post
Avatar

Opublikowane 13.05.2021 08:42 przez

redakcja

W czwartkowej prasie szału nie ma, ale kilka ciekawych rzeczy znajdziemy. Głos w sprawie afery Małecki-Matusiak zabrał wreszcie prezes Zagłębia Sosnowiec, Marcin Jaroszewski. Jest też rozmowa z dyrektorem sportowym GKS-u Tychy, Krzysztofem Bizackim oraz kilka “bieżączek” z Ekstraklasy. 

PRZEGLĄD SPORTOWY

Kilku piłkarzy zanotowało udany finisz sezonu i zgłosiło akces do kadry.

Brakiem powołania na eliminacje mundialu nie zraził się bramkarz Fiorentiny Bartłomiej Drągowski. Choćby w niedawnym starciu z Lazio (2:0) nasz golkiper błyszczał niczym najjaśniejsza gwiazda i przyczynił się do sensacyjnego zwycięstwa Violi. „Wyczyn, którego dokonał na początku meczu, był wart ceny biletu i zapewne zwycięstwa” – zachwycały się Drągowskim miejscowe media.

– Widzę w nim ślady Francesco Toldo, obaj są wysocy, ale ze zwinnością charakterystyczną dla niższych golkiperów – komplementował Drągowskiego Giuseppe Taglialatela, w latach 1999-2002 rezerwowy bramkarz Fiorentiny.

Polak doskonale rozumie się z trenerem bramkarzy Alejandrem Rosalenem Lopezem, dzięki współpracy z psychologiem potrafi panować nad myślami i emocjami, a to w sumie składa się na formę, która przykuła uwagę Borussii Dortmund czy Atalanty Bergamo. Szefowie tego drugiego klubu już wysłali oficjalne zapytanie w sprawie wychowanka MOSP Jagiellonii Białystok i są gotowi zapłacić za niego kilkadziesiąt milionów euro. Najwyraźniej działacze La Dei działają w myśl zasady: „Jeśli nie możesz kogoś pokonać, spraw, by dołączył do ciebie”. W końcu wiosną 2019 Drągowski właśnie w starciu z Atalantą pobił rekord ligi włoskiej w obronionych strzałach – 17.

Łukasz Piszczek zagra dzisiaj w finale Pucharu Niemiec przeciwko RB Leipzig. Ostatni wielki mecz?

To będzie prawdopodobnie ostatni wielki mecz w niesamowitej karierze Łukasza Piszczka. Dzisiaj nasz obrońca i jego Borussia Dortmund zmierzą się w finale Pucharu Niemiec z RB Leipzig. Były reprezentant Polski po zakończeniu sezonu planuje wrócić do kraju i występować w rodzinnym LKS Goczałkowice-Zdrój, gdzie rozpoczęła się kariera jednego z najlepszych naszych piłkarzy w historii. Zespół BVB co prawda zagra potem jeszcze dwa spotkania w 1. Bundeslidze, ale tytułu w tych rozgrywkach jak wiadomo nie zdobędzie, a celem jest przede wszystkim utrzymanie czwartego miejsca, dającego prawo gry w Lidze Mistrzów. Dla Piszczka więc to właśnie dzisiejszy finał DFB-Pokal może być ostatnim wielkim wydarzeniem.

Jeszcze kilka tygodni temu wydawało się, że sprawa pucharu nie będzie aż tak dotyczyć naszego zawodnika. Piszczek był w Borussii żelaznym rezerwowym, a od 30 stycznia do 10 kwietnia ani razu nie pojawił się na boisku. Jednak w 28. kolejce trener Edin Terzić wpuścił naszego gracza na kilka minut, w następnej serii na całą połowę, a od trzech meczów wystawia Piszczka w wyjściowej jedenastce. A ponieważ zbiegło się to z rewelacyjną serią zwycięstw BVB, to nie było powodu, żeby zmieniać skład. A wspomniana seria zwycięstw szczególnie imponująco wygląda u naszego zawodnika. Piszczek w tym sezonie Bundesligi zagrał w dziesięciu spotkaniach i odniósł komplet zwycięstw. Podobnie jest w Pucharze Niemiec, jak już gra, to wygrywa i ma w tej edycji trzy zwycięstwa.

Można więc wyjść z założenia, że i dzisiaj zagra w podstawowym składzie BVB. Tym bardziej, że bardzo dobrze spisał się w sobotnim spotkaniu Borussii z… RB Leipzig, które zespół z Dortmundu wygrał 3:2. Dzisiaj oba zespoły zmierzą się znowu.

