post
Avatar

Opublikowane 08.03.2021 09:40 przez

redakcja

Konia z rzędem temu, kto zgadłby, że Mateusz Kuzimski będzie jednym z najbardziej wpływowych napastników Ekstraklasy sezonu 20/21. Tak, najbardziej wpływowych: topowa dziesiątka klasyfikacji kanadyjskiej ESA, 50% udziału przy bramkach Warty Poznań. Gracz idealnie skrojony pod wymagania Zielonych, na ten moment gracz, którego niektórzy w tej lidze mogliby pozazdrościć.

Kuzimski oddał jak do tej pory 28 strzałów, które zamienił na 6 bramek (wszelkie dane z artykułu za portalem EkstraStats). Dla porównania:

  • Vladislavs Gutkovskis 32 strzały, 5 bramek (stan do 19 kolejki)
  • Erik Exposito, 33 strzały, 5 bramek
  • Felicio Brown Forbes, 37 strzałów, 6 bramek
  • Mikael Ishak, 43 strzały, 7 bramek
  • Ivi Lopez, 54 strzały, 6 bramek.

Ten ostatni przykład jest dość dojmujący. Ivi Lopez gra w dużo lepszej drużynie. Wykonuje rzuty wolne i robi to dobrze, ale to nie jest Petteri Forsell, którego należałoby po rzucie wolnym zdjąć z boiska. Nie, to gość, który umie w piłkę nożną. I tenże Ivi Lopez, może nie grając aż na dziewiątce, ale wciąż operując bardzo blisko pola karnego, obciążony głównie ofensywą, z prawie dwukrotnie większej liczby strzałów wycisnął tyle samo.

Oczywiście nie uprawiajmy demagogii: Lopez strzela z dystansu, bo umie, więc tych prób jest więcej choćby z tego powodu. Wciąż jednak, swoje to mówi o Kuzimskim.

Ciekawe natomiast, że Ivi Lopez, choć ma w obowiązkach klejenie gry Rakowa, wciąż bezpośrednio nie wypracował żadnej asysty w lidze. Do sześciu bramek dorzuca jedno kluczowe podanie. Napastnik Warty tymczasem do sześciu goli dorzuca trzy podania zamienione przez kolegów na bramkę. I czasem faktycznie takie, że nic, tylko nogę dołożyć, by wspomnieć gola Rybickiego z Lechią, gdzie Kuzimski zrobił tak na oko z 80% tej bramki.

Lepszy od Kuzimskiego w efektywności, a więc liczby strzałów zamienionych na bramki, jest Biliński. Gracz Podbeskidzia ma w tym momencie 24 strzały, 8 bramek. Dlaczego tak się dzieje – widzieliśmy choćby z Lechią. Wszyscy wiedzieli, że Biliński będzie strzelał, uderzał zza pola karnego, a i tak trafił. A przecież Biliński uchodził raczej za gościa od kończenia akcji, tymczasem tutaj trafienie zza szesnastki, na które wciąż poluje choćby Ramirez, gracz obdarzony silnym uderzeniem, ale który w tym sezonie próbował takiego uderzenia już 32 razy. Według EkstraStats, Biliński spróbował z Lechią takiego uderzenia dopiero piąty raz w sezonie – podobną liczbę uderzeń zza szesnastki mają tacy gracze jak Hostikka czy Sierpina.

To po prostu sezon konia w wykonaniu Bilińskiego. Wychodzi mu może nie wszystko, ale bardzo wiele. Inna sprawa, że Biliński nie ma żadnej asysty. No ale w taktyce Podbeskidzia posiadać ich nie musi.

Wydaje się, że obaj beniaminkowie mają napastników skrojonych na swoje potrzeby. Biliński jest topowym finisherem rozgrywek, bo też Podbeskidzie potrafi zaatakować i potrzebuje kogoś, kto te akcje będzie kończył. Natomiast w Warcie potrzebny jest ktoś wszechstronny, kto rzucony nawet samotnie na połowę rywala będzie potrafił piłkę przytrzymać, będzie potrafił ją mądrze komuś zgrać. Powalczy o nią, pogra tyłem do bramki, ale też będzie potrafił ją zgrać.

