Oficjalnie: Copa America zagrożone. Argentyna nie będzie gospodarzem!

redakcja

Autor:redakcja

31 maja 2021, 08:47 • 1 min czytania

Reklama
Oficjalnie: Copa America zagrożone. Argentyna nie będzie gospodarzem!

Na 14 dni przed startem Copa America padła informacja, że kolejny gospodarz turnieju wypada z gry. Najpierw wycofała się Kolumbia, zrobiła to w maju, w obawie o liczne protesty obywateli, którzy domagają się zmian społecznych i ekonomicznych w kraju. Argentyna zgodziła się wziąć organizację na swoje barki, ale plany właśnie pokrzyżował COVID-19. Państwo wprowadziło lockdown, ponieważ sytuacja z pandemią znacznie się pogorszyła.

Reklama

CONMEBOL oświadczył, że zawiesza rozgrywki Copa America w Argentynie. Teraz poszukiwane są inne opcje. Mówi się, że nowym organizatorem znalezionym na ostatnią chwilę może być Chile. To będzie bardzo trudny proces, bo do startu turnieju zostały przecież tylko dwa tygodnie. Trzeba przyznać, że to rzadki obrazek, jeśli chodzi o organizację wielkich turniejów.

Fot. Newspix

Najnowsze

Reklama

Suche Info

Reklama
Ekstraklasa

Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych

Jan Broda
27
Jest obsada sędziowska na Multiligę. Dwóch nieobecnych
Mundial 2026

Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko

Jan Broda
16
Włosi reagują na propozycję zastąpienia Iranu. Jasne stanowisko
Piłka nożna

Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank

Jan Broda
29
Rekord frekwencji w kobiecej piłce! Piłkarki Lecha rozbiły bank