post

Opublikowane 11.03.2021 15:56 przez

redakcja

To nie była spodziewana decyzja, bo i trudno było znaleźć sensowny powód, dla którego PZPN miałby Jacka Magierę zwalniać. Jako selekcjoner reprezentacji do lat 19 nie miał żadnego konfliktu e z prezesem Zbigniewem Bońkiem, nie było też zarzutów odnośnie do osiąganych wyników. A jednak Magiera opuszcza bezpieczną posadę i wraca prosto do paszczy lwa. 

Pracę z kadrą U-19 zaczął w czerwcu poprzedniego roku, po tym jak wcześniej prowadził U-20 z dość zmiennym szczęściem. Z tą grupą zawodników udało się Magierze awansować z grupy mistrzostw świata, które organizowane były w Polsce. Biało-czerwoni zajęli trzecie miejsce, ale byli najlepszą drużyną spośród wszystkich, które zostały sklasyfikowane na tej pozycji. Głównie dzięki meczowi ze słabiutkim Tahiti, który spadł nam jak z nieba. Wyjście z tej grupy było formalnością, ale nie pokazaliśmy w niej nic, co mogło dać sygnał, że polskie szkolenie idzie w dobrym kierunku.

Kilka rzeczy zawiodło

Jedyny plus jest taki, że uniknęliśmy wstydu pożegnania się z organizowaną przez siebie imprezą w bardzo szybkim tempie. Zastrzeżenia wobec Magiery otyczyły  przede wszystkim selekcji zawodników. Do szerokiej kadry ma młodzieżowy mundial zaproszenie dostał między innymi Nicola Zalewski oraz Maik Nawrocki. Drugi nie miał za sobą ani jednego meczu dla U-20. Zabrakło natomiast miejsca dla takich zawodników jak: Marcin Bułka, Adam Chrzanowski, Tymoteusz Klupś, Filip Marchwiński, a przede wszystkim Jakub Moder, który miał przecież wydatny wkład w demolkę, jaką kadra urządziła Czechom w debiucie Magiery.

Koniec końców kręciliśmy też nosem na styl, bo o ile wyniki jakkolwiek się broniły, o tyle w wielu meczach mieliśmy po prostu masę szczęścia. Dość powiedzieć, że w spotkaniu decydującym o naszym wyjściu z grupy, selekcjoner Senegalu pozwolił odpocząć wszystkim najważniejszym piłkarzom ofensywnym. A to właśnie ci goście pozwolili reprezentacji z Afryki wygrać z Kolumbią, czyli rywalem dla nas nieosiągalnym.

Nie ma co ukrywać – liczyliśmy na więcej. Po mistrzostwach świata nikt jednak Magiery nie zwolnił, bo pracował on z U-20 aż do czerwca poprzedniego roku. No i miał mocną wymówkę w postaci braku czasu na zlepienie tej reprezentacji w całość, bo weszliśmy w turniej w zasadzie z marszu. Magierze udało się zająć piąte też miejsce w Elite League, gdzie wyprzedziliśmy Holandię, Portugalię, czy Szwajcarię. W końcu jednak nadszedł czas zmian.

Pandemiczne roszady

Zmiany w Wiśle Kraków, a przede wszystkim pandemia koronawirusa, skłoniły PZPN do zmian na pozycji selekcjonerów reprezentacji młodzieżowych.

W związku z podjętymi decyzjami UEFA z 17 czerwca br., dotyczącymi zmian w rozgrywkach młodzieżowych UEFA w sezonie 2020/2021 (rezygnacja z eliminacji MME U-18: rocznik 2003) spowodowanymi pandemią COVID 19, Departament Szkolenia i Rozgrywek Narodowych PZPN informuje o zmianach na stanowiskach trenerów reprezentacji młodzieżowych mężczyzn od 1 lipca 2020” – informował związek.

  • reprezentację U-17 objął Maciej Stolarczyk
  • U-16 Marcin Dorna
  • U-19 Jacek Magiera

Pozostałe grupy młodzieżowe pozostały bez zmian (do czasu). U-21 prowadził Czesław Michniewicz, zaś U-15 Rafał Lasocki.

