post
Avatar

Opublikowane 12.05.2021 13:44 przez

redakcja

– Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje najlepiej w lidze, a niezmieniana jest od kilku sezonów. Jest zgranie, ciągłość, trwałość. Tracimy mało bramek. Nie byłoby wskazane zmieniać jednego bocznego obrońcę, jednego stopera, dwóch środkowych pomocników i napastnika. To byłaby kompletnie nowa drużyna. A też wydaje mi się, że nie wszyscy pokazali swój cały potencjał, nie zawszy zagrali na miarę pełni swoich umiejętności, cały skład na dużo jeszcze stać – mówił Jakub Bartkowski, piłkarz Pogoni Szczecin, na antenie Weszło FM. Zapraszamy do wersji tekstowej tego wywiadu. 

Trzecie miejsce na koniec sezonu Ekstraklasy. Satysfakcjonująca lokata czy rozczarowanie?

Można spojrzeć na to dwojako. Szkoda, że końcówka była kiepska, zwłaszcza w kwestii wyników, bo nasza gra była zdecydowanie lepsza niż rezultaty. A przynajmniej w spotkaniach z Wartą i ze Stalą. Trzymaliśmy kciuki za Piasta, żeby podziałał z Rakowem, ale niestety, z naszej perspektywy, nic z tego nie wyszło. Raków wygrał. Trzecie miejsce musi nas zadowolić. Wiem, że długo liderowaliśmy, że byliśmy na pierwszym czy na drugim miejscu przez większość sezonu, ale przed sezonem trzecią lokatę brałbym w ciemno. To też pierwszy medal w moim życiu, dla wielu kibiców Pogoni jest tak samo, bo ostatni był dwadzieścia lat temu. Fajna sprawa.

W dwóch ostatnich meczach na prawej obronie zastąpił cię Paweł Stolarski. Kosta Runjaić zmienił cię po meczu ze Stalą Mielec. Miałeś przekonanie, że zagrałeś słabiej?

Miałem rozmowę z trenerem Runjaiciem. Chciał zobaczyć i sprawdzić w akcji Pawła Stolarskiego. Przyszedł w styczniu, naczekał się na szansę i to w miarę zrozumiałe, czym była motywowana ta decyzja.

Rywalizacja z Pawłem Stolarskim i Davidem Stecem cię specjalnie motywowała.

Nie powiedziałbym, że w kwestii mojej motywacji cokolwiek to zmieniało, bo już wcześniej rywalizowałem z Davidem Stecem i w pierwszej części sezonu ją przegrywałem. Dodatkowej motywacji w postaci kolejnego rywala nie potrzebowałem.

Kosta Runjaić wszystko wyjaśnił? Komunikatywność jest jego mocną stroną? Rozmowa wystarczy, żeby wszystko było między wami w porządku?

Sama rozmowa nie wystarczy. Każdy chce grać. W takich sytuacjach żadne argumenty nie są do końca przekonujące. Piłkarze mają swoje ambicje. Chcą grać jak najdłużej. To normalne w każdym klubie na świecie. Ale nie będę się obrażał, przyjąłem decyzję, zaakceptowałem ją, zakasałem rękawy i walczę o minuty. Sama deklaracja trenera mi nie wystarcza.

Ale nie to, że cię odstawił bez słowa. 

No nie. Z psychologicznego punktu widzenia bywa różnie. Jeden woli, żeby trener z nim rozmawiał. Drugi woli, żeby z nim nie rozmawiał. Trzeci chce rozmawiać, ale nie o to, co trener. Czwarty się nie zgadza ze słowami trenera. Rola szkoleniowca jest skomplikowana. Ciężko każdemu dogodzić, ciężko dobrać odpowiednie środki. Jestem z tych zawodników, którzy wolą rozmawiać. Pod tym względem trener Runjaić dobrze ze mną postąpił. Szerszy temat.

Nastawiasz się na ostatni występ?

Nastawiam się.

Kto zagra – ty czy Paweł Stolarski?

Nie wiemy. Fajnie, że gramy z Rakowem i że na stadion przyjdą kibice. Szkoda, że tylko 25%, ale otwarta jest już nowa trybuna i będzie ponad dwa tysiące kibiców. Czekaliśmy na to naprawdę długo. Bardzo się z tego cieszymy. Żałujemy tylko trochę, że to zwykły mecz om trzy punkty, a nie starcie o wicemistrzostwo, bo by się działo. Od dawna się nastawialiśmy, że powalczymy tu o to drugie miejsce. Mieliśmy wszystko w swoich rękach, ale wypuściliśmy swoją szansę.

