post
Avatar

Opublikowane 03.04.2021 11:07 przez

redakcja

Cała młodzież Lecha w tym sezonie ligowym, gdy wyjąć Jakuba Modera, robi liczby godne Łukasza Sierpiny czy Damiana Rasaka. Jest to wyjątkowo wymowny bilans  wstydu. Jak natomiast na wstyd ostatniego meczu z Jagiellonią odpowiedział Dariusz Żuraw? Czy przedmeczowa wypowiedź Probierza zasługuje na rangę klasyku? Zapraszamy do zapowiedzi przed meczem Cracovii z Lechem.

MŁODZIEŻ LECHA BEZ LICZB

Jakub Moder dopiero co huknął gola na Wembley. A kto strzela gola na Wembley, z miejsca wpisuje się w historię polskiej piłki. Tak jakby Moder już się w nią nie wpisał, rekordowym transferem z Ekstraklasy.

Pijemy do tego, że z punktu widzenia rynku transferowego, to co się tam dzieje w Lechu z tygodnia na tydzień średnio skautów i dyrektorów sportowych zachodnich klubów interesuje, ważne, że jest kolejne “success story” w tym sezonie, w dodatku bardzo mocne success story. Ale w cieniu tego młodzież Lecha w Ekstraklasie ma komicznie złe liczby. Wiemy, że jakby doliczyć Modera – cztery gole, dwie asysty – to wygląda to dużo lepiej, no ale i bez Modera młodzież Lecha odgrywała dużą rolę w zespole, nie powinna bez niego wypadać aż tak źle. Przecież czy to Puchacz, czy Kamiński, byli w kręgu zainteresowania selekcjonera reprezentacji Polski. Miał swoje przebłyski Skóraś, o Marchwińskim nie będziemy znowu się powtarzać. Tymczasem na ten moment, bez Modera, wygląda to tak (od lewej, bramki, asysty, kluczowe podania; mowa tylko o ESA):

 • Tymoteusz Puchacz, 0, 0, 0; 1363 minuty
 • Jakub Kamiński, 1, 1, 0; 1455 minut
 • Michał Skóraś, 1, 1, 1; 1013 minut
 • Filip Marchwiński, 1, 0, 0; 536 minut
 • Filip Szymczak, 0, 0, 0; 240 minut

Doliczmy jeszcze epizody Sobola (79 minut), Palacza (17 minut), Kozubala (6 minut).

Wychodzi z tego 4709 ekstraklasowych minut, podczas których wszyscy młodzieżowcy Lecha poza Moderem nie zdołali liczbowo przeskoczyć Modera. Moder to bowiem 4, 2, 0 w powyższym ujęciu, a pozostali lechici 3, 2, 1. A zresztą, o czym my mówimy, Moder to gość, który rozpycha się w kadrze i coraz śmielej poczyna sobie w Premier League. Kilka przykładów ligowych:

 • Łukasz Sierpina, 0, 5, 1
 • Florin Loshaj 2, 1, 3
 • Karol Danielak, 1, 2, 3
 • Damian Rasak, 3, 0, 3
 • Krytkowany Kucharczyk 4, 2, 2
 • Jakub Kiełb z Warty, 1, 1, 3
 • Makana Baku, od tak niedawna w grze – 3, 1, 1

Wiemy, że liczby nie mówią wszystkiego. Ale tu naprawdę mówimy o zawodnikach, którzy mieli brać odpowiedzialność za grę, za gole, po prostu za Lecha. Bilans jest zawstydzający, szczególnie przez pryzmat minut i porównań z innymi ligowcami.

