post
Jakub Białek

Opublikowane 10.04.2021 09:23 przez

Jakub Białek

Co tu kryć – Radosław Sobolewski stworzył z Wisły Płock paczkę, której mecze się omija. Jak wielokrotnie pisaliśmy – to obecnie najmniej eksctytująca drużyna w lidze. Dlatego warto się zastanowić – czy tacy trenerzy jak Sobolewski mają w ogóle przyszłość w Ekstraklasie?

Jesteśmy w stanie wskazać kilka innych drużyn, które grzały mniej więcej tak, jak kaloryfer latem. Śląsk Wrocław z tego sezonu – zwłaszcza na wyjazdach – przyprawiał o ból zębów. Cracovia również nie przyciąga przed telewizory. Podobnie ma się sprawa z Jagiellonią. Problem Wisły Płock polega na tym, że to sprawa permanentna, trwająca już w zasadzie od 1,5 roku. Śląsk cieniuje dopiero od początku sezonu, Jaga potrafi zagrać od czasu do czasu porywający mecz, Cracovia… No, Cracovia to akurat przypadek beznadziejny.

Jak słyszymy – odejście Sobolewskiego z Płocka to decyzja obustronna. Ani klub nie zabiegał o to, by przedłużyć umowę ze swoim trenerem, ani on sam nie był zainteresowany, by składać nowy podpis pod kontraktem. Z obu stron wydaje się to być decyzją logiczną. Czy Wisła rozwijała się z Sobolewskim? Nie. Czy sam Sobolewski poprawiał swoją pozycję na rynku dzięki trenowaniu „Nafciarzy”? Wręcz przeciwnie.

Radosław Sobolewski wróci więc za chwilę na karuzelę trenerską. Prezesi klubów zaczną zaraz się zastanawiać: a może dać temu trenerowi kolejną szansę? Postanowiliśmy poszukać argumentów, dla których „Sobol” powinien pozostać w lidze. I tych, dla których nie powinien. Zacznijmy od tych drugich.

  • NIE, bo Wisła ma prymitywny styl

Głupotą byłoby zakładanie, że Wisła jest w stanie grać o europejskie puchary. To oczywista oczywistość. Natomiast od momentu, kiedy „Nafciarze” awansowali do Ekstraklasy, nie grali tak brzydko, jak za Sobolewskiego. Ba! Był nawet okres, gdy byli jedną z ciekawszych ekip w lidze. To przecież z Płocka do reprezentacji wypromował się Jerzy Brzęczek (abstrahując od tego, jak ta przygoda się potoczyła).

Zdarzały się w Płocku nieudane projekty trenerskie. Dariusz Dźwigała, Kibu Vicuna – jak na złość oba przydarzyły się w jednym sezonie, który ratować musiał Leszek Ojrzyński. Natomiast obu tym trenerom ewidentnie o coś chodziło. Dźwigała przegrał tym, że niekoniecznie potrafił zarysować granicę w relacji szef-pracownicy. Miał romantyczną wizję piłki, której nie udało się przeszczepić na drużynę. Vicuna z kolei oczekiwał od piłkarzy zbyt wiele. Próbował wypracować na raz kilkanaście schematów, zamiast skupić się na dwóch. Piłkarze nie ogarniali jego wizji.

Natomiast obu tym szkoleniowcom ewidentnie o coś chodziło. A Sobolewski miał na celu głównie przetrwanie klubu w Ekstraklasie.

  • NIE, bo nawet defensywa może być porywająca

O niewielu drużynach w naszej lidze można powiedzieć, że są powtarzalne. Wisła ewidentnie jest. Sobolewski ma jasny pomysł na grę – ryglowanie środka pola (trójka defensywnych pomocników…), agresja, bronienie całego zespołu, konterka i stały fragment. Wszystko, co znajduje się w starterpacku trenera słabej drużyny w Ekstraklasie.