Rozmowa z dyrektorem sportowym GKS-u Tychy, Krzysztofem Bizackim.

W GKS porusza się temat ekstraklasy?

Myślimy o niej i mówimy: bardzo tego chcemy i mam nadzieję, że stanie się to faktem. A to, że wcześniej bardzo mało się o nas mówiło wynikało z tego, że kręciliśmy się w okolicach dziesiątego miejsca. A to „platz”, który niewielu interesuje. Na pewno nie media, a i nas też nie, bo mamy swoje ambicje i plany. Do końca sezonu pozostało pięć – nie ma co ukrywać – trudnych dla nas meczów, a to daleka droga do awansu. Jednak suniemy po właściwych torach i mamy nadzieję, że dojedziemy do stacji końcowej o nazwie Ekstraklasa.

Spodziewał się pan, że ten sezon będzie toczyć się po waszej myśli?

Liczyłem, ale pewności nie miałem. Zresztą, kto w sporcie gwarancję wystawia? Latem zrobiliśmy ogromny remont drużyny. Trzynastu piłkarzy pożegnaliśmy, dziesięciu zatrudniliśmy. Odmłodziliśmy zespół, zniknęła większość tak zwanych znanych nazwisk. Daliśmy szansę młodemu trenerowi, który po prostu chce pracować. Generalnie mamy mało ludzi biorąc pod uwagę strukturę klubu i kadrę drużyny, lecz nikomu nie można odmówić, że komuś czegoś się nie chce, przeciwnie – mają pragnienie osiągnięcia czegoś fajnego. Ani szefostwo klubu, trener ani większość zawodników nie poczuła tu smaku prawdziwego sukcesu. Zamierzamy to spełnić. To nas nakręca, lecz podkreślam – mamy sporo do zrobienia. Walczymy.

W przeciwieństwie do beniaminków z ostatnich lat Tychy nie mają problemów ze stadionem.

Dodam, że, stadion z odpowiednim zapleczem meczowym. Moglibyśmy mieć ze dwa lepsze boiska treningowe.

SPORT

Zdobycie wicemistrzostwa oraz Pucharu Polski dało Rakowowi Częstochowa potężny zastrzyk finansowy.

Budżet Ekstraklasy SA na nagrody dla klubów jest ogromny, ale niezmienny od ubiegłego roku. Wtedy to drużyny otrzymały łącznie 225 milionów złotych. Podobnie ma być w tym roku, a więc kwoty nagród powinny pozostać na podobnym poziomie. Mistrz kraju, czyli Legia, może liczyć na zysk w postaci blisko 24 milionów złotych, ale w jej przypadku trzeba doliczyć jeszcze bonus historyczny. Daje to dodatkowe 5,5 miliona, a więc łącznie Legia zarobi prawie 30 milionów złotych.

Częstochowianie mogą liczyć na mniejszy wpływ. Każdy klub otrzyma kwotę stałą, która w ubiegłym sezonie wynosiła 6,19 miliona złotych. Za wicemistrzostwo i bonus związany z awansem do pucharów ekipa z Limanowskiego może „skasować” dodatkowe 11 mln. Nie wiadomo, jak wyglądać będzie sytuacja z rankingiem historycznym, który obejmuje wyniki drużyn z ostatnich pięciu sezonów. Wicemistrzostwo może więc częstochowianom pomóc w dodatkowym zysku, który będzie zdecydowanie wyższy, niż ten z ubiegłego roku. Wówczas Raków otrzymał z tego tytułu niecałe 600 tysięcy złotych. Podsumowując – jeżeli wysokość nagród nie ulegnie zmianie, to do częstochowian z tytułu samych wyników w lidze może trafić ponad 18 milionów złotych. Dodając do tego pięć milionów za zdobycie Pucharu Polski, łączny wpływ do klubu w tym roku z samych nagród to minimum 23 miliony złotych.

Choć żadne konkrety jeszcze nie padły, to nie da się ukryć, że zespół Podbeskidzia na przyszły sezon znacznie będzie się różnił od obecnego.

Bardziej prawdopodobne jest to, że zespół spod Klimczoka rywalizował będzie na zapleczu ekstraklasy, ale tak czy inaczej – zmian w drużynie będzie sporo. Świadczy o tym chociażby liczba graczy, których umowy wygasają za półtora miesiąca. O kogo chodzi? Warto najpierw podzielić to grono na trzy grupy. Tych, którzy są ważnymi ogniwami zespołu, tych, którzy stanowią uzupełnienie składu, oraz piłkarzy dla Podbeskidzia mocno „zasłużonych”, którzy ostatnio jednak mają problemy z regularną grą.

