post Avatar

Opublikowane 19.01.2021 17:49 przez

Piotr Stolarczyk

Andrzej Juskowiak opowiedział dziś w WeszłoFM, że czuje się rozczarowany i zdziwiony zwolnieniem Jerzego Brzęczka. Bardzo wyraźnie stanął w jego obronie i nie uważa, żeby akurat teraz nastąpiły powody uzasadniające taką decyzję prezesa Bońka. Dlaczego sądzi, że nowy selekcjoner nie poprawi stylu reprezentacji? Czy ma pretensje do Roberta Lewandowskiego, że nie próbował oczyścić atmosfery w szatni reprezentacji Polski? Czy według niego Jerzy Brzęczek padł ofiarą medialnej nagonki? Zapraszamy!

Jakie były twoje pierwsze odczucia, gdy dowiedziałeś się, że selekcjoner Jerzy Brzęczek został zwolniony? Ja pomyślałem sobie w pierwszej chwili, że to może być jakiś włamanie hakerskie na stronę PZPN-u.

Również z początku nie mogłem w to uwierzyć. Nie raz przecież było tak, że ktoś przekręcił wiadomość, zamieścił fałszywą informację na Facebooku bez zgody właściciela konta. Takie sytuacje już bywały, aczkolwiek ta informacja jest mocna polaryzująca całe środowisko, nie tylko piłkarskie w Polsce. To jest bardzo istotna sprawa, kto pełni funkcję selekcjonera reprezentacji Polski. Rozczarowanie i niedowierzanie – takich słów bym użył w stosunku do wczorajszego wydarzenia.

Po pierwsze, rozczarowanie, bo trener Jerzy Brzęczek miał nakreślone pewne zadania, z których był rozliczany. Przede wszystkim te namacalne, czyli odnoszące się do wyników sportowych: utrzymanie w Lidze Narodów, awans do Mistrzostw Europy plus wprowadzanie młodych zawodników. Wprowadził sporo świeżej krwi do naszej kadry. Rozpatrywałbym to także w kategorii zdziwienia, ponieważ selekcjoner był broniony – przynajmniej na zewnątrz – przez Zbigniewa Bońka i wydawało się, że te najtrudniejsze chwile przetrwał. Że jest na ostatniej prostej, by przygotowywać reprezentację do ważnej imprezy. Poprzedni rok był trudny dla piłkarzy i trenera. Nie było wcale łatwo scalić ten zespół. Brzęczek był w nieciekawym położeniu. Zresztą, już na początku nie miał lekko, gdy obejmował stery. Po rosyjskim mundialu nasza reprezentacja była mocno rozbita i trzeba było sporo pracy włożyć, żeby doprowadzić ją do takiego stanu, w jakiej ją obecnie zostawił – z tymi wykonanymi zadaniami.

No właśnie, zadania zostały wykonane, styl już pozostawiał wiele do życzenia. Prezes Boniek mówił, że zadania zostały wykonane, tak więc ta decyzja wydaje się jeszcze dziwniejsza. Gdy wszyscy mówili: zwalniać, zwalniać, to prezes Boniek postawił się okoniem, a teraz, gdy sprawa ucichła – nagle taka bomba odpalona.

Tak. Tym bardziej że ja nie wierzę w to, że trener, który teraz przyjdzie i dostanie prezent w postaci awansu na Mistrzostwa Europy – a wielu będzie chciało z niego skorzystać – nagle odmieni styl naszej reprezentacji. Przede wszystkim będzie chciał wykazać się wynikami. Wyobraźmy sobie sytuację, że tych wyników nie będzie ani w marcu, ani na mistrzostwach, to nowy selekcjoner będzie znajdować się w katastrofalnym położeniu. Będzie bardzo trudno mu utrzymać posadę. No, chyba że zostanie zakomunikowane, że jest to selekcjoner na lata.

POLSKA HISZPANIA NA EURO NA REMIS? KURS 4.00 W TOTOLOTKU!

