Nie jestem z siebie zadowolony. Chcę zacząć strzelać

Opublikowane 19.03.2021 08:43 przez

Jakub Białek

Stefan Savić rozbudził spore nadzieje, bo przychodził do PKO Bank Polski Ekstraklasy z ciekawym CV, ale jeszcze nie odpalił. Dlaczego? Nie znaleźliśmy odpowiedzi na to pytanie w tym wywiadzie. Ale znaleźliśmy na inne. Po lekturze rozmowy z piłkarzem Wisły dowiecie się, dlaczego wkurzył się na niego Red Bull Salzburg, jak to jest strzelić dwie bramki w derbowym finale pucharu Słowenii i co różni Wisłę Hyballi od Wisły Skowronka. Zapraszamy.

Urodziłeś się w Austrii, ale twoja rodzina pochodzi z Serbii.

Tak jest.

Więcej jest w tobie Serba czy Austriaka?

Trochę Serba i trochę Austriaka. W austriackiej mentalności jest więcej dyscypliny, w bałkańskiej z kolei więcej otwartości. I taki właśnie jestem – zdyscyplinowany i otwarty na ludzi. Kiedy drybluję, mam więcej serbskiej fantazji. Moi rodzice są Serbami. Stamtąd przeprowadzili się do Salzburga. Mój tata też był związany z piłką nożną. Moja babcia natomiast zamieszkała w Austrii i ściągnęła moją mamę za sobą, gdy ta miała 18 lat. I tak się to potoczyło. Mieszkaliśmy w Salzburgu, ale bardzo często bywałem w Serbii, zawsze gdy miałem w szkole dłuższe wolne – wakacje czy ferie.

Twoja rodzina miała na Bałkanach doświadczenia z wojną?

Tego nie wiem. Nie rozmawialiśmy o tym. Ale wydaje mi się, że nie, bo od dawna mieszkają w Austrii.

Zaczynałeś w Red Bullu Salzburg. Byłeś jednym z pierwszych piłkarzy, którzy przeszli cały cykl szkolenia w szkółce Red Bulla. Akademia stała już wtedy na takim poziomie, jak dzisiaj?

Dołączyłem do drużyny z Salzburga mniej więcej w momencie, gdy przejmował ją Red Bull. Nie wszystko wyglądało wówczas tak, jak teraz. W międzyczasie doszło do pewnego przełomu i z roku na rok szkolenie stawało się coraz lepsze. Teraz jest o wiele, wiele lepiej. Z czasem wybudowano obecną akademię – ogromną, świetną, z takimi warunkami, jakie możesz sobie tylko wyobrazić. Sam nie wiem, co jeszcze więcej można stworzyć. Obecnie wszystko jest perfekcyjne.

Zadebiutowałeś w Red Bullu, grałeś w satelickim Lieferingu, potem w LASK Linz, ale szybko, bo w wieku 21 lat, wyjechałeś z Austrii. I to do ligi chorwackiej, która nie wydaje się być oczywistym kierunkiem dla austriackiego talentu.

To długa historia. W wieku 16 lat dołączyłem do pierwszej drużyny Salzburga, trenowałem razem z nią. Jako 17-latek zaliczyłem debiut. Miałem moment, gdy dobrze wypadłem w okresie przygotowawczym – strzeliłem parę bramek dobrym drużynom. Wszyscy mówili: dobrze wyglądasz, trenujesz z profi, a z czasem będziesz dostawał 90 minut. Ale przez rok grałem tylko w FC Liefering, które jeszcze wtedy było w trzeciej lidze. Graliśmy dobrze, wielu z nas było na poziomie pierwszej drużyny. W klubie chcieli, by rezerwy awansowały do drugiej ligi. Załapaliśmy się do barażów, wygraliśmy oba mecze, strzeliłem w tych spotkaniach dwa gole. Red Bull nie chciał jednak skorzystać z opcji przedłużenia kontraktu ze mną. Uznali, że zarabiałbym zbyt dużo. Zaproponowali mi inną umowę. Budziłem wtedy zainteresowanie klubów z Holandii. Często słyszałem od holenderskich trenerów, z którymi miałem do czynienia, że w liga holenderska byłaby dla mnie idealna, bo pasuje do mojego stylu gry. W Holandii jest wiele gry 1 na 1, ofensywnego futbolu, gra się trochę inaczej niż w Austrii.

No więc wyjechałeś do Holandii. Miałeś wtedy 19 lat.

