post
Paweł Paczul

Opublikowane 06.06.2021 14:08 przez

Paweł Paczul

– Ja chciałem dokończyć sezon, ale jednak uznaliśmy, że moje odejście będzie lepsze. Poza tym Jagiellonia to dla mnie ważny klub. Ja już tego nie odwrócę. Wyszło, jak wyszło. Wiem, że to jest negatywnie odbierane i zdaję sobie z tego sprawę – mówi Ireneusz Mamrot po odejściu z ŁKS-u i przejściu do Jagiellonii. Zapraszamy na rozmowę.

Rusza to pana, gdy czyta pan o sobie, że zachował się nieelegancko wobec ŁKS-u?

Nie, ale zdaję sobie sprawę jak to wygląda i nie mogę uciekać od odpowiedzialności. Rozumiem to. Natomiast nie wszyscy wszystko wiedzą, jak to wyglądało. Planowałem zostać do końca sezonu. Ale sprawy się potoczyły inaczej. Kiedy wyszła informacja o rozmowach, to lepiej było odejść. Gdy trener odchodzi, a zespół o tym wie, to często nie kończy się to za dobrze. Dogadaliśmy się z prezesem i zakończyliśmy współpracę.

Kiedy wyszła ta informacja o zainteresowaniu Jagiellonii, tak?

Tak.

Gdyby tej oferty nie było, to pan by został w Łodzi?

Do końca sezonu na pewno. A później klub by podejmował decyzje.

No to na ile może pan powiedzieć, jak to wyglądało z pana perspektywy?

Planowałem zostać. Celem był awans, a baraże mieliśmy właściwie zapewnione.

Wie pan, jak to wygląda. Zgłasza się Jaga i nagle pana nie ma.

To pańska perspektywa. Ja chciałem dokończyć sezon, ale jednak uznaliśmy, że moje odejście będzie lepsze. Poza tym Jagiellonia to dla mnie ważny klub. Ja już tego nie odwrócę. Wyszło, jak wyszło. Wiem, że to jest negatywnie odbierane i zdaję sobie z tego sprawę.

Czyli odszedł pan przez to, że zawodnicy wiedzieli, że pan odchodzi i przez to mogą przegrać sezon?

To był jeden z ważnych aspektów. Też przełożeni byli z tego niezadowoleni. Uznaliśmy w pewnym momencie, że to jest najlepsza opcja.

Dopytam dalej…

Ale pan mnie męczy! Jakby było coś dobrego, to by pan nie zadzwonił.

Wydaje mi się, że dzwoniłem po dobrych wynikach. Czy może pan z ręką na sercu powiedzieć, że oferta z Jagiellonii nie przeszkodziła panu w pracy z ŁKS-em?

Nie do końca rozumiem, niech pan rozwinie.

Jest pan w ŁKS-ie. Przychodzi oferta z Jagi. Czy wówczas był pan na sto procent myślami w Łodzi?

No tak, jak pan sobie to wyobraża? Normalna rzecz. Jak miało mi nie zależeć… Oferta to jedno, ale równie dobrze mogłem nie pójść do Białegostoku. Byłem skoncentrowany tylko na Łodzi.

Kiedyś rozmawiałem ze Łukaszem Masłowskim i on przyznawał, że gdy dostał ofertę z Widzewa, to był myślami gdzie indziej, niż w Płocku. Stąd to pytanie.

Tak, ale tam była dłuższa perspektywa. Ja wiedziałem, o co gramy, a jeżeli pamiętam sytuację z Płocka, to Wisła nie grała ani o puchary, ani o utrzymanie. Tu była zupełnie inna sytuacja. Nie można tego porównywać.

Zarejestruj się w Fuksiarz.pl i zgarnij wysokie wygrane!

Gdyby to był inny klub niż Jagiellonia, to w ogóle rozważyłby pan tę ofertę?

Nie.

Czyli nie było aż tak dużej zadry w sercu.

W ogóle nie było. Rozstaliśmy się z klasą. Tylko w jednym wywiadzie powiedziałem, że klub powinien zainwestować w dział analiz i skautingu. To dzisiaj się dzieje. Jednak ja nie mówiłem tego złośliwie, tylko mówiłem z mojej perspektywy. A samo rozstanie – życzę, żeby każdy rozstawał się w taki sposób.

Zatrudniał pana jeszcze prezes Kulesza?

Nie.

Może to jest powód powrotu, bo ja pamiętam, że Kulesza do pana dzwonił w czwartek z pretensjami po zremisowanym w sobotę meczu.

To było dawno i nie pamiętam.

Czytałem felieton Kuby Olkiewicza. Według niego nie było u pana takiego zaangażowania w ŁKS, jak choćby u Wojciecha Stawowego.

