post
Przemysław Michalak

Opublikowane 27.02.2021 07:45 przez

Przemysław Michalak

Bruk-Bet Termalica Nieciecza, którego Piotr Wlazło jest kapitanem, przystępuje do wiosny w I lidze jako murowany kandydat do awansu. Jeżeli masz 10 punktów przewagi nad resztą stawki, nie może być inaczej, każde miejsce poniżej drugiego będzie porażką. Z 31-letnim pomocnikiem – a w zasadzie od niedawna środkowym obrońcą – rozmawiamy o przemianie zespołu “Słoników” po rozczarowaniu w zeszłym sezonie, jego nowej pozycji na boisku, niesłusznym postrzeganiu stylu gry Termaliki, niespełnieniu w Ekstraklasie i meczu, z którym już chyba zawsze będzie kojarzony. Zapraszamy.

Większość pierwszoligowców asekuruje się w temacie awansu, wy nie możecie.

Nie patrzymy w tych kategoriach. Mamy dość dużą przewagę, nie da się ukryć, aczkolwiek głowami jeszcze nie jesteśmy w Ekstraklasie. Nadal dużo pracy przed nami. Awans jest naszym celem, ale to na pewno nie będzie spacerek.

Ponieważ?

Ponieważ liga jest dość mocna. Dużo zespołów chce nas dogonić i awansować. Widzimy, jaki jest ścisk za nami, ŁKS już w pierwszym meczu potknął się z GKS-em Tychy.

Ostatnio prezes tyszan Leszek Bartnicki przyznał, że tak silnej I ligi nie pamięta, a od wielu lat uważnie ją śledzi.

Też mam porównanie, bo kilka sezonów temu grałem na tym szczeblu z Wisłą Płock i mówiąc szczerze, wszystko w I lidze poszło do przodu. Mam na myśli i poziom sportowy, i pieniądze, i całą otoczkę wokół rozgrywek. Parę lat temu na zgrupowanie do ciepłych krajów mogły pojechać 2-3 zespoły. Dziś, pomijając oczywiście obecną sytuację z koronawirusem, praktycznie mogłaby sobie na to pozwolić cała liga. Sportowo też wygląda to lepiej, jest naprawdę fajnie.

KURS 2.10 W TOTALBET NA WYJAZDOWĄ WYGRANĄ TERMALIKI Z ZAGŁĘBIEM SOSNOWIEC

Zdaje się, że sprzyja wam terminarz. Pierwsze cztery mecze rozgrywacie z rywalami z dolnej części tabeli, więc możecie sobie jeszcze bardziej utorować drogę do awansu przed finiszem.

Spokojnie. Trener Mariusz Lewandowski ciągle nas uczula, żebyśmy nie patrzyli za bardzo do przodu i myślami nie wybiegali na zapas do tego, co może być za cztery czy pięć kolejek. Poprzedni sezon, jeszcze z Piotrem Mandryszem, też zaczęliśmy bardzo dobrze, bo od trzech zwycięstw. Później wszystko trochę się pokićkało i gdzieś to w pamięci pozostało, dlatego teraz nie podniecaliśmy się zbytnio udanym początkiem. Liczy się tylko tu i teraz, a teraz gramy z Zagłębiem Sosnowiec, które ma swoje cele i niczego nam nie podaruje. Początek rundy to zawsze pewna niewiadoma. Musimy wyjść na boisko skoncentrowani jak na jakiś finał i tak tydzień w tydzień.

Świetna postawa jesienią była po części pokłosiem złości po przegranym barażu z Wartą Poznań?

Na pewno miało to jakieś znaczenie. Najważniejsza była jednak zmiana całego stylu gry zespołu przez trenera Lewandowskiego. Szybko połapaliśmy się w nowej taktyce, każdy wie, co ma robić. Świetnie to wygląda na boisku, przeciwnikom ciężko się połapać w nowej taktyce. Rękę trenera bardzo wyraźnie widać w naszej grze.

Na czym polegają te zmiany?

Nie chciałbym się zagłębiać w szczegóły, żeby nie ułatwiać innym zadania, ale w skrócie można powiedzieć, że chodzi o granie piłką i kontrolę gry od pierwszego gwizdka.

