post
leszek.milewski

Opublikowane 14.04.2021 15:45 przez

leszek.milewski

– W dwóch ostatnich meczach widać było wyraźny regres drużyny, szczególnie w Sosnowcu, gdzie tak naprawdę od 1 do 90 minuty rządził rywal. Mecz z Puszczą wyglądał troszeczkę inaczej ze względu na inne nastawienie piłkarzy z Niepołomic, którzy przede wszystkim nie chcieli przegrać. Ale nasza gra znowu nie wyglądała dobrze w ofensywie, poza jakimiś pojedynczymi przypadkami. Mamy też na uwadze wcześniejsze mecze, gdzie graliśmy dobrze, to siedem spotkań bez porażki, ale też uważam, że w tych meczach można było zdobyć więcej punktów – z Piotrem Szorem, prezesem Widzewa, rozmawiamy o zwolnieniu Enkeleida Dobiego ze stanowiska trenera łodzian. Dlaczego zdecydowano się na taką zmianę? Czy rozstanie Dobiego odbyło się w burzliwy sposób? Co Szor nazywa skandalem? Czy następca, Marcin Broniszewski, ma kredyt zaufania do końca sezonu? Zapraszamy.

*** 

Dlaczego trener Dobi został zwolniony?

Pod uwagę wzięliśmy zakres jego pracy w klubie, czyli, poza wynikami i stylem gry zespołu, relacje z szatnią, zawodnikami, sztabem trenerskim. O szczegółach nie chcę mówić. Nie są to rzeczy, które budzą jakiś niepokój, które wskazują na to, że zupełnie nie było atmosfery, a drużyna nie współpracowała z trenerem – nie.

Wie pan, bo to brzmi rzeczywiście niepokojąco, szczególnie, że w Polsce znane są historie o szatni zwalniającej trenera.

To nie tak, że dwa ostatnie mecze piłkarze położyli się na boisku, chyba nikt w to nie wierzy. Zamknąłbym to w określeniu ogólne zarządzanie grupą. Szatnia nie miała wpływu na decyzję.

No to wróćmy do wyników. Znam tabelę, znam rezultaty, ale też chciałbym pana interpretację wiosny w Widzewie, ze szczególnym uwzględnieniem dwóch ostatnich meczów.

W dwóch ostatnich meczach widać było wyraźny regres drużyny, szczególnie w Sosnowcu, gdzie tak naprawdę od 1 do 90 minuty rządził rywal. Mecz z Puszczą wyglądał troszeczkę inaczej ze względu na inne nastawienie piłkarzy z Niepołomic, którzy przede wszystkim nie chcieli przegrać. Ale nasza gra znowu nie wyglądała dobrze w ofensywie, poza jakimiś pojedynczymi przypadkami. Mamy też na uwadze wcześniejsze mecze, gdzie graliśmy dobrze, to siedem spotkań bez porażki, ale też uważam, że w tych meczach można było zdobyć więcej punktów.

To porozmawiajmy konkretnie: w których meczach oczekiwał pan większej liczby punktów?

Na pewno w Opolu…

Ale tam zdecydował kuriozalny błąd arbitra. Widzew wygrałby, gdyby nie sędziowski skandal. Trudno mieć za to pretensje do trenera.

Oczywiście tak, ale jeśli nastawiamy się na ofensywny styl gry, to musimy mieć więcej argumentów, żeby te bramki zdobywać. Gdybyśmy wykorzystali jedenastkę, gdyby sędzia się nie pomylił, mówilibyśmy o trzech punktach – tego szczęścia zabrakło, niemniej mecz miał taki a nie inny obraz, abstrahując od tego zdarzenia.

Mecz derbowy – w drugiej połowie ŁKS dominował. Można było powiedzieć, że ten remis to maksimum co mogliśmy ugrać. Ale dwubramkowe prowadzenie, dobra gra w pierwszej połowie, a nawet późniejsza dyspozycja ŁKS-u kazała sądzić, że ta drużyna w drugiej połowie powinna być troszkę inaczej ustawiona. Oczekiwałbym w tym kontekście zwycięstwa, na które Widzew w derbach czeka długo.