Natomiast w ogóle nie mam przekonania, czy w przypadku naszej pierwszej reprezentacji istnieje takie pojęcie. Nasza kadra jest wizytówką Polski. Wiadomo też, że za bardzo nie możemy równać się do tych najlepszych ekip w Europie lub na świecie, bo nasze zapędy – że jesteśmy w stanie wygrać z każdym – nie są aktualnie możliwe do realizacji. Mecz z Włochami pokazał nam, w jakim miejscu jesteśmy. Jesteśmy średniakiem europejskim, który dopiero ma zrobić progres, jeśli chodzi o osiągane wyniki na imprezach mistrzowskich. Nowy trener na pewno zderzy się z dużymi oczekiwaniami. Moim zdaniem dla niego styl będzie sprawą drugorzędną, bo musi się to wiązać z płynną ofensywną grą i wówczas zostanie zachwiania proporcja pomiędzy ofensywą a defensywą. Wtedy będzie bardzo trudno wygrać z silnymi rywalami. To będzie woda na młyn dla przeciwników.

Na razie nie koncentruję się na giełdzie nazwisk, ale już wiele osób w mediach wymienia, że będzie to kierunek: włoski, polski, szwajcarski. Jednak znając prezesa Bońka, myślę, że on i tak nas zaskoczy. Wciąż zastanawiam się, czym ta decyzja była spowodowana? Nie chcę mi się do końca wierzyć, że prezes Boniek przez święta to sobie wszystko przeanalizował, bo te wnioski można było wyciągnąć trochę wcześniej. Od listopadowych meczów minęło już prawie dwa miesiące. Znasz trenera Brzęczka dobrze. Razem zdobywaliście srebrny medal igrzysk olimpijski. Czy uważasz, że mógł mieć wokół siebie niekorzystne środowisko? Myślisz, że on miał problem z tym, aby dogadać się z zawodnikami, którzy stanowią trzon kadry? Słynne milczenie Roberta Lewandowskiego było bardzo wymowne.

Myślę, że każdy selekcjoner reprezentacji zmagał się z większymi lub mniejszymi kłopotami, jeśli chodzi o prowadzenie zawodników. Nie jest żadną tajemnicą, że Robert Lewandowski miał wcześniej bardzo dużo do powiedzenia i teraz pewnie też ma. Pewne rzeczy były nadinterpretowane i być może wyciągaliśmy zbyt daleko idące wnioski. Jednak Robert rzadko dementował pewne sprawy i moim zdaniem dla Jerzego Brzęczka nie był wsparciem jako kapitan. Zawsze myślał bardziej o sobie niż o ogólnym interesie. Doskonale zdawał sobie sprawę z tego, że jego pozytywne słowa mogły w pewnym momencie uspokoić sytuacje. Skrócić dyskusje, dywagacje i przypuszczenia.

Trener Brzęczek miał z tym problem, choć na zewnątrz tego nie komunikował. Na tyle, ile ja znam Jurka, to wiem, że jest człowiek, który zawsze szuka kompromisu. Dąży do tego, aby sprawą nadrzędną było wygrywanie. To jest prawdziwy charakter Jurka. Zrobił bardzo duży postęp w tej kwestii. Pewnie, zawsze są sytuacje, które powodują konflikty i trzeba je rozwiązywać. Najlepiej w szatni. Nie zawsze tak bywało. Piłkarze lubią na Instagramie lub Facebooku napisać coś, co potem jest różnie interpretowane i to dla żadnego trenera nie jest to proste.

REMIS Z ANGLIĄ NA WYJEŹDZIE? KURS 4.60 W TOTALBET!