Tak, konkretnie do Heerenveen, które zwróciło na mnie uwagę. Trenowałem tam przez dwa miesiące, ale ostatecznie nie podpisałem kontraktu, bo kluby nie mogły się ze sobą dogadać. Wróciłem do Austrii, ale zostałem na lodzie. De facto nie miałem klubu przez 3-4 miesiące. Władze Red Bulla postrzegali mnie jako dziecko Salzburga, więc były na mnie wkurzone, że chciałem odejść. Trenowałem samemu. Byłem w międzyczasie na testach w innych drużynach, ale nie do końca mi te kluby odpowiadały. Dzięki tym testom mogłem przynajmniej utrzymać formę. Zimą nie wiedziałem już, co mam robić. Zadzwoniłem do Red Bulla i poprosiłem o drugą szansę. Dali mi ją. Ale druga szansa wyglądała tak, że nie mogłem już trenować z pierwszą drużyną, zostały mi tylko rezerwy.

Nie miałeś żadnej możliwości, by awansować do pierwszej drużyny?

Nie, bo byli na mnie wkurzeni. To znaczy wkurzeni… Po prostu powiedzieli, że mogę dostawać szanse w drugiej drużynie i zapracować na ewentualny transfer. Po jednej z rund byłem najlepszym asystentem w drugiej lidze (Savić miał 10 asyst – red.) i odszedłem do LASK Linz, gdzie odbywałem służbę wojskową, która w Austrii jest obowiązkowa. LASK chciał wtedy awansować do 1. Bundesligi. Nie udało się, stałem się latem wolnym zawodnikiem. I w taki sposób odszedłem do chorwackiej ligi, do Slaven Belupo.

Jak wspomniałem – nie jest to oczywisty wybór dla młodego piłkarza z Austrii. Co za nim stało?

To dobra liga, która daje duże możliwości sprzedażowe. Mój menedżer mówił, że Slaven jest pewien co do mojej osoby i powinienem spróbować. Byłem wtedy tylko w drugiej lidze austriackiej, nie udało nam się awansować, uznałem to za ciekawy kierunek, by zacząć od zera i później spróbować kolejnego transferu. Bo musiałem zacząć od zera i gdzieś się pokazać. I to się udało – trafiłem do Holandii.

Ale nie zagrałeś w ani jednym meczu Rody Kerkrade. Dlaczego?

Sam tego nie wiem. Trenowałem dobrze, a trener co chwilę powtarzał „otrzymasz szansę”. Często przegrywaliśmy, a nie zostałem wpuszczony choćby na dziesięć minut. Potem wyrzucili i trenera, i dyrektora sportowego. Nie wiem, co mogę powiedzieć – po prostu nie dostałem szansy.

Trenowałeś w Red Bullu z Sadio Mane?

Tak, podobnie jak z Kevinem Kamplem.

Ale chcę zapytać o Sadio Mane – spodziewałeś się, że może zrobić tak dużą karierę?

Na pewno było widać, że jest potwornie szybki, o wiele szybszy niż ktokolwiek inny. A kiedy w piłce masz taką szybkość, możesz wiele osiągnąć. I Sadio to się udało.

Może to głupie pytanie, ale jak duża była różnica pomiędzy tobą a Sadio Mane?

Mieliśmy zupełnie inną charakterystykę. On bazował głównie na sprintach, a ja byłem postrzegany jako techniczny zawodnik. Tak naprawdę ciężko to porównywać.

Który moment w twojej karierze był do tej pory dla ciebie najlepszy? Sezon w Olimpiji Lublana, gdy zdobyłeś mistrzostwo kraju i puchar?

Tak, choć w Red Bullu też zdobyliśmy mistrzostwo i puchar, byłem wtedy młody, wszystko było dla mnie wtedy takie fantastyczne. Ale to w Olimpiji byłem zawodnikiem pierwszego składu i brałem udział w tych sukcesach na boisku. Świetny czas. Mieliśmy wtedy dobre indywidualności jak na ligę słoweńską, dobrze nam szło.

Ty sam miałeś duży udział przy zdobyciu pucharu Słowenii. W finale zdobyłeś dwie bramki.

Wspominam to często, bo to świetna sprawa. Wygranie derbów z Mariborem w finale pucharu, strzelenie dwóch bramek, zapewnienie klubowi trofeum… O czym jeszcze więcej można marzyć?

Gdzie czułeś większą presję – w Olimpiji, gdzie walczyłeś o trofea, czy w Wiśle Kraków, gdzie cele są może inne, ale jednak tradycja i liczba kibiców sprawia, że zainteresowanie jest ogromne?