Rozumiemy ten pragmatyzm, bo zbyt wiele widzieliśmy w naszej lidze projektów, które pięknie wyglądały tylko w opowieściach. Natomiast gra defensywna nie oznacza, że nie można tego robić pięknie. Choćby Warta z tego sezonu pokazuje, że można grać pragmatycznie, a jednocześnie kraść serca. Drużyna Sobolewskiego nie grzała. Nie było widać po niej rozwoju, odchodzenia od tego prymitywnego stylu. Okazał się młodym trenerem bez ideałów.

  • NIE, bo nie pozostawił fundamentów pod coś więcej

Co takiego pozostawi po sobie Sobolewski? Niewiele. Wisła wciąż jest w fazie sprzątania po Marku Jóźwiaku, natomiast to nie tak, że – choć obie strony rozstają się w zgodzie – nowy trener przyjdzie na gotowe. Wręcz przeciwnie. Bardzo wiele w drużynie „Nafciarzy” należy pozmieniać, by zaczęło to jakoś funkcjonować.

Atak? Do wymiany, od a do z. Pomoc? Brakuje w niej postaci, o których może się mówić w tramwajach. Obrona? Ta akurat wygląda solidnie. I nawet, jeśli latem odejdzie Alan Uryga, to nawet Michalski został już solidnie ograny i wygląda na gościa, który może unieść podstawowy skład. Młodzi piłkarze? Plus dla Sobolewskiego za to, że postawił na Kocyłę. Ale z drugiej strony – na kogo miał stawiać? Wisła nie stoi młodzieżowcami. W zeszłym sezonie grał Michalski i to na trzech pozycjach (boki obrony i środek). W tym gra Kocyła, bo ktoś musi. Innych w zasadzie nie ma, chyba że Lewnadowski, który notuje słabiutkie wejścia. Ciężko stwierdzić, na czym nowy szkoleniowiec mógłby budować. Najchętniej pewnie zrobiłby twardy reset.

  • TAK, bo prymitywny styl nie oznacza, że to prymitywny trener

W naszej lidze łatwo zaszufladkować trenera. Stawia na poste środki, by się utrzymać? Będzie więc idealnym strażakiem, zadzwonimy do niego, gdy i nam zacznie się palić w dupce. Większe kluby, z aspiracjami, takich trenerów omijają. Uznają, że mają zbyt ciekawe kadry zawodnicze, by preferować najprostszą z możliwych piłek.

Rzadko mamy okazję przekonać się, jak bardzo te szuflady są krzywdzące. Mamy jednocześnie nadzieję, że takie przykłady jak Czesław Michniewicz będą odklejały te szkodliwe łatki. Pamiętacie, jaką miał renomę, zanim trafił do Legii? Defensywnego taktyka od zabijania meczów. Okazuje się jednak – cóż za zaskoczenie! – że gdy „defensywni trenerzy” mają lepszy materiał do pracy, potrafią grać ładną piłkę. Wielu trenerów jest elastycznych. Być może Sobolewski preferowałby znacznie ładniejszy styl, gdyby przyszło mu pracować w zespole o większym potencjale ludzkim?

  • TAK, bo dyrektor sportowy mu nie pomógł

Gdyby nie Cracovia, Wisła Płock dzierżyłaby tytuł najdziwniej budowanego klubu w lidze. To nie mogło pomóc Sobolewskiemu. Dosć nielogiczne ruchy Jóźwiaka sprawiały, że „Sobol” czasem nie miał z czego lepić. Podejrzewamy, że każdy trener…

  • wolałby jednego porządnego napastnika niż Tuszyńskiego, Lewandowskiego i Sheridana, „wzmocnionych” obolałym Cabrerą
  • nie ucieszyłby się ze zmiany Furmana na Lesniaka
  • złapałby się za głowę widząc takie wynalazki jak Suad Sahiti czy Julio Rodriguez
  • wolałby więcej jakości, a nie 36 piłkarzy na kontraktach.