WINA ŻURAWIA

Być może przez przerwę reprezentacyjną zdążyliście zapomnieć, jak wyrafinowaną torturę zgotował Lech Poznań swoim kibicom w ostatniej kolejce. Lech:

 • grał u siebie
 • grał u siebie z Jagiellonią, która właśnie zwolniła trenera Zająca
 • Jagiellonią więc rozbitą, cieniującą, grającą fatalny futbol
 • Jagiellonia szybko strzela gola
 • ale Lech się odwija, pokazuje ten osławiony charakter, wychodzi na 2:1 do przerwy
 • czerwona kartka Augustyna w 52 minucie
 • Lech traci gola, 2:2
 • Lech traci gola, 2:3

Mogło się zdarzyć każdemu, zdarzyło się znowu jemu.

Trudno się w tym momencie dziwić, że są w Poznaniu rozmowy na temat zmiany trenera, a często powraca w tych dyskusjach nazwisko Macieja Skorży. Przed meczem z Cracovią Dariusz Żuraw nie mógł się obronić byle frazesem, powiedział więc tak (za KKSLech.com):

Dariusz Żuraw: – Jestem winny ostatniej porażki tak jak piłkarze, mogłem zrobić inne zmiany, wyszło nie tak jak byśmy sobie tego życzyli. Po porażce z Jagiellonią pracujemy dalej, mam nadzieję, że bolesne chwile przełożymy na zwycięstwa. Musimy być skuteczniejsi, wykorzystywać sytuacje, które stwarzamy. Sytuacja wokół mnie, zespołu, wokół Lecha nie jest taka jak byśmy sobie tego życzyli. W sobotę spodziewam się reakcji zespołu. Reakcja po meczu z Jagiellonią musi być, bo przegraliśmy mecz, którego nie mieliśmy prawa zremisować. Na razie skupiam się na Cracovii, tylko w ten sposób krok po kroku możemy punktować. Zostało jeszcze 8 meczów, weryfikacja piłkarzy trwa cały czas, planujemy już kadrę na nowy sezon.

No cóż, dwie refleksje. Po pierwsze, jak tutaj reakcji nie będzie, jak jeszcze Lech pozwoli na to, by przełamała się beznadziejna Cracovia, to tą atmosferę będzie można… w zasadzie nie wiadomo jaka będzie, skoro już atmosferę wokół drużyny można kroić nożem. Co do weryfikacji piłkarzy, planowania kadry na nowy sezon – cóż, jest to w tym większym stopniu weryfikacja trenera i pytanie, czy Żuraw sobie planuje tę kadrę, czy jednak komuś innemu.

Po stronie Cracovii spodobała nam się wypowiedź Probierza, w innych czasach mogłaby urosnąć do rangi klasyka. My ją zapamiętamy.

Michał Probierz: – Zdaję sobie sprawę, że moje „bla, bla, bla” nikogo nie interesuje, bo kibiców Cracovii interesują trzy punkty.

Otóż to. Praca trenera w pigułce. “Bla, bla bla” wszystko przyjmie, ale niczego nie obroni, jeśli nie ma wyników.

CZEGO SIĘ ŻYCZY STADIONOM?

Cracovii gratulujemy też “urodzin” stadionu.

Uroczyste otwarcie obiektu miało miejsce 31 marca 1912 roku, czyli jeszcze za zaborów. Mecz otworzyło wówczas starcie Pasów z Pogonią Lwów. Obiekt nazywał się wtedy jeszcze “Park Gier KS Cracovia” i miał boisko, żużlową bieżnię, drewnianą trybunę na 500 miejsc, a także nasyp ziemny na 5000 miejsc. Przyznajmy, pięknie to brzmi, trybuna “NASYP ZIEMNY” i dokładnie wyliczone, na ile osób. To jest ta precyzja.

Co jednak istotniejsze, stadion był trzecim co do wielkości na ziemiach ówczesnego zaboru austriackiego, a to już ma swoją wymowę. Na tym stadionie świętowała mistrzostwo Galicji w 1913 roku, na tym stadionie w 1917 pierwszy raz gościł Józef Piłsudski, na tym stadionie odbyły się jedne z pierwszych meczów w historii reprezentacji – 14 maja, 1922, Węgry rywalem – na tym stadionie.

