post Damian Smyk

Opublikowane 21.01.2021 16:23 przez

Damian Smyk

To była decyzja przemyślana, wyważona. Oczywiście szokowała społeczeństwo. Każdy myślał, że ja tak po polsku wyrzucę Brzęczka dwa dni po meczu i rzucę go na stos, bo tego oczekiwało społeczeństwo. Mam taką refleksję, że doszło do dziwnego rozkładu presji w tej kadrze. Nie wiem z czego to wynika. Ale presja była wyłącznie po stronie trenera. Widzieliśmy reakcje piłkarzy po meczach na zasadzie „to nie ja, to on”, czyli trener. Doszło do tego, że jeśli piłkarz źle podał, to winiliśmy za to trenera – mówił Zbigniew Boniek o powodach zwolnienia Jerzego Brzęczka. Spisaliśmy całą konferencję prasową – zarówno te fragmenty o zwolnieniu Brzęczka, jak o zatrudnieniu Paulo Sousy. Zapraszamy.

PIERWSZA CZĘŚĆ – O ZWOLNIENIU BRZĘCZKA

W poniedziałek spotkałem się z selekcjonerem i poinformowałem go – po głębokiej analizie – że musimy się rozstać. To była smutna decyzja. Wolę ludzi zatrudniać niż zwalniać. O trenerze Brzęczku mam jak najlepsze zdanie. W momencie zatrudnienia to nie była randka w ciemno. Ten okres pracy trenera Brzęczka różnie wyglądał. Ale presja społeczna i narzekanie było bardzo duże. Nie bardzo mnie to martwiło. Ale oczekiwałem, że reprezentacja zacznie grać lepiej. Covid spowodował, że po awansie mieliśmy pół roku przerwy, Euro zostało przełożone. Pamiętam, że po ostatni meczu w listopadzie dziennikarz „Przeglądu Sportowego” zadał mi pytanie, czy zwolnię Brzęczka. Odpowiedziałem: są dwie metody oceny pracy selekcjonera – brzytwa lub analiza. Ja jestem za tą drugą i Brzęczek zostaje.

Ale później był okres szczególny. Zniknąłem, poddałem się drobnej operacji oka. Analizowałem to wszystko na spokojnie. I doszedłem do wniosku, że ta kadra nie mogłaby dalej pójść do przodu z trenerem Brzęczkiem. A zadania, które nas czekają, powodują, że musimy iść do przodu. Motywy tej decyzji były wyłącznie sportowe.

Spotkałem się z Jurkiem w poniedziałek o dwunastej. Trenerowi przekazałem informację. To był smutny moment dla mnie i dla niego. Rozmowa przebiegła w miłej atmosferze. Moje i trenera nastawienie było inne. Na koniec się uścisnęliśmy.

To była decyzja przemyślana, wyważona. Oczywiście szokowała społeczeństwo. Każdy myślał, że ja tak po polsku wyrzucę Brzęczka dwa dni po meczu i rzucę go na stos, bo tego oczekiwało społeczeństwo. Mam taką refleksję ,że doszło do dziwnego rozkładu presji w tej kadrze. Nie wiem z czego to wynika. Ale presja była wyłącznie po stronie trenera. Widzieliśmy reakcje piłkarzy po meczach na zasadzie „to nie ja, to on”, czyli trener. Doszło do tego, że jeśli piłkarz źle podał, to winiliśmy za to trenera. Pewien pułap w tej relacji został przekroczony. Musiałem podjąć decyzję. Jest mi szalenie przykro, ale uważam, że trener szybko wróci do poważnej piłki. Musi przemyśleć pewne kwestie – komunikacji z drużyną, zarządzania.

Czy jest uchwała, że prezes jednoosobowo powołuje i odwołuje selekcjonerów reprezentacji?

Mamy taką uchwałę, że zarząd mnie do tego upoważnia. Natomiast ja jako prezes PZPN uważam, że taka decyzja powinna być przez zarząd zatwierdzana. I dzisiaj taka uchwała została przygotowana i została przegłosowana. Dzisiaj formalnie Jerzy Brzeczek i jego sztab został odwołany.

„Jestem zwolniony, ale nie wiem dlaczego” powiedział Brzęczek. To prawda?

Trenera Brzęczka wspierałem tak samo, jak trenera Nawałkę czy Fornalika. W momencie, gdy zdecyduje się by zakończyć współprace, to wydaje mi się, że dyskusja na ten temat nie ma sensu. Za dwa-trzy tygodnie zaproszę go na obiad, życie toczy się dalej, możemy sobie spokojnie porozmawiać. Przerzucanie się teraz czymkolwiek nie ma sensu.