Do pierwszej z wymienionych grup można zaliczyć: Kamila Bilińskiego, Filipa Modelskiego, Michała Rzuchowskiego, Desleya Ubbinka i Petara Mamicia. Drugą grupę stanowią: Marco Tulio, Siergiej Miakuszko, Peter Wilson i Dmytro Baszłaj. W trzeciej grupie znaleźliśmy miejsce dla Łukasza Sierpiny, Kornela Osyry i Karola Danielaka. Pozostało dwóch zawodników bez grupowej przynależności, ale ich sytuacja jest specyficzna. Otóż Jakub Hora jest wypożyczony do Podbeskidzia z FK Teplice, a Jakub Bieroński to zaledwie 18-letni młodzieżowiec i pozostawienie go w klubie powinno być dla Podbeskidzia jednym z priorytetów.

Na łamy mediów wróciła sprawa zawieszonego kilka tygodni temu przez Zagłębie Sosnowiec Patryka Małeckiego. Rozpętała się prawdziwa burza, ale prezes sosnowieckiego klubu, Marcin Jaroszewski, milczał. Do czasu… W końcu zabrał głos, a to co usłyszeliśmy, może szokować.

W trakcie trwania pracy Komisji Dyscyplinarnej PZPN uważałem, że nieeleganckie byłoby medialne starcie, czy próba wywierania presji na organ związku, ale widocznie takich etycznych zahamowań nie mają mecenas Marcin Kwiecień, żona Patryka Małeckiego i de facto, jak się okazuje, medialny rzecznik ich interesów, pan Olkowicz. Choć przyznam, że zachowując pozory obiektywizmu, dał mi szansę wypowiedzi, z której nie skorzystałem – mówi w rozmowie ze „Sportem” Marcin Jaroszewski.

– Cóż, panowie i pani nie pozostawili mi wyboru, wypaczając obraz zdarzenia, okoliczności i tworząc aurę krzywdy dziejącej się piłkarzowi. Tylko że w tym czasie wszyscy oni byli kilkaset lub kilkadziesiąt kilometrów od zdarzenia, a ja niecałe pół metra – kontynuuje prezes Zagłębia. – Czekałem w szatni po meczu ze Stomilem na piłkarzy. Jako jeden z pierwszych wszedł Patryk Małecki, za nim trener Łukasz Matusiak. Z korytarza dobiegała głośna wymiana zdań, po czym nagle, już w szatni, Małecki odwrócił się i zaczął Łukasza odpychać, ubliżać mu i grozić. Cały czas dążył do zwarcia, wykrzykując między innymi: „Zap… cię kur… jeb…”. Matko Perdijić, który wchodził chwilę po nich do szatni, błyskawicznie wskoczył między nich i powstrzymał Małeckiego. Patryk próbował się „przebić” przez Perdijicia i uderzyć trenera, co na szczęście się mu nie udało. Zawodnicy schodzili się do szatni, a Małecki dawał koncert chamstwa, ale przytaczać wszystkich tych epitetów i gróźb już nie chcę.„Rozjebus” i „Konfitura” dominowały…

– Po kilku minutach z pokoju trenerów Łukasz został poproszony do szatni przez piłkarzy, żeby jednak spór załagodzić. Spotkał się jednak z kolejną falą agresji Małeckiego. Tym razem już tylko słownej, czego świadkami byli już chyba wszyscy zawodnicy – relacjonuje tamto zajście Jaroszewski. Prezes sosnowieckiego klubu podkreśla, że Małecki krzywdy Matusiakowi nie zrobił, ale było blisko…

Rozmowa z Jarosławem Skrobaczem, trenerem Miedzi Legnica.

Ostatnie wyniki uzyskane przez Miedź przeszły pańskie najśmielsze oczekiwania? Wygraliście z ówczesnym wiceliderem, czyli Górnikiem Łęczna, a w ostatniej kolejce pokonaliście na wyjeździe lidera.

– We wcześniejszych spotkaniach nie graliśmy źle, ale czegoś nam brakowało, by sięgnąć po komplet punktów. Teraz punktujemy, ale nie ma sensu oglądać się za siebie, trzeba patrzeć przed siebie.

