post
Damian Smyk

Opublikowane 26.02.2021 08:13 przez

Damian Smyk

Na pewno teraz mam spokojniejszą głowę. Mogłem bronić bardzo dobrze i tylko dlatego, że nasz nominalny młodzieżowiec Aleks Ławniczak złapał uraz, to musiałem usiąść na ławce, bo Daniel Bielica – bramkarz – był drugim młodzieżowcem do gry. Nie chciałem robić zgrzytów w szatni, nie chciałem chodzić i marudzić. Więc zacisnąłem zęby i co mi pozostało? Zły byłem, nie ma co się czarować. Ale było, to było i trudno. Dyrektor ściągnął bardzo dobrych młodzieżowców i teraz śpię trochę spokojniej – mówi Adrian Lis, bramkarz Warty Poznań.

Nie wiem, czy widziałeś, ale stałeś się najpopularniejszym piłkarzem Ekstraklasy.

Ale chodzi ci o to odbicie piłki głową czy o jakaś interwencję?

Niestety o odbicie piłki głową…

Oj, nie ważne z jakiego powodu – ważne, byście pisali!

Trenowałeś takie zagrania?

Historia była taka, że w samej końcówce pierwszej połowie meczu z Cracovią, gdzie długo czekaliśmy na wideoweryfikację, miał być karny dla nas i czerwona kartka dla zawodnika rywali, ale ostatecznie VAR odwołał i karnego, i kartkę. Schodziliśmy już na przerwie, szedłem obok Michała Jakóbowskiego. Powiedziałem coś w stylu “tym razem VAR nam zaszkodził” i rzuciłem piłką o ziemię. “Jakóbek” zdążył tylko odpowiedzieć “uważaj, leci” i piłka spadła mi na głowę. No i trafiła. Od razu powiedziałem – “Michu, będziemy w internecie”. No i jesteśmy. Wiedziałem, że jak ktoś to podchwyci, to będzie hit…

Grubo ponad 3,5 miliona osób zobaczyło już to nagranie w internecie. Czyli więcej niż wszystkie mecze Warty w tym sezonie w Canal+. Ale pogadajmy o poważnych rzeczach – masz dobrą pozycję do obserwowania swojego zespołu. Myślisz sobie czasem “cholera, jak my to robimy”?

Że wygrywamy mecze?

Że wygrywacie to jedno. Ale często dużo lepszym drużynom potraficie wybić granie z głowy.

Nauczyliśmy się bardzo dobrej organizacji gry. To nasza siła. Świetnie się też komunikujemy na boisku. Nie ma co ukrywać – brak kibiców troszkę nam pomaga, bo możemy łatwiej sobie podpowiadać. Na pewno jednak organizacja tego naszego grania jest na bardzo dobrym poziomie. Widać to na przykład po meczu z Piastem – mieliśmy jedną okazję, wykorzystaliśmy ją, a później potrafiliśmy się bardzo skutecznie bronić. Powtórzę – organizacja to klucz. To, czego wymaga od nas trener, realizujemy w stu procentach.

WARTA WYGRYWA DERBY POZNANIA? KURS 5,00 W TOTALBET!

Z czego wynika to, że w tym roku tak ruszyliście? Nikt nie punktuje tak, jak Warta. To pokłosie tego, że mieliście więcej czasu na dopracowanie tej defensywnej taktyki? Bo przecież wielu nowych zawodników do pierwszego składu nie weszło.

Na pewno to, że mogliśmy w spokoju popracować nad organizacją gry, to nam się przydało. Ale wydaje mi się, że ważny był też odpoczynek. Zwróć uwagę na to, że w grudniu mieliśmy prawo być już zmęczeni. W I lidze zagraliśmy 37 meczów, kończyliśmy baraże, kończyliśmy granie 31 lipca. A dwa tygodnie później rozpoczynaliśmy już nowy sezon. My tę przerwę mieliśmy malutką. Może stąd się wziął ten kryzys w grudniu, bo byliśmy po prostu już zmęczeni, brakowało tlenu.

Ile mieliście wolnego po zakończeniu sezonu w I lidze?

Tydzień albo sześć dni. Nawet nie było czasu, żeby na chwilę gdzieś się wyrwać.

Też masz takie wrażenie, że wy po prostu musicie grać mocno defensywnie? Bo w innym wypadku bolałby cię kręgosłup od wyciągania piłki z bramki.