Wymowne: procentowy udział Kuzimskiego w bramkach Warty to 50%. Taki sam jak Łukasza Trałki. Wyższy współczynnik od tej dwójki mają w lidze tylko:

  • Mateusz Szwoch (Wisła Płock) 52.2%
  • Jesus Jimenez (Górnik Zabrze) 56.6%
  • Jesus Imaz (Jagiellonia) 57.7%
  • Maciej Domański (Stal Mielec) 72.2% (licząc bez dwóch meczów z minionego tygodnia)

To, że jest napastnik na miarę potrzeb, w dużym stopniu odróżnia tych dwóch beniaminków od Stali Mielec. Oczywiście Podbeskidzie wciąż ma tylko nieznaczną przewagę nad Stalą, możliwą do zweryfikowania w najbliższy poniedziałek. Niemniej pamiętamy jeszcze, jak Podbeskidzie i Warta po czterech kolejkach przewodziły wiosennej tabeli Ekstraklasy.

Stal sprowadziła Kolewa i to jest ruch we właściwą stronę, bo Kolew choćby z Piastem pokazał swoją przydatność. Bramka po pewnym wykończeniu, nie jakimś farfoclu. Do tego powinien mieć też asystę do Maka. Innymi słowy – były spore wątpliwości do Kolewa, ale na razie daje radę.

Kolew się sprawdza, ale pytanie: czy jest tak dobrze dobranym napastnikiem, jakimi na potrzeby Warty i Podbeskidzia są – odpowiednio – Kuzimski i Biliński? Naszym zdaniem, patrząc na ostatnie mecze Stali, która przecież nie gra źle w piłkę, potrafi sobie stwarzać dużo sytuacji grając z rywalami w formie (Lechia, Piast), idealny na jej potrzeby byłby Biliński. Liczba marnowanych przez Stal okazji jasno to wskazuje. Kolew jest OK, ale nie rozwiązuje problemów ze skutecznością, bo też łatwo możemy sobie wyobrazić go grającego w parze z kimś, kto jest specjalistą od kończenia akcji.

Przypomniała nam się nawet w kontekście Stali wypowiedzi Andrei Prokicia z początku sezonu. Pozwólcie, że zacytujemy:

“A wiesz, że Dariusz Skrzypczak w ostatnich Weszłopolskich powiedział, że Stal jeszcze będzie szukać napastnika?

Wiem. W tej chwili mamy pięciu, którzy mogliby zagrać na dziewiątce. Nie wiem czemu szukają dalej. Zwłaszcza, że ściągnęli Kubę Wróbla. No ale widać taki jest plan w sztabie”.

No cóż, to tacy napastnicy jak Zjawiński, który trafił raz, a poza tym na razie zasłynął z wywalczenia karnych na Legii. To Wróbel, który nie wiadomo dlaczego trafił do Stali. To Tomczyk, który trafił raz, a poza tym seryjnie marnował sytuacje, to pudłujący Jankowski. Dopiero Kolew coś dał, i być może Kolew w takiej formie będący w zespole jesienią przełożyłby się na więcej punktów.

Tak czy siak, to nie zmartwienia Warty Poznań.

Kuzimski to oczywiście jedna z fajniejszych historii w tym sezonie, bo chłopak, który był już nigdzie, na totalnym marginesie piłki, a jednak odpalił. Ale rzecz w tym, że lubimy takie historie przepompować. Zachwycić się ich romantycznością. Natomiast ona nie przykrywa w żaden sposób tego, co Kuzimski realnie daje drużynie, będąc kluczową postacią Warty Poznań. Zastanawiamy się, czy gdyby taki Kuzimski był w Stali, a nie w Warcie, to czy Warta nie miałaby takich problemów jak Stal: czyli w sumie chwalona, niezłe mecze, walka, ale ostatecznie często bez punktów i ścisły dół tabeli.

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 08.03.2021 09:40 przez

redakcja

Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

PKO Bank Polski zostanie przy Ekstraklasie? Duże zyski marketingowe

– Wartość umowy jest poufna, ale biorąc pod uwagę wypracowane efekty, inwestycja banku w ligę zwróciła się wielokrotnie. Jesteśmy w trakcie negocjacji, chcemy kontynuować współpracę – mówi w „Pulsie Biznesu” Marcin Mikucki, dyrektor departamentu komunikacji, marketingu i sprzedaży Ekstraklasy, o kontrakcie ligi z PKO Bankiem Polskim. Wysoce prawdopodobne jest więc, że mocny partner zostanie z […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

“Pan Przesmycki nie wykorzystał swojej szansy, by siedzieć cicho”

