post
Avatar

Opublikowane 17.05.2021 08:35 przez

redakcja

W poniedziałkowej prasie szału nie ma, ale są ciekawsze momenty. Jerzy Dudek broni Dietmara Hamanna, Piotr Tworek opowiada o sukcesie Warty Poznań, a Marcin Żewłakow wręcz nagrody ligowcom. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Paulo Sousa w samo południe ogłosi, kogo zabiera na zgrupowanie przed Euro. Czterech zawodników wyeliminowały kontuzje.

(…) Obrońca Crotone usłyszał wyrok w sobotę. Przyleciał do Polski z nadzieją, że szczegółowe badania potwierdzą wcześniejsze diagnozy włoskich lekarzy, którzy twierdzili, że uraz prawego kolana nie jest powinien być zbyt poważny. Niestety. Okazało się, że konieczny jest zabieg. Kontuzja, jakiej Reca doznał w meczu z Romą (starł się z napastnikiem Edinem Džeko), to nie tylko naciągnięcie więzadła pobocznego, uszkodził również łąkotkę. Oznacza to, że co najmniej na miesiąc jest wykluczony z normalnych treningów. To zbyt długo, aby był brany pod uwagę przy wyborze piłkarzy na Euro, bowiem Polacy pierwszy mecz (ze Słowacją) rozegrają już 14 czerwca. Sousa musi więc borykać się z tym samym problemem, co jego poprzednicy, znaleźć piłkarza, który zastąpi Recę. Marcowe spotkania pokazały, że nie zamierza powielać pomysły Jerzego Brzęczka, który wielokrotnie uznawał, że najlepszym rozwiązaniem będzie przesunięcie na lewą stronę prawego obrońcy Bartosza Bereszyńskiego. Wybierał między Recą a Maciejem Rybusem.

– Lata mijają, a ta pozycja cały czas jest deficytowa, wciąż rozmawiamy o tym samym. Teraz wydaje się jednak że sprawa się właściwie wyjaśniła, naturalnym wyborem jest Rybus, jego sytuacja wyjściowa jest znakomita – mówi Jakub Wawrzyniak, który przez całą karierę reprezentacyjną słyszał rozważania, czy nadaje się na lewą stronę defensywy w kadrze. Wtedy reprezentacja grała jednak ustawieniem z czterema obrońcami. Sousa preferuje inne rozwiązanie. – Objął kadrę jako trener, który chce grać trójką obrońców, pokazał to w marcu, nie sądzę, aby to się zmieniło. Dlatego zastanawiajmy się, kto zagra nie na lewej obronie, a na lewym wahadle – zauważa Wawrzyniak. Szybko wymienia też piłkarza, który może w 26-osobowej kadrze zastąpić Recę. Jego głównym kandydatem jest Tymoteusz Puchacz, który w marcu znalazł się na szerokiej liście Sousy. Portugalczyk na ostatecznej liście go nie umieścił, ale zaprosił na mecz z Andorą, chciał, by obejrzał to spotkanie z trybun przy ulicy Łazienkowskiej.

Kogo Marcin Żewłakow uznał za najlepszego piłkarza ekstraklasy? Komu wręczy ligowego Oscara za najlepszy film? Dlaczego Łukasz Zwoliński może iść na imprezę prosto z boiska?

Najlepszy reżyser?

Marek Papszun. Tendencja wzrostowa w Rakowie jest utrzymana, wszystko, co zaplanowano i zapowiedziano, wykonano z nawiązką. Za klubem najlepszy sezon w jego historii. Wicemistrzostwo potwierdza, że Raków staje się liczącą siłą w ekstraklasie, może zagości w pierwszej piątce na dłużej. Zdobycie Pucharu Polski to ta nawiązka i bonus dla kibiców na stulecie klubu. Jako najlepszego trenera wskazuję więc Papszuna, poza tym nie dopuścił do kryzysu w tym sezonie.

Rzeczywiście, zdarzyły się słabsze mecze, ale generalnie przeszli suchą stopą przez sezon.

Myślę, że kiedy właściciel Rakowa siadał na trybunach i czekał na mecz, to jego tętno nie podchodziło pod wysokie, bo wiedział, czego po swojej drużynie się spodziewać. Że będzie solidnie, dobrze albo bardzo dobrze. To trzeba trenerowi oddać, że pod względem mentalnym, doboru zawodników i utrzymania poziomu umiejętności Raków był drużyną najbardziej policzalną, przewidywalną i cały czas rozwijającą się.

Utrzymają ten trend?

Raków wchodzi w nowy wymiar. Już nie będzie zachęcającej gry na dwóch frontach, bo pojawił się trzeci. I on, tak naprawdę nowy, kosztuje najwięcej. Nie zdziwiłbym się, gdyby trochę się to odbiło na miejscach, wokół których Raków będzie krążył w pierwszych miesiącach nowego sezonu. Lekka korekta na ligowej giełdzie może być. Dla każdego piłkarza czy trenerów ze sztabu to coś nowego i będą się tego uczyć.

Do kogo trafi Oscar za najlepszą charakteryzację?

W normalnych okolicznościach dedykowałbym to kibicom i zastanawiał się nad najlepszą oprawą meczu. Z uwagi na covid to niemożliwe, więc skupiłem się na piłkarzu, który wydaje się jednym z najbardziej zadbanych.

Czyli?

Wskazuję na Łukasza Zwolińskiego. Nienaganna prezencja, włosy ułożone bez zarzutu. Mam wrażenie, że gdyby zabrać go prosto z boiska na imprezę czy po zdjęcie na Instagram, musiałby tylko założyć spodnie.

Jerzy Dudek nie wierzy, że Dietmar Hamann na serio sugerował Lewandowskiemu, żeby nie pobijał rekordu Gerda Muellera.

Moim zdaniem Robert zdobędzie przynajmniej jedną bramkę w starciu z Augsburgiem, przeciwko któremu lubi grać. Poza tym widać, że na sukces naszego napastnika pracuje cały zespół, a jeszcze niedawno zastanawialiśmy się, czy tak będzie. Spekulowano, że pobicie rekordu Müllera przez polskiego piłkarza nie wszystkim jest na rękę. Od początku patrzyłem na takie tezy z przymrużeniem oka, bo to zawodowy futbol, w którym nie ma miejsca na takie intrygi. Nawet jeśli część niemieckich ekspertów uważa inaczej, to w samym Bayernie nie spodziewałbym się braku profesjonalizmu i gry nie fair. Jestem przekonany, że Robert przejdzie do historii, ale już jako samodzielny lider. Chodzi mi oczywiście o słowa Dietmara Hamanna, który powiedział, żeby z szacunku do rekordu Müllera Bayern zabronił występu Lewandowskiemu. Znamy się z Didim dobrze, ale ten komentarz traktuję jako satyryczny. To poważny komentator i były bardzo dobry zawodnik, więc nie mógł tego mówić poważnie. Idąc tym tokiem myślenia, my powinniśmy nakazać Rafałowi Gikiewiczowi przepuścić każdy strzał Lewego w następnym meczu, żeby ten jeszcze bardziej wyśrubował ten rekord. Sam Robert pokazał największy szacunek dla Gerda w ostatnim meczu, pokazując jego podobiznę na swojej koszulce.

Dariusz Dziekanowski pisze o Łukaszu Piszczku oraz jego dwóch byłych kolegach z BVB, czyli Robercie Lewandowskim i Jakubie Błaszczykowskim.

Zacznijmy od Łukasza Piszczka, który w Bundeslidze w ostatnim sezonie był trochę w cieniu, ale zdobywając Puchar Niemiec, po którym koledzy dosłownie nosili (i podrzucali) go na rękach, dostał pożegnanie, na jakie zasłużył. Kariera Łukasza jest nie mniej imponująca, niż Lewego, bo dziś w piłce nożnej takie cechy, jak lojalność, dotrzymywanie słowa czy skromność są rzadkością i tym bardziej zasługują na pochwały. Chwilami szkoda mi, że opiera się namowom prezesów klubów ekstraklasy i nie chce kończyć kariery na polskich boiskach, tak jak żałowałem, że nie dał namówić się poprzedniemu selekcjonerowi Jerzemu Brzęczkowi na zmianę decyzji i dalsze występy w drużynie narodowej. Z drugiej strony świetnie go rozumiem i podziwiam za rozsądek i konsekwencję. Prawda jest bowiem taka, że powrót do ekstraklasy nic dobrego by mu nie przyniósł. Po 11 latach spędzonych w Bundeslidze przestawienie się na występy w tym czy innym polskim klubie nie zagwarantowałyby mu nawet ćwiartki emocji (tych pozytywnych), które przeżywał dotychczas. A wymagania i oczekiwania względem niego byłyby ogromne, zaś Łukaszowi trudno byłoby wyzwolić odpowiedni poziom motywacji. Pomysł pomocy i gry w LKS Goczałkowice wydaje się więc trafiony z dwóch powodów. Po pierwsze, robi coś dobrego dla lokalnej społeczności. Dla młodych chłopaków, którzy występują w tej drużynie, przebywanie i granie z nim będzie nie tylko niezwykłą frajdą, lecz także niewątpliwie ich zmotywuje i zainspiruje do sięgania wyżej. Po drugie, Łukasz będzie mógł się przy tym dalej grać w piłkę i przy tym – bez ciśnienia – po prostu się bawić. Piszę „bawić”, bo mówimy przecież o amatorskiej drużynie.