Które z ostatnich zwycięstw było dla pana najważniejsze, najcenniejsze?

– Jesteśmy w takiej sytuacji, że każdy mecz jest dla nas trudny i ważny. Wygrywamy, lecz cały czas spoglądamy, co się dzieje na górze tabeli. Każda zdobycz punktowa jest bezcenna, bo margines błędu już wyczerpaliśmy.

To inaczej, w którym z ostatnich spotkań zagraliście najlepiej?

– Zagraliśmy bardzo dobre spotkanie w Głogowie z Chrobrym, ale „wyciągnęliśmy” tylko remis. Następne mecze były coraz lepsze, straciliśmy tylko jedną bramkę (z GKS-em 1962 Jastrzębie – przyp. BN). Bardzo dobrze zagraliśmy w Niecieczy, bo oprócz dwóch zdobytych goli, mieliśmy jeszcze co najmniej dwie bardzo fajne sytuacje do podwyższenia wyniku. Przeciwnik takich klarownych okazji nie miał. Z Górnikiem Łęczna uparcie dążyliśmy do zwycięstwa – nie było łatwo, bo ten przeciwnik gra defensywnie, skupia się na kontrach. Najcenniejsze na pewno było jednak zwycięstwo z Bruk-Betem, wpłynęło pozytywnie na morale naszych piłkarzy, dodało im pewności siebie. Nasz ostatni rywal jest zespołem numer jeden w tej lidze, zdecydowanie odbiegającym od reszty stawki.

SUPER EXPRESS

Trener Nicoli Zalewskiego z juniorskich kadr Przemysław Małecki wróży mu wielką karierę.

Początki obiecującego pomocnika Romy w polskiej kadrze nie były takie kolorowe. – Był powoływany trochę na kredyt – wyjawia Małecki, który obecnie pracuje w Legii. – Wtedy pod względem fizycznym odstawał od pozostałych chłopaków. Był drobniutki, ale za to na treningach wyróżniał się techniką i dużą swobodą. Zwinność, szybkość, lekkość poruszania, kreatywność – to go wyróżniało. Tyle że w konfrontacji z przeciwnikiem nie potrafił tego pokazać. Byliśmy jednak konsekwentni. W raportach pisaliśmy, że widzimy w nim duży potencjał i kwestią czasu jest, kiedy zacznie to wszystko pokazywać. Traktowaliśmy go jako inwestycję na przyszłość.

Małecki nie pomylił się w ocenie możliwości Zalewskiego, który szybko odpłacił trenerowi za zaufanie. – Na poziomie kadry do lat 17 był już jednym z liderów zespołu, obok Filipa Marchwińskiego czy Jakuba Kamińskiego z Lecha. W roczniku 2002 wskazywaliśmy go jako gracza o największych możliwościach. Ma taką technikę, że żartowaliśmy sobie, że to Portugalczyk ubrany w koszulkę reprezentacji Polski – wspomina.

Fot. 400mm.pl

redakcja

Opublikowane 13.05.2021 08:42 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Prasówka
11.06.2021

Polska zbyt ciężko trenowała? “Nie wiem, co sztab chciał uzyskać”

Ach, przygotowanie fizyczne. Wiadomo, że jeden z naszych ulubionych tematów. I dziś “Przegląd Sportowy” informuje, że kadra może mieć z tym problem. – Jeśli rzeczywiście były takie obciążenia, o jakich mówią zawodnicy, to nie wiem, co sztab szkoleniowy chciał uzyskać. Teraz jest tylko jeden kierunek: pełna regeneracja i, co może być szokiem, zaaplikowanie bardzo krótkich […]
11.06.2021
Prasówka
10.06.2021

PRASA. Jacek Bąk: Postawię 10 tysięcy na to, że Polska wyjdzie z grupy

– Całe szczęście, że z grupy może wyczołgać się trzecia drużyna, więc i nam powinno się udać. W każdym razie postawię na to ze 20 tysięcy. No może dziesięć, bo człowiek na sportowej emeryturze – mówi Jacek Bąk na łamach “Przeglądu Sportowego”. Co poza tym dziś w prasie? “PRZEGLĄD SPORTOWY” Po sparingach i zgrupowaniu w […]
10.06.2021
Prasówka
08.06.2021

