post
Avatar

Opublikowane 18.03.2021 09:45 przez

Kamil Warzocha

– W Polsce zazwyczaj zwalnia się trenerów po przegranych meczach, jednak to często zbyt późno. Pewne problemy należy przewidywać. Planować pewne działania, iść do przodu. Żeby to robić, nie możemy czekać do momentu, kiedy już się pali. Mamy dobrą sytuację punktową w tabeli, ale to nie ma najmniejszego wpływu. Musieliśmy zareagować z pewnym wyprzedzeniem – mówi nam o zwolnieniu trenera Brehmera Tomasz Lisiński, prezes Odry Opole. Skąd ta decyzja? Czy trener Brehmer przesadza z reakcją? Zwolnili go piłkarze? Zapraszamy do lektury.

Reakcja na zwolnienie trenera Brehmera Pana zaskoczyła?

Zdecydowanie. Trener powinien wiedzieć, że takie rzeczy mają w piłce swoje miejsce. Trenera znam bardzo długo i spodziewałem się, że zrozumie naszą decyzję. Tak więc to było zaskoczenie na minus.

Trener nie spełnił oczekiwań klubu?

Nasza formuła współpracy wyczerpała się przed wygaśnięciem kontraktu. Zdecydowaliśmy, że tak będzie najlepiej. Oczywiście teraz trener jest urlopowany, dlatego musi mieć świadomość, że kontrakt wciąż obowiązuje. To jest zwolnienie ze świadczenia pracy na rzecz klubu, a nie z wszystkich obowiązków kontraktowych. Także tych mówiących o godzeniu w dobre imię klubu.

Fakt trzech punktów straty do strefy barażowej w 1. lidze klubowi nie wystarcza?

Podkreślam z pełną stanowczością, że powodem rozwiązania umowy nie jest aspekt sportowy. Znamy potencjał naszej drużyny i wiemy, na co ją stać. Stać ją na więcej, Odra mogła zebrać więcej punktów, ale mogła zebrać też mniej. Ale obecna sytuacja w Opolu jest efektem ciężkiej pracy każdego członka klubu, nie tylko trenera.

Trener stwierdził, że zarząd nie spełniał obietnic.

W jakim sensie? Nie potrafię powiedzieć, jakich oczekiwań nie spełniliśmy. Trener mi o tym nie powiedział.

Trenera nie chciała szatnia?

Wie pan, szatnia jest ważnym elementem w każdym klubie piłkarskim. To nie podlega dyskusji. Piłkarzy jest wielu i każdy z nich ma swoje odczucia i oczekiwania. Nie przebywam w szatni i nie mam pojęcia, czy wszyscy zawodnicy byli za czy przeciw trenerowi. Wiem jednak, że formuła, którą stosował trener, po prostu się wyczerpała. Zdementowałbym pogłoski, że to była decyzja podjęta pod wpływem głosów z szatni. To ja świadomie wraz zarządem zdecydowałem się na taki ruch. Po analizach i konsultacjach z wieloma osobami. Zrobiłem to świadomie z pełnym przekonaniem. Nie szukałbym zwolnienia ze strony szatni.

To decyzja niepopularna, ale czy na pewno nie pod wpływem emocji?

Nie było tu żadnych emocji. A że niepopularna, to na pewno. Wystarczy spojrzeć w tabelę. Akurat to wszystko zbiegło się ze zwycięstwem w lidze, ale nie wygrał trener Brehmer, tylko cała drużyna. W Polsce zazwyczaj zwalnia się trenerów po przegranych meczach, jednak to często zbyt późno. Pewne problemy należy przewidywać. Planować pewne działania, iść do przodu. Żeby to robić, nie możemy czekać do momentu, kiedy już się pali. Mamy dobrą sytuację punktową w tabeli, ale to nie ma najmniejszego wpływu. Musieliśmy zareagować z pewnym wyprzedzeniem.

Czyli głos piłkarzy miał jakiś udział przy tej decyzji. To nie jest dobrze przyjmowane.

W każdym zakładzie pracy jest tak, że pracownik chce przychodzić do pracy, kiedy czuje satysfakcję i zadowolenie. To kluczowa kwestia w każdym miejscu, gdzie pracują ludzie, nie maszyny. O to zawsze będę dbał, zawsze będę się troszczył, bo moim zdaniem to podstawa sukcesu. Ludzie muszą mieć w sobie pasję podczas zadań, które wykonują. Jeśli tego nie ma, nie ma co liczyć na efekty. Z takim podejściem chcę prowadzić Odrę Opole.