SPORT

W numerze głównie podsumowania weekendu, więc dajmy coś felietonowego. Michał Zichlarz:

We wrześniu zeszłego roku rozmawiałem w Czechach z Radoslavem Kovaczem, byłym reprezentantem naszych południowych sąsiadów, graczem takich klubów, jak Spartak Moskwa, West Ham United czy FC Basel, a teraz trenerem. Na pytanie, jak to jest, że czeskie kluby tak dobrze radzą sobie w pucharach – w tym sezonie Slavia Praga grała przecież w ćwierćfinale Ligi Europy – a polskie tak słabo, odpowiedział, że być może jest to związane z prowadzeniem klubów, z odpowiednią filozofią.

Kovacz mówił, jak wiele znaczy kwestia doboru graczy, że nie zawsze decydują pieniądze, które – umówmy się – w polskich klubach są lepsze niż w Czechach. – Być może w tym tkwi wytłumaczenie wszystkiego, ale nie znam specyfiki waszego ligowego futbolu – tłumaczył czeski internacjonał. 30-krotny reprezentant Czech, uczestnik mistrzostw świata 2006 i Euro 2008, trafił w sedno. Dokładnie w tym tkwi główna bolączka naszych ligowych klubów, które są zarządzane źle albo bardzo źle, ze wskazaniem na to drugie. To dlatego zbieramy cięgi w europejskich pucharowych bojach, to dlatego do ekstraklasy sprowadzony jest zagraniczny szrot, który nie wnosi odpowiedniej jakości. Warto o tym pamiętać przy okazji zakończenia sezonu 2020/21.

Podsumowaniem tego wszystkiego niech będzie jeden z niedzielnych postów na portalu 90minut.pl przy informacji Jagiellonii, która podała, że rozstaje się z takimi zawodnikami, jak Borysiuk, Makuszewski, Węglarz i Ferreira. Jeden z komentujących napisał: „W ciągu kilku lat poziom transferów Jagiellonii spadł z ligowego pionierstwa do daremnego szrotowiska. To, co działo się w ostatnim letnim okienku, porównać można do pamiętnych wagonów zmierzających do Gdańska, ruchów Korony za schyłkowego Gino Lettieriego czy swego czasu wiosennej „ofensywy” transferowej Sosnowca pod wodzą tego furiata z Litwy (Valdas Ivanauskas – przyp. red.)”. To tak naprawdę całe podsumowanie działania naszych klubów.

GKS Katowice znów stracił punkty, ale tym razem zdołał uniknąć porażki, wyciągając z Wigrami Suwałki remis, mimo że przegrywał już 0:2.

Walka! – trener Rafał Górak w doliczonym czasie gry odwrócił się z zaciśniętymi pięściami w stronę trybuny głównej, ciesząc się z wyrównującego gola, jakby chcąc spojrzeć w oczy wszystkim tym, którzy sobotniego popołudnia zwątpili już w GieKSę. Czy to będzie moment przełomowy tego sezonu, tej wiosny? Katowiczanie znów nie wygrali, ale to był ich najlepszy mecz ze wszystkich siedmiu, jakie rozegrali po wyjściu z covidowej kwarantanny, a dzięki niesamowitej końcówce i dwóm zdobytym bramkom wytargali Wigrom remis, utrzymując przynajmniej nad nimi 6-punktową przewagę.

– Doskonale zdaję sobie sprawę, że w ostatnim okresie nie jesteśmy tacy, jacy chcielibyśmy być – podkreślał szkoleniowiec GieKSy, która w 8 poprzednich spotkaniach zdobyła ledwie 8 „oczek”, a sobotni remis też raczej oddalił ją niż przybliżył do bezpośredniego awansu. – Musimy wytrzymać nie tyle ciśnienie i presję, co dalej dążyć z ogromną chęcią do zrealizowania planu, który był od początku, jest i nikt się z niego nie wycofuje, nikt nie mydli oczu. Może on się zrealizuje w 90-którejś minucie ostatniego meczu? Musimy w to wierzyć, a nie jeszcze przeszkadzać tym młodym ludziom, którzy są na boisku. „Czwórka” szybko się poddaje i jest bardzo nerwowa, ale ja tych ludzi też rozumiem – dodawał Górak, nawiązując do sektora nr 4 trybuny głównej.

