post
Avatar

Opublikowane 05.02.2021 08:25 przez

redakcja

– Wielu trenerów zwraca uwagę na to, że w Lidze Europy, może poza starciami ze zorganizowanymi defensywnie Rangersami, mnóstwo mieliśmy na boisku sytuacji jeden na jeden. Jeden na jeden w środku pola, jeden na jeden na skrzydle i tak powstawały przewagi. Różnicę robił zawodnik. W Ekstraklasie zaś często było tak, że ktoś podwajał, potrajał i ciężko było cokolwiek stworzyć. Ciężko się wtedy gra. Lech nie gra na wrzutki, na dośrodkowania, to nie jest nasz styl gry. Preferujemy piłkę kombinacyjną, szybką, rozgrywaną. To nas cechuje. W europejskich pucharach było to widać. Chcemy, żeby Lech był na szczycie tabeli, a nie w środku stawki. Co więcej: Lech nie ma prawa zajmować dziesiątego miejsca – mówił Jakub Kamiński na antenie WeszłoFM. Zapraszamy do wersji tekstowej tej rozmowy.

Jest luty, więc to jeszcze nie będzie faux pas, jeśli zapytam cię o postanowienia noworoczne. 

Osiągnięcie jak najwyższego miejsca w tabeli i wygranie Pucharu Polski z Lechem Poznań. Poza tym mam też parę innych postanowień, ale te dwa są stanowczo najważniejsze.

Jesienią rozegraliście sporo meczów. Urlop między jedną rundą a drugą chyba się przydał, nie?

Urlop był potrzebny nie tylko mnie, ale też wszystkim innym ludziom z klubu. Jesień była dla nas bardzo intensywna – Ekstraklasa, Puchar Polski, eliminacje do Ligi Europy, sama faza grupowa Ligi Europy. Sprostanie temu natężeniu spotkań stanowiło niemałe wyzwanie. I nie powiem może, że poradziliśmy sobie słabo, ale mogło to wyglądać trochę lepiej w naszym wykonaniu. Mamy jednak nowy rok, nową rundę i musimy skupić się na tym, żeby wiosna była dla nas bardzo dobra.

Których punktów z jesieni najbardziej ci żal? Pewnie tych z Rakowem. 

Był moment kryzysu. Z Legią traciliśmy bramkę w ostatniej minucie, z Rakowem to samo, ze Standardem to samo. Można było tego uniknąć. Ze Śląskiem i Wisłą Płock też powinniśmy byli wyciągnąć lepsze wyniki. Dużo punktów potraciliśmy i to moim zdaniem w głupi sposób. W konsekwencji jesteśmy na takim miejscu na jakim jesteśmy i nie ma co się oszukiwać.

Uraz, którego nabawiłeś się pod koniec roku, był w jakimś stopniu spowodowany kumulacją meczów? Młody organizm okazał się nieprzystosowany do takich obciążeń?

Po części muszę się zgodzić. Meczów było sporo, a ja byłem w bardzo dobrej formie i grałem bardzo dużo. Mogło to się skumulować. Mięśnie nie wytrzymały. Właściwie to dopiero uczyłem się gry co trzy-cztery dni, w międzyczasie z ciągłymi lotami, bo tylko pierwszą rundę eliminacji Ligi Europy graliśmy u siebie – reszta to wyjazdy. To się nawarstwiało. Kontuzja mnie zatrzymała i przyhamowała. Nieprzypadkowo końcówka roku nie była najlepsza w moim wykonaniu. Cieszę się, że już jest dobrze, że jestem zdrowy, że przepracowałem okres przygotowawczy. Czuję się gotowy, żeby wiosną pokazać swoje najlepsze „ja”.

Kontuzja przytrafiła się w najgorszym momencie. Ominęło cię powołanie do reprezentacji. 

Nie załamywałem się. Interesował mnie najszybszy możliwy powrót do zdrowia. Jestem człowiekiem, który nie rozpamiętuje, nie zamartwia się na zapas, tylko skupia się na tym, żeby wrócić jeszcze lepszym. Jasne, że początkowe dni były pierwsze. Już szykowałem się na wyjazd na kadrę, kiedy na meczu z Legią uraz się odnowił. Wiedziałem, że raczej nic z tego nie będzie, co potwierdziły też badania. Cóż, spory cios, bo marzenia mogły się spełnić, mogłem zadebiutować w reprezentacji.

I to jeszcze w Chorzowie!

