post
Przemysław Michalak

Opublikowane 06.05.2021 10:32 przez

Przemysław Michalak

Sebastian Milewski w zeszłym sezonie jako młodzieżowiec miał w zasadzie abonament na grze w Piaście Gliwice i radził sobie całkiem przyzwoicie. W tych rozgrywkach funkcjonował już bez bariery ochronnej w postaci nowego przepisu i mimo to jesienią szybko ponownie stał się podstawowym zawodnikiem drużyny Waldemara Fornalika. Runda wiosenna okazała się jednak dużym zjazdem: 23-letni pomocnik ani razu nie wybiegł na boisko w podstawowej jedenastce. Co jest powodem takiego stanu rzeczy? Dlaczego w tym sezonie już nie zagra? Czemu, mimo że sam skorzystał, nie popiera przepisu o młodzieżowcu? Jaka wygląda sprawa z jego kontraktem, który wygasa w czerwcu? Czy było coś na rzeczy z Lechem Poznań i jest na rzeczy z Arką Gdynia? Co na stałe pozostanie mu z grania na skrzydle? Zapraszamy. 

Podejrzewam, że w ostatnim czasie jesteś w rozdarciu jeśli chodzi o nastrój. Drużynie idzie świetnie, ale dla ciebie ta runda jest najsłabsza z dotychczasowych w Ekstraklasie.

Zespół wygrywa, więc atmosfera jest świetna. Wyniki zawsze ją napędzają. Z tego jestem zadowolony, jak wszyscy w naszej szatni. Nie jestem jednak zadowolony z tego, że mój wkład w wiosenne wyniki jest nieduży. Normalna sytuacja, każdy na moim miejscu czułby to samo. Gram teraz dużo mniej niż wcześniej. Wydaje mi się, że po części jest to spowodowane tym, że zdrowotnie pechowo zacząłem 2021 rok. Okres przygotowawczy był krótki, a ja straciłem tydzień podczas obozu w Turcji i nie przepracowałem go optymalnie. Być może miało to znaczenie u trenera, gdy wybierał skład na pierwsze spotkanie. Potem wypadłem też na dwumecz z Pogonią Szczecin. Zawsze chodziło o drobne urazy, ale utrudniały sprawę i wybijały z rytmu. Teraz niestety pauzuję już do końca sezonu, w dwóch ostatnich kolejkach nie zagram. A pomijając kwestie zdrowotne, skoro chłopaki od początku rundy dobrze punktowali, trener siłą rzeczy rzadko dokonywał jakichś zmian w składzie.

Co ci aktualnie dolega?

Mam drobny problem z tzw. guzowatością. Fachowo nazywa się to chorobą Osgood-Schlattera. To uraz przeciążeniowy, więc po prostu muszę odpoczywać i odciążać nogę, żeby więzadło w kolanie nie szarpało narośli na kości piszczelowej. Samo więzadło na szczęście nie zostało uszkodzone, dopiero co miałem robione badania. Na okres przygotowawczy po urlopie powinienem być w pełni gotowy.

Skoro straciłeś część zimowego obozu, od razu byłeś przygotowany, że ta runda może być trudniejsza od poprzednich?

No właśnie nie. Nie spodziewałem się, że będę grał aż tak mało. Jakieś tam wejścia z ławki zaliczałem, ale całościowo niewiele uzbierałem.

Dokładnie 70 minut, a za nami już 14 kolejek.

No więc właśnie. Trudno, żebym był z tego zadowolony. Chciałbym mieć większy wpływ na postawę zespołu.

Piast poradzi sobie w Częstochowie z Rakowem?

Raków - 2.20, X - 3.30, Piast - 3.35

Bardziej byłeś “ofiarą” dobrych wyników Piasta czy własnej formy?

Trudno powiedzieć. Mamy na tyle mocny skład, że praktycznie na każdej pozycji jest duża rywalizacja. Na początku trener postawił na innych zawodników i wygraliśmy z Wisłą Kraków, mimo że przegrywaliśmy już 0:3. To pewnie utwierdziło go w jego wyborach i dalej szedł tą drogą. Wyniki cały czas mieliśmy dobre, więc nie było powodu, żeby szukać nowych rozwiązań w składzie. Wydaje mi się, że bardziej chodziło o to, niż bezpośrednio o moją formę. Nie lubię sam mówić o sobie, ale na treningach naprawdę czułem się mocny, dobrze mi się pracowało.

Ostatnie miesiące chyba są dla ciebie o tyle zaskakujące, że jesienią dość szybko na stałe wskoczyłeś do składu, mimo że nie byłeś już młodzieżowcem. Wydawało się wręcz, że w takim razie twoje akcje nieco wzrosły.

Byłem zadowolony z tego, jak to wygląda, że po sezonie, w którym moim atutem był także wiek, teraz już bronię się samą grą. Pozytywnie nastrajałem się na wiosnę, ale tym razem rzeczywistość wygląda inaczej niż sobie planowałem. Na razie nic nie zmienię, pozostaje mi kibicować chłopakom na finiszu sezonu.

Jesienią grałeś nawet więcej niż się spodziewałeś? Zapewne miałeś trochę obaw, że po utracie statusu młodzieżowca może być trudniej o regularne występy.

Większych obaw nie miałem. Wiedziałem, że być może będę dostawał trochę mniej minut, ale tylko tyle. Wyszło tak, że dość szybko wywalczyłem sobie plac i już praktycznie do końca rundy go nie oddawałem. Znów będę siebie oceniał: sądzę, że mimo wcześniejszej zmiany pozycji, nie straciłem na wartości jako piłkarz i pokazałem trenerowi, że warto na mnie dalej stawiać – obojętnie, w jakiej roli. Udało się też strzelić dwa gole. Nie chciałem na tym poprzestać – przed sezonem celowałem w trzy bramki, podobnie jak w poprzednim. W obu przypadkach kończyłem na dwóch, więc pozostaje niedosyt. Co do mojego statusu jesienią – był dobry, nie powiedziałbym jednak, że lepszy niż wcześniej.

Jedyny minus dotyczący jesieni to chyba skromny udział w europejskich pucharach. Na samym początku sezonu grałeś mało, a akurat wtedy rywalizowaliście w eliminacjach Ligi Europy.

Tak, tego trochę szkoda. Z Hartbergiem siedziałem na ławce, z Dinamem Mińsk i FC Kopenhaga wchodziłem na końcówki. Ale z drugiej strony, przynajmniej odrobinę mogłem się pokazać. Dla mnie były to pierwsze mecze w pucharach, duża sprawa.

Na jakiej pozycji wiosną rywalizowałeś? Wchodziłeś na przykład za Vidę na skrzydło, potem za Chrapka do środka pola.

Nie było to jasno określone. Również na treningach grałem raz tu, raz tam, w zależności od potrzeby.

To już mniej więcej półtora roku, odkąd częściej grasz na skrzydle niż w środku pomocy. Coś z tej zmiany zostało u ciebie na stałe?

Jeszcze nie można mówić o pełnej swobodzie, ale nie mam już blokady, żeby wejść w drybling, spróbować pojedynku. Na początku grając na boku bałem się ryzyka, funkcjonowałem w trybie “byle nie stracić”. Teraz jest inaczej, zrobiłem postępy w grze ofensywnej. Zazwyczaj pierwsza moja myśl po odbiorze to podanie do przodu, wcześniej tak nie było. A jak wpadły pierwsze gole, apetyt wzrósł i zaczęło mi zależeć, żeby mieć liczby, czyli bramki i asysty. Z jednej strony cieszę się z tej zmiany, z drugiej nadal czuję, że moja nominalna pozycja to środek pola.

Tak generalnie przepis o młodzieżowcu bardziej ci pomógł czy zaszkodził?

Nie no, zdecydowanie mi pomógł. Gdybym w tamtym sezonie nie był młodzieżowcem, nie wiadomo, jak by to wyglądało z minutami. A tak po odejściu Patryka Dziczka grałem praktycznie wszystko, tylko raz musiałem pauzować. Na pewno ja i chłopaki w innych klubach na tym przepisie skorzystaliśmy, ale czy jest on sprawiedliwy? Od początku mówiłem, że tak średnio. Dziś wiek mnie już nie chroni, muszę zwyczajnie walczyć o swoje jak zawodnicy w większości silniejszych lig. Przychodząc do Piasta wiedziałem, że nowy przepis może mi pomóc i faktycznie tak się stało. Mimo to nie jestem jego zwolennikiem.

W ubiegłym sezonie praktycznie miałeś abonament na skład Piasta.

No tak było, co tu kryć. Uważam jednak, że każdy powinien pracować na siebie dzień po dniu, niezależnie od tego, czy jest 18-latkiem, czy 36-latkiem i niech trener decyduje na podstawie aktualnej formy. W Sosnowcu rozegrałem 23 mecze w Ekstraklasie bez podpórek. Ten przepis młodym pomaga, toruje im drogę do gry, ale tracą na tym nieco starsi zawodnicy. Do niedawna na tym korzystałem, teraz samemu jestem po drugiej stronie.

Jak wygląda sprawa twojej przyszłości? Umowa wygasa ci w czerwcu.

Rozmawiamy z Piastem na temat ewentualnego przedłużenia kontraktu, ale na tę chwilę nic się nie wyjaśniło. Myślę, że najpóźniej za miesiąc wszystko stanie się jasne. Zostało półtora tygodnia do końca sezonu i potem zaczną się poważniejsze negocjacje. Wtedy będzie już wiadomo, które miejsce zajęliśmy i jakie będą cele klubu na nowy sezon.

Masz opcję przedłużenia w obecnej umowie?

Miałem. Zostałaby automatycznie przedłużona gdybym rozegrał określoną liczbę minut, ale nie spełniłem tego warunku i już nie spełnię. Albo przedłużę kontrakt w normalnym trybie, albo zostanę wolnym zawodnikiem.

Ze strony klubu jest deklaracja o chęci dalszej współpracy?

Tak. Rozmawiałem już z trenerem Fornalikiem i dyrektorem sportowym Bogdanem Wilkiem. Mój agent też rozmawiał z dyrektorem i prezesem. Chęci są. Zobaczymy.

W sierpniu tamtego roku łączono cię z Lechem Poznań. Było coś na rzeczy?

Do mnie nikt w tej sprawie nie pisał i nie dzwonił. Być może ktoś się odzywał do agenta. Wtedy go o to nie pytałem, ale sądzę, że w razie czego by mi o wszystkim powiedział. Generalnie temat znałem z mediów.

Teraz z kolei pisze się, że jesteś celem transferowym Arki Gdynia.

Niedawno po treningu najpierw Gerard Badia zapytał mnie, czy to prawda, a potem w szatni odczytałem wiadomość od znajomego z linkiem do artykułu. O tym zainteresowaniu też dowiedziałem się z mediów, byłem zaskoczony. Ja żadnych sygnałów nie otrzymywałem. Jeżeli coś się działo, to co najwyżej między klubami. Arka też ma jeszcze o co walczyć w tym sezonie, może z czasem coś się wyklaruje. A na razie się leczę i czekam na ostatnie mecze.

rozmawiał PRZEMYSŁAW MICHALAK

Fot. FotoPyK

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 06.05.2021 10:32 przez

Przemysław Michalak

#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Weszło Extra
14.06.2021

Podejście zmienił o 180 stopni, charakter nie. Historia Jakuba Świerczoka

Jakub Świerczok jest dziś naszą główną nadzieją na wsparcie Roberta Lewandowskiego w ataku. W reprezentacji Polski to nadal totalny żółtodziób, choć w przyszłym roku dobije do trzydziestki, a już dziewięć lat temu grał na poziomie Bundesligi. Nim jednak znalazł się w tym miejscu, w którym jest obecnie, musiał przejść długą, pełną wybojów drogę. Z pewnością […]
14.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Trener Lavicka nie wiedział nawet, że nie jestem już młodzieżowcem”