Czyli, z punktu widzenia boiskowego, zapalne mecze to: 0:0 z Odrą, gdzie sędzia skrzywdził Widzew, 2:2 w derbach na ŁKS-ie, 0:3 z Zagłębiem Sosnowiec i 0:0 z Puszczą Niepołomice.

Są pewne cegiełki, które złożyły się na całość. Generalnie uważamy, że regres był bardzo zauważalny w ostatnich meczach i należało dać impuls już teraz. Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że to jest ryzykowne. Mierzymy się z tym ryzykiem.

Powiem panu swoją interpretację i poproszę pana o odniesienie się. Moim zdaniem trener Dobi niepotrzebnie na początku swojej pracy mówił o chęci ofensywnego grania, to mu ciążyło nawet przy niezłych wynikach wiosną. Natomiast zmienił ten styl grania i drużyna oparta na defensywie jednak punktowała. Nie wyglądała moim zdaniem tak dobrze, żeby już nie przegrywać, dlatego ta porażka z Sosnowcem, jakkolwiek zaskoczyły mnie jej rozmiary, nie była dla mnie zaskoczeniem – w końcu musiała przyjść. To jest, de facto, pierwszy wiosenny kryzys Widzewa, i od razu trener zostaje zwolniony.

Zgadzam się z tym, że mówienie o ofensywnym stylu, a potem realizacja, to dwie inne rzeczy. Choćby ustawienie dwoma napastnikami wskazuje, że chcieliśmy grać ofensywnie, szczególnie, że do tego dochodzą dwaj bardzo ofensywnie grający skrzydłowi. Natomiast tu w grze było mało jakości, mało pomysłu, a także mało samej reakcji. Gra obronna wyglądała dobrze i doceniam za to trenera Dobiego, jego wkład. Blok defensywny w większości meczów nie wzbudzał zastrzeżeń tylko też pytanie: czy patrząc na skład ostatnich meczów nie brakło konsekwencji, skoro ta formacja już się wykrystalizowała. Czy te zmiany były potrzebne. Nie ingerujemy nigdy w skład, nie sugerujemy, ale trener jest rozliczany ze swoich decyzji. Czy to pierwszy wiosenny kryzys? Tak, ale bardzo wyraźny. I nie uzyskiwaliśmy podczas wtorkowej rozmowy od trenera informacji, które kazałyby patrzeć w przyszłość z optymizmem.

A nie sądzi pan, że ta defensywa to jest fundament, na którym można było dalej budować? Jest też taka wymowna tabela – gdyby odjąć trzy pierwsze kolejki, Widzew spokojnie jest na miejscu barażowym, a wręcz z perspektywą bezpośredniego awansu. Ten początek sezonu był może dramatyczny, ale też w sumie spodziewany – Widzew był beniaminkiem, który wszedł do I ligi w słabym stylu, zmienił część składu i miał nowego trenera. Można było oczekiwać, że to będzie trudny początek.

Źródło: 90minut

Oczywiście, defensywa to fundament, który pozostanie, natomiast to dalej nie jest ta jakość z przodu, której oczekiwaliśmy od trenera Dobiego. My nie tylko mało strzelaliśmy, my nie kreowaliśmy sytuacji. W zasadzie były mecze, gdy to była jedna, dwie sytuacje, i to często po indywidualnych zrywach. Oczekiwaliśmy więcej. W zestawieniu z rundą jesienną niektórzy wpadali w hurraoptymizm, natomiast poza meczem z Koroną nie było takiego spotkania, gdzie bylibyśmy drużyną wyraźnie dominującą przez większość zawodów.

A może Widzew nie ma takiej kadry, żeby wymagać od niego dominacji nad rywalami?

Z całym szacunkiem dla niektórych rywali, uważam, że mamy taką kadrę, że powinniśmy spokojnie sobie w niektórych meczach lepiej radzić. Kadrę mamy taką, która nas predestynuje do tego, żeby być spokojnie w szóstce. Być może okaże się, że popełniliśmy błąd, być może okaże się, że boisko zweryfikuje niektórych zawodników, nasze decyzje, naszą wiarę. Ale na to podsumowanie przyjdzie czas.

Powiedział pan o wtorkowej rozmowie z trenerem Dobim. Czy była taka możliwość, że, zależnie od tego co by powiedział, mógłby mimo wszystko we wtorek zachować posadę?