Nie do końca się z tym zgodzę, a właściwie – w ogóle się z tym nie zgodzę. Czytałem ten felieton i wiem, co tam jest napisane, ale nie wiem na jakiej podstawie. Wychodziłem z klubu jako ostatni. Pracowałem normalnie. Wyniki nie były takie, jakich oczekiwano, natomiast wszyscy zapominają, że wyniki ŁKS-u od dłuższego czasu nie były najlepsze. Ja się nie będę wybielał, bo sam wiem, jak punktowaliśmy. Natomiast w żadnym procencie się nie zgodzę z tym, że nie byłem zaangażowany. To całkowicie odpada.

Jednym z argumentów Kuby było to, że miał pan negatywny stosunek do dziennikarzy, gdy ci zadawali trudne pytania.

Tak nie było! Czy ja nie odpowiedziałem na jakieś pytanie? Gdy pytania się powielały na jednej konferencji, to ciężko było to komentować… Nikogo źle nie traktowałem. Natomiast po meczu z Miedzią jedno pytanie dostałem cztery razy.

Dalej – Kuba pisał, że za bardzo skupił się pan na defensywie.

To jest kolejna rzecz, do której chciałbym się odnieść. Wydźwięk tego wywiadu jest negatywny, ale mogę się obronić. Pamiętam sytuację z Pirulo, którą pan Jakub opisał, że nie pozwoliłem mu pójść do pressingu. To jest nieprawda. Była taka sytuacja, że mówiłem mu, by nie szedł, ale wtedy przeciwnik miał w pełni opanowaną piłkę, było trzy na jeden i nie chciałem, żeby Pirulo zwalniał strefę. Nie miał szans odbioru. Natomiast my chcieliśmy grać wysokim pressingiem, to jest raz, a dwa, poza jednym meczem w każdym spotkaniu ŁKS miał 60% posiadania piłki, więc nie zgodzę się z tym zarzutem o defensywnej grze. Na pewno nie graliśmy tak, jak bym chciał, ale były spotkania jak z Łęczną czy Puszczą, kiedy wyglądało to dobrze. Zupełnie inny byłby odbiór, gdybyśmy nie zagrali tak fatalnej drugiej połowy w Legnicy. Nie wiem, czy pierwsza połowa nie była najlepsza, kiedy ja pracowałem w Łodzi, zabrakło nam bramki. A później wszystko determinuje wynik. Bo to, jak punktowaliśmy, pozostawia wiele do życzenia.

Sam pan przyznawał, że po przyjściu do Łodzi skupił się na defensywie.

No tak, ale to był tydzień. Bez przesady. Organizacja w tyłach się zmieniła, ta drużyna inaczej broniła, a to, że popracowaliśmy nad defensywą, nie znaczy, że nie graliśmy ofensywnie. Najlepsze zespoły na świecie, które grają ofensywnie, też pracują nad defensywą. Nie da się inaczej. Być może z perspektywy czasu mogę uznać, że trzeba było zostawić większą swobodę zawodnikom z przodu. Ale w ostatnich meczach było widać, że złapali o co chodzi. Te bramki, z Puszczą zwłaszcza, były wypracowane na treningach. Chodzi mi głównie o dośrodkowania Dankowskiego. Poza tym chcę podkreślić – cieszyłem się, że ŁKS wczoraj wygrał. Obgryzałem paznokcie. Wyobrażałem sobie, co będzie, jak ten wynik będzie gorszy… Zależało mi na tym zwycięstwie, bo teraz ŁKS ma pewne baraże i więcej czasu, by popracować.

Sprawdź szeroką ofertę Fuksiarz.pl i wytypuj finisz I ligi!

Pana ŁKS nie porywał, a jeśli chodzi o nazwiska z przodu – to jest dobra ekipa.

Bardzo dobra. Tylko weźmy pod uwagę, że Ricardinho był bez okresu przygotowawczego, a potem złapał kontuzję. A to jest bardzo znaczący zawodnik. Poza tym nikt nie zwrócił uwagi, że bramki z Puszczą na 1:1 i 3:2 to były gole, kiedy przeciwnik nie miał kontaktu z piłką. Wszystko w ataku pozycyjnym. Możemy mówić, o rzeczach, które nie funkcjonowały, ale umówmy się – były rzeczy, które funkcjonowały dobrze.

To jest chyba specyficzny czas w pana karierze, prawda? Długo w Chrobrym, długo w Jadze, a teraz zmiana, zmiana, zmiana.

Porozmawiajmy na argumenty. Arka za mojej kadencji skończyła na piątym miejscu i miała trzy punkty straty do drugiego miejsca. Zespół tracił mało bramek, więcej strzelał, bilans był niezły. A przypominam, że odeszło 19 piłkarzy, przyszło 15. To była całkiem nowa drużyna. Nie wiem, jakby było, gdybym został, ale uważałem, że przy dwóch transferach ten zespół grałby o bezpośredni awans. Dzisiaj strata punktowa Arki do miejsc premiowanych bezpośrednim awansem się zwiększyła. Ja tutaj nikogo nie punktuję, to nie jest moim celem, mówię o faktach. To, że straciłem tam pracę, umówmy się, nie było spowodowane wynikami.