Konrad Poprawa to dowód na to, że w ciągu paru tygodni sytuacja w piłce może się diametralnie zmienić. Jeszcze marcu był nastawiony na to, że latem odejdzie ze Śląska Wrocław jako zawodnik drugoligowych rezerw. Gdy jednak nowym trenerem WKS-u został Jacek Magiera, 23-letni stoper dostał swoją szansę w Ekstraklasie, wykorzystał ją i przedłużył kontrakt, a […]
10.06.2021
Weszło
09.06.2021

Tomasz Kupisz: Dokonaliśmy z Salernitaną czegoś wielkiego

Tomasz Kupisz po siedmiu latach znów stanie przed szansą pokazania się w Serie A, ponieważ awansował do niej z Salernitaną. W Chievo poprzestał na jednym 23-minutowym występie. Potem na długie sezony zapuścił korzenie w Serie B, a niedawno na moment zszedł nawet do trzeciej ligi włoskiej. Wreszcie w ósmym klubie na drugim szczeblu udało mu […]
09.06.2021
Weszło
06.06.2021

Łukasz Bereta: Mam nadzieję, że Ruch Chorzów pozostanie przy planach dwuletnich

Łukasz Bereta latem 2019 roku porzucił posadę trenera w Gwarku Ornontowice i przestał nauczać w szkole, żeby ratować Ruch Chorzów, który wówczas spadł do III ligi. Początki miał najtrudniejsze z możliwych, bo pracownicy klubu w akcie desperacji opowiedzieli mediom o swojej sytuacji, drużyny praktycznie nie było, a klub znajdował się na skraju upadku. “Niebiescy” musieli […]
06.06.2021
Weszło
05.06.2021

Konferencja Łukasza Fabiańskiego. “Stać nas na powtórzenie wyniku z Francji, a może i coś więcej”

W sobotę gościem na konferencji prasowej był Łukasz Fabiański. Dziennikarze pytali go o rywalizację ze Szczęsnym, bramkę straconą z Rosją, rywalizację ze Szczęsnym, zgrupowanie inne niż poprzednie, możliwości drużyny, warsztat Paulo Sousy i rywalizację ze Szczęsnym. Spisaliśmy najciekawsze wątki.  Konferencja prasowa Łukasza Fabiańskiego w Opalenicy O tym, czy czuje już atmosferę EURO: Przyznam szczerzę, że […]
05.06.2021
Weszło
05.06.2021

Aleksander Buksa w Genoi. Dlaczego może być mu ciężko?

Przyszłość Aleksandra Buksy wreszcie się wyjaśniła. Po wygaśnięciu umowy z Wisłą Kraków zostanie piłkarze Genoi. Biorąc pod uwagę, jakie nazwy przewijały się po drodze w jego kontekście (m.in. Borussia Dortmund i FC Porto) można stwierdzić, że z dużej chmury spadł średni deszcz. A mimo to nawet w ekipie “Rossoblu” utalentowany 18-latek nie będzie miał łatwo […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 13
Subscribe
Powiadom o
guest
13 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Radoo96
Radoo96
1 miesiąc temu

70 minut w 6 meczach kochany Panie redaktorze 🙂

Radoo96
Radoo96
1 miesiąc temu

Super, teraz mega czytelnie. Pozdro 🙂

Adrian
Adrian
1 miesiąc temu
Reply to  Radoo96

Ojojoj jak słodko! Może chcecie Somersby do tego?

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu

Bardzo zdolny młody człowiek.
Chyba najlepszy piłkarz wśród aktorów i i najlepszy aktor wśród piłkarzy.
Przy każdym zetknięciu z przeciwnikiem drze się tak, jakby mu nogę urwano.
Ale szybko się regeneruje i po chwili biega jak zając. Pole karne przeciwnika to teren łowny
tego zdolniachy. Sędzia Marciniak stał się ofiarą jego popisów, dał karnego po którym cała szatnia pokładała się ze śmiechu.
Daleko zajdzie, wszędzie potrzebni są aktorzy.

