post
Jan Mazurek

Opublikowane 10.05.2021 14:17 przez

Jan Mazurek

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy wszystko na szalę. Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi. Miałem pomóc w utrzymaniu w Ekstraklasie. Stać ten klub na to. Pięć lat pracowali na ten awans, niedobrze byłoby, jeśli tak by się to wszystko skończyło. Bielsko-Biała zasługuje na ekstraklasowy klub – mówi w rozmowie z nami Michal Pesković, bramkarz Podbeskidzia Bielsko-Biała, które bije się o ligowy byt. Zapraszamy. 

Po meczu z Wisłą Płock polały się łzy.

Tak, bo wiedziałem, jaką wagę ma ten mecz. Stal jeszcze miała swój mecz i po tej kolejce mogliśmy spaść.

Jeden z najboleśniejszych momentów w piłkarskiej karierze?

Nie daliśmy rady. Jeśli wygralibyśmy z Wisłą Płock, tabela wyglądałaby zupełnie inaczej. Trudna sytuacja. Ten mecz trzeba było skończyć z trzema punktami. Prosta piłka. Teraz nie możemy liczyć tylko na siebie. Cały czas musimy patrzeć na Stal. Mieć nadzieję, że to oni zawiodą, oni przegrają, oni dadzą nam szansę na utrzymanie. Denerwuje mnie, że musimy się oglądać na innych w tej walce, bo to nigdy niczemu dobremu nie służy.

Łatwo było się pozbierać?

W tygodniu czekaliśmy na wynik Stali z Rakowem, teraz było tak samo, za tydzień powtórka z rozrywki. Schemat się powtarza. Jestem przyzwyczajony. Uciekliśmy spod topora. Stal nie wygrała z Legią. Poszczęściło się, dalej jest szansa na utrzymanie. A jak jest szansa, to trzeba walczyć do końca i wierzyć w to utrzymanie. Po remisie z Płockiem wybuchnąłem, pojawiły się łzy, ale na drugi dzień wiedziałem już, że Stal nie wygrała, że nie można tracić wiary i trzeba walczyć do końca, do ostatniej kolejki.

Tylko faktycznie cały czas musicie patrzeć w stronę Stali. 

Cały nasz ligowy los wisiał na włosku. Gdyby Stal wygrała z Legią…

To by Podbeskidzia nie byłoby już w lidze. 

Nawet nie chcę o tym myśleć.

Co w ostatnich tygodniach stało się z Podbeskidziem? Zaliczyliście ponadprzeciętny początek rundy, ale z każdym tygodniem było tylko gorzej i gorzej. 

Szkoda punktów, które straciliśmy w doliczonych czasach gry w Zagłębiem Lubin i Śląskiem Wrocław. To było głupie, niepotrzebne, bezsensowne. Teraz tych punktów brakuje i będzie ich brakowało. Zupełnie inne emocje towarzyszyłyby nam w kolejnych spotkaniach, jeśli tam, w fajnym stylu, dowieźlibyśmy remisy czy nawet pokusili się o wygrane, bo przecież były ku temu okazje. Inna sprawa, że teraz już trudno, czasu się nie cofnie, rozpamiętywanie nie zagoi ran.

Takimi meczami spada się z ligi. 

Wygrywaliśmy, potem remisowaliśmy, szliśmy do końca. I bach. Rywale strzelali gola. Zostawaliśmy z niczym. Nasza wina, sami sobie zgotowaliśmy taki los. Mogliśmy zamknąć temat utrzymania szybciej. Teraz jesteśmy w bardzo trudnej sytuacji. I nawet nie możemy liczyć tylko na siebie. Walczyliśmy o bezpieczne miejsce ze Stalą Mielec, z innymi zespołami, a kończy się to tak, że my jesteśmy w absolutnie najgorszej sytuacji ze wszystkich.

W styczniu i w lutym było po Podbeskidziu widać większą determinację, większą mądrość.

Ale to tylko wrażenie, gdybyśmy dowieźli remisy ze Śląskiem i z Zagłębiem, patrzyłoby się na nas zupełnie inaczej.

Ale nie dowieźliście. 

Zabrakło nam właśnie tej mądrości, tego piłkarskiego cwaniactwa. W ogóle uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Wszyscy myśleli tylko, że chcemy wygrywać i wygrywać, chcemy punktować i punktować. Powtarzane to było w kółko, jak mantra, to się udzielało. I na początku rundy to było widać.