Nie wiem. Nigdzie w sumie nie czułem jakiejś wielkiej presji. Patrzę po prostu zawsze na siebie. Staram się pokazywać z jak najlepszej strony, a co się stało, to się stało, przeszłości nie mogę cofnąć. Może ta presja byłaby bardziej odczuwalna, gdybyśmy mogli grać przy pełnych stadionach. Atmosfera byłaby trochę inna. Ale jak mówię – raczej nie zwracam uwagi na presję, skupiam się na tym, co mogę pokazać, żeby pomóc drużynie w wygraniu meczu.

Czujesz generalnie, że grasz w klubie, który – jak na polskie warunki – jest bardzo duży?

Tak. Zdaję sobie doskonale sprawę z tego, jaką historię ma Wisła i jak wielką marką jest w Polsce. Dowiedziałem się tego, zanim podjąłem decyzję o podpisaniu kontraktu.

A dlaczego w ogóle uznałeś, że chcesz opuścić Lublanę? W słoweńskich mediach można przeczytać, że dostałeś od Olimpiji propozycję nowego kontraktu, ale ją odrzuciłeś.

Miałem bardzo dużo innych propozycji, więc stwierdziłem, że to dobry moment na odejście. Wtedy pojawiła się Wisła. Miałem poczucie, że bardzo mnie chcą. Wszystko w tym klubie mi odpowiadało, więc się zdecydowałem na podpisanie kontraktu.

To dla ciebie w ogóle krok do przodu?

Tak, z pewnością. Liga jest lepsza, cięższa do gry, a sama Wisła jest bardzo dobrym klubem. To duża przyjemność grać dla klubu z takimi tradycjami. Szkoda, że nie ma z nami kibiców. Mam nadzieję, że szybko wrócą na trybuny, a wtedy jeszcze bardziej będę mógł odczuć, jak duży jest to klub.

No tak, ale jednak w Słowenii grałeś o mistrzostwo, o puchar, w Wiśle grasz o środek tabeli.

Tak, ale w Polsce też przecież można walczyć o puchar. Oczywiście, bardzo szybko odpadliśmy, ale w następnym roku – dlaczego nie? Zresztą, o ligę też. Skoro Piast Gliwice został mistrzem, dlaczego my mielibyśmy nie zostać nim w następnym sezonie? Mam wrażenie, że w Polsce sprawa tytułu jest przed sezonem bardzo otwarta, chociaż – jak mówię – liga jest dość ciężka.

Jak wiele ofert z PKO Bank Polski Ekstraklasy otrzymałeś przed tym sezonem? Słoweńcy pisali o zainteresowaniu także ze strony Śląska Wrocław i Lecha Poznań.

Było kilka ofert, ale o konkretnej liczbie nie wiem. Trzeba zapytać mojego menedżera.

A oferty ze Śląska i Lecha jesteś w stanie potwierdzić?

O takich sprawach lepiej nie mówić. Jestem teraz w Wiśle i gdybym miał podjąć decyzję ponownie, wybrałbym identycznie.

OK. Zapytam więc o wasze ostatnie trzy mecze. O ile na początku wiosny graliście z rozmachem i tworzyliście wiele sytuacji, o tyle mam wrażenie, że te trzy ostatnie spotkania były w waszym wykonaniu dość słabe. Widzisz jakiś konkretny powód?

Może przeciwnicy się do nas lepiej dopasowali? Mecz z Wisłą Płock był trochę komiczny. Piłka była ciągle w powietrzu, ciężko to nazwać futbolem.

Być może już zauważyłeś, w naszej lidze często zdarzają się takie mecze.

Ale gdy na koniec wygrywamy, nie ma to dla mnie znaczenia! Natomiast gdy przegrywamy, to podwójnie boli. Piłka szła ciągle od jednej strony do drugiej, była w powietrzu, pewnie ciężko się to oglądało. Z Lechią z kolei stworzyliśmy kilka szans bramkowych, może nie jeden na jeden z bramkarzem, ale jednak. Mieliśmy wystarczająco dużo okazji. Ale paradoksalnie twierdzę, że z Lechią zrobiliśmy pewien krok do przodu, mimo że wynik nie jest dla nas zadowalający. Mieliśmy też trochę pecha z rzutem karnym. No nic, mam nadzieję, że w następnym meczu stworzymy sobie przynajmniej trzy takie okazje i wynik będzie dobry.