Wisła szła na ilość, a nie jakość. Brakowało wyróżniających się piłkarzy, wokół których można byłoby zbudować dobrze funkcjonującą maszynkę. Trzeba było stawiać na system. W tym przypadku – system defensywny.

  • TAK, bo osiągnął wynik

Wisła Płock mogła komunikować, że ma ambicje na górną ósemkę (wcześniej) albo przynajmniej przyzwoity wynik. Ale prawda jest taka, że celem minimum było utrzymanie. Wisła – w obecnej strukturze organizacyjnej – nie ma zbyt wiele, by myśleć o spektakularnych wynikach. Jeszcze sporo w klubie musi się zmienić, jeśli chodzi o organizację.

Radosław Sobolewski ten cel wykonał (w tamtym sezonie) i jest na dobrej drodze, by go powtórzyć. Od Stali Mielec dzieli Wisłę sześć punktów. To przewaga w miarę komfortowa, ale też nie na tyle duża, by czuć bezpieczeństwo. Zwłaszcza, że Stal ma zaległy mecz do rozegrania. Tak czy inaczej, na tym etapie sezonu stresu nie ma.

Fot. FotoPyK

Jakub Białek

Ogląda osiem meczów w kolejce Ekstraklasy, studiował germanistykę, wykonuje najmniej potrzebny zawód świata. Mimo to wciąż utrzymuje, że wszystko z nim w porządku. Robi wywiady w cyklu „Cały na biało”, można obejrzeć go w Lidze Minus, a posłuchać w Weszłopolskich.

Opublikowane 10.04.2021 09:23 przez

Jakub Białek

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Ekstraklasa
07.06.2021

Adrian Gula. Słowacki rewolucjonista

Adrian Gula został trenerem Wisły Kraków. Co to za gość? Na pewno nie nazwiemy go anonimem, skoro już parę lat temu przewijał się w kontekście ewentualnej pracy w Legii Warszawa. I mimo że do stolicy ostatecznie nie trafił, kibice w Polsce nie mogli stracić go z radarów, bo o jego sukcesach za południową granicą było […]
07.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Weszło
02.06.2021

Jan Kliment piłkarzem Wisły Kraków. Na papierze – przyzwoity transfer

Szeroko, naprawdę szeroko poszła Wisła Kraków przed starem nowego sezonu. Białą Gwiazdę wzmocnił już Alan Uryga, Mateusz Mlyński oraz Aschraf El Mahdioui. Teraz do tego grona dołączył kolejny piłkarz, na papierze wyglądający całkiem obiecująco. Nowym zawodnikiem Wisły Kraków został Jan Kliment, który może nie otrzymuje samych dziesiątek za styl, ale swoje na boisku robi.  Jan […]
02.06.2021
Ekstraklasa
26.05.2021

Najważniejsi sponsorzy pozostają z Ekstraklasą!

Choć sezon ligowy w Ekstraklasie dobiegł już końca, dzisiaj gruchnęła bardzo istotna wiadomość dla przyszłości tych rozgrywek. Ekstraklasa SA przedłużyła na kolejne dwa lata umowy sponsorskie z PKO Bankiem Polskim i Totalizatorem Sportowym. O przedłużeniu współpracy poinformował prezes zarządu Ekstraklasy SA, Marcin Animucki, któremu na konferencji prasowej towarzyszyli Zbigniew Jagiełło (prezes zarządu PKO Banku Polskiego), […]
26.05.2021
Weszło
25.05.2021

Piotruś, Tworo, Tworas. Nieoczywista historia Piotra Tworka

Trenerski syn Bogusława Baniaka. Były przedstawiciel handlowy i nauczyciel. Człowiek ciepły, ale sprawiedliwy. Ekstraklasa dopiero poznaje Piotra Tworka. Oto opowieść o trenerze, który nie grał w piłkę, nie miał chodów u możnych tego środowiska, ale dopchał się do Ekstraklasy. To Piotr Tworek oczami tych, którzy znają go z IV ligi i tych, którzy poznali go […]
25.05.2021
Ekstraklasa
24.05.2021