Taki mamy styl. Gdyby trener wymyślił, że mamy grać teraz wieloma podaniami, byśmy bazowali na grze piłką, to pewnie po jakimś czasie też doszlibyśmy w tym do dobrego poziomu. Ale skoro wychodzi nam to, co obecnie gramy, to czemu nie grać tak dalej? Pasuje nam taki sposób grania, jest on skuteczny i oby tak jak najdłużej.

Masz taką interwencję w tym debiutanckim sezonie w Ekstraklasie, którą lubisz sobie wspomnieć przed snem?

Nie… Chociaż nie, jednak mam. Mecz ze Śląskiem, Pawłowski strzelający około 60. minuty. Ta parada mi jakoś zapadła w pamięci.

Myślałem, że powiesz o strzale Siplaka w starciu z Cracovią.

Ja jestem bramkarzem, który bazuje mocno na ustawieniu. Widzę, że np. Karol Niemczycki w Ekstraklasie mocno bazuje na wybiciu z nóg, on ma straszne sprężyny w tych nogach i może pofrunąć. Mi z kolei pomaga sam zasięg ramion, mam dobre warunki fizyczne. Ale przez to muszą pracować nad ustawieniem, przewidywać pewne ruchy rywala. I w tej sytuacji Siplaka dokładnie o to chodziło – przesunąłem się, on mocno uderzył, ale trafił tam, gdzie ja chciałem.

Analizujesz sobie grę innych bramkarzy w lidze?

Muszę obserwować, taka robota. Nawet jak oglądam sobie mecz Premier League czy Serie A, to jasne, patrzę co się dzieje na boisku, ale ciągle podpatruję bramkarzy. Jak się ruszają, jak się ustawiają, jak się organizują przy grze. Wchodzę też w taki wiek, że muszę obserwować młodych. Patrzeć na nowe trendy, nowe sposoby bronienia.

O co chodziło z tym tańcem po meczu z Piastem Gliwice? Jakiś nowy układ taneczny?

Weszła nowa muzyka do szatni! Mam nadzieję, że po meczu z Lechem będziemy mogli to powtórzyć, żeby sobie przećwiczyć ten układ. Kiedyś Canal+ miał taką serię z cieszynkami klubów – może ktoś to od nas podchwyci i pójdzie falą? Póki co próbujemy, testujemy układ. Wiesz jak to jest z Wartą – musimy mieć jakiś motyw przewodni.

Za trenera Nemca po zwycięstwach królował u was hit “Bo to miłość”.

Zgadza się! Do dziś to śpiewamy. A że ten hicior wykuwał się w trudnych czasach dla Warty, to wartość tej piosenki jest dla nas jeszcze większa. Przerobiliśmy słowa refrenu. Zamiast “bo to miłość jest, powiem ci wprost” śpiewaliśmy zawsze “bo to Warta, powiem ci wprost”. Nowych chłopaków uczymy słów, żeby wiedzieli co mają śpiewać po meczach.

A propos nowych zawodników – Baku, Zrelak, wcześniej Ivanov, Rodriguez. Dołączyło do was przez ostatnie pół roku czterech obcokrajowców. Nie jesteście już zespołem złożonym wyłącznie z Polaków. Coś to zmienia w charakterze tej waszej “swojskiej bandy”?

Nie, absolutnie. Nie ważne, kto do nas przychodzi – czy Polak, czy obcokrajowiec, czy ktoś z polskiego klubu, czy nie – to każdy wchłania się w ten zespół. Tu jest swojsko, naprawdę. Jest trzon zespołu, który ten klimat trzyma i myślę, że to się nie zmieni. Nie pozwalamy, żeby ktoś przyszedł i odmienił oblicze tej szatni. U nas nie ma kogoś takiego, jak lider. Wszyscy są równi, każdy buduje swojską bandę.

Skoro jesteśmy w temacie – Ivanov na początku sezonu bał się pojedynków, bał się gry siłowej. Teraz udanie zastąpił Kielibę. To największy progres w Warcie w przekroju tych kilku miesięcy?

Może po prostu potrzebował więcej czasu. Różnie życie piłkarza się układa – czasem wchodzi ktoś nowy i po miesiącu ciągnie zespół na boisku. Czasem potrzeba i roku zanim zawodnik pokaże to, co potrafi. Ale Robert pokazał, że nie trafił do nas przez przypadek. Faktycznie okrzepł w trakcie sezonu, ale naprawdę, to co ten facet ma luz, to jest niepojęte.