Ktoś z najbliższych współpracowników prezesa lub kapitan kadry wiedzieli o decyzji Bońka?

Nie wiem, jak na to odpowiedzieć. Na jakiej zasadzie miałbym konsultować to z piłkarzami? Piłkarze są od grania. Jeśli kadra grałaby dobrze i cieszyłaby polską publiczność, to nie byłoby takiego problemu. Zadzwoniłem do kapitana reprezentacji i poinformowałem go, ze jutro czy pojutrze rozejdziemy się z trenerem. Jeśli chodzi o moich najbliższych współpracowników, to było 4-5 osób, którzy widzieli o tej decyzji. Moją zaletą jest to, że szanuję ludzi, z którymi pracuje. Każdego z selekcjonerów szanowałem i szanuję. Gdybym powiedział wielu ludziom, że chce zwolnić Brzęczka, to by się wylało w mediach. A chciałem, by Jurek dowiedział się najpierw.

Czy samo zatrudnienie Brzęczka było błędem?

Każde zatrudnienie jest nadzieją na to, że się wchodzi na dobrą drogę. To były ciekawe lata, ciekawe doświadczenie. Oczekiwaliśmy do reprezentacji więcej. Gdy brałem trenera Brzęczka byłem przekonany, że to był dobry wybór. Natomiast rzeczywistość pewne myśli weryfikuje. Jest szereg składowych, które wpływają na decyzję. Widziałem niestety marazm wśród piłkarzy, widziałem złe zachowanie po meczach. Dlatego musiałem taką decyzję podjąć. Nie żałuję, że Brzęczek prowadził kadrę. Wręcz przeciwnie – chciałbym mu podziękować za realizację celów. Ale za mało było meczów dobrych, wiele było takich przepychanych. Uznaliśmy, że kadra potrzebuje czegoś innego.

Bardzo często czytałem, że Boniek ryzykuje. Bo zwalnia Brzęczka i bierze odpowiedzialność za wyniki. To totalnie niezrozumienie sprawy. Za wyniki odpowiadają piłkarze i trener. Jeśli będziemy myśleć, że za wynik jest odpowiedzialny działacz, to w złą stronę to pójdzie.

Robert Lewandowski dowiedział się o zwolnieniu Brzęczka przed trenerem? Taka powinna być kolej rzeczy? I dlaczego nie dowiedział się o decyzji zarząd?

Do Roberta zadzwoniłem po zwolnieniu Brzęczka, tak sobie to teraz przypomniałem. A co do zarządu – dostałem od nich mandat na takie decyzje. A gdybym im powiedział, to za pięć minut byście wy, dziennikarze, wszystko wiedzieli. Do Lewandowskiego zadzwoniłem w poniedziałek o czternastej.

Rozstrzygające było to, że widział pan rozjazd stosunków piłkarzy i selekcjonera?

Ja powiedziałem wszystkie relacje, stosunki, taktykę. Dużo czasu tracimy na to, czy możemy grać 4-4-2 czy 4-2-3-1. Jak ciągle chcemy grać w jednym systemie, to każdy nas rozczyta. Może trzeba coś zmienić? Jestem zdziwiony, że pytacie o takie rzeczy. To nie ja, tylko wy narzekaliście na to, że się nudzicie podczas oglądania. Ja to wytrzymywałem do samego końca. I po zakończeniu pewnego etapu musiałem się zastanowić. Zastanowiłem się, że jeśli chcemy mieć nadzieję na przyszłość, to musimy coś zrobić. Czas na podjęcie tej decyzji jest idealny. Trener Brzeczek najlepszy mecz zagrał trzy dni po pierwszym spotkaniu z tą kadrą. Z Włochami. Włosi poszli do przodu, a my? Czasem słyszę, jakieś dziwne rzeczy, ze się z trenerem pokłóciłem… Nic z tych rzeczy. Fantazja.

Skoro z Brzęczkiem nie było „randka w ciemno”, to nie obawia się pan, że z nowy trener będzie – bo ma mało czasu do eliminacji do mundiali i do EURO.

