Koncert Portugalczyków w ostatnim teście przed Euro

Damian Smyk

Autor:Damian Smyk

09 czerwca 2021, 22:48 • 1 min czytania 7 komentarzy

Zabawiła się Portugalia w ostatnim sparingu przed Mistrzostwami Europy 2020. Portugalczycy rozbili Izrael 4:0, a wynik wiernie odzwierciedla to, co działo się na boisku. Ronaldo i spółka poprawili sobie humory w próbie generalnej przed turniejem.

Niby długo gospodarze tego meczu musieli czekać na otwarcie wyniku, ale jeszcze przed przerwą zdołali ustrzelić dwie sztuki. Najpierw świetną wrzutkę Joao Cancelo z prawej flanki precyzyjnym strzałem wykończył Bruno Fernandes. A tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę Cristiano Ronaldo huknął lewą nogą i zmieścił piłkę między nogami bramkarza.

Portugalia przeważała… No, byłoby to niedopowiedzenie. Portugalia miażdżyła Izrael. I nie ma co się dziwić, że wygrała jeszcze bardziej okazale. Najpierw Cancelo do asysty dorzucił też bramkę po zgrabnej wkrętce słabszą nogą przy dalszym słupku. A trafienie Fernandesa z końcówki tego starcia było ozdobą bardzo udanego meczu Portugalczyków. Bomba zza pola karnego, w samiuśkie okienko bramki Izraela.

Portugalczycy rozpoczną Euro od starcia z Węgrami – to odbędzie się we wtorek o godzinie 18. Następnie czekają ich trudne boje z Niemcami (19 czerwca, 18:00) i Francuzami (23 czerwca, 21:00).

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.