post
Avatar

Opublikowane 15.04.2021 15:40 przez

Szymon Janczyk

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w przyszłą środę i nadrobi zaległości w Gdyni, do końca sezonu będzie musiał rozegrać 13 spotkań w 52 dni.

Łatwo więc obliczyć, że niecieczanom wypadnie grać mniej więcej co cztery dni. Dzisiaj ich terminarz nie wygląda kolorowo. Terminy spotkań z Koroną, Radomiakiem oraz Chrobrym nie są jeszcze oficjalnie wyznaczone, jednak nieoficjalnie słyszymy, że rozkład jazdy ma wyglądać tak.

TERMINARZ BRUK-BET TERMALIKI NIECIECZA

Tempo jak w Premier League, a pamiętajmy, że to jednak tylko 1. liga polska. Do tego dochodzi jeszcze jedna ciekawostka. Bruk-Bet jesienią częściej grał u siebie, więc wiosną miał na rozpisce więcej wyjazdów. W normalnych warunkach nie byłoby z tym problemu. Ale dziś…

  • Gdynia (21.04)
  • Jastrzębie-Zdrój (24.04)
  • Łęczna (02.05)
  • Radom (12.05)
  • Łódź (15.05)
  • Tychy (22.05)
  • Opole (28.05)
  • Łódź (05.06)

Nie jest to być może takie Tour de Pologne, jakie rok temu musiała przejść Chojniczanka. Natomiast wciąż wychodzi, że w lekko ponad 50 dni Bruk-Bet przejedzie ponad 4600 km (wg Google Maps). I choćby taki maraton jak wyjazdy do Gdyni i Jastrzębia w trzy dni (1822 km) na pewno się na drużynie odbije. Tak samo jak konieczność rozegrania 10 spotkań w miesiąc. – Tak naprawdę mamy tylko jeden daleki wyjazd. Nie będziemy więc bardzo zmęczeni podróżami. Najważniejsze, żeby wszyscy byli zdrowi, żeby można było rotować składem – mówi nam Mariusz Lewandowski, trener Bruk-Betu.

Bruk-Bet Termalica przekłada mecze. “Chcemy grać, ale nie ma co ryzykować”

Oczywiście nie dzieje się to bez powodu. Bruk-Bet spotkania z Radomiakiem oraz Chrobrym Głogów przełożył z powodu ogniska koronawirusa w zespole. Z tego samego powodu odwołano już wcześniej przełożony mecz z Koroną Kielce. Za pierwszym razem “winnym” zmiany terminu tego starcia byli kielczanie, bo wtedy to u nich sypnęło zakażeniami. Cała seria zaległości zaczęła się natomiast od spotkania z Arką Gdynia, które przełożono z powodu powołania Marcina Grabowskiego do reprezentacji Polski U-21. W ten sposób “Słonikom” wkrótce stukną 32 dni bez spotkania ligowego. Tak długiej pojedynczej serii bez ani jednej potyczki o punkty w 1. lidze jeszcze nie było. Dotychczas “rekord” należał do Korony, która pauzowała przez 28 dni. Bruk-Bet wyrównał także wynik Radomiaka, który dotychczas był zespołem, któremu najczęściej zmieniano terminy spotkań – 10 razy.

– Zalecenie‌ ‌Zespołu‌ ‌Medycznego‌ ‌obejmowało‌ ‌przerwę‌ ‌do‌ ‌wtorku,‌ ‌testy‌ ‌całej‌ ‌drużyny, a następnie ‌rozegranie‌ ‌meczu‌ ‌z‌ ‌Koroną‌ ‌w‌ ‌środę.‌ ‌Wykonane‌ ‌testy‌ ‌wykazały‌ ‌dalsze‌ ‌„pozytywne”‌ ‌przypadki,‌ ‌które‌ ‌w‌ ‌ ocenie‌ ‌Zespołu‌ ‌Medycznego‌ ‌PZPN‌ ‌uniemożliwiały‌ ‌rozegranie‌ ‌meczów‌ ‌z‌ ‌Koroną‌ ‌oraz‌ ‌Chrobrym.‌ ‌ 21‌ ‌kwietnia‌ ‌mają‌ ‌kolejne‌ ‌spotkanie‌ ‌i‌ ‌ono‌ ‌ma‌ ‌się‌ ‌już‌ ‌odbyć.‌ ‌W‌ ‌Bruk-Becie‌ ‌było‌ ‌kilkanaście‌ ‌przypadków‌ ‌ koronawirusa.‌ ‌Mogę‌ ‌powiedzieć‌ ‌tyle,‌ ‌że‌ ‌żaden‌ ‌pierwszoligowiec‌ ‌nie‌ ‌miał‌ ‌jeszcze‌ ‌takiej‌ ‌sytuacji,‌ ‌jak‌ ‌oni – zdradza nam Łukasz Wachowski z Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Ciężko więc powiedzieć, żeby Bruk-Bet odpoczywał, choć oczywiście teorie spiskowe dotyczące tego, że drużyna chciała zyskać czas po słabym starcie rundy (pięć punktów z dołem tabeli, zero czystych kont, ostatnio porażka z Resovią – przyp.). Albo, że “Słoniki” czekają na powrót do gry lidera i kapitana – Piotra Wlazło, który wypadł na trzy tygodnie. Tyle że w gminie Żabno każdy już przebiera nogami, żeby w końcu zagrać. Lewandowski od teorii spiskowych się odcina. – Dla mnie to śmieszne. Nikomu nie życzę być w takiej sytuacji. Jesteśmy za tym, żeby grać, chcieliśmy grać z Chrobrym czy z Koroną, ale przed meczem wyszły kolejne przypadki. Nie ma co ryzykować, jak ktoś przechodził tę chorobę, to wie, że zdrowie jest najważniejsze. Lepiej potem grać co trzy dni, z tym sobie damy radę.

