post
Avatar

Opublikowane 12.03.2021 12:43 przez

redakcja

Jakub Kosecki? Szczery chłopak, wiadomo nie od dzisiaj. W poniedziałkowym programie “Weszłopolscy” piłkarz Cracovii zabrał głos m.in. na temat obecnych problemów klubu, ale także o celach, jakie stoją przed “Pasami” w tym sezonie. – Będziemy walczyć o utrzymanie. Mamy tyle punktów, że nie mogę powiedzieć, nie mogę skłamać, że czeka nas bój o coś więcej niż pozostanie w lidze. A jak się spojrzy na zawodników Cracovii, to dla nich walka o utrzymanie jest nową sytuacją – to wszystko Kosecki o Cracovii i swoich nowych kolegach.

Dla nich walka o utrzymanie faktycznie może być novum. Ale dla Michała Probierza? Chleb powszedni to może kiepskie słowo, jednak warto pamiętać – to trener, który ma za sobą już sześć, w większości udanych, batalii o pozostanie w lidze. Co więcej – czterokrotnie ratował kluby stojące nad przepaścią, w tym raz w lidze greckiej. Mało? Probierz ma już nawet doświadczenie w sytuacji identycznej jak ta Cracovii – gdy ściga się nie tylko z ligowymi rywalami, ale też z grzechami przeszłości klubu, w którym pracuje. Grzechami, które zaowocowały karą ujemnych punktów.

POLONIA BYTOM – W MIARĘ UDANY DEBIUT

Choć dziś wydaje się to właściwie niemożliwe, 6 października 2005 roku, Michał Probierz zastąpił na stanowisku trenera Polonii Bytom Marcina Brosza. Dziś to dwaj cenieni szkoleniowcy, którzy w każdej chwili mogą przebierać w ofertach bogatych, stabilnych i uporządkowanych klubów. Wówczas? Obaj byli tak naprawdę na starcie swojej kariery trenerskiej. Dla Probierza był to samodzielny debiut – Brosz miał doświadczenie wyłącznie w Polonii, ale jeszcze III-ligowej. To zresztą ciekawy rozdział pracy obecnego szkoleniowca Górnika Zabrze – awans na zaplecze Ekstraklasy, Brosz uzyskał po ograniu w barażach Szczakowianki. W drugiej minucie doliczonego czasu gry bramkę zdobyli gospodarze z Jaworzna – wynik 2:0 dawał im awans bez konieczności grania dogrywki.

W czwartej minucie doliczonego czasu bytomianie trafili na 2:1 – czyli w dwumeczu zrobił się remis, ale z premiowaną wyjazdową bramką Polonii. Brosz awansem się za długo nie nacieszył – już w październiku podmienił go Probierz.

Klub znajdował się już wówczas w stanie… Hm. W takim jak Polonia Bytom przez większą część XXI wieku, nie ma co się czarować. Śląskie kluby wtedy bidowały, co zresztą stwarzało im dość unikalne możliwości w kwestii promowania nowych trenerów czy zawodników. Tani, ale za to młodzi, charakterni i ambitni. Tak można w skrócie scharakteryzować to, co działo się przez te lata nie tylko w Bytomiu, ale też choćby w sąsiednim Radzionkowie, z którego “wyrośli” Skowronek czy Górak.

Probierz wsiadał za kierownicę, gdy Polonia była przedostatnia z jednym zwycięstwem w pierwszych dziesięciu meczach. 5 punktów, tyle samo straty do bezpiecznych miejsc, za nimi tylko beznadziejna Drwęca Nowe Miasto Lubawskie. Czy było lepiej? No było. Niewiele, ale było. Przede wszystkim – trenerowi od początku sprzyjały okoliczności. Okazało się, że w wyniku połączenia Amiki Wronki i Lecha Poznań, z ligi bezpośrednio spadną tylko trzy drużyny – a więc już 15. miejsce da nadzieję na utrzymanie. Probierz zrobił je bez większych trudności – tak naprawdę już po 31. kolejce było jasne, że bytomianie raczej znajdą się w barażach – uratować Świt Nowy Dwór Mazowiecki czy Szczakowiankę mogły tylko cuda, a był to okres, gdy cudów w piłce było już coraz mniej.

Baraż? Ach, ileż to jeszcze razy będziemy widywali podobne zagrywki Probierza. Na wyjeździe spokojna, rozważna i wyrachowana gra na 0:0, które satysfakcjonowało również gospodarzy, Unię Janikowo. Mecz u siebie? Zabijanie meczu i pojedyncza akcja Rybskiego na 1:0. Po spotkaniu fanfary, podrzucanie trenera przez kibiców i zawodników oraz oficjalne podziękowania od kapitana, Jacka Trzeciaka. Wszystko zresztą w charakterze podwójnego świętowania – bo poza utrzymaniem, Probierz fetował też zawodowy awans. Jego skuteczna robota w Bytomiu i uratowanie Polonii od spadku sprawiły, że szansę dał mu I-ligowy Widzew Łódź.

