hierarchii umiejetnosci jest olbrzymia przepasc, a kibice mysla ze mamy samych Lewandowskich. Dlatego nie nastawiam sie na wyjscie z grupy, zwlaszcza ze czasami im bardziej sie chce, tym trudniej jest cel osiagnac. Przemotywowanie juz widzielismy i na Euro 2012 i w Rosji, glupie bledy, nerwy, brak luzu i zerowa radosc z grania w pilke.

PS pozdrawiam minusujacych, mysle ze jeden albo dwoch z was czyta te komentarze zanim zminusuje, a to zawsze cos.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Sabotował może nie, ale wiele razy miałem wrażenie, że sobie odpuszczają, zamiast dać z płuca jeszcze 20%… chociaż ta symulka kontuzji z Japonią to był sabotaż. Wizerunkowy.

A +/- się nie przejmuj. To jest rak fejsbóka, nie ma żadnego znaczenia. Ja w ogóle nie “kciukam” w dół/górę, bo… opinia to opinia. I tyle. A my przecież lubimy polemikę, lubimy dyskutować 😉

Malibu
Malibu
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Popularna w gruncie rzeczy glownie wsrod debili, bo to statystycznie wiekszosc.”

Każdy tak mówi :). Wychodzi na to, że większość kłamie, bo na pewno nie mówi o sobie :).

Batman
Batman
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Dokładnie! Najbardziej dziwi mnie to, że z kim bym nie rozmawiał to słyszę, że mecz ze Szwecja gramy o awans. Ja twierdzę, że gramy o uniknięcie kompromitacji. Szwedzi (jak zawsze zresztą) to DRUŻYNA poza naszym zasięgiem. Taka z wyższej półki. Podkreślam drużyna bo zaraz ktoś będzie mi pierdolił o tym kto w jakim klubie gra i dlaczego Polska jest lepsza. Nie o to w tym chodzi. Tak samo jest z Anglią. Za każdym razem słyszę, że tym razem oni są do ogrania. No nie są. I długo że Szwedami będą poza naszym zasięgiem.

JacekS
JacekS
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Skoro w ten sposób piszesz o tym sporcie to zgodnie z twoim rozumowaniem należysz do czołówki wśród debili.Tylko debil przenosi własne zaszczane, zasrane i zarzygane doświadczenia na innych bo sobie nie umie wyobrazić że nie zachowują się tak samo jak on.Gratuluję histerycznego i idiotycznego wpisu godnego debilnego eksperta jakim jesteś.

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  JacekS

czyzbys niechcacy nazwal mnie ekspertem? dziekuje serdecznie.

To o szczaniu, rzyganiu i sraniu to nie moje przezycia, tylko moje obserwacje otoczenia. Polecam obejrzec mecze na tym Euro bez piwa, wodki czy czego tam. Polecam trzezwym okiem poogladac i mecz i ludzi naokolo, w co sie zmieniaja po ktoryms piwie, co z nich wylazi, polecam rowniez (choc to bardzo trudne) wytrzymac w trzezwosci do zmroku i obserwowac w okolicach ogrodkow piwnych naszych szanownych rodakow, swietych katolikow, czcicieli honoru, flagi, powstan i innych porazek, naprawde polecam choc raz zobaczyc ten chlew.

Moj wpis nie wydaje mi sie histeryczny, raczej w miare wywazony, wulgaryzmy zostaly uzyte z premedytacja, jako jezyk ktory dociera do takich jak ty, bo raczej ksiazki w twoim zyciu sluza za podpalke do grilla albo do podcierania 🙂

Hg1
Hg1
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

Uuu objawił się nam ostry jak brzytwa fajnopolak z przemyśleniami na poziomie kieszonkowego poradnika nowoczesnego Europejczyka. Ziew

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  Hg1

no i napisales pare slow ktore tak naprawde nie niosa ze soba zadnego konkretnego znaczenia, podejrzewam ze nawet sam tego zdania nie wymysliles 🙂 to tak jakbys piednal i poszedl dalej, ale rozumiem ze tak cie mama nauczyla, moze nawet przykladem

Boski Diego
Boski Diego
2 dni temu
Reply to  Boski Diego

pierdnal*

jajajakberety
jajajakberety
3 dni temu

wy tam non stop pełni obaw, aż dziw ze jeszcze zawałów nie dostaliście. Ani jednego pozytywnego artykulu o kadrze, ani jednego. Wstyd

Stefan
Stefan
2 dni temu
Reply to  jajajakberety

Pozytywny artykuł o kadrze na weszło to jak w tvpis krytyka jego ekscelencji Kaczyńskiego Jarosława, brata śp. Lecha ejkejej Roker Pereiro i Artur Borubar.

