post
Avatar

Opublikowane 26.02.2021 09:43 przez

Szymon Janczyk

Kto lepiej zna realia zaplecza Ekstraklasy niż trenerzy, którzy jeszcze przed chwilą na tym poziomie pracowali? Chyba nikt, więc to do nich zwróciliśmy się z kilkoma pytaniami przed startem ligowej wiosny. Krzysztof Dębek, Szymon Grabowski, Tomasz Kafarski, Ireneusz Mamrot oraz Dominik Nowak typują dla nas potencjalnych wygranych drugiej rundy rozgrywek. Kto jest pewniakiem do awansu, a kto włączy się do walki o baraże? Których piłkarzy warto obserwować, bo mogą wypromować się do Ekstraklasy? Sześć pytań, sześć odpowiedzi, a przede wszystkich – mnóstwo konkretów.

Kto awansuje do Ekstraklasy?

Krzysztof Dębek:

Bruk-Bet Termalica to jest numer jeden. 80-90%, że awansują. ŁKS mnie troszeczkę zawiódł. W walkę o drugą lokatę mocno walczą się Tychy z Radomiakiem. Radomiak dobrze zaprezentował się z Lechem, równą formę trzyma nie od jednej rundy a od dłuższego czasu. Dariusz Banasik jest siłą tego zespołu. Tychy dorzucam jako pierwszy wiosenny powiew, który na ŁKS-ie zrobił wrażenie. Czy to się przekuje w coś więcej? Po takim starcie mogą namieszać.

Szymon Grabowski:

Bruk-Bet Termalica na pewno. ŁKS jest coraz większą zagadką… Powiedzmy, że powalczy o drugie miejsce z Arką Gdynia i GKS Tychy. Z baraży awansuje któryś z zespołów typowanych do dwójki, który ostatecznie w niej nie skończy. Zastanawiam się trochę nad tym ŁKS-em, czy będą starali się coś zmienić w swojej grze, czy raczej będzie podobnie jak z Tychami. Myślę, że z Legią wyglądali trochę inaczej, dużo lepiej, potem coś siadło. To kwestia tego jak będą wyglądać z tyłu.

Tomasz Kafarski:

Jeśli Termalica utrzyma formę, to jest faworytem. O drugie miejsce może powalczyć sporo drużyn – ŁKS, Arka Gdynia, myślę, że GKS Tychy nie powiedział jeszcze ostatniego. Tak jak w przypadku spadku może się tutaj pojawić pozytywny czarny koń. Czasami tak jest, że jeden zespół odpali i tak jak kiedyś Górnik Zabrze wygra sześć meczów z rzędu. Chrobry Głogów w tamtym sezonie miał taką serię, że uciekali przed spadkiem, a prawie dotarli do baraży.

Ireneusz Mamrot:

Oryginalny nie będę. Może się obrażą w Termalice, bo nikt nie chce być stawiany jako faworyt, ale oni jedną nogą są już w Ekstraklasie. Jeżeli do awansu wystarczało zawsze ponad 60 punktów, to muszą zdobyć 23-24 punkty. Uważam, że sprawa jest przesądzona. Drugi zespół wskazać ciężko, bo w pewnym momencie wydawało się, że to będzie ŁKS, ale dzisiaj różnica między 2. a 8. zespołem jest bardzo mała, może się to zmieniać nawet po jednym meczu. Myślę, że może jeden zespół dołączy do strefy barażowej. Rozstrzygnie się to między tymi sześcioma zespołami.

Dominik Nowak:

Na pewno Bruk-Bet Termalica. Z racji tego, że miała bardzo dobrą jesień, miała dużą przewagę. Do tego Górnik Łęczna, ŁKS, Radomiak i GKS Tychy. Wśród nich jest drużyna, która znajdzie się w dwójce. Dużych niespodzianek nie będzie, to zespoły, które dokonały dużych wzmocnień. Może oprócz Łęcznej, ale ona gra ze sobą długo, gra bez presji i to będzie ich siłą. Bruk-Bet ma stabilny skład, ma dużą przewagę i są silni mentalnie.