Wydaje mi się, że nowy trener nie będzie się tym zasłaniał. Ma cele w kontrakcie. Ma wyjść z grupy na Euro i zakwalifikować się do baraży eliminacji mundialu. Czy jest mało czasu? Niektórzy wcześniej mieli mniej. Czas można dobrze wykorzystać. Mamy Skype, Teams, FaceTime, grupy robocze – jest czas na komunikacje. Nie wydaje mi się, by selekcjoner powiedział „jest za mało czasu”

Słyszymy różne wersje. Bo ponoć to Robert Lewandowski do pana zadzwonił po zwolnieniu, a nie pan do Roberta przed zwolnieniem.

Robert do mnie zadzwonił dwie godziny po spotkaniu. Przepraszam, pomyliłem się wcześniej.

Sprawa psychologa była problemem?

Nie chce, żeby psycholog w trakcie rozgrzewki przed meczem z Włochami stał na środku w butach i coś podpowiadał. To nie jego rola. Ale to nie był problem, który powodował, że trener Brzęczek nie jest już selekcjonerem.

Jak Robert Lewandowski skomentował zwolnienie Brzęczka?

Lewandowski skomentował to tak, że… To była prywatna rozmowa, nie ma sensu jej upubliczniać. Nie wiem jakie pan odpowiedzi pan oczekiwał. Musi pan zadzwonić do Roberta. Ja mu tylko potwierdziłem te informacje. Jeśli Brzęczek został zwolniony, to jest to też „zasługa” piłkarzy, bo nie było dobrej gry. Gdyby grali lepiej, to nie miałbym po co takiej analizy przeprowadzać.

A konsultował pan z Lewandowskim wybór następnego selekcjonera?

Jestem zaskoczony, że pan w ogóle o to pyta. Nie uważam, bym musiał to konsultować. Rola prezesa nie polega na konsultowaniu następnego selekcjonera z kapitanem kadry.

DRUGA CZĘŚĆ – ZATRUDNIENIE SOUSY

Miałem czas, żeby namyślić się kto będzie następnym selekcjonerem. Jestem zwolennikiem trenerów polskich. Myślałem, czy jest ktoś w Polsce, kto mógłby przejąć tę kadrę. Rozważałem Adama Nawałkę, ale nie chodzi tu o odgrzewanie pewnych koncepcji. Jest kilku ciekawych trenerów, ale teraz zatrudnianie któregoś z nich spotkałoby się z hejtem. Porzuciłem ten temat.

Zapomnijmy o pięciu-siedmiu trenerach z topu. Ich reprezentacje nie interesują. Bo jak widzą, że mają słabego lewego obrońcę, to kupują nowego – tak robią w klubie. A w kadrze wybór jest zawężony. Sarri, Allegri, Capello – takie nazwiska odpadały, oni nie są zainteresowani dzisiaj prowadzeniem jakiejś kadry. Musiałem wziąć kogoś, kto najbardziej się nadaje. Analizowałem wiele nazwisk, bardzo wielu trenerów, na jaki okres zatrudnić, jaki kontrakt, jakie oczekiwania i cele. Muszę powiedzieć, że miałem od poniedziałku dużo ofert, ale to były oferty sztuczne – komuś się nie powiodło, więc mnóstwo pośredników dzwoniło. Popełnili błąd – ja miałem sporo czasu, by to przeanalizować, więc trener był wyselekcjonowany. Nowy trener reprezentacji ma dużą wiedzę na temat reprezentacji. W przyszłym tygodniu zrobimy z nim konferencję.

To był świetny piłkarz. Miał świetny charakter. Piął się w górę. Ostatnio miał trochę zahamowanie w karierze trenerskiej, ale do Chin poszedł po pieniądze. Zawsze podobał mi się jego charakter, jego stosunki z piłkarzami. Wykonałem kilka telefonów i każdy mówił „Zibi, top”. Wiedza, stosunki, przygotowanie. Trener jest potrzebny, by poprawić wyniki, ale najwięcej wymagam od piłkarzy. By widzieć, że oni po bramce się cieszą jak Milik czy Mila w meczu z Niemcami. Uważam, że trener może tej kadrze pomóc. Uważam, że na tym etapie trener zagraniczny jest najlepszą opcją, bo nie będzie musiał czytać w mediach społecznościowych, że jest be. Szacunek do ludzi jest coraz bardziej zapomniany.

Więcej niż rok nigdzie nie zagrzał – poza Fiorentiną i Videotonem. Będzie potrafił stworzyć relacje z piłkarzami?