Takie były założenia. Ta rozmowa wczorajsza, jej pierwsza część przed treningiem, druga po treningu, mogła tak się potoczyć. Dzisiaj też jesteśmy po rozmowie z trenerem, na kawie, gdzie rozmawilśmy o zupełnie innych rzeczach niż wczoraj, nie tylko o klubie i piłce nożnej. Trzeba pamiętać o tym, żeby na trenerów i zawodników spojrzeć też jak na zwykłych ludzi, którzy mają rodziny, swoje życie poza piłką, inne pasje. Godzinę spędziliśmy ja, Michał Rydz, Tomek Wichniarek w towarzystwie trenera Dobiego. Chciałbym, aby zawsze rozmowy miały taki przebieg, były na takim poziomie. Trener do końca chciał walczyć, nie zgadzał się z naszą decyzją, to naturalne. Ale to, że te rozmowy tak się toczyły, pokazują klasę trenera Dobiego.

Ale wspominał pan, że dzisiejsze toczyły się w innej atmosferze. To w jakiej toczyły się wczoraj?

Też w dobrej, natomiast sam temat, przedmiotowość tego spotkania… To jest na innym oddechu. Nie jest też dla nas, pracodawcy, proste zwalniać pracownika, który wiemy, że oddawał temu klubowi bardzo wiele z siebie. Szanujemy to. Ale podjęliśmy taką decyzję. Nie była to też decyzja nagła, pochopna. Podjąłem ją ja we współpracy z Michałem Rydzem i Tomaszem Wichniarkiem. Nikt nas nie naciskał. To naprawdę nie jest tak, że czekaliśmy, aż trener się potknie. Oczywiście ciężar tej decyzji spoczywa finalnie na mnie – ostatecznie to prezesi są rozliczani.

Czego brakło w tej ostatniej rozmowie z trenerem Dobim, żeby wywalczył sobie kredyt zaufania?

Żeby było jasne: z trenerami spotykamy się cyklicznie, co tydzień. Chyba, że są jakieś inne potrzeby. Rozmawiamy, słuchamy. Więc ja miałem wgląd w to, co robi sztab, bardzo dokładny. Brakło mi więc tutaj takiej konkretnej merytorycznej argumentacji, która by mnie przekonała, że jesteśmy w stanie z tego kryzysu wyjść w najbliższym meczu.

Wczoraj na WidzewToMy ukazała się sonda, według której 75% była przeciwna zastąpieniu trenera Dobiego trenerem Broniszewskim.

Wiemy w Widzewie, że jest zawsze presja ze strony kibiców. Myślimy o tym, wiemy jak mocna i zżyta z Widzewem jest widzewska społeczność. Szanujemy to, jest w tym wielka wartość. Możemy udawać, że nie czytamy, nie wiemy co kibice sądzą, ale tak nie jest. Czytałem sondę na WidzewToMy, oczywiście. Ale czytałem też sondę na Wirtualnej Polsce, gdzie proporcje były odwrotne. Myślę, że połowa będzie za, połowa przeciw. Rozumiem też, że kibice nie mają pełnego obrazu, nie mogą mieć do końca wiedzy na temat pewnych kwestii, które braliśmy pod uwagę przy tej decyzji. Rzeczywistość jest zazwyczaj bardziej złożona, niż się wydaje obserwując coś z dystansu.

Mówił pan dzisiaj w audycji dla Widzew.FM, że wokół wczorajszego zwolnienia trenera pojawiło się wiele mitów i kłamstw. Jakich na przykład pana zdaniem?

W pewnym momencie przeszły mi nerwy, a gdzieś zaczęło śmieszyć, na przykład gdy czytałem, jakoby Michał Rydz nie potrafił sobie poradzić ze zwolnieniem trenera Dobiego, a mnie trzeba było ściągać w tym celu z L4. Rozmawialiśmy z trenerem, ale zbliżała się godzina treningu, poprosiliśmy o dokończenie rozmowy po nim. Do klubu przyjechaliśmy z Michałem o tej samej godzinie. Trener Dobi jest osobą ekspresyjną, głośniej mówi, ale nikt na nikogo nie krzyczał. Nie było nerwowej atmosfery. Odbyło się to w cywilizowanych warunkach z naszej strony, trener od nas się dowiedział o decyzji, ode mnie i Michała Rydza, nie od jakiegoś dziennikarza.