W przypadku wejścia do reprezentacji Jerzy Brzęczek nie miał na pewno takiego kredytu zaufania oraz takiego parasola ochronnego w mediach jak Adam Nawałka. To być może też był problem, że łatwiej było zaatakować trenera Brzęczka niż jakiegokolwiek innego szkoleniowca w dotychczasowej historii reprezentacji Polski. Natomiast według mnie drobne rzeczy, które się działy w naszej kadrze, były na bieżąco wyjaśniane. Nawet ta słynna zmiana, kiedy to Robert Lewandowski zszedł w przerwie i dużo się mówiło o tym, jaka była tego przyczyna – tutaj też Robert mógł więcej dać od siebie. A wyszło takie sobie zachowanie z jego strony. Słowa napastnika Bayernu Monachium mają zdecydowanie większą wagę niż słowa wypowiedziane przez innych kadrowiczy. One mają kapitalne znaczenie dla sytuacji, dla atmosfery wewnątrz kadry i wokół trenera. Moim zdaniem te wszystkie zdarzenia były wyjaśniane jesienią ubiegłego roku i dlatego trudno mi zrozumieć wczorajsze zwolnienie.

Nigdy nie miałem okazji poznać trenera Brzęczka. To są teraz moje luźne obserwacje – człowieka z boku. Ale odniosłem wrażenie, że w pewnym momencie powstał taki syndrom oblężonej twierdzy. Odczuwałem to tak, że on walczy ze wszystkimi dookoła, że wszyscy są do niego nastawieni negatywnie. Jeszcze to całe zamieszanie z tą książką, ten film „Niekochani”. Te różne wywiady i konflikty z niektórymi dziennikarzami widoczne na konferencjach prasowych. Czy on mógł paść ofiarą tego, że nie wytrzymał tego psychicznie? Czy jako piłkarz też reagował w ten w sposób ? A może było zupełnie inaczej niż teraz?

Właśnie było odwrotnie – Jurek zawsze stanowił bezpiecznik w reprezentacji olimpijskiej. Wiedział doskonale, jak połączyć rolę kapitana, kolegi i człowieka, który, w dobrym tego słowa znaczeniu, potrafi na zewnątrz reprezentować pewną grupę ludzi. Nie jest łatwą sztuką reagować na to, co się dzieje wewnątrz drużyny. Trzeba mieć takie wyczucie – kiedy, w jakim momencie i z kim porozmawiać. Uważam, że tą cechę Jurek jako trener jeszcze rozwinął, bo był po drugiej stronie i miał to wszystko scalać.

Natomiast nie przypominam sobie, by kiedyś tak atakowano piłkarzy czy trenerów reprezentacji Polski. Niektóre wypowiedzi w stronę Jurka były wręcz chamskie, a i tak nie dał się sprowokować. On nie miał jakiegoś wywiadu, jakiejś wypowiedzi uderzającej bardzo złośliwie w konkretnego dziennikarza czy piłkarza. Wiadomo, że różne są opinie, z którymi trzeba się zderzyć, a jeżeli są merytoryczne, wtedy można dyskutować. Wydaję mi się, że z Jurkiem tych merytorycznych ocen i prób dyskusji było mało. Najłatwiej było zrobić wywiad na temat selekcjonera reprezentacji Polski i go zmieszać z błotem. I tak następny i następny wywiad uderzający w niego się pojawiał. Jeżeli Jurek miałby reagować na każde tego typu wypowiedzi, to czekałoby go trudne zadanie. Poza tym niektórzy oczekują czegoś na wzór debaty, takiego starcia, bo wtedy coś się dzieje. Jeżeli skrytykuje się Brzęczka, wówczas można zaistnieć w internecie.

MARCO GIAMPAOLO NOWYM SELEKCJONEREM? KURS 3.00 W SUPERBET!