Gdzie poszedł – do czasu Bordeaux – tam miał dobre wyniki. Trener wygrywa dlatego, że idzie do dobrego klubu z dobrego piłkarzami. Nie uważam, że znakomici trenerzy byli w drużynach bijących się o utrzymanie. Sam będę pewne rzeczy oceniał. Gdy robiłem wywiad środowiskowy, to każdy powtarzał, że top – twarda ręka, znakomite stosunki z zawodnikami. Do życia podchodzę optymistycznie, więc mam nadzieję, a nie obawy. Trener Sousa o kadrze wie wszystko. Nasi piłkarze są znani. Kto pracuje w tym zawodzie, ten cały czas jest na bieżąco. Trener zaskoczył mnie swoją wiedzą na temat kadry. U trenera zaimponowało mi też elastyczność taktyczna i przechodzenie z jednego system taktyczny na drugi.

Jaki będzie sztab Sousy?

Trener będzie miał czterech współpracowników. Jeden Włoch, dwóch Hiszpanów i jeden Portugalczyk – jeśli się nie mylę. Całe zarządzanie, służba medyczna, rzecznik, dyrektor i tak dalej – to wszyscy będą Polacy. Jeśli dojdziemy do wniosku, że potrzebujemy jeszcze kogoś jeszcze, to podejmiemy decyzję o poszerzeniu sztabu. Dołączymy być może dwóch-trzech naszych ludzi, by się tej pracy przyglądali.

Jakie oczekiwania są wobec Sousy?

Kontrakt został tak skonstruowany, ze w listopadzie kończą się eliminacje do MŚ. W sierpniu kończy się moja kadencja. W listopadzie – jeśli Polska nie zakwalifikuje się na mundial – to może się rozstać z trenerem. Jeśli będzie baraż, to zostanie przedłużony do barażów.

Nie martwi pana to, ze Sousa nie pracował jako selekcjoner reprezentacji?

Nie. Był długo asystentem w kadrze Portugalii. Fornalik czy Nawałka też nie prowadzili kadry. U nas chodzi o nazwiska Sarri czy Allegri, a oni nawet nie wiedzą co to reprezentacja narodowa. Sousa zabrał doświadczenie przy pracy z kadrą. Doświadczenie w życiu jest potrzebne, ale często jest też pierwszym krokiem do regresu. Bo człowiek uznaje, że już wszystko wie i nie musi się uczyć. Ja się sam zastanawiam dlaczego ona chce pracować z kadrą. Dla niego to szansa. Jest wciąż młody, ma 50 lat. Jeśli coś osiągnie, to będzie dla niego okno wystawowe i szansa na powrót do wielkiej piłki. Czy mam wątpliwości? Tylko ludzie głupi są pewni siebie, mądry ma wątpliwości.

fot. FotoPyk

Opublikowane 21.01.2021 16:23 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 28
Subscribe
Powiadom o
guest
28 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
fakty po faktach
fakty po faktach
1 miesiąc temu

boniek: ta kadra nie mogła pójść do przodu z brzęczkiem.
też boniek: weźmy tego randoma bez osiagnięć preferującego niepasujący nam styl gry.

Blizbor
Blizbor (@blizbor)
1 miesiąc temu

Bez osiągnięć? On wygrał dwa krajowe mistrzostwa w lepszych ligach niż nasza polska.

SmyQ
SmyQ (@smyq)
1 miesiąc temu

Borek: Ale Lewy nie wiedział wcześniej, że wywalisz Brzęczka, nie?
Boniek: Wiedział, Mati, durne pytanie
Borczuch: mimimimimiimimim bzbzbzbzbzbz
Pyton: Czy Lewy naprawdę powinien wiedzieć przed Brzęczkiem?
Boniek: A nieeee, jednak Brzęczek wiedział najpierw, potem powiedziałem Lewemu xD

RRRR
RRRR
1 miesiąc temu
Reply to  SmyQ

A jak miliard razy dopytywali (szczególnie Kopyto), to jeszcze powinien dodać „To niech se każdy napisze pod narrację swojej redakcji, wszyscy zadowoleni” XD

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

Człowiek może wyjść z Łodzi ale Łódź z człowieka nigdy… Rudy dla niepoznaki ubrał okularki i udawał experta. Rudy za długo wąchał zapachu szatni, co na starość trąci.

Żona_Krzysia
Żona_Krzysia
1 miesiąc temu

Boniek jest z Bydgoszczy.

whatever
whatever
1 miesiąc temu
Reply to  Żona_Krzysia

Ale grał 7 lat w Łódzkim Widzewie 😉

AKS
AKS
1 miesiąc temu
Reply to  Żona_Krzysia

Boniek to Wloch

lar22
lar22
1 miesiąc temu

gdzie ty chłopie mieszkasz?Chcesz aby cie oceniać po miejscu zameldowania?