PRASA. Mila: Nie wolno deptać marzeń i nadziei

– Jeśli czyjeś marzenia sięgają złota, nie wolno deptać takiego pozytywnego myślenia. Ale też, niezależnie od wyniku, świat się nie zawali. Nie traktujmy takich słów jako deklaracji na śmierć i życie. Mamy doświadczonych piłkarzy, grają na najwyższym poziomie, więc chcą wypaść jak najlepiej. Cieszę się, że nasi piłkarze czują się mocni i są zjednoczeni. Niech […]
08.06.2021
Prasówka
07.06.2021

Grzegorz Lato: Nie wiem, na co czeka Paulo Sousa

W poniedziałkowej prasie Dariusz Dziekanowski komentuje słowa Paulo Sousy o Ekstraklasie, Grzegorz Lato krytykuje selekcjonera, a Andrzej Juskowiak uważa, że możemy być czarnym koniem EURO. Do tego rozmowa z byłym dyrektorem technicznym Bayernu.  PRZEGLĄD SPORTOWY Dariusz Dziekanowski uważa, że Paulo Sousa mówi prawdę o Ekstraklasie. (…) Jeśli w marcu niektórzy przyjmowali wypowiedzi Sousy z lekką […]
07.06.2021
Prasówka
05.06.2021

Kulesza: Zamieniłbym dwa wicemistrzostwa na jedno mistrzostwo

Sobotnia prasa kipi od piłki. Mamy trochę o finiszu sezonu w 1. lidze, ale w dużej mierze skupiamy się już na EURO 2020. “Rzeczpospolita” ugryzła temat od strony społecznej, przygotowała także dużą sylwetkę Thomasa Tuchela. W “Sporcie” mamy rozmówkę z Kamilem Jóźwiakiem, a w “Przeglądzie Sportowym” tekst o tym, że piłkarze z Ekstraklasy myślą wolniej, […]
05.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Mioduski uważa, że zna się na piłce, a nie zna się nawet na kalendarzu

Wszyscy o Euro, to ja oczywiście nie o Euro, ale o Dariuszu Mioduskim. Mioduski ma wielką umiejętność rozpieprzania Legii w okresie eliminacyjnym do europejskich pucharów i, z tego co widzę, nie zawaha się skorzystać z tej możliwości ponownie. Jeśli trener mistrza Polski nie może zorganizować gierki wewnętrznej, bo ma w zespole kilka osób plus młodzież […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

QUIZ. Co ty wiesz o mistrzostwach Europy?

Jak być może słyszeliście, dziś startują mistrzostwa Europy. Za chwilę napisze się kawałek historii piłki, ale zanim do tego dojdzie, postanowiliśmy sprawdzić, czy znacie tę, która już została napisana. Łapcie nas quiz. 30 pytań o różne zdarzenia dotyczące Euro, cztery możliwości odpowiedzi. Wskażcie poprawną.  Dajcie znać, jak wam poszło. Uznajmy, że 20 poprawnych odpowiedzi to […]
11.06.2021
Liczba komentarzy: 14
Subscribe
Powiadom o
guest
14 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kokoszka
Kokoszka
1 miesiąc temu

małecki powinien robić na magazynie albo rwać gruszki. Obszczymurek.

lolo
lolo
30 dni temu
Reply to  Kokoszka

nic innego tego “ziomeczka” nie naprostuje, ale pewnie zatrudni go jakis klub z 2-3 ligi

fdshgsagsaggsasa
fdshgsagsaggsasa
30 dni temu
Reply to  lolo

https://polishgaming24.blogspot.com/ – Trafili ostatnio kurs 428 i skan maja na blogu, na dziś maja dostepny kupon z kursem 483. Polecam bo sam gralem z nimi ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.

Tadeusz Drozda
Tadeusz Drozda
1 miesiąc temu

Kiedyś w TV pokazywali twarze ludzi których matki piły alkohol w ciąży i jak zobaczyłem Małeckiego to już wiedziałem z jakiej patologi się wyrwał.Jak się okazuje nie do końca,bo jak skończy karierę piłkarza,to szybko się stoczy na margines.Daję mu max 2-3 lata życia po piłce.W ogóle to Patryk miał kupe szczęścia bo Matusiak jest dwie głowy wyższy i trzy razy szerszy więc jakby się odwinął,to Patryczek w ciężkim stanie wylądowałby na OIOM

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
30 dni temu

Weszło grzeje temat Małeckiego, bo walczy o swoje cele: liczba odsłon, itd. Ale grzejąc ten temat Weszło szkodzi nie tylko Zagłębiu Sosnowiec, ale całej polskiej piłce. Zagłębie ani mnie grzeje, ani ziębi, ale już polska piłka obchodzi mnie bardzo.