Jarosław Rynkiewicz, były sędzia piłkarski, w poprzednim tygodniu wygrał proces sądowy ze Zbigniewem Przesmyckim. Wymiar sprawiedliwości uznał, że wszystko to, co powiedział w wywiadzie dla “WP Sportowe Fakty” było prawdą. Skrytykował wówczas system oceniania sędziów w Polsce, a także otwarcie przyznał, że w wyniku praktyk stosowanych przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN był zmuszony zrezygnować z […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

PKO Bank Polski zostanie przy Ekstraklasie? Duże zyski marketingowe

– Wartość umowy jest poufna, ale biorąc pod uwagę wypracowane efekty, inwestycja banku w ligę zwróciła się wielokrotnie. Jesteśmy w trakcie negocjacji, chcemy kontynuować współpracę – mówi w „Pulsie Biznesu” Marcin Mikucki, dyrektor departamentu komunikacji, marketingu i sprzedaży Ekstraklasy, o kontrakcie ligi z PKO Bankiem Polskim. Wysoce prawdopodobne jest więc, że mocny partner zostanie z […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Stanowisko: Organizacyjnie Stal Mielec

– Któż z nas nie zna piłkarskiego powiedzonka „organizacyjnie Stal Mielec”? Trzeba przyznać, że szkoda byłoby, gdyby nagle Stal Mielec stałaby się najlepiej zarządzanym klubem w Polsce, bo wówczas to powiedzonko stałoby się bez sensu. A tradycja to rzecz święta i szanować ją trzeba. Na szczęście Stal Mielec doskonale odgrywa swoją historyczną rolę – mówi […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

PowerPlay. Górnik Łęczna w fotelu lidera? A dlaczego nie?

Cztery na pięć! Taki wynik w PowerPlayu nie zdarza się często, bo też zazwyczaj polujemy na okazje z wyższymi kursami. Trochę nas zabolało przełożenie meczu Radomiaka, bo coś czujemy, że była okazja zagrać “na piątkę”. W tym tygodniu? Celem jest przynajmniej utrzymanie dobrej formy sprzed siedmiu dni. Co przygotowaliśmy w naszym cyklu? Sprawdźcie sami. Jeśli […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Czarne chmury nad Herthą. Kwarantanna w środku walki o spadek

Dwa tygodnie domowej kwarantanny. Czyli dwa tygodnie bez porządnego treningu, nie licząc pompek w salonie i hantli w garażu. Po powrocie z kwarantanny sześć meczów w dwadzieścia dni. A wszystko w środku walki o utrzymanie. Niewesoło zrobiło się w Hercie Berlin po kolejnym wykryciu zarażenia koronawirusem w szatni. Sanepid nie obawiał się wprowadzenia rygorystycznych obostrzeń. […]
16.04.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Koniu
Koniu
1 miesiąc temu

Już kij z tym, że znów dajecie jednostronną zapowiedź, ale to chyba nie jest taki problem, żeby dać w tytule artykułu dopisek Warta – Wisła P. czy coś, żeby człowiek nie musiał klikać losowo po artykułach szukając zapowiedzi swojego meczu.

Mk72
Mk72
1 miesiąc temu
Reply to  Koniu

Właśnie. Skąd Weszło mogło wiedzieć PRZED meczem, że będzie jednostronny. Że Warta będzie grała – a Wisła robiła za tło..?

Wiślak
Wiślak
1 miesiąc temu

Wspaniała recenzja meczu. Szczególnie o Wiśle Płock dużo ciekawych informacji..

nippon
nippon
1 miesiąc temu
Reply to  Wiślak

Przciez jest wzmianka o Podbeskidziu. Przeciez Bielsko Biala lezy bardzo blisko rzeki WIsla. Nawiazanie do Wisly Plock jest oczywiste.

Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Yaya Toure chce przeprosić Guardiolę za oskarżenia o rasizm

Przed laty Yaya Toure i Pep Guardiola nie mieli ze sobą po drodze w Manchesterze City. W końcu rozgoryczony reprezentant Wybrzeża Kości Słoniowej opuścił Etihad Stadium, a później sugerował w wywiadach, że szkoleniowiec “nie przepada za piłkarzami z Afryki”. Dziś na łamach Daily Mail były pomocnik The Citizens przyznał między wierszami, że nie był to […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Kolejna porażka klubu Jóźwiaka i Bielika

