post
Avatar

Opublikowane 26.02.2021 09:43 przez

Szymon Janczyk

Kto lepiej zna realia zaplecza Ekstraklasy niż trenerzy, którzy jeszcze przed chwilą na tym poziomie pracowali? Chyba nikt, więc to do nich zwróciliśmy się z kilkoma pytaniami przed startem ligowej wiosny. Krzysztof Dębek, Szymon Grabowski, Tomasz Kafarski, Ireneusz Mamrot oraz Dominik Nowak typują dla nas potencjalnych wygranych drugiej rundy rozgrywek. Kto jest pewniakiem do awansu, a kto włączy się do walki o baraże? Których piłkarzy warto obserwować, bo mogą wypromować się do Ekstraklasy? Sześć pytań, sześć odpowiedzi, a przede wszystkich – mnóstwo konkretów.

Kto awansuje do Ekstraklasy?

Krzysztof Dębek:

Bruk-Bet Termalica to jest numer jeden. 80-90%, że awansują. ŁKS mnie troszeczkę zawiódł. W walkę o drugą lokatę mocno walczą się Tychy z Radomiakiem. Radomiak dobrze zaprezentował się z Lechem, równą formę trzyma nie od jednej rundy a od dłuższego czasu. Dariusz Banasik jest siłą tego zespołu. Tychy dorzucam jako pierwszy wiosenny powiew, który na ŁKS-ie zrobił wrażenie. Czy to się przekuje w coś więcej? Po takim starcie mogą namieszać.

Szymon Grabowski:

Bruk-Bet Termalica na pewno. ŁKS jest coraz większą zagadką… Powiedzmy, że powalczy o drugie miejsce z Arką Gdynia i GKS Tychy. Z baraży awansuje któryś z zespołów typowanych do dwójki, który ostatecznie w niej nie skończy. Zastanawiam się trochę nad tym ŁKS-em, czy będą starali się coś zmienić w swojej grze, czy raczej będzie podobnie jak z Tychami. Myślę, że z Legią wyglądali trochę inaczej, dużo lepiej, potem coś siadło. To kwestia tego jak będą wyglądać z tyłu.

Tomasz Kafarski:

Jeśli Termalica utrzyma formę, to jest faworytem. O drugie miejsce może powalczyć sporo drużyn – ŁKS, Arka Gdynia, myślę, że GKS Tychy nie powiedział jeszcze ostatniego. Tak jak w przypadku spadku może się tutaj pojawić pozytywny czarny koń. Czasami tak jest, że jeden zespół odpali i tak jak kiedyś Górnik Zabrze wygra sześć meczów z rzędu. Chrobry Głogów w tamtym sezonie miał taką serię, że uciekali przed spadkiem, a prawie dotarli do baraży.

Ireneusz Mamrot:

Oryginalny nie będę. Może się obrażą w Termalice, bo nikt nie chce być stawiany jako faworyt, ale oni jedną nogą są już w Ekstraklasie. Jeżeli do awansu wystarczało zawsze ponad 60 punktów, to muszą zdobyć 23-24 punkty. Uważam, że sprawa jest przesądzona. Drugi zespół wskazać ciężko, bo w pewnym momencie wydawało się, że to będzie ŁKS, ale dzisiaj różnica między 2. a 8. zespołem jest bardzo mała, może się to zmieniać nawet po jednym meczu. Myślę, że może jeden zespół dołączy do strefy barażowej. Rozstrzygnie się to między tymi sześcioma zespołami.

Dominik Nowak:

Na pewno Bruk-Bet Termalica. Z racji tego, że miała bardzo dobrą jesień, miała dużą przewagę. Do tego Górnik Łęczna, ŁKS, Radomiak i GKS Tychy. Wśród nich jest drużyna, która znajdzie się w dwójce. Dużych niespodzianek nie będzie, to zespoły, które dokonały dużych wzmocnień. Może oprócz Łęcznej, ale ona gra ze sobą długo, gra bez presji i to będzie ich siłą. Bruk-Bet ma stabilny skład, ma dużą przewagę i są silni mentalnie.