Być może te rozmowy toczyły się w dobrej atmosferze, ale ostatecznie przyzna pan, że wygląda to z zewnątrz źle. W poniedziałek wyciek informacji, następnego dnia kluczowa rozmowa z trenerem przedzielona treningiem.

To zły PR, niewątpliwie, mamy tego świadomość. Tak naprawdę rozmowa o przyszłości trenera toczyła się w wąskim gronie przez kilka dni poprzedzających tę decyzję.. Struktura właścicielska jest taka, że jesteśmy zobowiązani poinformować komitet transferowy, że rozważamy taki krok, aby nikt nie był potem zaskoczony i aby nie zarzucano nam, że członkowie rady nadzorczej, czy też przedstawiciele właściciela dowiadują się jako ostatni. Zrobiliśmy to tak, jak należało.

To, że wyciekły informacje na temat naszych rozmów i związanych z nimi scenariuszy, co do przyszłości trenera Dobiego – uważam, że jest skandalem, o ile oczywiście taki przeciek miał miejsce. Zwolnienie trenera było jedną z zakładanych opcji. Popsuło nam wtorkowy scenariusz spotkań, stąd też wyniknęła taka sytuacja, inaczej byłoby to przeprowadzone z większym spokojem. Natomiast zgodzę się, że z zewnątrz to musiało wyglądać co najmniej dziwnie. To jest problem naszej organizacji, jeśli takie strategiczne informacje wyciekają. Nie służy to klubowi, psuje nam jako zarządowi szyki, robi zły PR Widzewowi. Możemy się nie zgadzać wewnątrz, dyskutować – co więcej, nawet w naszym trzyosobowym gronie nie było jednomyślności co do decyzji w sprawie trenera Dobiego. Ale ostatecznie z klubu musi iść jednolity przekaz na zewnątrz. Pilnowania tego spodziewałbym się od wszystkich zaangażowanych w nasz klub. Do dziennikarzy nie mam żadnych pretensji – taką mają pracę, zrozumiałe, że taki sygnał jest dla nich cenny. Jedyne co, to gdy ta rzeczywistość rozjeżdża się z prawdą, powstają mity, są tworzone całe scenariusze danej sytuacji niemające nic wspólnego z rzeczywistością.

No to zweryfikujmy. Czy Marcin Broniszewski, jak napisał Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”, już w styczniu dawał sygnały, że mógłby poprowadzić Widzew?

Znowu wracamy do retoryki – sztab, szatnia, zarządzanie szatnią. Trener Broniszewski ma UEFA Pro, musi w końcu zacząć pracować na własny rachunek, bo większość czasu był asystentem. Nie było tak, że braliśmy pod uwagę tylko trenera Broniszewskiego, bo z nazwisk, które ujrzały światło dzienne, jedno jest prawdziwe, a 2-3 inne nazwiska nie wypłynęły, może dlatego, że to trenerzy bez dużych, na razie, nazwisk. Natomiast zdecydowaliśmy się na kontynuację z korektami, bo nie chodzi o to, żeby robić rewolucję. Chcemy pomóc klubowi i tej drużynie. Chcemy dostać się do baraży.

Czy trener Broniszewski ma votum zaufania do końca sezonu?

Tak, zdecydowanie tak, być może nie tylko do końca sezonu. Chcę podkreślić, trener Broniszewski nie jest tymczasowym trenerem, jest pierwszym trenerem Widzewa Łódź w pełnej rozciągłości.

Leszek Milewski

Fot. NewsPix

leszek.milewski

Ekstraklasa. Historia polskiej piłki. Lubię pójść na mecz B-klasy.