1. liga w Fuksiarz.pl!

Górnik Łęczna nowym liderem? Wygrana z Puszczą po kursie 1.88

Mariusz Lewandowski szuka pozytywów

Szkoleniowiec lidera 1. ligi wie, o czym mówi, bo sam przechodził COVID-19. Słyszymy, że sytuacja w Niecieczy była naprawdę poważna, kilku graczy ciężko przeszło chorobę. – Sam troszeczkę cierpiałem, to nie jest nic przyjemnego. Tylko mi nie przyjdzie biegać, a nadzorować. Trzeba będzie szybko sprawdzić, ile zdrowia stracili zawodnicy przez ten czas. Może się okazać, że niektórzy stracili trochę sprawności fizycznej. Najważniejsze dobrać ludzi w pełni sprawnych na pierwsze mecze, a później wkomponować tych, którzy będą dłużej dochodzić do siebie.

Obecnie drużyna dba o to, żeby jakkolwiek podtrzymać formę.  – Zespół jest na kwarantannie, niektórzy trenują indywidualnie. Najważniejsze, żebyśmy wrócili, od poniedziałku będzie to scementowane. To, że będziemy grać co trzy dni, nie jest ważne. Najważniejsze jest zacząć. Kiedyś nam przekładano mecze, a u nas wszystko było w porządku. Teraz po raz pierwszy to nas dopadł wirus – opisuje sytuację Mariusz Lewandowski.

Trener Bruk-Betu szuka jednak pozytywów. – Zespół jest na tyle mocny mentalnie, że go to nie złamie. Wręcz przeciwnie, cieszymy się, że w końcu będziemy grać na normalnych boiskach, bo pierwsze kolejki – oprócz naszego meczu – graliśmy na kartofliskach. To nie miało nic wspólnego z grą w piłkę, z konstruowaniem akcji. Decydował aspekt fizyczny i błędy, których było bardzo dużo ze względu na stan murawy. Teraz boiska “doszły” i będzie decydował aspekt piłkarski.

Koronawirus w 1. lidze? “Jeśli nie nastąpi tąpnięcie, nie ma tragedii”

A jak wygląda sytuacja całej ligi? Z powodu koronawirusa w Miedzi Legnica przełożono spotkanie legniczan z GKS-em Jastrzębie. Słyszymy, że COVID-19 dopadł kilku zawodników, a katowicki “Sport” informował rano, że z zajęć wyłączony jest cały sztab szkoleniowy. Można się więc spodziewać także zmiany terminu spotkania legniczan z Puszczą Niepołomice (obecnie 23.04 – przyp.). Na dziś liczba przesuniętych na późniejszy termin spotkań wynosi już 40 (+7 od tekstu ukazującego realia ligi w czasach wirusa). W PZPN-ie słyszymy jednak, że sytuacja jest pod kontrolą.

Na dziś mamy pięć przełożonych meczów, z tego cztery Bruk-Betu. Pomijając mecze, które już przełożyliśmy i które mają przewidziane terminarzem terminy (5, 12, 19 maja), zostają nam jeszcze trzy wolne środy, więc o ile nie nastąpi jakieś nagłe tąpnięcie, to nie ma tragedii. Z oczywistych względów chcemy uniknąć przekładania spotkań na czerwiec. Oczywiście jeśli będzie to mecz z końcówki maja, to nie ma wyjścia i wolne terminy to 2 albo 9 czerwca. Natomiast zasada jest taka, żeby grać zaległe spotkania w pierwszym możliwym terminie i tego będziemy się trzymać – uważa Łukasz Wachowski.