Radomiak stracił ostatnio Karola Podlińskiego, ale myślę, że Rok Sirk na poziomie pierwszej ligi się sprawdzi. Potencjału na Ekstraklasę nie ma, ale tutaj da sobie radę. Jeżeli dorzucimy do tego piłkarzy, których ja znam – Mateusza Radeckiego czy Damiana Gąskę, fajną rywalizację, to wskazywałbym ten zespół w gronie faworytów. GKS Tychy zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie z ŁKS-em, to zespół, który bazuje na kolektywie, Łukasz Grzeszczyk jest w dobrej formie. Mają odmłodzoną kadrę, różnice w tabeli są niewielkie, stąd spory zakres zespołów.

HIT KOLEJKI DLA WIDZEWA? KURS 2.65 W RAMACH TOTALHIT W TOTALBET!

Kto sprawi największą niespodziankę?

Krzysztof Dębek:

Rycerzem wiosny może być Radomiak. Zostałbym przy tym, bo myślę, że z twardym, zdyscyplinowanym futbolem będzie siłą tej ligi. Myślę, że status quo tej ligi zostanie zachowany, jeśli chodzi o baraże. Liczę, że podskoczy Zagłębie Sosnowiec.

Szymon Grabowski:

Życzę Tychom i Arturowi Derbinowi, żeby byli pozytywną niespodzianką i powalczyli o miejsca 1-2. Fajny klub, dobrze prowadzony z fajnym trenerem. Chciałbym, że namieszali w pierwszej dwójce. Jeśli chodzi o baraże, to na pewno Korona chce się do nich dostać, jest nieobliczalny Radomiak. Korona w pierwszym meczu mi się osobiście podobała, widać, że drzemie w nich potencjał i jeśli mam stawiać na kogoś, kto wejdzie do baraży, to stawiam na Koronę.

Tomasz Kafarski:

Ciężko powiedzieć. Są zespoły, które trochę dołowały, są takie, które jesienią osiągnęły dobry wynik… Naprawdę ciężko powiedzieć.

Ireneusz Mamrot:

Takim zespołem może być Sandecja, pod koniec jesieni zaczęli punktować. Zagłębie Sosnowiec też zajmuje nieadekwatne miejsce w stosunku do poziomu klubu, uważam, że będą szli w górę. Myślę też, że dobrą robotę wykona trener Radosław Mroczkowski w Resovii. Jeśli mam postawić na jeden zespół – Sandecja.

Dominik Nowak:

Pozytywną niespodzianką będzie Górnik Łęczna. Nie jest to zespół, który posiada wielkie gwiazdy, ale są dobrze przygotowani, mają swój styl, który się wtapia w potencjał tej drużyny. Będą do końca walczyli o Ekstraklasę. Wiele zespołów bije się o baraże i ktoś z nich na pewno zaskoczy in minus, będzie niezadowolony.

A MOŻE JEDNAK RADOMIAK? KURS 3.40 W TOTALBET!

Kto będzie walczył o utrzymanie?

Krzysztof Dębek:

Rozstrzygnie się to między Resovią a GKS-em Bełchatów. Resovia jesienią miała skład drugoligowy. O Bełchatowie nie mogę powiedzieć, że ma słabą kadrę, bo pamiętamy jak było rok temu – wszyscy skazywali ich na spadek, a rozdawali karty na dole tabeli. Ale myślę, że po tych kłopotach mogą zakotwiczyć na dole.

Szymon Grabowski:

Nie ma co się oszukiwać – między Resovią, GKS-em Jastrzębie i GKS-em Bełchatów. Nikt nie wypali in minus, żeby „zagrozić” tym zespołom.

Tomasz Kafarski:

Nie będę odkrywczy, jak powiem, że zespoły z dolnej części tabeli, czyli Resovia, Sandecja, Zagłębie Sosnowiec… Pewnie jeszcze dwa można do tego grona dokooptować i wokół nich może się wykrystalizować spadkowicz. Z drugiej strony okres przygotowawczy był długi, sporo zmian było w zespołach i może zdarzyć się jakaś negatywna niespodzianka.

Ireneusz Mamrot:

Widać, że nikt nie chce spaść. Chyba najtrudniejsza sytuacja ze względów ekonomicznych jest w Bełchatowie. Sporo zawodników znowu odeszło, jestem ciekawy, czy sobie poradzą. Niczego złego nie życzę, ale kiedyś te problemy muszą się odbić. Ich atutem zawsze jest jednak młodość, atmosfera, chęć pokazania się tych chłopaków, więc ich nie skreślam. Resovia ze względu na punkty i Bełchatów ze względu na organizację, mają najtrudniejsze zadanie. Jeśli dobrze pamiętam Resovia będzie rozgrywała większość meczów na własnym stadionie, więc to też pewien atut.