Fatalnie spisuje się ekipa Derby County w tym sezonie Championship. Tym razem “Barany” przegrały na wyjeździe 1:2 z Blackburn i są coraz bliżej ponownego osunięcia się do strefy spadkowej. Podopieczni Wayne’a Rooneya zaczęli starcie z Blackburn nieźle, bo prowadzili po 22 minutach gry, ale ostatecznie skończyli na tarczy. Kamil Jóźwiak znalazł się w wyjściowej jedenastce, […]
16.04.2021
Weszło FM
16.04.2021

Sobota w Weszło FM: Lumpowanie, Ekstraklasa i finał Copa del Rey

Na sobotę w radiu Weszło FM zaplanowaliśmy dla Was mnóstwo atrakcji – na czele z programem „Stan Futbolu” oraz relacjami z meczów Ekstraklasy oraz finału Pucharu Króla. Szczegóły znajdziecie poniżej: 9:00 – 11:15 – „Dwójka bez Sternika” – w sobotnim poranku powitają Was Monika Wądołowska i Jakub Białek. Biorąc pod uwagę skład programu, jest szansa […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Szczęsny do PSG, Paredes do Juve?

Mnożą się pogłoski o możliwych przenosinach Gianluigiego Donnarummy do Juventusu. A to oznacza, że w dominie transferowych spekulacji poruszone zostało także nazwisko Wojciecha Szczęsnego. Donnarumma miałby otrzymać od władz “Starej Damy” bajońskie wynagrodzenie, długą umowę i – co za tym idzie – niekwestionowany status bramkarza numer jeden w klubie. Szczęsny, który w ostatnim czasie popełnił […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Powtarzalność Pogoni. Podbeskidzie bez szans na grę w piłkę

W drugim kolejnym meczu Pogoń nie dała rywalowi żadnych szans. Wisła Płock nie oddała celnego strzału przeciwko Portowcom, Podbeskidzie z jakąkolwiek groźną sytuacją czekało do doliczonego czasu gry. Niby w obu meczach byli faworytami, ale każdy, kto śledzi tę ligę wie, ile razy łatka faworyta była tylko przyczynkiem do lania faworyta. Podbeskidzie? Cóż, wciąż ich […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

Zmieniają się nazwiska, trenerzy, styl gry, a ŁKS dalej wygrywa mecze rywalom

Ach, starcie dwóch ekstraklasowców z ubiegłego sezonu dało nam nieprawdopodobną frajdę – cofnęliśmy się do czasów, gdy trybuny były pełne, spadały trzy drużyny, a ŁKS strzelał gole dla swoich rywali. Dziś Łódzki Klub Sportowy ugościł Arkę Gdynia i ugościł naprawdę po królewsku – zdobywając dla swoich przeciwników dwa urocze gole.  Jak to możliwe? Ano tak, […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Mamrot po porażce z Arką: – Zawodnicy muszą uwierzyć w siebie

ŁKS Łódź przegrał u siebie 1:2 z Arką Gdynia w meczu na szczycie 1. ligi. Smutku po końcowym gwizdku nie ukrywał Ireneusz Mamrot – obecnie trener łodzian, a do niedawna gdynian. – Na początku drugiej połowy Arka przejęła inicjatywę. Trudno to skomentować, bo wiemy w jakich okolicznościach straciliśmy gole. Przegraliśmy ważne spotkanie – narzekał Mamrot. […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Ramos jednak nie zakończy kariery w Realu?

Coraz więcej wskazuje na to, że sezon 2020/21 będzie ostatnim dla Sergio Ramosa w barwach Realu Madryt. Dziennikarze Cadena SER donoszą, że hiszpański stoper nie podpisze nowej umowy z “Królewskimi”. Ramos nie jest może wychowankiem Realu, ale niewątpliwie zapracował na status legendy madryckiego klubu. Ma obecnie na koncie 670 meczów w ekipie Los Blancos na […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Jorge Felix przełamał się w Turcji [WIDEO]

Jorge Felix w Ekstraklasie wymiatał – w sezonie 2019/20 zdobył aż 16 bramek w Ekstraklasie, dorzucając też do tego kilka asyst. Po przeprowadzce do tureckiego Sivassporu idzie mu odrobinkę gorzej. Dzisiaj Hiszpan zanotował… premierowe trafienie w tureckiej lidze. Trafienie, dodajmy, dość istotne. Sivasspor przegrywał na wyjeździe 0:2 z Genclerbirligi, jednym z najgorszych zespołów w ligowej […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Symulka czy potknięcie piłkarza Pogoni? [WIDEO]

Kamery obserwujące boisko ze wszystkich stron. Do tego sędziowie przyglądający się powtórkom spornych sytuacji na VARze. A jednak niektórym piłkarzom przychodzi jeszcze od czasu do czasu do głowy, by wymuszać jedenastki absurdalnymi, teatralnymi upadkami. Pytanie – czy zachowanie Adriana Benedyczaka można podciągnąć pod kategorię padolino? Zobaczcie sami: źródło: Canal+Sport HD Zawodnik “Portowców” za swoje zachowanie […]
16.04.2021
Uncategorized
16.04.2021

Egzamin Dojrzałości: Szczęście czy fart? Bergier i Łyszczarz podbiją quiz?