OBSTAWIAJ EKSTRAKLASĘ W FUKSIARZ.PL I ZGARNIJ CASHBACK DO 500 PLN BEZ OBROTU!

Potem przydarzyły się gorsze fragmenty, błędy, wyrwane mecze, po których pozostaliśmy z niczym i uważam, że może nam trochę brakować tej wiary. To nas hamuje. Weźmy takie spotkanie z Wisłą Płock. Dobrze graliśmy przez 15-30 minut. Ale, trzeba wiedzieć, to nic nie da! Nic. Trzeba tak grać 90 minut. Szło nam. Fajnie się układało. Było 1:0. A potem niepotrzebny faul, karny i 1:1. Każdy zespół zareaguje inaczej. Spada ta wiara. Przychodzi niepewność. Wydaje mi się, że trzeba być nastawionym na to psychicznie.

Każdy wiedział, że będziemy grać o utrzymanie, że gramy o ligowy byt. Na to trzeba być gotowym mentalnie. To kwestia każdego zawodnika. Jak podejdzie do tematu i to nie tylko w dniu meczu, bo to już za późno. Gotowym trzeba być jeden, dwa, trzy dni wcześniej. Wiedzieć, co nas czeka i być na to przygotowanym. To trochę szwankuje.

Michal Pesković - Podbeskidzie Bielsko-Biała

Sugerujesz, że piłkarze Podbeskidzia nie są dobrze przygotowani mentalnie?

Trudno powiedzieć. Ale nie rozumiem tego, że jeden mecz zagramy dobrze i wygramy, a potem drugi słabo i przegramy. Ta nieregularność, dziwaczna niestabilność mnie zadziwia. Przydałoby się pociągnąć serię. Wygraliśmy z Wisłą Kraków, byliśmy pewni siebie, szliśmy na Zagłębie Lubin i nie możemy tak przegrać tego meczu. Nie w taki sposób, nie w takim stylu. Pewność siebie i wiara są bardzo ważne. W tym mamy braki. Tego nie może zabraknąć z Legią. Każdy musi wierzyć, że możemy wygrać. Jasne, że to Legia, że to mistrz kraju, że to lider, ale to my gramy o utrzymanie i to nasza kwestia, żeby zdziałać coś na Łazienkowskiej. Jeśli cały zespół nie będzie zgodny, jeśli cały zespół nie będzie wierzył, to trudno będzie o wygraną.

Podbeskidzie ma argumenty piłkarskie, żeby się utrzymać?

Ma, ma. Punkty zgubiliśmy głupimi błędami. Kto się myli, ten traci punkty, tak to działa w tym sporcie. Myślę jednak, że mamy zespół na utrzymanie w Ekstraklasie. Jeśli potrafimy wygrać z Legią, z Wisłą, z Lechem, to nie jesteśmy przypadkową drużyną, siła w klubie jest. Trzeba tylko inaczej nastawić głowy.

Irytują cię błędy w defensywie? Bramkarz na nich sporo traci. 

Obrona każdego klubu robi błędy, ale my zrobiliśmy ich stanowczo za dużo, wykroczyliśmy poza średnią, poza skalę. Nie mam do nikogo pretensji. Zespół działa tak, że jeśli jeden zrobi błąd, reszta musi mocno pracować na to, żeby to naprawić. Wspólna praca. Z Wisłą Płock też remisowaliśmy po naszym błędzie. W drugiej połowie chcieliśmy wyjść mocniej, wyżej, agresywniej, samemu wymuszać pomyłki. Długo to nie wychodziło, ale z czasem coś tam zaczęło się dziać. Szkoda tylko, że nie udało się strzelić bramki, skończył się mecz.

Za miejsce w tabeli Podbeskidzia bardziej odpowiada defensywa niż ofensywa, prawda?

Zobacz na jedną statystykę – 59 straconych bramek. To mówi samo za siebie.

Nie da się ukryć. 

Dużo za dużo. Nikt nie stracił tyle goli, ile straciliśmy my. Ale to głównie przez jesień. Przez te 0:4, 0:5, 1:4 z końcówki. Bo na wiosnę, ile straciliśmy najwięcej? Dwie bramki w jednym meczu?

Cztery ze Śląskiem. 