Ówczesne decyzje PZPN spowodowywały, że Jacek Magiera rozpoczynał swój trzeci rok pracy w strukturach związku. Od czasu odejścia z Legii Warszawa pełnił nie tylko funkcję selekcjonera. Pod koniec 2017 roku został ogłoszony  zastępcą dyrektora sportowego do spraw rozwoju piłki młodzieżowej. I tak jak wówczas pandemia przyczyniła się do tego, że Magiera pozostał w futbolu reprezentacyjnym na dłużej, tak teraz położyła temu kres.

Boniek nie stawał na drodze

Jak wspominaliśmy – Zbigniew Boniek nie zakończył współpracy z 44-latkiem w związku z niezadowoleniem. Okazuje się, że była to niejako prośba samego trenera: – „Wiosną reprezentacja Polski do lat 19 miała rozpocząć swoje rozgrywki eliminacyjne do letnich mistrzostw Europy. Komitet Wykonawczy UEFA, ze względu na efekty pandemii, zdecydował jednak o anulowaniu tegorocznych turniejów. Trener Magiera poprosił mnie o rozmowę i powiedział, że w związku z brakiem możliwość gry, chciałby poszukać innych wyzwań i wrócić do piłki klubowej. Chciałby po prostu robić to, co kocha i umie najlepiej, a w tym momencie piłka w młodzieżowym wydaniu reprezentacyjnym została zamrożona. Rozumiem Jacka, dlatego też zdecydowaliśmy się rozwiązać umowę za porozumieniem stron”. 

Faktycznie – mimo tego, że z reprezentacją U-19 pracował aż przez rok, udało mu się poprowadzić ją jedynie w dwóch meczach. 1:3 z Danią i 1:1 z Niemcami. Nie ma co wyciągać z nich daleko idących wniosków, wszak oba były jedynie starciami towarzyskimi. Z pewnością jednak ważne dla Zbigniewa Bońka, ale całej polskiej piłki, było stosowanie systemu 3-5-2. Został on niedawno uznany za narodowy model gry.

Jednakże mimo wsadzenia eliminacji do Mistrzostw Europy U-19 do zamrażarki, decyzja Jacka Magiery może nieco dziwić, ale tylko przez chwilę. Oczywiście 44-latek opuszcza ciepłą posadkę, ale kurde – podejmuje rękawicę, wraca i wydaje się gotowy na wyzwania. W końcu jak sam przyznaje – wyzbył się już skrajnego pracoholizmu.

„Bardzo długo byłem typem samotnika, spędzałem w klubie 12-13 godzin dziennie”

Nie ma co ukrywać, że większość trenerów jest gotowa położyć na szali swoje zdrowie i życie prywatne. Dzieje się tak szczególnie na początku ich przygody z prowadzeniem innych i nie inaczej było w wypadku Jacka Magiery. W rozmowie z Przemysławem Michalakiem wielokrotnie podkreślił, jak ważny jest balans, między domem, a miejscem pracy.

Wypracowaliśmy swoje rytuały. Jeżeli mam wolną niedzielę, gotuję rosół nim jeszcze wszyscy wstaną. Lubię to zajęcie. Następnie jest wspólne śniadanie i pójście do kościoła, potem jemy ten rosół i idziemy na spacer. Po powrocie Madzia przygotowuje drugie danie i tak nam upływają godziny. Takich niedziel zbyt wiele w roku nie ma, ale jeśli są, korzystamy z nich na sto procent. Czasami naszą niedzielą jest na przykład wolny wtorek. Dzieci idą do szkoły, a my zyskujemy czas dla siebie. Wspólnych znajomych w zasadzie nie mamy, każdy obraca się w swoim środowisku. Nasze zainteresowana się różnią. To też nie jest tak, że wszystko robimy razem i wszędzie musimy chodzić razem. Kwestia zaufania. Dużo daje rozmowa, wspólne posiłki przy stole i odłożenie na bok elektroniki, co najwyżej w tle może po cichu lecieć muzyka. Staramy się tego pilnować”.