Też was kocham

2010 kwiecień pamiętamy :*

Olala
Olala
3 dni temu

Za dużo nierobów żyje w Polsce z piłki nożnej aby ten temat można było sobie odpuścić. I oni próbują wmawiać nam, że repra jest święta, że orzełek jest święty. A to tylko grupa kopaczy spotykająca się incydentalnie na zgrupowaniach kadry i meczach. Ja wiem, że kibice są wygłodzeni doznań związanych z graniem i wygrywaniem meczów. Mając jednak doświadczenie związane z dotychczasowymi wynikami naszej reprezentacji, powinniśmy podchodzić do tego absolutnie na luzie i traktować jako rozrywkę. Nie jako sprawę życia i śmierci. Przegrają czyli będzie jak zwykle. Wygrają – będzie przez moment miło. Świat od tego nie będzie lepszy ani fajniejszy. Epidemia covid pokazała nam jakie zawody uprawiane przez ludzi są dla naszego życia istotne i nie ma wśród nich kogoś takiego jak piłkarze albo dziennikarze sportowi. Czytaj traktujmy to całe okołoreprezentacyjne pierdolenie na luzie. A na euro w grupie u gramy 2 do 4 punktów.

Mario
Mario
3 dni temu

Wydaje mi się że Boniek już wie że popełnił katastrofalny błąd no ale zarozumialstwo i myßlenie o swoim bydgoskim ego nie pozwala mu na merytoryczną debatę z dziennikarzami, tylko ja, ja i jeszcze raz ja najdoskonalszy z doskonałych, co za upiur

Gerwazek
Gerwazek
3 dni temu

Trzeba podziękować Rudemu, obecny stan kadry to głównie jego zasługa. Sousy bym jakoś bardzo nie winił, są momenty że reprezentacja gra porywająco (początek meczu z Rosją, koniec meczu z Islandia itd…), dużo lepiej niż za Brzeczka, Sousa nie bal się tez postawić na młodych oraz na grajków z naszej ligi. Może gdyby przyszedł rok temu, to coś by z tego było… Bez wątpienia za Brzeczka gralibyśmy każdy mecz w najmocniejszym składzie i absolutnie nic by z tego nie wynikalo. Turniej do odhaczenia i zapomnienia.

janek kos
janek kos
2 dni temu
Reply to  Gerwazek

Zaraz , zaraz : turniej do odhaczenia i zapomnienia ? To po kiego grzyba byla ta zmiana selekcjonera ?

Batman
Batman
2 dni temu
Reply to  janek kos

Naród się domagał

Zboczeniec
Zboczeniec
3 dni temu

Polscy piłkarze nie wiedzą, co to jest kierunkowe przyjęcie piłki, więc o czym my rozmawiamy? U 80% reprezentantów szwankują podstawowe elementy piłkarskiego abecadła, stąd pod presją nie umiemy wykonać kilku podań na połowie przeciwnika, nie mówiąc o zamknięciu rywala w ataku pozycyjnym na jego połowie.
Sousa bata z gówna nie ukręci, co nie zmienia faktu, że sam utrudnia sobie życie.

lasalu
lasalu (@lasalu)
2 dni temu
Reply to  Zboczeniec

Jak gość zadzwonił po meczu do Kanału Sportowego z 4. ligi niemieckiej i powiedział, że on, czy inni gracze z drużyny mają lepszą technikę użytkową od Krychowiaka to tak go zmaglowali, że aż szkoda. A on wcale nie mówił, że ma talent jak Messi czy Krycha i powinien być sprzadany za miliony, tylko właśnie że potrafi lepiej przyjąć piłkę, niż nasi reprezentanci i to jest wstyd.