Trochę za mało ochrony miał trener ze strony PZPN-u. Tak naprawdę tylko od czasu do czasu stanął po jego stronie, a to nie był taki bufor bezpieczeństwa, jaki miał swego czasu Adam Nawałka. Dlatego te mało sympatycznie dyskusje przeradzały się w informacje – dotyczące jego ewentualnego zwolnienia i tego, kiedy ma to nastąpić. Nie skupiano się na tym, co wydarzyło się w danym meczu, tylko od razu przechodziło się do tematu usunięcia go ze stanowiska. To na pewno ciążyło Brzęczkowi, ale dalej uważam, że zachował duży spokój. A może powinien iść w innym kierunku? Może trzeba była inaczej zareagować i dość dosadnie powiedzieć komuś swoje zdanie? Ale – jak znam Jurka – jemu dużo czasu zajmowało przygotowanie kolejnego zgrupowania, czy ocena poszczególnych zawodników, przydatności ich powołań do reprezentacji. Na tym się skupiał, a nie chciał zaogniać bardziej sytuacji w mediach społecznościowych.

Dosłownie króciutko na koniec – nie koncentrujmy się na nazwiskach zagranicznych, bo to jest trochę takie wróżenie z fusów. Dlatego zapytam się Ciebie inaczej – czy na polskim podwórku, jest jakieś nazwisko, którym może nas prezes Boniek zaskoczyć?

Można dużo wyczytać z tweetów prezesa Bońka. Kiedyś nawet doszukiwano się przesłanek, że to Michał Probierz zostanie nowym selekcjonerem, który w pewnym momencie ponoć był blisko tego. Teraz Marek Papszun z Rakowa Częstochowa doczekał się pochwał ze strony sternika PZPN-u. To jest człowiek, który bardzo dużo dobrego zrobił z tym klubem. Może to jest ten właściwy kierunek? Z tym, że zostało bardzo mało czasu i wydaje się, że prezes ma wszystko ułożone w głowie i teraz daje po prostu czas dziennikarzom, by mogli pospekulować, kto zostanie nowym selekcjonerem, a tak naprawdę bardzo dobrze już wie, kogo wybierze. Karuzela pokręci się jeszcze kilka dni i nagle przyjdzie ktoś, kto powie, że już wcześniej o tym wiedział. Lepiej, aby tych spekulacji nie było za wiele, bo czasu ucieka. W marcu czekają nas bardzo ważne spotkania, a nowy trener będzie miał bardzo dużo pracy, żeby to wszystko ogarnąć.

ROZMAWIAŁ MARCIN RYSZKA

fot: FotoPyk

Opublikowane 19.01.2021 17:49 przez

Piotr Stolarczyk

Liczba komentarzy: 76
Subscribe
Powiadom o
guest
76 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
piniu
piniu
1 miesiąc temu

Wyj… Lewandowskigo oczycicie atmosfere

Kartoniak
Kartoniak
1 miesiąc temu
Reply to  piniu

A ty dzisiaj rano wyj… klocka z dupy, ale zapomniałeś spuścić wodę i smród pozostał.

asfsf
asfsf
1 miesiąc temu

Skąd przeświadczenie, że udawanie, że wszystko jest super przez Lewego byłoby dbaniem o ogólny interes? Lewy ma zakodowane granie na najwyższym poziomie i bardzo dobrze, że mu się nie podoba robienie czegokolwiek na pół gwizdka. Jak komuś się to podoba, to chyba dlatego, że jako polski piłkarz za bardzo do tego przywykł.

Geldoo
Geldoo
1 miesiąc temu
Reply to  asfsf

Zresztą to, że Lewy nie mówił nic złego o Brzęczku to już było wsparcie z jego strony. Zwyczajnie gryzł się w język. Do tego mam wrażenie, że wg. Juskowiaka to, że w kadrze nie było wiary w zwycięstwo i wsparcia dla trenera to był powód słabej gry, a przecież było zupełnie odwrotnie. Ciężko w coś wierzyć i budować, jeśli przez 2 lata nie widać żadnych efektów.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  asfsf

to pewnie dlatego po drugim chyba meczu kadry pod wodzą Brzeczka, gdy trener próbował wprowadzić coś od siebie, Robert i Wojtek powiedzieli, że oni właściwie nie wiedzą po co są te mecze w LN i w sumie to grali na pół gwizdka. pełny profesjonalizm, nie ma co…;)

