W końcu. GKS Katowice awansował do I ligi!

07 czerwca 2021, 22:53 • 2 min czytania 6 komentarzy

Dla GKS-u Katowice to nie był zwykły mecz. Po wpadce z Motorem Lublin wydawało się nawet, że mogą wypaść z miejsca gwarantującego awans do I ligi. Przyszła jednak seria zwycięstw, a dzisiaj udało się przyklepać awans.

Podopieczni Rafała Góraka nie pozostawili złudzeń Stali Rzeszów. Już w szóstej minucie zdobyli pierwszą bramkę, do przerwy prowadząc 2:1. Później było tylko lepiej, bo swojego gola numer dwa i trzy w tym meczu ustrzelił Arkadiusz Woźniak. 31-letni napastnik poprowadził GKS Katowice do zwycięstwa, a co za tym idzie do wydostania się z II ligi.

Można powiedzieć – w końcu. Ekipa z Katowic dość długo przedzierała się przez trzeci szczebel rozgrywkowy, psując często wszystko na własne życzenie. Teraz jednak udało się wywieźć wypracowaną przewagę do końca. Wielka w tym zasługa trzech ostatnich meczów, w których udało im się nie tylko pokonać wspomnianą Stal, ale też Bytovię Bytów i Chojniczankę Chojnice – bezpośredniego rywala w walce o awans.

Dzisiejsze zwycięstwo sprawia, że nad trzecim zespołem GKS Katowice ma cztery punkty przewagi. To bezpieczna zaliczka – do końca sezonu zasadniczego pozostała już tylko jedna kolejka.

Pewny awansu do I ligi jest też Górnik Polkowice. O miejsce numer trzy powalczą zaś Chojniczanka, Wigry Suwałki, KKS Kalisz oraz jeden z tych zespołów, który na samym finiszu wykaże się największym spokojem. Ósmą Stal Rzeszów i szóstą Skrę Częstochowa dzieli bowiem tylko jeden punkt.