Czyli piłkarze stracili pasję pod wodzą trenera Brehmera.

Nie rozmawiałem z szatnią i nie słyszałem takiego stwierdzenia. Nasi piłkarze mają w sobie pasję, ale ją trzeba podtrzymywać. Miałem wrażenie, a nawet pewność, że ona gaśnie.

W przerwie zimowej nie gasła? Zaczęła gasnąć dopiero teraz?

Wcześniej nie zauważyłem aż takich symptomów. Nasza sytuacja sportowa miała dwie fale: najpierw fajny początek sezonu, potem lekki spadek. Okres zimowy był okresem wyczekiwania na to, co się wydarzy. Wystartowaliśmy w rundzie wiosennej nie tak, jak mogliśmy. Było nie najlepiej. Ta drużyna chce jednak osiągać ambitne cele, a ja wierzę że drużynę na dużo stać.

Trener powiedział, że klub potraktował go jak wroga.

Wie pan, nie słuchałem tej konferencji trenera. Staram się do jego słów nie odnosić. Człowiek, który jest rozżalony i stracił możliwość samorealizacji pierwszy raz na poziomie 1. ligi jako główny szkoleniowiec, na pewno czuje żal. Dostał szansę pracy przy ambitnym projekcie, ale uważam, że sam sobie powinien odpowiedzieć, dlaczego taka sytuacja ma miejsce. Ja wychodzę z założenia, że na początku należy szukać winy w sobie, dopiero potem wokół. To charakteryzuje ludzi świadomych. Trener Brehmer powinien od tego zacząć.

Pan nie musi szukać w sobie winy? Enigmatyczne tłumaczenia nie pomagają na dłuższą metę, bo prędzej czy później powody zwolnienia wyjdą na jaw.

Nie szukałbym w odejściu trenera Brehmera wielce spektakularnego wydarzenia. Nie mi oceniać pewnych rzeczy. Nie będę publicznie podejmował tematu zachowania trenera. Jako klub oczywiście nie jesteśmy tworem doskonałym, mamy wiele rzeczy do poprawy i jesteśmy świadomi braków i błędów. Ale tutaj takiego nie widzę. Współpraca z trenerem musiała się zakończyć, bo przestaliśmy pchać wózek w jedną stronę.

Konflikt interesów?

Chcieliśmy inaczej funkcjonować. Zresztą każdy z nas ma zupełnie inną osobowość. Jako prezes staram się prowadzić klub po właściwych torach. Na tę chwilę uważam, że jest obiecująco, a trener Brehmer nie jest ani pierwszym, ani ostatnim szkoleniowcem Odry Opole. Podobnie jak ja na stołku prezesa. Jesteśmy mężczyznami, powinniśmy sobie śmiało powiedzieć, że nasze drogi się rozstają. Podziękowałem trenerowi za pracę, pogratulowałem mu za włożone zaangażowanie. A co pokaże przyszłość? Zobaczymy. Chcemy przejść do porządku dziennego.

Trener Brehmer rozmawiał z innymi klubami? Pojawiały się za niego oferty?

Proszę zapytać trenera. On nigdy mi się czymś takim nie chwalił. Poza tym w klubie też nie widziałem oficjalnego dokumentu z ofertą.

Przy pana decyzji jednym z decydujących czynników był fakt żywiołowego charakteru trenera? To nie jest człowiek, który położy się przed zarządem.

Nie mam żadnych uprzedzeń do charakterów ludzkich. Kocham ludzi i w nich wierzę. Ale kiedy zatrudniam kogoś na stanowisko pierwszego trenera, który ma pod sobą sztab ludzi, to głównym zadaniem tego człowieka jest sprawienie, żeby sztab wykonywał swoją pracę najlepiej jak potrafi. To klucz w tej sprawie. Sposób, w jaki trener Brehmer to robił, jest sednem problemu. Uważam, że tej podstawy, czyli umiejętności zarządzania ludźmi, tzw. kompetencji miękkich mogło mu zabraknąć. Na jakim poziomie ten aspekt funkcjonował? To już pytanie do członków zespołu. Ja nie jestem na wszystkich treningach. Zresztą zawsze mówiłem trenerowi, że jestem prezesem, który nie ingeruje w stricte sprawy sportowe. To on powinien pokazać, że się na tym zna. Czy tak było? Mam uzasadnioną wątpliwość, że wszystko działało właściwie.