Edward
Edward
1 miesiąc temu

A ja sie ciqgle zastanawian czenu ten rudy mqdry prezes Brzeczka nie wywali juz po tych beznadzielnych jesiennych meczach, przeciez golen okiem było widac ze ta formuła sie wycierpala. No ale lepiej pozniej anie zeli wcale.

Deportivo A'la Wieś
Deportivo A'la Wieś
1 miesiąc temu

Co mówi rudy gdy wyciąga ch*je z dupy?
– Mati, Roko czy już doszliscie?

Artur uległy z Mojesza
Artur uległy z Mojesza
1 miesiąc temu

Każdy to wiedział dwa lata temu… Wow.

Ziomal Stary
Ziomal Stary
1 miesiąc temu

„Byla to prywatna rozmowa, nie ma sensu jej upubliczniac”… no tak ale pytjacy to troche dupa bo wedlug mnie powinien go cisnac dalej proszac chociaz zeby powiedzial czy Lewy zgadzal sie z decyzja. Akurat to jest bardzo istotne i kibice maja prawo a wrecz powinni o tym wiedziec.

Pinker
Pinker (@pinker)
1 miesiąc temu

„Musiałem wziąć kogoś, kto najbardziej się nadaje. Analizowałem wiele nazwisk, bardzo wielu trenerów, na jaki okres zatrudnić, jaki kontrakt, jakie oczekiwania i cele”

Jeśli analizował tak jak przy wyborze Brzęczka to ja pytań nie mam.

Brzęczek – OGIEŃ W OCZACH.
SOUSA – OGIEŃ Z DUPY

niby człowiek światowy, wielki biznesmen, a IQ mniej niż Listkiewicz i Lato…

Stanislav Levy
Stanislav Levy
1 miesiąc temu

Szkoda że zabrakło złotej myśli prezesa, porównywalnej do tego że przed świętami nie wypada zwalniać trenera.
„Dla mnie trener jest jak pogoda. Pogoda jest zawsze. Tylko jest pogoda lepsza i pogoda słabsza.”
Zibi Coelho 2021.

Nick
Nick
1 miesiąc temu

To po co go rudy śmieciu zatrudniłeś?

Mario
Mario
1 miesiąc temu

Kozaki z kanału sportowego bali się zadać jakieś trudne pytanie.
Przy pytaniu Borka ustawili się do kamerki, jak trzy dzbany.

Wojtek
Wojtek
1 miesiąc temu

Będzie trochę marudzenia na tego Sousę, ale jak wpadnie wygrana w Budapeszcie a potem dobry mecz na Wembley to wszyscy się uspokoją. Po prostu gościa obronią wyniki (albo nie).

Smoczek
Smoczek
1 miesiąc temu

Wybranie tego Portugalczyka to strzał w ryj dla Jurka, kim jest ten Portugalczyk? 50 występów w reprezentacji? No No zamienił stryjek kijek na kijek… nie polskiego a obcego drewna

Krzysiek
Krzysiek
1 miesiąc temu
Reply to  Smoczek

no tak 5 miejsce z Wisłą Płock to to samo co zdobywanie mistrzostw czy gra w LM

TomBombadil
TomBombadil
1 miesiąc temu

Te komentarze tutaj w większości to polskie wróżenie z dupy. Krytyka bez odrobiny sensu. Sousa nawet jeszcze nie zdążył meczu „wyselekcjonować” a już zaczął się lament. Że bez wyników, bez doświadczenia i bez sukcesów. I oczywiście hejt na Bońka. A polski piłkarz jaki jest każdy widzi. Jak gra z 10 dobrymi obok siebie to jest dobry (Lewy, Krycha, Zielu czy Milik). A jak z takimi dzbanami jak 5-6 wypełniaczy składu to poziom spada o 3 stopnie. Niestety z naszych kopaczy NIKT nawet Klopp czy inny Mourinho lub Flick cudów nie uczyni.

lar22
lar22
1 miesiąc temu

Ten trener nic jeszcze nie osiągnął. Kierował się Zibi nosem?Bić brawo?

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Po tym co ten półgłówek wygadywał na konferencji taki Stanowski powinien go wyszydzić jak Brzęczka. Szkoda, że tego nie zrobi.