A ja tego panu nie zarzucam, rozmawialiśmy o tym. Mówię o samym fakcie częstszych zmian.

Koncepcje muszą być spójne. Jeśli ja mam inną, a właściciel inną, to wszystko się rozjeżdża. I to się nie skończy dla trenera dobrze. Trzeba sobie było podać ręce. Z perspektywy czasu zrobiłbym tak samo. To właściciel wydaje pieniądze i ja mogę mieć tylko swoje zdanie. Dlatego się z Arką rozstaliśmy. Tak czasem w życiu jest.

Z drugiej strony można się zastanowić, czy nie warto było tej koncepcji przegadać przed podpisaniem kontraktu.

Była ustalana…

Czyli coś się zmieniło. Natomiast jak mówię – to nie jest zarzut. Mówię o fakcie. Jeśli chodzi o Arkę, to pana rozumiem, jeśli chodzi o ŁKS, można się zastanawiać. Natomiast coś się zmieniło, że ze stabilizacji przeszedł pan w inne rejony.

Sam o tym rozmawiałem ze swoimi bliskimi. Teraz odbiór będzie taki, że jestem osobą trudną do współpracy. A wydaje mi się, że taki nie jestem. Czasu nie cofnę, to wszystko jest dla mnie nowością. Zobaczymy, co życie przyniesie, ale zrobię wszystko, żeby w Jagiellonii być dłużej.

To jest zakręt pana kariery?

Nie, nie traktuję tego tak. Na pewno jest to ważny moment, każdy też – czy to trener, czy piłkarz, czy ktokolwiek – ma gorszy moment. I tak jest teraz właśnie ze mną.

Fot. Newspix

Paweł Paczul

Karierę brutalnie przerwał mu brak talentu. Złośliwi powiedzą, że talentu do dziennikarstwa też nie ma, ale złośliwości na bok. Liga Minus, Quiz, Weszłopolscy, tam możecie go słuchać i oglądać, na Weszlo.Com czytać. Polecamy wszystkie te formy aktywności, nawet oglądanie!

Opublikowane 06.06.2021 14:08 przez

Paweł Paczul

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Weszło
22.06.2021

Euro 2020 – najlepszy jak do tej pory turniej XXI wieku? (12)

Wczoraj futbol pokazał swoją siłę. Czytam przez cały turniej, że oglądalność Euro, w porównaniu do minionych lat, wyraźnie spadła. Więcej wykręca chodzenie po magazynach Milwaukee, gdzie w kupionych za sto dolarów boksach odnajdują się dzieła van Gogha. Nawet w krajach takich jak Włochy, gdzie przecież Euro powinno się oglądać tak, jak transmisję z najlepszych chwil […]
22.06.2021
Weszło
20.06.2021

STAN EURO: GRAMY DALEJ!

A jednak! Wciąż nie odpadliśmy z Euro, wszystko dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią. Pora więc na Stan Euro. W składzie: Kowal, Roki, Smyk, Paczul. Jedziemy! 
20.06.2021
Weszło
16.06.2021

Czwartek w Weszło.FM!

Borkoś z Monią i Łopatem, Stan Euro i mecze Mistrzostw Europy – te pozycje m.in jutro na antenie Weszło FM! A co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: Dwójka bez sternika – O poranku przywitają was Monika Wądołowska i Michał Łopaciński! Gościem naszego duetu będzie ratownik i kierowca MotoAmbulansu Marcin Borkoś Borkowski – z […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

Legia gotowa na puchary jak reprezentacja Polski na Euro? || Roki wyjaśnia #16

Legia Warszawa poznała pierwszego rywala w walce o Ligę Mistrzów. Pierwszego i być może ostatniego, bo trafienie na norweską ekipę Bodø/Glimt to nie jest uśmiech ze strony losu. Bardziej niepokojące od klasy rywala jest jednak to, co dzieje się w warszawskim obozie. Czesław Michniewicz i Dariusz Mioduski wbijają sobie szpilki w mediach, więc dobrze nie […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE [5]: KONIEC MISTRZOSTW, DO WIDZENIA

Zapraszamy na kolejny odcinek STANU EURO. Dziś grillowanie reprezentacji Polski z Kowalem w roli głównej!
15.06.2021
Weszło
14.06.2021

STAN EURO W DOBRYM SKŁADZIE: Nadszedł dzień dzisiejszy!