Dlaczego w tenisie ziemnym, golfie, czy jeździe konnej mamy najbardziej ekskluzywne firmy wśród sponsorów, kojarzące się z największym prestiżem, a przez futbol reklamują się np. dyskonty spożywcze dla biedoty? Bo m.in. takie historie przekonują wszystkich, że futbol to sport dla plebsu. Patologia społeczna w futbolu jest nie tylko na trybunach (burdy, ustawki, pozdrowienia do więzienia, itp.), ale również na boisku. Małecki to koronny przykład, że futbol skupia wokół siebie totalną patologię. Wielu piłkarzy wywodzi się ze społecznego marginesu. Małecki to jest 100% patologia. Epatując takimi patologiami, odstraszacie sponsorów szukających podniesienia prestiżu. Nawet w siatkówce jest inny przekrój sponsorów, niż w piłce, bo w siatkówce jest zdecydowanie mniej patologii.

Stwórzcie na weszło osobną rubrykę: “MARGINES SPOŁECZNY W FUTBOLU” i wtedy o Małeckim będziecie mogli pisać do oporu.

Król w Żółci
Król w Żółci
30 dni temu

W sumie argumenty takie same jak za ukrywaniem pedofilii w Kościele.

Emilio Bultragenio
Emilio Bultragenio (@emilio-bultragenio)
30 dni temu

Skojarzenie na miarę autora, czyli wyjątkowo gówniane. Epatowanie patologiami jest tylko w interesie tego gównianego portalu, bo głąby z weszło żyją z sensacji. Brak sensacji oznacza dla nich spadek liczby odsłon i niższe wpływy z reklam. Natomiast w szeroko rozumianym interesie polskiej piłki na pewno nie jest epatowanie takimi patologiami, jak Patryk Małecki, BO TO ODSTRASZA SPONSORÓW. Sponsorzy szukają prestiżu i nie chcą być kojarzeni z patologią społeczną, która się kręci przy futbolu. Oprócz półgłówka Małeckiego w Zagłębiu gra cała chmara rozsądnych, dobrze ułożonych piłkarzy. Ale weszło pisze tylko o przygłupie Małeckim, bo to się dobrze klika.

Max
Max
30 dni temu

To, że małecki to dzban to jedna sprawa. Ale prezesik kolejny raz pokazał, że nie jest lepszy. Kto przeczytał wywiad to wie. Teksty, że małecki ma oddać 170,000 zł bo okazał się dzbanem i nikogo nie zdarzyli ściągnąć to dno i tłumaczenie się ze swojej katastrofalnej pozycji w lidze. Szkoda, że spada 1 drużyna i pewnie będzie to Bełchatów. W Sosnowcu przydałby się spadek i odejście tej kliki. Potem jeszcze teksty, że małecki chowa się za spódnicą żony. To jest prezes, czy jakiś pudelek.

Max
Max
30 dni temu
Reply to  Max

Dodam, jeszcze że granie Polczakiem który od 3 sezonów jest 12 zawodnikiem przeciwnika jest sabotażem tego klubu a tego prezes nie potrafi dostrzec

Konrad
Konrad
30 dni temu
Reply to  Max

Dokładnie

Maciek Sadlok
Maciek Sadlok
30 dni temu
Reply to  Max

To prawda.
Prezes to debil do potęgi n-tej.
Zatrudnił dzbana i teraz żali się w mediach, że ów dzban zachowuje się jak dzban.
Cyrk.

floro flores
floro flores (@floro-flores)
29 dni temu
Reply to  Max

170 złotych i zero groszy?

Konrad
Konrad
30 dni temu

Zasłona dymna Prezesa i reszty dla nieudolnego zarządzania i korzystania z pieniędzy podatników z Sosnowca!!!
Nie wstyd Ci Prezesie, trzeba było dać 290tys i wygnać gnoja z klubu, ale po co dać Małeckiemu jak można dla siebie skrobnąć
Nie jestem Fanem Zagłębia ale nie mogę patrzeć na to jak taki nieudacznik marnuje ten klub!!!
Won Panie Prezesie, miałeś czas się wykazać i koniec!!!

mariusz
mariusz
30 dni temu

łeee,małecki próbował sie przebić przez perdijicia,przecież ten gosc ma ze dwa metry,i pewnie koło 100kg waży,

Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021