ZMIANY TERMINÓW W 1. LIDZE

Pozostaje więc trzymać kciuki, żeby ligowcy szybko sobie z wirusem poradzili. Albo – tak będzie najlepiej – żeby ten problem w ogóle ich nie dotyczył. Na dziś jednak dokończenie ligi jest pewne, a problemów z terminarzem nie ma. Jedynym minusem jest pokręcona tabela, z której ciężko wyciągać wnioski, skoro jeden zespół ma na koncie 21 spotkań, inny 23, a kolejny 24.

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 15.04.2021 15:40 przez

Szymon Janczyk

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
1 liga
16.05.2021

Fura emocji i kontrowersji – Widzew remisuje z Bruk-Betem

Ależ to było spotkanie. Ostra jazda bez trzymanki. Widzew Łódź ostatecznie zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1, choć naprawdę gospodarze zrobili wiele, by kibice obecni dziś na trybunach mogliby obejrzeć zwycięskie spotkanie. Widzewiakom nie zabrakło entuzjazmu i waleczności, ale jakościowych wykonawców w ofensywie. Widzew – Bruk-Bet Termalica. Wielkie kontrowersje w pierwszej połowie Widać było, że […]
16.05.2021
1 liga
15.05.2021

Miedź Legnica i baraże o Ekstraklasę. Czy to realna misja?

Pięć – a w niektórych przypadkach sześć – meczów do końca sezonu 1. ligi. Tak, to już ten moment, gdy zerkamy w terminarze poszczególnych drużyn i łapiemy za szklaną kulę, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie mają szans na włączenie się do gry o awans/baraże/spadek. Jednym z zespołów, które znalazły się w takiej sytuacji, jest Miedź […]
15.05.2021
1 liga
14.05.2021

Arka zgarnia trzy punkty, choć jej występ oglądało się ciężko

Jeżeli chodzi o zespoły celujące w awans do Ekstraklasy, Arka Gdynia w ostatnich tygodniach należy do tych najregularniej punktujących. Dzisiaj żółto-niebiescy pokonali u siebie Resovię 1:0 i jest to ich czwarte zwycięstwo z rzędu. Zwycięstwo, dodajmy, zasłużone, choć na pewno nie zostało osiągnięte z takim spokojem, jakiego by sobie życzył trener Dariusz Marzec. Czwarta minuty […]
14.05.2021
1 liga
14.05.2021

Kradzież samochodów piłkarzy Radomiaka. Dwa miesiące aresztu dla Morimakana D.

Morimakan D. kariery w Polsce raczej nie zrobi. A przynajmniej nie na boisku piłkarskim. Sąd przychylił się dziś do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla piłkarza – wkrótce już byłego piłkarza – Radomiaka. Chodzi rzecz jasna o sprawę kradzieży samochodów należących do kumpli D. z szatni. Przypomnijmy, że auta zniknęły z parkingu podczas treningu pierwszoligowego […]
14.05.2021
1 liga
13.05.2021

GTA: Radom. Skradzione auta piłkarzy

Polska piłka przyzwyczaiła nas do pokręconych historii. W zasadzie co roku mówimy sobie: ok, tego już nic przebije. I za każdym razem jednak przebija. Ale wiecie co? Chyba teraz dotarliśmy do sufitu. Koniec, meta, finalny boss. Dwa dni temu okazało się, że ktoś buchnął dwa fajne (i dość drogie) Mercedesy piłkarzom Radomiaka. Co w tym […]
13.05.2021
1 liga
12.05.2021

Pomysł Bruk-Bet Termaliki? Na Gergelu do Ekstraklasy

Jeśli chcesz awansować do Ekstraklasy musisz mieć snajpera. Przekonał nas o tym mecz Radomiaka z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, w którym decydującą rolę odegrał Roman Gergel. Wystarczył mu w sumie jeden strzał – gol, 1:0, dziękujemy. Dariusz Banasik mógł z zazdrością spojrzeć na Mariusza Lewandowskiego, bo jemu akurat snajper wypadł. Bez Karola Angielskiego na szpicy radomianie […]
12.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Ekstraklasa
17.05.2021

Czy Jakub Błaszczykowski rozmienia swoją legendę na drobne?

Żaden polski piłkarz nie miał tak dobrego PR-u jak Jakub Błaszczykowski. Miał wszystko, żeby rozkochać Polaków. I rozkochał. Trudne dzieciństwo i dramat rodzinny, który – jakkolwiek to brzmi, pewnie brutalnie – od razu stawiał go w pozycji gościa, któremu się kibicuje. Oddanie dla reprezentacji Polski. Wielkie uznanie w Borussii Dortmund, gdzie postrzega się go za […]
17.05.2021
Ligue 1
16.05.2021