Dominik Nowak:

Życząc dobrze wszystkim, wydaje mi się, że Resovia będzie zespołem, w którym misja utrzymania się nie będzie łatwa. Są zawirowania ze stadionem. Z racji miejsca, jakie zajmują widziałbym jako głównych kandydatów Resovię i GKS Bełchatów. Zobaczymy, jak z nietypową presją poradzi sobie Zagłębie Sosnowiec. Myślę, że nikt nie spodziewał się, że będzie tak słabo. Pominąłbym Sandecję, są tam doświadczeni piłkarze, mają potencjał, nie powinni mieć wiosną problemów.

GKS TYCHY W TOP 2? KURS 10.00 W EWINNER!

Najciekawsze zimowe transfery?

Krzysztof Dębek:

Tutaj wymieniłbym Zagłębie Sosnowiec. Maciej Ambrosiewicz, Szymon Sobczak, Michał Masłowski, Patryk Misak. Masłowski przejawiał się już latem, ale nie udało się tego dopiąć. Być może jest tak, że koszula bliższa ciału, ale wskażę ich. Podkreśliłbym też transfery Radomiaka.

Szymon Grabowski:

Po meczu ŁKS-u z Legią Warszawa myślałem, że Mikkel Rygaard. Byłem w pozytywnym szoku, że taki zawodnik zszedł do pierwszej ligi. Tyle że zupełnie nie potwierdził tego z Tychami… Myślę, że to będzie zawodnik, który powinien ligę przerastać, powinien być przewodnią postacią nawet w Ekstraklasie. Ten transfer jest fajny, ale Korona i Radomiak też poczyniły ciekawe transfery. Względem poprzedniej rundy liga zyskała jakościowo.

Tomasz Kafarski:

A takie były? Wydaje mi się, że kluby inaczej podeszły do tematu, ze względu na pandemię. Raczej są to kadry z jesieni, lekko wzmocnione. Ciężko mi sobie przypomnieć teraz zespół, który wzmocnił się ciekawymi piłkarzami i może teraz wystrzelić. Najbardziej aktywne były ŁKS, Radomiak i Arka. W Gdyni było sporo zmian i kluczowa zmiana – trenera.

Ireneusz Mamrot:

Na pewno ciekawym zawodnikiem jest Mikkel Rygaard. Bardzo ciekawe CV, po tych dwóch meczach widać, że potencjał jest u niego duży. Nie ustrzegł się błędów, ale popisywał się też bardzo dobrymi zagraniami. Dużym wzmocnieniem Arki Gdynia będzie Maciej Rosołek. Może nie grał w pierwszym składzie Legii, ale dobijał się do niego, kilka razy wszedł, strzelał bramki. Bardziej może spojrzę na to, kto odszedł. Jan Biegański trafił do Ekstraklasy i rozegrał bardzo dobre spotkanie w Częstochowie.

Dominik Nowak:

Poczynił je ŁKS. Mikkel Rygaard ma bardzo duży potencjał jako „ósemka”, dysponuje świetną techniką użytkową, przeglądem pola, do tego dochodzi stały fragment gry… Rygaard i Ricardinho to topowe transfery. Bardzo podobał mi się Christian Aleman z Arki Gdynia. Zawodnik, który był ustawiony na boku pomocy, ale wiadomo, że w tym systemie był takim fałszywym skrzydłowym, schodzącym do środka. Ma dużą łatwość na boisku.

WIDZEW JEDNAK W TOP6? KURS 5.00 W EWINNER!

Młodzi piłkarze, których warto obserwować?

Krzysztof Dębek:

Mateusz Kochalski gra najrówniej i na długim dystansie jest ostoją zespołu. Kacper Bieszczad też zrobił na mnie wrażenie, zagrał ciekawie, dobrze się rozwija. Wskazałbym tę dwójkę, będą decydowali o obliczu swojego zespołu.

Szymon Grabowski:

Jestem ciekaw „naszego”, z Podkarpacia, Kamila Kargulewicza. Trzymam za niego kciuki. Na pewno będę śledził Jana Sobocińskiego, który nadal jest młody, ale na tyle doświadczony, że powinno to zdecydowanie lepiej wyglądać niż ostatnio.