WIDZEW ŁÓDŹ – GŁĘBOKA WODA

To był związek… Dziwny. Burzliwy, pełen emocji, może nawet wprost: rozczarowujący dla obu stron. Widzew Łódź tamtych lat był trochę zagadką dla polskiego środowiska piłkarskiego. Dopiero co z niebytu wydźwignął go Zbigniew Boniek, zerując długi, odbudowując struktury i utrzymując na mapie futbolowej Polski. Potem miało być jeszcze lepiej – gdy wszystkie sprawy organizacyjne zostały wyprostowane, w Widzew wszedł potężny inwestor, bo takim wydawał się Sylwester Cacek. Potencjału było tam sporo, zwłaszcza że główne role odgrywali nadal bliscy współpracownicy Zbigniewa Bońka z niezłym okiem i do piłkarzy, i do sztabu. Probierza miał w Widzewie wymyślić właśnie obecny prezes PZPN-u.

Dla Probierza? To było trochę spełnienie marzeń – bo jako dzieciak kibicował Widzewowi. To był też powrót sentymentalny – bo właśnie w barwach Widzewa Probierz zakończył chwilę wcześniej piłkarską karierę. Ale przede wszystkim była to pierwsza szansa w elicie, i to w klubie, który długofalowo miał dobić do krajowej czołówki. Natomiast wówczas jeszcze celem nie była Liga Mistrzów (tę postawił sobie za cel dopiero Wojciech Stawowy), ale utrzymanie beniaminka w elicie i pozwolenie mu na okrzepnięcie po dość szalonym okresie banicji na zapleczu Ekstraklasy.

Lepiej z Bońkiem przegrać, niż z Cackiem odnieść sukces – miał powiedzieć, podsumowując swoją kadencję w Widzewie. A wyglądała ona tak, że pod Bońkiem Probierz rozwijał siebie i zespół, a pod Cackiem poleciał przy pierwszej możliwej okazji. Cel jednak zrealizował – beniaminek, wcale nie najbardziej bogaty w lidze, zakończył rozgrywki na spokojnym, 12. miejscu. Już na cztery kolejki przed końcem Widzew był właściwie pewny utrzymania, ostatecznie zakończył zresztą sezon najwyżej z całej ekipy zamieszanej w walce na dole. Wówczas do 11. Arki strata wynosiła aż 12 punktów, co jasno wyznaczało granicę między ligowymi średniakami, a tzw. dżemikiem.

Probierz był najlepszym w tym dżemiku. Co oczywiście nie uratowało go przed zwolnieniem na początku kolejnego sezonu, gdy któremuś z przedstawicieli familii Cacków tak wyszło korzystnie w Football Managerze.

POLONIA BYTOM II – URATOWANI

Dał o sobie znać brak cierpliwości Probierza. Prawdopodobnie po niezłym starcie kariery trenerskiej w Polonii i Widzewie, mógł czekać na lepsze oferty. Ale po wrześniowym zwolnieniu wciąż bardzo młody szkoleniowiec nie zwlekał do tradycyjnego wiosennego kręcenia karuzeli – wskoczył za to z powrotem na pokład Polonii Bytom, która niebezpiecznie zbliżała się do dna tabeli.

Jakoś tak się składa, że bytomianie mają farta do filmowych historii. Wcześniej pisaliśmy o Broszu, który zrobił awans do II ligi golem w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Tutaj mamy zaś film o roboczym tytule: Michał Probierz – Revenge.

Nie jest to może najbardziej oryginalny tytuł w historii kinematografii, ale zawsze brzmi tak samo groźnie. Spójrzmy więc, oto tabela w momencie, gdy Michał Probierz został wezwany na stadion przy Olimpijskiej, by ratować ligowy byt. Pamiętajmy – to ten sezon, w którym Sylwester Cacek zastąpił Probierza Zubem (a potem Zuba Januszem Wójcikiem).

źr. 90minut.pl

Jak sami widzicie – Widzew Łódź z równą liczbą punktów co Polonia Bytom. 3 z tych 14 “oczek” ugrał Probierz w pierwszych sześciu kolejkach. Przewijamy trochę oś czasu i…

…i Probierz w lidze zostaje, Cacek z niej spada. Ogromne znaczenie ma zresztą bezpośredni bój obu klubów w 26. kolejce ligowej. Michał Probierz przyjeżdża do Łodzi ze swoją Polonią, okoliczności są dość szalone. Kibice Widzewa pozdrawiają bowiem… Michała Probierza. “Swojego” Marka Zuba bezlitośnie lżą, wyśpiewując zresztą obraźliwe pieśni również pod adresem wiceprezesa Grzegorza Bakalarczyka. Ostatnio wspominała tamten okres załoga Ligi Minus. Lista przebojów? “Słuchaj Jezu, jak cię błaga lud, wypierdol Zuba, gdzieś na Bliski Wschód” oraz “ani be, ani me, ani kukuryku, wypierdalaj stąd Zubie i Bakalarczyku”.

Widzewiacy protestują, bo włodarze zapowiadali dynamiczny rozwój i wielkie plany, a zaoferowali smutną walkę o utrzymanie.