Podbeskidzie zmieni trenera. Kasperczyk zostanie pożegnany

Podbeskidzie spadło z Ekstraklasy, w Podbeskidziu lecą więc głowy. Dziś albo jutro pracę stracić ma Robert Kasperczyk. Trener miał wpisaną w umowę klauzulę przedłużenia po utrzymaniu się w lidze, lecz – co oczywiste – nie zostanie ona aktywowana. W klubie stwierdzili, że nie prolongują wygasającego kontraktu i do nowego sezonu przygotują się z innym szkoleniowcem. […]
24.05.2021
1 liga
16.06.2021

Arka na własne życzenie zostaje z niczym, a ŁKS może się z niej śmiać

Sztab i piłkarze Arki Gdynia jeszcze przez długi czas będą się zastanawiać, co tak naprawdę  wydarzyło się w meczu barażowym z ŁKS-em Łódź. Arkowcy mieli miażdżąca przewagę w pierwszej połowie. Wykreowali sobie multum dogodnych sytuacji. Z czystym sumieniem można stwierdzić, że powinni do przerwy rozstrzygnąć losy rywalizacji i myślami być już przy finale. Ale po […]
16.06.2021
Piłka nożna
15.06.2021

Stanowski po meczu: wszystko na opak

No i mamy klops, na jaki bardzo ciężko zapracowaliśmy. Zmieniając trenera za późno i nie dając nowemu czasu. Zmieniając trenera na takiego, który nawet nie uznał za stosowne przeprowadzić się do Polski i oglądać tu meczów, co uważam za brak szacunku do tej zaszczytnej i intratnej posady (i pisałbym to samo, nawet gdyby to była […]
15.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Na zapleczu
13.06.2021

Jak Radomiak, Bruk-Bet i GKS Tychy w Ekstraklasie grały

Siedem sezonów. To doświadczenie w Ekstraklasie kandydatów do awansu z 1. ligi. Wszystkich trzech, łącznie, więc mówimy o sytuacji absolutnie wyjątkowej. To duża zmiana po latach, w których do najwyższej ligi wracały zespoły, które mogły się pochwalić mistrzowskimi trofeami w gablocie, albo miejscem w TOP 25 historycznego rankingu tych rozgrywek. Powiew świeżości? Jak najbardziej. Ale […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Rybus: “My sami nie wiemy, jaki będzie skład na Słowację”

– Wydaje mi się, że i na prawej i na lewej stronie defensywy mamy zawodników, którzy grywali już w tym systemie w klubach. Nie jest problemem wystąpić czy to w czwórce, czy w trójce obrońców. W poprzednich meczach nie wyglądało to tak, jak wy byście oczekiwali i my byśmy chcieli, ale mam nadzieję, że na […]
11.06.2021
Piłka nożna
11.06.2021

20 sekund od złota. Reprezentacja Włoch na Euro 2000

“W ciągu dwudziestu sekund los może z tobą zrobić wszystko” – napisał w swojej autobiografii Dino Zoff. 2 lipca 2000 roku los rzeczywiście okrutnie obszedł się z ówczesnym selekcjonerem reprezentacji Włoch, a także z dowodzonym przez niego zespołem. Na dwadzieścia sekund przed końcowym gwizdkiem finału mistrzostw Europy ekipa Italii prowadziła z Francją 1:0 i wydawało […]
11.06.2021
Weszło
20.06.2021

Spodziewaliśmy się niczego, a dostaliśmy wszystko | Dwaj opromienieni młodzieńcy #23

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, omawiają na gorąco mecz Polski z Hiszpanią. I zmieniają nazwę programu na dwaj opromienieni młodzieńcy, tak fantastyczny był to wieczór. Suto zastawiony stół, sąsiedzi, którzy mieli transmisję przyspieszoną o 30 sekund, dzięki czemu trafnie można było przewidzieć pomyłkę Moreno przy karnym. Paulo Sousa, który wyglądał jak […]
20.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

STAN EURO: GRAMY DALEJ!