Miałoby to swoją wymowę, bo jestem Ślązakiem. Spełniłbym marzenia, ale wiesz, co cię nie zabije, to cię wzmocni. Jak na tak młody wiek, nie brakowało w moim życiu sytuacji kryzysowych, ale potrafiłem sobie z tym poradzić. Nic straconego. Jeśli odbuduję formę, przecież dalej mogę dostać kolejne powołanie do reprezentacji.

Zdążyłeś chociaż trochę liznąć zgrupowania?

Pojawiłem się na kadrze i od razu pojechałem z doktorem Jaroszewskim na badania, na których potwierdziło się, że lepiej będzie, jeśli pojadę do klubu i tam będę się rehabilitował. Jednocześnie taką samą decyzję podjęliśmy z trenerem Brzęczkiem. Nie było sensu, żeby zostawał na zgrupowaniu. Śmieję się, że to najszybszy debiut w historii przyjechania na kadrę – pojawił się równie szybko, jak pojechał.

Zdążyłeś spotkać czołowych reprezentantów? 

Nie miałem okazji zbić zbyt wielu piątek. Tylko niektórych widziałem i od razu pojechałem, ale to fajne przeżycie w ogóle na kadrze być. Zobaczyć, jak to funkcjonuje, jak to jest zorganizowane. Będę dążył, żeby tam wrócić, żeby to nie był tylko ten jeden raz.

Na konferencji prasowej Paulo Sousa powiedział, że ma na radarze kilku piłkarzy z Ekstraklasy? Zastanawiam się, czy ktoś ze sztabu nowego selekcjonera reprezentacji się z tobą kontaktował?

Jeszcze nie. Dlatego też miejmy nadzieję, że swoją formą pokażę nowemu selekcjonerowi, że zasługuję na powołanie. Ale też nie jest tak, że jakoś bardzo się na to napinam. Muszę się skupić na sobie, na każdym kolejnym treningu, każdym kolejnym meczu, żeby to wyglądało jak najlepiej.

Sporo rozwinąłeś się dzięki meczom w Lidze Europy? Mieliście mocną grupę, mocnych przeciwników. 

Gra w Lidze Europy pokazała mi do jakiego poziomu chcę dążyć. Celem Benfiki jest wygranie całych rozgrywek, a nie tylko pojedynczych meczów w fazie grupowej, jak to ma miejsce w przypadku chociażby Lecha. Spora inspiracja. Mogłem podpatrywać zawodników, którzy na co dzień grają na bardzo wysokim europejskim poziomie. Po takim doświadczeniu stykania się z topowymi międzynarodowymi rywalami, powrót na ekstraklasowe boiska powinien być łatwiejszy, powinna wzrosnąć pewność siebie nie tylko konkretnych zawodników, ale też całego zespołu, bo to tylko pokazuje, co umiemy, co osiągnęliśmy i do czego jesteśmy zdolni. Inna sprawa, że każdy wie, że Ekstraklasa nie jest łatwą ligą. Każdy rywal chce pokazać, że Lech nie jest taki mocny. Nastawiają się na nas, więc musimy być bardziej skoncentrowani i mecz po meczu udowadniać własną jakość. Ekstraklasa jest bardzo wyrównana. Nie ma drużyny, która wygra wszystko, ze wszystkimi, w najwyższym wymiarze.

Czasami można odnieść wrażenie, że zespołom, które chcą grać piłkę ładną dla oka i mają do tego predyspozycje, jak tegoroczny Lech, łatwiej może być grać w europejskich rywalach z silniejszymi rywalami, którzy też chcą grać w piłkę, niż w Ekstraklasie, gdzie głównym celem przeciwnika jest wkładanie kija w szprychy faworytowi. 

Doskonale było to widać w pierwszych trzech meczach fazy grupowej Ligi Europy. Mecz z Benficą pokazał, że nie mamy się czego wstydzić pod względem samego pomysłu na grę w kulturalny sposób. Mogliśmy zamurować bramkę, liczyć na niepowodzenie Portugalczyków i własnego fuksa, ale nie przestraszyliśmy się, pokazaliśmy kawał atrakcyjnego futbolu. To powinno pokazać nam do jakiego poziomu powinniśmy dążyć jako Lech Poznań.

Weźmy hipotetyczną sytuację: przychodzi mecz z Górnikiem Zabrze i wygląda to gorzej. Dlaczego?

Wielu trenerów zwraca uwagę na to, że w Lidze Europy, może poza starciami ze zorganizowanymi defensywnie Rangersami, mnóstwo mieliśmy na boisku sytuacji jeden na jeden. Jeden na jeden w środku pola, jeden na jeden na skrzydle i tak powstawały przewagi. Różnicę robił zawodnik. W Ekstraklasie zaś często było tak, że ktoś podwajał, potrajał i ciężko było cokolwiek stworzyć. Ciężko się wtedy gra. Lech nie gra na wrzutki, na dośrodkowania, to nie jest nasz styl gry. Preferujemy piłkę kombinacyjną, szybką, rozgrywaną. To nas cechuje. W europejskich pucharach było to widać.

Macie kontakt z Jakubem Moderem? Wysyła wam depesze z Premier League?

„Pucha” ma z nim mocny kontakt. Odzywa się. Liczymy, że powiedzie mu się w Brighton, bo z takim uderzeniem, z takimi umiejętnościami musi grać na boiskach Premier League.

Musi to rozbudzać wyobraźnie, że gość, z którym dopiero przebierałeś się w jednej szatni, zostaje kupiony za 11 milionów przez angielski klub. Lech ma markę atrakcyjnego okna wystawowego.

Lech ma największe tradycje wychowywania młodych piłkarzy, promowania ich do reprezentacji i sprzedawania ich za dobre pieniądze. Nie ma w tym przypadku. Byli piłkarze z Lecha radzą sobie w zagranicznych ligach, grają w pierwszych składach swoich zespołów w topowych rozgrywkach, więc siłą rzeczy tworzy się marka klubu.

O sile Lecha stanowi młodzież i choć tabeli w Excelu się zgadzają, to miejsce w tabeli już wydaje się być dużo mniej satysfakcjonujące. 

Musimy wziąć na siebie odpowiedzialność za wyniki. Nie ma sensu patrzeć w metrykę. Jeśli młody zawodnik prezentuje dużą jakość i spory potencjał, to musi wyjść na murawę, żeby to potwierdzić. Wiemy, że mówi się, że młodzież charakteryzują wahania formy. Że raz rozegrają mecz dobry, innym razem gorszy, ale to żadna wymówka, chcemy dawać jakość, chcemy punktować i wiek nie stanowi dla nas żadnego usprawiedliwienia. Nie jest tak, że ktoś tu dostanie coś za darmo. Chcemy, żeby Lech był na szczycie tabeli, a nie w środku stawki. Co więcej: Lech nie ma prawa zajmować dziesiątego miejsca.

Jeśli zdrowie będzie dopisywało, to jesteś spokojny o swoją formę?

Tak, jestem spokojny. Nigdy nie ma stuprocentowej pewności, ale czuję się dobrze przygotowany. Jak będzie zdrowie, to forma wróci i dojdą do tego liczby. To też ważne, ale nie można też swojego interesu przedkładać nad interes całego zespołu. Lech jest najważniejszy.

Najciekawsze nazwisko, które trafiło do was w rundzie jesiennej, to Bartosz Salamon. Widać po nim dużą jakość?

Po Bartku od razu widać było, że spędził kupę lat we Włoszech. Doświadczony, ograny, obyty. Widział dużo, umie dużo, wielkie wzmocnienie defensywy.

Kombinujesz pewnie, żeby w gierkach treningowych nie grać na niego!

Może nie aż tak, ale faktycznie to świetny transfer!

ROZMAWIAŁ MARCIN RYSZKA

Fot. Fotopyk

redakcja

Opublikowane 05.02.2021 08:25 przez

redakcja

Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Juranović-Mladenović. Duet, który zapisze się w historii Ekstraklasy

Kto nie zna filmowych klasyków – ręka w górę. No, chyba nie jest was zbyt wielu, dlatego nikogo nie powinno zdziwić stwierdzenie, że duet Juranović-Mladenović jest niczym Batman i Robin. Albo jak Sherlock Holmes z doktorem Watsonem czy Samuel L. Jackson z Johnem Travoltą w „Pulp Fiction”. Do wyboru, do koloru. No bo kto by […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 33
Subscribe
Powiadom o
guest
33 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Twoja stara
Twoja stara
2 miesięcy temu
Reply to  RTS

Ty też będziesz ruchany cwelu

RTS
RTS
2 miesięcy temu
Reply to  Twoja stara

Nie, dzięki. Bawcie się między sobą.

Gmoch
Gmoch
2 miesięcy temu
Reply to  RTS

Wy tak na poważnie? Serio? A może po prostu idźcie być głupi gdzie indziej? Obaj. Rozumiem, że są normalni kibice, i troglodyci tacy jak wy, ale naprawdę swoje fantazje przedstawiajcie gdzie indziej. Jak rozumiem na merytoryczną dyskusję o piłce nie ma co liczyć w waszym przypadku.