Jesteś generalnie zadowolony z tych kilku miesięcy w Wiśle? Czy niekoniecznie?

Nie, nie jestem zbyt bardzo zadowolony z siebie. Dostaję wiele szans, ale mam nadzieję, że wreszcie zacznę strzelać. Z jednej strony jestem zadowolony, bo gram. Jeśli tego by nie było, byłoby całkiem fatalnie. Ale chcę strzelać gole. Szanse mam, mam też nadzieję, że w przyszłych kolejkach się uda.

Generalnie właśnie wydaje się, że to skuteczność jest twoim największym problemem. Z Lechią miałeś chyba ze trzy próby, ale nic nie wpadło.

Ale jeszcze nie miałem tego szczęścia, by wyjść jeden na jeden z bramkarzem. Pierwszy strzał z Lechią został zablokowany, przy drugim zabrakło precyzji, przy trzecim bramkarz dobrze się zachował. Brakowało kilku centymetrów i mam nadzieję, że w przyszłości się uda.

Peter Hyballa wystawia cię na dziesiątce, u Artura Skowronka grałeś na lewym skrzydle. Na jakiej pozycji czujesz się lepiej?

Przede wszystkim u trenera Hyballi gramy w zupełnie inny sposób niż u trenera Skowronka, więc ciężko to porównać. Trenera Hyballę znam już z czasów Red Bulla Salzburg. Gramy dziś takim samym systemem jak wtedy – wysoki pressing, dzięki któremu tworzymy więcej okazji. U trenera Skowronka graliśmy bardziej defensywnie, staliśmy z tyłu, atakowaliśmy raczej niskim pressingiem, czekaliśmy bardziej na kontry. Mieliśmy też większe posiadanie piłki, a u Hyballi chcemy szybciej stworzyć okazję bramkową. A pozycja? Na obu czuję się dobrze. Na skrzydle mogę więcej dryblować, z kolei na dziesiątce mam więcej szans, by posyłać „zabójcze podania”. U Hyballi grałem i na dziesiątce, i na ósemce, ale nie chciałbym sam przesądzać o tym, czy jestem bardziej dziesiątką czy skrzydłowym.

Jak bardzo zmienił się Hyballa od czasu w Red Bullu Salzburg?

Moim zdaniem pozostał bardzo podobnym trenerem. Na pewno ma większe doświadczenie, ale charakter ma taki sam.

Piłkarze Wisły mówią w wywiadach, że treningi Hyballi są wymagające. A jaka jest twoja perspektywa, trenowałeś kiedyś ciężej?

Nie wiem, w Red Bullu było tak samo. Dla mnie najważniejsze jest to, że mamy piłkę przy nodze, a nie tylko biegamy, bo wtedy faktycznie byłoby cieżko. Początkowo faktycznie mieliśmy trudności, ale już się przyzwyczailiśmy do tej intensywności. Mecze pokazują, że to dla nas dobre. Musimy robić to, co trener powie.

Jakie miałeś wyobrażenie o polskiej lidze zanim podpisałeś kontrakt z Wisłą?

Oglądałem kilka meczów ze względu na moich kolegów z Olimpiji – Dino Stigleca i Asmira Suljicia. Zwróciłem uwagę przede wszystkim na to, że stadiony i murawy są na wysokim poziomie. Generalnie wszystko wyglądało dobrze. Na pewno w Polsce dużo się biega, jest wiele pojedynków i każdy z piłkarzy jest silny – tak mówili mi koledzy.

Dla piłkarza ma znaczenie, że trafia do ligi, gdzie są dobre stadiony i cała otoczka jest bardzo profesjonalna?

Oczywiście, chciałbym jako piłkarz zawsze grać na pięknych stadionach, z dużą liczbą kibiców, na dobrych murawach. Jasne, tego sobie jako zawodnikowi życzę.

A jesteś w stanie porównać poziom ligi słoweńskiej i PKO Bank Polski Ekstraklasy?

Sądzę, że polska liga jest lepsza. Jest więcej drużyn, które mają świetne stadiony, murawy też są lepsze. Piłkarze w Polsce są prawdziwymi facetami, w Słowenii jest więcej młodzieżowców, bo nie ma tylu pieniędzy, co w Ekstraklasie. Tak, uważam, że polska liga jest mocniejsza.