Radomiak stracił ostatnio Karola Podlińskiego, ale myślę, że Rok Sirk na poziomie pierwszej ligi się sprawdzi. Potencjału na Ekstraklasę nie ma, ale tutaj da sobie radę. Jeżeli dorzucimy do tego piłkarzy, których ja znam – Mateusza Radeckiego czy Damiana Gąskę, fajną rywalizację, to wskazywałbym ten zespół w gronie faworytów. GKS Tychy zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie z ŁKS-em, to zespół, który bazuje na kolektywie, Łukasz Grzeszczyk jest w dobrej formie. Mają odmłodzoną kadrę, różnice w tabeli są niewielkie, stąd spory zakres zespołów.

HIT KOLEJKI DLA WIDZEWA? KURS 2.65 W RAMACH TOTALHIT W TOTALBET!

Kto sprawi największą niespodziankę?

Krzysztof Dębek:

Rycerzem wiosny może być Radomiak. Zostałbym przy tym, bo myślę, że z twardym, zdyscyplinowanym futbolem będzie siłą tej ligi. Myślę, że status quo tej ligi zostanie zachowany, jeśli chodzi o baraże. Liczę, że podskoczy Zagłębie Sosnowiec.

Szymon Grabowski:

Życzę Tychom i Arturowi Derbinowi, żeby byli pozytywną niespodzianką i powalczyli o miejsca 1-2. Fajny klub, dobrze prowadzony z fajnym trenerem. Chciałbym, że namieszali w pierwszej dwójce. Jeśli chodzi o baraże, to na pewno Korona chce się do nich dostać, jest nieobliczalny Radomiak. Korona w pierwszym meczu mi się osobiście podobała, widać, że drzemie w nich potencjał i jeśli mam stawiać na kogoś, kto wejdzie do baraży, to stawiam na Koronę.

Tomasz Kafarski:

Ciężko powiedzieć. Są zespoły, które trochę dołowały, są takie, które jesienią osiągnęły dobry wynik… Naprawdę ciężko powiedzieć.

Ireneusz Mamrot:

Takim zespołem może być Sandecja, pod koniec jesieni zaczęli punktować. Zagłębie Sosnowiec też zajmuje nieadekwatne miejsce w stosunku do poziomu klubu, uważam, że będą szli w górę. Myślę też, że dobrą robotę wykona trener Radosław Mroczkowski w Resovii. Jeśli mam postawić na jeden zespół – Sandecja.

Dominik Nowak:

Pozytywną niespodzianką będzie Górnik Łęczna. Nie jest to zespół, który posiada wielkie gwiazdy, ale są dobrze przygotowani, mają swój styl, który się wtapia w potencjał tej drużyny. Będą do końca walczyli o Ekstraklasę. Wiele zespołów bije się o baraże i ktoś z nich na pewno zaskoczy in minus, będzie niezadowolony.

A MOŻE JEDNAK RADOMIAK? KURS 3.40 W TOTALBET!

Kto będzie walczył o utrzymanie?

Krzysztof Dębek:

Rozstrzygnie się to między Resovią a GKS-em Bełchatów. Resovia jesienią miała skład drugoligowy. O Bełchatowie nie mogę powiedzieć, że ma słabą kadrę, bo pamiętamy jak było rok temu – wszyscy skazywali ich na spadek, a rozdawali karty na dole tabeli. Ale myślę, że po tych kłopotach mogą zakotwiczyć na dole.

Szymon Grabowski:

Nie ma co się oszukiwać – między Resovią, GKS-em Jastrzębie i GKS-em Bełchatów. Nikt nie wypali in minus, żeby “zagrozić” tym zespołom.

Tomasz Kafarski:

Nie będę odkrywczy, jak powiem, że zespoły z dolnej części tabeli, czyli Resovia, Sandecja, Zagłębie Sosnowiec… Pewnie jeszcze dwa można do tego grona dokooptować i wokół nich może się wykrystalizować spadkowicz. Z drugiej strony okres przygotowawczy był długi, sporo zmian było w zespołach i może zdarzyć się jakaś negatywna niespodzianka.

Ireneusz Mamrot:

Widać, że nikt nie chce spaść. Chyba najtrudniejsza sytuacja ze względów ekonomicznych jest w Bełchatowie. Sporo zawodników znowu odeszło, jestem ciekawy, czy sobie poradzą. Niczego złego nie życzę, ale kiedyś te problemy muszą się odbić. Ich atutem zawsze jest jednak młodość, atmosfera, chęć pokazania się tych chłopaków, więc ich nie skreślam. Resovia ze względu na punkty i Bełchatów ze względu na organizację, mają najtrudniejsze zadanie. Jeśli dobrze pamiętam Resovia będzie rozgrywała większość meczów na własnym stadionie, więc to też pewien atut.

Dominik Nowak:

Życząc dobrze wszystkim, wydaje mi się, że Resovia będzie zespołem, w którym misja utrzymania się nie będzie łatwa. Są zawirowania ze stadionem. Z racji miejsca, jakie zajmują widziałbym jako głównych kandydatów Resovię i GKS Bełchatów. Zobaczymy, jak z nietypową presją poradzi sobie Zagłębie Sosnowiec. Myślę, że nikt nie spodziewał się, że będzie tak słabo. Pominąłbym Sandecję, są tam doświadczeni piłkarze, mają potencjał, nie powinni mieć wiosną problemów.

GKS TYCHY W TOP 2? KURS 10.00 W EWINNER!

Najciekawsze zimowe transfery?

Krzysztof Dębek:

Tutaj wymieniłbym Zagłębie Sosnowiec. Maciej Ambrosiewicz, Szymon Sobczak, Michał Masłowski, Patryk Misak. Masłowski przejawiał się już latem, ale nie udało się tego dopiąć. Być może jest tak, że koszula bliższa ciału, ale wskażę ich. Podkreśliłbym też transfery Radomiaka.

Szymon Grabowski:

Po meczu ŁKS-u z Legią Warszawa myślałem, że Mikkel Rygaard. Byłem w pozytywnym szoku, że taki zawodnik zszedł do pierwszej ligi. Tyle że zupełnie nie potwierdził tego z Tychami… Myślę, że to będzie zawodnik, który powinien ligę przerastać, powinien być przewodnią postacią nawet w Ekstraklasie. Ten transfer jest fajny, ale Korona i Radomiak też poczyniły ciekawe transfery. Względem poprzedniej rundy liga zyskała jakościowo.

Tomasz Kafarski:

A takie były? Wydaje mi się, że kluby inaczej podeszły do tematu, ze względu na pandemię. Raczej są to kadry z jesieni, lekko wzmocnione. Ciężko mi sobie przypomnieć teraz zespół, który wzmocnił się ciekawymi piłkarzami i może teraz wystrzelić. Najbardziej aktywne były ŁKS, Radomiak i Arka. W Gdyni było sporo zmian i kluczowa zmiana – trenera.

Ireneusz Mamrot:

Na pewno ciekawym zawodnikiem jest Mikkel Rygaard. Bardzo ciekawe CV, po tych dwóch meczach widać, że potencjał jest u niego duży. Nie ustrzegł się błędów, ale popisywał się też bardzo dobrymi zagraniami. Dużym wzmocnieniem Arki Gdynia będzie Maciej Rosołek. Może nie grał w pierwszym składzie Legii, ale dobijał się do niego, kilka razy wszedł, strzelał bramki. Bardziej może spojrzę na to, kto odszedł. Jan Biegański trafił do Ekstraklasy i rozegrał bardzo dobre spotkanie w Częstochowie.

Dominik Nowak:

Poczynił je ŁKS. Mikkel Rygaard ma bardzo duży potencjał jako “ósemka”, dysponuje świetną techniką użytkową, przeglądem pola, do tego dochodzi stały fragment gry… Rygaard i Ricardinho to topowe transfery. Bardzo podobał mi się Christian Aleman z Arki Gdynia. Zawodnik, który był ustawiony na boku pomocy, ale wiadomo, że w tym systemie był takim fałszywym skrzydłowym, schodzącym do środka. Ma dużą łatwość na boisku.

WIDZEW JEDNAK W TOP6? KURS 5.00 W EWINNER!

Młodzi piłkarze, których warto obserwować?

Krzysztof Dębek:

Mateusz Kochalski gra najrówniej i na długim dystansie jest ostoją zespołu. Kacper Bieszczad też zrobił na mnie wrażenie, zagrał ciekawie, dobrze się rozwija. Wskazałbym tę dwójkę, będą decydowali o obliczu swojego zespołu.