Dzisiaj graliśmy praktycznie na wyjeździe, bez wsparcia kibiców. Okazało się, że zawodnicy nie są w stanie poradzić sobie z taką presją. Mój los leży w rękach zarządu klubu. Jeżeli zarząd stwierdzi, że moje odejście poprawi sytuację zespołu, to jestem gotów odejść w każdej chwili. Nie będą mnie jednak zwalniać kibice czy dziennikarze, tylko ludzie, którzy mnie tu zatrudniali. Nie jestem idiotą i widzę, co się dzieje wokół zespołu, który w trudnych momentach nie ma żadnego wsparcia z zewnątrz. Drużyna nie umie sobie poradzić z ciągłymi atakami i krytyką – tłumaczył na pomeczowej konferencji Marek Zub.

Mecz oczywiście przegrał. Bytomianie stracili gola już w 2. minucie, ale się nie poddali – po przerwie załadowali cztery gole, mecz skończył się wynikiem 4:2 dla gości. Polonia zdobyła trzy punkty i przeskoczyła Widzew w tabeli. Tak zostało już do końca ligi, choć Widzew podjął próbę desperackiego uratowania ligi charyzmą i doświadczeniem Janusza Wójcika. Ligi obronić się nie udało, ale za to mamy do dzisiaj takie słówka-wytrychy jak “on odbija, siatkówka” czy “dawaj tego Włocha, sru”.

Trzecia fucha Probierza. Trzeci raz zadanie uratowania ligi. Trzeci sukces.

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – GRZECHY PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ PIERWSZA

I tutaj generalnie zaczynają się dziać rzeczy nietypowe. Probierz udowodnił już, że jest przyzwoitym trenerem, uwiarygodnił się na poziomie Ekstraklasy, poradził sobie w trudnych warunkach, pokazał i warsztat, i oko do zawodników. W pełni zasłużenie otrzymał propozycję od klubu z innej półki niż Polonia Bytom, bo jeśli chodzi o możliwości finansowe, spokój organizacyjny czy po prostu aspiracje – Białystok mierzył w zupełnie inne rejony tabeli, niż bidująca Polonia.

Ale pierwsza fucha w uporządkowanym klubie wcale nie oznaczała, że Probierz już na zawsze żegna się z bitwami na dole tabeli. Ba, już w Jagiellonii spotyka go taka sytuacja – bo białostoczan doganiają grzechy przeszłości.

Niewiele brakło, by Jagi w ogóle nie było w Ekstraklasie, początkowo wydawało się pewne, że za udowodnione przewinienia korupcyjne czeka ją identyczna kara, jak wiele innych klubów przed nią. Wydział Dyscypliny PZPN-u wnioskował o degradację. Decyzję zmienił dopiero Związkowy Trybunał Piłkarski, który wziął pod uwagę nietypową okoliczność – Jagiellonia kupowała mecze po to, by awansować do Ekstraklasy, a ostatecznie swojego celu nie osiągnęła. Stąd też zmniejszono wymiar kary do 10 ujemnych punktów i kary finansowej.

Za sterami pozostał Michał Probierz, który pierwszy sezon w Białymstoku zakończył na 8. miejscu. W drugim zaczął od świetnego startu, gdy już po czterech kolejkach Jaga się “wyzerowała”. Po dziewięciu seriach spotkań i pokonaniu 2:0 Legii Warszawa, Jaga wyskoczyła z ostatniego miejsca. Tak, można sobie tłumaczyć, że Probierz miał niemal samograja – Frankowskiemu asystował Grosicki, w składzie znajdowali się Lewczuk, Sandomierski czy Cionek. To nie była ekipa na walkę o utrzymanie, ale twardą wojnę w górze tabeli. Natomiast to nie umniejsza zasług Probierza i całego zespołu, który kompletnie nie przejmował się ujemnymi punktami i pozycją w tabeli. Efekt? Utrzymanie na dwie kolejki przed końcem. Gdyby dodać te 10 punktów – Jaga skończyłaby sezon na 6. miejscu.

ŁKS ŁÓDŹ – NA DOBREJ DRODZE

To już jest totalna anomalia. Trener, który zdobył Puchar Polski, grał w europejskich pucharach, doprowadził Jagiellonię do największych sukcesów w całej jej historii, nagle ląduje jako strażak w beniaminku Ekstraklasy. Co gorsza – jest to beniaminek tak rozsypany organizacyjnie, że piłkarze na treningi włamują się przez płot. Ostatnio wspominał ten czas Marcin Mięciel w rozmowie z Piotrem Świtalskim z ŁKS FANS.

Jak grałem w ŁKS to musieliśmy jeździć po całej Łodzi i wynajmować boiska. Pamiętam też jedną anegdotę – pewnego dnia mieliśmy trenować na boisku w parku, ale nie było zapłacone i musieliśmy przeskakiwać przez płot. Trener Pyrdoł został przed płotem, bo starszy człowiek nie będzie skakać. Nie wiedzieliśmy jak trener miał prowadzić zajęcia – opowiadał Mięciel. Doświadczony napastnik zabrał też głos na temat trenera Probierza.