Wzumpt
Wzumpt
2 miesięcy temu
Reply to  RTS

Teczowe slowiki kreca gejowskie porno?
Jacy oni nowoczesni w tym poznaniu, nie to co my, azjaci…

badziewiak
badziewiak
2 miesięcy temu
Reply to  RTS

Wchodząc na linka przeczuwałem, że będzie grubo i może dlatego przeczytało mi się:

„Bartosz N., członek bojówki Lecha Poznań „Young Fuckers”…

xxxx
xxxx
2 miesięcy temu

Skoro zdobyli tyle punktów, że są w środku, to powinni być w środku.

ZZZZ
ZZZZ
2 miesięcy temu
Reply to  xxxx

Tak jest. Jak na razie to mają bliżej do ostatniego miejsca niż pierwszego.

Wzumpt
Wzumpt
2 miesięcy temu

Lech nie ma prawa zajmowac dziesiatego miejsca, powiedzial Kaminski
Skoro nie ma prawa czegos robic, a robi, znaczy, ze lamie prawo.
Skoro lamie prawo, powinien poniesc konsekwencje.
Zdegradowac amikorza

Krawat
Krawat
2 miesięcy temu
Reply to  Wzumpt

Debill

adamu
adamu
2 miesięcy temu
Reply to  Krawat

Miło nam. Dzień dobry.

Oh, my god. (Yes) Mm-mm-mmm
Oh, my god. (Yes) Mm-mm-mmm
2 miesięcy temu
Reply to  Wzumpt

hahaha genialne 😉

Wyimaginowani Wrogowie Szeligi Kibice Kolejorza
Wyimaginowani Wrogowie Szeligi Kibice Kolejorza
2 miesięcy temu

Największy fan Legii z bieszczad szaleje w komentarzach. Boli go tyłek że Lech zarobił miliony na sprzedaży Modera i awansowal do Le a jego nędzny klubik z długami i nawet nie stać ich na szrociarzy z kartą na ręku

Innowierca
Innowierca
2 miesięcy temu

Możecie zarobić jeszcze więcej, np. sprzedając gabloty na trofea, bo nie są wam potrzebne.

Wyimaginowani wrogowie wyimaginowanego Szeligi
Wyimaginowani wrogowie wyimaginowanego Szeligi
2 miesięcy temu

A ty za to masz ból dupy bo w komentarzach kibice z różnych stron kraju wyśmiewają słowikowy klub, który raz na ruski rok zagrał w LE i nic w tym sezonie nie zdobędzie oprócz pieniędzy.

badziewiak
badziewiak
2 miesięcy temu

Nie Lech zarobił, tylko właściciele. Gdyby Lech zarobił, to by były transfery, a nie łatanie dziur. To jest poważny portal o piłce nożnej – trzymajmy się więc faktów.

Wyimaginowani wrogowie wyimaginowanego Szeligi
Wyimaginowani wrogowie wyimaginowanego Szeligi
2 miesięcy temu
Reply to  badziewiak

Rzeczywiście. Przepraszam. Czyli Lech w tym sezonie nie zdobędzie nic.

Wyimaginowani Wrogowie Szeligi Kibice Kolejorza
Wyimaginowani Wrogowie Szeligi Kibice Kolejorza
2 miesięcy temu

Możecie obciągąć kindybała Biedaki z warszawki hehehehe 200mln długu i casus Wiesłki was czeka czyli dekada dziadowania, nawet Stal was rozjebała i Podbeskidzie ciołki

MKS Pogoń
MKS Pogoń
2 miesięcy temu

A jaki był wynik meczu Legia-Lech?

Pini
Pini
2 miesięcy temu

to kim wy jestescie skoro 11 pkt macie do tej biednej Legii straty?

Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
Spartakus - pogromca pzpnowskiej bandy zlodziei
2 miesięcy temu

„Boli go tyłek że Lech zarobił miliony na sprzedaży Modera” – jaki klub takie sukcesy – Legia swietuje tytuly a wy robicie screeny z kont bankowych.