Jeden taki mecz, a też nie przegraliśmy do zera. Dwa gole straciliśmy w samej końcówce. Cholera, naprawdę szkoda tego meczu. Z nami to jest tak, że bramki potrafimy strzelać. Tylko szkoda, że tak głupio tracimy.

Widać wzmożoną motywację w drużynie?

Nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy wszystko na szalę. Teraz jeszcze mamy wolne, ale jutro, kiedy pojawię się w szatni, chcę widzieć siłę i energię. Chcę widzieć motywację do walki o utrzymanie. W Warszawie każdy musi wierzyć, że się uda, nikt nie może zwątpić – od pierwszego zawodnika w wyjściowym składzie, przez każdego kolejnego i zmienników, po ostatniego rezerwowego.

Będziesz chciał zostać w Podbeskidziu po ewentualnym spadku?

Nie myślę o tym, nie wypada mi nawet. Różnie może być. Najlepszy scenariusz to taki, w którym Podbeskidzie wygrywa z Legią, Stal nie wygrywa ze Śląskiem i utrzymujemy się w lidze. Wtedy nie będę musiał głowić się, czy zostanę po spadku. Nie wiem, czy się utrzymamy, czy będzie cud, ale wiara musi być.

Długo grasz w piłkę, ale to chyba jeden z najtrudniejszych momentów w twojej karierze. 

Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi. Miałem pomóc w utrzymaniu w Ekstraklasie. Stać ten klub na to. Pięć lat pracowali na ten awans, niedobrze byłoby, jeśli tak by się to wszystko skończyło. Bielsko-Biała zasługuje na klub w Ekstraklasie.

ROZMAWIAŁ JAN MAZUREK

Fot. Newspix

Jan Mazurek

Jeśli dożyje stu jeden lat, będzie żył w trzech wiekach. Od 2019 roku na Weszło. Lubi rozmawiać z ludźmi i zadawać pytania. Jego ulubioną formą dziennikarską jest wywiad. Głównie polska piłka, ale niech ręka pańska chroni go od ograniczenia się w czymkolwiek.

Opublikowane 10.05.2021 14:17 przez

Jan Mazurek

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Weszło
11.06.2021

Kto będzie czarnym koniem Euro 2020?

Euro 2020 ma swoich faworytów. Francja, Portugalia, Belgia, Anglia, Włochy, Hiszpania, Niemcy, Chorwacja i Holandia to zespoły, które najczęściej wymienia się w kontekście walki o złoty medal europejskiego czempionatu. Nic dziwnego, wystarczy spojrzeć na ich wyniki z ostatnich lat, potęgi kadr, talenty poszczególnych graczy i cały historyczny kontekst, który często warunkuje takie przewidywania. Na Euro […]
11.06.2021
Weszło
09.06.2021

Święto wątpliwości. Czy wiemy coś o kadrze przed samym Euro?

– Wciąż dużo jest znaków zapytania – powiedział Paulo Sousa na konferencji prasowej po zremisowanym 2:2 meczu z Islandią. Ma rację. Po trzech marcowych spotkaniach eliminacyjnych i po dwóch czerwcowych towarzyskich próbach jesteśmy w kropce, żyjemy w niewiedzy. Jakim składem i jakim ustawianiem zagramy na Euro? Na co stać nas na europejskim czempionacie? Jaki jest […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

11 najlepszych niepowołanych na Euro

To będzie skład większych lub mniejszych rozczarowań. Pominęliśmy graczy, których reprezentacje nie zakwalifikowały się na Euro. Nie braliśmy też pod uwagę piłkarzy kontuzjowanych lub takich, którzy sami z siebie wypisali się z rywalizacji o miejsce w składzie na europejskim czempionacie. W naszej jedenastce najlepszych piłkarzy niepowołanych na Euro znaleźli się tylko tacy zawodnicy, których selekcjonerzy […]
06.06.2021
Weszło
02.06.2021

Polacy w Starej Leśniczówce. 10 ciekawostek o Unionie Berlin

Dlaczego Tymoteusz Puchacz wcale nie jest najdroższym piłkarzem w historii Unionu Berlin? Czy zaliczy miękkie lądowanie w Bundeslidze? Z kim rywalizować będzie Paweł Wszołek? Czy ma jakąkolwiek szansę na wywalczenie sobie miejsca w składzie? Dlaczego kibice Unionu Berlin nienawidzili Stasi? Co czyni ten klub romantyczną mekką groundhopperów? Dlaczego Union Berlin jest wyjątkowy? Oto dziesięć ciekawostek […]
02.06.2021
Weszło
31.05.2021

Niespokojny sezon niedźwiedzia. Co Rosja zdziała na Euro?