PolskaGurom
PolskaGurom
3 dni temu

Dlaczego nikt nie pisze o ofensywnym wariancie: Lewandowski, Zieliński i Jóźwiak, z Bereszyńskim na wachadle? Sousa już tak próbował, nawet w meczu Islandią, a jednak wszyscy zakładają, że musimy grać dwójką typowych napastników, albo z Klichem wyżej

Wladek
Wladek
3 dni temu

zbędna napinka, Wróci sie z pracy i do rosołku obejrzy sie mecz czy dwa. I tyle. Zadnej patriotycznej nowomowy i gadania na przydechu jak komentator piłkarski, który zyje z pilki i to niezle zyje.

Piotr
Piotr
2 dni temu
Reply to  Wladek

Takoż właśnie

Red
Red
2 dni temu

Zielińskiemu się w głowie przestawi jak będzie miał takich partnerów do grania jak w napoli

Peebs123
Peebs123
2 dni temu
Reply to  Red

W koncu ktos to trafnie zdiagnozowal!!! 100% zgody

Pinker
Pinker (@pinker)
2 dni temu

Sousa od początku swoich wywiadów jako selekcjoner naszej kadry mówił, że na każdego przeciwnika ma inny pomysł. Dodatkowo na konferencji tuż przed meczem z Islandia powiedział, że (parafrazuję):
“każdy mecz, to inny przeciwnik na którego będzie inny pomysł (taktyka), a do tych pomysłów potrzeba różnych wykonawców”.

Czyli z tego co powiedział można wydedukować, że za kadencji Sousy NIE BĘDZIE żelaznej 11stki, tylko spora rotacja pośród 18-22 piłkarzy i na każdy mecz można spodziewać się wielu zmian. Oczywiście Szczęsny, Krychowiak, Lewandowski i Jóźwiak z ławki są pewniakami, ale reszta to wielka niewiadoma.

Pomysł Sousy – każdy przeciwnik inna taktyka oraz piłkarze jest świetny, gdyż stajemy sie nie do rozpracowania przez rywali, ale także daje nam sporo zagrożenia brakiem zgrania poszczególnych piłkarzy.

Gdyby nadprezes i nieomylna osoba – Boniek – zwolnił Buzzera przed LN i powołał Souse, to ten by miał czas na sprawdzenie 30-40 piłkarzy zwłaszcza z silnymy drużynami, aby zobaczyc który pasuje do jakiej taktyki i wachlarza zadań. Niestety Rudy postawił inaczej i teraz albo pozytywnie się zaskoczymy, albo będzie klapa.

Piotr
Piotr
2 dni temu
Reply to  Pinker

To była najgorsza decyzja za czasów kadencji rudego na stołku.

janek kos
janek kos
2 dni temu
Reply to  Pinker

Na pewno nie bedziemy wiedziec, co by bylo, gdyby Boniek powolal Souse wczesniej , ale na pewno, juz niedlugo bedziemy wiedziec , jaki jest skutek zmiany selekcjonera na pol roku przed Euro i w dobie pandemii.

Kotleszka
Kotleszka
2 dni temu

Paolo Sousa jak na razie to gosc, ktory bez pierdolenia powiedzial, ze esktraklasa jest chuja warta, nie ma zadnych zmiennikow i nic nie umiemy. Przynajmniej wie, ze albo zamiesza na maksa w skladzie przed kazdym indiwidualnym meczem i moze zszokuje przeciwnika, albo chuj z tego wszystkiego bedzie.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu
Reply to  Kotleszka

Ekstraklasa jest chuja warta, ale powolal z niej uwaga…4 zawodnikow. A nie powolal goscia ktory byl w 11nastce sezonu ligi rosyjskiej czyli 7 ligi w europie – do nie dawna 6. Gdzie tu spojnosci wypowiedzi i dzialania? pawlo sousa=Walking contradiction.

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
2 dni temu

Fajna tęczowa fotka do tego tekstu 😉

Janek1988
Janek1988
2 dni temu

A jak tak cos do smiechu powiem. Juz gorzej byc nie moze,ale moze byc smieszniej. Wezmy tego co prowadzil Meksyk w 14,jak on byl? Miguel Herrera? wariacisko i cyrk przy lawce. Aczkolwiek Meksyk gral dobrze wtedy.
A tak serio,przydalby nam sie taki jak Vital Heynen. Nawet spiewa nasz hymn. Fachowiec,poza tym czuje atmosfere,maja fajny kontakt w druzynie i sa wyniki