Zrelakowi i Baku wpadają gole na treningach? My ich jeszcze nie poznaliśmy, ty widzisz ich na co dzień w treningu.

Baku robi wrażenie. Serio. Mam nadzieję, że wkrótce pokaże to też i wam. Gra jeden na jednego, drybling, wykończenie. Na treningach bardzo mi się podoba.

Jeśli chodzi o transfery, to ty zimą pewnie najbardziej ucieszyłeś się z tego, że do klubu trafiło kilku młodzieżowców – Sopoćko, Żurawski, Burman i teraz Nawrocki.

Na pewno teraz mam spokojniejszą głowę. Mogłem bronić bardzo dobrze i tylko dlatego, że nasz nominalny młodzieżowiec Aleks Ławniczak złapał uraz, to musiałem usiąść na ławce, bo Daniel Bielica – bramkarz – był drugim młodzieżowcem do gry. Nie chciałem robić zgrzytów w szatni, nie chciałem chodzić i marudzić. Więc zacisnąłem zęby i co mi pozostało? Zły byłem, nie ma co się czarować. Ale było, to było i trudno. Dyrektor ściągnął bardzo dobrych młodzieżowców i teraz śpię trochę spokojniej.

DRUGIE ZWYCIĘSTWO LECHA Z RZĘDU? POSTAW PO KURSIE 1,85 W TOTALBET!

Słyszałem, że już po minie było widać, że byłeś zły.

No tak, ale pewnie każdy byłby zły. Jedziemy na wyjazd, chłopaki wygrywają, a ty siedzisz na ławce i możesz tylko patrzeć. I to nie przez to, że coś zawaliłeś czy że masz uraz. Siedzisz tylko i wyłącznie przez przepis o młodzieżowcu. Nie ma co się czarować, przykro mi się zrobiło. Bo zostawiłem trochę serca dla tego klubu, by w taki prosty sposób oddać minuty w Ekstraklasie.

Nie brzmisz jak zwolennik tego przepisu o młodzieżowcu.

Myślę, że nie tylko ja jestem sceptyczny wobec tego. Czytałem też wywiad z Peskoviciem, który mówił, że w Cracovii była podobna sytuacja w bramce – trener postawił na Niemczyckiego, więc Pesković nie miał szans na granie. Okej, promujmy młodzież, ale w takim układzie to właściwie zabija jakąkolwiek rywalizację na treningach czy frajdę z walki o miejsce w składzie. Jeździsz po całej Polsce, a i tak wiesz, że nie pograsz.

Co jest dziwniejsze w tych piątkowych derbach – że wy jesteście nad Lechem? Czy to, że derby Poznania będą rozgrywane w Grodzisku Wielkopolskim?

Pewnie to, że jesteśmy nad Lechem. Samo granie w Grodzisku będzie pewnie handicapem dla nas, znamy ten obiekt już dobrze. I mam nadzieję, że boisko też nie dojdzie jeszcze do siebie, bo w innym wypadku Tiba czy Ramirez będą mogli grać swoją grę. Mówię trochę żartem, ale też wiemy doskonale, że boisko równe jak stół będzie premiowało Lecha. A jeśli chodzi derby… Ja mieszkam w dużym bloku na Grunwaldzie w Poznaniu. Niedaleko stadionu. I przed tym meczem jesienią sąsiedzi co chwilę mnie zaczepiali. Nawet nie oglądali innych meczów Warty, ale przez cały miesiąc przed starciem z Lechem słyszałem tylko o derbach. Derby, derby, Adrian, derby, derby. Napinka straszna. To się udziela.

Czujecie się faworytem tych derbów? Swoją drogą – wy chyba w żadnym meczu w tym sezonie nie byliście faworytem.

Może to i dobrze? Wiesz, tak naprawdę my nic nie mamy do stracenia w derbach. My możemy, Lech musi. Tam są większe zarobki, większe gwiazdy. To oni się muszą martwić.

fot. FotoPyk

TOTALBET OFERUJE NAJWYŻSZE KURSY NA EKSTRAKLASĘ I BONUS POWITALNY!