Cracovia nieprzerwanie gra wciąż w tym samym miejscu, co jest pewnego rodzaju fenomenem.

Szkoda, że taka uroczystość dzisiaj bez kibiców, na pewno byłby to akcent do uświetnienia meczu. No cóż, trzeba kibicować, by na 110-lecie obiektu ci kibice byli. I tak w tym roku lepiej niż poprzednio – chociaż jest rozgrywany mecz, rok temu liga w kwietniu była na kwarantannie.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 03.04.2021 11:07 przez

redakcja

Weszło
19.04.2021

Czy Luka Zahović jest problemem Pogoni Szczecin?

Pogoń Szczecin problemów wewnętrznych na finiszu sezonu nie potrzebuje. Walczy o wicemistrzostwo Polski, może nawet z nadzieją, że Legia potknie się tuż przed metą. To nie jest scenariusz nieprawdopodobny. A skoro już mowa o scenariuszach, nie będzie wyciągnięta z kapelusza teoria, że Luka Zahović nie wygląda na integralną część zespołu “Portowców”. Ktoś zaraz powie, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Michniewicz wyleciał, bo sędzia techniczny chciał być gwiazdą kolejki

Mówi się, że nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu. No, jest to powiedzenie durne, ale coś w tym jest, że trudno być spokojnym, gdy na swojej drodze spotykasz nadgorliwego człowieka. Służbistę – jeszcze do przeżycia. Ale nadgorliwca – przekichane. Niestety dla siebie Czesław Michniewicz spotkał nadgorliwego sędziego technicznego i to przez jego zachowanie i sugestię wyleciał […]
19.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Typowa Stal. Gąsior nie dał szczęścia

Jeśli Włodzimierz Gąsior przyszedł dać Stali szczęście – a tak mówił w Weszłopolskich prezes Jacek Klimek – to… trochę nie wyszło. Ba! Jeśli bierzemy pod uwagę tylko ten aspekt, obejrzeliśmy dzisiaj jeden z najbardziej pechowych meczów mielczan w sezonie. Typowa Stal – w pełnej krasie. Mamy pewien pomysł dla Canal+. Jeśli Stal spadnie z Ekstraklasy, […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Czy Probierz faktycznie nie stawia na młodzież?

Trudno lubić tę dzisiejszą Cracovię. A przecież za budowę zespołu odpowiada Michał Probierz. Trener i wiceprezes “Pasów” powoli sam sobie przykleja łatkę trenera, który nie stawia na młodzież, wybiera obcokrajowców kosztem Polaków i nie promuje zawodników na zachód. Czy słusznie? Cóż, przeszłość pokazuje, że Probierz potrafił promować młodych, polskich zawodników. I gdy mówi, że wielu […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Wisła Płock o uniknięcie katastrofy, Jagiellonia o uratowanie sezonu

W parze Wisła Płock – Jagiellonia zdecydowanie nie będziemy mieli meczu o nic. Jedni i drudzy mają jeszcze konkretne cele do zrealizowania. Trochę łatwiejsze zadanie w tym kontekście czeka gospodarzy. Dlaczego? Dlatego, że oni finalnie muszą się po prostu nie skompromitować, a tym byłby spadek do I ligi w takim sezonie. Kropkę nad “i” ma […]
18.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Plusy i minusy Superligi

Futbol to biznes. Iluzja prysła. Bogaci wystąpili przeciw uboższym. Trwa wojna. Wielka rewolucja w świecie futbolu. Niewykluczone, że po ogłoszeniu planów odpalenia Superligi ten sport już nigdy nie będzie taki sam, że zmieni się wszystko. Środowisko europejskiej piłki nożnej zasypuje się oświadczeniami, groźbami, argumentami. Każda minuta przynosi nowe informacje. Zatrzymajmy się więc na chwilę i […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Legia nie może zlekceważyć tego finiszu