My w tamtym sezonie 2011/12 byśmy się utrzymali na spokoju w Ekstraklasie, gdyby trener Probierz został w klubie. Może nawet mielibyśmy szansę włączyć się do walki o puchary. Jak prowadził nas trener Probierz to nikt nie mógł z nami wygrać. Wszystko było poukładane, pomimo tego, że nie było pieniędzy. Trener tak zorganizował wszystko, że jeździliśmy na zgrupowania, dużo było taktyki i to było widać na boisku. Byliśmy nie do zdarcia. Pozwolenie na wyjazd trenera do Grecji spowodowało to, że od razu dostaliśmy 4:0 od Ruchu Chorzów. Pojawiło się rozluźnienie, były zmiany trenerów. Nie ma już co do tego wracać, ale szkoda, bo uważam, że utrzymalibyśmy się wtedy na luzie – puentuje Mięciel.

Sami poświęciliśmy tamtemu okresowi dość spory tekst. Najkrócej rzecz ujmując: Probierz przedłużył agonię. Gdy przychodził do klubu, wydawało się, że ŁKS wykręci rekordowo słaby wynik, tracąc najwięcej goli w lidze, strzelając najmniej, punktując jak schyłkowa Pogoń Szczecin Antoniego Ptaka. Start sezonu? 0:5 z Lechem. 0:4 ze Śląskiem. Ale za Probierza? Zacytujmy fragment.

ŁKS Łódź przed Probierzem:

– 0:5 z Lechem Poznań
– 0:4 ze Śląskiem Wrocław
– 0:2 z Polonią Warszawa
– 0:0 z Lechią Gdańsk
– 1:3 z Legią Warszawa

5 meczów, 1 punkt, gole 1:14

ŁKS Łódź Probierza:

– 1:0 z Cracovią
– 1:1 z Górnikiem
– 1:2 z Zagłębiem Lubin
– 2:1 z Podbeskidziem
– 1:0 z Widzewem
– 1:2 z Wisłą Kraków
– 2:0 z Koroną Kielce

7 meczów, 13 punktów, gole 9:6

ŁKS Łódź po Probierzu:

– 0:4 z Ruchem Chorzów
– 0:3 z GKS-em Bełchatów
– 1:1 z Jagiellonią Białystok
– 0:4 z Lechem Poznań
– 1:2 ze Śląskiem Wrocław

5 meczów, 1 punkt, gole 2:14

Potem była zima, wiosny już nie ma sensu wspominać, bo katastrofa organizacyjna i finansowa się pogłębiała. 13 z 15 jesiennych punktów ŁKS zdobył w kadencji trenera Probierza, strzelił w tym okresie 9 z 12 goli, stracił tylko sześć spośród 34 straconych. 

Probierz zastał ŁKS drewniany, a zostawił w bezpiecznym miejscu w tabeli. Sęk w tym, że od samego początku traktował Łódź wyłącznie jako przystań, w której poczeka na wypłynięcie do zagranicznego portu. Probierz zachował się fair i od razu ustalił warunki odejścia – to zresztą tłumaczy, skąd tak uznany trener w drużynie bijącej się nie tyle o utrzymanie, co o przetrwanie. Po jego odejściu ŁKS posypał się jak domek z kart, ale byłoby ogromną niesprawiedliwością, gdyby ten spadek zapisywać na konto Probierza. Wręcz przeciwnie – to on przedłużył ełkaesiakom nadzieję, to on dał im te parę dobrych chwil w wyjątkowo parszywym sezonie.

No a potem wyjechał do Grecji.

ARIS SALONIKI – ORGANIZACYJNIE GRECJA

Płacili w watykańskiej walucie. Bóg zapłać – żartował później Michał Probierz, który jednego kandydata do spadku na potężnym zakręcie finansowo-organizacyjnym zamienił na innego kandydata do spadku na potężnym zakręcie finansowo-organizacyjnym. Różnica? W Grecji było trochę cieplej, no i była też okazja ograć Panathinaikos Ateny.

Ten romans był wyjątkowo krótki, ale też inny nie mógł być przy usposobieniu oraz po prostu pozycji zawodowej Probierza. Gdy szkoleniowiec wdepnął do ŁKS-u, od razu znalazły się pieniądze na wynajem boisk, na obiady i autokar zamiast pakowania się w kilka osobowych aut należących do piłkarzy. W Grecji trener już takiego posłuchu i pozycji nie miał. Doszło do tego, że już po miesiącu pracy Probierz chciał zrezygnować, szantażując w ten sposób władze klubu, które zalegały z wypłatami wobec zawodników. Szatnia chyba go polubiła za tego typu gesty, bo na boisku wyglądało to w miarę znośnie. Probierz wygrał cztery mecze, zremisował jeden, przegrał też czterokrotnie, w tym w debiucie, z wielkim Olympiakosem.

Rozwód nastąpił na początku stycznia. Probierz zostawił Aris tam, gdzie zastał – a więc w strefie spadkowej, ale z niewielką stratą do 13. miejsca. Ostatecznie drużyna z Salonik bez problemu utrzymała się w lidze, pomimo kary trzech ujemnych punktów. O dziwo nie za korupcję, nie za długi, ale za chuligańskie wybryki.