Rozwiazany worek trafień
Rozwiazany worek trafień
1 miesiąc temu

Zgadzam się w 100 %. Tutaj akcja na poparcie słów Pana nade mną https://youtu.be/N6qCQnbguFU

Spartakus pogromca PISowskiej bandy złodziei
Spartakus pogromca PISowskiej bandy złodziei
1 miesiąc temu

Te wywiady są z coraz większymi ogórami.

Paweł
Paweł
1 miesiąc temu

Bo większość kopaczy zdążyła już się obrazić 🙂

RMcz
RMcz
1 miesiąc temu

A ja lubię takie poczytać.

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
1 miesiąc temu

Teraz już pogromca PiS.
Co dalej, kto będzie następny?
Ogarnij się, zacznij brać leki przepisane przez lekarza.
Bo Cię kolego zamkną w psychiatryku.

Adamil
Adamil
1 miesiąc temu

No tak… Jak był młodzieżowcem to mu przepis nie przeszkadzał, teraz jest jego przeciwnikiem.

Gmoch
Gmoch
1 miesiąc temu

Nie wiem jaki cel miał ten wywiad poza wierszówką i wklepaniem treści, żeby coś tam było. Wywiad ze słabym piłkarzem, który nie mieści się w składzie przeciętnej drużyny ekstraklasy. Niby coś tam grał, ale to dżemik III klasy, już chyba zawekowany. To jeszcze nic, bo nawet wywiady z piłkarzami z okręgówki mogą być ciekawe. Podobnie jak cykl “znowu w życiu mi nie wyszło”.

Tu jednak gostek nie ma totalnie nic ciekawego do powiedzenia, nic do przekazania. Sam raczej też nie jest na tyle ciekawym kąskiem, by kibice (nawet Piasta) drżeli o przedłużenie kontraktu. Ot, odejdzie to wprowadzi się kogośtam ze składu i nie będzie różnicy. Trochę takie masło maślane. Macie podobne wrażenia?

Acardo
Acardo
1 miesiąc temu

Polska piłka to musi mieć naprawdę nadmiar utalentowanych zawodników skoro taki Milewski na wiosnę praktycznie nie gra.
Miałem okazję obserwować go na żywo – także jeszcze w meczach Sosnowca – i jest to jeden z lepiej grających zawodników między liniami, dobry zarówno na 6 jak i na 8.
Problem w tym, że Fornalik zaczął ustawiać go na skrzydle i generalnie Fornalik nie lubi młodych.
Powinien odejść z Piasta.

Suche Info
16.06.2021

Najbardziej kuriozalny gol w historii futbolu? Haiti ma swojego kandydata

Minionej nocy reprezentacja Haiti zmierzyła się z Kanadą w drugiej rundzie eliminacji do Mistrzostw Świata. Zadania prostego nie miała – to nie oni byli faworytem, to nie oni wygrali pierwszy mecz.  Mimo tego do przerwy Kanada prowadziła tylko 1:0. Haiti miało więc niewielką szansę na odwrócenie wyników rywalizacji i awans do ostatniej fazy. Wszystko jednak […]
16.06.2021
Suche Info
16.06.2021

Legia Warszawa zmierzy się ze starym znajomym?

Chociaż do drugiej rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów jest jeszcze Legii Warszawa bardzo daleko, stołeczny klub poznał potencjalnych rywali w tej fazie rozgrywek. W grę wchodzi pięć klubów. Jeden z nich prowadzi stary znajomy Wojskowych.  Żeby do tego doszło, Legia musi najpierw pokonać faworyzowane Bodo/Glimt. Wówczas może zawalczyć z Omonią Nikozja, którą trenuje były szkoleniowiec warszawskiej […]
16.06.2021
Prasówka
16.06.2021