Szymon Grabowski:

Jestem ciekaw “naszego”, z Podkarpacia, Kamila Kargulewicza. Trzymam za niego kciuki. Na pewno będę śledził Jana Sobocińskiego, który nadal jest młody, ale na tyle doświadczony, że powinno to zdecydowanie lepiej wyglądać niż ostatnio.

Tomasz Kafarski:

Mam nadzieję, że będzie to człowiek, którego wprowadzałem do pierwszej drużyny Sandecji, czyli Kamil Ogorzały. Jest młody, nieobliczalny, ma ogromny potencjał i ma poukładane w głowie. Oby ta runda była dla niego kluczowa.

Ireneusz Mamrot:

Oglądałem zaległy mecz ŁKS-u z GKS-em Tychy. Z bardzo dobrej strony pokazał się Kamil Kargulewicz, ciekawy zawodnik. Jest wspomniany wcześniej Rosołek i wielu innych. Moim zdaniem poziom ligi się podnosi. Patrzyłem na to, jaka była, jak tu kiedyś pracowałem i jaka jest teraz. Szkoda, że sytuacja Mateusza Młyńskiego jest, jaka jest, bo to jest topowy młodzieżowiec w pierwszej lidze, o ile nawet nie najlepszy. Ciekawym piłkarzem jest Karol Czubak, który sporo czasu stracił ze względu na kontuzje, a w meczu z Arką grał dobrze.

Dominik Nowak:

W Radomiaku jest ciekawy napastnik, Dominik Sokół. Zawsze jest deficyt na tej pozycji, więc tego zawodnika bym wymienił. Miedź Legnica odmłodziła zespół, jestem bardzo ciekawy Pawła Tupaja, który zrobił na mnie duże wrażenie. Może grać na boku pomocy i jako ofensywny boczny obrońca. Ma bardzo duży potencjał motoryczny i piłkarski. Bardzo duży potencjał widzę także w Michale Trąbce, to może być jego pół roku. Może grać na boku, świetnie prezentuje się w środku pola. Lubię takich kreatywnych piłkarzy. Zwróciłbym też uwagę na Kamila Kargulewicza. Ciekawy zawodnik, jak na pierwszy mecz na tym poziomie jego poruszanie się, szybkość, dynamika, próby jeden na jeden, pokazują, że może to być małe odkrycie. Dodałbym jeszcze Kacpra Śpiewaka i Marcina Grabowskiego z Bruk-Betu oraz Piotra Samca-Talara z Widzewa.

BRUK-BET CZYLI PEWNIAK – WYGRANA Z SOSNOWCEM PO KURSIE 2.05 W TOTOLOTKU!

Najlepszy piłkarz wiosny?

Krzysztof Dębek:

Najlepszy strzelec, Roman Gergel, to postać, która się wyróżnia. Ciągnie zespół do góry, jest dla mnie największą siłą. Swego czasu podobał mi się jeszcze Maksymilian Rozwandowicz, więc postawmy jeszcze na niego.

Szymon Grabowski:

Myślę, że Piotr Wlazło nie zejdzie z poziomu, który prezentował jesienią. Razem z całą ekipą utrzymają poziom. Mam nadzieję, że obudzi się Maciej Wolski z ŁKS-u, bo mu kibicuję, a trochę mnie zawodził. Chciałbym, żeby wykorzystał swoje możliwości, bo może być czołową postacią w ŁKS-ie. Kibicuje też Juliuszowi Letniowskiemu w Arce, nie ma łatwo, ale ma na tyle duży potencjał, że jest w stanie prowadzić Arkę do sukcesów.

Tomasz Kafarski:

Liczy się raczej kolektyw, z takiego podejścia zawsze wychodziłem i nie pokuszę się o wskazanie jednostki.

Ireneusz Mamrot:

Jest ich kilku, każdy zespół ma swoich. Mało się o nim mówi, a od dawna jest znaczącą postacią GKS-u Tychy – Łukasz Grzeszczyk. ŁKS ma kilku takich piłkarzy, Arka tak samo. Choćby Arkadiusz Kasperkiewicz, Juliusz Letniowski. Adam Deja miał trochę pecha jesienią, zmagał się z kontuzjami, ale pod koniec rundy złapał wysoką formę i teraz zaliczył dobry występ w Pucharze Polski. W Miedzi Legnica bramki strzela Kamil Zapolnik, zaraz może zacząć to robić Michał Bednarski.