Rozmawiał JAKUB BIAŁEK

Fot. FotoPyK

Suche Info
19.05.2022

Karol Linetty chce opuścić Torino

Jak podaje Sebastian Staszewski, możliwe jest odejście Karola Linettego z Torino w najbliższym oknie transferowym. Sam piłkarz chce poszukać dla siebie innego kierunku. Według dziennikarza, prawdopodobnie nie dojdzie do transferu definitywnego, a czasowego wypożyczenia. Zimą piłkarz miał oferty z Sampdorii i Augsburga. Teraz też zainteresowanych nim jest kilka klubów z top 5. Nic dziwnego, że […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Raków Częstochowa rozważa bojkot Gali Ekstraklasy

Raków Częstochowa może nie przyjechać na galę Ekstraklasy. Miałaby to być forma protestu wobec tego, w jaki sposób Lech Poznań świętował mistrzostwo Polski. Przypomnijmy – podczas śpiewów, do których doszło w zeszłą sobotę, kibice wraz z zespołem obrażali swojego rywala przyśpiewką „Raków cwel”. To o tyle nieprzyjemna sytuacja, że do tych haseł dołączył się nawet Piotr […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław? Klub szuka następcy

Wygląda na to, że przygoda Piotra Tworka ze Śląskiem Wrocław nie potrwa długo. Szkoleniowiec ma opuścić swój klub wraz z końcem sezonu. Władze klubu z Dolnego Śląska nie są zadowolone wynikami w tym sezonie. Piotr Tworek nie odmienił drużyny po przejęciu jej po Jacku Magierze. Punktował na podobnym poziomie i finalnie, przy pomocy dużego szczęścia, […]
19.05.2022
Inne sporty
19.05.2022

Czy organizacja Igrzysk Europejskich się opłaca?

Dwa dni temu podpisano umowę na mocy której w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. Całkowity koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Z tego względu postanowiliśmy przybliżyć wam temat tej imprezy. Czym ona tak naprawdę jest? Kto wcześniej ją organizował? Jak podobne wydarzenia wyglądają na innych kontynentach? Jaka jest jej wartość […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Nowy trener Pogoni: – Przyszedłem, aby dać mistrzostwo Polski

Nowy trener Pogoni, Jens Gustafsson, ma za sobą pierwszą konferencję prasową w Szczecinie. Szwedzki szkoleniowiec głośno zadeklarował: – Przyszedłem, aby dać temu klubowi pierwsze mistrzostwo Polski. Jakie są jego przemyślenia po ostatnich meczach „Portowców”? – Oglądałem kilka spotkań, być może około pięciu. Jestem zadowolony z poziomu drużyny, ale w futbolu musisz cały czas starać się być lepszy. […]
19.05.2022
Weszło
07.05.2022

Trzy lata triumwiratu. Analiza zarządzania Wisłą Kraków

Minęły już grubo ponad trzy lata, odkąd Wisła Kraków znalazła się w rękach Jakuba Błaszczykowskiego, Tomasza Jażdżyńskiego i Jarosława Królewskiego. To oni rzucili się do ratowania klubu, który zmierzał do grania po wsiach i pastwiskach. Dali też nadzieję kibicom na to, że dla „Białej Gwiazdy” wychodzi słońce. Jak wygląda ta kadencja władz Wisły? Więcej jest […]
07.05.2022
Ekstraklasa
15.04.2022

Sąd nad przepisem o młodzieżowcu w Ekstraklasie. Co poprawił, a co zepsuł?

Jest niemalże przesądzone, że przed nami ostatnie tygodnie z przepisem o młodzieżowcu w Ekstraklasie. Od nowego sezonu ma on zostać zniesiony i zastąpiony bardziej zachęcającym systemem premiowania z Pro Junior System, o czym w ostatnim dniu marca pisaliśmy na Weszło. Można już zatem zacząć podsumowywać okres, w którym ten wymóg obowiązywał. Na ile zaszkodził, a […]
15.04.2022
Ekstraklasa
03.04.2022

„Czułem, że mogę coś udowodnić. Teraz widzę, że Ekstraklasa nie jest taka trudna i straszna”

Dorastanie w betonowej dżungli na Bródnie i marzenia o Legii Warszawa. Niepotrzebne komplementy Bogusława Leśnodorskiego i krytyka kibiców w Chorzowie, która siedziała w głowie podczas meczów. Najgorsza defensywa Ekstraklasy z beniaminkiem z Sosnowca i jedna z najlepszych z beniaminkiem z Radomia. Kwoty przyprawiające o zawrót głowy w szatni mistrza Polski i brak wypłat w szatni […]
03.04.2022
Weszło
13.03.2022