Jesienią Termalica miała opinię drużyny grającej dość wyrachowany, pragmatyczny futbol. Zasłużenie?

Nie do końca bym się zgodził, bo nam nie chodzi o to, żeby głównie się bronić i oddawać pole gry rywalowi, licząc na jakąś kontrę. W większości meczów bazujemy na wysokim, agresywnym pressingu, a z piłką przy nodze jesteśmy mocni. Oczywiście jednocześnie chcemy zagrać na zero z tyłu i bardzo często to się udaje. Jakoś tak się u nas utarło, że jak ktoś traci mało goli i jednocześnie nie wygrywa po 5:0, to z założenia musi grać defensywnie. A my przecież mamy mocno ofensywne nastawienie i liczby też to pokazują. Tylko dwie drużyny w I lidze zdobyły więcej bramek od nas.

Zimą zbyt wielu nowych kolegów do przybijania piątki w szatni pan nie zastał. Okno transferowe w Termalice było raczej spokojne.

Trener od początku mówił, że potrzebujemy 2-3 transferów do wzmocnienia rywalizacji i tak też to wyglądało. Skoro w pierwszej rundzie tak dobrze nam szło, nie było sensu wprowadzać większych zmian kadrowych. Ci, którzy przyszli, dobrze się zapowiadają i wierzę, że już teraz nam pomogą.

Wracając do poprzedniego sezonu – wyciągnęliście jakieś generalne wnioski po tamtym niepowodzeniu?

Tak, co widać właśnie po zmianie naszego stylu gry, który jest tak skuteczny. Na samym początku była duża złość, czuliśmy, że mogliśmy zrobić więcej. Najważniejsze, że szybko się pozbieraliśmy i jesteśmy na dobrej drodze, żeby tym razem zrealizować założony cel.

Do tego sezonu przystępowaliście z nastawieniem, że teraz już Ekstraklasa nie ma prawa wymknąć wam się z rąk?

Na pewno takie były założenia jeśli chodzi o szefostwo klubu i sztab szkoleniowy. Każdy wiedział, o co gramy i co chcemy osiągnąć na koniec sezonu. Poprzednim razem nam się nie udało, choć wiele nie brakowało, więc teraz podejście na starcie faktycznie było dość mocne i zdecydowane. Bardzo chcemy awansować, bo wiemy, na co ten zespół stać, jakich mamy ludzi, jak dobrze klub funkcjonuje na każdym szczeblu. Termalica pod każdym względem dobrze wygląda. Nic, tylko wejść do Ekstraklasy.

TERMALICA TYM RAZEM NIE ZACHOWA CZYSTEGO KONTA? KURS 2.42 W TOTALBET

Kończył pan rundę jesienną jako stoper. To był zaskakujący ruch trenera?

Nie do końca. Rok temu zimą podczas obozu w Turcji Mariusz Lewandowski sprawdzał mnie w kilku wariantach, w tym jako środkowego obrońcę. Powiedział mi wtedy, że będę alternatywą na tę pozycję, gdyby coś się działo w drużynie. Nie wiem, czy teraz pana zaskoczę, ale prawdopodobnie w tej roli pozostanę już do końca sezonu.

Cieszy pana ta perspektywa czy niekoniecznie?

Cieszę się z każdej minuty spędzonej na boisku. Mogę obstawić każdą pozycję w środku pola i środek obrony też. Nawet na bramce mógłbym stać, byle tylko grać.

Ciągle się pan uczy pozycji stopera?

Tak, to nadal dla mnie coś nowego i szczerze mówiąc, trochę się tej pozycji obawiam. Aczkolwiek swoje lata już mam, jestem doświadczonym zawodnikiem i wierzę, że podołam wyzwaniu.

Samemu by pan wpadł, że mógłby być środkowym obrońcą?

Wpadłbym. Nieraz coś mi z tyłu głowy świtało, że mógłbym grać na tej pozycji i sądzę, że coraz lepiej mi idzie. Co nie zmienia faktu, że gdybym dostał możliwość wyboru, to wolałbym zostać w środku pola. Tam grałem całe życie i tam czuję się jak ryba w wodzie. Ale cóż, taka jest wizja trenera, więc wchodzę w to.