– Nie tworzymy wielkich planów pod Polaków i Bułgarów. Mecze towarzyskie są dla nas szansą, żeby przygotować się na start Euro, a konkretnie na Belgów – jasno zapowiedział Stanisław Czerczesow. Mecze Polaków z Rosjanami, głównie przez pryzmat historyczny i symboliczny, zawsze mają swój wyraz i swoją narrację, ale to nie Euro 2012, tylko przebieg Euro […]
31.05.2021
Weszło
30.05.2021

Mateusz Klich: Mój sezon w Premier League oceniam na celujący

Czy widzi się w pierwszej trójce najlepszych pomocników Premier League? Dlaczego swój sezon na angielskich boiskach ocenia na celujący? Co doradza mu Paulo Sousa? Jaką rolę w kadrze przewiduje dla niego portugalski selekcjoner reprezentacji Polski? Dlaczego sama atmosfera wyników nie zrobi? Na te i na inne tematy wypowiedział się Mateusz Klich podczas konferencji prasowej reprezentacji […]
30.05.2021
Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
1 miesiąc temu

Amatorka w zarządzaniu to i amatorka na boisku

Expert
Expert
1 miesiąc temu
Reply to  qdlaty81

Przynajmniej Pesković nie może sobie nic zarzucić, on zrobił swoje. Myślę że zawodnicy typu: Bashlay, Kocsics, Tulio, wcześniej Jaroch, Komor, Figiel, a nawet na jesieni Rundic czy Polacek to byli sabotażyści, boiskowa pomyłka. Dlatego tylko na jesieni dobijali do 40! straconych bramek i mieli fartownie 9 punktów. Przeciętnie grali Modelski, Ubbink, Frelek, Rzuchowski, Sierpina, Miakushko, Nowak, Wilson, Roginić. Chyba jedynymi wygranymi tego sezonu są: Biliński, Pesković, Janicki, Danielak, Sitek, Hora i może Niepsuj. Oni mogą jeszcze gdzieś pograć w ekstraklasie. Reszta raczej to max 1liga. Jeszcze pamiętam jak prezes Podbeskidzia chwalił się że mogą mieć budżet na poziomie 18-22mln zł co jak na beniaminka jest bardzo wysoki (Stal i Warta na poziomie 10-13 mln zł). I co z tych pieniędzy skoro nie potrafili nimi dobrze zarządzać!

Jan
Jan
1 miesiąc temu

Legia zagra u siebie z kibicami na trybunach i po meczu będzie wielka feta z okazji zdobycia mistrzostwa także wydaje mi się że jednak Legia zrobi wszystko by wygrać.

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
1 miesiąc temu
Reply to  Jan

By wygrac z Podbeskidziem ale nie ze Stala

Mariusz Rumak - Redemption
Mariusz Rumak - Redemption
1 miesiąc temu

Spadną z ligi jestem pewien

Expert
Expert
1 miesiąc temu

“Dopóki piłka w grze, wiele się jeszcze może wydarzyć”. Stal musi ugrać remis by być pewnym utrzymania co na pewno nie będzie łatwe we Wrocławiu. Nikogo jeszcze nie można przekreślać. Poczekamy do niedzieli.

Ranticom
Ranticom
1 miesiąc temu

jesli z taka obrona z rundiciem z janickim i bataszałajem czy jam im tam oni się utrzymają w lidze, to może się utrzymac absolutnie kazdy akurat peskvic jest soldnym bramkarzem nie wiem po co mu w cv taki rak

Olaf
Olaf
1 miesiąc temu

Chciałem przypomnieć że Stal nie musi wygrać w przeciwieństwie do Bielska. Stali wystarczy remis

Tak wam powiem
Tak wam powiem
1 miesiąc temu
Reply to  Olaf

Stali wystarczy porazka, jesli Bielsko nie wygra.