Na Bukowej stawiło się w sobotę 1,5 tysiąca widzów. Na „Blaszoku” wywieszony został transparent „To jest bardzo poważna sprawa, bo to życie prywatne wielu ludzi”, a więc z fragmentem słynnej wypowiedzi szkoleniowca sprzed lat. – To łapie za serce – przyznawał Rafał Górak, któremu w końcówce, przy stanie 0:2, puszczały nerwy. Gdy Wigry egzekwowały aut przy ławce rezerwowych GieKSy, trener poganiał gości, wdał się w wymianę zdań z sędzią technicznym i szkoleniowcem rywali Dawidem Szulczkiem, za co ujrzał żółtą kartkę.

SUPER EXPRESS

Nic ciekawego, impresje z weekendu. Może coś słyszeliście, że Lewandowski wyrównał rekord?

RZECZPOSPOLITA

Kontekstowy tekst o wyrównaniu rekordu Gerda Muellera przez Lewandowskiego.

– Kilka lat temu nikt by nie uwierzył, że dogonienie Gerda Muellera jest możliwe – przyznał trener Bayernu Hansi Flick. Nieprawdopodobne wydawało się to jeszcze kilka tygodni temu, gdy Lewandowski doznał kontuzji w meczu eliminacji mundialu z Andorą i wypadł z gry na miesiąc. A jednak to zrobił. Wystarczyło mu 28 spotkań Bundesligi, tylko w czterech nie strzelił gola – ostatnio w lutym. Przyznał, że kiedyś nie odważyłby się o tym marzyć, ale na ten podniosły moment był przygotowany, po zdobyciu bramki numer 40 podbiegł do kamer, uchylił meczową koszulkę i zaprezentował T-shirt z wizerunkiem wielkiego poprzednika i podpisem „4EVER GERD”.

– Gerd chciałby, by Robertowi się udało – twierdzi Rummenigge. Głos na ten temat zabrała też niedawno żona Muellera. – Nie byłby zazdrosny. Wręcz przeciwnie, byłby pierwszym, który by pogratulował i powiedział: „Dobra robota!”. Jestem tego pewna – przekonuje Uschi Mueller w rozmowie z „Bildem”. Niestety, tak się nie stanie, bo legendarny „Bomber” od lat choruje na Alzheimera, przebywa w domu spokojnej starości, nie jest świadomy, że piłkarz z Polski mierzy się z jego rekordami. Nie ma z nim kontaktu. – Nie mogę mu nawet o tym powiedzieć. Przez większość dnia śpi, ale nie wygląda na zestresowanego, czuje się dobrze. Jest cichy i spokojny – opowiada pani Mueller.

GAZETA WYBORCZA

Rozmowa z Piotrem Tworkiem o wspaniałym sezonie Warty Poznań.

MARCIN WESOŁEK: Jesteście najbiedniejszym klubem ekstraklasy, a do ostatniej kolejki byliście w grze o awans do europejskich pucharów. Jak to w ogóle możliwe?

PIOTR TWOREK: Takie rzeczy są możliwe w sporcie, a zwłaszcza w piłce. Gdy wychodzi się na boisko, nie grają budżety, tylko ludzie: to, co mają w nogach, w płucach, w głowach i w sercach. Tylko dzięki takiemu podejściu zrobiliśmy wynik, z którego jestem dumny.

Budżety klubów nie mają znaczenia?

– Mają! Ogromne! Za jakość trzeba zapłacić. Prawie co tydzień graliśmy przeciwko zespołom lepiej opłacanym, mającym kilka indywidualności w swoich szeregach, jak Filip Mladenović z Legii, Pedro Tiba z Lecha czy Jesus Jimenez z Górnika. My mieliśmy co innego: zespół. I tylko bardzo dobrą grą zespołową mogliśmy osiągnąć to, co osiągnęliśmy. Ale piłka to rozrywka, indywidualności są potrzebne. Gdy wiosną przyszedł do nas Makana Baku, dał nam właśnie trochę błysku. A że niedługo później praktycznie zapewniliśmy sobie pozostanie w ekstraklasie, cały zespół poczuł więcej luzu. Na treningach widzę umiejętności piłkarzy, ale w meczach wszystkich na boisku obowiązuje żelazna dyscyplina taktyczna. Ona jest dla nas ważniejsza niż indywidualny popis.

Przed tym sezonem ekstraklasy pan tylko liznął, w zespole ma pan jednego doświadczonego gracza – Łukasza Trałkę.