Pawsi
Pawsi
2 miesięcy temu

Graliście tak dobrze że zamiast na czele to jesteście w środku tabeli

badziewiak
badziewiak (@badziewiak)
2 miesięcy temu

Kamiński, to prawie jak Szydło:
„Lechowi się po prostu należy bycie na szczycie”

Romano
Romano
2 miesięcy temu

Lech szczytuje he he

edzio listonosz
edzio listonosz (@edzio-listonosz)
2 miesięcy temu

„Lech ma największe tradycje wychowania młodych zawodników ” mówi Kamiński. ..a skąd on ma takie statystyki czy on zna historie polskich klubów ?trzeba pomyśleć zanim się coś chlapnie…to że w 9statnich kilku latach sprzedali kilku piłkarzy za euro do niezłych jak na nasze warunki klubów nie stawia ich na pierwszym miejscu w historii…ba!! wątpię czy Lech w takiej statystyce byłby choć w pierwszej 5….dobra kończę bo się zirytowalem niepotrzebnie

Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
Zmiażdżony Śmieciuch z Mchawy Szeliga vel Cweliga
2 miesięcy temu

Boli dupsko Cwelige że nawet ich nie stać na żaden transfer a Lech kupował na rynku transferowym

MKS Pogoń
MKS Pogoń
2 miesięcy temu

Ale wiesz o tym ze liczy się kto będzie pierwszy w tabeli a nie kto więcej kupił lub sprzedał?
A jak na razie pierwsi w tabeli jesteśmy my, a nie kuchenkorz.

Kniaź Dzierżymorda
Kniaź Dzierżymorda
2 miesięcy temu

Szombierki Bytom powinny być w ekstraklasie, a Polska od morza do morza. Jak ja lubię takie chciejstwo. Zero samokrytyki i refleksji. Same tłumaczenia. Ta liga nie dorosła do tego wielkiego klubu. Ta liga na Lecha Poznań nie zasługuje.

Wibratory lubią Lecha
Wibratory lubią Lecha
2 miesięcy temu

Lech na szczycie, dlaczego ?
pizdy zawsze będą pizzami

Jurek Kukułka
Jurek Kukułka
2 miesięcy temu

i to na grubym cieście ;D

Khaaal z drogi
Khaaal z drogi
2 miesięcy temu

Będą z chłopaka ludzie. Jakub ma wszystko, by stać się klasowym piłkarzem, a co najważniejsze, to przemawia przez Niego ogromna skromność i pokora. Mam nadzieję, że coraz więcej piłkarzy tego typu będzie pojawiało się na naszym podwórku.
A teraz z innej beczki. Jest pewien kocur do wzięcia od zaraz. To były obrońca Botofago. Wiem, że Lech ma na prawej obronie Czerwińskiego, ale Marcinho zrobiłby kolosalną różnicę na prawym skrzydle Kolejorza. Świetny drybling, timing i kapitalne uderzenie z dystansu. Dzwonić póki chłop jeszcze znikim nie podpisał kontraktu :))))
Pozdrawiam

hds
hds
2 miesięcy temu

Nie moge tego czytac. Wszytsko super. Jestesmy zajebiscie. Dziesiate miejsce to nie nasza wina tylko zespolow, ktore przeciwko nam nie graja otwratej pilki.

Zamiast usprawiedliwiac przecietniakow wylejcie kubel zimnej wody na leb Kaminskiego i calego Lecha. Dlaczego nie wyjasnicie mu, ze zajmuja 10te miejsce, poniewaz graja piach i na takie miejsce zasluguja?
Gwiazdorki przekonane o wlasnej wyjatkowsci. Szkoda, ze wystepy na boisku i pozycja w tabeli jest co najwyzej wyjatkowo… slaba.

CHWDSzelidze
CHWDSzelidze
2 miesięcy temu

Szeliga odpalił multi konta. Legia pośmiewiskiem w kraju to czepia się Lecha, smutne ma życie

Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Podstawowy piłkarz Realu wypada do końca sezonu

Ciąg dalszy problemów zdrowotnych piłkarzy Realu Madryt. Lucas Vazquez, który wczoraj w meczu z FC Barceloną musiał opuścić boisko jeszcze przed przerwą, w tym sezonie już nie zagra.  Real oficjalnie poinformował, że Hiszpan ma problem z lewym kolanem, który wyklucza udział w kolejnych spotkaniach. W tym sezonie Vazquez występuje głównie na prawej obronie, gdzie udanie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Były piłkarz Pogoni trafia w Australii

Lubimy od czasu do czasu sprawdzać, jak radzą sobie piłkarze, którzy jeszcze do niedawna biegali po ekstraklasowych boiskach. Iker Guarrotxena, który w barwach Pogoni Szczecin miał jedynie przebłyski dobrej gry, przypomniał o sobie, strzelając gola w lidze australijskiej.  Hiszpan obecnie występuje w Western United i to już jego drugi pracodawca po opuszczeniu szeregów Portowców w […]
11.04.2021