Opublikowane 14.04.2021 15:45 przez

leszek.milewski

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Lech torturuje kibiców, co na to Trybunał w Strasburgu? | Dwaj Zgryźliwi Tetrycy

W dzisiejszym odcinku “Sprawy dla reportera”, Elżbieta Jaworowicz sprawdzi, czy zawodnicy Lecha Poznań oszukali władze tegoż klubu metodą na “zagraniczne sibi”. Ale sprawdzimy również, czy pokrzywdzony nie jest przypadkiem krzywdzicielem, bo z drugiej strony władze Lecha Poznań już od dawna łamią zapisy konwencji genewskiej i torturują własnych kibiców. A tak naprawdę to nie, tak naprawdę […]
07.05.2021
Felietony i blogi
06.05.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Moim zdaniem Piast Gliwice powinien znaleźć milion euro na Jakub Świerczoka nawet, jeśli w tym celu trzeba będzie zaciągnąć chwilówkę, względnie oddać Kristophera Vidę do lombardu. Tak uważam, bowiem Jakub Świerczok jest rzadkim przypadkiem w tej lidze – otóż jest bowiem piłkarzem. Piłkarzem w pełnym tego określenia znaczeniu. Piłkarzem, czyli kimś, kto zarabia na grze […]
06.05.2021
Weszło
05.05.2021

Wzlot i upadek na polskim Olimpie. Maciej Skorża i Wisła Kraków

Sezon 2006/07 przyniósł ogromne przetasowania na polskiej scenie piłkarskiej. Mistrzowski wyścig stoczyły ze sobą Zagłębie Lubin Czesława Michniewicza i GKS Bełchatów Oresta Lenczyka. Pozostałe dwa trofea – Puchar Polski i Puchar Ligi włożył do gabloty prowincjonalny Groclin Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski prowadzony przez wciąż młodziutkiego trenera, Macieja Skorżę. Wisła Kraków? Niedawne mocarstwo kończyło sezon kompromitacją – […]
05.05.2021
Weszło
30.04.2021

Legia złapała ligę za szyję | Dwaj zgryźliwi tetrycy od 10

Legia Warszawa została mistrzem Polski. Arka Gdynia występuje w I lidze, a Raków Częstochowa w Ekstraklasie, stąd też w finale Pucharu Polski odrobinę większe szanse zdaje się mieć zespół spod Jasnej Góry. Tego typu newsy, ciekawostki, interesujące informacje oraz opinie usłyszycie od Leszka Milewskiego oraz Jakuba Olkiewicza w czternastym odcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków”. Ale to […]
30.04.2021
Weszło
29.04.2021

Jak co czwartek…. LESZEK MILEWSKI

Legia Warszawa została mistrzem Polski, choć miała z kim to mistrzostwo przegrać. Legia Warszawa została mistrzem Polski, ponieważ była najlepszą drużyną w kraju, a nie najmniej słabą. Owszem, interesuję się polską ligą dostatecznie długo, by widzieć takich mistrzów, którzy najmniej razy wyłożyli się na prostej. Albo wyłożyli się tyle samo razy co inni, tylko czołgali […]
29.04.2021
Weszło
23.04.2021

SUPERLIGA JAK POSTANOWIENIE NOWOROCZNE | Tetrycy od 10!

Stało się. Dwaj zgryźliwi tetrycy, a więc Leszek Milewski oraz Jakub Olkiewicz zdradzili polskie piłkarstwo i zamiast omówić bezprecedensowy rajd Sandecji Nowy Sącz – zaczęli debatować o Superlidze i UEFA. Jako że to program Dwaj zgryźliwi tetrycy, nie zabrakło oryginalnych pomysłów jak np. powierzenie losów europejskiego futbolu Arturowi Orzechowi, który mógłby przyznawać samodzielnie punkty jak […]
23.04.2021
Liczba komentarzy: 6
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
CM711
CM711
23 dni temu

W Widzewie niezła megalomania. Przeciętny skład, ledwo awansowali a wymagają Ekstraklasy.