– Pracowałem w trzech klubach ekstraklasy jako asystent trenera. Śledziłem ligę, trochę wiedziałem, czego się spodziewać. I wierzyłem, że po awansie mój zespół może zrobić postęp, każdy piłkarz może podnieść swoje umiejętności. Naszym celem było przekonanie o tym zawodników, wyeliminowanie ich obaw, przekonanie ich, że sobie poradzimy.

Standardem jest to, że po awansie zespół bierze kilku doświadczonych ligowców bez kontraktów i na nich opiera swoją grę.

– Nas nie było na to stać, trzeba było znaleźć inne rozwiązanie, czyli wydobyć z piłkarzy, których mieliśmy, więcej i więcej. I udało się – Mateusz Kuzimski, który nigdy nie grał w ekstraklasie i kilka lat temu pracował fizycznie w Anglii, teraz strzela siedem goli w sezonie, Adrian Lis w Warcie od III ligi teraz jest jednym z najlepszych bramkarzy w najwyższej klasie. My przeciwko Wiśle Kraków – wielokrotnemu mistrzowi Polski i uznanej marce w polskiej piłce – graliśmy w jedenastu [drużynę zdziesiątkowały koronawirus i kontuzje, trener Tworek pokazuje na swoim telefonie zdjęcie na tle pustej ławki rezerwowych]. I choć potem przyszły cztery porażki z rzędu, to od meczu z Wisłą wiedzieliśmy, że z tymi ludźmi można zrobić dużo.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 17.05.2021 08:35 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Boniek: Sousa na inną mentalność od naszej, mamy grać w piłkę

– A my nie chcemy tylko się bronić i stawiać „autobus” przed polem karnym. Mówiłem o tym głośno od wielu lat, wpajamy młodzieży, że mamy grać w piłkę, a nie tylko się poruszać i przemieszczać po boisku. Sousa ma inną mentalność od naszej, nie chcę robić analiz, zostawiam innym. Ale różnica między Portugalczykiem jest taka, […]
21.06.2021
Prasówka
19.06.2021

PRASA. Hiszpanie chcą pożreć Lewandowskiego w meczu o wszystko

– „Operacja Lewandowski” – pisze „Marca”, która nie ma wątpliwości, że hiszpańscy obrońcy z łatwością zatrzymają kapitana reprezentacji Polski. Napastnik Ferran Torres buńczucznie zapowiada nawet: „Nasi stoperzy go pożrą” – czytamy w “Super Expressie”. Zapraszamy na prasówkę przed meczem Polski. “PRZEGLĄD SPORTOWY” Mecz o wszystko. Dla części reprezentantów to mecz spod znaku “teraz albo nigdy”. […]
19.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Prasówka
17.06.2021

PRASA. Astiz: Nie jesteście gorsi niż Szwecja. Macie szansę z Hiszpanią

Czwartkowa prasa to głównie rozbudowane komentarze i analizy dotyczące naszej reprezentacji. Atmosfera, rola Lewandowskiego, Zieliński, zastępstwo dla Krychowiaka, szanse z Hiszpanią i… zarobki Paulo Sousy. PRZEGLĄD SPORTOWY Niech Piotr Zieliński zagra w 60. występie w kadrze jak prawdziwy maestro. W Sankt Petersburgu dał sygnał, że dorósł do wielkiego turnieju, oby pociągnął za sobą pozostałych. Sousa […]
17.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Prasówka
15.06.2021

“Nawet Macedonia dała kibicom więcej radości. Ciężko znaleźć kogoś, z kim możemy wygrać”

Co znajdziemy w pomeczowej prasie? Falę krytyki, ale on specjalnie nie dziwi. Od “zera” w ocenach dla Grzegorza Krychowiaka, po opinie byłych kadrowiczów – Radosława Kałużnego, Jana Tomaszewskiego czy Jacka Bąka. Mamy felietony, mamy korespondencje z Petersburga. Do nas najbardziej trafiają słowa Kamila Kosowskiego, który zauważa, że jesteśmy najgrosi na całym EURO. – Trudno mi […]
15.06.2021
Prasówka
14.06.2021

PRASA. Dożyliśmy czasów, gdy od reprezentacji Polski nie oczekujemy niczego

Poniedziałkowa prasa dotyczy – inaczej być nie może – głównie dzisiejszego meczu ze Słowacją. Dużo analiz, komentarzy i wywiadów. Jest całkiem ciekawie. PRZEGLĄD SPORTOWY Godzina zero wybije o 18. W St. Petersburgu Polska gra ze Słowacją i trzeci raz w historii chce zacząć wielki turniej od wygranej. Ostatnie trzy lata były stałym wygaszaniem emocji związanych […]
14.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Brama dnia
21.06.2021

Kto piękniej skarcił bramkarza – Rebić czy Ronaldinho?