Tomasz Kafarski:

Mam nadzieję, że będzie to człowiek, którego wprowadzałem do pierwszej drużyny Sandecji, czyli Kamil Ogorzały. Jest młody, nieobliczalny, ma ogromny potencjał i ma poukładane w głowie. Oby ta runda była dla niego kluczowa.

Ireneusz Mamrot:

Oglądałem zaległy mecz ŁKS-u z GKS-em Tychy. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Kargulewicz, ciekawy zawodnik. Jest wspomniany wcześniej Rosołek i wielu innych. Moim zdaniem poziom ligi się podnosi. Patrzyłem na to, jaka była, jak tu kiedyś pracowałem i jaka jest teraz. Szkoda, że sytuacja Mateusza Młyńskiego jest, jaka jest, bo to jest topowy młodzieżowiec w pierwszej lidze, o ile nawet nie najlepszy. Ciekawym piłkarzem jest Karol Czubak, który sporo czasu stracił ze względu na kontuzje, a w meczu z Arką grał dobrze.

Dominik Nowak:

W Radomiaku jest ciekawy napastnik, Dominik Sokół. Zawsze jest deficyt na tej pozycji, więc tego zawodnika bym wymienił. Miedź Legnica odmłodziła zespół, jestem bardzo ciekawy Pawła Tupaja, który zrobił na mnie duże wrażenie. Może grać na boku pomocy i jako ofensywny boczny obrońca. Ma bardzo duży potencjał motoryczny i piłkarski. Bardzo duży potencjał widzę także w Michale Trąbce, to może być jego pół roku. Może grać na boku, świetnie prezentuje się w środku pola. Lubię takich kreatywnych piłkarzy. Zwróciłbym też uwagę na Kamila Kargulewicza. Ciekawy zawodnik, jak na pierwszy mecz na tym poziomie jego poruszanie się, szybkość, dynamika, próby jeden na jeden, pokazują, że może to być małe odkrycie. Dodałbym jeszcze Kacpra Śpiewaka i Marcina Grabowskiego z Bruk-Betu oraz Piotra Samca-Talara z Widzewa.

BRUK-BET CZYLI PEWNIAK – WYGRANA Z SOSNOWCEM PO KURSIE 2.05 W TOTOLOTKU!

Najlepszy piłkarz wiosny?

Krzysztof Dębek:

Najlepszy strzelec, Roman Gergel, to postać, która się wyróżnia. Ciągnie zespół do góry, jest dla mnie największą siłą. Swego czasu podobał mi się jeszcze Maksymilian Rozwandowicz, więc postawmy jeszcze na niego.

Szymon Grabowski:

Myślę, że Piotr Wlazło nie zejdzie z poziomu, który prezentował jesienią. Razem z całą ekipą utrzymają poziom. Mam nadzieję, że obudzi się Maciej Wolski z ŁKS-u, bo mu kibicuję, a trochę mnie zawodził. Chciałbym, żeby wykorzystał swoje możliwości, bo może być czołową postacią w ŁKS-ie. Kibicuje też Juliuszowi Letniowskiemu w Arce, nie ma łatwo, ale ma na tyle duży potencjał, że jest w stanie prowadzić Arkę do sukcesów.

Tomasz Kafarski:

Liczy się raczej kolektyw, z takiego podejścia zawsze wychodziłem i nie pokuszę się o wskazanie jednostki.

Ireneusz Mamrot:

Jest ich kilku, każdy zespół ma swoich. Mało się o nim mówi, a od dawna jest znaczącą postacią GKS-u Tychy – Łukasz Grzeszczyk. ŁKS ma kilku takich piłkarzy, Arka tak samo. Choćby Arkadiusz Kasperkiewicz, Juliusz Letniowski. Adam Deja miał trochę pecha jesienią, zmagał się z kontuzjami, ale pod koniec rundy złapał wysoką formę i teraz zaliczył dobry występ w Pucharze Polski. W Miedzi Legnica bramki strzela Kamil Zapolnik, zaraz może zacząć to robić Michał Bednarski.

Dominik Nowak:

Patrzę na piłkarzy, którzy są liderami, więc może zaskoczę, ale Piotr Wlazło. Świetnie regulował tempo jako defensywny pomocnik. Pewnie będziemy zgodni co do Pirulo. Jeżeli chodzi o technikę, niekonwencjonalność, nieprzewidywalność, to będzie wyrastał ponad tę ligę. Spodziewam się tego także po Rygaardzie. Myślę też o Mateuszu Radeckim. To chłopak z potencjałem, jeżeli przyciśnie ambicjonalnie pedał gazu, to powinien jeszcze wrócić na poziom Ekstraklasy.