Kriso
Kriso
23 dni temu

Marcin Broniszewski to trochę pierwowzór Adasia Miauczyńskiego (Cezary Pazura) z filmu Nic śmiesznego. Całe życie drugi. I o ile Adaś pogodził się z rolą o tyle być może Broniszewski był nią znudzony i wyczekać moment, kiedy będzie mógł podesrać Albańczyka. Jednak jego samodzielny , mizerny dorobek trenerski wskazuje, że równie dobrze zespół Widzewa możnaby oddać pod wodzę tesciowej. Kibice mu wyliczyli, że nie wychodzi mu nawet punkt na mecz. Ba, wyliczyli, że do końca sezonu zrobi 7 punktów.
Kibice Widzewa…. Dość często zwalniali Dobiego, jednak teraz, gdy faktycznie to się stało, stanęli za nim murem. Broniszewski dostał łatkę “człowieka szatni” i tego, który Dobiego jednak podsrywał. Nie ma dowodu, że tak było, niewykluczone że był lojalny do końca, jednak widzewska społeczność orzekła swoje – Broniszewski okazał się Brutusem.
I jeszcze jedna sprawa. Mordochlap w ścisłym gronie RTS. Myślę, że działanie mordochlapa dodało całej tej sprawie silnej dawki smrodu. Widzew wyszedł na jedną wielką bandę amatorów, ktora nawet trenera nie potrafi porządnie zwolnić. I co teraz mamy? Kibice murem za Dobim, Broniszewski w niejasnej roli intryganta, piłkarze jako rozdający sznurki. A Szor i cała reszta jako nieudacznicy. Niech sie zatem cieszy Broniszewski, że jest lockodown, bo pewnie niejedno i niedrugie mógłby z trybun usłyszeć. Nie wieszczę mu długiej kariery w Widzewie, źle to rozegrane, a obecny trener ma opinię tego, który ma krew Dobiego na rękach – no taki szefobójca, a więc człowiek nielojalny. Źle, źle, bardzo źle to wszystko rozegrane.

Halaszle1
Halaszle1
23 dni temu

Widzew idzie łeb w łeb ze Stalą Mielec o miano najgorszego zarządu w polskiej lidze. 5 trenerów w 2 lata, zwolnienie Dobiego który w końcu ogarnął formację defensywną, w 2 lidze waliła babol za babolem (większość z nich nie powinny mieć miejsca nawet w okręgówce, a co dopiero na szczeblu centralnym). Odstrzelony przy pierwszym kryzysie, który jak na taki skład i pierwszy sezon w 1 lidze robi wyniki ponad stan. Oprócz aspektów piłkarskich dochodzi finansowy, gdzie Widzew mając tak wielkie przychody, notuje straty. Na sklepik klubowy idzie ponad 1mln złotych z czego zysk jest zastraszająco niski. Akademia Widzewa w zasadzie nie istnieje. RTS ma fundamenty pod najlepszy zespół w Polsce, co sezon wszystkie karnety są wykupowane, nowoczesny stadion, renoma, historia… wystarczyłby właściciel który ma pojęcie na zarządzaniu klubem. No ale czego oczekiwać skoro mamy takich Mioduskich czy innych Rutkowskich.

Michał
Michał
23 dni temu

W Widzewie nie ma żadnego planu i wszelkie decyzje służą tylko bieżącemu łataniu dziur. Najczarniejszym scenariuszem dla Widzewa byłoby zrobienie przez Broniszewskiego awansu. Atakowanie ekstraklasy z tymi piłkarzami i tym trenerem skończy się epickim spi*rdoleniem z ligi, co w konsekwencji da co najmniej kolejne 2 lata w plecy (a pewnie i więcej). Alternatywnym scenariuszem będzie kolejne nakupowanie szrotu i jeszcze większe zadłużenie klubu. Smutne, że nikt w tym klubie nie pomyśli, że lepszy, wzorem do naśladowania jest taka Sevilla czy Borussia , a nie napinanie bicepsów jak jakiś Real czy Barcelona w ubogiej wersji.

Arek
Arek
22 dni temu

Hej,

Jestem kibicem Widzewa z grona tych którzy mają karnet. Oglądam mecze interesuję się klubem i jestem coraz częściej wkurzony na ludzi którzy tam pracują, grają. Ostatnia sytuacja pokazuje, że w szatni Widzewa dzięją się cuda. Jeśli trenera nie zwolnili piłkarze to zwolnił go swój asystent. Moim zdaniem trener powinien dobierać sobie swoich ludzi a nie opierać się na asystentach poprzedniego trenera. Dla mnie to nie logiczne to co miało miejsce w klubie dwa dni temu. Skoro Dobi miał konflikt z piłkarzami to po której stronie był trener Broniszewski ? Rozumiem , że po stronie piłkarzy skoro został teraz trenerem. Dziwne zarządzanie grupą przez Panów Prezesów ….

John
John
21 dni temu

Niestety Szor to marionetka..