Hat-trick Milika, potknięcie Lille. Działo się we Francji

Przedostatnia kolejka francuskiej ekstraklasy obfitowała w ciekawe wydarzenia. Hat-trickiem popisał się Arkadiusz Milik, potknęło się marzące o mistrzostwie Lille, a Monaco i Lyon wygrały swoje mecze, a więc wciąż toczą korespondencyjny bój o udział w Lidze Mistrzów. Zapraszamy na szybkie podsumowanie sytuacji. 37. kolejka Ligue 1 – komplet wyników Bordeaux 3:0 Lens Dijon 0:4 Nantes […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Weszło
15.05.2021

Klub 40+. Lewandowski strzela niemal równie często co Messi za najlepszych lat

Kojarzycie ten kosmiczny sezon Leo Messiego? Tak, ten, w którym w samej lidze trzasnął 50 goli. Albo ten późniejszy, w którym pewnie przekroczyłby pięćdziesiątkę, ale grał zdecydowanie mniej. Dekadę temu wydawało nam się, że poza Cristiano Ronaldo nikt nie będzie potrafił nawet zbliżyć się do takiego rezultatu. Tymczasem po dzisiejszym meczu Robert Lewandowski nie tylko […]
15.05.2021
1 liga
15.05.2021

Miedź Legnica i baraże o Ekstraklasę. Czy to realna misja?

Pięć – a w niektórych przypadkach sześć – meczów do końca sezonu 1. ligi. Tak, to już ten moment, gdy zerkamy w terminarze poszczególnych drużyn i łapiemy za szklaną kulę, żeby sprawdzić, czy przypadkiem nie mają szans na włączenie się do gry o awans/baraże/spadek. Jednym z zespołów, które znalazły się w takiej sytuacji, jest Miedź […]
15.05.2021
1 liga
14.05.2021

Kradzież samochodów piłkarzy Radomiaka. Dwa miesiące aresztu dla Morimakana D.

Morimakan D. kariery w Polsce raczej nie zrobi. A przynajmniej nie na boisku piłkarskim. Sąd przychylił się dziś do wniosku prokuratury o tymczasowy areszt dla piłkarza – wkrótce już byłego piłkarza – Radomiaka. Chodzi rzecz jasna o sprawę kradzieży samochodów należących do kumpli D. z szatni. Przypomnijmy, że auta zniknęły z parkingu podczas treningu pierwszoligowego […]
14.05.2021
1 liga
13.05.2021

GTA: Radom. Skradzione auta piłkarzy

Polska piłka przyzwyczaiła nas do pokręconych historii. W zasadzie co roku mówimy sobie: ok, tego już nic przebije. I za każdym razem jednak przebija. Ale wiecie co? Chyba teraz dotarliśmy do sufitu. Koniec, meta, finalny boss. Dwa dni temu okazało się, że ktoś buchnął dwa fajne (i dość drogie) Mercedesy piłkarzom Radomiaka. Co w tym […]
13.05.2021
1 liga
12.05.2021

Pomysł Bruk-Bet Termaliki? Na Gergelu do Ekstraklasy

Jeśli chcesz awansować do Ekstraklasy musisz mieć snajpera. Przekonał nas o tym mecz Radomiaka z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza, w którym decydującą rolę odegrał Roman Gergel. Wystarczył mu w sumie jeden strzał – gol, 1:0, dziękujemy. Dariusz Banasik mógł z zazdrością spojrzeć na Mariusza Lewandowskiego, bo jemu akurat snajper wypadł. Bez Karola Angielskiego na szpicy radomianie […]
12.05.2021
Weszło
12.05.2021

Zmiana lidera w 1. lidze po blisko pół roku? Radomiak i Bruk-Bet grają o tron

Środa, 12 maja 2021 roku. Dzień całkiem słoneczny i przyjemny. A także 171. dzień panowania Bruk-Bet Termaliki Nieciecza w 1. lidze. Być może ostatni, bo właśnie dziś może dojść do sensacyjnej zmiany lidera. Jeśli Radomiak ogra “Słonie” przynajmniej 1:0 lub 2:1 – albo wyżej – zostanie trzecim zespołem w tym sezonie, który zasiądzie na tronie […]
12.05.2021
Liczba komentarzy: 39
Subscribe
Powiadom o
guest
39 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu

Było zostać pilkarzem kurde.. Co 4 dni do roboty na 90 minut.. No i regeneracja.. Rozruch.. O nadgodziny ciężko

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

ty sobie nawet nie zdajesz sprawy ile oni z siebe daja na treningach, prace maja ciezka gdybys biegal tyle co oni to bys pluca wyplul

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Biegaja ale chyba do monopolu.po wode opipszaja.sie jak moga a jak troche dluzej musza.potrenowac to zwalniaja trenera nieroby.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Guwnowgebie

Słusznie deklowi odpisałeś.. Ale znajdzie się takki jannick jabolo co ich będzie bronił a potem w eliminacjach do eliminacji wpierdol od pastuchów. Jak Petrescu czy Bjelica żelusiow przydusili to grali przeciwko trenerowi.. Bo za ciężko

