post
Avatar

Opublikowane 09.06.2021 09:20 przez

redakcja

– Szkoleniowca idealnego wyobraziliśmy sobie tak, że będzie to człowiek, który będzie w stanie zapewnić nam stabilny progres. Rozmawialiśmy z polskim kandydatem, który wydawał się atrakcyjny. Rozmawialiśmy też z innymi kandydatami. Ale wydaje nam się, że to właśnie trener Gula będzie w stanie poukładać drużynę tak, żeby to zadziałało w długofalowej perspektywie. Czas pokaże, ale staramy się zrobić jak najwięcej, żeby tak właśnie było – mówi w rozmowie z nami wiceprezes zarządu Wisły Kraków, Maciej Bałaziński. Zapraszamy. 

***

Przeczytaj także:

***

Nowy dyrektor sportowy, nowy trener. W Wiśle Kraków idzie nowe. 

Na pewno nowe, a mamy nadzieję, że też lepsze. Zmiany są głębsze niż dotychczas, ponieważ miniony sezon pokazał nam dobitnie, że trzeba gruntowniejszych zmian niż tylko zmiana trenera. I wydaje nam się, że te kroki pozwolą nam na stałe utrzymać tendencję zwyżkową. W pewnym momencie poprzedniej kampanii czuliśmy, że zrobiliśmy jakiś krok do przodu, ale zostało to brutalnie zweryfikowana w końcowej części sezonu. Pojawiła się potrzeba i konieczność zmiany.

Które negocjacje były trudniejsze – z nowym dyrektorem sportowym czy z nowym trenerem?

One były bardzo różne. Tomasz Pasieczny to nie jest osoba do końca nowa, spotykaliśmy się nie raz, wiele razy mieliśmy okazję wymienić się pomysłami. Przez długi czas pozostawał zatrudniony w Arsenalu i tam skautował, dlatego też nasze spotkania ograniczały się do rozmów o piłce, o zawodnikach, o koncepcjach. Natomiast dawno temu rozmawialiśmy z nim wstępnie, czy widziałby się w Wiśle Kraków, jak mogłoby to wyglądać, z czym bym się to wiązało. Pomysł kiełkował.

Może pan zdradzić, z iloma dyrektorami sportowymi i z iloma trenerami rozmawiała Wisła Kraków, zanim zatrudniała Tomasza Pasiecznego i Adriana Gulę?

Z kilkoma, to na pewno. Temat zatrudnienia dyrektora sportowego istniał od dłuższego czasu. Szukaliśmy odpowiedniego człowieka z wiedzą, z zaangażowaniem, z kompetencjami i z przekonaniem, że to będzie osoba, która posunie nas dalej nie tylko w procesie skautowania zawodników, ale też w tworzeniu działu analiz, działu skautingu i pomoże nam narzucić odpowiednie ramy organizacyjne o charakterze długofalowym. Nie chodziło nam o człowieka, który będzie działał skutecznie w jednym czy w dwóch okienka transferowych, tylko która stworzy strukturę, choć wiem, że teraz w piłce trochę nadużywa się tego słowa. Ale właśnie o to chodzi, żeby mieć różne struktury, żeby prowadzić różne procesy, które przetrwają wszelkie zawirowania, bo te były, są i będą w każdym klubie.

Negocjacje z trenerem Peterem Hyballą były błyskawiczne. Teraz daliście sobie dużo czasu, żeby znaleźć nowego szkoleniowca. Od końca ligi minęły trzy tygodnie. Co zrobiliście, żeby uniknąć wpadki, jaką była kadencja Hyballi? 

Trenerowi, kto by nim nie był, dobrze jest dać czas. Niestety, w grudniu, kiedy podejmowaliśmy decyzję o zatrudnieniu Petera Hyballi, wiadome było, że osoba, która przyjdzie, będzie pełniła rolę strażaka. Respekt dla każdego, kto by się takiego trudnego zadania podjął. Być może w końcowym rozrachunku okazało się to być drogą na skróty, zbyt szybką próbą automatycznego poprawiania wyniku sportowego, a nie ruchem w długofalowym kierunku. Wróćmy jednak do trenera Guli. Szkoleniowca idealnego wyobraziliśmy sobie tak, że będzie to człowiek, który będzie w stanie zapewnić nam stabilny progres. Rozmawialiśmy też z polskim kandydatem, który wydawał się atrakcyjny. Rozmawialiśmy też z innymi szkoleniowcami. Ale wydaje nam się, że to właśnie trener Gula będzie w stanie poukładać drużynę tak, żeby to zadziałało w długofalowej perspektywie. Czas pokaże, ale staramy się zrobić jak najwięcej, żeby tak właśnie było.