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
2 dni temu

Jest rozpierdol totalny… wszystko zależy od pierwszego meczu, jak wygramy to wyjdziemy z grupy, a potem się zobaczy.
Mam wyjebane na to euro, nie mogę się doczekać kiedy ruszy ekstraklasa, ale coś mi mówi, że tym razem będzie dobrze, mimo tych wszystkich zawirowań.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu

Nie sadze aby 3 punkty daly awans – mysle ze bedzie potrzebne conajmniej 4 bo jest grupa smierci przeciez francja/portugalia/niemcy – tam wegrow beda lac. Jezeli pokonamy slowacje – w co watpie – to gdzies 2-1 lub 1-0 – musielibysmy wygrac 5-0 albo i wiecej bo hiszpania i szwecja to bedzie 0-5 i 0-2 conajmniej czyli juz bilans bramkowy bylby 5-7, ale tak jak mowie gora 1 golem nas stac wygrac ze slowacja, ale nie bardzo wierze ze nam to sie uda, bo jestesmy po macedonii i finlandii i slowacji najslabsza druzyna na turnieju i my nie mamy takiego potencjalu by sobie wygrywac na euro wiecej jak 1/2 golami nawet z takimi ekipami – bo nas presja zrera.

Piotr
Piotr
2 dni temu

Najserdeczniejsze kondolencje

łukasz
łukasz
2 dni temu

zmiencie to zdjęcie bo wygladaja jak para

16wszechmistrz16!!!
16wszechmistrz16!!!
2 dni temu
Reply to  łukasz

Wyglądają jak Lewandowski dzisiaj i Lewandowski za lat 30

tryb
tryb
2 dni temu

Balonik napompowal sie przed EURO 2016 i w jego trakcie w ktorym mielismy:
Pazdana ministra obrony narodowej (ligowiec!)
Piszczka w top formie
Grosickiego w wersji turbo
Blaszczykowskiego dajacego solidnosc
no i oczywiscie Peszke Atmosferica
Teraz ich nie ma. O Mundialu nawet nie wspominam.
Przy tej kadrze i potencjale obecnych pilkarzy wyjscie z grupy to bedzie juz sukces.

Peter
Peter
2 dni temu

Czesc,

Ludzie wyluzujcie… Polska niema tak dobrych pilkarzy.

Nie ma co pompowac balonu

Cieszmy sie ze jestesmy… i chciaz pokazmy jaja chec do gry.

Sousa powiedzial ze ekstraklasa jest kiepska. It trzeba rozwiazac cale towarzystwo i przymusowo stawiac na szkolenie. Wtedy za 10-15lat moze obudzimy sie w innej lepszej druzynie narodowej

Sorki za moj polski

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu

Wiemy to ze nie mamy talentu.
Techniczni i kreatywni pilkarze z pokolenia lewego czy pozniejszych – robia teraz na budowach i zmywakach. Tak to w Polsce wyglada – jak slepo nie realizujesz zalozen pseudo trenerskich to cie nie ma jestes wypierdolony.To sa ci tzw. niepokorni, czyli najbardziej kreatywni ale ich polski system trenerski tepi jak “raid” karaluchy. Wszystko ci wybacza w Polsce ale nie talent i kreatywnosc – tu nie mam miejsca na indywidualizm typu Messi – gdyby messi trenowal w Polsce za mlodu to dzis by robil na budowie bo by go odpalili za bycie “kiwaczem”. Dlatego mamy skrzydlowych ktorzy nie potrafia grac 1 na 1 i mamy pomocnikow ktorzy nie potrafia grac do przodu, tylko sa przecinakami – ten kraj ogolnie przez pojecie pomocnik rozumie “przecinak”. Ooo taki Goralski idealny “wzor” polskiego pomocnika – walczy, przecina,poda do najblizszego, do boku i do tylu i lamie nogi i wystarczy. Jaki placz byl ze to “ogromna strata” ze jacus nie jedzie. Drwal z dwoma drewnianymi nogami.

zabol
zabol
2 dni temu

jak czytam Souse z tymi określeniami o cyrkulacji , przesuwaniach itp. to tak jak bym oglądał LIGĘ + gdzie dyskutują o ekstraklasie jak by nie wiadomo co tam grali :))

Pozdrawiam

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu
Reply to  zabol

Czytalem wywiad z Ziyechem i porownywal Ajax do Chelsea – w Ajaksie kazdy ma swobode gry – trener tylko okresla jak odebrac pilke i po to jest taktyka – ofensywa jest zostawiona dla pilkarzy i sami maja wymyslec. I calkiem niezle im to idzie co roku Ajax 100 goli albo okolo 100. Wchelsea jest wiecej schematow, mniej kreatywnosci.

jeremy
jeremy
2 dni temu

VOO nakrył kapeluszem a VOO to był najlepszy wtedy na świecie, jak Karbownik parę lat później, no i Szymański też wielki nieobecny a przecież w jedenastce ligi rosyjskiej się znalazł. Ale gdyby Czerczesow był trenerem u nasz to wtedy by było…
Kocham te warszawskie mity!