PRASA. Liderzy kadry zawiedli na boisku i poza nim

W środowej prasie mamy nie tylko bieżączkę z mistrzostw Europy, ale też na przykład sylwetki… Przemysława Tytonia i Karola Linettego w kontekście reprezentacyjnym, analizę błędów ze Słowacją i komentarze dotyczące Paulo Sousy. Z rzeczy pozaligowych – Podbeskidzie przedstawiło plan działania.  PRZEGLĄD SPORTOWY Najważniejsi piłkarze kadry całkowicie rozczarowali. Zarówno na boisku, jak i poza nim. Liderzy […]
16.06.2021
Weszło
16.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE: Mbappe do sztafety na 100 metrów!

Kolejny odcinek Stanu Euro! Dzisiaj zaprasza was taki Dobry Skład – Olkiewicz, Milewski, Janczyk, Paczul! Zapraszamy serdecznie.
16.06.2021
Weszło
15.06.2021

NO I W DUPĘ | Smykałka #7

15.06.2021
Weszło
15.06.2021

“Pomagamy sportowi, a sport pomaga nam”

Jak wygląda pozyskiwanie ambasadorów i czy to się w ogóle opłaca? Jakie plany na ten i na przyszły rok ma firma Orlen, która stała się największym sponsorem polskiego sportu? Czy wkrótce będzie też sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski? O tym rozmawiamy z Agatą Pniewską, dyrektorem biura marketingu sportowego, sponsoringu i eventów.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Tomasz Frankowski: Z racji sympatii wziąłbym Grosickiego na Euro 2020

Tomasz Frankowski wziął udział w programie “Gość Radio Zet” i mocno skrytykował postawę reprezentacji Polski. Ma szczególnie żal do Grzegorza Krychowiaka, bo według niego tak doświadczony gracz nie może popełniać tak prostych błędów. Ponadto uważa, że niepowołany na turniej Kamil Grosicki w ostatnim kwadransie byłby w stanie dać pozytywny impuls. –  Kiedy w dużych imprezach […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

POLSCY KIBICE TO FRAJERZY I EUROVLOG #4

Nadajemy z Rosji! Konkretnie nasz nieoceniony globtroter z Kielc, Jakub Białek. Zapraszamy na kolejny odcinek Eurovloga, w którym z wiadomych względów nie będzie zbyt wiele uśmiechów. Ale i tak jest zacnie, i tak warto. Jest ekskluzywnie, proszę państwa.
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Jakub Błaszczykowski zostanie odznaczony przez prezydenta

Jakub Błaszczykowski za całokształt kariery piłkarskiej i działalność charytatywną zostanie przez  Andrzeja Dudę wyróżniony Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski – poinformował rzecznik prezydenta,  Błażej Spychalski.  To drugie w hierarchii odznaczenie cywilne w kraju. Błaszczykowski to kolejny piłkarz, który otrzyma to odznaczenie. W marcu tego roku Robert Lewandowski również został kawalerem Orderu Odrodzenia Polski. Zawodnik Wisły […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

KKS Kalisz awansował do finału baraży o 1. ligę

KKS Kalisz po rzutach karnych pokonał Wigry Suwałki i w sobotę zmierzy się finale baraży o 1. ligę ze Skrą Częstochowa. Po 90. minutach był remis 2:2, a w dogrywce żadna z drużyn nie była w stanie strzelić bramki, tak więc o wszystkim zadecydował konkurs jedenastek, w który kaliszanie wygrali 4:2.  Bohaterem KKS-u został Maciej […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Radomiak zatrzyma Rossiego i wyjedzie na zgrupowanie?