Czy dostali już od Jacka Magiery swój egzemplarz książki Szczęście czy Fart? Czy znają życiorys Janusza Wójcik? W kolejnym odcinku Egzaminu Dojrzałości, w którym testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Sebastian Bergier i Adrian Łyszczarz ze Śląska Wrocław. Zapraszamy wraz z PKO Bankiem Polskim.   
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Probierz: – Jestem doświadczony i potrafię zachować spokój

Przed meczem z Legią Warszawa szkoleniowiec Cracovii, Michał Probierz, podkreślał znaczenie swojego doświadczenia w procesie wyprowadzania “Pasów” z kryzysu. – Jesteśmy rozczarowani, bo wszyscy bardzo liczyli na Puchar Polski. Ponoszę pełną odpowiedzialność za to, co robię i za to, gdzie dziś się znajdujemy. Jestem na tyle doświadczony, że potrafię zachować spokój i mimo problemów przetrwać […]
16.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

PKO Bank Polski zostanie przy Ekstraklasie? Duże zyski marketingowe

– Wartość umowy jest poufna, ale biorąc pod uwagę wypracowane efekty, inwestycja banku w ligę zwróciła się wielokrotnie. Jesteśmy w trakcie negocjacji, chcemy kontynuować współpracę – mówi w „Pulsie Biznesu” Marcin Mikucki, dyrektor departamentu komunikacji, marketingu i sprzedaży Ekstraklasy, o kontrakcie ligi z PKO Bankiem Polskim. Wysoce prawdopodobne jest więc, że mocny partner zostanie z […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Mandżukić zrzeka się marcowej wypłaty w Milanie

Przygoda Mario Mandżukicia z Milanem jest – bardzo, ale to bardzo delikatnie rzecz ujmując – nieudana. Chorwat trafił do Mediolanu w kiepściutkiej formie, ciągle dręczą go kontuzje mięśniowe i w sumie rozegrał w Serie A niespełna 80 minut. Teraz jednak pokazał klasę. Postanowił zrezygnować z marcowych zarobków. W marcu wicemistrz świata z 2018 roku nie […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Polki spadają w rankingu FIFA

W najnowszej odsłonie rankingu FIFA polska drużyna narodowa kobiet spadła na 30. pozycję (ze 167). To dokładnie o jedno miejsce gorszy wynik niż poprzednio. Polki w 2021 roku rozegrały jak dotąd dwa oficjalne mecze i oba przegrały. W lutym z Hiszpankami w ramach eliminacji do mistrzostw Europy (0:3), a przed kilkoma dniami towarzysko z Szwedkami […]
16.04.2021
Suche Info
16.04.2021

Pogba: – Solskjaer i Mourinho? Ole nigdy nie staje przeciwko swoim piłkarzom

Paul Pogba w telewizji Sky Sports po raz pierwszy otwarcie opowiedział o swoich burzliwych relacjach z Jose Mourinho. Trochę się portugalskiemu managerowi oberwało, choć chyba najbardziej zadowolony z przebiegu tej rozmowy będzie… Ole Gunnar Solskjaer. Nie jest tajemniczą, że Pogba i Mourinho za sobą nie przepadają, choć początkowo ich relacje układały się znakomicie, a Portugalczyk […]
16.04.2021
Weszło
16.04.2021

“Pan Przesmycki nie wykorzystał swojej szansy, by siedzieć cicho”

Jarosław Rynkiewicz, były sędzia piłkarski, w poprzednim tygodniu wygrał proces sądowy ze Zbigniewem Przesmyckim. Wymiar sprawiedliwości uznał, że wszystko to, co powiedział w wywiadzie dla “WP Sportowe Fakty” było prawdą. Skrytykował wówczas system oceniania sędziów w Polsce, a także otwarcie przyznał, że w wyniku praktyk stosowanych przez przewodniczącego Kolegium Sędziów PZPN był zmuszony zrezygnować z […]
16.04.2021