Damian Smyk

Pochodzi z Poznania, choć nie z samego. Prowadzący audycję "Stacja Poznań". Lubujący się w tekstach analitycznych, problemowych. Sercem najbliżej mu rodzimej Ekstraklasie. Dwupunktowiec.

Opublikowane 26.02.2021 08:13 przez

Damian Smyk

Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Czy Probierz faktycznie nie stawia na młodzież?

Trudno lubić tę dzisiejszą Cracovię. A przecież za budowę zespołu odpowiada Michał Probierz. Trener i wiceprezes “Pasów” powoli sam sobie przykleja łatkę trenera, który nie stawia na młodzież, wybiera obcokrajowców kosztem Polaków i nie promuje zawodników na zachód. Czy słusznie? Cóż, przeszłość pokazuje, że Probierz potrafił promować młodych, polskich zawodników. I gdy mówi, że wielu […]
18.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

HADAJ #11: Strach Skorży? Charakterny Sobolewski. Emeryci do pracy

15.04.2021
Prasówka
14.04.2021

PRASA. Skorża nie poprowadził Lecha z Legią, bo przeciągały się rozmowy

– To nie tak, że nie chciałem poprowadzić drużyny w meczu z Legią. Rozmowy rozpoczęliśmy po odejściu Darka Żurawia i one długo trwały. Nie pamiętam, kiedy tak długo rozmawiałem z klubem. Nie chodziło o finanse, bo tutaj porozumienie osiągnęliśmy natychmiast. Ale chcieliśmy ustalić, jakich błędów nie popełnić. A w meczu z Legią drużyna zagrała bardzo […]
14.04.2021
Liczba komentarzy: 9
Subscribe
Powiadom o
guest
9 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
wykolejona poznańska ciuchcia
wykolejona poznańska ciuchcia
1 miesiąc temu

Cała Polska życzy dzisiaj Warcie zwycięstwa z kuchenmarzami z Wronek

Adrian
Adrian
1 miesiąc temu

Wszystko do czasu zwolnienia trenera. Ten sezon Warta skończy pewnie w środku tabeli jakieś 11-9 miejsce. W następnym sezonie jak będzie na przykład przez dłuższy okres w tabeli na 14 miejscu to zarząd zwolni trenera bo będzie wydawało im się że powinien być MINIMUM na tym samym miejscu co w poprzednim sezonie. Nie będzie interesowało ich to że sprzedali z kilku ważnych zawodników. I się skończy sielanka. Tak samo jak w Śląsku który ostatnie lata bardzo często bił się o utrzymanie. Dzisiaj to prawie pewne że Lavicka odejdzie na dniach. Dlaczego? Bo stał się zakładnikiem wyniku z poprzedniego sezonu. Nie pamiętają wcześniejszych sezonów. Polska piłka w pigułce.

Last edited 1 miesiąc temu by Adrian
hfdsetwtgsagsagdsfas
hfdsetwtgsagsagdsfas
1 miesiąc temu

https://typykrezusa.blogspot.com/ – trafil ostatnio 750 kurs i skan jest na blogu . dzis ma kolejny taki kupon

Taiczo
Taiczo
1 miesiąc temu

Warta to Warta tamto, a każdy wie jak to się skończy czyli znowu trałka odda 3 punkty amicorzowi jak w 1 meczu.

lol
lol
1 miesiąc temu

No to po tym artykule nie wiem jak Wy, ale ja stawiam na pewną wygraną Lecha.

badziewiak
badziewiak (@badziewiak)
1 miesiąc temu
Reply to  lol

to zapodaj tyciączka u buka i zrób poka screena.

Bartek
Bartek
1 miesiąc temu

Do boju Warta!!!
Jechac z Lachoamika ostro

Irasiad
Irasiad
1 miesiąc temu

Tworek do kadry!!!! …. był kurwa Papszun, był Probierz, no i Stokowiec… teraz czas na zjazd Tworka 🙂

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola
1 miesiąc temu

Sympatyczna jest ta cała historia z Wartą. Natomiast niepokoić powinno zarówno kibiców tego klubu jak i władze, to że zaczynają już boleć pewnie ich plecy od klepania przez media. Wiemy dobrze, co to oznacza taki rozpędzony hype train w wykonaniu polskich mediów piłkarskich, a tego na którym właśnie się znajdujemy w szczególności.

Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Jan Bednarek i spółka nie popisali się w Pucharze Anglii

Trwa nienajlepsza passa Jana Bednarka. Co prawda tym razem obyło się bez jakiegoś babola na wagę straty bramki, ale złe zachowania i tak bylibyśmy w stanie wyłapać. Southampton odpada z Pucharu Anglii, Leicester wygrywa 1:0 i przechodzi do finału rozgrywek. Oddało jeden celny strzał w meczu, jedyny w całym meczu, co niech świadczy o poziomie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Neville o Superlidze: – Te kluby nie mają lojalności. Trzeba je ukarać

Gary Neville nie szczędził słów na łamach SkySports w dzisiaj jakże gorącym temacie. Odniósł się do tego, że sześć klubów Premier League mogłoby wyjść z Premier League na rzecz nowo powstałej Superligi. Jak można się domyśleć, Anglik nie jest tym pomysłem zachwycony. Nawołuje do srogiego karania i dziwi się kilku klubom, że zapominają o swojej […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Papszun: – Zaczęliśmy oswajać się z rolą faworytów

Marek Papszun udzielił krótkiego wywiadu w dzisiejszym wydaniu Cafe Futbol. Odniósł się m.in. do nadchodzącego finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, gdzie Raków Częstochowa będzie stawiany w roli faworyta. Trener “Medalików” twierdzi, że presja nie zje jego piłkarzy. O wyższych oczekiwaniach wobec Rakowa: – Gdybym im nie sprostał, hm, wtedy będzie jak w korporacji: odpala się […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Erik ten Hag następcą Hansiego Flicka?

Skoro Hansi Flick ogłosił swoje odejście z Bayernu Monachium, oczywistym jest, że otwiera się giełda potencjalnych następców. Nazwisk poznaliśmy już kilka na czele z Julianem Nagelsmannem, tylko że w jego przypadku dochodzi aspekt sporej kwoty wykupu. No i nie jest powiedziane, że 33-latek chciałby przerwać projekt w RB Lipsk. Jest numerem jeden na liście, ale […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kandydat do babola sezonu w Ekstraklasie (WIDEO)

Patrząc na ogół występów w Ekstraklasie, trudno mieć do Xaviera Dziekońskiego jakiekolwiek pretensje. Chłopak daje radę, nieraz notując interwencje klasy światowej. Zasługuje na wysokie noty, a poza tym nie będzie herezją stwierdzenie, że pracuje na transfer do lepszej ligi. To materiał na topowego polskiego bramkarza. Ale, cóż, 17-latek nie ustrzegł się kuriozalnego błędu w meczu […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Manita w Madrycie. Ekipa Simeone zdemolowała Eibar

Eibar jest ostatnim zespołem w La Liga, ale i tak raczej nikt się nie spodziewał, że Atletico sprawi swoim rywalom taki łomot. Tym bardziej, że zespół Simeone nie słynie ze strzelania dużej liczby bramek. A tak – 5:0, totalna deklasacja. Dzięki tej wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi w tabeli nad Realem Madryt, a […]
18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kevin De Bruyne wypada na kilka tygodni. Występ z PSG zagrożony

Kevin De Bruyne ma to do siebie, że w karierze czasami nie dopisuje mu szczęście ze zdrowiem. Kiedy się rozkręca, bywa, że łapie jakiś uraz. Mniejszy czy większy – w każdym razie trochę ich w swojej kartotece już zdobył. Tym razem nabawił się kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Nie dokończył meczu z Chelsea i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Messi pobił rekord Ryana Giggsa

– Bycie kapitanem tej drużyny jest wyjątkowe. Barcelona to klub mojego życia. Zawsze miło jest, kiedy możemy podnieść jakiś puchar. Zasłużyliśmy na tę chwilę radości. Nasza droga do niej była naprawdę trudna – powiedział Messi po wczorajszym finale Copa Del Rey. Oczywiście wygranym, co pozwoliło Argentyńczykowi zbliżyć się do Daniego Alvesa w liczbie zdobytych trofeów. […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Oświadczenie UEFY w sprawie Superligi. “Wzywamy do walki”

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF), LaLiga, Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w odpowiedzi na wieści o rychłym powstawaniu Superligi. Jest mowa m.in. o zakazie występów dla krajowych reprezentacji. W oficjalnym oświadczeniu UEFY czytamy: “Jeśli Superliga powstanie, powtórzymy to, co zawsze. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021