Według Pawła Mogielnickiego z 90minut.pl Legia ma 98,2% szans na mistrzostwo. No bo rzeczywiście – trudno wierzyć, że pierwsze miejsce miałoby przypaść komuś innemu. Legia wypracowała sobie zaliczkę i teraz spokojnie może jej bronić. Natomiast ekipie, która chce potem przełamać pucharową niemoc, wypadałoby to robić z większym animuszem. Do drużyny Michniewicza można mieć pretensje za […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Sawicki: – To już wojna

– Nie ma już czasu na blefowanie. Blefowanie było przez ostatnich kilka lat. Przypomnę, że utworzenie Superligi cały czas było straszakiem największych klubów, wywieranie presji dla UEFA, by alokować coraz więcej pieniędzy do coraz mniejszego grona klubów, które są najbardziej sławne. Uważam, że to już wojna pomiędzy dwunastoma klubami, a UEFA. Wydaje mi się, że […]
19.04.2021
Stranieri
19.04.2021

Popisy bramkarzy, Krychowiak i Kownacki z golem i asystą | STRANIERI

Od czasu kontuzji Roberta Lewandowskiego liczba bramek strzelanych przez naszych stranierich trochę spadła, ale kilku kumpli z kadry pomaga nadrabiać straty. Miniony weekend był bardzo udany dla Grzegorza Krychowiaka i Dawida Kownackiego, którzy zaliczyli bramkę i asystę. Poza tym sporo ostatnich podań w wykonaniu Polaków w Serie B i popisy bramkarzy – łapcie raport stranieri! […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Superliga – jaki kształt przybiorą rozgrywki?

Na oficjalnych witrynach dwunastu klubów-założycieli pojawiły się wstępny plany rozgrywek Superligi. Jak ma wyglądać ten nowy turniej, pomyślany przez twórców jako zastępstwo dla Ligi Mistrzów? Cóż – nie ma co ukrywać, liga ma być w samym założeniu bardzo mocno zabetonowana. Jak na razie poznaliśmy dwanaście klubów, które zagwarantowały sobie stałe miejsce w Superlidze, ale z […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Prezes Superligi: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej

Powstanie Superligi wstrząsnęło światem piłki. Znamy już władze tych rozgrywek. Pierwszym prezesem Superligi został Florentino Perez z Realu Madryt, wiceprezesem Andrea Agnelli z Juventusu, a także Joel Glazer z Manchesteru United. Cała trójka opublikowała oficjalne wypowiedzi na temat Superligi: Florentino Perez: – Zamierzamy pomóc piłce nożnej Florentino Perez (Real Madryt): – Zamierzamy pomóc piłce nożnej […]
19.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Poznańskie rymy częstochowskie
Poznańskie rymy częstochowskie
16 dni temu

Biega sobie Lech po trawce,
Żuraw płacze gdzieś na ławce.
Puchacz nie powąchał trawy
pisał wierszyk dla Wieniawy

Kibic krzyczy “ja pierdolę”
Skóraś kopie się po czole.
Krawiec jakiś nieograny,
Rogne znowu połamany.

Znów samotnie stoi Tiba,
bo Ramirez w kółko kiwa.
Cóż… Drużyna nie ma farta,
bo ma w bramce van der Harta.

Gra drużyny leży, kwiczy,
no a Rutek zyski liczy.

Marekkk
Marekkk (@marekkk)
16 dni temu

piękne.

Bernardeschi
Bernardeschi
16 dni temu

Dobre 🙂

I tak nikogo nie obchodzi moj nick
I tak nikogo nie obchodzi moj nick (@i-tak-nikogo-nie-obchodzi-moj-nick)
16 dni temu

Ciekawostką jest, że nawet Bartosz Slisz ma lepsze liczby od jakiegokolwiek młodzieżowca Lecha. Komedia.