A jednak! Wciąż nie odpadliśmy z Euro, wszystko dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią. Pora więc na Stan Euro. W składzie: Kowal, Roki, Smyk, Paczul. Jedziemy! 
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Weszło
14.06.2021

Białek z St. Petersburga: Czy warto było przyjechać do Rosji?

Duże imprezy sportowe to dla kibiców zwykle długa wyprawa, podczas której zaliczają kilka spotkań. Ale to Euro jest specyficzne. Wielu po przyjeździe na dzisiejsze wydarzenie wróci zaraz do domu i resztę Euro obejrzy w telewizji. Należy więc postawić pytanie – czy było warto? Tak, bo Petersburg to naprawdę piękne miasto, które nie bez powodu nazywane […]
14.06.2021
Weszło
13.06.2021

Białek z St. Petersburga: Tragedia w cieniu futbolu

Futbol w cieniu dramatu. Boisko schodzi na dalszy plan. Cały piłkarski świat staje w miejscu. Myśli wszystkich kibiców są dziś przy Christianie Eriksenie. Chwyta za serce, gdy widzimy te wszystkie piękne hasła, które padają. Futbol je kocha. Karmi się nimi, każdym wyniosłym słowem, każdy patetyczny ton staje się miodem na jego uszy. Kiedy Kopenhaga patrzyła na […]
13.06.2021
Weszło
12.06.2021

Białek z St. Petersburga: Panie Ceferin, głupia sprawa

Gdy oglądałem mecz Włochów z Turkami w strefie kibica na Placu Koniuszennym – wypełnionej może nie po brzegi, ale naprawdę solidnie – zacząłem się zastanawiać: czy to nie głupota, że mecze w Sankt Petersburgu obejrzy tylko połowa trybun? I czy istnieje jakiś konkretny powód, dla którego Rosjanie mieliby nie zapełnić stadionu w stu procentach? Przebywam […]
12.06.2021
Weszło Extra
11.06.2021

Białek z Rosji: To Euro, a nie podróż służbowa!

Trzy lata temu zacząłem z grubej rury. Nie wpuszczono mnie na pokład samolotu do Moskwy, moja wiza miała zacząć obowiązywać 50 minut po przylocie. Musiałem w kilka godzin ogarnąć alternatywny transport do Rosji i znaleźć sposób na przejazd przez Białoruś, do czego normalnie potrzebna jest wiza, na którą czeka się dwa tygodnie. I choć z […]
11.06.2021
Weszło
05.06.2021

Mahir Emreli. Po kogo sięga Legia?

Liga azerska – jako całość – pewnie nie jest lepsza od polskiej. Ale z jakichś powodów azerskie kluby regularnie wyrzucają nasze z europejskich pucharów. By przykładów nie szukać daleko – Legia jesienią 2020 wyglądała przy Karabachu jak drużyna z zupełnie innej półki. Dlatego na transfer Mahira Emreliego, wicekróla strzelców ligi azerskiej, który zagrał wtedy przy […]
05.06.2021
Ekstraklasa
05.06.2021

Mamrot i Jagiellonia? Małżeństwo z rozsądku

Razem przeżyli dobre chwile (wicemistrzostwo, finał Pucharu), razem mierzyli się z wypaleniem związku, obie strony miały do siebie uzasadnione pretensje. A potem podziękowały sobie za wspólnie spędzony czas i poszły w swoje strony. Ale zarówno Mamrot, jak i Jagiellonia, nie mogą powiedzieć o sobie, że wygrały to rozstanie. Tu nie było zwycięzców, byli sami ranni. […]
05.06.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kemp
Kemp
2 miesięcy temu

Tak, ale w zawodzie nauczyciela od wuefu.

Kemp
Kemp
2 miesięcy temu
Reply to  Kemp

Zarządzi rozgrzewkę, rzuci piłkę, czasem zażartuje, jak trzeba – opierdoli, opowie jakąś historyjkę, pobajeruje panią od biologii, na wycieczce kupi piwko dla ośmioklasistów. Kandydat idealny.