Dominik Nowak:

Patrzę na piłkarzy, którzy są liderami, więc może zaskoczę, ale Piotr Wlazło. Świetnie regulował tempo jako defensywny pomocnik. Pewnie będziemy zgodni co do Pirulo. Jeżeli chodzi o technikę, niekonwencjonalność, nieprzewidywalność, to będzie wyrastał ponad tę ligę. Spodziewam się tego także po Rygaardzie. Myślę też o Mateuszu Radeckim. To chłopak z potencjałem, jeżeli przyciśnie ambicjonalnie pedał gazu, to powinien jeszcze wrócić na poziom Ekstraklasy.

SZYMON JANCZYK

fot. Newspix

Szymon Janczyk

Serie A śledzi tak długo, że pamięta jeszcze czasy, gdy Juventus nie zdobywał mistrzostwa. Woli mecz Puszczy z Wigrami niż Wisły z Lechią. Zwolennik zasady, że dobry pomocnik jest ważniejszy od dobrego napastnika. Dlatego: Pirlo, Kaka, Garguła. In that order.

Opublikowane 26.02.2021 09:43 przez

Szymon Janczyk

Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Ekstraklasa
18.04.2021

Gąsior uratuje Stal? “Dziadek? Ten dziadek jeszcze wam pokaże!”

Szacunek. To słowo najczęściej po drugiej stronie słuchawki pada najczęściej, gdy pytamy rozmówców o Włodzimierza Gąsiora. Stal Mielec zatrudniając klubową legendę, wywołała duże poruszenie, bo Gąsior ma już 72 lata na karku i od dwóch lat był szczęśliwym emerytem. Pojawiły się więc szyderki i wątpliwości, czy ktoś taki odnajdzie się na poziomie Ekstraklasy, gdzie po […]
18.04.2021
Ekstraklasa
16.04.2021

Czar Brosza pryska. W Zabrzu liczą na byłych selekcjonerów?

Cztery zwycięstwa z rzędu, pięć meczów bez porażki. Ogranie Legii Warszawa i Lechii Gdańsk, awans w Pucharze Polski. Początek w wykonaniu Górnika Zabrze zwiastował, że to może być ten sezon, w którym zabrzanie zrobią krok do przodu. Nawet po 12. kolejce wciąż byli na podium rozgrywek, więc optymizm jak najbardziej był wskazany. Ale od tamtej […]
16.04.2021
1 liga
16.04.2021

Zero pośpiechu. Korona po miesiącu ogłosiła nazwisko nowego trenera

Czekaliśmy, czekaliśmy i się doczekaliśmy. Korona Kielce ogłosiła nazwisko następcy zwolnionego w kuriozalnych okolicznościach Macieja Bartoszka. Trochę to trwało, bo Kamil Kuzera prowadził spadkowicza z Ekstraklasy przez 36 dni. A przecież początkowo nie było pomysłu, żeby sezon kończył trener tymczasowy. W końcu jednak Dominik Nowak został zaprezentowany oficjalnie, więc w weekend zadebiutuje w nowej roli […]
16.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Liczba komentarzy: 12
Subscribe
Powiadom o
guest
12 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
żelek
żelek
1 miesiąc temu

Resovia nie będzie grać u siebie ale na Stali jak już skończy się remont

CM711
CM711
1 miesiąc temu

Te wypowiedzi Kafarskigo to porażka, nie wie, nie orientuje się, nie śledził. Po co pytać takiego “eksperta”?

Rudnicki pije kawę z wody po ogrórkach
Rudnicki pije kawę z wody po ogrórkach
1 miesiąc temu

Ale żeby Stawowego nie zapytać?

Boski
Boski
1 miesiąc temu

Strasznie mnie denerwują odpowiedzi Kafarskiego coś a’la Probierz: ,, W ekstraklasie jest 16 drużyn. Mistrzostwo zdobędzie drużyna, która zgromadzi najwięcej punktów”.