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

z pilkarzem trzeba jak z jajkiem sie obchodzic to dzieki pilkarzom kibice przychodza na trybuny i placa za bilety.. trzeba znalezc wspolny jezyk jak np Ferguson, Loew, Simeone oni dlugo pacuja w klubach bo potrafia sie dogadac.. ty sobie mozesz najwyzej poleciec do zabki po harnasia

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Znajdź ścianę i weź se rozpęd.. Nie zaszkodzi.. Skąd wiesz że harnasie w żabce sprzedają żuliku drobny.. Szkoda czasu na dyskusję z taką ameba umysłową. Myślałem że takich jak ty to w Tworkach trzymają. Nie pozdrawiam. Ale beka z Ciebie niezła

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

pies cie jebal obys zdechl na raka

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Nie ma za co głąbie…

Betclick
Betclick
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Co ty pierdolisz? Po 40 minutach meczu już są kapcie. Zero formy i wydolności…Większość się opierdala. Zero ambicji.

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Betclick

ja pierdole dziewczyny studentki a co ty pierdolisz to nie wiem, skoro narzekasz na pilkarzy to czemu sam nie zostales, troche szacunku do piet nie dorastasz

Betclick
Betclick
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Znaczna większość kopaczy z e-klapy po transferze poza Polskę nie daje rady fizycznie. Dlaczego, matole? Dlaczego potrzebują czasu skoro są zawodowcami? Bo są słabi i zamiast iść do przodu i się rozwijać to stawiają na e-klapowy minimalizm. Muchy w smole mają więcej polotu.

Czemu nie zostałem piłkarzem? Za mało płacą. Wolę mieć firmę i w wolnym czasie biegać maratony, umysłowa stulejko.

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Betclick

chuja wiesz i chuja umiesz cymbale, w internecie kazdy moze pisac sobie ze ma firme.. co najwyzej to mozesz miec kiosk ruchu a i to pewnie by cie przeroslo

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Kiosk ruchu to dobra rzecz bo mozna sobie poruchac za darmo a do tego jeszcze pare groszy wpadnie.

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Guwnowgebie

w kiosku to nawet nie ma gdzie sie wysrac, nie mowiac o ruchaniu, no chyba ze walenie koniaa przy playboyu uznac za ruchanie

Betclick
Betclick
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

o, widzę że mamy do czynienia z kioskowym specjalistą…xDD Nie zapomnij pęsetki do roboty xD Może się przydać, wale złamany.

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Betclick

Nie trzeba być specjalistą żeby się domyśleć że w kiosku nie ma kibla, pierdolony pustaku pewnie to przewyższa twoj móżdżek chuj ci w dupę zakało

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  Betclick

Wlasnie za takie pieniadze jask oni zarabiaja to po treningu powinni zrobic.podlogi w klubie na mokro oraz powyzucac wszyskie smiecie z koszow i zuzyte kundony z biurka prezesa oraz szatni trenera z asystentem.

Precz
Precz
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

No ale nie zostałeś piłkarzem, tylko nieudacznikiem ulewającym swoje frustracje w internecie.

Kamil
Kamil
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

XD
No tak, bo poza dniem meczowym nie pracują – nie mają treningów, nie mają zadań do wykonania w domu, nie muszą trzymać diety przez większość roku itd.

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu

Zaraz jakiś geniusz napisze, że nie chcieli grać bo byli w kryzysie, za to bez treningów przez miesiąc na pewno w takim gazie będa grając 2x w tygodniu, że hej.

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu

bardzo madrze, zespolowi nie idzie to trzeba zrobic przerwe moze jak odpoczna to zaczna lepiej grac, bardzo inteligentnie, tak sie wykorzystuje sytuacje jak jest covid, szkoda ze nie maja zadnego czarnego zawsze w przypadku przrywania moglby sobie zejsc w trakcie meczu do szatni za “rasizm” 😉

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Zgadzam sie ze na weszlo panuje skrajny debilizm a takich jak Yannick_Abalo powinno sie kastrowac

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

A czym się zmęczyli kurwow 7×7..w studiu tatuaży czy szwendaniem po galeriach? Wyniki mówią wszystko..

Yannick_Abalo
Yannick_Abalo
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

ktore miejsce zamuje termalica? ile gergel ma goli? osiagnij 1/4 tego to pogadamy

Lecę na piwo
Lecę na piwo
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

A co ty możesz wiedzieć xo ja osiągnąłem.. I ile biegam. Mowa o kopaczach jest a nie o mnie czy o kimś innym..

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  Lecę na piwo

Nie wydaje mi sie ze oni tam po galeriach chodza predzej po zagonach kukurydzy czy kartofliskach pod nieciecznych czasami to moga pomazyc o perfumerii w galerii jak chlop przejedzie obok klubu fura pelna swierzego obornika ktory bedzie roztrzasal 100 metrow od stadionu.