Weszło
07.05.2021

Dwóch rannych w Lubinie

Pogoń Szczecin walczy o wicemistrzostwo, a Zagłębie Lubin o czwarte miejsce, dające eliminacje w Lidze Konferencji Europy. Po piątkowym meczu żadna z drużyn nie zbliżyła się do swojego celu. Większy niedosyt mogą odczuwać “Portowcy”, którzy ponownie za mało wycisnęli z okresu, gdy w samej grze wszystko im się układało.  Zagłębie Lubin – Pogoń Szczecin: fatalny […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Lisy przegrywają z Newcastle. Liga Mistrzów zagrożona?

Wydawało się, że Liga Mistrzów dla Leicester City będzie czystą formalnością – bliżej im było przez długi czas do walki o wicemistrzostwo z Manchesterem United, niż ściganiem się o miejsce w czwórce. Dziś? Dziś nie jest to już taka oczywista sprawa. “Lisy” przegrały u siebie 2:4 z Newcastle United i z pewnością będą nerwowo obserwować […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa kroki do detronizacji PSG!

Znów to zrobili! Lille pokonało dzisiaj Lens 3:0 i na dwie kolejki przed końcem ligi już na pewno pozostanie liderem Ligue 1. PSG gra swój mecz jutro, ale nawet wygrywając w Rennes – będzie o punkt za rewelacją tego sezonu. Dziś lidera ligi francuskiej do zwycięstwa raz jeszcze poprowadził Burak Yilmaz, który najpierw strzelił karnego […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

UEFA – Superliga, ostateczne starcie. Kluby zgodziły się na ogromne kary

Superliga. Był kiedyś taki projekt, najsilniejsze kluby Europy, wielkie pieniądze, prestiż i sława. Pamiętacie? Jeśli nie to chyba nie macie czego żałować, bo wygląda na to, że ten temat przepada właśnie na dobre i więcej o nim nie usłyszymy. UEFA sprzątając bałagan, jaki wywołał bunt europejskich gigantów, zabezpiecza się na przyszłość. Zespoły zaangażowane w Superligę […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Augsburg przegrywa, ale Gumny gra i czaruje!

Augsburg nie może być nadal pewny utrzymania – dzisiaj przegrał 1:2 z VfB w Stuttgarcie i mimo 13. miejsca w tabeli, nadal musi spoglądać za plecy. Dla nas oczywiście ważniejsze są jednak dokonania indywidualne dwóch piłkarzy tego klubu – i tu na szczęście mamy dobre informacje. I Robert Gumny, i Rafał Gikiewicz zagrali dzisiaj od […]
07.05.2021
Weszło FM
07.05.2021

Sobota z Weszło FM: Stan Futbolu i mały finał LM

Jak sobota, to oczywiście z programem „Stan Futbolu”. Co jeszcze usłyszycie na antenie radia Weszło FM? Między innymi przedsmak finału Ligi Mistrzów, czyli spotkanie Chelsea z Manchesterem City oraz istotny dla losów mistrzostwa Hiszpanii mecz Barcelona – Atletico. Szczegóły znajdziecie poniżej: 10:00 – 11:30 – „Stan Futbolu” – Krzysztof Stanowski omówi najważniejsze piłkarskie wydarzenia tygodnia […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Guardian: Finał Ligi Mistrzów jednak w Anglii?

Oho! Niewykluczone, że ze względów covidowych finał Ligi Mistrzów zostanie przeniesiony z tureckiego Stambułu na któryś z brytyjskich stadionów. Jak podaje Guardian – UEFA jest już po rozmowach z angielskim związkiem FA. Przyczyną całego zamieszania jest decyzja brytyjskiego rządu, który umieścił Turcję na swojej “czerwonej liście” turystycznej.  Do tej pory wydawało się, że finał odbędzie […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

“To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana przez drużyny mające największe budżety”

– Bardzo dobrze, że my napisaliśmy taką historię dwa lata temu, rok temu był brązowy medal, teraz gramy o europejskie puchary. To dobre dla piłki, że liga nie jest zdominowana tylko przez drużyny mające największe budżety, bo rywalizacja byłaby bezsensowna – powiedział na przedmeczowej konferencji prasowej Waldemar Fornalik, trener Piasta Gliwice. Wypowiedzi szkoleniowca gliwiczan cytują […]
07.05.2021
1 liga
07.05.2021

