Gole w Łodzi i Warszawie, niespodzianki w Liverpoolu i Zagłębiu Ruhry?

20 lutego 2021, 10:24 • 5 min czytania 2 komentarze

Jest Ekstraklasa, jest 1. liga, więc weekendy z futbolem zaczęły nam się na dobre. Dzisiejszy program dnia jest obiecujący, bo oprócz powrotu zaplecza najwyższej ligi w Polsce, czekają nas dwa derbowe spotkania. W Liverpoolu i Zagłębiu Ruhry teoretycznie wszystko jest jasne, jednak my stawiamy na pewne niespodzianki. A w Polsce? U nas będą bramki, bramki i jeszcze raz bramki.

• W czterech z pięciu ostatnich wyjazdów Everton strzelał minimum dwa gole

REMIS LUB EVERTON – KURS 2.55 W TOTALBET!

Ponad 20 lat bez zwycięstwa Evertonu na Anfield Road. I basta? Dlaczego nie. Liverpool jest w dużym kryzysie, mimo wygranej z RB Lipsk. Ostatnie mecze domowe to ogromny dołek. W łeb z Brighton, baty od City, bomba podbródkowym od Leicester. Jeśli nie teraz, to już chyba nigdy. Zwłaszcza że Everton na wyjazdach radzi sobie solidnie.

• 7 zwycięstw
  • 2 remisy
  • 2 porażki

Poza domem „The Toffees” są czwartym najlepszym zespołem w Premier League. Tuż za United, City oraz Leicester. Ekipa Carlo Ancelottiego potrafiła ograć Tottenham, urwać punkty United czy zwyciężyć z „Lisami”. Z kolei Liverpool kapitalną passę (siedem spotkań z rzędu bez porażki u siebie) obrócił w kompletną klapę. Do wspomnianych porażek trzeba doliczyć jeszcze remisy z „Czerwonymi Diabłami” i West Bromem. Ten drugi wynik boli szczególnie.

Jesienią banda Ancelottiego zremisowała z Liverpoolem 2:2. To co, teraz minimum powtórka z rozrywki?

• Łodzianie u siebie mają średnią punktów 2,00. W ostatnich pięciu meczach bilans bramek to 7:3

OVER 2.5 GOLA W MECZU – KURS 2.18 W EWINNER!

Podpytaliśmy tu i tam i ponoć Korona Kielce po zimie to prawdziwa maszyna. Wątpicie? Jeśli tak, to możemy ugryźć ten typ z innej strony. Widzew w okresie przygotowań nie imponował.

• Sporo bramek straconych po własnych błędach
  • Najwięcej w lidze goli straconych po stałych fragmentach gry
  • Największa liczba testowanych piłkarzy

Do tego dorzucamy mocne przygotowania, bo to piłkarze Widzewa wykręcili najwięcej minut na boisku zimą i mamy gotowy przepis na nieudaną inaugurację. Ale my stawiamy na bramki, bo bramki niewątpliwie dziś padną. Nie po to obydwa zespoły wymieniały ofensywę, żeby dzisiaj zawieść. Z różnych względów lepsze indywidualne osiągi zimą mieli podopieczni Enkeleida Dobiego.

• Paweł Tomczyk – 5 goli
  • Mateusz Możdżeń – gol, asysta i 2 asysty drugiego stopnia

Natomiast nie możemy zapominać, że to Korona ma w swoich szeregach najskuteczniejszego asystenta zaplecza Ekstraklasy. Jacek Podgórski jesienią ładnie pozamiatał:

• gol
  • 5 asyst

Do tego dorzucamy żywy czołg, czyli Emile’a Thiakane i siła rażenia kieleckiej ekipy wygląda całkiem ciekawie. Dla nas over bramkowy dziś to pewniaczek.

• W pięciu poprzednich meczach wyjazdowych BVB traciła przynajmniej jednego gola

ERLING HAALAND NIE STRZELI GOLA – KURS 2.50 W SUPERBET!

Derby rządzą… Stop. Nie tym razem, choć nasz typ jest jak najbardziej na przekór. Bo przecież Erling Haaland w dwóch ostatnich spotkaniach zdobył trzy bramki, a poza tym jego bilans przeciwko Schalke jest zabójczy dla derbowego rywala Borussii:

• 180 minut
  • 2 gole
  • Asysta
  • 2 wygrane BVB

Tak, każdy w ciemno obstawiałby dziś kolejne trafienie Norwega. Dlaczego więc my gramy inaczej? Z dwóch powodów. Pierwszy to możliwy odpoczynek Haalanda. Nie mówimy, że nie wyjdzie dziś w pierwszym składzie. Są jednak szanse, że nie spędzi na boisku 90 minut. A druga sprawa? Haaland w tym sezonie wykręca kapitalne wyniki, ale jest… nieregularny. Przynajmniej w Bundeslidze.

• 2 gole, przerwa, 2 gole, przerwa, gol, kontuzja, gol, 4 gole, przerwa, kontuzja, przerwa, 2 gole, 2 mecze przerwy, 2 gole, 2 mecze przerwy, gol

W porównaniu z takim Robertem Lewandowskim, który nie trafiał do siatki w zaledwie czterech spotkaniach, z czego w jednym zagrał 33 minuty, jest jeszcze co poprawiać. Mówiąc krótko – Haaland swój wynik zawdzięcza dubletom, a nie temu, że rozjeżdża każdego na swojej drodze. Dlatego dzisiaj stawiamy na zacięcie się tego walca i „oszczędzenie” Schalke.

BTTS – TAK. KURS 2.04 W TOTOLOTKU!

Wisła Płock w Warszawie? Jeśli myślicie, że to oznacza spacerek dla Legii, to chyba przespaliście kilka ostatnich lat. Wystarczy spojrzeć na ostatnie wyjazdy „Nafciarzy” do stolicy.

• 3:1
  • 1:4
  • 3:2
  • 0:2
  • 2:2

Od czasu gdy Legia wygrała 5:0, a wcześniej 3:0 z sąsiadką z Płocka, sporo się zmieniło. Chyba przyznacie, że 11 bramek Wisły w pięciu meczach przy Łazienkowskiej 3 to dość zaskakujący bilans. Zresztą nie musimy patrzeć na historię, żeby spodziewać się dziś goli z obu stron. Płocczanie na wyjazdach to trzecia najskuteczniejsza drużyna w lidze. Natomiast Legia u siebie traci tak dużo bramek, że ciężko w ogóle mówić o atucie własnego boiska. Lista najsłabiej broniących przed własną publicznością (czyli pustymi krzesełkami) zespołów w Ekstraklasie: