Waśniewski: – Zmiana trenera Lavicki miała niewiele wspólnego z liczbą punktów

Opublikowane 10.04.2021 12:35 przez

Paweł Paczul

– Ja będę równie szczęśliwy z trzeciego miejsca, jak i z szóstego w momencie, gdy dokonamy transferów za parę milionów w okienku. Uważam to za równie istotne w funkcjonowaniu klubu – mówi Piotr Waśniewski, prezes Śląska Wrocław. Dlaczego Magiera? Czy oferta Lecha dla Skorży pokrzyżowała plany Śląskowi? Jak ważny w zarządzaniu klubem jest Excel? Zapraszamy.

Czy pana zdaniem Śląsk Wrocław jest jednym z większych rozczarowań tego sezonu Ekstraklasy?

Nie, dlaczego? Na jakiej podstawie takie podejrzenie? Jesteśmy na miejscu w tabeli, które – porównując do poprzednich lat – jest bardzo przyzwoite. Natomiast prawdą jest to, że apetyt przed startem sezonu mieliśmy dużo większy. Jak każdy klub z ambicjami chcieliśmy wykonać krok do przodu. Jeżeli spojrzeć przed pryzmat oczekiwań, to można uznać, że sytuacja mogłaby być lepsza. Ale patrząc szerzej i obiektywnie – nie można postrzegać tego sezonu za rozczarowanie. Uważam, że mieliśmy bardzo dobre okienko transferowe…

Przerwę – dlatego zadałem to pytanie. Okienko było dobre, skład jest uważany za lepszy niż przed rokiem, więc naturalnie oczekiwaliśmy czegoś więcej niż to piąte miejsce w rozgrywkach 19/20.

To nie jest zero-jedynkowe i oczywiste. Naturalnie mamy inne założenia, ale nie są one związane tylko z wynikiem sportowym. Tutaj mamy szerokie widełki, czy coś jest pozytywne, czy negatywne. Jako zarząd patrzymy szerzej niż przez pryzmat jednego meczu. Może to zabrzmi wyświechtanie, ale tak jest – patrzymy z perspektywy strategii budowy przedsiębiorstwa. A tego Śląskowi przez lata brakowało. Czyli wykraczanie poza najbliższe trzy-cztery miesiące.

To jakim klubem ma być teraz Śląsk? Przy zmianie trenera w elemencie strategii też się coś zmieniło?

Mamy duże oczekiwania związane z tą zmianą. Jak pewnie pan zauważył, nasze ostatnie okienko transferowe było nastawione na młodych Polaków. Pozyskaliśmy wartościowych piłkarzy. Perspektywicznych, takich, którzy mogą budować wizerunek klubu, ale i być prospektem sprzedażowym. Uważamy, że trener Magiera zapowiada się na szkoleniowca, który wpisuje się w tę strategię. Próbę znalezienia balansu między doświadczonymi zawodnikami a tymi wchodzącymi w większy świat futbolu. Chcemy być taką trampoliną, jaką byliśmy dla Płachety czy Łabojki.

Czyli zdecydowało między innymi to, że Magiera prowadził gwiazdy w Legii, ale był też trenerem U20.

Tak, trzeba znaleźć balans i go utrzymać w tej rzeczywistości. Przecież to widać chociażby na przykładzie Ligi Mistrzów. Tam nie grają tylko 30-letni zawodnicy. Jest grupa zawodników poniżej 24. roku życia. Już nie mówię o super gwiazdach jak Mbappe, ale tych rodzynków jest zdecydowanie więcej. A to nie są kluby, które muszą sprzedawać. Tylko wiedzą o tym, że jeśli myślą o budowaniu kręgosłupa zespołu, to trzeba patrzeć dalej niż na dwa-trzy lata. Naturalnie Śląsk jest w innym miejscu swojej budowy i chcemy mieć pozycję zespołu, gdzie młody może się rozwinąć i być sprzedanym. Zdajemy sobie sprawę, jak przychód z transferów buduje budżet. W roku covidowym transfery Płachety i Łabojki przyniosły nam po prostu święty spokój.

To jest ciekawy model, ale trudny jeśli chodzi o wyniki. A presja sukcesu ze strony choćby kibiców będzie rosnąć.

Bardzo łatwo w przekazie medialnym opierać się na konstrukcji – coś jest zasługą trenera, coś jest winą trenera, coś jest zasługą zawodnika, bo kopnął piłkę prosto, a coś winą, bo kopnął krzywo. To jest dużo bardziej skomplikowany proces. Musimy szukać złotego środka. Nie jest najlepszą drogą klubu ta, gdzie stawia się wszystko na jedną kartę i bierze tylko doświadczonych piłkarzy. Taka strategia jest strategią, ale krótkoterminową. Można na niej przyzwoicie wyjść, jak Śląsk w 2012 roku, ale i popaść w kłopoty jak przed laty Wisła Kraków, gdy postawiła na „szkołę holenderską”. Potknęła się w jednym miejscu i z dnia na dzień pojawiła się w innej rzeczywistości. Stawiając na zawodników doświadczonych, dużo droższych, brak awansu do fazy grupowej sprawia, że budżet się nie spina. My rozmawiamy o sporcie i rozwoju poszczególnych zawodników, ale w tle tak naprawdę rozmawiamy o pieniądzach.

Ile prawdy jest w tym, że rozmawialiście jednocześnie z Magierą i Skorżą, byliście bliżej tego drugiego, ale on wybrał Lecha?

Jeśli połączyć te wszystkie wątki, odpowiedź jest następująca: nie, to nie jest prawda.

Ta informacja jest z dobrego źródła i mogłaby pokazywać, że nie zrobiliście wszystkiego od A do Z, tak jak byście chcieli.

Informacja, że coś nie potoczyło się po naszej myśli, jest nieprawdziwa. Gwarantuję panu i kładę rękę do ucięcia, że jest po prostu nieprawdziwa.

Czyli mówi pan: zdecydowaliśmy się na Magierę i sytuacja Lech-Skorża nie miała znaczenia.

Nie jestem menadżerem trenera Skorży i nie mogę powiedzieć, czy i kiedy dostał ofertę z Lecha, ale wybór trenera Magiery nie miał nic wspólnego z tym, że inny kandydat numer jeden miałby przerwać z nami rozmowy. Żaden ze szkoleniowców nie usłyszał też od nas, że jest jedynym kandydatem. I proszę pamiętać – my nie prowadziliśmy z żadnym z trenerów rozmów na zasadzie: proszę być przygotowanym, że przejmie pan Śląsk w trakcie przerwy na reprezentację. Te rozmowy nie dotyczyły tego momentu. Przygotowywaliśmy się na wypadek ewentualnej zmiany po zakończeniu sezonu, bo uważaliśmy, że to byłoby najrozsądniejsze rozwiązanie. Natomiast okoliczności zmusiły nas, by tę decyzję przyspieszyć.

Okoliczności sportowe czy pozasportowe?

Rozstaliśmy się z trenerem w bardzo elegancki sposób. Tutaj nie ma drugiego dna. Próba rozliczania kogokolwiek podczas jego nieobecności byłaby po prostu niekulturalna. Najprostsze wytłumaczenie było w naszym komunikacie prasowym, mówiącym o tym, że od ładnych paru miesięcy rozmawialiśmy o rozbieżnościach dotyczących tego, jak my wyobrażamy sobie funkcjonowanie klubu, a jak klub na poziomie pierwszej drużyny funkcjonował. Nie udało się tego wszystkiego pogodzić. Nie chcę mówić, że to czyjaś wina. Ale uznaliśmy, że w tej konstrukcji nie będziemy już czuli komfortu. Mówiąc wprost – nie chodziło tutaj o problem ze zdobywaniem trofeów. W naszej specyficznej lidze można je zdobyć, a w następnym sezonie zaliczyć dużą obniżkę formy i nawet spaść. I czy to wtedy okaże najważniejsze w tym wszystkim? Mam wątpliwości. Mnie zależy, żeby o Śląsku mówić jako o poważnym kandydacie w walce o trofea, ale jednocześnie z dumą wskazywać na kariery, jakie robią wychowani tutaj zawodnicy.

Zwolnienie Lavicki to była najtrudniejsza decyzja od czasu pana powrotu do Śląska?