Kiedy bramkarz popełnia błąd, którego następstwem jest gol, na ogół nie mamy do czynienia z trafieniem przedniej urody. Ot, jakieś dobicie z bliska do pustaka albo coś w tym rodzaju. Bywa jednak i tak, że pomyłka golkipera prowadzi do naprawdę efektownej bramki. I właśnie takie propozycje przygotowaliśmy dla was w dzisiejszej “Bramie dnia” wraz z […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

KIEDY BUDZISZ SIĘ OBOK TURCJI, CZARNEGO KONIA EURO || STAN EURO

Wasza ulubiona telewizja śniadaniowa znów nadaje. W dzisiejszym odcinku Leszek Milewski, Jakub Olkiewicz, Piotr Stolarczyk (debiut!) i Paweł Paczul pokażą, jak wybrać idealne pomidory do szakszuki, uczulą was na modowe pułapki, które niosą za sobą upały, a także omówią występ reprezentacji Turcji na Euro. Zaproszonko.
21.06.2021
1 liga
20.06.2021

ŁKS bił głową w mur, więc w Ekstraklasie zagra Górnik Łęczna

Skra Częstochowa? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Górnik Łęczna? Szóste miejsce w sezonie zasadniczym. Co jeszcze łączy te zespoły? Wywalczenie promocji do wyższej ligi w barażach. Nie ma co, tegoroczne play-offy w niższych ligach zafundowały nam niespodzianki. Dzisiaj w Łodzi Górnik, który jeszcze miesiąc temu notował serię dziewięciu meczów bez wygranej, który do ostatniej kolejki […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
WeszłoTV
19.06.2021

Egzamin Dojrzałości: czy Mateusz Kochalski jest zakochany w futbolu?

W kolejnym odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polskim, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpił Mateusz Kochalski z Radomiaka Radom. Zapraszamy. 
19.06.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mariusz tapczan
mariusz tapczan
1 miesiąc temu

“uraz prawego kolana nie jest powinien być zbyt poważny”
xD

hrabia
hrabia
1 miesiąc temu
WYKOLEJORZ WROZNAN CIUCHCIA WJEZDZA DO ZAJEZDNI
WYKOLEJORZ WROZNAN CIUCHCIA WJEZDZA DO ZAJEZDNI (@wykolejorz-wroznan-ciuchcia-wjezdza-do-zajezdni)
1 miesiąc temu

Legia Warszawa Mistrzem Polski, a wykolejorz wroznań wjechał do zajezdni xD

lionel pepsi
lionel pepsi
1 miesiąc temu

Joachim Hamann (18 May 1913 in Kiel – 13 July 1945) was an officer of the Einsatzkommando 3, a killing unit of Einsatzgruppe A, responsible for tens of thousands of Jewish deaths in Lithuania.[1][2] Hamann organized and commanded Rollkommando Hamann, a small mobile killing unit composed of 8–10 Germans and several dozens of local Lithuanian collaborators.[2]

nie wykluczone ze dzadzia hamanna byl morderca – wiele tlumaczy to jego polonofobiczne sentymenty

KKK
KKK
1 miesiąc temu

Taaa, tylko w systemie z trójką obrońców raczej nie ma opcji żeby jeden z nich miał 173 cm wzrostu. Już raz o ile pamietam przez to dostaliśmy bramę. Tego z Rybusem nie przeskoczymy.

Joopiter
Joopiter
1 miesiąc temu
Reply to  KKK

Rybus nie jest jednym z trzech obrońców tylko wahadłowym. Wzrost nie jest żadnym problemem.

Criticball
Criticball (@criticball)
1 miesiąc temu

Chciałbym w tym miejscu zamieść podłogę kapeluszem zdjętym ze łba przed trenerem Tworkiem i jego sympatyczną drużyną. Trzymam kciuki w przyszłym sezonie.

Suche Info
21.06.2021

Wzruszające pożegnanie Pandewa

Goran Pandew skończył reprezentacyjną karierę i został godnie pożegnany. Tak przed meczem, kiedy dostał pamiątkową koszulkę od Holendrów, jak i po meczu, kiedy bili mu brawo wszyscy. Zobaczcie: Goran Pandew kończy ostatni w karierze mecz w barwach Macedonii #MKD, żegnany nie tylko przed kolegów z drużyny, ale i rywali, a nawet legendy holenderskiej piłki #NED […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Mateusz Dróżdż nowym prezesem Widzewa