CRACOVIA – GRZECHY PRZESZŁOŚCI CZĘŚĆ DRUGA

Dziś Michał Probierz znów wraca do walki o utrzymanie, skoro mówi o tym wprost Jakub Kosecki, to nie ma sensu udawać, że jest inaczej. Sytuacja ma w sobie jakiś pierwiastek każdej z poprzednich przygód. Jagiellonia? Analogia jest jasna, i tu, i tam mamy do czynienia z niedawnym zdobywcą Pucharu Polski, który w dole tabeli znalazł się m.in. przez karę za korupcję. Aris? Probierz podaje się do dymisji, ale potem nadal pracuje. ŁKS, Polonia Bytom? Probierz znów ma coś do udowodnienia całej lidze i środowisku piłkarskiemu.

Sytuacja jeszcze nie jest beznadziejna. Spada tylko jeden zespół, a Cracovia ma punkt przewagi nad Podbeskidziem i trzy oczka przewagi nad Stalą Mielec. Personalnie wydaje się najsilniejsza z tej trójki, co zresztą na razie udowadnia na murawie – bo trzeba przyznać, że z boisk “Pasy” podniosły już 24 punkty, co w normalnych okolicznościach pozwalałoby im patrzeć z nadzieją nawet w kierunku górnej ósemki.

Ale z drugiej strony – każdy, kto widział mecze Cracovii, ba, każdy kto czytał narodowość poszczególnych piłkarzy wie, że ten projekt już od dawna płynie w niewiadomym kierunku.

Szczęście w nieszczęściu, że jeden z autorów tego makabrycznego obrazku, jakim jest Cracovia 2020/21, ma doświadczenie w przeprowadzaniu okrętów przez najgorsze sztormy. Tylko właśnie – jak to świadczy o ostatnich miesiącach pracy samego Probierza, jeśli po tylu latach w zawodzie znów wraca do punktu wyjścia?

Fot.FotoPyK

redakcja

Opublikowane 12.03.2021 12:43 przez

redakcja

Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Weszło
14.05.2021

Zakłady na Multiligę. Kurs 11.00 na spadek Stali Mielec

Europejskie puchary dla Śląska Wrocław po kursie 7.50. Spadek Stali po kursie 12.00? Spodziewana asysta Szwocha po kursie 4.00? Większa liczba wygranych gości niż gospodarzy po kursie 11.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Multiligę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To zestaw zakładów, […]
14.05.2021
#WeszłoFuksem
13.05.2021

Krecz Hurkacza fuksem Gracza! Kolejne trafione kupony w Fuksiarz.pl

Najlepsze momenty spędzone na stronie bukmachera? Bez wątpienia każdy z was wskaże te, podczas których kolor statusu rozliczenia waszego kuponu zmienia się na zielony. Czasem to efekt umiejętności, czasem umiejętności z domieszką fuksa, a czasem… tylko fuksa. Chyba nic nie cieszy bardziej niż postawienie taśmy za dwa złote, która okazuje się zwycięska. I takie kupony […]
13.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Liga Minus – last dance 2020/21 i donejty

LAST DANCE 20/21. Ostatnie podrygi polskiej Ekstraklasy. Gadamy, słuchamy siebie i robimy donejty. Krótko mówiąc – można zapłacić, żeby dać z nami w gaz – http://Paymedia.pl/ligaminus. Skład: – Kowal – Roki – Białek – Paczul. Klikajcie. Dajcie lajka.  
16.05.2021
1 liga
16.05.2021

Fura emocji i kontrowersji – Widzew remisuje z Bruk-Betem

Ależ to było spotkanie. Ostra jazda bez trzymanki. Widzew Łódź ostatecznie zremisował z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza 1:1, choć naprawdę gospodarze zrobili wiele, by kibice obecni dziś na trybunach mogliby obejrzeć zwycięskie spotkanie. Widzewiakom nie zabrakło entuzjazmu i waleczności, ale jakościowych wykonawców w ofensywie. Widzew – Bruk-Bet Termalica. Wielkie kontrowersje w pierwszej połowie Widać było, że […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Utrzymanie Podbeskidzia? Misja szalenie trudna, ale nie beznadziejna

Po minionej kolejce Podbeskidzie zostało uznane przez opinię publiczną za niemal pewnego spadkowicza. Pojawiły się w pomeczowym wywiadzie łzy, były zwieszone głowy, była atmosfera wielkiej porażki. I faktycznie – Podbeskidzie z Wisłą Płock nie wyglądało jak drużyna, która gra o życie. Bardziej jak zespół, który otworzył wynik, a potem stwierdził, że remis też będzie w […]
16.05.2021
Liczba komentarzy: 20
Subscribe
Powiadom o
guest
20 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
KwadratABG
KwadratABG
2 miesięcy temu

Za tylko -5 pt które sobie wykupili za korupcje było by mega sprawiedliwie jakby spadli sportowo, ale raczej to się nie stanie.

haec habui dicere
haec habui dicere
2 miesięcy temu
Reply to  KwadratABG

a za to co sobie siłą milicyjnego terroru przez lata zbudowaliście w okół towarzystwa powinniście przestać istnieć. ale to też się raczej nie stanie. a szkoda

Janusz Futbolu
Janusz Futbolu
2 miesięcy temu

A co wy zrobicie bez Wisły? Wszelka wasza aktywność nie skupia się na swoim klubie, tylko gadaniu o gts myślenice, przekreślonych białych gwiazdach czy wypominaniu długów.