Nadszedł dzień dzisiejszy. Gramy ze Słowacją! A przed Słowacją Stan Euro. Zapraszamy! 
14.06.2021
Liczba komentarzy: 34
Subscribe
Powiadom o
guest
34 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
dddddddddd
dddddddddd
17 dni temu

jasneeeeeeeeeeeee

Flałer
Flałer
17 dni temu

Jeden z komentujących nazwał ostatnio Mamrota może niezbyt eleganckim określeniem, ale kurcze… No pasuje mi to słowo do niego idealnie.
PARÓWA
Tak. Mamrot okazał się straszną parówą.

Pejsbuk
Pejsbuk
17 dni temu
Reply to  Flałer

Wy w tej warsiawie to wszyscy kryminalisci, czy tylko wujkowie, ojcowie, jakieś tam pociotki…?
Niedawno zmienialiscie trenerów co 3 miesiące. Czerczesow wam śmierdział, mimo dobrych osiągów.
Może czas już wydorośleć i zaprzestać tych waszych popierdywan?
Puchary się zbliżają a zespół macie na wakacjach przedłużonych o Euro.
Przewiduje kolejny wasz występ Ala Chujowka.

VUCKOVIC
VUCKOVIC
17 dni temu
Reply to  Pejsbuk

komu smierdzial Czerczesow śledziu? Stanisław to w Warszawie legenda, cieciu

Lecę na piwo
Lecę na piwo
17 dni temu
Reply to  VUCKOVIC

Ruski kacap legendą… tak właśnie patologiczne sebko słoiki plują na historię Warszawy…

Flałer
Flałer
17 dni temu
Reply to  Pejsbuk

Nie jestem z Warszawy, ani nawet z okolic. Nie jestem kibicem Legii. Pudło misiaczku.

Andi
Andi
17 dni temu
Reply to  Flałer

Spieryalaj pedale.

Olivier Żabojad
Olivier Żabojad
17 dni temu
Reply to  Pejsbuk

Legii nie było stać na Czerczesowa i jego wizję budowy drużyny bo chłop od razu powiedział, że drużyna potrzebuje prawdziwych wzmocnień więc się roztsali i tyle. I nie przypominam sobie by zmieniali trenerów co 3 miesiące.

CM711
CM711
17 dni temu
Reply to  Flałer

To ja pisałem i podtrzymuję. Jeszcze te słabe tłumaczenia, że wyciekł fakt rozmów z Jagą. To trzeba było nie gadać przed końcem sezonu, bo wiadomo, że wszyscy będą o tym wiedzieć.

Flałer
Flałer
17 dni temu

Łódź i Kraków to najwieksze bastiony patologii w polskiej piłce. Dziwie se ze ktokolwiek chce tam pracowac, chyba naprawde nie ma juz opcji na robote, a i z honorem i godnością człowieka na bakier.

Amber Mozart
Amber Mozart
17 dni temu

Biedak. Tak bardzo chciał zostać, ale nic się nie dało zrobić

Rarcin Bobak
Rarcin Bobak
17 dni temu

Bramki Dankowskiego wypracowane na treningu – ostatni mecz Kamila w pierwszym składzie? Ponad dwa miesiące temu. Mamrot to trener mierny, a na dodatek lubi zaginać rzeczywistość na swoją korzyść. Współczuję Jagiellonii, zajebiście że opuścił ŁKS.

Turbo_Lover
Turbo_Lover
17 dni temu
Reply to  Rarcin Bobak

Chyba się mylisz. Nie oglądałem tego meczu, ale widzę w statystykach, że Dankowski ma dwie asysty w meczu z Termalica w dniu 04.06.2021.

Rarcin Bobak
Rarcin Bobak
15 dni temu
Reply to  Turbo_Lover

masz rację, ale Mamrot nie miał już wpływu na ustalenie składu wyjściowego na Termalicą – to robota Pogorzały, a brzmi to tak jakby przypisywał sobie czyjeś zasługi

crash
crash
17 dni temu

Marot zachował się prostytutka, ale powoływanie się na tekst Olkiewicza, to jak powoływanie się na “mądrości” Kononowicza. Ten człowiek nie raz pokazał, że bredzi jeśli chodzi o jego ukochany klub. Dziennikarsko jest słaby. Taki pożyteczny idiota o mentalności życiowej pierdoły nad którą zlitował się Stano, a czytelnicy też z litości nie chcą mu pocisnąć mimo że zasługuje za jakość tekstów.

Wieśniaki do okręgówki
Wieśniaki do okręgówki
17 dni temu

Po pierwsze nie powinni go zatrudniać a po drugie najważniejsze, że odszedł. Teraz niech Podlasie się martwi.

damianoitaliano
damianoitaliano
17 dni temu

Podlasie się nie martwi, jeszcze grubo się zdziwicie, Mamrot to dobry trener, zawodników zna, kilku trochę popchnie do przodu. Myślę, że w okolicy europejskich pucharów się zakręcimy. Jagiellonia to specyficzny klub, u nas jest albo zajebiście albo tragedia. Limit grania gówna się wyczerpał, skoro Mamrot wraca to znaczy, że zawodnicy się po części na to zgodzili, a to znaczy, że ponowna współpraca może być owocna. Arka to burdel na kółkach, a ŁKS to wypadek przy pracy. Jakby wszędzie osiągał sukcesy to by go dawno w polskiej lidze nie było.