Nie chcę tego stopniować. Czas pandemii i 2020 roku był trudnym, obciążającym okresem dla Śląska. Mimo to wykonaliśmy dobrą pracę w różnych obszarach, czasem w takich, którymi nie możemy się jeszcze chwalić. Rozumiem, że trener jest najbardziej medialną postacią takiego przedsiębiorstwa, ale to tylko wierzchołek góry lodowej. Chciałbym, żeby Śląsk był tak zorganizowany, że zmiana pierwszego szkoleniowca nie będzie burzyć całej rzeczywistości.

Przy okazji gier reprezentacji pojawił się temat, by to piłkarze brali większą odpowiedzialność za wynik. Wydaje się, że w Śląsku jest z tym problem. Tacy doświadczeni zawodnicy jak Sobota czy Pawłowski zawodzą.

Nie będę mówił, kto jest winny, kto nie, natomiast drużynę mamy zbudowaną w sposób bezpieczny. Są doświadczeni zawodnicy, są utalentowani z dużymi perspektywami. Wydaje się, że ten cały twór ma prawo dobrze funkcjonować. Ale rzeczywiście – mogliśmy zauważyć duży spadek formy zawodników. Wówczas trudno jest oczekiwać, że wszystko będzie szło tak, jak myśmy zaplanowali. Ale proszę mi wierzyć: zmiana trenera Lavicki miała bardzo niewiele wspólnego z osiągniętą liczbą punktów. To nie jest przecież tak, że straciliśmy szansę na cele założone przed sezonem. W budowaniu silnego Śląska potrzebnych jest więcej elementów niż osiągnięcie danego miejsca na koniec rozgrywek. Ja będę równie szczęśliwy z trzeciego miejsca, jak i z szóstego w momencie, gdy dokonamy transferów za parę milionów w okienku. Uważam to za równie istotne w funkcjonowaniu klubu.

To nie jest pułapka Lecha Poznań? Wstawianie Excela do gabloty.

Myślenie o klubie piłkarskim wyłącznie przez pryzmat sportu to największa pułapka.

Ale jednak gra się, by wygrywać.

Oczywiście. Tyle że żadnym momencie ruchy, które wykonujemy – na przykład transferowe – nie stały w opozycji do możliwości osiągania sukcesu sportowego. Wręcz przeciwnie. Nie dostrzegam, by nas potencjał spadał. Ja nie powiedziałem, że wybrałbym szóste miejsce i transfer zamiast trzeciego przy braku transferu. Ja powiedziałem, że mógłbym uznać to za równie duży sukces. Wie pan, ja bym chciał wygrać mistrzostwo Polski i sprzedać zawodnika, który nie gra w pierwszym składzie za 10 milionów euro. Tylko Śląsk nie jest w takim miejscu, by na taką historię mógł liczyć. To by było idealne: grać w eliminacjach Ligi Mistrzów, nie tracić nikogo z pierwszej jedenastki i na dodatek się wzmocnić. Ale świat nie jest taki piękny. Schodzimy do ideałów, które możemy spotkać w grze komputerowej. Staram się, abyśmy my – jako Śląsk Wrocław – twardo stąpali po ziemi i znali swoje miejsce w szeregu. Musimy rywalizować z klubami o takim potencjale jak Legia i Lech, ale jesteśmy świadomi, jakie mamy braki sportowe i przede wszystkim finansowe. Wiem o tym, że profesjonalny sport jednak opiera się na Excelu. Bez Excela się nie uda. Jeżeli spojrzymy na fenomen w postaci Slavii Praga, to przecież ogromną rolę w tym fenomenie miał właśnie Excel.

Tylko że pieniądze trzeba wydawać rozsądnie, a z tym w polskim futbolu jest problem.

Zawsze łatwiej się dyskutuje w momencie, gdy się tych pieniędzy nie ma i mówi, jakby się je genialnie wydawało. Nie uważam, że gdybym miał dwa-trzy razy większy budżet, to łatwo byłoby mi te środki wydać. Moim zdaniem podobnie jest z pracą trenera. To, że trener pracuje w przeciętnym klubie i odnosi sukcesy, nie oznacza, że z wielką łatwością poprowadzi zespół pełen gwiazd.