Trener daje do zrozumienia, że nadal mówimy o opcji tymczasowej, do końca sezonu?

Powiedział, że w przyszłości to już może być moja docelowa pozycja. Nie ukrywam, że w tych jesiennych meczach jako stoper dobrze się czułem i dawałem radę, więc kto wie. Wyjdzie w praniu, niczego nie przesądzam. Ta runda określi, czy to na pewno mój kierunek i czy warto iść w tę stronę na sto procent. Jeżeli coś będzie nie tak, możliwe, że wrócę do drugiej linii.

Przed Termaliką grał pan kiedyś jako stoper? Ma pan przypisany w tym kontekście jeden mecz w Wiśle Płock.

A tak, pamiętam. To był mecz ze Śląskiem Wrocław w sezonie 2016/17. Nagromadziło się sporo kontuzji i kartek, dlatego Marcin Kaczmarek wystawił mnie w obronie.

Przegraliście 0:3, więc mógł pan zwątpić, czy to właściwa pozycja.

(śmiech). Chodziło o ostatnie spotkanie w sezonie, mieliśmy pewne utrzymanie i głowami chyba byliśmy już na urlopach.

Tkwi w panu przeświadczenie, że ma jeszcze sporo do udowodnienia w Ekstraklasie?

Przyznam szczerze, że schodząc z Ekstraklasy i zamieniając Jagiellonię na Termalikę, biłem się z myślami. Trudno było mi się pogodzić z tym, że tak szybko wracam poziom niżej. Jestem ambitnym zawodnikiem, mocno wierzę w swoje umiejętności i tak – myślę, że mam jeszcze dużo do udowodnienia na najwyższym szczeblu. Liczę, że udowodnię to z Termaliką.

Musi się pan postarać, żeby już do końca życia nie być kojarzonym z hat-tricka z Ruchem Chorzów.

No tak, jeśli rozmawiam z jakimś dziennikarzem i nieco szerzej skaczemy po tematach, prędzej czy później pojawi się nawiązanie do tego meczu i bramki z połowy boiska.

Zaczyna to pana męczyć?

Mimo wszystko nadal odczuwam jakąś satysfakcję. Dobrze, że chociaż z tego jednego powodu dałem się pozytywnie zapamiętać.

Z perspektywy czasu żałuje pan przejścia do Jagiellonii?

Nie. Niczego w życiu nie żałuję. Poszedłem, spróbowałem i koniec końców nie wyglądało to tak, jak chciałem. Wolałbym jednak za dużo na ten temat nie rozmawiać. Było, minęło. Skupiam się na teraźniejszości. Dobre wspomnienia z Białegostoku też są. W pierwszym sezonie zdobyłem wicemistrzostwo Polski, rozegrałem większość meczów. Ostatnie pół roku mogłem spisać na straty, nie powinno to tak wyglądać, ale nie ma sensu tego rozgrzebywać.

Rozmawiał Przemysław Michalak

Fot. Newspix

Przemysław Michalak

Piłka nożna bez polskich akcentów rzadko mnie już ekscytuje. Miałem szczęście współpracować z Romanem Hurkowskim pod koniec jego życia, to był mój dziennikarski uniwersytet. W 2010 roku - po przygodach na Pilka.pl, Sportowych Faktach, Futbolnet.pl i Futbol.pl - założyłem portal 2x45. Stamtąd pod koniec 2017 roku do Weszło wyciągnął mnie Krzysztof Stanowski. I oto jestem.

Opublikowane 27.02.2021 07:45 przez

Przemysław Michalak

Weszło
21.04.2021

Wyjmujesz Mateusza Szwocha i Wisła Płock spada z ligi?