Anon
Anon
17 dni temu

Dziwi mnie, że wszyscy w Łodzi: kibice, ludzie klubu walą głupa i udają że Mamrot ich skrzywdził podczas gdy każdy wie, że Mamrot 2 mecze później dostałby od klubu solidnego kopa w dupę. Jak jesteś na wylocie to masz nie tylko prawo ale i obowiązek rozglądać się co się za chwilę z tobą stanie.

pep
pep (@pep)
17 dni temu
Reply to  Anon

Zmień nick na andron..nie masz pojęcia o czym piszesz. Spora część kibiców go broniła. Teraz, nie zasługuje nawet żeby ‘go’ pisać wielką literą.

Vitek
Vitek
17 dni temu
Reply to  pep

Z reguły “go” nie pisze się wielką literą.

egzekutor_77
egzekutor_77 (@egzekutor_77)
17 dni temu
Reply to  Vitek

Chyba, że piszesz o swoim bogu albo o Jarosławie Kaczyńskim….

El_Konrado
El_Konrado (@el_konrado)
16 dni temu
Reply to  Anon

Nikt poważny nic takiego nie mówi. Chłopie o jakim skrzywdzeniu mówisz. Owszem więcej oczekiwaliśmy po Mamrocie, zbyt długo “poznawał” zespół i chyba nadal nie do końca poznał, ale podejrzewam, że 2-3 transfery, obóz przedsezonowy i w końcu zespół grałby zgodnie z wizją Mamrota. Niestety tego się nie dowiemy, bo Mamrot po bohatersku spiermandolił, jak tylko pojawiła się szansa objęcia Jagi. Poważni ludzie tak nie postępują i być może w krótkiej perspektywie Mamrot ugra na tym trochę więcej kasy, natomiast w dłuższej perspektywie nie wierzę żeby ktokolwiek poważny w Ekstraklasie zaoferował komuś takiemu pracę.
Uważałem go za gościa twardo stąpającego po ziemi, może nieco prymitywnego jeśli chodzi o medialność i takie tam, ale solidnego zawodowca, który jest bardziej od roboty, niż od kwiecistej mowy przed kamerami. Tą jedną decyzją spowodował, że zdanie zmieniłem o 180 stopni, zresztą nie tylko ja …

Acardo
Acardo
17 dni temu

Jeszcze rok temu Mamrot to było jedno z lepszych i ciekawszych nazwisk na trenerskiej karuzeli. Teraz kojarzy się już tylko z tanim jabcokiem po którym tylko się rzyga i głowa boli jak cholera.

Saffron
Saffron
17 dni temu

Brawo panie Paczul

Krzysiek
Krzysiek
17 dni temu

Bidok chciał zostać w Łodzi ale przypadkiem zaczął negocjację z innym klubem, jedynym któremu nie mógł odmówić.

El_Konrado
El_Konrado (@el_konrado)
17 dni temu

Mamrot zachował się jak parówa i tutaj nie ma co dyskutować. Mógł sobie romansować z Jagą, ale robić to tak, żeby sprawa nie wypłynęła we wszystkich mediach …
Jeśli mężczyznę ocenia się po tym, jak kończy, no to pokazał klasę, nie ma co …

Co do samej jego pracy w Łodzi, to tak naprawdę ciężko oceniać. Przejął ŁKS w totalnym dołku, graliśmy słabo. Liczyliśmy może na efekt nowej miotły, ale nic takiego nie miało miejsca niestety.
Na pewno poprawił organizację gry obronnej całej drużyny, tutaj nie ma dwóch zdań, jednocześnie bardzo na tym wszystkim ucierpiała gra do przodu. Prawdą też jest, że na dzień dobry wyleciał mu ze składu Rico. Mimo wszystko można było zrobić w moim odczuciu więcej.
Przede wszystkim od trenera, który prowadził chwilę wcześniej konkurenta ŁKS-u oczekiwałbym lepszej znajomości klubu, natomiast Mamrot praktycznie do ostatniego meczu szukał cały czas optymalnej jedenastki, testował zawodników na przeróżnych pozycjach, kombinował. Za długo to wszystko trwało, za dużo straconych punktów to nas kosztowało. Na pewno liczyliśmy na więcej …

Natomiast zdaję sobie sprawę, że Mamrot nie miał w ŁKS-ie ani chwili na sparringi, przegląd kadr, czy chociażby jeden transfer pod swoją “wizję” gry, wskoczył z miejsca do drużyny, która dołowała od dłuższego czasu, niestety nie odmienił gry drużyny.