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 26.02.2021 09:43 przez

Szymon Janczyk

Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Odejście po sezonie? Optymistyczne to założenie Sobolewskiego

Radosław Sobolewski w trakcie ostatniego tygodnia ogłosił, że niedługo, bo wraz z końcem sezonu, przestanie być trenerem Wisły Płock. Cóż. Wydaje się, że ta deklaracja może być tylko wyprzedzeniem ruchu działaczy – Nafciarze bowiem znów nie wygrali. I okej – nie jest żadnym wstydem porażka z Pogonią w Szczecinie, wszak mowa o wiceliderze Ekstraklasy. Sęk […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Koeman, Barcelona, El Clasico w Madrycie. Wraca 1995 rok…

Gdyby poszukać ostatniej wizyty Ronalda Koemana na terenie Realu z herbem Barcelony na koszulce, musielibyśmy cofnąć się do 1995 roku. Jednego z najgorszych okresów w historii klubu, pełnego rozczarowań. Wtedy bowiem miał miejsce sezon, który „Duma Katalonii” zakończyła dopiero na czwartej pozycji w tabeli La Liga. To był zmierzch Johana Cruyffa w roli szkoleniowca, podobnie […]
10.04.2021
Niezły numer
07.04.2021

Liczby Legii? Niezły Numer, ale do rekordów wciąż trochę brakuje

Czy poznaliśmy już mistrza Polski? Wiele wskazuje na to, że tak. Legia Warszawa w tym sezonie dominuje w lidze tak wyraźnie, że musieliśmy cofnąć się osiem lat, żeby znaleźć równie sprawnie punktujący zespół. 51 „oczek” po 23. kolejkach daje nam średnią 2,27 punktu na mecz. W minionej dekadzie tylko raz udało się komuś wykręcić lepszy […]
07.04.2021
Weszło
06.04.2021

„Zimą Sandecja trenowała dwa razy dziennie przez dwa miesiące. Widać efekty”

Damian Chmiel to jeden z liderów rewelacji wiosny w 1. lidze, czyli Sandecji Nowy Sącz. Skąd wzięła się forma „Sączersów”, którzy po zmianie trenera od 12 spotkań nie zaznali porażki, a ostatnio ograli 5:0 Stomil Olsztyn? Jak Dariusz Dudek zmienił zespół mentalnie? W jaki sposób przygotował drużynę do rundy rewanżowej, w której Sandecja idzie jak […]
06.04.2021
Weszło
05.04.2021

PODSUMOWANIE ŚWIĄTECZNEJ KOLEJKI | WESZŁOPOLSCY LIVE OD 20.00

Weszłopolscy wracają po przerwie reprezentacyjnej! Świąteczną kolejkę w Ekstraklasie i 1. lidze omówią Jakub Białek, Paweł Paczul, Szymon Janczyk, Kamil Warzocha i Adam Sławiński. Gościem programu będzie Dariusz Banasik, który opowie nam o tym, jak w ostatnich tygodniach rozpędzał się Radomiak. Zapraszamy na żywo od 20.00!
05.04.2021
Weszło
05.04.2021

„Małecki pomylił odwagę z odważnikiem. W sądzie straci trochę pieniędzy”

W ostatnim czasie osoby śledzące pierwszą ligę żyły konfliktem w Zagłębiu Sosnowiec. Przypomnijmy, że klub zawiesił Patryka Małeckiego, informując, że ten naruszył nietykalność cielesną członka sztabu szkoleniowego – Łukasza Matusiaka. Zawodnik powiedział nam, że taka sytuacja nie miała miejsca i przedstawił swoją wersję wydarzeń. Teraz o sprawie opowiada nam Matusiak, który twierdzi, że Małecki przegra […]
05.04.2021
Weszło
05.04.2021

Janicki odmienił obronę Podbeskidzia. Wisła ma czego żałować?