Karol Wojtyła przyjaciel pedofila
Karol Wojtyła przyjaciel pedofila
1 miesiąc temu
Reply to  Kuba

spoko, teksty szydzące z Bońka są już gotowe, ale opublikują dopiero po wyborach. Teraz nie mają odwagi

Art
Art
1 miesiąc temu

A dlaczego nie konsultować tego z kapitanem kadry? To najlepszy polski zawodnik, wie czego brakuje w spotkaniach i może jak usłyszy, że nowy trenejro ma pomysł żeby grać tiki takę bo on lubi Barcelonę z czasów guardiola to powiedziałby do zibiego że jest jebniety? A może powiedziałby że musimy mieć typa który ogarnia kontrę i defensywę bo na nic innego się nie nadajemy? A może miałby tysiąc innych pomysłów które warte by były przemyślania. Nie bo nie?

Olek
Olek
1 miesiąc temu

Dobrze zrobił. Serio. Boniek być może jest denerwujący, ale ma dość doświadczenia, jaj i jest tak „niepolski”, że go 90 procent narodu nie może dziś zrozumieć. Nie w sensie zwolnienia Brzęczka, ale w metodzie jaką przyjął. A dla mnie to jest majstersztyk jeśli gadał z Sousa już od pewnego czasu to właśnie dał chłopu czas na spokojne rozeznanie spraw, które na niego czekają w reprze.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu
Reply to  Olek

Jego pewnosc siebie doprowadza do szalu polakow!!!! Jego dokonania czy z kariery pilkarskiej czy na polu biznesowym oraz stworzenje bez wiekszych tarc w srodowisku calkiem transparentnego i preznie dzialajacego niemal od podstaw Polskiego zwiazku pilki noznej.Wkoncu dzialajacym nie dla prywaty dzialaczy ale przede wszystkim dla pilki polskiej.Nie oni jeb,ani go maja za aroganta samemu nie szanujac nikogo i niczego!!!
Wszystko co powiedzial w celu wytlumaczenia tej 2 miesiecznej zwloki w zdymisjonowaniu wuefisty jest teraz dla mnie calkowicie zrozumiale i calkowicie profesjonalne!!! A w listopadzie po ostatnim meczu kadry i braku reakcji Zibiego bylem zszokowany!!! Nawet apelowalem do pana Zibiego by przez swoja „upartosc” nie zaprzepascil swoich dokonan!!
I cale szczescie ,ze sie mylilem co do pana Bonka!!! Brawo i wielka klasa panie prezesie.
Co do nowego trenera to ja we wrozke sie nie bawie,wydaje sie idealnie skrojony na marke jaka jestesmy w pilce noznej na dzis.
Ciekawosc mnie wykonczy.Czy bedzie widac pomysl na gre i pewne schematy,gre wieksza iloscia podan po ziemi lub blyskawicznych reakcji po przejeciu pilki umozliwiajace podjecie proby na kontre etc.
I ciekawy jestem Jozwiaka bo dla mnie on ma to cos ale jeszcze zeby mu ktos pomogl podejmowac wiecej tych slusznych decyzji oraz nie co utemperowal ta chec bycia zawsze tam gdzie pilka,energie nalezy uruchamiac rzadziej ale za to przy wiekszej szansie na jakies tam powodzenie.Ma fajna kiwke nie jest spiety widac po nim ze ma chec nauki i dobrze sie czuje w malej grze trema go nie zzera.A to moze okazac sie dla Rl9 wybawieniem gdy bedzie mogl z kims ta klepke nie zawsze oczywista dla obroncow zrobic!!!
Powodzonka.Poprzeczka lezy w blocie wiec gorzej nie bedzie.

Last edited 1 miesiąc temu by KONDZIUbenice
MattS
MattS
1 miesiąc temu

Sekcje komentarzy powinno się chyba mianować na „sekcje Januszy-znawców od wszystkiego”. Wszyscy wiedzą lepiej z poziomu kanapy po ośmiu godzinach mieszania betonu na budowie. Bez hejtu na wykonywana pracę oczywiście, sam pracuje fizycznie xd rzadko zaglądam i na następny raz sobie podaruję. Nowemu trenerowi i kadrze życzę szczęścia, trzeba kibicować, a Ci co mają tak smutne życie że wylewają gnoj w komentarzach na kogoś kto nie zagrał jeszcze męczu z kadrą a osiągnięcia ma i tak kilka razy większe niż Brzęczek, to takim osobom życzę więcej szczęścia w życiu i optymizmu xD