Skoro nie chodzi pan na treningi, konkretne i negatywne opinie o trenerze tak czy siak musiały dochodzić. Poprzez głosy ludzi, którzy na treningach przebywają.

Oczywiście. Pan teraz próbuje wyciągnąć ode mnie konkretne sytuacje, które wpłynęły na naszą decyzję. Ale szanuję trenera i nie widzę potrzeby, żeby o tym mówić. Trener miał świetne warunki treningowe i nasze wsparcie. Pewne informacje z konferencji trenera do mnie doszły i uważam, że z jego ust nie powinno paść tyle gorzkich słów. Co do konkretów – byłem świadkiem pewnych zdarzeń, które nie powinny się wydarzyć. W strukturach klubowych nie ma miejsca na rzeczy, które zrobił trener Brehmer. Każdy ma swój temperament, on ma swój. Nie jest ani zły, ani dobry. Nie chcę tego oceniać.

Odra stoi w miejscu czy się rozwija?

Odra stale się rozwija. Nie potrzebujemy nagłego skoku rozwojowego. Wiele klubów w Polsce pokazało, że krótkoterminowe projekty nie sprawdzają się na dłuższą metę. Mamy dużo pracy do wykonania choćby w obszarze akademii. Jesteśmy z pięknego Opola, specyficznego regionu tj. województwa opolskiego, gdzie istnieje jednak spora doza dumy i moc charakteru. Chcemy to pielęgnować. Wierzę, że następne lata przyniosą nam kolejne sukcesy. Odra Opole ma bogatą historię, a 1. liga nie jest szczytem naszych możliwości. Mamy swoje marzenia i ambicje, o których nie będziemy głośno mówić.

Obecną sytuację w tabeli da się poprawić?

W sporcie różne rzeczy się dzieją. Raz może być lepiej, raz gorzej. Nasza pozycja jest zadowalająca, ale potrafimy grać lepiej. Odra Opole jest wizytówką sportową całego regionu. To ma być duma naszych mieszkańców. Nauczeni doświadczeniem z poprzedniego sezonu, kiedy skazywano nas na spadek, jesteśmy pewni, że tylko zakasanie rękawów i ciężka praca pomaga.

Fot. Newspix

Kamil Warzocha

Nołnejm z Chojnowa wynaleziony przez trenera Rokuszewskiego. Trzeci najmłodszy w zespole Weszło, filolog i (jeszcze) student dziennikarstwa. Chciał być piłkarzem, może kiedyś zostanie dziennikarzem. Na boisku czerpie z Zielińskiego, w życiu od Lewandowskiego. Najbardziej lubi robić wywiady.

Opublikowane 18.03.2021 09:45 przez

Kamil Warzocha

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
20.06.2021

Spodziewaliśmy się niczego, a dostaliśmy wszystko | Dwaj opromienieni młodzieńcy #23

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, omawiają na gorąco mecz Polski z Hiszpanią. I zmieniają nazwę programu na dwaj opromienieni młodzieńcy, tak fantastyczny był to wieczór. Suto zastawiony stół, sąsiedzi, którzy mieli transmisję przyspieszoną o 30 sekund, dzięki czemu trafnie można było przewidzieć pomyłkę Moreno przy karnym. Paulo Sousa, który wyglądał jak […]
20.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

STAN EURO: GRAMY DALEJ!

A jednak! Wciąż nie odpadliśmy z Euro, wszystko dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią. Pora więc na Stan Euro. W składzie: Kowal, Roki, Smyk, Paczul. Jedziemy! 
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Weszło
17.06.2021

Listkiewicz: Gorzej być nie może. Jestem optymistą

– Symbolicznym momentem naszego meczu ze Słowacją była reakcja drużyny na czerwoną kartkę. Przy takiej stawce, na takim turnieju powinien być mobbing sędziego! Oczywiście bez kolejnych kar, ale piłkarze powinni zrobić mu piekło, nawet jeśli miał rację z decyzją. Wywrzeć na nim presję, otoczyć go całym zespołem, zareagować bardziej żywiołowo. To ważny moment, to taki […]
17.06.2021
Weszło
13.06.2021

Radomiak i Termalica obroniły awans. Czołowa szóstka bez zmian!