Maslany
Maslany
2 miesięcy temu
Reply to  Janusz Futbolu

Też mnie ten kompleks zastanawia, skoro z ich poziomem organizacyjno- finansowym powinni być przed Wisłą o lata świetlne, a tu cały czas boli ich dupa że ci są nad nimi wyżej w tabeli

Artur Fortuna
Artur Fortuna
2 miesięcy temu
Reply to  Maslany

Bo krakowia nie ma kibiców to kibice antywisła

Tak wam powiem
Tak wam powiem
2 miesięcy temu
Reply to  Artur Fortuna

Wisla za to ma… studentow. Dobrze, ze nie mozna wpuszczac na stadion, bo przeciez wikeszosc studentow uczy sie online, wiec raczej by odpuscili mecz. Chyba ze laptopy mozna by podrzucic na mecz?
Nie jestem fanem zadnej z tych druzyn

jacek
jacek
2 miesięcy temu
Reply to  Artur Fortuna

Naucz się pisać Cracovia to klub miejski z tradycjami i nie spadnie z ekstraklasy

Adam
Adam
2 miesięcy temu

Pozdrów Cyrankiewicza zakompleksiony pejsie.

jacek
jacek
2 miesięcy temu
Reply to  KwadratABG

Na pewno Pasy nie spadną A co robi Wisła Kraków w EKSTRAKLASIE mimo 20 milionwego zasużenia Inny klub byłby dawno zdegradwany

lol
lol
2 miesięcy temu

0:1 pewne info

CM711
CM711
2 miesięcy temu

I taki to jest trener do walki o utrzymanie, czyli murowanko prze 90 minut, laga na napastnika albo wrzutka na chaos i może się uda na 1:0

pipek
pipek
2 miesięcy temu

doniczkowy klaun

napalony na kurwiszona
napalony na kurwiszona
2 miesięcy temu

Skoro Marcin Brosz jest taki dobry to namowcie Mioduskiego aby zatrudnil go w miejsce Michniewicza Lansujecie swoich az milo

Tak wam powiem
Tak wam powiem
2 miesięcy temu

Janze niech wezmie ze soba, chlop z watroby daje.

Jan Bednar
Jan Bednar
2 miesięcy temu

Patrząc na skład Cracovii to aż się płakać chce i nie rozumiem kiedy taki, wydawałoby się, solidny ligowy trener, doprowadził do sytuacji, że dysponuje takim szrotowym składem. W którymś momencie coś się wymknęło spod kontroli. Z drugiej strony coś musi być w słowach Koseckiego, że są tu piłkarze nieźli jakościowo, bo też nie wierze, że to poziom 1. ligi czy walki o utrzymanie. Ciekawy mecz dzisiaj, Śląsk pod wodzą “Człowieka, który śpi” powinien być do ukłucia. Ktokolwiek przegra w tym meczu, będzie miał duże problemy.

Tak wam powiem
Tak wam powiem
2 miesięcy temu
Reply to  Jan Bednar

i zonk 1-1, dalej bez odpowiedzi.

Jerzy Brzęczy
Jerzy Brzęczy
2 miesięcy temu

“Natomiast wówczas”? Serio kurwa?

hahaha
hahaha
2 miesięcy temu
Reply to  Jerzy Brzęczy

natenczas wojski chwycil jagienke w pół zgiętą

farciarz2
farciarz2
2 miesięcy temu

cracovia to gówno!

Paweł Mariuszek
Paweł Mariuszek
2 miesięcy temu

Poprawka, Polonia Bytom strzeliła w 2008 roku 4 gole DO PRZERWY, nie po przerwie. Pamiętam ten mecz, dołująca do tej pory Polonia nagle zasadziła czwórkę do przerwy Widzewowi. Sprawdzane jeszcze w telegazecie, aktualizowali ją na bieżąco…
A z potencjałem Jagiellonii trochę przesadziliście. Drużyna zdobywająca 4 punkty w 13 kolejkach na wiosnę 2008 roku raczej nie miała wielkich ambicji.
Mierny zysk ustawionych meczów nie był jedynym czynnikiem wpływającym na rozmiar kary Jagiellonii Białystok – wyrok wydany został za czyny korupcyjne dotyczące pięciu spotkań ligowych. Trybunał uznał karę degradacji za zbyt surową. Rok wcześniej karnie zdegradowana Arka Gdynia skazana była za 26 ustawionych meczów.