Można było dociągnąć sezon do końca, pożegnać się z klasą i rozejść każdy w swoją stronę, tak postępuję ludzie z klasą, którzy szanują klub w którym pracują, ale przede wszystkim ludzie którym zależy na tym żeby nie rozmieniać się na drobne.

Można też tak, jak zakończył przygodę w Łodzi Mamrot. Jak dla mnie to jest żenada i tyle …

PS. dziwne też, że wystarczył niespełna tydzień bez Mamrota w klubie i drużyna przeszła totalną metamorfozę jeśli chodzi o poziom walki, intensywność gry. Z drużyny, która dostaje trójkę od Miedzi stała się drużyną, która totalnie dominuje Termalikę, czyli praktycznie już ekipę ekstraklasową. Wynik 3:2 nie oddaje zupełnie tego, jak bardzo ŁKS zdominował u siebie Termalikę. Wcześniej ŁKS praktycznie nie punktował z drużynami z TOP 6

Mek
Mek
17 dni temu
Reply to  El_Konrado

Sprawa wypłynęła od strony Jagiellonii. Newsy o „szukaniu komputerem” i „zaskakującym wyniku”.

El_Konrado
El_Konrado (@el_konrado)
16 dni temu
Reply to  Mek

Gdyby zastrzegł, że nic nie ma prawa wypłynąć, to by nie wypłynęło. Dowodów nie mam, ale przeczucie mi podpowiada, że to był “kontrolowany wyciek” tak żeby wymusić niejako na ŁKS-ie wcześniejsze rozwiązanie kontraktu i bezproblemową zmianę klubu przez trenera. To było do przewidzenia, że prezes Salski nie pozwoli Mamrotowi tutaj dalej pracować w takich okolicznościach.
Z Mamrotem na awans szanse byłyby może 10%, drużyna była za bardzo przygaszona, za mały nacisk na ofensywę, zbyt duży nacisk na defensywę. To miałoby rację bytu gdyby ŁKS miał więcej piłkarzy o profilu defensywnym, więcej wieżowców i fizoli, tak nie jest. ŁKS defensywnie jest bardzo przeciętny i cała siła to moc ofensywna. Grając na pragmatyczne 1:0 to igranie z ogniem. Tutaj jedyny realny scenariusz żeby awansować, to strzelić o bramkę więcej, niż przeciwnik.
Po odpaleniu Mamrota szanse na awans oceniam na 50/50

Dan
Dan
17 dni temu

Wydaję mi się że jest to pierwszy trener w jednym sezonie na 2 poziomie rozgrywkowym zostawia dwa zespoły na potencjalnym miejscu do awansu i dostaje kopa o jeden poziom wyżej . Abstrahując że odchodził z nich po niesatysfakcjonujących wynikach.

Rere
Rere
17 dni temu

Spotkalem ostatnio paczula ,ale mu smieddzialo kutasem z buzi,łaa

eeeeE?
eeeeE?
17 dni temu
Reply to  Rere

w sensie chciałeś się z nim całować ?

Criticball
Criticball (@criticball)
16 dni temu
Reply to  Rere

Gimbusie, któremu zabrano gimbaze, czyli gimnazja:
jeśli w twoim (celowo twoim z małej litery, bo na więcej nie zasługujesz) chorym umyśle zrodzi się pomysł, aby zaimponować swoim wpisem w Internecie, to postaraj się pomyśleć (wiem, że to dla ciebie bardzo, bardzo trudne), o tym, co ludzie (normalni) mogą pomyśleć o tobie i weź pod uwagę, że wpisy skrajnie debilne, tak naprawdę nikomu, oprócz takich, jak ty smrodów – nie imponują.

Ale – do kogo ja to piszę? Piszę życzliwie, żebyś się nie kompromitował w towarzystwie, dla twojego dobra. No, ale ty masz to w dupie, boś przecież pan i władca Internetu – taki King Bruce Lee szamba mistrz.

Łysy stary chuj tobie podpowiada – zbastuj, farfoclu.

tolep
tolep (@tolep)
17 dni temu

Ale generalnie wywiad na plus. Paczul nie boi się trochę przycisnąć, a Mamrot nie ucieka od pytań.

Criticball
Criticball (@criticball)
16 dni temu

Z nim jest troszkę tak, jak z Probierzem: albo jest dobry, ale nie pasuje do polskiej piłki, albo jest cienki, jak dupa węża, ale utrzymuje się na powierzchni, bowiem pasuje do polskiej piłki.

Trenera określają, jednak, wyniki. Te “punktowe” i te “mentalne”. Jeśli komuś brak punktowych i brak mentalnych, to rodzi się pytanie: czemu jest nadal zatrudniany na tej polskiej karuzeli trenerskiej?