ZSRR, Pomarańczowa Rewolucja, Majdan. Jak Ukraina zrywała z Rosją

– Ukraina nigdy nie była prawdziwym narodem. Nie ma żadnych tradycji państwowości — to fragment wystąpienia Władimira Putina, które poprzedzało rozpoczęcie inwazji w lutym 2022 roku. Dyktator wygłosił długą tyradę o tym, że Ukraina bez Rosji nie istnieje, a zmienianie tego stanu rzeczy nie tylko nie ma sensu, ale wręcz nie przystoi. Putin łgał jak […]
13.03.2022
Weszło Extra
12.03.2022

Życie na Bali, puchary w Macedonii, helikopter Popova. Vanja Marković i jego przygody

Vanja Marković mieszkał w Kielcach i na Bali. Bawił się z piłkarzami Sevilli i Barcelony, grał w Lidze Europy z gwiazdami Realu Sociedad. W swojej karierze zwiedził pół Europy, widział także dzikie zwierzęta i morze ludzi na ulicach indonezyjskich miast. Po powrocie do Polski zameldował się w Ruchu Chorzów i opowiedział nam swoich przygodach. Twierdzi, […]
12.03.2022
Weszło Extra
08.03.2022

Narodziny dyktatora. Skąd się wziął Władimir Putin?

Borys Bieriezowski, którego majątek w 1997 roku wyceniano na trzy miliardy dolarów, był człowiekiem ze wszech miar pazernym. Pożądał bogactwa, co oczywiste. Jednym z najpotężniejszych rosyjskich oligarchów nie zostaje się przecież dzięki szlachetności ducha. Pragnął też respektu, dlatego nigdy nie starał się dementować nieco przesadzonych pogłosek, jakoby to właśnie on w istocie sterował państwem z […]
08.03.2022
Liczba komentarzy: 7
Subscribe
Powiadom o
guest
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mat
mat
1 rok temu

Odpali jeszcze 😉

KwadratABG
KwadratABG
1 rok temu

Mam nadzieję że będzie tak jak z Imazem, że jak strzeli gola to maszyna ruszy.

Z Jacek M jestem z tobo
Z Jacek M jestem z tobo
1 rok temu

Będzie strzelał sharksom w twarz z Freda

qdlaty81
qdlaty81(@qdlaty81)
1 rok temu

Dzisiaj z rana
Ulepiłem stefana

WhiteStarPower
WhiteStarPower(@spoxgreq)
1 rok temu

Na pewno największe rozczarowanie okienka w klubie(w relacji do oczekiwań, tak jak Białek napisał, CV ma świetne jak na obecną Wisłę). Praktycznie wszystko gra od dechy do dechy – 0 goli, kilka asyst (ale często takie typu podanie po ziemi 2m a strzelec sam sobie wypracowuje resztę i strzela). Holowanie gry, większość podań do tyłu, mimo, że albo gra na skrzydle albo na 10. Kiepski fizycznie, niestety ma rację, że nasza liga to liga silnych skurczybyków i może w takiej słoweńskiej lidze sobie mógł grać ze swoim 60kg, ale tutaj to widać niestety, że się odbija.

Ma czasem ten przebłysk, bywa, że ma mecz, że cyknie ze 2 kluczowe podania aż gęba się otwiera, ale to bardziej klimat Zielińskiego do niedawna – każdy mówi jaki jest super i jaki ma potencjał tylko liczb nie ma i czasem znika az gry. Oby, tak jak i Zielowi, przestawiło mu się w głowie czego i Stefanowi i Wiśle i sobie życzę z całego serca.

jacek
jacek
1 rok temu

możesz strzelić sam0bója w meczu ze staląha,ha,ha,ha

Suche Info
19.05.2022

Karol Linetty chce opuścić Torino

Jak podaje Sebastian Staszewski, możliwe jest odejście Karola Linettego z Torino w najbliższym oknie transferowym. Sam piłkarz chce poszukać dla siebie innego kierunku. Według dziennikarza, prawdopodobnie nie dojdzie do transferu definitywnego, a czasowego wypożyczenia. Zimą piłkarz miał oferty z Sampdorii i Augsburga. Teraz też zainteresowanych nim jest kilka klubów z top 5. Nic dziwnego, że […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

QUIZ: Festiwal miłości do Kowala od 20:00!