Nie da się dobrze pracować mało śpiąc. Jestem zaskoczony, widząc, że otrzymywałem jakieś maile o 3 w nocy czy 5 rano. Nie rozumiem takiego podejścia”.

„Jestem szczęśliwy. Mam 44 lata, przez dziewięć lat byłem drugim trenerem Legii współpracując z siedmioma czy ośmioma trenerami. Potem przez półtora roku samodzielnie prowadziłem legijne rezerwy. Przez rok nie robiłem nic, jeździłem na staże i trochę doradzałem Motorowi Lublin w III lidze. Objąłem Zagłębie Sosnowiec, później Legię, z którą rywalizowałem w grupie Ligi Mistrzów i fazie pucharowej Ligi Europy oraz zdobywałem mistrzostwo Polski. Prowadziłem kadrę U-20 na mundialu. Nie mam poczucia, że coś ważnego mnie w pracy ominęło, a jednocześnie nie poświęciłem dla niej szczęścia prywatnego. I nigdy nie poświęcę”.

Jednocześnie Magiera podkreśla, że nie zawsze było tak różowo i zmiany podejścia do tematu musiał się po prostu nauczyć.

„Jako kawaler bardzo długo byłem typem samotnika, skoncentrowanym wyłącznie na piłce. Spędzałem w klubie 12-13 godzin dziennie. Przychodziłem do domu, otwierałem komputer i do 1-2 w nocy jeszcze różne rzeczy analizowałem. Wtedy wydawały mi się bardzo ważne i potrzebne, do zrobienia na „już”. Podobnie było na początku małżeństwa, gdy pełniłem funkcję asystenta. Z żoną widywaliśmy się głównie rano, kiedy wychodziła do pracy, która też bardzo mocno ją absorbowała. Wieczory oboje spędzaliśmy przed komputerami i w sumie nie rozmawialiśmy ze sobą. W pewnym momencie się ocknęliśmy. Uznaliśmy, że nie na tym polega życie, nie na tym polega szczęście. Zmieniłem się. Jako ojciec dwójki dzieci w wieku wczesnoszkolnym jestem zupełnie innym trenerem niż wcześniej. Stałem się spokojniejszy i bardziej opanowany, choć ktoś powie, że nigdy nie byłem szczególnie wybuchowy i emocjonalny. Wiem, że to, co najistotniejsze mam w domu”.

Niby banały, ale fajnie, że w skrajnie przepracowanym środowisku jest ktoś, kto jeszcze nie do końca zatracił się w robocie. Z takim podejściem i świeżą głową, może ponownie wnieść coś do Ekstraklasy.

Jaki klub obejmie Jacek Magiera?

Chociaż od informacji podanej przez PZPN nie minęły jeszcze dwie godziny, już szeroko spekuluje się o przyszłości Jacka Magiery. Nie ulega wątpliwości, że jego odejście z U-19 automatycznie czyni go jednym z najgorętszych nazwisk na trenerskiej karuzeli, tym bardziej po takiej deklaracji ze strony Zbigniewa Bońka.

Próżno jednak szukać na ten temat konkretów. Wspomina się o Lechu Poznań, jak i Śląsku Wrocław, gdzie posady trenerów są najbardziej zagrożone.

Póki co nie wiadomo też, jaki będzie następny ruch ze strony PZPN. Mimo, że reprezentacja młodzieżowa nie będzie rozgrywała spotkań w najbliższej przyszłości, ktoś musi przecież za nią odpowiadać.

Fot.Newspix

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Uncategorized
20.08.2021

Taśma miesiąca – trzynaście zdarzeń i 2,5 tysiąca w kieszeni

Dzisiaj w „Weszło Fuksem” polecamy wam spektakularne tasiemki. Trafić pięć zdarzeń na kuponie – cóż, to już jest satysfakcja. O jakichś mocnych treblach nawet nie mówimy, bo to klasyka weekendu. Ale trafić TRZYNAŚCIE (!) zdarzeń na kuponie… Ukłony po sam pas. Jak co tydzień zapraszamy was na przegląd najciekawszych trafionych kuponów w Fuksiarzu z zeszłego […]
20.08.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021
1 liga
17.10.2021