Inna sprawa, że nie byłoby przyjemnych kolumn w Excelu, czyli transferu Płachety, gdyby nie dobra gra całego zespołu.

Oczywiście. Ja nie sprowadzam zarządzania klubem tylko do Excela. Dla mnie istotne jest stworzenie równowagi tych dwóch czynników. Zdaję sobie sprawę z ograniczeń budżetowych. Jeżeli ktoś nie siedzi w środku, to nie ma często możliwości wyciągnięcia odpowiednich wniosków. Ile głosów słyszałem o tym, że odejście Płachety jest wielkim błędem Śląska.

Pierwsze słyszę, prawdę mówiąc.

Tak? A ja słyszałem. Że za szybko, że po kolejnym sezonie można byłoby wziąć większe pieniądze, że to spadek jakości. Chodzi mi o to, że to wszystko jest bardzo złożone. Organizm drużyny piłkarskiej wymaga długiej pielęgnacji, a z drugiej strony jest bardzo kruchy. Jedna drobna zmiana, jedna kontuzja potrafi kompletnie zmienić kształt tego tworu. Bardzo trudno jest tym zarządzać, a bardzo łatwo oceniać post factum. W Polsce nie stać nas na zabezpieczanie się na każdą ewentualność. Mówię to choćby przez pryzmat rozmów na temat kształtu zespołu przy okazji zbliżającego się okienka transferowego.

Czy w tym modelu – nazwijmy to skrótowo – talentów, sprawa Szpakowskiego jest kłopotem? Pan mówił, że ten temat jest przeceniany.

W dalszym ciągu tak uważam. Jego dotychczasowa rola w zespole, będąca efektem rywalizacji z innymi zawodnikami, nie stawiała go w kategoriach super talentu. Natomiast cokolwiek powiem, zwłaszcza negatywnego, mogłoby zostać odebrane jako umniejszanie rzekomej wpadki. Nie sądzę, by wydarzyło się coś dla nas diametralnie wielkiego. Uważam tylko, że wystąpiły tutaj dwuznaczne historie związane z konkurencyjną lojalnością, ale nie chciałbym ich szerzej komentować. Ocenę etyki pracy pozostawię sobie i swoim pracownikom.

To teraz doświadczony piłkarz: Israel Puerto. Kończy mu się kontrakt, przedłużenie jest uzależnione od liczby minut na boisku, ale stoper ma kontuzję. Jakie macie wobec niego plany?

W przypadku niespełnienia określonych warunków potrzebnych do przedłużenia umowy, sprawa również jest dla nas bardzo przejrzysta. My widzimy gotowość kontynuacji tej współpracy, pozytywnie oceniamy jego rolę w drużynie. A jeśli druga strona miałaby przykładowo zupełnie inne podejście, to nie ma sensu iść dalej, bo po drodze małe rozbieżności będą powodować kłopoty. Nie będziemy niczego robić na siłę.

Rozmawiając z Jackiem Magierą, rozmawialiście już o kolejnym okienku transferowym?

Jeżeli się przyjrzeć kadrze Śląska i długości kontraktów, to widać, że umowy nie kończą się po sezonie. Mowa o paru zawodnikach, niekonieczne wychodzących regularnie w pierwszej jedenastce. Zaznaczaliśmy, że nie zamierzamy być przesadnie ofensywni w letnim okienku, chyba że dokonamy jakichś transferów wychodzących.

Na to się nie zanosi. Nie ma piłkarza, którego można by sprzedać za połowę Płachety, tak mi się zdaje.

Zobaczymy. Ja jestem trochę większym optymistą.

On wynika z postaci Praszelika czy gdzie indziej widzi pan taką szansę?

W kilku piłkarzach widzę taką szansę – poczynając od młodzieżowców. Oczywiście nie chcę zakłamywać rzeczywistości i mówić, że będziemy sprzedawać za duże pieniądze 30-latków, ale są zawodnicy poza wiekiem młodzieżowca, po których widać zainteresowanie innych klubów od dłuższego czasu.