Rafał Janicki przechodząc do Podbeskidzia Bielsko-Biała miał ostatnią szansę, żeby uratować miejsce w Ekstraklasie. Wiadomo, nasza liga to nie F1 – „foteli” do obsadzenia jest trochę więcej, zwłaszcza że za moment liga zostanie powiększona. Ciężko było jednak spodziewać się, że ktoś jeszcze sięgnie po tego stopera, jeśli i pod Klimczokiem zawiedzie. Weryfikacja byłaby już zbyt […]
05.04.2021
Felietony i blogi
05.04.2021

„W Żabnie każdy się zna. U fryzjera i w sklepie dowiesz się wszystkiego”

Jakub Wróbel w wywiadzie opowiada nam o tym, jak to jest być napastnikiem, który nie strzelił jeszcze bramki w Ekstraklasie. Ale z piłkarzem Stali Mielec wypożyczonym do Resovii nie tylko przeprowadziliśmy analizę różnic między 1. ligą a najwyższym poziomem rozgrywkowym w Polsce. Wróbel, chyba jedyny na szczeblu centralnym piłkarz z Żabna, opowiedział nam, jak to […]
05.04.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
żelek
żelek
1 miesiąc temu

Resovia nie będzie grać u siebie ale na Stali jak już skończy się remont

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Te wypowiedzi Kafarskigo to porażka, nie wie, nie orientuje się, nie śledził. Po co pytać takiego „eksperta”?

Rudnicki pije kawę z wody po ogrórkach
Rudnicki pije kawę z wody po ogrórkach
1 miesiąc temu

Ale żeby Stawowego nie zapytać?

Boski
Boski
1 miesiąc temu

Strasznie mnie denerwują odpowiedzi Kafarskiego coś a’la Probierz: ,, W ekstraklasie jest 16 drużyn. Mistrzostwo zdobędzie drużyna, która zgromadzi najwięcej punktów”.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu
Reply to  Boski

Tą metodę to stosuje teraz każdy w świecie futbolu by w czasie politycznej pseudo poprawności nie zostać odsuniętym od koryta (dziennikarze), albo komuś nie podpasc (piłkarze, trenerzy).

Seed
Seed
1 miesiąc temu

To nie polityczna poprawność, nie myl pojęć, to jest zwykłe dupy chronienie. Panowie w każdej chwili czekają na telefon od prezesa, bo z robotą krucho.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
1 miesiąc temu
Reply to  Boski

no nie zna się to tak opowiada żeby nic nie powiedzieć normalne:) to jest jak engel który mówi ze w tej chwili tylko lewy gwarantuje 30 bramek na sezon i to już od 5 lat oczywiście on sobie tą statystykę wymyślił bo nie ma porycia w faktach, kafarski wymyslać nie chce nie zna się to mówi ogólniki żeby co głupszy nie wyczaił jego braku wiedzy ale też żeby głupoty były nie do weryfikacji żeby nie był aż tak żałosny jak engel czy „Anglicy mają słabe pokoleni” tomaszewski

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Kto chce awansu GKSu Tychy plusik poprosze.

Fukstus
Fukstus
1 miesiąc temu

Dlaczego nie zapytaliście prawdziwych znawców kopanej: Tomaszewskigo, Gmocha i Strejlaua, bo przynajmniej można by się pośmiać.

wazjar
wazjar
1 miesiąc temu

Kafarskiego nie bierzcie do żadnych ankiet i tym podobne chłop jest beznadziejny.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
1 miesiąc temu
Reply to  wazjar

Zapewne jest z siebie zadowolony, bo uważa, że fajnie wypadł i zaorał.
Niestety jedyne czym się popisał, to brak szacunku do czytelników. Jeśli nie miał ochoty brać udziału w sondzie, mógł odmówić i tyle… Zapytali by kogoś innego.

pep
pep
1 miesiąc temu

Gybym był prezesem jakiegos klubu to boldem bym sobie zapisał po tym co tu przeczytałem: nigdy nie brać pod uwagę Kafarskiego jako pracownika klubu…ten gość ma się za trenera i w ogóle się nie interesuje tym, co się dzieje w piłce :).
Odpowiedź na pytanie o najciekawszy zimowy transfer: a to był taki? Ja prdl…no kilka, do kilku klubów…
I pewnie też dlatego nie wskazał, kto się wyróżni, bo nie ma pojęcia kto gra w ogóle w I lidze. A weźmy pod uwagę, że to nie jest trener z topu w naszym kraju, więc raczej powinien ogarniać co się na tym szczeblu dzieje.
Generalnie: powodzenia w szukaniu pracy i współczuję przyszłemu pracodwcy, o ile się taki znajdzie…