Trzaskopikiewicz
Trzaskopikiewicz
16 dni temu

A moze by tak sprobowac zatrudnic trenera? Nie Skorze czy innego pogrobowca Kuleszy i Piechniczka, tylko prawdziwego trenera.

Zenek
Zenek
16 dni temu

Kucharczyk to jest krytykowany tylko przez was w Pogoni go chwalą kibice też.

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
16 dni temu

Pisanie o Moderze, że “coraz śmielej sobie poczyna w Premier League” to jakaś kpina, przy całej sympatii do tego zawodnika. Zapewne cała opinia o śmielszym poczynaniu opiera się na tym jednym meczu z Newcastle. Idąc tym tropem i waszym tokiem rozumowania, gdyby zagrał słabo, musielibyście pisać, że “Moder się zwija”, albo “czy to koniec Modera”?

Suche Info
19.04.2021

James Milner: – Nie podoba mi się to i mam nadzieję, że tak się nie stanie

Piłkarze nie pozostają bierni wobec ostatnich wydarzeń. W krytyczny sposób o Superlidze wypowiedział się Ander Herrera z PSG. Dejan Loveren, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg, także zaprotestował przeciwko pomysłowi powstania nowych rozgrywek. Natomiast po meczu z Leeds James Milner otwarcie wyraził niezadowolenie z faktu przystąpienia The Reds do kontrowersyjnego projektu.  61-krotny reprezentant Anglii jest pierwszym zawodnikiem […]
19.04.2021
Anglia
19.04.2021

Liverpool remisuje z Leeds i oddala się od Ligi Mistrzów. Ale co z tego?

To nie było rewelacyjne spotkanie. Ba! Mimo trafienia Liverpoolu jeszcze w pierwszej połowie, było to spotkanie dość przeciętne. Przynajmniej do 70. minuty, gdy zaczęło naparzać Leeds United. I bardzo dobrze Pawie zrobiły, bo raz, że uratowały spotkanie, dwa, że zdobyły dzięki temu punkt. Ale Liverpoolowi pewnie to powiewa.  Otoczka przed meczem nie była najbardziej przychylna […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Michał Pazdan otrzymał wstępną propozycję powrotu do Ekstraklasy

Portal meczyki.pl poinformował, że Wisła Płock jest zainteresowana sprowadzeniem 38-krotnego reprezentanta Polski. Michał Pazdan jest obecnie piłkarzem tureckiego MKE Ankaragucu, jednak jego kontrakt z klubem wygasa w czerwcu. Według informacji Tomasza Włodarczyka “Nafciarze” kontaktowali się już w piłkarzem i zaoferowali gotowość do podjęcia poważniejszych rozmów. Ponoć jeszcze nie padły konkretne propozycje ze strony płockiego klubu. […]
19.04.2021
Weszło FM
19.04.2021

Wtorek w Weszło FM: moto-poranek, audycja esportowa i emocje w Ekstraklasie

Wtorek w radiu rozpoczniemy od poranka dla fanów motoryzacji. Potem premiery – między innymi „Tenis Klubu”, „Weszło w esport” czy „Die Qualitat”, a następnie aż cztery mecze Ekstraklasy. Szczegóły znajdziecie poniżej: 7:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – Michał Łopaciński i Adam Kotleszka zapraszają na moto-poranek. Będą też materiały piłkarskie poświęcone Superlidze – o […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Kluby Superligi “przeniosą” swoją historię do nowych rozgrywek

Jeżeli spodziewaliście się, że dziś nic was już nie zaskoczy, to jesteście w dużym błędzie. Otóż kluby Superligi postanowiły pójść krok dalej i według informacji hiszpańskich mediów chcą, by ich triumfy w Lidze Mistrzów były uznawane za zwycięstwa w nowych rozgrywkach. Dobre, prawda? Wychodzi na to, że zanim na dobre ruszyłaby Superliga, to Real Madryt […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Piłkarze Leeds zaprotestowali przeciwko Superlidze