20210312_190642.jpg
20210312_190815.jpg
Suche Info
16.05.2021

Błaszczykowski: To ja zadecyduję kiedy skończę grać, nie Boniek

Wiele ostatnio powiedziano o Jakubie Błaszczykowskim. Jeden z właścicieli i piłkarzy Białej Gwiazdy wszedł w konflikt z Peterem Hyballą. Wszystko zakończyło się zwolnieniem Niemca i małą medialną burzą. Wziął w niej udział nawet Zbigniew Boniek. W minionej kolejce Ekstraklasy, Wisła Kraków przegrała z Lechem Poznań 1:2. Poznaniacy prowadzili już dwoma bramkami, co jednak nie przeszkodziło […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Sandecja zatrzymana! Radomiak przerywa passę Dudka, kuriozalne błędy bramkarza

Nic nie może wiecznie trwać, wszyscy znamy te słowa i pewnie czytając je, automatycznie nucimy pod nosem. Ale na pewno nie zanuci ich dziś Dariusz Dudek, którego passa 17 meczów bez porażki została brutalnie przerwana w Radomiu. 3:0 w papę, wynik dość bolesny. Zwłaszcza gdy weźmiemy pod uwagę to, że prezenty Radomiakowi rozdawał dziś bramkarz […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Legia fetowała odchodzących, Podbeskidzie spadło z ligi

Legia wykonała plan na mecz z Podbeskidziem, czyli pokonała je w całkiem przyzwoitym stylu – choć w najniższych możliwych rozmiarach – i nie popsuła sobie humorów przed fetą. Przy okazji pożegnała kilku odchodzących zawodników, którzy mogli po raz ostatni zagrać przy Łazienkowskiej. Goście? Aby myśleć o utrzymaniu, musieli w Warszawie wygrać. Dopiero wtedy interesowałby ich […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Prawie wymarzone pożegnanie Adama Frączczaka

Mecz w Szczecinie był spotkaniem o pietruszkę. Ale z racji otwarcia dwóch nowych trybun i pożegnania Adam Frączczaka rywalizacja z Rakowem stanowiło wielkie święto dla szczecińskich fanów. No i kapitan w najlepszy możliwy sposób podziękował im za te dziesięć lat wsparcia. Chwilę po wejściu na boisku strzelił swoją 70. bramkę w granatowo-bordowych barwach. Czy można […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Mecz słabiutki, ale Baku i Trałka TOP

To był chyba najsłabszy mecz ostatniej kolejki Ekstraklasy. Nawet w starciu Legii Warszawa z Podbeskidziem działo się więcej, nie mówiąc już o pozostałych spotkaniach. A tutaj? Tutaj nas prawie sen zmiótł z planszy i tylko coś mocnego mogło nas wyrwać z otępienia.  Jako, że rywalem Warty Poznań była dzisiaj Cracovia, liczyliśmy przede wszystkim na gości. […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Ależ to był szalony finał… Śląsk w europejskich pucharach!

Stal grała o przypieczętowanie utrzymania w Ekstraklasie, a Śląsk z niewielką, ale jednak nadzieją na puchary. To był mecz o coś, jeden z najważniejszych w ostatniej kolejce tego sezonu. Piast musiał przegrać, Lechia maksymalnie zremisować, a Śląsk wygrać. No i przez większość spotkania wszystko układało się pod dyktando wrocławian. To oni od 10. minuty meczu […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Piast wyłożył się na ostatniej prostej, Wisła wygrywa w Gliwicach

Piast Gliwice nie zagra w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy. Podopieczni Waldemara Fornalika mieli wszystko w swoich rękach – wystarczyło pokonać na własnym stadionie Wisłę Kraków i czwarte miejsce w tabeli należałoby do nich. Ale gliwiczanie polegli 2:3 w starciu z “Białą Gwiazdą”, niesioną swoistą euforią po rozstaniu z Peterem Hyballą. Gdybyśmy mieli wymienić trzy […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Kompromitacja Zagłębia Lubin. Przyjąć cztery bramki od Wisły Płock? Osiągnięcie

Przed meczem z Zagłębiem Lubin Maciej Bartoszek mówił, że w Płocku czuje się znakomicie. Jednocześnie nie rozwiał wątpliwości, co do jego dalszej pracy w Wiśle. Dzisiejszym starciem pokazał, że ewentualne pozostanie nie musi być głupim pomysłem.  Zagłębie istniało tylko teoretycznie. To samo Zagłębie, które przecież miało nielichą szansę na puchary i powinno bić się o […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Mecz taki, jak cały sezon Lecha i Górnika

Lepszej puenty dla tego sezonu w wykonaniu Lecha Poznań byśmy nie wymyślili. No dobra, porażka ze Stalą po dwóch wrzutach z autu byłaby jeszcze trafniejsza, ale ten remis z Górnikiem też jest wymowny. Lech prowadził, miał dwie okazje do zamknięcia meczu, a ostatecznie podzielił się punktami z zabrzanami. A niewiele brakowało, żeby jeszcze przegrał to […]
16.05.2021
Ekstraklasa
16.05.2021

Zdjęcia poprzedzające brak Lechii Gdańsk w pucharach

Lechia Gdańsk miała dziś proste zadanie. Wygrać. Owszem, nie było tak, że jeśli tylko by się z niego wywiązała, już na pewno grałaby w europejskich pucharach. Wciąż pewne sprawy musiały ułożyć się akurat po myśli ekipy Piotra Stokowca. Natomiast faktem jest, że tak prosta rzecz znacząco ułatwiłaby walkę o czwartą pozycję. Tymczasem zespół z Trójmiasta […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

ŚLĄSK W PUCHARACH, PODBESKIDZIE W I LIDZE!