Suche Info
10.04.2021

Stokowiec: – Dziś żadna z drużyn nie zasłużyła na porażkę

Mecz Śląska z Lechią należał do takich, po których jedni i drudzy mogli mieć niedosyt. Bo przecież Śląsk mógł zamknąć mecz w pierwszej połowie. No, ale tego nie zrobił, a w drugiej połowie lepsze szanse miała Lechia. Do tego też odniósł się na konferencji pomeczowej Piotr Stokowiec. Trener gdańszczan podkreślał jak dziwny był przebieg tego […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Skandal w III lidze. Bójka piłkarza z dyrektorem

Dzisiejszy mecz Radunii Stężyca ze Świtem Skolwin miał wielką dla obu klubów stawkę. Radunia, która pewnie zmierza po awans, mogła na wiceliderze się wywrócić, a ten włączyłby się do walki o zwycięstwo w III lidze. Radunia wygrała 3:0, ale to nie był koniec emocji w tym meczu. Trzeba powiedzieć: niestety. Niestety, ponieważ po meczu doszło […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Kontaktowa bramka Barcelony. Strzelcem Mingueza (video)

Nie układa się dzisiejszy mecz Barcelonie, Real prowadził do przerwy w El Clasico dość gładko 2:0, choć wydawało się, że nie musiał wrzucać najwyższego biegu. Po przerwie jednak Barca zdobyła bramkę kontaktową. Nie była to na pewno tak piękna bramka jak ta Benzemy, ale gol to gol. Óscar Mingueza zdobywa bramkę kontaktową dla FC Barcelony! […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milik strzela dla Marsylii! Efektowna akcja (video)

Czwarte trafienie w lidze francuskiej Arka Milika, a pierwsze w kwietniu. Polak wyrównał stan gry z Montpellier – Marsylia przegrywała od… 28 sekundy, a Milik strzelił gola do szatni. Milik ładnie zabrał się z piłką, to nie było dobicie do pustaka, jest klasa:     Pan Arkadiusz Milik. pic.twitter.com/yUGR9LSUPi — Dominik Klekowski (@DoKlekowski) April 10, […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Co za bramka w El Clasico! Benzema piętą (video)

Ależ wspaniale zaczęło się El Clasico. Szybko strzelony gol to zawsze tym większa szansa, żeby pojawiły się emocje, żeby mecz jeszcze bardziej się otworzył. Ale jeszcze jest kwestia JAK padł ten gol. Cała akcja dynamiczna, ale wykończenie Benzemy – kapitalne. Totalny luz, pięta, prosto do siatki. Karim Benzema rozpoczyna strzelanie w El Clásico! ⚽Francuz KA-PI-TAL-NIE […]
10.04.2021
Inne sporty
10.04.2021

Mateusz Gamrot zatriumfował w UFC!

Wielu kibiców i ekspertów uważało, że Mateusz Gamrot zasługiwał na zwycięstwo w swoim pierwszym pojedynku w UFC. Uważał tak nawet gość, z którym… wtedy walczył – Guram Kutateladze. Sędziowie orzekli jednak nieprzychylny – z naszej perspektywy – werdykt. Dzisiaj, podczas gali w Las Vegas, Polak miał okazję odegrać się za ubiegłoroczną porażkę. I faktycznie to […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Milan wygrywa, Zlatan z czerwoną kartką

Ze Zlatanem trudno się nudzić. Dzisiaj pomógł Milanowi pokonać Parmę, ale też wyleciał z boiska. Powód? Miał obrazić arbitra. Czerwona kartka Zlatanowi przytrafiła się po godzinie gry, gdy Milan prowadził 2:0. Nie wiadomo jeszcze co dokładnie powiedział arbitrowi Maresce, ale ten arbiter słynie z tego, że się nie patyczkuje. Ostatnio potrafił bez ceregieli wlepić Conte […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Makowski opuszcza „Klub Zero”. Gol w 65 meczu Ekstraklasy

Klub Zero, czyli piłkarze, którzy grają w Ekstraklasie, grają, potem jeszcze trochę grają, a bramek z tego nie ma. Dzisiaj z tego szacownego grona wypisał się Tomasz Makowski. Makowski może jest defensywnym pomocnikiem, no ale jednak – środek pola, można być dalej od bramki. A jednak zdążył się dorobić rangi zawodnika bez właściwości ofensywnych. Przed […]
10.04.2021
Weszło
10.04.2021