Już wcześniej zrobiło się głośno o sprzeciwie angielskich kibiców. Fani klubów z tzw. TOP6 podjęli wspólne działania mające na celu unicestwienie projektu Superligi. Do grona osób protestujących dołączyli także piłkarze Leeds United, którzy na przedmeczową rozgrzewkę wyszli w okolicznościowych koszulkach. Co ciekawe, ich dzisiejszym przeciwnikiem jest Liverpool, który należy do grona założycieli nowych rozgrywek. Podopieczni […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Selekcjoner kadry Norwegii: – Po jaką cholerę Juve pcha się do tych rozgrywek?

Opiekun reprezentacji Norwegii, Ståle Solbakken, w rozmowie z tv2.no nie miał żadnych skrupułów wyrazić w dosadny sposób swojego zdziwienia decyzją Juventusu o przystąpieniu do Superligi. Stwierdził, że turyńczycy nie mają czego tam szukać, skoro w ostatnich sezonach ponosili spektakularne klęski w rozgrywkach Ligi Mistrzów. W bardzo otwarty sposób zdeprecjonował ich pozycję w europejskim futbolu. Przesadził? […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

“Wielka Trójka” nie chce opuszczać Serie A

W trybie pilnym zostało zwołane dziś spotkanie przedstawicieli wszystkich klubów Serie A. Ku zaskoczeniu  delegatów pozostałych 17 drużyn pojawili się na nim reprezentanci Juventusu, Milanu i Interu Mediolan. Przedmiotem obrad był udział tych zespołów w Superlidze i propozycje ewentualnego kształtu ligi po ich odejściu. Jednak – jak podaje włoski dziennikarz, Fabrizio Romano – wyżej wymienione […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Jerzy Dudek: – UEFA za późno zareagowała ze zmianami

W rozmowie z “WP Sportowe Fakty” na temat kontrowersyjnego projektu Superligi wypowiedział się Jerzy Dudek. Były reprezentant Polski nie miał także oporów, by skrytykować UEFA za zbyt późno przeprowadzoną reformę Ligi Mistrzów. Choć były zawodnik m.in. FC Liverpool nie jest zwolennikiem Superligi, to rozumie dlaczego część klubów zdecydowała się na podjęcie takich kroków. – Jak […]
19.04.2021
Kanał Sportowy
19.04.2021

Weszłopolscy od 20:00 – Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra, Marcin Węglewski

Od godziny 20:00 kolejne wydanie magazynu Weszłopolscy! Pewnie mimochodem padnie parę zdań o Superlidze i reformie Ligi Mistrzów, ale oczywiście interesują nas Ekstraklasa i I liga. Gośćmi będą trener Wisły Płock Maciej Bartoszek, Jakub Kuzdra z Warty Poznań, opiekun GKS-u Bełchatów Marcin Węglewski oraz Łukasz Grabowski z “Przeglądu Sportowego”. Zapraszamy! 
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Szef Parlamentu Europejskiego: W tym projekcie liczy się tylko władza i pieniądze

Na temat powstania Superligi swoje opinie zaczęli wyrażać także najważniejsi politycy na arenie europejskiej. W rozmowie z francuskim dziennikiem “L’Equipe” David Sassoli, przewodniczący Parlamentu Europejskiego, w krytycznym tonie wypowiedział się o nowym przedsięwzięciu z udziałem topowych klubów Starego Kontynentu.  Włoski polityk odpowiedział na pytanie dotyczące tego, czy popiera w tym sporze UEFA. – Tak, jestem […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