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się, czy warto pochylić się nad liczbami Mateusza Szwocha. Ba, w naszych głowach zakiełkowała nawet myśl, że to piłkarz mogący zapracować na transfer pokroju wyjazdu Dominika Furmana do Turcji. No, może do drugiej ligi. To był początek rundy wiosennej, były wątpliwości, ale z biegiem czasu okazało się, że pomocnik Wisły Płock […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Historia Superligi: trzy dni chaosu

Miała zrewolucjonizować europejski i światowy futbol, rozruszać skostniałe struktury piłkarskie. Miała otworzyć piłkę nożną na młodych widzów i nowe rynki. Przede wszystkim jednak, Europejska Superliga miała odseparować najbogatsze kluby Starego Kontynentu od reszty towarzystwa i stworzyć dla nich sowicie opłacany kącik wzajemnej adoracji, znajdujący się w kontrze do fundamentalnych zasad rywalizacji sportowej. To się jednak […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Czy Stali uda się skorzystać z prezentu od Śląska? Lepszej okazji nie będzie

Po tym, jak wczoraj Podbeskidzie Bielsko-Biała w niewytłumaczalny sposób wypuściło z rąk zwycięstwo, przed Stalą Mielec kolejny raz szeroko otworzyła się furtka do tego, by wreszcie przeskoczyć w tabeli głównego rywala w walce o utrzymanie. Piłkarski los znowu puścił oczko do mieleckiej ekipy i ciężkim grzechem byłoby to, gdyby nie wykorzystała tej szansy. W dodatku […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Wietrzenie szatni Wisły? Pion sportowy potrzebny na wczoraj

Nawet kilkunastu zawodników może latem opuścić Wisłę Kraków. Z jednej strony to szansa, by przeprowadzić w Krakowie rewolucję kadrową i stworzyć zespół zdolny do walki o coś więcej niż walka w dolnej połowie tabeli. Ale tak po prawdzie – to też symptom tego, jak źle zarządzany jest pion sportowy “Białej Gwiazdy”. O ile o jakimkolwiek […]
21.04.2021
Niezły numer
21.04.2021

Jeszcze osiem goli i Podbeskidzie zawstydzi defensywę Zagłębia Sosnowiec

To już ten czas, to już ten moment. Niewiele brakuje, żeby historia napisała się na naszych oczach. Podbeskidzie Bielsko-Biała wkrótce może dołączyć do panteonu legend Ekstraklasy. Jeśli w ostatnich trzech kolejkach tego sezonu rywale załadują im osiem bramek, przebiją wynik Zagłębia Sosnowiec sprzed dwóch lat. Tak, to wciąż będzie mniej niż 80 straconych goli. Jednak […]
21.04.2021
Ekstraklasa
21.04.2021

Wygasające kontrakty. Kogo może stracić Ekstraklasa?

Ekstraklasa powoli dobiega końca i już za chwilę będziemy emocjonować się tym, co dzieje się w gabinetach. Ale zanim kluby zaczną ogłaszać pierwsze letnie transfery, muszą wiedzieć, z kim uda się przedłużyć umowy. Wybraliśmy dwudziestkę najciekawszych piłkarzy Ekstraklasy, których kontrakty wygasają w czerwcu. Kryteria? Bardzo luźne. Czasem są to piłkarze, których kluby będą chciały zatrzymać, […]
21.04.2021
Weszło
20.04.2021

Dwa zmarnowane karne i dwa prezenty: Warta z Rakowem załatwiła się sama

Jeżeli piłkarze Warty Poznań będą pytani o najbardziej kuriozalny mecz w tym sezonie, na sto procent wskażą ten dzisiejszy z Rakowem Częstochowa. Goście w zasadzie musieli jedynie nie przeszkadzać (a i tak przeszkadzali). Beniaminek samemu bił się po twarzy i to w każdym aspekcie.  Warta Poznań zrobiła wszystko, żeby nie wygrać “Zieloni” nie tylko zmarnowali […]
20.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
16.04.2021

Górnik wreszcie z entuzjazmem w grze, zabójcze zmiany Magiery

Górnik Zabrze wreszcie rozegrał mecz z entuzjazmem w ofensywie, ale dało to tylko remis ze Śląskiem Wrocław, u którego różnicę zrobili rezerwowi. Jeżeli ktoś dziś może odczuwać niedosyt ze zdobytego punktu, to raczej gospodarze.  W drużynie Marcina Brosza przypomniało o sobie kilku zawodników, którzy ostatnio zawodzili. Alasana Manneh na kompromitujący poziom nigdy w tym sezonie […]
16.04.2021
Weszło
14.04.2021