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu
Reply to  jeremy

VOO pokazal jak powinna grac dziesiatka w naszej lidze – i mimo ze w europie byl i jest nikim tak nasza lige zamiotl z nadwaga i bez lepszego przygotowania… taka prawda. Do tej pory nie bylo takiej dziesiatki w tej lidze. Mimo ze tak jak mowie, jest to pilkarz absolutnie przecietny w europie – niczym sie nie wyroznial w anglii czy belgii. U nas byl jak jednooki wsrod slepcow.

Stary Warszawiak
Stary Warszawiak
2 dni temu

Ja mam wrażenie że Sousa na siłę chce wymyślić kwadratowe jaja i z drużyny która nigdy nie potrafiła grać ataku pozycyjnego i systemem który proponuje (przypominam że było to już testowane za Nawałki i też kompletnie nie działało…). Dla mnie jedyną nadzieją jest ogarnięcie się Sousy lub rozmowa Lewego z nim o tym że trzeba schować honor do kieszeni i zagrać starym ustawieniem 4-4-2 lub 4-5-1 oraz starym systemem to co najbardziej lubimy, przejęcie w środku i szybka kontra z wykorzystaniem skrzydeł, Jóźwiak może wypalić z jego szybkością,na drugiej stronie może Moder? Inaczej tego nie widzę ale niestety wiem że Sousa na to nie pójdzie bo wygląda mi na człowieka który do oporu będzie trwał przy swoich pomysłach nawet jak wszyscy wokół będą mówić że nie są trafne, jakby był Ikarem i dostał drugie życie to i tak by sklecił te same skrzydła i znów leciał ku słońcu….

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu

Co rusz jak nam nie idzie pojawiaja sie tego typu pierdoly co ty wypisujesz. Mianowicie, ze jak probujemy czegos innego i nie idzie to od razu “wracajmy do starego grana, bo wynik” – a potem gramy stara archaiczna pilke nie umiemy rozklepac jakis ogorow kompletnych, bo tam trzeba klepac, nie mozna kontrowac kogos kto sie zamyka na wlasnej polowie cala 11nastka.

W kolko to samo pierdolenie – a ja uwazam ze nie! Lepiej pocierpiec nawet pare lat a nauczyc sie nowego stylu gry, uparcie go praktykowac mimo nawet porazek, w oparciu o gre krotkimi podaniami srodkiem – o gre kombinacyjna. Wiadomo ze euro 2021 bedzie wpierdol – doskonale to wiem bo juz widac ze tu nic nie dziala, nikt nic nie kuma – tak jakby wzial 11 graczy i kazdy innym jezykiem mowi i nie jest to jezyk pilki. Ale nie trzeba od razu “wracac” do starego gowna czyli polskiej “mysli” szkoleniowej, bo to prowadzi do nikad, tym nie wygrasz meczu na wielkim turnieju, z srednim i mocnym rywalem nie wygrasz – mozemy taka irlandie polnocna pokonac i tyle (z ukraina wygralismy fartem bo oni pudlowali jak szaleni).
Trzeba probowac nowych rzeczy i sie nie zrazac porazkami, tak jak wynalazca zartowki Edison. Poczytajcie ile prob zrobil zanim mu sie udalo. Tak i my powinnismy probowac grac jak hiszpania az nam to sie uda i bedziemy dosc mocni. Boniek powie ze “nigdy tak nie bedziemy grac” – i ma racje – jezeli nie sprobujemy to nigdy tak nie zagramy. Ale jezeli bedziemy probowac to w koncu nam sie uda, bo jak mowi przyslowie polski “praktyka czyni mistrza” – hiszpanie nie obudzili sie pewnego dnia i sama z siebie nie przyszla im umiejetnosc klepania i dominacji – to jest wszystko praktyka od najmlodszych rocznikow. Ukraina juz gra taka pilke, nie jest to poziom hiszpanii (aczkolwiek hiszpania ograli 1-0 grajac bardziej stylem defensywno-kontrowym czyli naszym)ale oni potrafia poklepac na polowie rywala i skonczyc to strzalem – w ostatnim meczu z nami mieli kilka takich akcji ze nas rozklepali jak amatorow tylko zle strzelilil. Ukraina ma styl, dlaczego my mamy nie miec.