Zegar
Zegar
2 miesięcy temu
Reply to  Kemp

ósmoklasistów

Koza z nosa
Koza z nosa
2 miesięcy temu

Trener Sobolewski nadaje się jedynie do drużyn pokroju Wichra Kostomłoty, albo Izolatora Boguchwała.
Za szybko wsadzili go na wysokiego konia i niestety nie podołał.
Co nie znaczy, że za jakiś czas sobie nie poradzi

N.
N. (@n)
2 miesięcy temu

A jakich pilkarzy miał?
Furman był plusem calrj ligi-nie ma go.
Jakich innych zawodnikow np Lech czy Lechia mogłyby wyjąć z Płocka?
Lagator?
Tam napraedę jest średnia kadra, ani mloda, ani rozwojowa.
Po prostu wyniki oddają ich potencjał.
Michniewicz pewnie by w Płocku miał podobne wyniki.

loko
loko
2 miesięcy temu

Jacy trenerzy? On nie jest trenerem, tylko byłym zawodnikiem, który na dużym nazwisku wsiadł na konia ekstraklasy. Tego samego pokroju fachowiec co Hajto, Świerczewski i M.Lewandowski.

Misza
Misza
2 miesięcy temu

Dźwigała źle bo romantycznie, a Sobolewski źle bo pragmatycznie, no rzeczywiście jakby grali tikitakę i zlecieli z ligi to by było spoko.
Wszystkie podpunkty na TAK, podważają zasadność tych na NIE.

PS. W Płocku byłem rok temu i tramawajów tam nie widziałem

CM711
CM711
2 miesięcy temu

Jak nie ma miejsca dla Sobola to tym bardziej dla Probierza. Oszołom 15 lat jest trenerem i nigdy jego drużyny nie grały ładnie.

Heniek
Heniek
2 miesięcy temu

W Płocku nie ma tramwajów.

Aniela
Aniela
2 miesięcy temu

W Płocku nigdy o żadnym pomocniku nie będzie się mówiło w tramwajach. Nie tylko dlatego, że takie postaci nie będą chciały przyjść do Wisły i brać udziału w kiepsko rokującym projekcie. Po prostu w Płocku nie ma tramwajów.

Zdzislaw Dyrman
Zdzislaw Dyrman
2 miesięcy temu

Czy cos takiego napiszecie rowniez o siewcy roslinek?

Jajajakberety
Jajajakberety
2 miesięcy temu

Nie bo dla weszło są równi i równiejsi

Ricardo Ssa Pento
Ricardo Ssa Pento
2 miesięcy temu

Nie, bo to sa znajomki zatrudniane po znajomosci i jako byly pilkarz jest ameba intelektualna

skttr
skttr
2 miesięcy temu

Porównywanie Sobola do Czesława kompletnie chybione – Sobol to trener prymitywny, a u Michniewicza defensywna gra jego zespołów prymitywna nie była, choć też i nie porywająca. Różnica jednak jest ogromna na korzyść 711.

wolfy
wolfy
2 miesięcy temu

Z tramwajami w Płocku jest jak z pociągami do Hogwarthu – niewielu może się pochwalić że nimi jechało, a jeszcze mniej o tym pamięta po wypłukaniu dopalaczy z organizmu.

Nemo2
Nemo2
2 miesięcy temu

Czy aby na pewno z Białkiem wszystko w porządku?

kowalczyk to menel
kowalczyk to menel
2 miesięcy temu

Patrząc po przykładach klubów ekstraklasy, zarówno tych lepszych i tych słabszych, to tacy trenerzy jak Sobolewski czy Vuković (moim zdaniem bardzo podobny typ) jako członkowie sztabu są jak najbardziej potrzebni. Problem w tym, że oni muszą się wspierać całym sztabem ludzi od taktyki, przygotowania fizycznego etc. I te bogatsze kluby takie możliwości dają. Natomiast do pracy w klubach o mniejszym budżecie, gdzie trzeba być w jednej osobie analitykiem, motywatorem, sędzią i katem, to on jest za cienki.