Jesteś wskazać jedną przyczynę tego, że Pogoni tak dobrze poszło w tym sezonie? Przyjście tak doświadczonych zawodników jak Michał Kucharczyk miało na to wpływ?

Prawda jest taka, że już w poprzednim sezonie zaznaczyliśmy, że stać nas na dużo. Jesień kończyliśmy na pozycji lidera. Nie wyszła nam końcówka ligi. Ba, cała druga runda. W tym roku wytrzymywaliśmy ciśnienie. Podium zapewniliśmy sobie na trzy kolejki przed końcem. Cała kampania była w naszym wykonaniu bardzo równa. Jeśli zaś miałbym doszukiwać się przyczyny dodatkowych punktów, które wyniosły nas poza to ósme-szóste miejsce, to rzeczywiście trzeba powiedzieć, że klub konsekwentnie i mądrze wzmacnia kadrę. Wydaje mi się, że nie są to milowe kroki, ale z sezonu na sezon wygląda to lepiej i lepiej. Pion sportowy trafia z transferami. Wysoka jest ta skuteczność. Mamy dużą i wyrównaną kadrę. To dosyć ważne, kiedy przydarzają się takie rzeczy, jak kwarantanny, kontuzje, niespodziewane zdarzenia losowe.

Rafał Kurzawa w przyszłym sezonie powinien być czołową postacią w lidze?

Widać po nim, że ma bardzo dużą jakość. Mega ułożona lewa noga. Może stanowić o naszej sile.

Jest w nim potencjał. 

Bardzo duży. Nieprzypadkowo niedawno grał w reprezentacji Polski. Jego losy trochę się pokręciły, ale jesteśmy jako drużyna bardzo zadowoleni z tego, że Rafał Kurzawa jest z nami. Nasza jakość znacznie urosła. Już teraz Pogoń może sobie przyklasnąć za ten transfer. Może być tylko lepiej.

Znalazłeś się w grupie nominowanych do tytułu Obrońcy Sezonu według Ekstraklasy. Spodziewałeś się tego?

Nie spodziewałem się tego. Przede wszystkim dlatego, że w pierwszej rundzie długo siedziałem na ławce. Miałem tam jakieś rozegrane mecze, ale przez większość czasu byłem zmiennikiem. W drugiej rundzie było dobrze. Jestem zadowolony. Bardzo korzystnie wypadałem w defensywie. Dałem liczby z przodu, miałem cztery asysty, wywalczyłem dwa rzuty karne.

Nominacja na wyrost?

Trochę tak, ale z drugiej strony nie ja to wybierałem, tylko ludzie, którzy znają się na piłce.

Mimo wszystko obroni się ten wybór. 

Może i tak. Zależy, jakie są kryteria wyboru. Jeśli ktoś uznał, że zawodnik nominowany musiał zagrać przynajmniej w połowie spotkań, bez patrzenia, czy piętnaście, czy trzydzieści, to okej, mogłem w tym gronie być.

Latem zagracie w eliminacjach europejskich pucharów. Możesz zapewnić, że nie dostaniecie gonga od Kazachów, Albańczyków czy Luksemburczyków w pierwszym meczu kwalifikacji?

Zapewnić nie mogę, w futbolu zdarzyć się mogą sensacje, ale mogę powiedzieć, że damy z siebie wszystko. Chcemy przejść nie tylko pierwszą rundę, ale też kolejne rundy. Nie po to awansowaliśmy do pucharów, żebyśmy teraz pojechali na jakiś wyjazd i żeby na tym się zakończyła nasza europejska historia. Trener Runjaić podał nam bardzo ciekawą statystykę, że Pogoń jeszcze nigdy nie wygrała meczu w pucharach, generalnie w całej historii, więc czas najwyższy to zmienić.

Czas napisać historię. 

Mamy dobry zespół. Nikt nie powinien być poza naszym zasięgiem.

Spodziewasz się dużych przetasowań w składzie?