W ostatniej kolejce sezonu 1. ligi mogło wydarzyć się wiele. Wcale nie było tak, że wszystko mieliśmy rozstrzygnięte. Termalica mogła stracić drugie miejsce, Radomiak pierwsze. Za ich plecami ciągle czaił się GKS Tychy, a taka Miedź Legnica mogła rzutem na taśmę wejść do strefy barażowej przy odrobinie szczęścia. Ale nie, zobaczyliśmy – jak na standardy […]
13.06.2021
Weszło
11.06.2021

Nastolatkowie na Euro 2020, na których warto zawiesić oko

Wymienialiśmy już piłkarzy, dla których tegoroczny turniej mistrzostw Europy może być ostatnim w karierze. Teraz czas na tych, którzy dopiero zaczynają swoje przygody z wielkim futbolem na arenie międzynarodowej. W większości składów reprezentacji znajdziemy nastolatków, którzy, jeśli nie teraz, w ciągu kilku najbliższych lat powinni rozkwitnąć na Euro. Do tej kategorii nie pasują zawodnicy już […]
11.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Weszło
10.06.2021

Piłkarze mniej wyeksploatowani sezonem, którzy mogą odpalić na Euro

Kiedy zbliżają się wielkie turnieje dla reprezentacji, każdy z nas próbuje wytypować piłkarzy mogących stać się ich bohaterami. Zagrać świetne zawody, strzelać ważne bramki i ponieść swoje zespoły do osiągnięcia fajnych wyników. W tym kontekście naszą uwagę kradną głównie nazwiska, dla których mistrzostwa Świata lub Europy są szansą na zwieńczenie znakomitego sezonu w klubowych rozgrywkach. […]
10.06.2021
Liczba komentarzy: 37
Subscribe
Powiadom o
guest
37 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Pioter
Pioter
3 miesięcy temu

Zrobił z Opolem wynik jesienią na wyrost umiejętnością piłkarzy i całej kadry Odry. Teraz to już zły trener.. xD

Mekk
Mekk
3 miesięcy temu
Reply to  Pioter

Między wierszami widać, że prawdopodobnie trener został złapany na jakimś wysoce niestosownym zachowaniu w stosunku do piłkarzy (albo może do innych pracowników klubu) – a prezes nie chce głośno i publicznie mówić, o co chodziło.

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu

W takich sytuacjach tylko przypominam, że ktoś odpowiada za zatrudnienie trenerów. Trener dobry, za chwilę zły. Za błędy kadrowe odpowiada przełożony….

Nie znam sytuacji w klubie i nie wiem, czyj ból był większy niż mój. Natomiast te wypowiedzi to po prostu bełkot. Ciężki wywiad do przetrawienia.

Poza tym zauważyłem, że najbardziej brakuje umiejętności miękkich tym trenerom, którzy gonią za uszy do roboty. A u nas w piłce to wciąż komuna…czy się robi…czy się leży. Może i tu tak było? Dywaguję.

CM711
CM711
3 miesięcy temu

Ale farmazony pierdoli ten typ, nie da się tego czytać.

lol
lol
3 miesięcy temu
Reply to  CM711

Z tekstu jawi mi się jako typowy bezczelny korpo-chuj.

Catz
Catz
3 miesięcy temu
Reply to  lol

Lisu to akurat były piłkarz.

Barton
Barton
3 miesięcy temu

W skrócie.. klub chce w tym roku być w czołowej 6 i powalczyć o ekstraklase.

Father Teddy
Father Teddy
3 miesięcy temu

aż chciałoby się spytać: Co ty pie#*olisz człowieku? Co za stek bzdur. Współczuję prowadzącemu rozmowę.

Chwytadze
Chwytadze
3 miesięcy temu

Tak, tak, bo przyjdzie jakiś losowy nieudacznik z karuzeli i ten to już ludźmi pozarządza.
Genialne.

Miko
Miko
3 miesięcy temu

Ale patologia. Gość robi wynik na wyrost, ale komuś prawdopodobnie się to nie spodobało i od razu #wypierdalać.

Portowiec
Portowiec
3 miesięcy temu

Chlop pewnie chcial wprowadzic niemieckie standardy Runjaicia wiec pilkarzykom pewnie sie to nie spodobalo.