UEFA twierdzi, że kluby zostały przekonane ogromną pożyczką

Według Tomasza Włodarczyka z meczyki.pl wśród osób piastujących różne funkcje w UEFA panuje przekonanie, że założyciele Superligi otrzymali gwarancję wielkiej pomocy finansowej ze strony amerykańskiego holdingu bankowego i dlatego zdecydowały się wkroczyć na ścieżkę wojenną. Działacze europejskiej federacji twierdzą, że kluby otrzymały kredyt opiewający na kwotę nawet 400 milionów dolarów. Rzecz jasna wszystkie teorie spiskowe […]
19.04.2021
Fuksiarz
19.04.2021

Early Payout w Fuksiarz.pl? Pokazujemy, że to się opłaca

Już dawno skończyły się czasy, kiedy wynik 2:0 można było uznać za bezpieczny. Futbol stał się bardziej nieprzewidywalny, ale, co najważniejsze, kara tych, którzy myślą o pewnym zwycięstwie jeszcze przed ostatnim gwizdkiem. Karani są oczywiście piłkarze, ale dzięki ofercie Fukasiarza na pewno nie ucierpicie wy. Nie musicie się obawiać, że wasz zespół straci dwubramkowe prowadzenie. […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Bayern nie przystąpi do Superligi [Oficjalnie]

Nie jest to zaskakująca informacja – niemieckie kluby od samego początku otwarcie protestowały przeciwko pomysłowi utworzenia nowych elitarnych rozgrywek. Po tym, jak Karl-Heinz Rummenigge, prezes Bayernu zastąpił Andrea’e Agnelliego w ECA, podmiocie zrzeszającym europejskie kluby, było już prawie pewne, że Bawarczycy nie wezmą udziału w Superlidze. Oświadczenie sternika “Die Roten” tylko potwierdziło tę informację.  Na […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Angielscy fani deklarują wspólną walkę z Superligą

Kilka godzin wcześniej fani Liverpoolu otwarcie zaprotestowali przeciwko powstaniu nowych rozgrywek. Kibice The Reds wywiesili transparenty uderzające we władze klubu, a także postanowili zdjąć z trybun kibicowskie flagi. Nie trzeba było długo czekać na reakcję fanów z innych zespołów. Stowarzyszenia kibiców klubów z tzw. “wielkiej szóstki” wydały wspólny komunikat o zjednoczeniu i podjęciu wspólnych działań […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Kozacy i badziewiacy. Michał Kucharczyk znów jest sobą

Sporo mamy w tym sezonie Ekstraklasy indywidualnych rozczarowań, więc warto docenić drogę, którą w ostatnich miesiącach przebył Michał Kucharczyk. Jesienią był jednym z najbardziej irytujący ligowców, w pewnym momencie nawet stracił miejsce w składzie Portowców, by potem odnaleźć się na lewej obronie. Wiosna? Wiosną były piłkarz Legii Warszawa prezentuje to, po co do Szczecina go […]
19.04.2021
Suche Info
19.04.2021

Dejan Lovren: – Futbol znajdzie się na krawędzi całkowitego upadku

Piłkarze także postanowili zabrać dziś głos w sprawie utworzenia Superligi. Najpierw Ander Herrera otwarcie sprzeciwił się wizji nowego projektu, teraz swoje stanowisko w mediach społecznościowych opublikował Dejan Lovern, zawodnik Zenitu Sankt Petersburg. Chorwacki piłkarz wyraża zaniepokojenie przyszłością futbolu i jest przekonany, że jego koniec jest bliski. Były gracz FC Liverpoolu w mocnych słowach skrytykował powstanie […]
19.04.2021
Weszło
19.04.2021

Reforma Ligi Mistrzów, czyli komplikowania ciąg dalszy

Rany, ile się dzieje w futbolowym świecie. Naczelny temat to wiadomo, Superliga, i rozkmina czy futbol rzeczywiście zmieni się w tak drastyczny sposób, czy rozejdzie się po kościach po licytacji i największe kluby po prostu dostaną większą kasę. Natomiast UEFA na razie ma zamiaru się uginać. Dowód – zatwierdzenie nowego formatu Ligi Mistrzów od sezonu […]
19.04.2021