Olaff
Olaff
1 miesiąc temu

Stal ostatnio wygrała z Pogonią i Lechem , przegrała z Rakowem (dopiero po golu w ostatniej minucie doliczonego czasu) i wczoraj zremisowała z Legią. Grają każdy mecz na 0 z tyłu i z gry w ostatnich 4 meczach stracili tylko jedną bramkę plus jedna z karnego. Ze Śląskiem zagrają podobnie więc raczej co najmniej zremisują więc Podbeskidzie ratuje obecnie tylko matematyka bo na utrzymanie szanse poniżej 5 % .

Marek 0712
Marek 0712
1 miesiąc temu

Żadna drużyna w tej lidze nie powinna grać za to, że jakieś miasto na to zasługuje. Zawsze powinni grać aktualnie najlepsze drużyny w Polsce. Co prawda nawet te najlepsze w eliminacjach do europejskich pucharów nie potwierdzają zwykle tego, ale to już inna historia.

Tręchrzan
Tręchrzan
1 miesiąc temu

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”
Życie jest jak pudełko czekoladek; nigdy nie wiesz, na co trafisz 🙂

Expert
Expert
1 miesiąc temu
Reply to  Tręchrzan

Mając 9 pkt na jesieni i parodialną obronę. Jakie inne można mieć wnioski jak tylko będzie gra w walce o utrzymanie.

Cyklista Mike
Cyklista Mike
1 miesiąc temu

Ja czułem, że spadnął odkąd zobaczyłem, że na obronie popierdala tam Modelski XD

Anon
Anon
1 miesiąc temu
Reply to  Cyklista Mike

Za dużo Podbeskidzia nie widziałem. Włączyłem jeden z meczów. Patrzę, Model biega z opaską kapitana. Aż się przeżegnałem.

Aerth
Aerth
1 miesiąc temu

Problem Podbeskidzia jest taki, że Stali wystarczy nie przegrać we Wrocławiu i się utrzymuje niezależnie od tego, co się będzie działo w Warszawie.

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu
Reply to  Aerth

No bo z Legią wygrać w Warszewie to już formalność.

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

Nie wiem jaka druzyna liczy, że zdobędzie 25p i się utrzyma.

Hulk Hogan ze Szwecji
Hulk Hogan ze Szwecji (@hulk-hogan-ze-szwecji)
1 miesiąc temu
Reply to  Kikk

Podbeskidzie

Juri86
Juri86
1 miesiąc temu
Reply to  Kikk

przecież oni już mają 25 punktów czyli liczą że będą mieli 28 helloł panowie coś wam nie styka z logiką

Juri86
Juri86
1 miesiąc temu

nie no gdyby nie gol Rakowa w ostatniej minucie Podbeskidzia już by nie było. ok muszą wierzyć, ale to jest chyba dużo za późno. Stal wygrała z Pogonią i Lechem , zremisowała z Legią. oni poza zwycięstwem z Lechem nie zrobili nic aby dać sobie szansę

Kibic82
Kibic82
1 miesiąc temu

Takich straconych punktów, to Stal może trzy razy więcej wymienić niż Podbeskidzie.
Napewno Stal o wiele lepiej się prezentowała.

Oj tam
Oj tam
1 miesiąc temu

Coś dziwnie w kościach czuje, że piłkarze Legii nie zrobią zbyt wiele, by przeszkodzić bielszczanom w zdobyciu kompletu punktów….

jacenty
jacenty
1 miesiąc temu
Reply to  Oj tam

Przecież lepiej jechać do Bielska niż do Mielca.Krótsza droga i większe miasto

Gerard
Gerard
1 miesiąc temu
Reply to  jacenty

Krótsza droga od której strony? Czeskiej! Ważniejsza jest renomona klubu a nie wielkość miasta

Day Q
Day Q
28 dni temu
Reply to  Gerard

Znowu z tą renomą to tak nie przesadzaj. A co do miasta, to rzeczywiście nie ma absolutnie co porównywać. Nie tylko o wielkość chodzi.