Raków pisze historię! Jest w finale Pucharu Polski

Raków Częstochowa pisze piękną historię! Po wygranej z Cracovią po raz drugi w swoich dziejach awansował do finału Pucharu Polski (pierwszy raz w 1967 roku), w którym zmierzy się z Arką Gdynia. Było to zwycięstwo zasłużone, choć gdzieś tak do 80. minuty mecz oglądało się koszmarnie.  Cracovia – Raków Częstochowa: półfinał Pucharu Polski ciężki dla […]
14.04.2021
Weszło
14.04.2021

“To dla Cracovii mecz o uratowanie sezonu. Czujemy się winni tej sytuacji”

Cracovia niczego już w tym sezonie ligowym nie wskóra, pozostaje po prostu spokojnie się utrzymać, a to niekoniecznie będzie takie oczywiste. Kibicom ekstraklasowe niepowodzenia może osłodzić Puchar Polski. Dziś “Pasy” po raz drugi z rzędu mogą wejść do finału, ale muszą pokonać Raków Częstochowa. Z obrońcą krakowian Dawidem Szymonowiczem rozmawiamy o wadze tego spotkania, obecnym […]
14.04.2021
Weszło
12.04.2021

Dziesięciu rzemieślników i artysta Świerczok. Pewna wygrana Piasta z Górnikiem

Tym razem derby nie rządziły się swoimi prawami, tylko prawami zwyczajnymi. Piast Gliwice jest w ostatnim czasie znacznie lepiej dysponowany niż Górnik Zabrze i znalazło to potwierdzenie na boisku w poniedziałkowym starciu tych drużyn. Faworyt wygrał pewnie i zasłużenie.  Gospodarze pewne problemy mieli jedynie na początku. Zabrzanie zaczęli ze sporym animuszem i entuzjazmem, mimo że […]
12.04.2021
Liczba komentarzy: 1
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Zibi
Zibi
1 miesiąc temu

Jeśli trafi do extraklasy to chyba jedyne co udowodni, to teza, że się do tego szczebla zupełnie nie nadaje. Szczyt fotmy grubo po 30-ce zdarza się ale procentowo promilowo (Burzawa, Piechna, Trałka) i trwa krótko.

Weszło
21.04.2021

Wyjmujesz Mateusza Szwocha i Wisła Płock spada z ligi?

Jakiś czas temu zastanawialiśmy się, czy warto pochylić się nad liczbami Mateusza Szwocha. Ba, w naszych głowach zakiełkowała nawet myśl, że to piłkarz mogący zapracować na transfer pokroju wyjazdu Dominika Furmana do Turcji. No, może do drugiej ligi. To był początek rundy wiosennej, były wątpliwości, ale z biegiem czasu okazało się, że pomocnik Wisły Płock […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Historia Superligi: trzy dni chaosu

Miała zrewolucjonizować europejski i światowy futbol, rozruszać skostniałe struktury piłkarskie. Miała otworzyć piłkę nożną na młodych widzów i nowe rynki. Przede wszystkim jednak, Europejska Superliga miała odseparować najbogatsze kluby Starego Kontynentu od reszty towarzystwa i stworzyć dla nich sowicie opłacany kącik wzajemnej adoracji, znajdujący się w kontrze do fundamentalnych zasad rywalizacji sportowej. To się jednak […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Oficjalnie: Kolejne kluby rezygnują z Superligi

Już nie tylko kluby angielskie oficjalnie wycofały się z rozgrywek Superligi. Pierwszym zespołem spoza Premier League, który również podziękował za udział w tym projekcie, jest Atletico Madryt. Po chwili w ślady Hiszpanów poszedł Inter Mediolan.  Hiszpański zespół przed chwilą wydał na swojej stronie komunikat w tej sprawie. Podkreślono w nim, że zarząd klubu zebrał się […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Czy Stali uda się skorzystać z prezentu od Śląska? Lepszej okazji nie będzie

Po tym, jak wczoraj Podbeskidzie Bielsko-Biała w niewytłumaczalny sposób wypuściło z rąk zwycięstwo, przed Stalą Mielec kolejny raz szeroko otworzyła się furtka do tego, by wreszcie przeskoczyć w tabeli głównego rywala w walce o utrzymanie. Piłkarski los znowu puścił oczko do mieleckiej ekipy i ciężkim grzechem byłoby to, gdyby nie wykorzystała tej szansy. W dodatku […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Media: Alaba dogadał się z Realem Madryt