Bo taka jest specyfika polskiej piłki…

Felietony i blogi
23.06.2021

Wyrastanie ze złudzeń (13)

Niewiele jest w życiu przyjemniejszych rzeczy, niż złudzenia. Są dostępne za darmo. Są dostępne dla każdego, w dowolnym momencie. Złudzenia zawsze są na wyciągnięcie ręki. Złudzenia przychodzą bez wysiłku. To przeróżne warianty: gdybym tylko miał więcej czasu, o, to bym zrobił. Gdyby mi się naprawdę chciało, o, to bym pokazał. Gdybym z nią spędził więcej […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Alba przejdzie do Interu?

Barcelona otrzymała ofertę za Jordiego Albę od Interu. Taką informację podało “Mundo Deportivo”. Co więcej, zdaniem dziennikarzy Blaugrana ma tę ofertę rozważyć. Koeman chce przebudować skład, pozbyć się niektórych piłkarzy, szczególnie tych, którzy zarabiają sporo, a Alba do tego grona należy. Z kolei Simone Inzaghi, nowy trener Interu, miałby być usługami Albo bardzo zainteresowany, bo […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Quintana na testach medycznych w Jagiellonii

Dani Quintana na testach medycznych w Jagiellonii Białystok. Informację o hitowym transferze podał Przegląd Sportowy. Hiszpan grał dla Jagi od połowy sezonu 12/13 do połowy sezonu 14/15. Dał się poznać jako świetny technik, który miał wielki wpływ na grę Jagi. W swoim najlepszym roku zanotował dla białostockiej ekipy 15 bramek i 12 asyst. No klasa, […]
23.06.2021
Felietony i blogi
23.06.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ (13)

Nieprawdopodobnie mnie irytuje polski piłkarski imposybilizm. On jest obecny na wszystkich poziomach, od sali gimnastycznej, na której nie da się grać w piłkę, bo mamy tylko jeden, a nie dwa materace, po stadion mistrza Polski, gdzie transferów nie można było zrobić wcześniej, gdyż się nie dało. Niektórzy uważają, że polska piłka nożna jest zamknięta przede […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Kozioł nowym bramkarzem ŁKS-u

Po odejściu z ŁKS-u Arkadiusza Malarza, łodzianie rozejrzeli się za nowym bramkarzem. I znaleźli. Został nim Marek Kozioł. Kozioł podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy. Bramkarz rozegrał 20 spotkań w ostatnim sezonie w barwach Korony Kielce, zachował osiem czystych kont. Możecie go pamiętać też z sezonu 19/20, kiedy […]
23.06.2021
Weszło
23.06.2021

Czy Paulo Sousa powinien niezależnie od wyniku pracować dalej? || Roki wyjaśnia #17

Dziś wieczorem dowiemy się, czy występ reprezentacji Polski na Euro zakończy się klapą, czy może jednak niekoniecznie. Po meczu ze Szwecją – w zależności od wyniku – zapanuje euforia lub histeria, więc być może nie najgorszym pomysłem jest zajęcie się przyszłością Paulo Sousy już przed nim. Czy Portugalczyk powinien kontynuować swoją pracą niezależnie od wyniku? […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Drągowski trafi do Atletico?

Od takiej rozmowy do transferu jeszcze droga daleka, ale przynajmniej coś się dzieje. Jak informuje Tomasz Włodarczyk, agent Bartłomieja Drągowskiego spotka się z działaczami Atletico Madryt, by omówić transfer do stolicy Hiszpanii. Drągowski ma za sobą dobry czas w Fiorentinie i nie umyka to uwadze innych klubów. Mówiło się o Interze, teraz na tapet wskoczyć […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Mbappe nie chce już grać w PSG?

Kontrakt Kyliana Mbappe wygasa w czerwcu przyszłego roku, nie słychać na razie, by miał zostać przedłużony, co podsyca tylko plotki na temat odejścia Francuza z PSG. Daniel Riolo, dziennikarz RMC Sport, twierdzi, że napastnik chce odejść. Riolo mówi: – Mbappe nie wierzy w projekt tworzony przez Leonardo. Jeśli nie odejdzie tego lata, za rok zrobi […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Damian Dąbrowski z nowym kontraktem

Damian Dąbrowski przedłużył umowę z Pogonią Szczecin. Nowy kontrakt będzie obowiązywał do czerwca 2024 roku. Czy to zaskakująca decyzja? Absolutnie nie, Dąbrowski miał naprawdę dobry sezon w barwach Portowców i wydatnie przyłożył się do tego, że szczecinianie skończyli rok na trzecim miejscu w tabeli. Potrafił rządzić w środku pola, ale też wykonywać mrówczą pracę, niedocenianą […]
23.06.2021
Suche Info
23.06.2021

Marek Gołębiewski wybrał nowy klub. Poprowadzi rezerwy Legii Warszawa

Chyba nawet sam Marek Gołębiewski nie spodziewał się, że będzie jednym z najbardziej rozchwytywanych trenerów tego lata. Jak już informowaliśmy, zatrudnieniem tego szkoleniowca zainteresowane były obydwa łódzkie kluby czy też Stomil Olsztyn. Ostatecznie Gołębiewski trafi jednak do trzeciej ligi. Ale nie do pierwszego lepszego zespołu, a do rezerw Legii Warszawa. Cel postawiony przed Gołębiewskim jest […]
23.06.2021
Brama dnia
23.06.2021

Deyna czy Kroos? Pora na “Bramę dnia”!