Zagraj w Fuksiarz.pl!

Na czym nam zależy? Graliśmy ostatni mecz z Piastem Gliwice i z Tomkiem Jażdżyńskim oraz z Dawidem Błaszczykowskim zachowywaliśmy się wręcz przesadnie emocjonalnie. Jeśli bramki strzelają młodzi piłkarze, tacy dopiero wchodzący w świat dorosłej piłki, to naprawdę to nas niezwykle cieszy. Istotny jest dla nas proce wdrażania i wprowadzania tych młodych zawodników. A dodatkowo, jeżeli drużyna może grać efektywnie i w swoim stylu, to już świetnie. Mając te oczekiwania, spytaliśmy trenera Gulę, jak on widziałby swoje oczekiwania i wydało nam się, że faktycznie mamy dosyć zbieżne poglądy na sprawy najważniejsze.

Kto przyprowadził kandydaturę trenera Guli?

Nie jestem wskazać jednej osoby. To nie jest tak, że dopiero w momencie zwolnienia poprzedniego trenera, nagle orientujemy się, że potrzebujemy nowego szkoleniowca. Mamy pulę nazwisk i osób, które uważamy za fajne i wartościowe do przyszłościowego prowadzania Wisły Kraków. Monitorujemy sytuacje, a kiedy znajdujemy się w pozycji, kiedy musimy szukać trenera, zaczynamy prowadzić mniej lub bardziej intensywne negocjacje. Najpierw wstępne, później bardziej konkretne. Tak samo było z trenerem Gulą. To nie jest osoba anonimowa. Nie jest tak, że przyjdzie jakiś menadżer i wskaże nam go, mówiąc, że to jest taki fajny trener, który sobie tak fajnie radzi. Nie.

Sprawdź ofertę zakładów bukmacherskich w Fuksiarz.pl!

Adrian Gula jest znany w naszej części Europy. W momencie, kiedy okazało się, że przestał współpracować z Victorią Pilzno, było to dla nas bardzo interesujące. Wróciliśmy do niego z pytaniem, czy w ogóle chciałby podjąć się takiego zadania poprowadzenia Wisły. Adrian Gula to nie osoba, która od razu, po pierwszym telefonie, wsiada w auto i pyta o miejsce, w którym ma złożyć podpis. Trener wszystko dogłębnie analizuje, rozważa.

Ile trwały negocjacje?

Z kalendarzem w ręku będzie ciężko, ale myślę, że trzy tygodnie.

Tomasz Pasieczny brał udział w negocjacjach z Gulą?

W momencie rozmów i negocjacji z Tomaszem Pasiecznym, pytaliśmy go o różnych kandydatów do roli szkoleniowca Wisły Kraków. Zastanawialiśmy się, czy ten jest lepszy, czy ten jest gorszy, jak on się na to zapatruje. Może niekoniecznie wskazywaliśmy mu, kto zostanie trenerem Wisły, ale chcieliśmy znać jego opinie. Kiedy zaś wiedzieliśmy już, że Tomasz Pasieczny do nas dołączy, tym chętniej rozmawialiśmy już o konkretach. Pasieczny uczestniczył w tym procesie, ale ze względu na to, że dołączy do nas od 1 lipca, dopiero na końcowym procesie negocjacji z Adrianem Gulą, mogliśmy poinformować go, jakie mamy plany.

Czym przekonaliście trenera Adriana Gulę, żeby dołączył do Wisły Kraków? Interesowały się nim też kluby zamożniejsze. 

To, czym przekonaliśmy trenera Gulę, to bardziej pytanie do niego samego niż do mnie. Chodzi nam o budowę zespołu w dłuższej perspektywie, o sposób mądrego konstruowania drużyny, a trener Gula dał się poznać jako odpowiedni fachowiec do takich zadań. To trener, który nie chce budować kruchych konstrukcji. Woli tworzyć nie przez tydzień czy dwa, a przez lata. Mamy podobne wizje. Prawdopodobnie właśnie w tym rzecz.

A z czym wiąże się przyjście Tomasza Pasiecznego?