Suche Info
12.06.2021

Robak: Rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było

Marcin Robak po sezonie odchodzi z Widzewa Łódź. Doświadczony piłkarz poinformował o tym za pośrednictwem swojego fanpage’a na Facebooku.  Były król strzelców Ekstraklasy odniósł się do spekulacji dotyczących jego dalszej gry dla Widzewa.  – Chciałem przekazać kibicom i podkreślić, że rozmów dotyczących mojej przyszłości nie było. W czwartek zostałem poinformowany przez władze klubu, iż jutrzejszy […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Wojtkowiak kończy karierę, ale zostanie w Lechu

Dzisiejszy mecz II ligi pomiędzy Stalą Rzeszów a Lechem II Poznań był ostatnim występem w zawodowej karierze Grzegorza Wojtkowiaka. Klub z Wielkopolski ogłosił, że od teraz 37-latek będzie członkiem sztabu szkoleniowego w akademii zespołu. Wojtkowiak rozegrał w tym sezonie ligowym 19 spotkań, do tego doszedł jeden mecz w Pucharze Polski. Rezerwy Lecha po ciężkim booku […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Cracovia zakontraktowała reprezentanta Gruzji

Trwa ofensywa transferowa Cracovii. Klub z Krakowa w ostatnich dniach zakontraktował dwóch młodzieżowców z pierwszej ligi, ale błyskawicznie wrócił w bardziej znajome rejony. Wczoraj piłkarzem Pasów został Duńczyk Mathias Hebo Rasmussen, a dziś ogłoszono, że do zespołu dołączy również Gruzin Otar Kakabadze.  To prawy obrońca, który ostatni sezon spędził w drugiej lidze hiszpańskiej. Rozegrał w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Legia ściąga piłkarza z Salzburga

Peter Pokorny, 19-letni słowacki defensywny pomocnik jest blisko przejścia do Legii. Taką informację podał Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Pokorny ma w CV Red Bull Salzburg, ale tego klubu – delikatnie mówiąc – nie podbił. Nawet tam nie zadebiutował w pierwszej drużynie. Red Bull regularnie go wypożycza, ostatnio do St.Poelten. I tam Pokorny grał regularnie, 29 […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Barcelona stawia ultimatum Dembele?

Wiadomo, że Dembele to utalentowany piłkarz, ale też niezwykle trudny w prowadzeniu. Potrafił olać Borussię Dortmund, wtedy swojego pracodawcę, w nieładny sposób, czy zaspać na trening, bo – krótko mówiąc – grał w grę. Teraz sytuacja jest inna, ale Barcelona chce postawić go do pionu. Stawia mu ultimatum. Mianowicie Francuz ma kontrakt do 2022 roku […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Szczęście trzeba rwać jak świeże wiśnie (2)

Wielu próbowało przekonywać, że żyć się nie tylko da, ale nawet warto. Życie jako takie opiewano w wierszach, powieściach. Piosenkach, serialach. Reklamach produktów na potencję, abecedariuszach. Opowieściach przy wódce i zakąsce, filmach jak “Big Fish”. Większości się nie udało. Przynajmniej nie na dłuższą metę. I trudno się dziwić. Temat jest oporny.  Ale w zgodnej opinii, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Brown Forbes odejdzie z Wisły

Jak poinformował Piotr Koźmiński z WP Sportowych Faktów, Felicio Brown Forbes jest bliski odejścia z Wisły Kraków do chińskiej ekstraklasy. Biała Gwiazda ma na nim zarobić. Konkretnie 400 tysięcy euro. Ta kwota może jeszcze wzrosnąć o kolejne 100 tysięcy, które będą do wypłaty przy spełnieniu określonych warunków. Sam piłkarz też zyska finansowo na przeprowadzce, bo […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

ARENA WSTYDU | EUROVLOG #2

12.06.2021
Brama dnia
12.06.2021

Figo szokuje Anglików, a Błaszczykowski Rosjan. Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszym głosowaniu uznaliście, że “Bramę dnia” zdobył Antonio Conte podczas pierwszego meczu Włochów na Euro 2000. Dzisiaj również wyciągnęliśmy dla was smaczek z belgijsko-holenderskiego turnieju. I mamy również wspomnienie z Euro 2012. Zapraszamy do wyboru “Bramy dnia” wraz z naszymi partnerami z firmy Gatigo. JAKUB BŁASZCZYKOWSKI VS ROSJA (2012) Dokładnie dziewięć lat temu reprezentacja […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Nuno Espirito Santo o krok od Evertonu

Everton ma nowego menadżera. No, nowy menadżer jest o krok, tak podaje Fabrizio Romano. Ma nim zostać Nuno Espirito Santo. Zdaniem dziennikarza do podpisania umowy brakuje już bardzo niewiele. Strony są dogadane, jeszcze tylko ostatnie szczegóły i Portugalczyk w ciągu najbliższych dni ma przejąć stery w zespole. Tym samym trenera musi sobie poszukać Wolverhampton, z […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Ostatni taki samuraj (2)