Kriso
Kriso
3 miesięcy temu

Co ten facet w ogóle bełkocze? Czy on tak głupio gadał czy dziennikarz to beznadziejnie spisał? W tej gadce nie ma żadnego konkretu, typowe ślizganie się. Jak mawiał mój dziadek: pogadał se Żyd z prosięciem.

Kriso
Kriso
3 miesięcy temu
Reply to  Kamil Warzocha

dzięki za info. W takim razie rozmowa z tym prezesem musiała być niezłą męczarnią. Po takim przetarciu możesz już śmiało iść na wywiad z prezesem Wodociągów Kieleckich 🙂 . Pozdrawiam.

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu
Reply to  Kamil Warzocha

Kupę roboty przy zbieraniu informacji, prowadzeniu rozmowy, potem spisaniu (o ile nie był korespondencyjny), a przypuszczam, że satysfakcji nie ma z tego żadnej:) Powinniście sobie go zawiesić w ramce w redakcji.

Ewentualnie podciągnąć pod to jakąś reklamę agencji towarzyskiej i zakładu szklarskiego. Bo gość pieprzy jak potłuczony.

hehehe
hehehe
3 miesięcy temu

Po pierwsze, Brehmer nie zrobił z Odrą wyniku ponad stan. Jakby podsumować budżety klubów, to pewnie Odra byłaby mniej więcej w tym miejscu, w którym jest w tabeli I ligi.
Po drugie, może i bełkot, ale ewidentnie mamy tu zderzenie dwóch osobowości – Brehmer, który jest furiatem i Lisiński, który jest spokojnym człowiekiem.
Po trzecie, prezes podkreśla, że nie chodziło i aspekt sportowy. Coś musiało się wydarzyć na linii trener-sztab, trener-zwodnicy, że zostało to uznane za złamanie pewnych zasad.

lol
lol
3 miesięcy temu

3 punkty straty do miejsca barażowego i wypierdalają trenera %) a gdzie wcześniej była Odra? Ostatnie lata to walka o utrzymanie.

Paho
Paho (@paho)
3 miesięcy temu

Nie byłem w szatni, nie wiem czy szatnia jest za trenerem czy nie, nie rozmawiałem z zawodnikami, ale wiem, że coś się wypaliło… Jednemu wydawało się, że tylko puści bąka, a tu jeb! Kurteczka! Jakby facet właśnie zorientował się, że wybranka jego serca nie bardzo jest w jego typie i nie wie jak jej to powiedzieć. Kolejny pseudointeligent i filozof futbolu, któremu wydaje się, że widzi więcej niż inni. Może trzeba pomyśleć o zastąpienia Wróżbity Macieja? Boże (jeśli istniejesz), chroń ten piękny sport od takich typów!!! I wcale nie zgadzam się, że z tego wywiadu nic nie wynika… Wręcz przeciwnie!!! W ODRZE OPOLE NIE MA ŻADNEJ DŁUGOFALOWEJ KONCEPCJI POPARTEJ MOCNYMI FUNDAMENTAMI, a w następnym sezonie równie dobrze jak walczyć o awans mogą zj… spaść z ligi. Taki to urok większości polskich klubów “z wizją i ambitnym projektem”.

Daro
Daro
3 miesięcy temu

Do komentujących – jeśli Brehmer taki wspaniały to go weźcie do siebie. Nie można wszystkiego przesłaniać ilością punktów w tabeli. Odra ani nie awansuje bez stadionu ani nie spadnie. Więc nie bądźcie dziećmi i nie płaczcie.

Placzul
Placzul
3 miesięcy temu

Wyebać piłkarzy (tych najwiekszych maruderów) nie trenera

dgadgasgas
dgadgasgas
3 miesięcy temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest na jutro kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

Alberto Trąba
Alberto Trąba
3 miesięcy temu

Zając w Odrze! Pewne info!

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu
Reply to  Alberto Trąba

Licytujmy – Brzęczek.

Pixi
Pixi
3 miesięcy temu
Reply to  Gmoch

Lavicka

Gmoch
Gmoch
3 miesięcy temu
Reply to  Pixi

Vukovic.