GKS Tychy obnażył wszystkie braki Górnika

Znając kapryśność i nieprzewidywalność 1. ligi, można było spodziewać się, że wbrew wszystkiemu Górnik Łęczna w końcu przełamie się w wyjazdowym spotkaniu z aktualnym wiceliderem. Ale GKS Tychy nie miał zamiaru przywrócić gościom nadziei na bezpośredni awans. Zagrał bardziej dojrzale, skutecznie i co najbardziej istotne, to po jego stronie widać było zdecydowanie więcej jakości czysto […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Odnalazł się Górnik, którego nie widzieliśmy od miesięcy. Pomógł Augustyn

Gdyby stworzyć tabelę Ekstraklasy, zapominając o pierwszych czterech kolejkach, Górnik Zabrze (przed dzisiejszym spotkaniem) byłby w niej ostatni. Kapitalne wejście w sezon ekipy Marcina Brosza, którego ostatnią odsłoną był koncert na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej, później zostało skutecznie przykryte przeciętniactwem i trudnymi do zrozumienia wtopami. Przez to Górnik gra już tylko o honorowe dokończenie sezonu […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Goal.com: Eintracht chce zatrudnić Raula Gonzaleza!

Ależ to byłby powrót do Bundesligi! Według informacji goal.com, Eintracht Frankfurt przymierza się do zatrudnienia byłego piłkarza Schalke Gelsenkirchen, oczywiście bardziej znanego jako legenda Realu Madryt. Obecnie Raul trenuje rezerwy Realu Madryt, natomiast Eintracht poszukuje nowego szkoleniowca z uwagi na przejście Adiego Huettera do Borussii Moenchengladbach.  43-letni trener miałby przejąć Eintracht od nowego sezonu – […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

1. Liga: Samobój Polczaka, zwycięstwo Radomiaka

Radomiak w walce o awans idzie łeb w łeb z GKS-em Tychy. Dzisiaj ekipa Dariusza Banasika ograła na wyjeździe Zagłębie Sosnowiec, choć trzeba przyznać – przy wyraźniej pomocy gospodarzy. Bo zwycięski gol dla radomian padł w tej części meczu, w której… nie oddali oni ani jednego celnego strzału. Skoro tak, to jakim cudem Radomiak wygrał? […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Odra Opole zbliża się do baraży?

Puszcza Niepołomice prawdopodobnie skończyła dzisiaj sezon – na sześć kolejek przed końcem do strefy barażowej traci już 12 punktów, a ma jeszcze o mecz więcej niż Arka Gdynia. Natomiast Odra Opole, ogrywając niepołomiczan, może złapać wiatr w żagle na samą końcówkę sezonu – po zdobyciu trzech punktów w piątkowym meczu, przewodzi grupie pościgowej.  Jak to […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Ile Legii Warszawa może dać jeszcze Artur Boruc?

Artur Boruc zostaje w Legii na kolejny sezon. O tym już pisaliśmy w Suchym Info, natomiast warto się nad tematem pochylić mocniej i zastanowić – ile jeszcze Boruc może Legii dać? Wiadomo, marketingowo może to wyjść nawet lepiej niż rok temu, liczymy, że ludzie będą chodzić na stadion przez cały sezon, nie przez kilka tygodni, […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Arteta i Arsenal. Czy ten związek ma jeszcze sens?

Złośliwi powiedzieliby, że populacja kibiców Arsenalu zmniejsza się w drastycznym tempie. Cóż, nie dość, że “The Gunners” odpadli z LE w tragicznym stylu po półfinałowym dwumeczu z Villarrealem, to jeszcze po raz pierwszy w XXI wieku mogą nie zagrać w żadnych europejskich rozgrywkach w następnym sezonie. Auć, to może zaboleć. Teraz londyńczycy muszą walczyć o […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Suche Info
07.05.2021

Dwa gole Stępińskiego!

Nietypowo, bo już wczesnym popołudniem rozegrano 10 spotkań we włoskiej Serie B. Jak sami wiecie – to liga wręcz najeżona Polakami, a dzisiaj przynajmniej jeden z nich ma naprawdę udany wieczór. To Mariusz Stępiński, która zapakował dwa gole w meczu Lecce z Regginą. Jego klub zapewnił sobie udział w półfinałach baraży o Serie A – […]
07.05.2021