Stary Warszawiak
Stary Warszawiak
2 dni temu

Wszystko zależy od tego jak podejdziemy do tematu, czy chodzi nam o zrobienie wyniku na Euro (wynik w naszym przypadku to wyjście z grupy) czy na siłę uczenia się nowych schematów, ustawienia, taktyki i stylu gry mimo że ewidentnie nam to wszystko nie leży… Osobiście wolałbym żebyśmy grali tak nudno i siermiężnie jak swego czasu Grecja czy nawet ostatnio Portugalia i zdobyli Mistrzostwo Europy, niż uskuteczniali pseudo tiki takę w naszym wykonaniu która skończy się pewnie bęckami od Hiszpanów i Szwedów i jakimś remisem ze Słowacją w najlepszym wypadku…. Euro 2016 było naszym niewątpliwym sukcesem a było tak dlatego że graliśmy to co aktualnie umiemy i lubimy grać. Nie twierdzę że samo założenie Sousy jest złe że chce pewne rzeczy pozmieniać, zastanawiam się tylko czy ten krótki czas przed Euro i sama duża impreza to dobry czas i miejsce na robienie eksperymentów których zresztą już swego czasu z mizernym skutkiem próbowaliśmy za Nawałki bodaj przed Mistrzostwami w Rosji. Szkolenie najmłodszych roczników jak najbardziej popieram ale pokolenie piłkarzy których mamy już raczej pewnych nawyków i zachowań których uczysz się w młodości nie nabędzie więc kto wie może za 10-15 lat nasi piłkarze będą grać inaczej choć tu pytanie jak aktualnie wygląda szkolenie i czy idziemy w tym kierunku…

loko
loko
2 dni temu

i Piechniczka zatrudnijmy, dziadzio jeszcze szklankę z wódką podniesie.
Przecież systemy gry praktycznie nic teraz nie znaczą. Piłkarze nie potrafią wychodzić na wolne pozycje, grać z klepki i skutecznie zakładać pressing – żaden system niczego nam nie da, bo już nawet średniacy potrafią pokazywać się do gry, a u nas jedynie Robert, reszta stoi jak kołki i jak toczy się do nich piłka to zamiast podbiec to rozdziawiają paszczę i się patrzą aż ktoś przetnie tor piłki i przejmie.
Wielu z tych zawodników nie ma podstawowych nawyków aktualnych piłkarzy z topu. Sylwetki jak z dartów, aktywność wędkarza, koordynacja emeryta i przyjęcie piłki jak w siatkówce.

Stary Warszawiak
Stary Warszawiak
2 dni temu
Reply to  loko

OK, więc co proponujesz? Pamiętając oczywiście że pierwszy mecz na Euro gramy za 4 dni…Grać to co proponuje Sousa? Ok, to już teraz mogę napisać że nie ma czego oglądać i nie wyjdziemy z grupy nawet z trzeciego miejsca…

Optymista ZKS
Optymista ZKS
2 dni temu

Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tego, że pierwszy raz na turnieju będzie do dyspozycji 5 zmian?

Przecież na tym EURO – w jednym meczu – zagra tylu zawodników (z przymrużeniem oka) co na całych dwóch turniejach u Nawałki.

I Sousa, może nieświadomie, tworząc nam +-szesnastkę zamiast jedenastki, wyznacza już trend jaki będzie obowiązywał na tym turnieju.

No i co najważniejsze, jak nie będzie siły do biegania to nie będzie niczego 😉
Tak jak w 2002 gdzie Bąk przegrywał główki z kitajcami, w 2006 maratończycy z Ekwadoru przebiegli po naszych kulomiotach, w 2008 stanęliśmy w 15 minucie w polu karnym z Niemcami i nie wyszliśmy z niego do końca turnieju. Czy 2012 gdzie zamknięty dach podciął skrzydła husarii już w 30 minucie, jak i również w 2018 mam przed oczami błędny wzrok niezniszczalnego Piszczka oddychającego rękawami w 25 minucie mecz z Senegalem.