W Widzewie jak zwykle dużo się dzieje. Tym razem klub ma nowego prezesa – został nim Mateusz Dróżdż. To postać znana w świecie futbolu. Ostatnio był przewodniczącym rady nadzorczej w Górniku Polkowice, a wcześniej też był prezesem, tyle że w ekstraklasowym Zagłębiu Lubin. Oficjalnie stanowisko prezesa Dróżdż obejmie jutro. Strona Widzewa charakteryzuje: Współpracował z wieloma […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Szczepański na testach w Lechii

Lechia nie ma za dużo pieniędzy, więc musi kombinować, jak się wzmocnić i jednocześnie dużo nie wydać. Dlatego bierze na testy Miłosza Szczepańskiego. Nie tylko te medyczne, ale i sportowe. Najwyraźniej Piotr Stokowiec chce sprawdzić, czy Szczepański może mu się przydać, bo gdańszczan po prostu nie stać na pudło. Szczepański niewątpliwie ma talent, natomiast jego […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Gergel, Pirulo, Cichocki i reszta. Jedenastka sezonu 2020/2021 w 1. lidze

Sezon pierwszej ligi już oficjalnie zakończony – łącznie z barażami – więc czas najwyższy na podsumowania. Na start proponujemy wam najlepszą jedenastkę sezonu 2020/2021, czyli zestaw absolutnych kozaków, których z przyjemnością oglądaliśmy przez minione miesiące. Nie będzie zaskoczeniem, że dominują w niej piłkarze z czołowych zespołów, jednak znalazło się i miejsce dla wyróżniającej się postaci […]
21.06.2021
Felietony i blogi
21.06.2021

Włochy i Atmosferić, czyli mądrzy będziemy dopiero jutro (11)

Roberto Mancini w 88. minucie meczu z Walią postawił na 25. zawodnika z 26-osobowej kadry reprezentacji Włoch. Salvatore Sirigu pojawił się między słupkami w miejsce Gianluigiego Donnarummy i tym samym na liście powołanych został już tylko jeden zawodnik bez rozegranej minuty – trzeci bramkarz, Alex Meret. Włoskie media komplementują szkoleniowca i przypominają, że to bardzo […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Tottenham odrzuca ofertę City za Kane’a. Na stole było 100 milionów!

Harry Kane to jeden z bardziej łakomych kąsków transferowych tego okienka. Napastnik chce zdobywać tytuły, a w Tottenhamie jak wiadomo będzie o to trudno. Fabrizio Romano podaje, że Manchester City chce snajpera u siebie i złożył oficjalną ofertę. Ta jednak została odrzucona. A Obywatele naprawdę zagrali grubo, bo wrzucili – według informacji dziennikarza – 100 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Chrobry Głogów pozyskał napastnika z Holandii

Działacze Chrobrego Głogów zaczynają letnie okienko transferowe. Jak udało nam się ustalić, na Dolny Śląsk trafi 24-letni napastnik rodem z Holandii. To Dennis van der Heijden, który w młodości grał w akademii Feyenoordu Rotterdam czy ADO Den Haag. Ostatnio natomiast występował w 2. lidze holenderskiej. 24-latek ma dziś podpisać dwuletni kontrakt z Chrobrym. Przechodzi do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zrelak na dłużej w Warcie Poznań

Adam Zrelak nie zaimponował wiosną w barwach Warty Poznań, ale “Zieloni” nadal wiążą z nim poważne plany. Zawodnik podpisał nowy kontrakt, ważny do czerwca 2023 roku.  Zrelak zimą przyszedł do Warty z FC Nuernberg, gdzie męczyły go poważne kontuzje. Motywacji mu nie brakowało, bo walczył o miejsce w reprezentacji Słowacji na Euro 2020. Zdążył wystąpić […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Wstęp na mecze mundialu w Katarze tylko dla zaszczepionych kibiców

Premier Kataru, szejk Chalid bin Chalifa bin Abdulaziz Al Thani poinformował, że podczas przyszłorocznych mistrzostw świata mecze z wysokości trybun będą mogli oglądać wyłącznie kibice zaszczepieni na koronawirusa.  Tłumaczy to rzecz jasna względami bezpieczeństwa. Al Thani dodał, że jego państwo zakupi na czas mundialu milion szczepionek, aby w razie czego na miejscu mogły się zaszczepić […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Dzięki Turcjo, że byłaś Atmosfericiem turnieju (11)

Turcja jest skandalem, ale jest skandalem dla Turków. Ostatnio pisaliśmy z Kubą Olkiewiczem tekst o tak zwanych Atmosfericiach, a więc piłkarzach od atmosfery. Ciekawe było dla mnie to, co powiedział psycholog sportowy, Dariusz Parzelski. Otóż był przekonany, że grupa ludzi, która działa razem, potrzebuje obsadzenia wielu ról. One obsadzają się automatycznie. Muszą być wypełnione. Są […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Sensacyjny transfer Calhanoglu: przejdzie z Milanu do Interu