Duet perfekcyjny nie ist… a jednak. Kowal, Białek, Mazurek, Paczul i Piela zapraszają od 20:00!  
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Raków Częstochowa rozważa bojkot Gali Ekstraklasy

Raków Częstochowa może nie przyjechać na galę Ekstraklasy. Miałaby to być forma protestu wobec tego, w jaki sposób Lech Poznań świętował mistrzostwo Polski. Przypomnijmy – podczas śpiewów, do których doszło w zeszłą sobotę, kibice wraz z zespołem obrażali swojego rywala przyśpiewką „Raków cwel”. To o tyle nieprzyjemna sytuacja, że do tych haseł dołączył się nawet Piotr […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Piotr Tworek odejdzie ze Śląska Wrocław? Klub szuka następcy

Wygląda na to, że przygoda Piotra Tworka ze Śląskiem Wrocław nie potrwa długo. Szkoleniowiec ma opuścić swój klub wraz z końcem sezonu. Władze klubu z Dolnego Śląska nie są zadowolone wynikami w tym sezonie. Piotr Tworek nie odmienił drużyny po przejęciu jej po Jacku Magierze. Punktował na podobnym poziomie i finalnie, przy pomocy dużego szczęścia, […]
19.05.2022
Inne sporty
19.05.2022

Czy organizacja Igrzysk Europejskich się opłaca?

Dwa dni temu podpisano umowę na mocy której w Krakowie i Małopolsce odbędą się Igrzyska Europejskie 2023. Całkowity koszt organizacji tego wydarzenia wyniesie około 1,2 miliarda złotych. Z tego względu postanowiliśmy przybliżyć wam temat tej imprezy. Czym ona tak naprawdę jest? Kto wcześniej ją organizował? Jak podobne wydarzenia wyglądają na innych kontynentach? Jaka jest jej wartość […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Nowy trener Pogoni: – Przyszedłem, aby dać mistrzostwo Polski

Nowy trener Pogoni, Jens Gustafsson, ma za sobą pierwszą konferencję prasową w Szczecinie. Szwedzki szkoleniowiec głośno zadeklarował: – Przyszedłem, aby dać temu klubowi pierwsze mistrzostwo Polski. Jakie są jego przemyślenia po ostatnich meczach „Portowców”? – Oglądałem kilka spotkań, być może około pięciu. Jestem zadowolony z poziomu drużyny, ale w futbolu musisz cały czas starać się być lepszy. […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Grabara z transferem już latem?

Kamil Grabara budzi coraz większe zainteresowanie na rynku transferowym. Polskim bramkarzem interesują się kluby z lig TOP5, informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyków. Włodarczyk w programie „Okno Transferowe” powiedział: – Są kluby, które się nim interesują i tę Ligę Mistrzów już mają zapewnioną. Nie ma co ukrywać, że Kamil Grabara zaczyna mieć poważne oferty z klubów […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Kolejny rozdział ballady o zabrzańskim Poldim

Lukas Podolski chlubi się osobistym przywiązaniem do barw Górnika Zabrze. Rok temu dotrzymał obietnicy, słowo stało się ciałem i na jego prezentację na stadionie przy ulicy Roosevelta przyszło ponad dziesięć tysięcy widzów, którymi kierowało tylko jedno pragnienie – zobaczyć nowego idola i zaklaskać na część nowej gwiazdy. Przez kolejne miesiące Poldi spełniał wszystkie pokładane w […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

„Orły” latają wysoko, najwyżej w Europie

W pewnym punkcie sezonu 2021/2022 wydawało się, że Eintracht ten rok będzie musiał spisać na straty. Ostatnie miesiące w Bundeslidze miał naprawdę mizerne, jedynie na froncie europejskim potrafił całkiem fajnie się prezentować. Ale czy jakiś kibic z Frankfurtu będzie na to narzekał? Nic z tych rzeczy, to przecież piękna historia. Jeszcze jakiś czas temu nikt […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Imaz blisko Lechii Gdańsk

Jesus Imaz jest blisko przenosin do Lechii Gdańsk. Taką informację podał Piotr Wołosik z Przeglądu Sportowego. Klub z Białegostoku oferował zawodnikowi bardzo dobre warunki, ale najwyraźniej strony nie dojdą do porozumienia. Tym bardziej że sytuacja skomplikowała się po urazie Imaza – przed nim Hiszpan mógł liczyć na jeszcze lepszy kontrakt, natomiast po kontuzji klub chciał […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Jak z drużyny-mema zrobić maszynę, czyli Maciej Skorża trenerem sezonu?