Przed dzisiejszą multiligą obawialiśmy się tylko jednego scenariusza: takiego, w którym Legia bardzo szybko kasuje Podbeskidzie, a Piast Gliwice rozbija Wisłę Kraków. Ani jedno, ani drugie nie nastąpiło, a bohaterami dnia stali się młodzi zawodnicy Wisły Kraków, dzięki którym zaliczyliśmy fantastyczną 100-minutową podróż z Ekstraklasą. I mamy tu na myśli naprawdę FANTASTYCZNĄ podróż i faktycznie […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Nieprawdopodobna historia! Alisson zapewnia Liverpoolowi wygraną! [WIDEO]

Takie rzeczy się nawet fizjologom nie śniły. Doliczone minuty drugiej połowy. Rzut rożny, wynik remisowy. Niektórzy bramkarze decydują się wówczas na wejście w pole karne, rzadko jednak kończy się to dobrze. Tutaj jednak było zupełnie inaczej. Byliśmy na The Hawthorns świadkami czegoś nieprawdopodobnego.  Liverpool męczył się z WBA okrutnie. Przegrywał z beniaminkiem, który jest już […]
16.05.2021
Weszło
16.05.2021

Liga Minus – last dance 2020/21 i donejty

LAST DANCE 20/21. Ostatnie podrygi polskiej Ekstraklasy. Gadamy, słuchamy siebie i robimy donejty. Krótko mówiąc – można zapłacić, żeby dać z nami w gaz – http://Paymedia.pl/ligaminus. Skład: – Kowal – Roki – Białek – Paczul. Klikajcie. Dajcie lajka.  
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Tak żegnają się legendy. 70 bramek Adama Frączczaka dla Pogoni

Kończy się wspaniała przygoda Adama Frączczaka z Pogonią Szczecin. Dziesięć lat związku z Portowicami, setki występów, dziesiątki zdobytych bramek. Dzisiaj do swojego dorobku napastnik dołożył kolejną. Umówmy się, że Pogoń raczej tego meczu nie wygra. Gdy Frączczak wchodził na boisko, Raków prowadził już 2:0. Kapitan wlał w serca kibiców trzeciej drużyny Ekstraklasy jeszcze trochę nadziei, […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Max Allegri jednak nie dla Juventusu? Możliwe przenosiny do LaLiga

Było sporo plotek na temat powrotu Massimiliano Allegriego do Juventusu. No bo Pirlo nie wychodzi, a ich były trener pozostaje bez pracy. No bo Włoch regularnie odwiedzał Turyn, wpadał na mecze Starej Damy, spotykał się z prezesami. Są jednak pewne przesłanki ku temu, by sądzić, że z całego zamieszania nic nie wyniknie. Allegri jest bowiem […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Udovicić spudłował na pustą bramkę! [WIDEO]

Nie ma najlepszego sezonu Żarko Udovicić. Grywa mało, w pierwszym składzie pojawia się naprawdę sporadycznie. Zdobył co prawda dwie bramki, ale trudno oczekiwać, by byli w Gdańsku ze skrzydłowego zadowoleni. Szczególnie, jeśli odwala on taką manianę.  Pamiętacie wczorajsze pudło Roberta Lewandowskiego? No jasne, że tak, który Polak by go nie pamiętał. No to wyobraźcie sobie, […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Śląsk bliżej pucharów. Co za bramka Krzysztofa Mączyńskiego! [WIDEO]

Śląsk – żeby realnie myśleć o europejskich pucharach – musi wygrać ze Stalą Mielec. Póki co – a mamy za sobą 30 minut – wychodzi im to całkiem nieźle. Prowadzą po wspaniałym uderzeniu Krzysztofa Mączyńskiego.   Umówmy się, że nie ma czego tutaj zbierać. W taki sposób zwykł strzelać Paul Scholes, a nie zawodnik Ekstraklasy. Tutaj […]
16.05.2021
Suche Info
16.05.2021

Znowu to zrobili. HSV przegrywa z klubem walczącym o utrzymanie

To już nawet przestaje być zabawne. Miało być spokojne zwycięstwo, zbliżenie się do czołowej trójki. Wyszło jednak tak, jak zwykle – HSV przegrało i spadło na piątą pozycję w tabeli 2.Bundesligi.  Rywala nie mieli najtrudniejszego, trzeba to przyznać. Osnabruck walczy co prawda zażarcie o utrzymanie, ale w sześciu ostatnich spotkaniach zdobyli cztery punkty. HSV też […]
16.05.2021