Kikk
Kikk
1 miesiąc temu
Reply to  Yannick_Abalo

Już wiem czemu polscy kopacze sa tacy słabi. Oni uważają, że jak nie trenują to są lepsi. No i zagadka rozwiązana. Jesteś słaby, zrób sobie przerwę, najlepiej z miesiąc.

Guwnowgebie
Guwnowgebie
1 miesiąc temu
Reply to  Kikk

To nie taki sposob myslenia niestety nasi kopacze maja.Oni po prostu logocznie rozumuja,ze trenuje ten co jest slaby bo jak wszystko umiesz i jestes w swiatowej formie to nie musisz trenowac bo po co.

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Ale będzie awantura jak nie awansują. Swoją droga grają na wsi więc powinni byc dobrze odizolowani. Widac nieźle tam sie imprezuje w pobliskich miastach.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu

Największe ryzyko dla 1. ligi czy Ekstraklasy jest jak jakaś drużyna wysypie się na dłużej/w większej skali na sam koniec. Bo w tym momencie to terminy się znajdą.

Franco
Franco
1 miesiąc temu

Łysy sam się wygadał stwierdzając, że zaczekali aż boiska będą w lepszym stanie, zrobili sobie kolejny okres przygotowawczy w celu poprawienia kiepskiej formy (nikt mi nie wmówi, że przez ten czas wszyscy siedzieli w domu na kwarantannie), wyleczyli kontuzjowanych, więc same plusy. Mam nadzieję, że w ostatecznym rozrachunku obróci się to przeciwko nim i betony nie awansują.

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu
Reply to  Franco

To powinno się nagrac jak trenują i wlepić walkowery

Matias
Matias
1 miesiąc temu

Zastanawiam się, skoro maseczki w niczym nie przeszkadzają, to może piłkarze powinni zacząć w nich grać? Podobno według ekspertów nie ma to wpływu na oddychanie. Ludzie przy fizycznej pracy noszą po 8 h, to tutaj 1.30h? Co to za problem

kocio
kocio
1 miesiąc temu

rozumiem, że jakby mieli grać co 2 dni to byłby problem

rajo
rajo
1 miesiąc temu

cyrk, o ile mamy 13-14 zawodników do gry to jedziemy, zwłaszcza, że nie wiadomo, co za chwilę będzie. a nie przekładanie meczu, bo jakiś nastolatek pojechał na mecz u-21… paranoja, mam nadzieję, że ekstraklasa ominie jednak niecieczę, korona daje pole do kombinacji na wszelkie możliwe sposoby, co ja piszę, ona wręcz zachęca do kręcenia lodów, powinno być jasno postawione – macie ekipę to gracie, zarażenie to kontuzja i to nie najgroźniejsza

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu
Reply to  rajo

Od tego się zaczęło, cała ta patologia. I to jeszcze na długo przed wirusem.
Przekładanie meczów, rozbijanie całych kolejek bo jakieś dziecko zostało powołane do u- ileś tam. Od paru sezonów tak jest i się przekłada mecze bo 1 gostek wypada. 1 liga to jednak obecnie stan umysłu.

Endriusia
Endriusia
1 miesiąc temu

A ja mam to głęboko w pizdzie i jeszcze w dupie. Tyle w temacie. Z Panem Bogiem qtafony

kemp
kemp
1 miesiąc temu

Zaczęło się od kombinacji i przekładania meczu, z uwagi na to, że JEDEN młodzieżowiec pojechał na kadrę.
Tak kończą cwaniaki.
https://www.youtube.com/watch?v=O7MwSXF93A0

Repecki
Repecki
1 miesiąc temu

Panie Mariuszu Lewandowski – szacunek za podejście. Po takiej klasie poznaje się prawdziwego reprezentanta Polski. Dużo zdrowia i awansu! ( dzięki aspektowi piłkarskiemu, jak Pan to celnie ujął) Pzdr!

Suche Info
17.05.2021

Listkiewicz: wśród powołanych brakuje mi Adriana Mierzejewskiego

– To może zabrzmieć jak herezja, ale dla mnie błędem jest, że od kilku lat nie jest powoływany Adrian Mierzejewski. Moim zdaniem, po Robercie Lewandowskim, to drugi najlepszy piłkarz w naszym kraju. Obserwuję jego mecze i to gracz kompletny. Dziwię się, że nie jest obserwowany tylko dlatego, że występuje w Chinach czy krajach arabskich. Nie […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Po weryfikacjach: Warta w pucharach, Stal zleciałaby z ligi