Kończąc – wciąż będę się upierał, że Śląsk jest rozczarowaniem na dzisiaj, ale tabela jest, jaka jest. Płaska. Wciąż jest coś do wygrania. Postawiliście sobie z Jackiem Magierą jakiś konkretniejszy cel jeszcze w tym sezonie?

Jest wiele możliwych scenariuszy. Równie prawdopodobne jest dziesiąte miejsce, jak i czwarte. Natomiast tego typu celów nie stawialiśmy. Nie wiem, dlaczego miałbym to robić trenerowi, który przychodzi na kilka kolejek przed końcem. Byłoby to nie fair. Trener Magiera jest jednak bardzo ambitnym człowiekiem. Z drugiej strony, co podkreślaliśmy w chwili rozstania z Vitezslavem Lavicką – to nie było rozstanie w trakcie gaszenia olbrzymiego pożaru i dramatycznej sytuacji w tabeli. Chodziło o szerszy obraz. Dzisiaj natomiast wszystko jest w rękach trenera i nogach piłkarzy. Możemy walczyć medal, ale i osiągnąć gorszy wynik niż rok temu. Wciąż mamy szanse na europejskie puchary, więc czemu z tej szansy nie spróbować skorzystać? Śląsk jest na to gotowy i Wrocław również jest na to gotowy.

Rozmawiał PAWEŁ PACZUL

Fot. Newspix

Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Dublet Adama Buksy w MLS [WIDEO]

New England Revolution zremisowało na wyjeździe 2:2 z Atlantą United. Dwa gole dla gości zdobył Adam Buksa. Spójrzcie. Gol numer jeden: 🆎 is simply unstoppable. Make that five-straight @MLS games with a goal. pic.twitter.com/FNIy3Zgi4P — New England Revolution (@NERevolution) May 15, 2022 I numer dwa: Lovely ball, lovely finish. pic.twitter.com/pAjwW2Okd3 — New England Revolution (@NERevolution) […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Ondrasek wściekły po spadku Wisły. „Nie było walki, a tak się nie da grać”

Zdenek Ondrasek w rozmowie z portalem Interia skomentował spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy. 33-letni napastnik ostro skomentował postawę „Białej Gwiazdy”. – Wróciłem, bo chciałem. Kocham Kraków i kocham Wisłę. Chciałem jak najlepiej. Nie wiem, nie mam słów, nie wiem, co powiedzieć. Zabrakło punktów, bramek. Nie było walki, a tak się nie da grać. Niektórzy nie […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Pomocnik PSG odmówił występu z tęczowym symbolem

Idrissa Gueye nie wystąpił we wczorajszym meczu z Montpellier. Według doniesień francuskich dziennikarzy, pomocnik Paris Saint-Germain odmówił gry z tęczowymi akcentami na koszulce i został wykluczony z kadry meczowej klubu. Podczas ostatniej kolejki kluby Ligue 1 tradycyjnie uczciły Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii poprzez umieszczenie na koszulkach zawodników tęczowych akcentów. Kapitanowie drużyn wybiegli […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Milan przeszedł przez ucho igielne i otworzył bramę do raju

Milan mógł skończyć mecz z Atalantą z poczuciem dobrze wypełnionej misji. Miał cholernie trudne zadanie, miał prawo stracić punkty, ale ostatecznie wygarnął swoim rywalom dwukrotnie i zbliżył się do mistrzostwa. W tej części Mediolanu mogą przygotowywać szampany, bo wystarczy wygrać a nawet zremisować ostatnie spotkanie w lidze. Albo, co jest prawdopodobne, po prostu poczekać przed […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Angielskie wyjście Wisły Kraków z Ekstraklasy

Wisła Kraków w weekend stopniowo traciła nadzieję na utrzymanie. Najpierw po golu Zagłębia Lubin. Potem po remisie w meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. A kiedy w Radomiu „Biała Gwiazda” prowadziła już 2:0 i wydawało się, że stypę trzeba będzie odłożyć o tydzień, zespół Jerzego Brzęczka stwierdził, że w sumie ta 1. liga nie jest […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

LIGA MINUS. WISŁA SPADŁA! LECH MISTRZEM!