Rad
Rad
3 miesięcy temu

Dobra. Bez pierdolenia. Brehmer to były współpracownik Runjaicia. Jak wiadomo od lat w Szczecinie wyniki mogą się nie zgadzać, ale treningi to srogi wpierdol. Brehmer prawdopodobnie wprowadził to piłkarzykom. Oczywiście wybieganie w tak ogórkowej lidze skutkuje zdobywaniem punktów. Piłkarzom przez jakiś czas się spodobały wyniki, ale doszli do wniosku, że nie będą się męczyć z trenerem, który się z nimi nie pierdoli w tańcu i wymaga.

Ot historia.

A ten prezes? No kurwa właśnie. Ktoś taki jest prezesem…

Kuchcik
Kuchcik
3 miesięcy temu

Wywalili go piłkarze. Miał konflikt z paroma. Żegnamy

koli
koli
3 miesięcy temu

Panowie, odpowiedź macie w tekście 😉
“Nie potrzebujemy nagłego skoku rozwojowego.” (!!!)

Taki jeden
Taki jeden
3 miesięcy temu

Strasznie ciężko się czytało, co ten gość gada…współczuję temu, kto prowadził ten wywiad i musiał gościa słuchać.

Rado
Rado
3 miesięcy temu
Reply to  Kamil Warzocha

A słyszałeś takie powiedzenie, że brudy myje sie we własnym domu, a nie czyta o nich w gazecie/ internecie?

Tralalala
Tralalala (@tralalala)
3 miesięcy temu

“W Polsce zazwyczaj zwalnia się trenerów po przegranych meczach, jednak to często zbyt późno. Pewne problemy należy przewidywać. Planować pewne działania, iść do przodu. Żeby to robić, nie możemy czekać do momentu, kiedy już się pali.”

O cholera, ciekawe, czy w Bayernie już wiedzą, że to jest ten moment, żeby wywalić Flicka. Muszą przecież przewidywać, że będą problemy i kiedyś przestanie wygrywać.

dgadgasgasgsa
dgadgasgasgsa
3 miesięcy temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest na jutro kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

printbartek6
printbartek6
3 miesięcy temu

“Ja wychodzę z założenia, że na początku należy szukać winy w sobie, dopiero potem wokół. To charakteryzuje ludzi świadomych” i wyjebał trenera . Dla mnie po tym wywiadzie to naczelny głupek polskiej kopanej wśród prezesów. Mocna konkurencja ale ten farmazoniasz to zdecydowany lider
#Tomaszlisinski król betonu

printbartek6
printbartek6
3 miesięcy temu
Reply to  printbartek6

do tego kuzwa nie wchodzi do szatni, nie wie co się w szatni dzieje….a po chwili mówi o tym, że widzi, brak pasji w piłkarzach

Jobac
Jobac
3 miesięcy temu

To jeszcze nic jakis czas temu dzislacze zwolnili trenejro gdzie po.rundzie jesiennej klub byl na pierwszym miejscu z chyba 2-3 punktami nad 2 zespolem i tylko te 2 kluby w psktyce walczy by o awans.A tu szok trenejro nie spodobal sie prezesikpm.

Markimark
Markimark
2 miesięcy temu

Zawodnik ma czerpać satysfakcję a jak nie to zaczyna się akcja w szatni zwolnić trenera. Ale jak trener nie jest usatysfakcjonowany z podejścia lenistwa i zagrań piłkarzy i to wyrazi to zaraz jest problem na linii szatnia trener i trzeba podziękować Trenerowi. Ot polish soccer

Suche Info
20.06.2021

Dziennikarz LGdS: Linetty na celowniku Mainz

Karol Linetty wreszcie łapie minuty na wielkiej imprezie, a przede wszystkim – może też liczyć na odbicie w piłce klubowej. Jak informuje dziennikarz Nicolo Schira z “La Gazzetta dello Sport” – polski pomocnik znalazł się na celowniku Mainz.  Ten sezon był dla Linettego wybitnie nieudany – zamienił Sampdorię na Torino, gdzie pracował już jego dobry […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Spodziewaliśmy się niczego, a dostaliśmy wszystko | Dwaj opromienieni młodzieńcy #23

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, omawiają na gorąco mecz Polski z Hiszpanią. I zmieniają nazwę programu na dwaj opromienieni młodzieńcy, tak fantastyczny był to wieczór. Suto zastawiony stół, sąsiedzi, którzy mieli transmisję przyspieszoną o 30 sekund, dzięki czemu trafnie można było przewidzieć pomyłkę Moreno przy karnym. Paulo Sousa, który wyglądał jak […]
20.06.2021
Felietony i blogi
20.06.2021