ŁKS cierpiał, ale dowiózł zwycięstwo z Arką

Arka była aktywniejsza. Arka była szybsza, bardziej pomysłowa w swoich atakach, bardziej drapieżna w pressingu. Wreszcie – Arka oddała dwa razy więcej strzałów od ŁKS-u. A jednak to łodzianie zgarnęli w dzisiejszym spotkaniu trzy punkty. Będzie wściekły na swoich podopiecznych Dariusz Marzec – taktycznie jego zespół wyglądał znacznie lepiej od ŁKS-u, lecz nie udało się […]
17.10.2021
Hiszpania
17.10.2021

Czy powrót Osasuny do europejskich pucharów jest możliwy?

Od początku tego sezonu piłkarze Osasuny skutecznie rywalizują rozgrywkach LaLiga. Obecnie zajmują piątą pozycję. Znajdują się w strefie europejskich pucharów, która przez lata była im obca. Czy na przestrzeni całego sezonu będą w stanie utrzymać się w czubie? W czym tkwi siła Osasuny? Kim są kluczowe postacie? Dlaczego może być ciężko? W europejskich pucharach nie […]
17.10.2021
Brama dnia
17.10.2021

Adriano z wolnego czy van Nistelrooy podcinką? | BRAMA DNIA

We wczorajszej „Bramie dnia” zatriumfował Stefano Fiore. A kogo dzisiaj wybierzecie? Zapraszamy na kolejny odcinek naszego cyklu, który współtworzymy wraz z partnerami z Gatigo. RUUD VAN NISTELROOY VS DEPORTIVO (17.10.2001) Ruud van Nistelrooy tylko dostawiał szufle do pustaka albo strzelał z główki? Nic z tych rzeczy. Holender był klasycznym przykładem lisa pola karnego, to fakt, […]
17.10.2021
Liczba komentarzy: 31
Subscribe
Powiadom o
guest
31 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Alberto Trąba
Alberto Trąba
7 miesięcy temu

Zwolniono Bartoszka, więc Korona Kielce i jej uzdolniona młodzież

pep pep
pep pep
7 miesięcy temu
Reply to  Alberto Trąba

Czyli Kaczmarek i Szelągowski….. (nawiasem mówiąc ich sprzedaż do polskiego klubu za ćwierć ceny to byl fatalny interes) .
A tak naprawdę to dostanie fuchy managera jak z managera skutkuje takim skłdem jak ten Cracovii. Wypchanego słabymi i nierokującymi cudzoziemacami

Zenek
Zenek
7 miesięcy temu

Kibice każdego klubu Elstraklapy modlą się – Aby nie do nas.

CM711
CM711
7 miesięcy temu
Reply to  Zenek

Prawda. Mam nadzieję, że Sztylka nie wpadnie na durny pomysł żeby zatrudnić tego typa co rozdaje i kseruje idiotyczne kołczingowe książki

gdagdssgaesgdastgdahfds
gdagdssgaesgdastgdahfds
7 miesięcy temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – Trafia kupony z kursami po 500, 1000 i skany ma na blogu! polecam bo sam gralem jego ostatni kupon i zarobilem ponad 15 tys.
Juz jest kolejny kupon z poteznym kursem dostepny!

sabas
sabas
7 miesięcy temu

Fart to czy szczęście szanowni??

Poznań miasto doznań
Poznań miasto doznań
7 miesięcy temu

Murphy to pala #1

Sqrwiel
Sqrwiel
7 miesięcy temu

ale ty jesteś żałosny

Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
7 miesięcy temu

jeb sie szmatko

L jak Looser
L jak Looser
7 miesięcy temu

Szeliga to pała jebana

Steve Rambo
Steve Rambo
7 miesięcy temu

Nie wiem który klub go zatrudni, ale chyba zacznę mu po tej decyzji kibicować, bo odsunięcie Magiery od pracy z reprezentacją to wręcz działalność patriotyczna.