Trwa dyskusja o tym, kto powinien zostać najlepszym trenerem sezonu w Ekstraklasie. Nie brakuje głosów o tym, że Maciej Skorża dostał samograja i z taką kadrą mistrzostwo zdobyłaby nawet żona Barry’ego Douglasa. Ale czy na pewno? Czas rozliczyć szkoleniowca Kolejorza z jego pracy. – Jak trener mówi, że chce coś budować, to niech jedzie na […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Szymon Marciniak w gronie arbitrów na mundial w Katarze

Na mistrzostwa świata w Katarze jedzie polska reprezentacja i jadą również polscy sędziowie. W gronie nominowanych arbitrów znalazł się Szymon Marciniak oraz jego asystenci – Tomasz Listkiewicz i Paweł Sokolnicki. Z kolei za monitorem VAR będzie miał okazję usiąść Tomasz Kwiatkowski. Mundial w Katarze potrwa od 21 listopada do 18 grudnia 2022 roku. WIĘCEJ O […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Gdzie odbędzie się mistrzowska feta Lecha Poznań?

Feta Lecha Poznań z okazji zdobycia mistrzostwa Polski ma odbyć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wcześniejsze mistrzostwa Kolejorz świętował na Starym Rynku albo na placu Mickiewicza. Pierwsza lokalizacja odpadła ze względu na przebudowę, druga, ponieważ tuż obok też trwa remont. Wybrano więc teren MTP, a konkretnie plac Świętego Marka. Po meczu z Zagłębiem Lubin […]
19.05.2022
Weszło
19.05.2022

Wiemy kiedy odbędzie się prezentacja strojów reprezentacji Polski na mundial

Zazwyczaj w maju wygląd koszulek polskiej kadry przed dużą piłkarską imprezę jest już znany. Jednak pierwszy raz w historii mistrzostwa świata odbędą się jesienią. Mundial w Katarze zacznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Z tego też powodu prezentacja strojów Biało-Czerwonych nastąpi dopiero we wrześniu. Dostawcą sprzętu dla reprezentacji Polski od 2008 roku […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Angielski: Zimą odrzuciłem ofertę z Rosji. Kilka dni później wybuchła wojna

Karol Angielski przed tym sezonem miał w CV cztery ekstraklasowe kluby i tyle samo strzelonych goli na tym poziomie. Teraz wreszcie pokazuje, że może być wyróżniającą się postacią w polskiej elicie. Ma już 17 bramek i powalczy jeszcze o koronę króla strzelców. W poprzedniej kolejce po wejściu z ławki zdobył trzy bramki z Wisłą Kraków, […]
19.05.2022
Suche Info
19.05.2022

Aubameyang skończył reprezentacyjną karierę

Pierre-Emerick Aubameyang zakończył reprezentacyjną karierę. Były napastnik kadry Gabonu napisał: – Po 13 latach dumnego reprezentowania mojego kraju ogłaszam, że kończę reprezentacyjną karierę. Chciałbym podziękować mieszkańcom Gabonu oraz wszystkim, którzy wspierali mnie w dobrych i złych chwilach. Zawodnik Barcelony rozegrał 72 spotkania w kadrze Gabonu i strzelił 30 bramek. Największym sukcesem pozostał ćwierćfinał Pucharu Narodu […]
19.05.2022
1 liga
19.05.2022

Trenerskie przymiarki w 1. lidze. Kto poprowadzi Chrobrego i Podbeskidzie?

Pierwszy raz od dawna w 1. lidze może dojść do sporej wymiany trenerów w przerwie między sezonami. Nowych szkoleniowców szukają w Bielsku-Białej, Głogowie, Rzeszowie, Łodzi i Tychach. Jakie nazwiska są przymierzane do pracy w poszczególnych klubach? Na rynku trenerskim jest sporo szkoleniowców, którzy próbują wrócić na karuzelę. Ci znani z pierwszoligowych boisk to choćby Dariusz […]
19.05.2022
Ekstraklasa
19.05.2022

Plany transferowe Radomiaka. Powrót Mikity i nowy bramkarz?

Radomiak Radom zamyka sezon i szykuje się do letniego okna transferowego. Beniaminek dwa wzmocnienia zaklepał już wcześniej, a co dalej? W klubie nie ukrywają, że rozmowy o wzmocnieniach już trwają. Poznaliśmy kilka nazwisk, którymi interesuje się ekipa Mariusza Lewandowskiego. W Radomiu plany na letnie okienko są jasne. Klubowi zależy na ściągnięciu jednego lub dwóch prawych […]
19.05.2022