Chcemy usystematyzować pracę, która nie była do tej pory idealna. Byliśmy świadkami trafionych transferów, ale też transferowych niewypałów. Teraz mamy nadzieję, że dyrektor sportowy pozwoli nam to opanować i zapewnić większą stabilność w tym aspekcie. Liczymy, że poprawi się funkcjonowanie działu skautingu, który skupi się na strategicznych rynkach. Zależy nam, żeby proces przechodzenia z akademii do pierwszej drużyny jeszcze się usprawnił, choć już działa dobrze. Atrakcyjność Wisły Kraków nie polega na pieniądzach. Dlatego też nowy dyrektor sportowy będzie musiał przekonać przekonać piłkarzy, że przychodzą tutaj zostaną lepszymi zawodnikami, że się rozwiną, że się wypromują.

Są oferty za Mateusza Lisa? Jest jakaś kwota, od której zaczynacie negocjacje?

Mateusz Lis poczynił bardzo duży postęp w ostatnim okresie. Wiążę to z przyjściem nowego trenera bramkarzy – Macieja Kowala. Treningi okazały się trafione i pozwoliły mu podnieść swoje umiejętności. Czy dalej będzie się rozwijał u nas? Nie wiemy, to pytanie otwarte. Teraz nie ma dla niego żadnej oferty na stole. Nie ma też żadnej konkretnej kwoty, od której zaczęlibyśmy negocjacje. Wiele zależeć będzie od tego, jaka to będzie szansa dla Mateusza. Transfer – fajnie, pieniądze – fajnie, ale ważne jest też, co będzie z nim dalej. Chcemy, żeby nasze ruchy miały sens dla wszystkich stron.

Ile transferów mogą spodziewać się jeszcze kibice Wisły Kraków?

Nie umiem odpowiedzieć na to pytanie w sposób bardzo kategoryczny. Prezes Błaszczykowski mówił o trzech-czterech transferach i myślę, że tak właśnie będzie. Ale proszę pamiętać, że okno transferowe jest długie, zaczniemy grać dużo wcześniej i niewykluczone, że wypadki losowe zadecydują, iż tych transferów będzie więcej. Może być też tak, że ktoś odejdzie i będziemy musieli uzupełnić ten brak nowym zawodnikiem.

Młodymi wilczkami z akademii Wisły Kraków powoli zaczynają interesować się zagraniczne kluby?

Nie ma zapytań, nie ma ofert, ale to jest tak, że jeżeli młody człowiek gra w kilku meczach regularnie i zdobywa gole lub asysty, to w większych klubach, prowadzących szeroki skauting, automatycznie pojawiają się jego dane. To nie wymaga podszeptów. Absolutnie nie zdziwiłbym się więc, gdyby okazało się, że Piotr Starzyński znajduje się na radarach paru większych europejskich klubów.

ROZMAWIAŁ MARCIN RYSZKA

Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 09.06.2021 09:20 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Na nich! Wspomnienia Kowala (mecze ze Szwedami)

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, ale tak się składa, że wcześniej, jeszcze jako czynny piłkarz, trafiał ze Słowacją, Hiszpanią i Szwecją. Czyli: naszymi rywalami z tegorocznego Euro. Zapraszamy do odsłuchania jego wspomnień, tym razem – mecze ze Szwecją.
22.06.2021
Weszło
22.06.2021

Dbaj o zdrowy styl życia – nawodnienie to podstawa!

Częścią zdrowego stylu życia jest regularna aktywność fizyczna. Uprawianie sportu ma szereg korzyści – wzmacnia kondycję, zwiększa odporność organizmu i poprawia ogólne samopoczucie. By czerpać jeszcze więcej przyjemności z ćwiczeń, trzeba pamiętać o regularnym uzupełnianiu płynów. Woda alkaliczna, która ma wysokie pH, wpływa na szybszą regenerację mięśni, zmniejsza tzw. zakwasy, a także chroni przed odwodnieniem. […]
22.06.2021
Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andi
Andi
14 dni temu

Wizje Wisły i Guli są zbieżne – mają widać tego samego dilera. Niestety jak minie faza to ogarną że uj, dupa i wodorosty.

MelonAsk
MelonAsk
14 dni temu
Reply to  Andi

Zawsze zastanawiam się po co hejter jest hejterem? Nie szkoda ci czasu na czytanie artykułu o klubie który cię aż mierzi?