AmberMozart
AmberMozart
7 miesięcy temu
Reply to  Steve Rambo

tylko tu dylemat: będziesz im kibicował, ale jak im za dobrze pójdzie, to Magiera trafi do kadry seniorskiej. Wiec moze lepiej by ci, co go zatrudnią, zjebali się z ligi?

tmek
tmek
7 miesięcy temu

zatrudnia go w slasku wroclaw z legia net

lol
lol
7 miesięcy temu

Śląsk Wrocław jak nic

sdfuhsf
sdfuhsf
7 miesięcy temu

To będzie jego ostatni klub na poziomie ekstraklapy.

lol
lol
7 miesięcy temu
Reply to  sdfuhsf

pozniej kadra seniorska 😉

sdfuhsf
sdfuhsf
7 miesięcy temu
Reply to  lol

Pozniej beda dyrektory i wklejanie swojej pro wizji nt. budowy klubu. To też będzie ostatni raz.

Ogórek Zdzisława
Ogórek Zdzisława
7 miesięcy temu

Dobry trener, ale wyników nie ma

Piotr
Piotr
7 miesięcy temu

Dajcie mu mądrale popracować. W Zagłębiu nie było źle, w Legii? Właśnie za mało mamy danych aby ocenić jego pracę w Legii, poza tym człowiek się uczy całe życie (wiem, że to powiedzenie nieco zdyskredytował niejaki Duda, ale mimo wszystko to mądre zdanie jest). Jak na trenera jest młody, za wcześnie, żeby go skreślać. To naprawdę pozytywny człowiek, wiem bo jestem w Częstochowy, więc poczekajcie z hejtem.

sdfuhsf
sdfuhsf
7 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Dlatego, że jest pozytywny będzie dobrym trenerem? Czy dlatego, że z Częstochowy?

Piotr
Piotr
7 miesięcy temu
Reply to  sdfuhsf

Nie, dlatego, że mogłem widzieć, że szanują go piłkarze, umie rozmawiać z ludźmi, potrafi bezinteresownie pomóc (spytaj Piotrka Noconia ze Skry Cz.) a jakim będzie trenerem to się okaże. Tylko tyle, albo aż tyle. Może nie będzie Górskim, ale na pewno tym młodym ludziom nie zaszkodzi, wręcz przeciwnie. Jak się nie sprawdzi może pracować z dziećmi, sport to nie tylko wyniki i bramki, ale także wychowywania młodych ludzi, ich kształtowanie. Śp. Zbigniew Dobosz, wychowawca Magiery, wypuścił w świat wielu piłkarzy (Brzęczek, Kołaczyk, Malinowski nie będę wyliczał poszukaj) ale jeszcze więcej dzięki niemu zostało wartościowymi ludźmi, którzy nie hejtują innych bezinteresownie tylko robią coś pozytywnego.

sdfuhsf
sdfuhsf
7 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Stary nie kumam tego wywodu i tego, do czego mnie w nim przekonujesz. Jak Magiera jest fajnym wychowawca, to niech prowadzi lekcje w lo z wychowania fizycznego. I tyle…

Michał od łychy
Michał od łychy
7 miesięcy temu
Reply to  sdfuhsf

Jeśli nie kumasz, to poćwicz czytanie ze zrozumieniem.

Grzesiek
Grzesiek
7 miesięcy temu
Reply to  Piotr

Trener ma mieć wyniki. Może i Magiera będzie dobrym trenerem, ale prezes czy właściciel klubu prędzej zdecyduje się na kogoś, kto jest sprawdzony. I to normalne podejście, bo prezes czy właściciel też jest rozliczany ze swojej pracy. Super, że Magiera jest pozytywnym człowiekiem i piłkarze go szanują, ale to tylko niewielka część jego pracy. Co to za argument, że nie zaszkodzi piłkarzom? Trener ma osiągać konkretne cele, tak jak każdy inny pracownik. Nie udało się? Trudno, na jego miejsce może przyjść następny. Takie jest życie i nie rozumiem dlaczego Magiera miałby być wyjątkiem.