Nieco w cieniu zamieszania związanego z Superligą zanosi się na koniec innej sagi. David Alaba najprawdopodobniej przeprowadzi się do Hiszpanii i będzie grał w Realu Madryt.  Taką informację podał Max Bielefeld ze “Sky Sports”. Zdaniem dziennikarza Austriak lada moment podpisze pięcioletni kontrakt z Królewskimi. Szczegóły podobno zostały już ustalone, pozostaje oficjalne zamknięcie sprawy. Jednocześnie z […]
21.04.2021
Weszło
21.04.2021

Wietrzenie szatni Wisły? Pion sportowy potrzebny na wczoraj

Nawet kilkunastu zawodników może latem opuścić Wisłę Kraków. Z jednej strony to szansa, by przeprowadzić w Krakowie rewolucję kadrową i stworzyć zespół zdolny do walki o coś więcej niż walka w dolnej połowie tabeli. Ale tak po prawdzie – to też symptom tego, jak źle zarządzany jest pion sportowy “Białej Gwiazdy”. O ile o jakimkolwiek […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

I liga podała rozkład jazdy. Maraton Bruk-Betu

Ekstraklasę na szczęście omija masowe przekładanie spotkań, z zaległości do nadrobienia najwyższa klasa rozgrywkowa ma tylko mecz pomiędzy Stalą Mielec a Rakowem Częstochowa. Takiego komfortu może zazdrościć jej pierwsza liga, w której planach koronawirus zamieszał znacznie mocniej. Dziś Departament Piłkarstwa Profesjonalnego zakomunikował, jak będzie wyglądać nadrabianie zaległości.  Zaległe mecze rozegrane zostaną w trzech terminach: 5 […]
21.04.2021
Niezły numer
21.04.2021

Jeszcze osiem goli i Podbeskidzie zawstydzi defensywę Zagłębia Sosnowiec

To już ten czas, to już ten moment. Niewiele brakuje, żeby historia napisała się na naszych oczach. Podbeskidzie Bielsko-Biała wkrótce może dołączyć do panteonu legend Ekstraklasy. Jeśli w ostatnich trzech kolejkach tego sezonu rywale załadują im osiem bramek, przebiją wynik Zagłębia Sosnowiec sprzed dwóch lat. Tak, to wciąż będzie mniej niż 80 straconych goli. Jednak […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Kto zastąpi Jose Mourinho?

Jose Mourinho był pierwszym trenerem zwolnionym w erze Superligi. Chociaż ostatecznie nowy projekt prawdopodobnie nie wystartuje, nic nie przywróci Portugalczykowi pracy. Pożegnał się z Tottenhamem bez zdobycia choćby jednego trofeum.  Jednak zwolnienie to jedno, wszak później trzeba wykonać kolejny krok i zatrudnić kogoś innego. Wydawało się, że Daniel Levy – prezes Spurs – ma określony […]
21.04.2021
Ekstraklasa
21.04.2021

Wygasające kontrakty. Kogo może stracić Ekstraklasa?

Ekstraklasa powoli dobiega końca i już za chwilę będziemy emocjonować się tym, co dzieje się w gabinetach. Ale zanim kluby zaczną ogłaszać pierwsze letnie transfery, muszą wiedzieć, z kim uda się przedłużyć umowy. Wybraliśmy dwudziestkę najciekawszych piłkarzy Ekstraklasy, których kontrakty wygasają w czerwcu. Kryteria? Bardzo luźne. Czasem są to piłkarze, których kluby będą chciały zatrzymać, […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Guardiola zabrał głos w sprawie… kontuzji Lewandowskiego

Chociaż chyba nie znalazła się jeszcze trafna diagnoza co do tego, co tak naprawdę dolega Robertowi Lewandowskiemu, powoli godzimy się z myślą, że kapitan reprezentacji jeszcze trochę odpocznie. Był jednak czas, gdy na Paulo Sousie wieszano psy za wystawienie napastnika w meczu z Andorą.  W trakcie spotkania eliminacyjnego, Lewandowski doznał kontuzji. Początkowo niegroźny uraz wykluczył […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Właściciel Liverpoolu przeprosił swoich kibiców