FC Bazuka Bolencin
FC Bazuka Bolencin
1 miesiąc temu
Reply to  Boski

Tą metodę to stosuje teraz każdy w świecie futbolu by w czasie politycznej pseudo poprawności nie zostać odsuniętym od koryta (dziennikarze), albo komuś nie podpasc (piłkarze, trenerzy).

Seed
Seed
1 miesiąc temu

To nie polityczna poprawność, nie myl pojęć, to jest zwykłe dupy chronienie. Panowie w każdej chwili czekają na telefon od prezesa, bo z robotą krucho.

Ziemson hujev
Ziemson hujev
1 miesiąc temu
Reply to  Boski

no nie zna się to tak opowiada żeby nic nie powiedzieć normalne:) to jest jak engel który mówi ze w tej chwili tylko lewy gwarantuje 30 bramek na sezon i to już od 5 lat oczywiście on sobie tą statystykę wymyślił bo nie ma porycia w faktach, kafarski wymyslać nie chce nie zna się to mówi ogólniki żeby co głupszy nie wyczaił jego braku wiedzy ale też żeby głupoty były nie do weryfikacji żeby nie był aż tak żałosny jak engel czy “Anglicy mają słabe pokoleni” tomaszewski

Placzul
Placzul
1 miesiąc temu

Kto chce awansu GKSu Tychy plusik poprosze.

Fukstus
Fukstus
1 miesiąc temu

Dlaczego nie zapytaliście prawdziwych znawców kopanej: Tomaszewskigo, Gmocha i Strejlaua, bo przynajmniej można by się pośmiać.

wazjar
wazjar
1 miesiąc temu

Kafarskiego nie bierzcie do żadnych ankiet i tym podobne chłop jest beznadziejny.

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
1 miesiąc temu
Reply to  wazjar

Zapewne jest z siebie zadowolony, bo uważa, że fajnie wypadł i zaorał.
Niestety jedyne czym się popisał, to brak szacunku do czytelników. Jeśli nie miał ochoty brać udziału w sondzie, mógł odmówić i tyle… Zapytali by kogoś innego.

pep
pep
1 miesiąc temu

Gybym był prezesem jakiegos klubu to boldem bym sobie zapisał po tym co tu przeczytałem: nigdy nie brać pod uwagę Kafarskiego jako pracownika klubu…ten gość ma się za trenera i w ogóle się nie interesuje tym, co się dzieje w piłce :).
Odpowiedź na pytanie o najciekawszy zimowy transfer: a to był taki? Ja prdl…no kilka, do kilku klubów…
I pewnie też dlatego nie wskazał, kto się wyróżni, bo nie ma pojęcia kto gra w ogóle w I lidze. A weźmy pod uwagę, że to nie jest trener z topu w naszym kraju, więc raczej powinien ogarniać co się na tym szczeblu dzieje.
Generalnie: powodzenia w szukaniu pracy i współczuję przyszłemu pracodwcy, o ile się taki znajdzie…

Weszło
18.04.2021

Remis Realu. I to remis, z którego Real powinien się cieszyć

Gdyby spojrzeć na starcie Getafe z Realem Madryt tylko przez pryzmat tych 90 minut i jakości obu ekip, to stawialibyśmy domy na madrytczyków. Ale doskonale zdawaliśmy sobie, że “Królewscy” są przetrzebieni kadrowo, a przecież w ostatnich dniach zainwestowali mnóstwo sił w dwumecz z Liverpoolem i starcie z Barceloną. No i nie było spacerku. Był spacer […]
18.04.2021
Serie A
18.04.2021

Remis, który zadowala obie strony. Napoli i Inter dzielą się punktami

W 31. kolejce Serie A Napoli zremisowało u siebie z Interem Mediolan 1:1. I tak sobie myślimy, że zarówno Antonio Conte, jak i Gennaro Gattuso mają powody, by ten rezultat zwyczajnie szanować. Nie obejrzeliśmy wielkiego widowiska z pokazem piłkarskich fajerwerków, lecz niewątpliwie obie ekipy bardzo, ale to bardzo rzetelnie zapracowały dzisiaj na kolejny punkcik do […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Jan Bednarek i spółka nie popisali się w Pucharze Anglii

Trwa nienajlepsza passa Jana Bednarka. Co prawda tym razem obyło się bez jakiegoś babola na wagę straty bramki, ale złe zachowania i tak bylibyśmy w stanie wyłapać. Southampton odpada z Pucharu Anglii, Leicester wygrywa 1:0 i przechodzi do finału rozgrywek. Oddało jeden celny strzał w meczu, jedyny w całym meczu, co niech świadczy o poziomie […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Puchar Fuksiarza. Poszły konie po betonie – wyniki 1. kolejki!