Koniec sezonu, poznaliśmy rozstrzygnięcia Ekstraklasy, a teraz czas zweryfikować końcowe miejsca w naszej “Niewydrukowanej tabeli”. No i są one takie: mistrzem Legia Warszawa, w pucharach Raków Częstochowa, Pogoń Szczecin i – uwaga – Warta Poznań, a z ligi spadłaby Stal Mielec. Zanim przejdziemy do tabeli, to przyjrzymy się kontrowersjom z tej ostatniej ligowej kolejki. Punkty […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Basha odchodzi z Wisły Kraków

Trwa czyszczenie magazynów w Wiśle Kraków. Po czterech sezonach w zespole Białej Gwiazdy, klub opuszcza Vullnet Basha, któremu nie zostanie zaoferowana nowa umowa. Albańczyk, który przetrwał w klubie naprawdę najdziwniejsze chwile swojej kariery, w tym sezonie rozegrał zaledwie dziewięć spotkań – ostatnie jeszcze w ubiegłym roku, w grudniu. Basha łącznie wystąpił w Ekstraklasie w 82 […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

AS: W Realu może dojść do rewolucji

Do ciekawych informacji dotarł hiszpański AS cytowany dzisiaj przez Sportowe Fakty. Dziennikarze z Hiszpanii ustalili, że w Realu Madryt wytypowano już listę zawodników, których można się bez żalu pozbyć w nadchodzącym oknie transferowym. Znajdują się na niej oczywiste typy, czyli przepłaceni zawodnicy, którzy nie dają pożądanej jakości, ale i parę niespodzianek, jak choćby Luka Modrić. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Oficjalnie: Schwarz w Śląsku Wrocław

Jak informowaliśmy wcześniej – Petr Schwarz został piłkarzem Śląska Wrocław. Dzisiaj jednak nasze doniesienia oficjalnie potwierdził też klub, który ze sporą pompą ogłosił dołączenie do drużyny wicemistrza Polski z Rakowa Częstochowa. Schwarz może być bardzo istotnym wzmocnieniem zespołu Jacka Magiery – zwłaszcza, jeśli faktycznie szkoleniowiec czwartej siły ligi zamierza przejść na stałe na system z […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Marc-Andre Ter Stegen nie jedzie na EURO. Musi przejść operację

Lista gwiazd, które opuszczą mistrzostwa Europy właśnie powiększyła się o kolejne nazwisko. Tym razem ubytek dotknie reprezentacji Niemiec. Marc-Andre Ter Stegen nie pojedzie na EURO 2020 z powodu kontuzji. Bramkarz Barcelony musi przejść operację i nie ma opcji, żeby wyrobił się z powrotem na boisko na start mistrzostw Starego Kontynentu. – Podjęliśmy tę decyzję wspólnie ze […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Kwas w szatni Podbeskidzia? Zagraniczni piłkarze “usunięci” z szatni

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz – mówił nam niedawno Michal Pesković, pijąc do pogarszających się nastrojów w szatni. Po zakończeniu rozgrywek widzimy chyba, o co bramkarzowi Podbeskidzia chodziło. Okazało się, że po powrocie z meczu z Legią Warszawa szatnia bielszczan została delikatnie wyremontowana. Niestety, nie jest […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

“Bez mistrza w CV mamy się dobrze”. Szczecin hucznie świętował medal

To nie był zwyczajny dzień dla szczecinian. Po kilku miesiącach dłużącego się oczekiwania wreszcie mogli odwiedzić dwie nowopowstałe trybuny stadionu. Oczywiście tylko garstka osób dostąpiła tego zaszczytu. W dodatku samo spotkanie nie toczyło się o żadną stawkę. Przypominało to trochę wesele bez panny młodej. Nie brakowało efektów specjalnych, pięknych ceremonii i wyjątkowej oprawy wydarzenia. Jednak […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Mateusz Klich odpocznie przed EURO 2020

Dobra wiadomość dla Paulo Sousy po dzisiejszym ogłoszeniu kadry na mistrzostwa Europy? Pośpieszył z nią Marcelo Bielsa. Argentyński trener Leeds United stwierdził, że w ostatnich tygodniach sezonu da odpocząć Mateuszowi Klichowi. Dzięki temu reprezentant Polski będzie miał więcej czasu, żeby nabrać świeżości i wypocząć przed EURO 2020. – Mateusz nie ma kontuzji, ale uda się na […]
17.05.2021
Anglia
17.05.2021

Jedyny taki bramkarz w historii Liverpoolu. Alisson przeszedł do legendy

To nie był dobry sezon dla jednego z najlepszych bramkarzy w historii Liverpoolu. Alisson, tak jak cała, eksperymentalna defensywa The Reds, zawodził nader często. W samej lidze popełnił trzy błędy bezpośrednio prowadzące do utraty bramki – nigdy wcześniej nie zdarzało mu się to częściej. Ale od wczoraj będzie można o tym powoli zapomnieć. Od czasu […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Dejewski, Kaczarawa i Kraweć odchodzą z Lecha

Lech Poznań podjął kolejne decyzje kadrowe przed startem nowego sezonu. Z drużyną oficjalnie pożegnało się trzech graczy. To dwóch obrońców oraz napastnik. Wśród nich jest dwójka wypożyczonych zawodników, których “Kolejorz” nie chce wykupić z macierzystych klubów. Umówmy się – nie będzie to jakaś wielka strata. Jesteśmy sobie w stanie wyobrazić Lecha Poznań bez: Tomasza Dejewskiego […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Czy Śląsk jest gotowy na europejskie puchary?