Obrazy, które mówią wszystko (10)

Im jestem starszy, tym bardziej wnerwiają mnie gesty pod publiczkę. Zresztą, po tylu latach śledzenia biznesu, dość szybko można rozszyfrować, kto o całowaniu herbu przypomina sobie dopiero pod koniec kontraktu, a kto fotki z siłowni o bezustannej pracy nad sobą robi od razu na cały tydzień, podczas jednej wizyty między sztangami. Dlatego przez lata uodporniłem […]
20.06.2021
Suche Info
20.06.2021

WP: Mattias Johansson dołączy do Legii Warszawa

– W przyszłym tygodniu Mattias Johansson pojawi się na testach medycznych i podpisze kontrakt z Legią. Umowa ma obowiązywać dwa lata – poinformowała dzisiaj Wirtualna Polska, potwierdzając temat, który jako pierwszy opisał portal Legia.net. To trzecie letnie wzmocnienie Legii po Joelu Abu Hanna z Zorii Ługańsk oraz Mahiru Emrelim z Karabachu Agdam. W poprzednim sezonie, […]
20.06.2021
Brama dnia
20.06.2021

Rummenigge czy Bergkamp? Głosujcie na “Bramę dnia”

We wczorajszej “Bramie dnia” nagrodziliście M’Baye Nianga, który w pierwszym meczu mistrzostw świata w Rosji wykorzystał serię kuriozalnych błędów polskiej defensywy. Dzisiaj wracamy do standardowych propozycji – mamy dla was dwa naprawdę efektowne trafienia. Jedno w wydaniu holenderskim, drugie niemieckim. Zapraszamy do głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. KARL-HEINZ RUMMENIGGE VS CHILE (1982) Najpierw […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

STAN EURO: GRAMY DALEJ!

A jednak! Wciąż nie odpadliśmy z Euro, wszystko dzięki remisowi 1:1 z Hiszpanią. Pora więc na Stan Euro. W składzie: Kowal, Roki, Smyk, Paczul. Jedziemy! 
20.06.2021
Weszło FM
20.06.2021

Niedziela w Weszło FM: Kiedyś to było i Kierunek Tokio z Wojciechem Bartnikiem

Niedzielę zaczniemy od audycji W ciemno, a zakończymy Hyde Parkiem z Wojciechem Hadajem! Na naszej antenie także mecze Euro 2020 i finał barażów o Ekstraklasę! Co jeszcze przygotowaliśmy w programie? 9-10: W ciemno – Marcin Ryszka zaprasza słuchaczy na audycje w ciemno, w której razem ze swoimi gośćmi pokazuję, że bariery istnieją tylko w naszych […]
20.06.2021
Weszło
20.06.2021

Bohater dnia? Niemiecka maszyna “Goalsens”

Jeśli szukać kompletnego występu zawodnika na pozycji wahadłowego, musimy zwrócić się w kierunku reprezentacji Niemiec. Wiecie, to, jak zagrał z Portugalią Robin Gosens, zasługuje na ocenę 10/10. Taką też zresztą notę mu wystawiliśmy, bo było za co. Piłkarz Atalanty niekiedy unosił się ponad boiskiem, dawał swojej drużynie wyjątkową jakość i to na tle obecnych mistrzów […]
20.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Oficjalnie: Memphis Depay w Barcelonie

Oczywiście nie jest to wielkie zaskoczenie. Już od dłuższego czasu wszystko wskazywało na to, że Memphis Depay zostanie zawodnikiem Blaugrany. Brakowało tylko dopełnienia ostatnich formalności, ale już wszystko jest jasne w tej kwestii. Transfer nie wysypał się na ostatniej prostej i klubowe media potwierdziły, że reprezentant Holandii od przyszłego sezonu będzie piłkarzem “Dumy Katalonii”. 27-letni […]
19.06.2021
Uncategorized
19.06.2021

Real Sociedad blisko zatrzymania Alexandra Isaka

Reprezentant Szwecji wprawdzie nie strzelił jeszcze bramki na Euro 2020, ale zdecydowanie wyróżnia się swoją dyspozycją. Bez kompleksów wchodzi w dryblingi, a obrońcy rywali mają problem, żeby go zatrzymać. W meczu ze Słowacją został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Tymczasem sport1.de donosi, że Real Sociedad negocjuje z BVB na temat wykupu jego klauzuli, na mocy której […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Eugen Polanski: – Sousa powinien wystawić czterech obrońców