Pierwsza runda Pucharu Fuksiarza za nami! Kompromitacje, sensacje, niespodziewane zwroty akcji, pierwsze oskarżenia o stronnicze sędziowanie i poszukiwania nowych trenerów dla kilku ekip. To wszystko stało się w pierwszej kolejce. Jak wygląda sytuacja w grupach? Kto potwierdza spekulacje i idzie po zwycięstwo, a kto zaliczył falstart? Łapcie komplet wyników. Grupa A Szymon Janczyk Cracovia strzeli […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Legia nie przebiła się przez mur Cracovii, a mogło być jeszcze gorzej

Legia Warszawa na ostatniej prostej w drodze po mistrzostwo trochę zwolniła i drugi raz z rzędu zremisowała w lidze 0:0. Tydzień temu punkty zabrał jej Lech Poznań, a teraz to samo uczyniła Cracovia. Ba, gdyby nie Artur Boruc, “Pasy” prawdopodobnie wywiozłoby z Łazienkowskiej pełną pulę! Taktyka gości była wyjątkowo jasna i klarowna: przede wszystkim nie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Neville o Superlidze: – Te kluby nie mają lojalności. Trzeba je ukarać

Gary Neville nie szczędził słów na łamach SkySports w dzisiaj jakże gorącym temacie. Odniósł się do tego, że sześć klubów Premier League mogłoby wyjść z Premier League na rzecz nowo powstałej Superligi. Jak można się domyśleć, Anglik nie jest tym pomysłem zachwycony. Nawołuje do srogiego karania i dziwi się kilku klubom, że zapominają o swojej […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Co z tą Superligą? UEFA i klubowi giganci idą na wojnę

Jak co jakiś czas powraca temat Superligi. Tym razem jednak powraca z konkretami. Bo tak chyba należy rozumieć to, że na pogłoski o planowanym ogłoszeniu powstania rozgrywek, odpowiada UEFA. Oficjalnie, oświadczeniem, a nie krążeniem naokoło tematu. Co więcej, europejską federację popierają i topowe ligi, i FIFA, więc groźba pozostawienia na marginesie klubów zainteresowanych takim formatem, […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Papszun: – Zaczęliśmy oswajać się z rolą faworytów

Marek Papszun udzielił krótkiego wywiadu w dzisiejszym wydaniu Cafe Futbol. Odniósł się m.in. do nadchodzącego finału Pucharu Polski z Arką Gdynia, gdzie Raków Częstochowa będzie stawiany w roli faworyta. Trener “Medalików” twierdzi, że presja nie zje jego piłkarzy. O wyższych oczekiwaniach wobec Rakowa: – Gdybym im nie sprostał, hm, wtedy będzie jak w korporacji: odpala się […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Erik ten Hag następcą Hansiego Flicka?

Skoro Hansi Flick ogłosił swoje odejście z Bayernu Monachium, oczywistym jest, że otwiera się giełda potencjalnych następców. Nazwisk poznaliśmy już kilka na czele z Julianem Nagelsmannem, tylko że w jego przypadku dochodzi aspekt sporej kwoty wykupu. No i nie jest powiedziane, że 33-latek chciałby przerwać projekt w RB Lipsk. Jest numerem jeden na liście, ale […]
18.04.2021
WeszłoTV
18.04.2021

LIGA MINUS, 25. kolejka 20/21: PIOTRZE TWORKU, KOCHAMY CIĘ

18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kandydat do babola sezonu w Ekstraklasie (WIDEO)