Hakan Calhanoglu liże rany po nieudanym EURO z reprezentacją Turcji, ale osłodzi to sobie zmianą barw klubowych. Miasta nie zmieni, ponieważ wydaje się przesądzone, że przejdzie z Milanu do Interu! Informacje o praktycznie dopiętym transferze podają już wszyscy czołowi włoscy dziennikarze specjalizujący się w newsach – na czele z Fabrizio Romano i Gianluką Di Marzio. […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

Kasperczak: Cudów w meczu z Hiszpanią nie widziałem

– Zagraliśmy “po polsku”. Dobrze się broniliśmy i wyprowadzaliśmy kontrataki, czyli robiliśmy to, co zawsze wychodziło nam najlepiej. Przede wszystkim jednak była walka. Z tego meczu nie potrafię wyciągnąć dużo pozytywnych wniosków czysto piłkarskich, natomiast widzę inną mentalność. Cudów nie ma, ale brawa za wyjątkowy poziom zaangażowania. Niestety w grze ofensywnej dalej mamy duże problemy […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Maciej Kędziorek asystentem Skorży w Lechu Poznań

Maciej Kędziorek dołączył do sztabu szkoleniowego Lecha Poznań. Będzie pełnił funkcję asystenta Macieja Skorży. – Teraz możemy powiedzieć, że nasz sztab szkoleniowy został ostatecznie skompletowany. Trener Kędziorek, którego serdecznie witam i życzę powodzenia podczas pracy w Lechu, będzie asystentem pierwszego szkoleniowca. Do jego zadań będzie należeć m.in. odpowiadanie za stałe fragmenty gry, bo w tym […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Rafał Boguski piłkarzem Puszczy Niepołomice

Rafał Boguski po wielu, wielu latach pożegnał się z Wisłą Kraków, ale kariery kończyć nie zamierza. Doświadczony pomocnik będzie teraz walczył ku chwale Puszczy Niepołomice. 37-letni piłkarz podpisał kontrakt do czerwca 2023 roku. Przejście do Puszczy zapewne byłoby podyktowane względami rodzinnymi. Boguski nadal będzie mógł mieszkać w Krakowie i nie musi wywracać swojego życia do […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Trzech zawodników odchodzi z GKS-u Tychy

Szymon Lewicki, Łukasz Moneta i Łukasz Norkowski nie będą już piłkarzami GKS-u Tychy. Dwaj pierwsi odchodzą po wygaśnięciu kontraktów, a Norkowski wraca do Lecha Poznań, z którego był wypożyczony. Lewicki w ostatnim sezonie I ligi rozegrał 27 meczów i strzelił siedem goli. Moneta w 32 spotkaniach zdobył jedną bramkę. Norkowski pojawił się na boisku 21 […]
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Zmiany w ŁKS-ie: Kibu Vicuna nowym trenerem, Arkadiusz Malarz odchodzi

Kibu Vicuna został nowym trenerem ŁKS-u. Hiszpan podpisał roczny kontrakt z opcją przedłużenia na kolejne 12 miesięcy. – Szukaliśmy trenera, który będzie kontynuował naszą filozofię, obecną już w Akademii ŁKS i pierwszym zespole. Ważne było również to, że po tych wszystkich ostatnich doświadczeniach nie zamierzamy zrezygnować z obecnego sztabu i dlatego potrzebowaliśmy szkoleniowca z doświadczeniem […]
21.06.2021
Weszło
21.06.2021

WIELKA LA ZABAWA W SEWILLI | EUROVLOG #6

Polacy i Hiszpanie rozkręcili przed meczem w Sewilli mega imprezę! Sprawdźcie, czy nasz reporter Jakub Białek dał radę przeżyć! To, że oglądacie ten film, jest spoilerem? Być może.  
21.06.2021
Suche Info
21.06.2021

Juventus obserwuje Kacpra Kozłowskiego

Kacper Kozłowski coraz śmielej poczyna sobie w reprezentacji Polski. Wchodząc na boisko w meczu z Hiszpanią został najmłodszym piłkarzem, który kiedykolwiek zagrał na mistrzostwach Europy i już ma swoje miejsce w historii. Nic więc dziwnego, że pomocnikiem Pogoni Szczecin coraz mocniej interesują się kluby zachodnie. Dopiero co włoskie media pisały o Borussii Dortmund, wcześniej padała […]
21.06.2021