Halinka
Halinka (@halinka)
7 miesięcy temu

Życzę mu dobrze, ale jako trenejro w Legii się nie sprawdził. Dopóki miał samograja, druzyna wygladała dobrze. W momencie gdy musiał wykazac sie jako trener…cóż, najpierw Astana a później Sheriff – wstyd jak z Vuko.
Trener kulturalny, oczytany, dobry wychowawca dla młodziezy i…. to wszystko.
Pozytywnie o nim świadczy, ze chce pracować, ale obawiam się, ze bedzie z nim jak np. z Rumakiem. Jeden, drugi klub – weryfikacja i zjazd do bazy.
Choć w wypadku tak sympatycznego człowieka, fajnie byłoby sie mylić.

OrtalionowyRycerz
OrtalionowyRycerz
7 miesięcy temu
Reply to  Halinka

Samograja? przypominam że on przychodził do klubu jako strażak, bo ten „samograj” za kadencji jego poprzednika dostawał od każdego w ciry.

Halinka
Halinka (@halinka)
7 miesięcy temu

Hmmm, to tylko nieśmiało przypomnę, że tak dostawała „wciry”, że drużyna awansowała do Ligi Mistrzów. ZANIM przyszedł pan Jacek,
Chcę następnej tak kiepskiej drużyny w Polsce, obojętnie skąd, z Krakowa, Gdańska, Częstochowy. Niech będa kiepscy, dostają tak „wciry” i zawansują do Ligi Mistrzów.

Halinka
Halinka (@halinka)
7 miesięcy temu

Vadis Odjidja-Ofoe, Radović, Guilherme, Pazdan, Thibault Moulin,to nie jest samograj…yhy…

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
7 miesięcy temu
Reply to  Halinka

Ofoe nigdy by nie przzyszedl gdyby nie Besnik Hasi takze ten tego

Jan pan
Jan pan
7 miesięcy temu

wiadomo ze Śląsk. ..Lech bierze po sezonie pana selekcjonera Jerzego Gorskiego ..on tam pasuje jak nikt inny ..pani Domagalik będzie rzecznikiem prasowym żeby kibice Kolejorza wiedzieli jak się do pana trenera zwracać

pep pep
pep pep
7 miesięcy temu

Selekcja Magiery na te MŚ to była selekcja na poziomie dna. Najgorsza w historii , nawet gorsza od tej Globisza na Kanadę.
Może jest/będzie dobrym trenerem ligowym, ale na selekcjonera czegokolwiek nie nadaje się absolutnie.

Uncategorized
17.10.2021

Kamiński: – Zrobiliśmy kolejny krok w walce o mistrzostwo

Jakub Kamiński, ubrany w okolicznościową koszulkę sławiącą jednobramkowe zwycięstwo nad Legią, na antenie Canal Plus Sport opisywał swoje emocje związane z triumfem w hicie Ekstraklasy. Tak wyglądała rozmowa, tak prezentowała się koszulka. Wygrana w Warszawie, powrót na pozycję lidera, kolejny przystanek na drodze do mistrzostwa? 🏆 W ekipie @LechPoznan humory dopisują, co dobrze oddaje też […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Skorża: – Udało nam się być sobą

Szczęśliwy Maciej Skorża podsumował wygraną Lecha z Legią w hicie Ekstraklasy. – Udało nam się być sobą. Nie ukrywam jednak, że liczyłem na ciut lepszą grę. To nie jest marudzenie, bo najważniejszy pozostaje wynik. Dużo nas to zwycięstwo kosztowało. Były fragmenty meczu, w których niepotrzebnie daliśmy Legii za dużo miejsca. Nie byliśmy cierpliwi w szukaniu […]
17.10.2021
Ekstraklasa
17.10.2021

Liga na szczycie będzie ciekawsza, ale już chyba bez Legii

Tym meczem Legia Warszawa miała udowodnić, że nic jej jeszcze w Ekstraklasie nie uciekło, że w niej również potrafi wykrzesać z siebie coś ekstra. Podejmując Lecha Poznań nie była obciążona zmęczeniem po bojach w Lidze Europy, mogła się w pełni skoncentrować wyłącznie na krajowym podwórku. I co? I nic, mistrz Polski doznał szóstej porażki w […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Krychowiak z golem w lidze rosyjskiej