Niezwykłe zwroty akcji w ostatniej kolejce sezonu 2020/2021 sprawiły, że Śląsk Wrocław wskoczył na miejsce premiowane udziałem w europejskich pucharach. Dokładniej: udziałem w kwalifikacjach do fazy grupowej UEFA Conference League. Rozgrywek trzeciego rzędu, ale i tak budzących ekscytację. Czego byśmy nie mówili, to sukces. Wrocław wyjrzy poza polskie podwórko po raz pierwszy od sześciu lat. […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Josip Juranović jedzie na EURO!

Reprezentacja Chorwacji. Wicemistrzowie świata. Ekipa Luki Modricia, Marcelo Brozovicia i Ante Rebicia. Oraz Josipa Juranovicia z Legii Warszawa. Tak jest, prawy defensor mistrzów Polski zgodnie z przewidywaniami znalazł się w kadrze Chorwatów na EURO 2020. Slaven Bilić postawił na niego jako na jedynego zawodnika, który nie gra ani w Chorwacji, ani w silnej lidze zagranicznej. […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Najwięksi przegrani powołań Paulo Sousy na EURO

Paulo Sousa ogłosił kadrę reprezentacji Polski na EURO. Jak to przeważnie bywa w takich momentach, są wygrani i przegrani decyzji selekcjonera, nazwiska nieoczywiste w obie strony. Na pewno pozytywnie zaskoczeni są Radosław Majecki (choć on jedzie tylko na zgrupowanie), Karol Linetty, Przemysław Frankowski czy Przemysław Płacheta, ale skupmy się na tej drugiej grupie. Kilku zawodników […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Sousa: – Liczymy, że ten turniej potrwa dla nas długo

Paulo Sousa ogłosił dwudziestosześcioosobowy skład na Euro 2020. Na konferencji prasowej opowiadał o umieszczeniu Kamila Grosickiego i Sebastiana Szymańskiego na liście rezerwowej, o powołaniach dla Kownackiego, Linetty’ego, Puchacza i Kozłowskiego, o obsadzie bramki, a także o celach na same Mistrzostwa Europy. Zapraszamy do zapisu najciekawszych fragmentów z konferencji Paulo Sousy.  Konferencja Paulo Sousy – powołania […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Magiera chce wzmocnić Śląsk na trzech pozycjach

Jacek Magiera wie już, kogo latem chciałby sprowadzić do Śląska Wrocław. Szkoleniowiec klubu z Dolnego Śląska chciałby, żeby działacze sprowadzili mu zawodników na trzy pozycje. Część transferów jest już niemal gotowa, bo przecież wrocławianie są o krok od podpisania umowy z Petrem Schwarzem. – Pozycja stopera na pewno jest teraz newralgiczna. Potrzebujemy środowego obrońcy, ale także […]
17.05.2021
Suche Info
17.05.2021

Puchacz ocenił sezon Lecha: Była piz*a

Lubimy szczere wywiady polskich piłkarzy. Grzegorz Skwara, Radosław Majdan, Jacek Wiśniewski – każda z tych rozmów przeszła do historii. Nawet jednozdaniowe podsumowanie rozgrywek w wykonaniu Cezarego Wilka wspominamy po latach. W Poznaniu zapewne też będą wspominać to, jak sezon 2020/2021 podsumował jeden z ważniejszych piłkarzy “Kolejorza”. Tymoteusz Puchacz powiedział wprost: była pizda. Tylko tyle i […]
17.05.2021
Weszło
17.05.2021

Paulo Sousa odsłonił karty. Kadra Polski na Euro ogłoszona!

Mamy to. Paulo Sousa ogłosił właśnie szeroką kadrę reprezentacji Polski, która pojedzie na najbliższe zgrupowanie. Rozpocznie się ono 24 maja w Opalenicy, zaś na początku czerwca Biało-Czerwoni zagrają dwa mecze towarzyskie. Pierwszy z Rosją we Wrocławiu, drugi z Islandią w Poznaniu.  Część nazwisk poznaliśmy już wcześniej. Polski Związek Piłki Nożnej uruchomił bowiem nietypową akcję marketingową, […]
17.05.2021