Inne sporty
03.03.2021

Sąd postanowił: Dariusz Michalczewski ma prawa do Tigera. „Wyrok jest ostateczny”

Dariusz Michalczewski od ponad dekady walczył w sądzie o prawa do korzystania z oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych. Wreszcie sprawę wygrał. – Sąd jednoznacznie potwierdził, że prawo do oznaczenia TIGER dla napojów energetycznych należy do mnie. I od tego wyroku nie ma odwołania. Warto było walczyć i się nie poddawać – powiedział sam zainteresowany. Ale […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Ile defensywie Legii brakuje do klasy europejskiej? Pokazuje Szabanow

Przy budżecie transferowym Legii od zimowego okienka nie można było za wiele oczekiwać. Słyszeliśmy, że w stolicy się po prostu nie przelewa. A skoro na realne wzmocnienia pojawiały się dość wątłe perspektywy, rozum kibica winien był podpowiadać, że trzeba przygotować się na rozczarowanie. Minęło jednak trochę czasu, może niewiele, ale wystarczająco, żeby stwierdzić jeden fakt. […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Freebet 25 PLN na Puchar Polski w eWinner!

Darmowe bonusy za sam fakt obstawiania meczów? Brzmi fantastycznie, więc sprawdzamy, o co chodzi. Legalny polski bukmacher eWinner przygotował dla nas kolejną odsłonę promocji „Futbol Totalny”. Promocja, dzięki której możemy zgarnąć atrakcyjne bonus za obstawianie meczów, tym razem ukierunkowana jest na rozgrywki Pucharu Polski. Możemy więc zgarnąć 25 PLN ekstra za obstawienie dzisiejszych spotkań! ZAREJESTRUJ […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Boguski strzela dla Wisły dłużej niż legendy. 14 lat i licznik bije – Niezły Numer!

W sportach walki po takim osiągnięciu usłyszałby z głośników: and still… W Płocku mógł jednak co najwyżej liczyć na dobre słowo od Petera Hyballi. Rafał Boguski strzelił w weekend dwa gole dla Wisły Kraków i nie tylko zagwarantował jej zwycięstwo, ale przede wszystkim trafił do siatki po 14 latach od swojej premierowej bramki dla „Białej Gwiazdy”. Weteran […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

Tymoteusz Puchacz barometrem nastrojów w Lechu Poznań

Nastroje w Lechu Poznań muszą być teraz podłe, bo inne być nie mogą. Odpadnięcie z Pucharu Polski po 0:2 z Rakowem oznacza, że droga do europejskich pucharów już nawet nie tyle jest ciernista, co pełna kraterów z gorącą lawą, do której co tydzień będzie można wpaść i ostatecznie się spalić. „Kolejorz” musi teraz zająć czwarte […]
03.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Weszło
03.03.2021

PRASA. Arbiter skazany za korupcję wrócił do pracy. Znowu sędziuje mecze

W dzisiejszej prasie wyróżnia się felieton Antoniego Bugajskiego. Dziennikarz zwraca uwagę, że jeden ze skazanych za korupcję sędziów wrócił do zawodu. – Arbiter skazany kiedyś prawomocnym wyrokiem za przyjmowanie łapówek w ustawionych meczach znowu sędziuje w ligowych rozgrywkach. Nazywa się Hieronim Twardosz i reprezentuje Poznań. Działacze bezradnie rozkładają ręce – nie mogą mu zabronić, skoro […]
03.03.2021
Anglia
02.03.2021

Manchester City dokonał egzekucji Wilków

Manchester City jest ostatnio w takim gazie, że nawet gdyby miał zagrać mecz w niedzielę rano, a jego piłkarze wyszliby na boisko z syndromem dnia poprzedniego, to i tak spotkanie zakończyłoby się ich wygraną. Dziś po prostu wybrali się na polowanie, ustrzelili Wolverhampton, choć wcale nie była to dla nich przyjemna rozgrywka. W drugiej odsłonie […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lech Poznań i trofea – para wybitnie niedobrana

Gdy Lech grał w Lidze Europy, słabszą formę w Ekstraklasie można było tłumaczyć tym, że gra na trzech frontach. A że nawet po odpadnięciu z fazy grupowej LE w lidze nadal poznaniakom szło jak po grudzie, zespół Żurawia postanowił pójść krok dalej. I odprawił się z kolejnego frontu. Tym samym zaprzepaścił szansę na zdobycie jakiegokolwiek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Raków wybił Lechowi z głowy Puchar Polski. „Kolejorz” właśnie przegrał sezon?