Pogoń na tyle logicznie podchodzi do budowy składu, że raczej nigdy nie dochodzi do wielkich przetasowań i rewolucji. Paczkę wzmacnia kilku zawodników, jakoś wzrasta o kilka lub kilkanaście procent. Większość piłkarzy pewnie zostanie, dojdzie paru innych. Taka jest polityka transferowa Pogoni. Wydaje mi się, że to nasza siła. Widać to po obronie, która funkcjonuje najlepiej w lidze, a niezmieniana jest od kilku sezonów. Jest zgranie, ciągłość, trwałość. Tracimy mało bramek. Nie byłoby wskazane zmieniać jednego bocznego obrońcę, jednego stopera, dwóch środkowych pomocników i napastnika. To byłaby kompletnie nowa drużyna. A też wydaje mi się, że nie wszyscy pokazali swój cały potencjał, nie zawszy zagrali na miarę pełni swoich umiejętności, cały skład na dużo jeszcze stać.

Wolałbyś w europejskich pucharach trafić na topowy klub i przeżyć fajną przygodę czy na anonimowe kluby z gorszych europejskich lig?

Jeśli wiedziałbym, że mam 90% szans na wygranie meczu z jakąś drużyną z San Marino albo 10% na wygranie z Romą czy z Lazio, to wolałbym zagrać z zespołem z San Marino. Takie tam dywagacje, ale za tym jestem. Na pewno chciałbym ugrać coś więcej niż druga runda eliminacji, bo tam już jesteśmy.

Widziałeś jakiś większy talent niż Kacper Kozłowski?

Nie widziałem. Kacper Kozłowski to największy talent.

W czym to się przejawia?

Pamiętam, jak dwa lata temu mieliśmy sparing z Arką Gdynia w Gniewinie, miał jakieś piętnaście lat i był najlepszy na boisku. Później miał problemy zdrowotne po wypadku, nieco zwolnił, ale teraz to już zawodnik kompletny. Bardzo mocny w odbiorze. Nie wiem, czy wszyscy to widzą, ale mi się w tym elemencie niezwykle podoba. Taka naturalna agresywność. W dryblingu jest świetny.

Technicznie – top. 

Mega się odwraca z piłką. Niezależnie, czy przyjmuje na ziemi, czy w powietrzu, zawsze ma to sens. Zawsze zabiera się z piłką do przodu. Uważam, że robi to niesamowicie dojrzale. Jest przebojowy, ma ciąg na bramkę, dysponuje dobrym strzałem, jest silny. Małe szczegóły, ale tym robi różnicę. Nie widzę słabych punktów w jego grze. Jasne, będzie się jeszcze poprawiał, uczył, bywają gorsze mecze czy zagrania w jego wykonaniu, ale każdy tak ma. Wielki talent. Wcale nie dziwię się, że pół Europy go obserwuje, ale liczę, że zostanie u nas jak najdłużej, bo jest dla Pogoni niezwykle ważny.

A jak to jest z Luką Zahoviciem? W piłkę potrafi grać bardzo dobrze, ale brakuje mu skuteczności. 

Ma wysokie umiejętności, to absolutnie nie jest przypadkowy zawodnik. Rzeczywiście mocno liczyliśmy na jego bramki, trochę ich przez cały sezon brakowało, nie da się ukryć. Nie postrzelał zbyt dużo, ale to jest też zawodnik, którego potencjał dopiero niedługo zobaczymy, którego stać na zdecydowanie więcej i wierzę w to, że tak też się właśnie stanie. Na treningach pokazuje bardzo dużo. Właściwie to jestem przekonany, że w przyszłym sezonie strzeli dużo więcej. Widzimy po nim, że jest niepocieszony, zdenerwowany, zmotywowany tym, że jest jak jest, że może być lepiej. Sam liczył na więcej. I cóż, jak to z tym workiem…

Albo z keczupem. 

Tego nie znam.

Ruud Van Nistelrooy mawiał, że bramki są jak keczup. Jeśli starasz się za mocno, nie leci. Ale kiedy już zacznie lecieć, to już na dobre. 

Oby tak było.

Podpisałeś nowy kontrakt z Pogonią Szczecin. Znalazłeś swoje miejsce na świecie? Pogoń to docelowe miejsce twojej kariery?

Nie podchodzę tak do tego. Uważam, że będę jeszcze dosyć długo grał w piłkę.

Czyli jeszcze liczysz na jakiś skok na kasę!