Sousa na szczęście juz udowodnił, że potrafi czytać mecz i reagować w odpowiednich momentach. Myślę, że na tym turnieju może to być kluczowym argumentem w naszych rękach. Brak nominalnych rezerwowych i rotacja.
Coś czego nigdy nie było w Kadrze.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu
Reply to  Optymista ZKS

“w 2008 stanęliśmy w 15 minucie w polu karnym z Niemcami i nie wyszliśmy z niego do końca turnieju. ” – klamiesz, ogladalem kilka dni temu ten mecz na stronie internetowej tvp i wcale nie murowalismy w tym meczu a nawet mielismy dobre okazje na gole. w 1 miucie krzynowek mial szanse na gola po bledzie Lehmana a le z linii pola karnego jebnal w dach stadionu.

tu masz skrot
https://www.dailymotion.com/video/xrc3sh

Prezentowalismy sie lepiej w grze pilka niz ta obecna reprezentacja. Fatalna byla wtedy obrona i te katastrofalne pulapki ofsajdowe.

Co do reszty to sie zgadzam.

Grzesiek
Grzesiek
2 dni temu

Właśnie o tym napisał. Okazje były w pierwszych 15 minutach. Oprócz Krzynówka jeszcze Żurawski miał niezłą okazję. Potem jednak było gówno.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu
Reply to  Grzesiek

Nie, byly tez pozniej i nie siedzielismy we wlasnym polu karnym” – obejrzyj mecz i nie pierdol glupot – to byla era przed barcelona guardioli gdzie nie bylo wysokiego pressingu druzyny graly bez pilki na mniejszej intensywnosci. Polska normalnie sobie wchodzila na polowe niemcow i robila sytuacje podbramkowe. Inna sprawa ze nie umiala ich wykonczyc. Ale to byl niezly mecz kadry w ofensywie, zawiodla obrona i dzbaniackie pulapki ofsajdowe. Z wlasnego pola karnego to nie wychodzilismy z wlochami ostatnio i wczesniej z portugalia i z hiszpania co bylo 6-0.

Ten mecz z 2008 roku nie pokazuje ze teraz jestesmy gorsi – jestesmy absolutnie w tym samym miejscu co wtedy czyli nic sie nie rozwinelismy jako druzyna a niemcy zrobili z 5 krokow w przod od tamtej kadry ktora doszla do finalu i przegrala z najlepszymi hiszpanami w historii.

Optymista ZKS
Optymista ZKS
2 dni temu

Dlaczego nikt nie bierze pod uwagę tego, że pierwszy raz na turnieju będzie do dyspozycji 5 zmian?

Przecież na tym EURO – w jednym meczu – zagra tylu zawodników (z przymrużeniem oka) co na całych dwóch turniejach u Nawałki.

I Sousa, może nieświadomie, tworząc nam +-szesnastkę zamiast jedenastki, wyznacza już trend jaki będzie obowiązywał na tym turnieju.

No i co najważniejsze, jak nie będzie siły do biegania to nie będzie niczego 😉
Tak jak w 2002 gdzie Bąk przegrywał główki z kitajcami, w 2006 maratończycy z Ekwadoru przebiegli po naszych kulomiotach, w 2008 stanęliśmy w 15 minucie w polu karnym z Niemcami i nie wyszliśmy z niego do końca turnieju. Czy 2012 gdzie zamknięty dach podciął skrzydła husarii już w 30 minucie, jak i również w 2018 mam przed oczami błędny wzrok niezniszczalnego Piszczka oddychającego rękawami w 25 minucie mecz z Senegalem.

Sousa na szczęście juz udowodnił, że potrafi czytać mecz i reagować w odpowiednich momentach. Myślę, że na tym turnieju może to być kluczowym argumentem w naszych rękach. Brak nominalnych rezerwowych i rotacja.
Coś czego nigdy nie było w Kadrze.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
2 dni temu
Reply to  Optymista ZKS

A kogo obchodzi 5 zmian jak my nie mamy 11nastki zeby wystawic na poziomie reprezentacyjnym… o czym ty mowisz w ogole? Mamy 3/4 pilkarzy godnych gry na euro. Reszta szrot odpalony przereklamowany i przeplacony.

