Genialna bramka Graziano Pelle

Piotr Stolarczyk

Autor:Piotr Stolarczyk

20 marca 2021, 00:42 • 1 min czytania 2 komentarze

35-letni Włoch po wielu latach gry na obczyźnie postanowił wrócić do Serie A. Jednak z powodu urazu musiał chwilkę poczekać na występ dla Parmy. Na początku miesiąca zaliczył ostatnich sześć minut w spotkaniu z Interem, ale jego prawdziwe przywitanie z ligą nastąpiło dopiero dziś – Pelle sieknął Genoi cudownego gola z przewrotki.

20-krotny reprezentant Italii w 16. minucie spotkania otrzymał podanie od Juraja Kucki, klatką idealnie przyjął sobie piłkę i w ekwilibrystyczny sposób umieścił ją w siatce. Bramkarz gości nawet nie próbował interweniować. Zresztą i tak mała szansa, że udałoby mu się wyciągnąć ten strzał. Włoski napastnik nie mógł w lepszy sposób sfinalizować akcji. Brameczka palce lizać.

Pelle ostatni raz w lidze włoskiej zanotował trafienie w sezonie 2011/12, kiedy to grał w Sampodorii Genua. Przez ostatnie pięć lat występował w chińskim Shandong Luneng. W 133. meczach strzelił dla tej ekipy 63 gole.

Natomiast dla Parmy był to jedyny powód do radości w tej rywalizacji. Ostatecznie bowiem przegrała 1:2 i wciąż okupuje przedostatnie miejsce w ligowej stawce. Do „strefy komfortu” traci w tej chwili cztery punkty.