Warta i Stal biczowały futbol

Najsłabszy mecz tej kolejki Ekstraklasy już mamy, nie musimy czekać na jej zakończenie. Nie wierzymy, że ktoś teraz zagra słabiej niż Warta Poznań i Stal Mielec. Gdyby to spotkanie się nie odbyło i obie drużyny od razy dostały po punkcie, nic byśmy nie stracili, za to sporo zyskali – z cennym czasem na czele. To […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Salinas: – Kto wygra El Clasico, zostanie mistrzem Hiszpanii

Ilu ekspertów, tyle głosów. Przed dzisiejszym El Clasico wrze w mediach, oczywiście szczególnie hiszpańskich, ale nie tylko. Ciekawą wypowiedź dał Julio Salinas, gwiazda Barcy czasów Dream Teamu Johana Cruyffa. Salinas w „El Mundo Deportivo” zwrócił uwagę, że to szalony sezon dla obu ekip, jedni i drudzy mieli sporo wybojów. Niemniej już się z tego mniej […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Składy przed El Clasico

KARTY ODKRYTE! Zidane i Koeman podali już składy na dzisiejszy hiszpański szlagier, czyli oczywiście El Clasico. Zestawienia prezentują się tak i trzeba przyznać, że nie ma w nich większych niespodzianek: REAL: Courtois – Vazquez, Nacho, Militao, Mendy – Kroos, Casemiro, Modrić, Valverde, Vinicius – Benzema. BARCELONA: Ter Stegen – Mingueza, Araujo, Lenglet, Dest, Alba – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Helik zagra o Premier League?! Baraże coraz bliżej

Michał Helik nie miał może za dobrego wejścia do reprezentacji Polski, był jednym z przegranych pierwszego zgrupowania Paulo Sousy. Ale w Championship pozostaje konsekwentny, a jego Barnsley jest rewelacją sezonu. Dzisiaj Barnsley z Helikiem w składzie wygrało 2:0 z Middlesbrough. Zespół, który miał walczyć o utrzymanie, na pięć kolejek przed końcem sezonu zajmuje miejsce premiowane […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Runjaic: – Napastnikiem numer jeden jest cała drużyna

Pogoń Szczecin dość spokojnie ograła dzisiaj Wisłę Płock, będąc zdecydowanie lepszym zespołem. Gola strzelił Benedyczak, a więc nie dziwi, że na konferencji pomeczowej Kosta Runjaic usłyszał pytanie o hierarchię napastników. Nie da się ukryć, temat snajperów w Pogoni pozostaje problematyczny od jakiegoś już czasu. Rozwiązaniem mieli być zarówno Manias w zeszłym sezonie, jak i Zahović […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Koeman: – Real spotyka za dużo krytyki

Kurtuazja kurtuazją, jest normą ze strony trenerów przed każdym meczem. Ale Ronald Koeman brzmiał przekonująco, gdy mówił, że Real Madryt jest lepszy niż się mówi, a krytyka tego zespołu jest przesadzona. Real jest na trzecim miejscu z 63 punktami, dwa za Barceloną, a trzy za liderem, Atletico. Te różnice więc faktycznie nie są duże – […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Sandecja nie przestaje zadziwiać. Kolejne zwycięstwo

Niebywała jest forma Sandecji w ostatnich tygodniach. Jeżdżą po Polsce i po prostu wygrywają. Metamorfoza o 180 stopni,  bo ten zespół na początku sezonu był synonimem dostarczyciela punktów. Dziś Sandecja ograła Zagłębie Sosnowiec. Sandecja, która do 13 kolejki nie wygrała ani jednego meczu, od tamtej pory wygrywa jak leci. Przez kolejne jedenaście kolejek trzech punktów […]
10.04.2021
Suche Info
10.04.2021

Liverpool wreszcie wygrywa na Anfield. Przerwana passa (video)

 Ten sezon dla Liverpoolu już jest do zapomnienia, ale przynajmniej wstydu od teraz będzie trochę mniej. Liverpool wreszcie wygrał u siebie mecz. Anfield, legendarny obiekt, był wyjątkowo kurtuazyjny – The Reds dziś przeciwko Aston Villi wygrali dopiero swój pierwszy domowy mecz w 2021 roku. Przypomnijmy jak to się w tym roku na Anfield układało: – […]
10.04.2021