We wczorajszym głosowaniu niespodzianki nie było. Legendarne trafienie Diego Maradony zostało przez was wybrane “Bramą dnia”. A jak będzie dzisiaj? W szranki stają Kazimierz Deyna i Toni Kroos. Zapraszamy do wspólnej zabawy wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. KAZIMIERZ DEYNA VS WŁOCHY (1974) Po dwóch meczach mistrzostw świata w 1974 roku reprezentacja Polski miała […]
23.06.2021
Prasówka
23.06.2021

PRASA. “Mamy duże postaci, ale trzeba je dobrze wykorzystać”

Przedmeczowa prasa, czyli jak zwykle mnóstwo treści. O czym dziś przeczytamy? O tym, że do składu wraca Grzegorz Krychowiak, że Szwedzi nam nie leżą i trzeba sforsować ich niepokonaną defensywę. Czyli będzie łatwizna. O ile Paulo Sousa będzie wiedział, jak dobrać skład, bo według Bogusława Kaczmarka ma z tym problem. – W naszej drużynie są duże […]
23.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Adam Frączczak w Koronie Kielce

Adam Frączczak został nowym piłkarzem Korony Kielce. Przez ostatnią dekadę 33-latek występował w Pogoni Szczecin, a teraz podpisał z kielczanami roczną umowę z opcją przedłużenia jej o kolejny sezon. Frączczak jest jedną z ikon Pogoni Szczecin. Trafił do niej w 2011 roku i spędził w Szczecinie dziesięć lat. Przez ten okres rozegrał dla Portowców 288 […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wijnaldum w meczu 1/8 finału Euro założy opaskę przeciwko dyskryminacji

Georginio Wijnaldum, kapitan reprezentacji Holandii, w meczu 1/8 finału Euro 2020 będzie występował ze specjalną opaską kapitańską. Będzie miała ona napis “OneLove” i wpleciono w nią elementy tęczy. – Wspieramy inkluzywność i wspólnotę – mówi Holender. To kolejny podobny gest po tym, jak ostatnio Manuel Neuer występował z tęczową opaską na ramieniu wspierającą osoby o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. W Austrii imponował liczbami

Dor Hugi został nowym nabytkiem Wisły Kraków. 26-letni Izraelczyk w poprzednim sezonie austriackiej Ekstraklasy zdobył osiem bramek i zaliczył też osiem asyst. Z “Białą Gwiazdą” podpisał kontrakt do czerwca 2024 roku. Hugi to młodzieżowy reprezentant Izraela. W zespole do lat 21 rozegrał dziesięć spotkań i strzelił trzy gole, tyle samo trafień zaliczył w osiemnastu meczach […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Jagiellonia pozyskała byłego obrońcę Śląska

Israel Puerto został nowym zawodnikiem Jagiellonii Białystok. Ostatnio 28-letni piłkarz reprezentował barwy Śląska Wrocław. Po pozyskaniu Kacpra Tabisia i Michała Surzyna z Odry Opole to trzeci transfer ogłoszony dziś przez białostoczan. Puerto występował w Śląsku przez ostatnie dwa lata. Latem tego roku – konkretnie 30 czerwca – wygasa jego kontrakt z wrocławianami. Plotkowało się o […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Lech Poznań przedłużył kontrakt z utalentowanym napastnikiem

Filip Szymczak podpisał nowy kontrakt z Lechem Poznań. Umowa napastnika Lecha została przedłużona do 2025 roku. 19-latek ma już za sobą gole w rozgrywkach Pucharu Polski i w eliminacjach do Ligi Europy. Szymczak w kolejnym sezonie będzie prawdopodobnie napastnikiem numer 3 w układance Macieja Skorży. Przed nim w walce o skład są póki co Mikael […]
22.06.2021
Suche Info
22.06.2021

Finał Euro nawet z 60 tysiącami widzów na trybunach. Jest porozumienie

Rząd Wielkiej Brytanii doszedł do porozumienia z UEFĄ w sprawie zwiększenia puli osób, które będą mogły wyjść na półfinały i finały Euro 2020. Na Wembley zostanie wpuszczonych ponad 60 tysięcy widzów.  W ostatnich dniach plotkowało się o tym, że półfinały i finały mistrzostw zostaną przeniesione do Budapesztu lub Rzymu, by na trybunach mogło zasiąść możliwie […]
22.06.2021