Anon
Anon
2 miesięcy temu

Pewnie że mają. Każdy klub w e-klasie potrzebuje takiego Sobola. Pyk pyk brameczka, pyk pyk druga i ez 2:0. A nie czekaj, 2:0 się zgadza ale w dupę. Bo ten trenerski wirtuoz potrafił wygrać 6 z 24 spotkań.

FalszywyProfil
FalszywyProfil
2 miesięcy temu

wazniejsze pytanie czy piłka nożna w Płocku ma przyszłość. To miasto piłki ręcznej, i nie ma w tym nic złego, super klub i otoczka, a piłka nożna wydaje się tam taka na siłę

riko
riko
2 miesięcy temu

trochę wam się po…myliło z grafiką.
inne były składy wyjściowe na mecz.

Suche Info
20.06.2021

Fojut dyrektorem sportowym Stali Rzeszów

Rozczarowujący sezon przynosi zmiany w pionie sportowym Stali Rzeszów. Dziesiąta drużyna II ligi zmienia dyrektora sportowego – Michał Wlaźlik został odwołany z pełnionej funkcji, a na stanowisku zastąpił go… Jarosław Fojut. – Podjąłem decyzje personalne o zmianach w strukturze klubu. Dotychczasowy Dyrektor Sportowy – Michał Wlaźlik został odwołany ze sprawowanej funkcji oraz odsunięty od pionu […]
20.06.2021
Suche Info
20.06.2021

Dziennikarz LGdS: Linetty na celowniku Mainz

Karol Linetty wreszcie łapie minuty na wielkiej imprezie, a przede wszystkim – może też liczyć na odbicie w piłce klubowej. Jak informuje dziennikarz Nicolo Schira z “La Gazzetta dello Sport” – polski pomocnik znalazł się na celowniku Mainz.  Ten sezon był dla Linettego wybitnie nieudany – zamienił Sampdorię na Torino, gdzie pracował już jego dobry […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Spodziewaliśmy się niczego, a dostaliśmy wszystko | Dwaj opromienieni młodzieńcy #23

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, omawiają na gorąco mecz Polski z Hiszpanią. I zmieniają nazwę programu na dwaj opromienieni młodzieńcy, tak fantastyczny był to wieczór. Suto zastawiony stół, sąsiedzi, którzy mieli transmisję przyspieszoną o 30 sekund, dzięki czemu trafnie można było przewidzieć pomyłkę Moreno przy karnym. Paulo Sousa, który wyglądał jak […]
20.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Suche Info
20.06.2021

WP: Mattias Johansson dołączy do Legii Warszawa

– W przyszłym tygodniu Mattias Johansson pojawi się na testach medycznych i podpisze kontrakt z Legią. Umowa ma obowiązywać dwa lata – poinformowała dzisiaj Wirtualna Polska, potwierdzając temat, który jako pierwszy opisał portal Legia.net. To trzecie letnie wzmocnienie Legii po Joelu Abu Hanna z Zorii Ługańsk oraz Mahiru Emrelim z Karabachu Agdam. W poprzednim sezonie, […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

STAN EURO: GRAMY DALEJ!

A jednak! Wciąż nie odpadliśmy z Euro, wszystko dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią. Pora więc na Stan Euro. W składzie: Kowal, Roki, Smyk, Paczul. Jedziemy! 
20.06.2021
Weszło FM
20.06.2021

Niedziela w Weszło FM: Kiedyś to było i Kierunek Tokio z Wojciechem Bartnikiem

Niedzielę zaczniemy od audycji W ciemno, a zakończymy Hyde Parkiem z Wojciechem Hadajem! Na naszej antenie także mecze Euro 2020 i finał barażów o Ekstraklasę! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Oficjalnie: Memphis Depay w Barcelonie