Wszystko w Ekstraklasie jest już rozstrzygnięte. Lech Poznań został mistrzem. Spadła Wisła Kraków oraz Bruk-Bet i Górnik Łęczna. O tym wszystkim rozmawiamy w Lidze Minus. Skład: Boraciarz, Kowal, Michalak i Białek. 
15.05.2022
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Nemo2
Nemo2
1 rok temu

Rzeczywiscie pełna zgoda na pewna nie ma talentu…jest tyle fajnych zawodów gdzie moglby sie spawdzić np.bednarstwo.

pkvern
pkvern(@pkvern)
1 rok temu

Kolejna zapowiedź meczu Lechii i znowu poświęcona w całości przeciwnikowi….

tkx
tkx
1 rok temu

Co za wodolejstwo, absolutnie niczego się od typa nie dowiedziałem. Stracony czas. Identyczne odczucia miałem czytając zapis ostatniej konferencji Magiery. Pięknie się dobrali. Współczuję Paczulowi przeprowadzania takich wywiadów.

Wilk
Wilk(@wilk)
1 rok temu

Wydaje mi się ze to jest jeden z lepszych prezesów w Polsce. Szkoda tylko ze wszystko an garnuszku miasta…

Andrzej
Andrzej
1 rok temu

pan prezes wygląda jak dziecko które ubrało marynarkę po młodszym bracie 🙂

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 rok temu

Przestalem czytac po skladzie lepszym niz w tamtym roku.
Śląsk: Szromnik – Bejger, Poprawa, Tamas – Janasik, Makowski, Mączyński, Stiglec – Sobota, Praszelik, Exposito

Ławka rezerwowych: Frasik, Cotugno, Pawelec, Lewkot, Pawłowski, Scalet, Zylla, Pich, Piasecki

Tzn kto ? Konkretnie, nazwiska, adresy.

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 rok temu

dzis 0:3 albo lepiej

kaczkasmoleńska
kaczkasmoleńska
1 rok temu

szykuje sie korekta

Paweł
Paweł
1 rok temu

Wywiad Excel, nic ciekawego … Można odniesc wrazenie, że wszystko Pan Prezes robi super.

Weszło
15.05.2022

Jeszcze będą emocje. Wnioski po przedostatniej kolejce LaLiga

Przedostatnia kolejka LaLiga dała nam kilka odpowiedzi na najważniejsze pytania, ale całe szczęście nie na wszystkie. Wiemy już, jak będzie wyglądało podium i kto jest drugim spadkowiczem. Kilka miejsc zostało jednak jeszcze do obsadzenia. Barcelona już na wakacjach Gdyby ktoś zdecydował się wybrać najnudniejszy mecz w tym sezonie, to niedzielny pojedynek FC Barcelony z Getafe […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Dublet Adama Buksy w MLS [WIDEO]

New England Revolution zremisowało na wyjeździe 2:2 z Atlantą United. Dwa gole dla gości zdobył Adam Buksa. Spójrzcie. Gol numer jeden: 🆎 is simply unstoppable. Make that five-straight @MLS games with a goal. pic.twitter.com/FNIy3Zgi4P — New England Revolution (@NERevolution) May 15, 2022 I numer dwa: Lovely ball, lovely finish. pic.twitter.com/pAjwW2Okd3 — New England Revolution (@NERevolution) […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Ondrasek wściekły po spadku Wisły. „Nie było walki, a tak się nie da grać”

Zdenek Ondrasek w rozmowie z portalem Interia skomentował spadek Wisły Kraków z Ekstraklasy. 33-letni napastnik ostro skomentował postawę „Białej Gwiazdy”. – Wróciłem, bo chciałem. Kocham Kraków i kocham Wisłę. Chciałem jak najlepiej. Nie wiem, nie mam słów, nie wiem, co powiedzieć. Zabrakło punktów, bramek. Nie było walki, a tak się nie da grać. Niektórzy nie […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Frydrych: To najtrudniejszy moment w karierze. Dziękujemy kibicom, to nasza wina