Od oświadczenia Liverpoolu i dołączenia do Superligi do oświadczenia Liverpoolu i opuszczenia Superligi, minęło 47 godzin i 34 minuty. The Reds – tak jak inne angielskie kluby – zdecydowali się odstąpić od projektu, który podzielił piłkarski świat. Mimo że zamieszanie nie trwało długo, spotkało się z ostrą reakcją kibiców. Przed stadionem Chelsea fani protestowali tak […]
21.04.2021
Ekstraklasa
21.04.2021

Milion za Świerczoka. Czy to dobra cena?

„Przegląd Sportowy” podał, że Piast Gliwice może wykupić Jakuba Świerczoka za milion euro. Czas na podjęcie decyzji ma do końca kwietnia. Z jednej strony – Piast nigdy na nikogo takich pieniędzy nie wyłożył. Z drugiej… no, to Świerczok. Piłkarz, jak na polską ligę, ekscytujący. Pewniak, który może być kluczową postacią Piasta przez kilka sezonów. Przed meczem […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Banasik z pretensjami do sędziów: W pierwszej połowie ustawili spotkanie

Wczoraj, w bardzo ciekawie zapowiadającym się meczu pierwszej ligi GKS Tychy pokonał 1-0 Radomiaka Radom. Dzięki temu zwycięstwu tyszanie przeskoczyli w tabeli ŁKS Łódź i wspomnianego rywala, ale po spotkaniu sporo mówiło się o sędziowskich kontrowersjach. W język przede wszystkim nie gryzł się Dariusz Banasik, trener gości.  – Przegraliśmy mecz, którego nie musieliśmy przegrać. Przed […]
21.04.2021
Prasówka
21.04.2021

“FIFA i UEFA oskarżające kogoś o chciwość to ironia historii i cynizm”

W środowej prasie dużo o Superlidze, choć nie wszystkie teksty są w pełni aktualne i uwzględniają wydarzenia z drugiej połowy wtorku. Oprócz tego raczej ligowa młócka. PRZEGLĄD SPORTOWY Dzień po ogłoszeniu powstania Super League część klubów zaczęła się wycofywać z projektu. We wtorkowy wieczór z udziału w rozgrywkach oficjalnie zrezygnowało sześć angielskich klubów, a media […]
21.04.2021
Felietony i blogi
21.04.2021

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Przez długi czas dominującym nurtem w grach komputerowych (przynajmniej tych, które miałem przyjemność przejść) był dość cukierkowy obraz wojny. My dobrzy, tamci źli, oni umierają setkami, u nas jeden bohater, ale też taki z trzeciego planu, żeby za bardzo nie bolało. Na końcu dobro zwycięża, zło odchodzi, scenografia zmienia się na pastelową i żywą. Dopiero […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

Marcin Bułka spadł do trzeciej ligi francuskiej

23 sierpnia poprzedniego roku Marcin Bułka siedział na ławce rezerwowych w finale Ligi Mistrzów. Nie powiemy, że był blisko zagrania w najważniejszym meczu sezonu, bo gdzieś tam obok niego był też Sergio Rico, który w razie potrzeby zastąpiłby Keylora Navasa, ale pewnie też nie zakładał, iż osiem miesięcy później zaliczy spadek z Ligue 2 na […]
21.04.2021
Suche Info
21.04.2021

OFICJALNIE: Angielskie kluby opuszczają Superligę!

Koniec plotek. Angielskie zespoły opuszczają Superligę. Mamy oficjalne potwierdzenia! Arsenal: – Wsłuchaliśmy się w wasze głosy i opuszczamy Superligę. Popełniliśmy błąd i za niego przepraszamy. Liverpool:  – Możemy potwierdzić, że rezygnujemy z planów tworzenia Superligi. United: – Nie będziemy brali udziału w Superlidze. Tottenham: – Oficjalnie potwierdzamy, że rozpoczęliśmy proces opuszczania Superligi. * Niesamowite. Czekamy […]
21.04.2021