Nie jestem zdziwiony, że wielu denerwował. Przy czym doskonale zdaję sobie sprawę, że zdecydowanie lepiej pasowałby tu jakiś soczysty wulgaryzm. Pewnie gdyby piłkarz z podobnym stosunkiem do swojego zawodu trafił się w moim ukochanym klubie, powiesiłbym sobie na ścianie tarczę do rzutek z jego fotografią. A przecież mój ukochany klub jest mimo wszystko odrobinę mniej […]
12.06.2021
Prasówka
12.06.2021

Boniek: Kapustka? Sousa uznał, że dwa gole i dwie asysty w lidze to za mało

Sobotnia prasa tym razem w nieco okrojonej formie ze względu na problemy platformy, z której pobieramy gazety. Ale i tak kilka ciekawych rzeczy dotyczących reprezentacji się znalazło, jest też duża rozmowa z Łukaszem Piszczkiem.  PRZEGLĄD SPORTOWY Zmiana sposobu gry reprezentacji pokazała problemy na bokach pomocy. (…) Rybus mógłby zagrać na lewej stronie, lecz przez pół […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Mbappe: – Jeszcze nie wiem, czy PSG to dla mnie najlepsze miejsce

Każda drużyna świata chciałaby mieć u siebie Kyliana Mbappe, to oczywiste, bo chłopak ma wszystko, żeby w przyszłości zdobyć Złotą Piłkę. Na razie jednak jest piłkarzem PSG i dopóki obowiązuje go kontrakt, czyli do 2022 roku, trudno wierzyć, by to się zmieniło. Natomiast sam zawodnik nieco podgrzał atomosferę w tym temacie. W rozmowie z “France […]
12.06.2021
Weszło
12.06.2021

Mistrzowie drugiego planu – nieoczywiści bohaterowie Euro 2020. Grupy D-F

Obowiązek obowiązkiem jest, piosenka musi posiadać tekst. Euro też ma swoje zasady – musi wszak posiadać swoich bohaterów, czasami takich nieoczywistych, przynajmniej dla przeciętnego widza. 2016 rok to idealny przykład. W finale Mistrzostw Europy piłkę do siatki pakował nie Cristiano Ronaldo, nie Antonine Griezmann, lecz Eder. Chłop który odbił się od Premier League, a w […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Piszczek: – W BVB zostawiłem dużo Polski

Łukasz Piszczek pożegnał się z Borussią Dortmund i w przyszłym sezonie będzie zajmował się już tylko sprawami LKS-u Goczałkowice. W rozmowie z Łukaszem Olkowiczem z Przeglądu Sportowego opowiada o swoim rozstaniu z klubem z  Północnej Westfalii.  Piszczek najlepsze lata swojej kariery spędził właśnie w BVB. – Borussia rozwinęła pod kątem taktycznym, zobaczyłem, jakie charaktery dobrać […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Sterling i Henderson idą śladami Rashforda

Rok temu Marcus Rashford otrzymał Order Imperium Brytyjskiego. Od tamtego momentu może tytułować się klasą orderu MBE. Wszystko to dlatego, że w okresie pandemii, kiedy brytyjski rząd chciał znieść na okres wakacji bony żywnościowe dla dzieci z najbiedniejszych rodzin, z których rok w rok korzysta prawie półtora miliona dzieci, on postanowił interweniować i dopiął swego, […]
12.06.2021
Suche Info
12.06.2021

Vesović zostanie w Ekstraklasie?

Zwykle świetnie poinformowany Janekx89 poinformował, że bardzo prawdopodobne jest, że Marko Vesović zostanie w Ekstraklasie. Ponoć najbardziej możliwym kierunkiem jest Kraków.  🔜Na krakowskim Rynku powiadają, że Marko Vešović🇲🇪 prawdopodobnie pozostanie w Ekstraklasie. 😏 pic.twitter.com/1JKtxa3y4W — Janekx89 (@janekx89) June 11, 2021 Marko Vesović rozstaje się z Legią wraz z wygaśnięciem jego kontraktu 1 lipca 2021. Pożegnanie […]
12.06.2021