Wisła Kraków spadła do pierwszej ligi po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Po meczu udało nam się złapać Michala Frydrycha. Kapitan „Białej Gwiazdy” podzielił się odczuciami odnośnie spotkania i całego sezonu, który zakończył się degradacją jego drużyny. Prowadziliście 2:0, dlaczego tak szybko to straciliście? Mieliśmy bardzo dobry wynik, początek drugiej połowy dobrze nam się ułożył. […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Brutalna weryfikacja byłego selekcjonera

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy, a wraz z nią spadł z niej Jerzy Brzęczek. W tej chwili chyba prędzej przekonalibyście nas, że Jan Kliment, Zdenek Ondrasek i Felicio Brown Forbes to bardzo dobrzy napastnicy niż do tego, iż były selekcjoner to bardzo dobry trener.  A przecież między innymi o to toczyła się gra, którą z […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Pomocnik PSG odmówił występu z tęczowym symbolem

Idrissa Gueye nie wystąpił we wczorajszym meczu z Montpellier. Według doniesień francuskich dziennikarzy, pomocnik Paris Saint-Germain odmówił gry z tęczowymi akcentami na koszulce i został wykluczony z kadry meczowej klubu. Podczas ostatniej kolejki kluby Ligue 1 tradycyjnie uczciły Międzynarodowy Dzień Przeciwko Homofobii, Bifobii i Transfobii poprzez umieszczenie na koszulkach zawodników tęczowych akcentów. Kapitanowie drużyn wybiegli […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Milan przeszedł przez ucho igielne i otworzył bramę do raju

Milan mógł skończyć mecz z Atalantą z poczuciem dobrze wypełnionej misji. Miał cholernie trudne zadanie, miał prawo stracić punkty, ale ostatecznie wygarnął swoim rywalom dwukrotnie i zbliżył się do mistrzostwa. W tej części Mediolanu mogą przygotowywać szampany, bo wystarczy wygrać a nawet zremisować ostatnie spotkanie w lidze. Albo, co jest prawdopodobne, po prostu poczekać przed […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Jarosław Królewski: „Po prostu przepraszam”

Wisła Kraków pożegnała się z Ekstraklasą po porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Katastrofę „Białej Gwiazdy” skomentował Jarosław Królewski, jeden ze współwłaścicieli krakowskiej drużyny. – Nie ma zbyt wielu pojemnych słów, które pomieszczą uczucia w tej chwili. Po prostu przepraszam wszystkich, którzy dziś muszą tego wszystkiego doświadczyć – napisał Królewski na swoim twitterowym koncie. Nie ma […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Brzęczek: „Czy zostanę w Wiśle? Będziemy o tym rozmawiać”

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy po dzisiejszej porażce 2:4 z Radomiakiem Radom. Klęskę „Białej Gwiazdy” podczas konferencji prasowej skomentował szkoleniowiec tego klubu, Jerzy Brzęczek. – Jeżeli w tak ważnym dla nas meczu prowadzimy 2:0 i przegrywamy 2:4, to ciężko to na gorąco wytłumaczyć. Kiedy straciliśmy pierwszą bramkę, straciliśmy kontrolę, taktykę. Brakowało kogoś, kto wziąłby odpowiedzialność. […]
15.05.2022
Inne sporty
15.05.2022

Mocne otwarcie Fajdka. Polscy lekkoatleci budzą się z „wiosennego snu”

Paweł Fajdek miał wystartować już tam, gdzie w poprzednim tygodniu Anita Włodarczyk oraz Wojciech Nowicki, czyli w Kenii. Ostatecznie jednak czterokrotny mistrz świata rozpoczął swój sezon w Suwałkach. I to w bardzo dobrej formie – bo 76.92 metrów piechotą nie chodzi. Swoje na tych samych zawodach zrobili też Konrad Bukowiecki, Malwina Kopron czy Damian Czykier. […]
15.05.2022
Ekstraklasa
15.05.2022

Angielskie wyjście Wisły Kraków z Ekstraklasy

Wisła Kraków w weekend stopniowo traciła nadzieję na utrzymanie. Najpierw po golu Zagłębia Lubin. Potem po remisie w meczu Stali Mielec ze Śląskiem Wrocław. A kiedy w Radomiu „Biała Gwiazda” prowadziła już 2:0 i wydawało się, że stypę trzeba będzie odłożyć o tydzień, zespół Jerzego Brzęczka stwierdził, że w sumie ta 1. liga nie jest […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Gol Konrada Michalaka w lidze tureckiej [WIDEO]