Były reprezentant Polski w rozmowie z interia.pl  powiedział, że jest zdziwiony tym, że Paulo Sousa w spotkaniu ze Słowacją nie zdecydował się na ustawienie dwójką napastników. Ponadto twierdzi, że problem “Biało-Czerwonych” był brak przyspieszenia gry przez środkowych napastników. Jest zwolennikiem tego, by od pierwszych minut wystąpił Tymoteusz Puchacz. Eugen Polanski jest obecnie ekspertem Mangneta TV, […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Griezmanna ciągnie do MLS

Antoine’a Griezmanna wciąż obowiązuje kontrakt z Barceloną do 2024 roku, ale Francuz wie już, gdzie zamierza przenieść się po jego wygaśnięciu.  – Myślę, że po wygaśnięciu kontraktu chciałbym przenieść się do USA. Uwielbiam ten kraj, jego kulturę, NBA i nie ukrywam, że pociąga mnie to wyzwanie. Oczywiście, jeśli moja rodzina przeniesie się tam ze mną. […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

„De Jong ma coś z Cruyffa”

Reprezentacja Holandii świetnie weszła w Euro 2020, zaczynając czempionat Starego Kontynentu od przekonujących zwycięstw z Ukrainą i Austrią. Liderem zespołu Franka de Boera jest Frenkie De Jong.  Holenderski pomocnik Barcelony gra na tyle spektakularnie, że Ernie Brandts, były reprezentant Holandii, w artykule dla De Telegraaf przyrównał go do samego Johana Cruyffa. – Cruyff był lepszy, […]
19.06.2021
Weszło
19.06.2021

Najbardziej optymistyczny scenariusz: nie skompromitować się (9)

Jeśli składową kibicowania jest wiara w sukces swojej ukochanej drużyny, jestem najgorszym kibicem świata. Znajomi, przyjaciele i rodzina wielokrotnie mają dość mojego smęcenia. Niezobowiązujące rozmowy zamieniają się w katorgę, gdy ktoś niefrasobliwie postanowi zapytać mnie o nadchodzący mecz.  – Kuba, jak stawiasz w Polska – reprezentacja południowej części podwórka przy Gdańskiej? – Reprezentacja południowej części […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Śląsk ściąga portugalskiego stopera

Nowym stoperem Śląska Wrocław został Diogo Verdasca. To 26-letni były piłkarz FC Porto i młodzieżowy reprezentant Portugalii, który ostatnie lata spędził w Beitarze Jerozolima.  –  Nie unika pojedynków, a w ustawieniu z trójką obrońców z powodzeniem może zagrać na każdej pozycji w defensywie – charakteryzuje go dyrektor sportowy Śląska Wrocław, Dariusz Sztylka. CV? Bez szału, bez […]
19.06.2021
WeszłoTV
19.06.2021

Egzamin Dojrzałości: czy Mateusz Kochalski jest zakochany w futbolu?

W kolejnym odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polskim, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpił Mateusz Kochalski z Radomiaka Radom. Zapraszamy. 
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Skra Częstochowa w I lidze

Skra Częstochowa zapewniła sobie awans do I ligi.  Ekipa spod Jasnej Góry przekonująco pokonała KKS Kalisz i zapewniła sobie awans na zaplecze Ekstraklasy po przejściu baraży w II lidze. W finale zmagań play-off o I ligę bramki dla ekipy Skry zdobywali Filip Kendzia (samobój), Maciej Kazimierowicz i Dawid Niedbała. Tym samym Częstochowa ma dwie drużyny […]
19.06.2021
Suche Info
19.06.2021

Grzeszczyk zostaje w Tychach

Łukasz Grzeszczyk, największy gwiazdor GKS-u Tychy, czyli trzeciej siły sezonu zasadniczego I ligi, przedłużył kontrakt z klubem, który będzie obowiązywał do 30 czerwca 2022 roku. ✍️ Łukasz #Grzeszczyk i Łukasz #Sołowiej w kolejnym sezonie nadal będą zawodnikami #GKSTychy. ⚽️ Dla kapitana GKS będzie to już 8⃣., z kolei dla “Soło” 4⃣. sezon w 🟢⚫️🔴 barwach. […]
19.06.2021