Oczywiście nie jest to wielkie zaskoczenie. Już od dłuższego czasu wszystko wskazywało na to, że Memphis Depay zostanie zawodnikiem Blaugrany. Brakowało tylko dopełnienia ostatnich formalności, ale już wszystko jest jasne w tej kwestii. Transfer nie wysypał się na ostatniej prostej i klubowe media potwierdziły, że reprezentant Holandii od przyszłego sezonu będzie piłkarzem “Dumy Katalonii”. 27-letni […]
19.06.2021
Uncategorized
19.06.2021

Real Sociedad blisko zatrzymania Alexandra Isaka

Reprezentant Szwecji wprawdzie nie strzelił jeszcze bramki na Euro 2020, ale zdecydowanie wyróżnia się swoją dyspozycją. Bez kompleksów wchodzi w dryblingi, a obrońcy rywali mają problem, żeby go zatrzymać. W meczu ze Słowacją został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Tymczasem sport1.de donosi, że Real Sociedad negocjuje z BVB na temat wykupu jego klauzuli, na mocy której […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Eugen Polanski: – Sousa powinien wystawić czterech obrońców

Były reprezentant Polski w rozmowie z interia.pl  powiedział, że jest zdziwiony tym, że Paulo Sousa w spotkaniu ze Słowacją nie zdecydował się na ustawienie dwójką napastników. Ponadto twierdzi, że problem “Biało-Czerwonych” był brak przyspieszenia gry przez środkowych napastników. Jest zwolennikiem tego, by od pierwszych minut wystąpił Tymoteusz Puchacz. Eugen Polanski jest obecnie ekspertem Mangneta TV, […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Griezmanna ciągnie do MLS

Antoine’a Griezmanna wciąż obowiązuje kontrakt z Barceloną do 2024 roku, ale Francuz wie już, gdzie zamierza przenieść się po jego wygaśnięciu.  – Myślę, że po wygaśnięciu kontraktu chciałbym przenieść się do USA. Uwielbiam ten kraj, jego kulturę, NBA i nie ukrywam, że pociąga mnie to wyzwanie. Oczywiście, jeśli moja rodzina przeniesie się tam ze mną. […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

„De Jong ma coś z Cruyffa”

Reprezentacja Holandii świetnie weszła w Euro 2020, zaczynając czempionat Starego Kontynentu od przekonujących zwycięstw z Ukrainą i Austrią. Liderem zespołu Franka de Boera jest Frenkie De Jong.  Holenderski pomocnik Barcelony gra na tyle spektakularnie, że Ernie Brandts, były reprezentant Holandii, w artykule dla De Telegraaf przyrównał go do samego Johana Cruyffa. – Cruyff był lepszy, […]
19.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Śląsk ściąga portugalskiego stopera

Nowym stoperem Śląska Wrocław został Diogo Verdasca. To 26-letni były piłkarz FC Porto i młodzieżowy reprezentant Portugalii, który ostatnie lata spędził w Beitarze Jerozolima.  –  Nie unika pojedynków, a w ustawieniu z trójką obrońców z powodzeniem może zagrać na każdej pozycji w defensywie – charakteryzuje go dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Dariusz Sztylka. CV? Bez szału, bez […]
19.06.2021
WeszłoTV
19.06.2021

Egzamin Dojrzałości: czy Mateusz Kochalski jest zakochany w futbolu?

W kolejnym odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polskim, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpił Mateusz Kochalski z Radomiaka Radom. Zapraszamy. 
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Skra Częstochowa w I lidze

Skra Częstochowa zapewniła sobie awans do I ligi.  Ekipa spod Jasnej Góry przekonująco pokonała KKS Kalisz i zapewniła sobie awans na zaplecze Ekstraklasy po przejściu baraży w II lidze. W finale zmagań play-off o I ligę bramki dla ekipy Skry zdobywali Filip Kendzia (samobój), Maciej Kazimierowicz i Dawid Niedbała. Tym samym Częstochowa ma dwie drużyny […]
19.06.2021