Konrad Michalak znów błysnął w tureckiej ekstraklasie. Polak zdobył gola i zanotował asystę w meczu z Hataysporem, prowadząc Konyaspor do ważnego zwycięstwa 3:1. Spójrzcie na trafienie Michalaka: Pan Konrad Michalak. Dziś gol i asysta, Konya kwadrans od przyklepania podium Super Lig pic.twitter.com/cnT2WO0aBV — Filip Cieśliński (@FilipCieslinski) May 15, 2022 Konyaspor jest rewelacją sezonu w tureckiej […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Rozpacz legendy Wisły Kraków po degradacji [WIDEO]

Wisła Kraków przegrała z Radomiakiem Radom i przypieczętowała w ten sposób spadek do 1. ligi. Z klęską ukochanego klubu nie potrafił się pogodzić Kazimierz Kmiecik. Legendę „Białej Gwiazdy” pocieszała Karolina Biedrzycka, rzeczniczka prasowa klubu, wnuczka Władysława Kawuli. Smutne sceny nagrał Mateusz Miga z TVP Sport. Kazimierz Kmiecik udal się do szatni jako ostatni. Tu pociesza […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

LIGA MINUS. WISŁA SPADŁA! LECH MISTRZEM!

Wszystko w Ekstraklasie jest już rozstrzygnięte. Lech Poznań został mistrzem. Spadła Wisła Kraków oraz Bruk-Bet i Górnik Łęczna. O tym wszystkim rozmawiamy w Lidze Minus. Skład: Boraciarz, Kowal, Michalak i Białek. 
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Wisła Kraków spadła z Ekstraklasy

No i wszystko jasne – Wisła Kraków spada z Ekstraklasy. Dzisiejsza porażka 2:4 w starciu z Radomiakiem Radom definitywnie pogrążą „Białą Gwiazdę”. Zespół traci obecnie cztery punkty do piętnastego w tabeli Śląska Wrocław, a pozostała do rozegrania tylko jedna kolejka. Sam początek sezonu 2021/22 nie zwiastował katastrofy. Wisła punktowała dość przyzwoicie. Sprawy zaczęły się komplikować […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Pożegnalny gol Lorenzo Insigne dla Napoli [WIDEO]

Lorenzo Insigne po sezonie 2021/22 opuści Napoli i przeniesie się do Toronto FC. Niespełna 31-letni skrzydłowy pożegnał się z kibicami ukochanego klubu na Stadio Diego Armando Maradona w najlepszy możliwy sposób – golem oraz zwycięstwem. Neapolitańczycy pokonali Genoę 3:0. Insigne trafił do siatki z rzutu karnego. Al secondo tentativo ce l’ha fatta💙 @Lor_Insigne pic.twitter.com/7Qy9ncfmkO — […]
15.05.2022
Weszło
15.05.2022

Banaszak show, comeback zabrzan i szef Poldi

To był dziwny mecz. Tuż przed jego początkiem goście z Łęcznej dowiedzieli się, że wskutek remisu w spotkaniu Stal Mielec – Śląsk Wrocław (1:1) spadają z Ekstraklasy. Paradoksalnie wpłynęło to być może na widowiskowość gry, bo zarówno Górnik Zabrze jak i beniaminek grali o pietruszkę. Przyjezdni prowadzili już 2:0, ale zabrzanie od 66. minuty przebudzili […]
15.05.2022
Suche Info
15.05.2022

Kamil Grabara bohaterem. Polak obronił rzut karny [WIDEO]

Ależ mają dzień polscy bramkarze. Łukasz Fabiański wybronił jedenastkę w meczu z Manchesterem City, a Kamil Grabara nie dał się pokonać w starciu z Randers. Interwencja Polaka pozwoliła FC Kopenhadze na odniesienie kolejnego arcyważnego zwycięstwa w duńskiej ekstraklasie. Tak Grabara zapracował na status bohatera Kopenhagi: 🇩🇰@Kamil_Grabara1 broni rzut karny!!! Co za ważna interwencja!!!! W Randers […]
15.05.2022