Lech Poznań miał uratować sezon poprzez Puchar Polski, ale wyszły z tego blade cztery litery. Już z Radomiakiem cudem wygrał serię rzutów karnych, psim swędem meldując się w ćwierćfinale. Raków jednak bezlitośnie „Kolejorza” wyjaśnił. A w zasadzie to znów wyjaśnił, bo już trzy lata temu, jeszcze jako pierwszoligowiec, zespół Marka Papszuna eliminował lechitów z PP. […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Do trzech razy sztuka. Trójmiasto w końcu sprostało Puszczy

Puszcza Niepołomice w Pucharze Polski dorobiła się miana drużyny niewygodnej, a może nawet „pogromców”. Za kadencji Tomasza Tułacza, która trwa od 2015 roku, skromny pierwszoligowiec już trzeci raz zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, na rozkładzie mając między innymi takie firmy jak Korona Kielce (ekstraklasowa), Lechia Gdańsk (dwukrotnie) czy Wisła Płock. W tym sezonie los […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Środa w Weszło FM: pucharowy mecz Legii z komentarzem Kowala oraz magazyny klubowe

Środa w WeszłoFM upłynie pod znakiem ćwierćfinałów Pucharu Polski. Będziemy relacjonować oba spotkania, ale będą też premiery „TSW”, „TriGapy”, „Stacji Poznań” czy „Głosu Portowców”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o dobry nastrój o poranku zadbają Monika Wądołowska i Wojciech Piela. Wśród materiałów, które usłyszycie – echa wtorkowego meczu Manchesteru […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

1312, czyli jak dziennikarz podjął próbę zrozumienia ducha ultras

– Dla niej wszyscy młodzi, łysi, tacy sami: ścierwo – twierdziła legendarna pani Janina, której przemyślenia opisał w utworze „Każdy ponad każdym” raper Sokół. Starsza kobieta z warzywniaka reprezentowała opinię nie setek czy tysięcy, ale milionów ludzi na całym świecie, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Sam przecież czytałem to milion razy pod swoimi […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Pirelli znika z koszulek Interu. Koniec pewnej ery

Zanosiło się na to od dawna, tajemnicą nie było, ale jednak głośnym echem rozeszła się wczorajsza wypowiedź CEO Pirelli, Marco Tronchettiego Provery, który potwierdził oficjalnie, że nazwa koncernu zniknie z koszulek Interu Mediolan. Pirelli nierozłącznie widniało na strojach nerazzurri przez dwadzieścia siedem lat. W zasadzie dla całych pokoleń kibiców, trudno sobie wyobrazić te stroje bez […]
02.03.2021
Inne sporty
02.03.2021

Mateusz Gamrot wraca! Druga walka Polaka w UFC już w kwietniu

Po przegranym w kontrowersyjnych okolicznościach debiucie w UFC Mateusz Gamrot wraca do klatki. Już 10 kwietnia zmierzy się ze Scottem Holtzmanem (14-4, 5 KO). To, że ma walczyć akurat z Amerykaninem, świadczy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie ma zamiaru odpuszczać i nie boi się wyzwań. Po drugie w federacji wierzą w umiejętności Polaka i […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Taras Romanczuk: – Nie umiałem grać w piłkę

– Przed przyjazdem do Polski taktycznie nie umiałem podstawowych rzeczy. Nie miałem żadnych treningów taktycznych na dużym boisku. Nie wiedziałem w tym temacie nic – z Tarasem Romanczukiem z Jagiellonii Białystok rozmawiamy o jego niebanalnej ścieżce kariery. Jak blisko był, by zostać w Ameryce, gdzie pracował fizycznie. O przyjeździe do Polski, gdzie trafił w Legionovii […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Dla Lecha Poznań każdy mecz jest jak finał

Znacie te powiedzonka, nie? Finisz ligi, zostaje parę kolejek, różnice punktowe na szczycie tabeli są minimalne. Wychodzi trener wicelidera i oznajmia: dla nas każdy kolejny mecz jest jak finał, w każdym remis czy porażka mogą oznaczać utratę tytułu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym spotkaniem Pucharu Polski? Dla Lecha Poznań też każdy mecz jest jak […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lato: – Kazimierz Górski był tylko jeden i to się nigdy nie zmieni

– Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co […]
02.03.2021