Aszkeczap
Aszkeczap
2 dni temu

No i właśnie dlatego. Masz kilka indywidualności, a reszta ma nich harować. Po prostu robić wiatr. Mają wybiegać swoje, dać najlepsze co mają i zjechać do boksu. A błysk tych indywidualności przechylić szalę na naszą stronę.
Wszyscy są pod prądem, wiedzą, że mają szansę zagrać, nawet od początku. A filozofia jest ta sama. Wchodzę na swoją pozycję i gram swoje.

Mikro
Mikro
2 dni temu

Wyjdzie Kownacki i jebnie króla strzelców, stanie się bogiem futbolu.

ancymon
ancymon
2 dni temu
Reply to  Mikro

Dawid wstawaj, zesrałeś się!

jacenty
jacenty
2 dni temu

Tak niektórzy z Was narzekali na Piątka ,ale bez Niego jest nie wesoło gdyż Lewandowski bez wsparcia nic nie wskóra na Euro tak jak w meczu z Islandią lub niektórych wcześniejszych rozegranych w kadrze.Chciałoby sie powiedzieć królestwo za napastnika ,ale Świerczok i Świderski nie dają żadnej gwarancji iż będzie lepiej .Myślałem iż Świerczok będzie lepszym napastnikiem od Milika,ale teraz po ostatnim meczu nie wiem gdyż zaprezentował się bezbarwnie i bez tego polotu jak z Rosją.Obrona dalej popełnia karygodne błędy ,które na Euro mogą nas drogo kosztować.Wydało by się powiedzieć iż Glik jest niepewny i daleko mu do formy sprzed 3 lat , a Bednarek nie daje gwarancji iż będzie lepiej gdyż w Premierszip popełnił bardzo dużo błędów po których padały bramki.Tak na dobrą sprawe nie mamy dobrego skrzydłowego z prawej strony gdyż po lewej mamy Puchacza ,który według Mnie jest bardzo dobrym zawodnikiem ofensywnym zręszta udowodnił to grą w Lechu Poznań co zaowocowało kontraktem do Unionu Berlin.W bramce mi się wydaje iż lepszy będzie Fabiański ,gdyż Szczęsny w ważnych meczach zawala i spala się psychicznie vide mecz z Grecją poprzednio

Timok
Timok
2 dni temu

Sousa nie wygrał z nikim z naszego pokroju więc o czym tu gadać

sopel
sopel
2 dni temu

niestety ale żaden z piłkarzy nie ma technicznej smyłkałki do gry w piłkę (trochę podryblować umie Zielu a Lewy od czasu do czasu). Bez takiego abecadła piłkarskiego to niestety jesteśmy skazani na średnictwo i poziom Węgier, Austrii….

Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Piszczek: – W BVB zostawiłem dużo Polski

Łukasz Piszczek pożegnał się z Borussią Dortmund i w przyszłym sezonie będzie zajmował się już tylko sprawami LKS-u Goczałkowice. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego opowiada o swoim rozstaniu z klubem z  Północnej Westfalii.  Piszczek najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w BVB. – Borussia rozwinęła pod kątem taktycznym, zobaczyłem, jakie charaktery dobrać […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Sterling i Henderson idą śladami Rashforda

Rok temu Marcus Rashford otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Od tamtego momentu może tytułować się klasą orderu MBE. Wszystko to dlatego, że w okresie pandemii, kiedy brytyjski rząd chciał znieść na okres wakacji bony żywnościowe dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, z których rok w rok korzysta prawie półtora miliona dzieci, on postanowił interweniować i dopiął swego, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Vesović zostanie w Ekstraklasie?

Zwykle świetnie poinformowany Janekx89 poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, że Marko Vesović zostanie w Ekstraklasie. Ponoć najbardziej możliwym kierunkiem jest Kraków.  🔜Na krakowskim Rynku powiadają, że Marko Vešović🇲🇪 prawdopodobnie pozostanie w Ekstraklasie. 😏 pic.twitter.com/1JKtxa3y4W — Janekx89 (@janekx89) June 11, 2021 Marko Vesović rozstaje się z Legią wraz z wygaśnięciem jego kontraktu 1 lipca 2021. Pożegnanie […]
12.06.2021