Olo
Olo
14 dni temu
Reply to  MelonAsk

Bo jest bezużytecznym warzywem, który nic nie umie i nie ma zainteresowań. Próbuje się dowartościować obrażając ludzi, którym nawet do pięt nie dorasta. Taka ameba umysłowa w skrócie 🙂

Artur Fortuna
Artur Fortuna
14 dni temu
Reply to  Andi

A skąd ty możesz to wiedzieć pajacyku? Nie ośmieszaj się bo nie dość że twoja cała wieś się z ciebie śmieje to jeszcze w internecie wiochę robisz. Do nauki synek

nczngsaggsggsgaasggsasaggsagsagsan
nczngsaggsggsgaasggsasaggsagsagsan
14 dni temu
Reply to  Andi

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kurs 1031 i skana maja na blogu ! na jutro kupon kurs ponad 1300 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim wczoraj az 30 tys!

nczngsaggsgsgaasggsasaggsagsagsan
nczngsaggsgsgaasggsasaggsagsagsan
14 dni temu

https://polskieako.blogspot.com/ – Trafili wczoraj kurs 1031 i skana maja na blogu ! na jutro kupon kurs ponad 1300 dostepny! polecam bo trafilem dzieki nim wczoraj az 30 tys!

Roman Czubakiewicz
Roman Czubakiewicz
14 dni temu

Tak samo zbieżne, jak z Hyballa

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu
14 dni temu

Biorąc pod uwagę cechy zawodowe, jak i kwestie taktyki to tak, Gula i Hyballa to bardzo podobni trenerzy. Ofensywna gra, dużo biegania i praca z młodzieżą. W przypadku Niemca doszedł bardzo konfliktowy charakter, którzy w pewnym momencie przykrył wszystko. Jasne, wyniki Hyballi nie były wspaniałe, ale trzeba przyznać, że poprawił zdecydowanie statystyki biegowe Wisły, jak i stawiał na młodzież częściej niż Skowronek. Jeśli jest prawdą, że Gula ma zdecydowanie przyjaźniejszy charakter, to ten projekt jest zbieżny.

Sharon J. Ramirez
Sharon J. Ramirez
14 dni temu

Zacznij zarabiać od 120 do 200 USD za godzinę pracy online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, połączenie internetowe i trochę wolnego czasu … Więcej tutaj

…………………..>>>>>>> http://www.Jobcash1.com   

666
666
14 dni temu

Super Wielka Wisła wraca lada moment a srakowia wyląduje w 1 lidze bo już jest bardziej zadłużona niż Wisła. Wisłą spłaca i idzie w górę a pejsy no cóż filipak pomału ma dość i ogranicza budżet do tego te ogromne długi rosnące z miesiąca na miesiąc

Bruno
Bruno
14 dni temu
Reply to  666

Zmień dilera.

Wojna
Wojna
14 dni temu

Czy trenerem Wisły został chudy Popek?

Greg
Greg
14 dni temu

Zbieżne, czyli Gula będzie wystawiał Błaszczykowskiego?

Andi
Andi
14 dni temu

Widzę że większość komentujących tutaj z radością obciąganie ukochanemu Kubusiowi.
I to z połykiem.

Amber Mozart
Amber Mozart
14 dni temu

Fake. Polskie kluby nie mają wizji. Chyba, że jako wizja liczy się „chcemy jakoś wygrywać”

kaloryfer
kaloryfer
14 dni temu

A wiecie benzapletkowcy ze wyszlo info ze wasza Sracovia ma ponad 20 baniek dlugu. To juz wiecej niz Wisla. Haha ale z was biedaki.

Robin
Robin
14 dni temu

Gula tak jak każdy inny trener magikiem nie jest. Z Viktorii został zwolniony, bo drużyna grała poniżej potencjału. W Wiśle będzie miał dużo gorszy skład niż w Pilznie. Ciekaw jestem jak sobie poradzi. Biorąc pod uwagę, że Wisła w dwóch ostatnich sezonach grała o utrzymanie, to wszystko powyżej 10 miejsca będzie jego sukcesem. Jego rodak Sevela miał nawet trochę lepsze CV i z Zagłębia potentata nie zrobił. Mimo że w Lubinie jest większy potencjał sportowo-finansowy. Tutaj też cudów nie będzie, ale może uda mu się wypromować jakiś młodych piłkarzy.

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021