Tak, przystanek dwuletni, trampolina i transfer na Zachód. Ale rzeczywiście, licząc całościowo, jeśli wypełnię kontrakt, to będzie cztery i pół roku w Pogoni, gdzie na pięć-dziesięć lat temu nie zakładałbym takiego scenariusza. Jestem zadowolony z tego, jak to się wszystko potoczyło i jak to się toczy. Czy to będzie ostatni przystanek? Nie wiem. Wszystko w moich nogach.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA i DANIEL ŻÓRAWSKI 

Fot. Newspix/Fotopyk

redakcja

Opublikowane 12.05.2021 13:44 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Mioduski uważa, że zna się na piłce, a nie zna się nawet na kalendarzu

Wszyscy o Euro, to ja oczywiście nie o Euro, ale o Dariuszu Mioduskim. Mioduski ma wielką umiejętność rozpieprzania Legii w okresie eliminacyjnym do europejskich pucharów i, z tego co widzę, nie zawaha się skorzystać z tej możliwości ponownie. Jeśli trener mistrza Polski nie może zorganizować gierki wewnętrznej, bo ma w zespole kilka osób plus młodzież […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Weszło
11.06.2021

QUIZ. Co ty wiesz o mistrzostwach Europy?

Jak być może słyszeliście, dziś startują mistrzostwa Europy. Za chwilę napisze się kawałek historii piłki, ale zanim do tego dojdzie, postanowiliśmy sprawdzić, czy znacie tę, która już została napisana. Łapcie nas quiz. 30 pytań o różne zdarzenia dotyczące Euro, cztery możliwości odpowiedzi. Wskażcie poprawną.  Dajcie znać, jak wam poszło. Uznajmy, że 20 poprawnych odpowiedzi to […]
11.06.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Freddie Bajorek
Freddie Bajorek
1 miesiąc temu

Pogoń wygrywała mecze w Inertoto, jeśli ktokolwiek pamięta jeszcze ten puchar. Co do Kozłowskiego, super że chłopak ma talent, ale też mam nadzieję, że za szybko nie wyjedzie. Piotrowski i Walukiewicz też wielkie talenty, a na razie o jednym słuch zaginął, a drugi wylądował na ławie… także ostrożnie Kacper

GiganT
GiganT
1 miesiąc temu

Pogon mnie oplula swomi wynikami sportowymi,teraz slysze ze dadza z siebie wszystko w pucharach ? to beda jedynie dwa zimne albo bardzo zimne prysznice,z tym trenerem nie moze byc sukcesu,ale glupi Szczecin ciagle tego nie moze zrozumiec !

GiganT
GiganT
1 miesiąc temu

Je, ty. je. po. !

DSCI8401.JPG
GiganT
GiganT
1 miesiąc temu
Reply to  GiganT

tej z prawej wy. dooo !

DSCI8398.JPG
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
13.06.2021

Stan Euro w Dobrym Składzie: Wygrała Finlandia. Wygrała też Dania

Nie ma spania! Omawiamy wczorajsze mecze EURO – a sami wiecie, że było co omawiać – i zapowiadamy niedzielne mecze. Obyśmy już mogli skupiać się wyłącznie na boiskowych wydarzeniach. Zapraszają Paczul, Roki, Leszek i Olki.  Fot. Newspix
13.06.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Australijczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Dwanaście zachorowań w kadrze Wenezueli w przeddzień Copa America

Jutro, o 23 polskiego czasu, wystartować ma Copa America. Turniej organizowany jest na wariackich papierach, dopiero kilkanaście dni temu został przeniesiony do Brazylii, a lista problemów robi się coraz dłuższa. Dziś pozytywne wyniki testów na koronawirusa odebrało kilkunastu członków wenezuelskiej kadry.  Są to w tym gronie piłkarze. A to właśnie Wenezuela ma być rywalem gospodarzy […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Niedziela w WeszłoFM: 10 godzin z Euro, “W Ciemno” i Monia z Czapo w poranku

Trzeci dzień Euro na Weszło FM! Na antenie przed i pomeczowych analizy, a także relacji na żywo z meczów grupy C i D! Szczegóły znajdziecie poniżej: 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych głowach. Wiele motywujących historii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Raków wzmocnił linię obrony

Raków Częstochowa dokonał właśnie drugiego transferu w letnim okienku. Znów jest to ruch raczej nieoczywisty. Po podpisaniu kontraktu z Żarko Udoviciem wicemistrz Polski zdecydował się zatrudnić Milana Rundicia.  To na razie pierwszy piłkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, który po spadku tej drużyny z Ekstraklasy, zostanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Serb w poprzednim sezonie rozegrał 21 spotkań. W […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa. – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021