Grzegorz Krychowiak strzelił gola w meczu 11. kolejki rosyjskiej ekstraklasy z Ufą. Reprezentant Polski, grający z opaską kapitana na ręce, wykorzystał rzut karny w 85. minucie meczu Krasnodaru z Ufą. Było to trafienie wyrównujące na 1:1. Krasnodar zajmuje szóste miejsce w lidze rosyjskiej. W tej chwili ma na koncie dwa gole i dwie asysty w […]
17.10.2021
Tenis
17.10.2021

Ons Jabeur tworzy historię. Patrzy na nią cały arabski świat

Już jutro Ons Jabeur stanie się pierwszą osobą z krajów arabskich – bez względu na płeć – która zadebiutuje w najlepszej „10” tenisowego rankingu w singlu. Dla Tunezyjki droga do tego osiągnięcia była naprawdę długa. Zwłaszcza, że pochodzi z kraju, w którym zawodowy tenis wcześniej niemal nie istniał. Dziś już istnieje, w dużej mierze za […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

LIGA MINUS: CZY LEGIA SPADNIE Z LIGI CZ. II

Liga Minus świeżutko po hicie Ekstraklasy? Bardzo proszę. W galowym składzie – Wojciech Kowalczyk, Mateusz Rokuszewski, Paweł Paczul i Jakub Białek – zapraszamy o godz. 20. 
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Lech prowadzi z Legią po golu Ishaka (wideo)

Nie można, nie można tak nonszalancko podchodzić do krycia Mikaela Ishaka we własnym polu karnym. Tym bardziej, jeśli do dośrodkowania ze stojącej piłki przymierza się Pedro Rebocho. A jednak, piłkarze Legii popełnili ten błąd i stracili bramkę.  Lech prowadzi w hicie Ekstraklasy. To był świetnie wykonany rzut wolny przez piłkarzy Macieja Skorży. Pedro Rebocho zawiesił, […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Dramatyczna sytuacja podczas meczu Newcastle-Tottenham

To jeden z tych momentów, kiedy piłka nożna schodzi na drugi plan. Mecz Newcastle z Tottenhamem musiał zostać przerwany, ponieważ pomocy medycznej potrzebował jeden z kibiców na jednej z trybun St. James' Park. Odtwarzamy całą sytuację za Guardianem.  41. minuta. Tottenham prowadzi 2:1 z Newcastle. Coś się dzieje. Sergio Reguilon zaczyna wskazywać na zebrany na […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Nieuznany piękny gol Jędrzejczyka

Ależ to byłby początek hitowego meczu tej kolejki Ekstraklasy między Lechem i Legią. Artur Jędrzejczyk załadował bardzo ładnego gola z woleja i już cieszył się z wyprowadzenia swojej drużyny na prowadzenie, ale wtedy szybko zagwizdał sędzia Tomasz Musiał, który dopatrzył się zagrania ręką stopera mistrza Polski.  Jak wyglądała ta sytuacja? Josue mocno dośrodkował z rzutu […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Obrazek dnia? Młodzieżowcy dający trzy punkty Cracovii

To była całkiem przyjemna przystawka przed daniem głównym, jakim jest mecz Lecha z Legią. Cracovia potrafiła zagrać fajnie w piłkę, aczkolwiek poprzeczka nie była dzisiaj zawieszona zbyt wysoko. Warta może i potrafiła kilka razy zmusić do wysiłku Hrosso, ale czy zasłużyła choćby na wywiezienie punktu? Skąd, nic z tych rzeczy. Najpierw „Pasy” kontrolowały mecz, a […]
17.10.2021
Bundesliga
17.10.2021

Bawarski walec rozjechał Bayer

Mecz na szczycie Bundesligi? Tak, właśnie w ten sposób należało zapowiadać starcie Bayeru Leverkusen z Bayernem Monachium. Problem w tym, że na murawie przyszło nam oglądać raczej potyczkę gołej dupy z batem niż konfrontację równorzędnych przeciwników z czuba ligowej tabeli. Koniec końców Bawarczycy wyjątkowo dotkliwie poobijali swoich przeciwników, a Robert Lewandowski dołożył dwa kolejne trafienia […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Bayern ze średnią 4,33 gola na mecz za czasów Nagelsmanna