Radomiak Radom dopiero co skończył sezon 1. ligi, jednak długo odpoczywał nie będzie. Sezon Ekstraklasy rusza już 23 lipca, więc beniaminek wkrótce rozpoczyna przygotowania do rozgrywek. Udało nam się ustalić, jak ma wyglądać lato w zespole trenera Dariusza Banasika. Drużyna może się udać na zgrupowanie, a przygotowania rozpocznie 28 czerwca. Dwa tygodnie urlopów otrzymali zawodnicy […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Nawałka: – Nie skreślajmy jeszcze tej reprezentacji

Adam Nawałka ostatnimi czasy bardzo rzadko udziela się w mediach, ale w rozmowie z “WP Sportowe Fakty” zdecydował się odnieść do reprezentacji Polski. Były selekcjoner kadry uważa, że nie można tracić wiary i jest przekonany, że z Hiszpanią zobaczymy zespół, który będzie dobrze przygotowany pod względem mentalnym. – Zespół znalazł się w trudnej sytuacji i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Ballack: – Lewandowski nie miał wsparcia

Robert Lewandowski spotyka się ze sporą – i słuszną – krytyką, ale są tacy, którzy kapitana reprezentacji Polski biorą w obronę. Na przykład Michael Ballack, który jest obecnie telewizyjnym ekspertem. Ballack stwierdził: – Można się było tego wszystkiego spodziewać. Reprezentacja Polski potwierdziła, że jest zbyt słaba. Lewandowski nie ma wystarczającego wsparcia. Reszta zespołu musi być […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

OFICJALNIE: Maik Nawrocki wypożyczony do Legii

Mówiło się o tym ruchu od jakiegoś czasu, a dzisiaj mamy potwierdzenie. Maik Nawrocki został piłkarzem Legii na zasadzie wypożyczenia. To wypożyczenie potrwa do końca sezonu 21/22, ale Legia ma opcję transferu definitywnego. Poprzednią rundę Nawrocki spędził w Warcie i cóż, nie podbił Poznania. Zagrał w trzech ostatnich spotkaniach Warty, w tym ze Śląskiem, kiedy […]
15.06.2021
Weszło Extra
15.06.2021

Miły, milutki. Bajka o N’Golo Kante

N’Golo Kante pokazuje wszystkie zęby. To jego charakterystyczny urzekający uśmiech. Kupuje nim wszystkich. Wtedy jeszcze tylko w nadsekwańskim Suresnes, ale minie kilka lat i w jego bezpretensjonalności zakocha się cały piłkarski świat. Ubrany jest w niebieski t-shirt z nadrukiem. Stoi w drugim rzędzie. Z przodu, przed nim, sytuuje się dwóch chłopców. Ksywki – Gerrard i […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Śląsk Wrocław poznał rywala w pucharach

Śląsk Wrocław poznał swojego rywala w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Konferencji Europy. Będzie nim estońskie Paide Linnameeskond. Mecze zostaną rozegrane 8 i 15 lipca. Pierwszy mecz w Estonii. Paide to wicemistrz Estonii z zeszłych rozgrywek, co jest ich największym sukcesem w historii. W obecnie trwającym sezonie tamtejszych rozgrywek, Paide jest drugie i traci cztery oczka […]
15.06.2021
Suche Info
15.06.2021

Mielcarski: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego jak Boniek Brzęczkowi

Sousa niezbyt ogarnia polską reprezentację, więc pojawiają się głosy, że za Brzęczka w sumie może nie było tak źle. Nieco w tę retorykę wpisuje się Grzegorz Mielcarski który w rozmowie ze Sportowymi Faktami skrytykował Zbigniewa Bońka. Mielcarski stwierdził: – Tylko Polak Polakowi potrafi zrobić coś takiego, jak prezes PZPN zrobił Jurkowi Brzęczkowi. Tak często Boniek […]
15.06.2021
Weszło
15.06.2021

[MELODROMA] Przewodnik po grupie F na Euro 2020

Francja (Francja) Grupę F otwierają mistrzowie świata, od których wzięła ona swoją nazwę. Oprócz nich są jeszcze aktualni mistrzowie Europy, Portugalia, i poprzedni mistrzowie świata, Niemcy oraz Węgrzy. Ze wszystkimi trzema drużynami Portugalczycy grali na poprzednim Euro – nie zdołali pokonać tylko Węgrów. Czy tym razem Portugalia zdoła ograć Francję? Jest to tak samo wątpliwe, […]
15.06.2021