Patrząc na ogół występów w Ekstraklasie, trudno mieć do Xaviera Dziekońskiego jakiekolwiek pretensje. Chłopak daje radę, nieraz notując interwencje klasy światowej. Zasługuje na wysokie noty, a poza tym nie będzie herezją stwierdzenie, że pracuje na transfer do lepszej ligi. To materiał na topowego polskiego bramkarza. Ale, cóż, 17-latek nie ustrzegł się kuriozalnego błędu w meczu […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Manita w Madrycie. Ekipa Simeone zdemolowała Eibar

Eibar jest ostatnim zespołem w La Liga, ale i tak raczej nikt się nie spodziewał, że Atletico sprawi swoim rywalom taki łomot. Tym bardziej, że zespół Simeone nie słynie ze strzelania dużej liczby bramek. A tak – 5:0, totalna deklasacja. Dzięki tej wygranej Atletico znów ma cztery punkty przewagi w tabeli nad Realem Madryt, a […]
18.04.2021
Inne sporty
18.04.2021

Hamilton wyszedł z kłopotów, ale tym razem nie pokonał Verstappena

Opady deszczu często oznaczają świetny wyścig i tak też było tym razem. GP Emilia Romagna oglądało się kapitalnie. W centrum wydarzeń znalazł się Lewis Hamilton. Brytyjczyk o niemal – przez swój błąd – nie stracił szansy na dobrą lokatę, ale uratowało go… przerwanie wyścigu, które miało miejsce po zderzeniu bolidów Valtteriego Bottasa i George’a Russela. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Tak, to prawda – możemy analizować terminarz Warty, by sprawdzać szanse na puchary

Nie wierzyliśmy, że Warta awansuje do Ekstraklasy – awansowała. Nie wierzyliśmy, że się w tej lidze utrzyma – utrzymała się. Nie wierzymy, że rzeczywiście może walczyć o wejście do eliminacji europejskich pucharów. To co, zajmie czwarte miejsce? Podkreślaliśmy to we wczorajszej pomeczówce. Wydaje się, że beniaminek musi płacić frycowe i głupio tracić punkty. Jasne, Warcie […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Kevin De Bruyne wypada na kilka tygodni. Występ z PSG zagrożony

Kevin De Bruyne ma to do siebie, że w karierze czasami nie dopisuje mu szczęście ze zdrowiem. Kiedy się rozkręca, bywa, że łapie jakiś uraz. Mniejszy czy większy – w każdym razie trochę ich w swojej kartotece już zdobył. Tym razem nabawił się kontuzji w meczu półfinałowym Pucharu Anglii. Nie dokończył meczu z Chelsea i […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Messi pobił rekord Ryana Giggsa

– Bycie kapitanem tej drużyny jest wyjątkowe. Barcelona to klub mojego życia. Zawsze miło jest, kiedy możemy podnieść jakiś puchar. Zasłużyliśmy na tę chwilę radości. Nasza droga do niej była naprawdę trudna – powiedział Messi po wczorajszym finale Copa Del Rey. Oczywiście wygranym, co pozwoliło Argentyńczykowi zbliżyć się do Daniego Alvesa w liczbie zdobytych trofeów. […]
18.04.2021
Suche Info
18.04.2021

Oświadczenie UEFY w sprawie Superligi. “Wzywamy do walki”

UEFA, Angielski Związek Piłki Nożnej, Premier League, Królewska Hiszpańska Federacja Piłki Nożnej (RFEF), LaLiga, Włoska Federacja Piłki Nożnej (FIGC) i Lega Serie A wydały wspólne oświadczenie w odpowiedzi na wieści o rychłym powstawaniu Superligi. Jest mowa m.in. o zakazie występów dla krajowych reprezentacji. W oficjalnym oświadczeniu UEFY czytamy: “Jeśli Superliga powstanie, powtórzymy to, co zawsze. […]
18.04.2021
Weszło
18.04.2021

Bartoszek uratował honor nowych mioteł

Tomasz Marzec, prezes Wisły Płock, mówił nam w środku tygodnia, że postanowił zwolnić Radosław Sobolewskiego, bo zespół potrzebował wstrząsu. Podkreślał, że Nafciarzom “siadał mental”. Tłumaczył, że nie chciał dopuścić do nerwowej sytuacji, w której Wisła do ostatniej kolejki musiałaby drżeć o utrzymanie. Pomóc miała mu rzecz jasna nowa miotła w postaci Macieja Bartoszka, no i […]
18.04.2021