Bayern potrafi być istnym walcem. Kiedy się rozpędza, kiedy przyspiesza, kiedy wchodzi w swój rytm, lepiej nie podchodzić, lepiej nie prowokować. Dobitnie pokazuje to początek kadencji Juliana Nagelsmanna i fakt, że gigant z Bawarii potrzebował zaledwie dwunastu spotkań pod wodzą nowego szkoleniowca, żeby przekroczyć barierę pięćdziesięciu strzelonych bramek. Coś niesamowitego.  Jak rozstrzeliwał się Bayern? 1:1 […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Pierwsze gole Polaków dla Cracovii w tym sezonie

Cracovia wygrała z Wartą. Czy to nas dziwi? No niespecjalnie, bo sześć poprzednich ligowych spotkań Pasy nie przegrały, więc jest ciągłość, jest trwałość dobrej serii. Dziwi i szokuje, oczywiście pozytywnie, nas coś zupełnie innego. Ano to, że gole dla ekipy Michała Probierza strzelali Polacy. Pierwszy raz w tym sezonie.  Rzut oka na dotychczasowe mecze Cracovii […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Atalanta obserwuje Kamińskiego

Jakub Kamiński doskonale wszedł w nowy sezon Ekstraklasy. W dotychczasowych dziesięciu ligowych występach zgromadził ładny bilans: cztery gole, trzy asysty, jedno kluczowe podanie. Na razie skupia się na prowadzeniu Lecha w stronę mistrzostwa na stulecie klubu, ale gdzieś na horyzoncie jawi mu się perspektywa zagranicznego transferu. Na hitowym meczu z Legią obserwować go będą m.in […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Runjaić: – Musimy zmierzyć się z porażką

Pogoń Szczecin przegrała 0:1 z Wisłą Płock. Na pomeczowej konferencji prasowej przegrane spotkanie ocenił Kosta Runajić.  – Mecz można ocenić krótko. W pierwszej połowie kontrolowaliśmy mecz, ale tak naprawdę nie mieliśmy nad nim kontroli. Wisła Płock ustawiła się nisko, my za mało się poruszaliśmy bez piłki, za mało kreowaliśmy sytuacji ofensywnych. Dlatego pierwsza połowa zakończyła […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Wróciła maszyna. Lewandowski daje prowadzenie Bayernowi Monachium

Błyskawicznie wziął się do roboty Bayern Monachium. Bawarczycy mierzą się dziś z Bayerem Leverkusen, wcale nie są murowanymi faworytami, ale po takim początku sytuacja zmieniła się na ich korzyść.  Już w czwartej minucie do siatki trafił Robert Lewandowski. Polak miał za sobą gorsze tygodnie, słabo wypadł na zgrupowaniu reprezentacji Polski, ale wygląda na to, że […]
17.10.2021
Suche Info
17.10.2021

Kłopoty klubu Bereszyńskiego. Przegrali trzy z czterech ostatnich spotkań

Bartosz Bereszyński nie zaliczy tego popołudnia do udanych. Jego Sampdoria przegrała kolejny mecz i niebezpiecznie blisko zbliżyła się do strefy spadkowej Serie A.  Dzisiejszy mecz, przynajmniej w teorii, był idealną okazją do przełamania. Rywalem Sampdorii było Cagliari, czyli wówczas najgorsza ekipa włoskiej ekstraklasy, która po siedmiu kolejkach miała na koncie trzy punkty. Jak się jednak […]
17.10.2021
Weszło
17.10.2021

Płock? Jednak gorący teren

Wisła Płock przerżnęła w tym sezonie sześć meczów ligowych poza swoim stadionem, w dodatku wyleciała z Pucharu Polski, gdy trzeba było jechać do Kielc na konfrontację z Koroną. Za to na własnym placu budowy Nafciarze punktują tak, jakby chodziła im po głowie gra o puchary, bowiem na razie tylko Lech nastukał więcej punktów przy Bułgarskiej, […]
17.10.2021