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu

Panie Andrzeju czy przerwal pan branie lekow? A moze wzial pan podwojna dawke?
Jak mozna bronic faceta ktory zaoral tak kadre!!! Wprowadzal mlodych a mial wyjscie!!!! Powolywal tych ktorzy zostali wyroznieni przez zachodnie kluby, ktore za nich sporo zaplacily-tez mi sztuka!!!!
Awansowal do euro gdzie gra pol europy-to dalo sie nie awansowac panie Andrzeju????!!!???? Utrzymal sie w lidze narodow dzieki targanej wewnetrznymi klopotami Serbii,ktora grala omen omen drugim skladem przed dla nich wazniejszym barazem o euro!!! Gdzie finalnie sie nie dostali(pol europy ale nie Serbia)!!!!
A reszta ktorej dokonal to sposob gry ala Smuda!!!!!! I pan ma czelnosc mowic ,ze RL9 go nie wspieral!!!! Jusko dla mnie jestes skonczony.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  KONDZIUbenice

Widzę, że Ty leki odstawiles skoro wypowiadasz się w takim tonie o kims, kto jednak trochę (wcale niemało) w piłce osiągnął. Kadrę zaorali dziennikarze (oczywiście krytykujący nie hejtujacy;)) i podatni na ich teorie kibice. Nikt z nich nie dał Brzeczkowi nawet sekundy czasu na zrobienie czegokolwiek. Hejt wylał się z chwilą wybrania go na selekcjonera i trwa dalej mimo, że już nim nie jest. Nie byłem zwolennikiem tego wyboru, ale jeśli już został wybrany, to należało mu dac chociaż namiastkę szansy na zrobienie czegokolwiek w normalnych warunkach. Takiej szansy nie dostał, w olbrzymiej mierze dzięki mediom.

asfsf
asfsf
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Jurek, to ty? Czemu podpisujesz się jako Tomek?

asfsf
asfsf
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Nie bądź śmieszny. Nikt nie dał szansy? Szanse miał, przez ponad 2 lata pracy. A że nikt nie widzi efektów i jest kopanie się po czołach i każdy mecz to mecz o życie, to ludzie się niecierpliwią, bo już to wcześniej widzieli, za Fornalika i Smudy. Myślisz, że ludzie są głupi? Że nie widzą co sie dzieje? 🙂
Po Nawałce też jechali, tylko że Nawałka szybko udowodnił, że wie co robi. A jak chcesz bronić selekcjonera, to może wytłumaczysz co miały znaczyć jego dziwne wypowiedzi co do własnych piłkarzy, albo co miał znaczyć psycholog w sztabie kadry, który pracował z trenerem, a nie piłkarzami. Czy to jest poważne?

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Miał ponad 3 lata żeby udowodnić niedowiarkom, że zasługuje na bycie selekcjonerem a prawda jest taka, że ostatnich meczy nie szło oglądać. Gra naszej Reprezentacji wołała o pomstę do nieba. Brak stylu, brak wyników i brak pomysłów na kadrę.

Grzesiek
Grzesiek
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

Edit: ponad 2 lata.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  Grzesiek

oczywiście, że zagrali te mecze bardzo słabo. dziwisz się? przez codzienny hejt tracił autorytet (również w szatni). po prostu co poniektórzy mieli daleko gdzieś to, co mówi przed meczem. 9 sekund ciszy Roberta było wymowne. nie słuchał albo nie zrozumiał, skoro nie potrafił odpowiedzieć na proste pytanie o przedmeczowa taktyke, czyli co im powiedział selekcjoner (wątpliwe by nic im nie przekazał). Stano miał rację mówiąc, że doszło do tego, że Brzeczek był już odpowiedzialny w sieci nawet za nieudane zagrania piłkarzy-nie tylko za taktykę. taktykę, której tak naprawdę nawet nie znamy. bo jak mielismy ją poznać jeśli cześć zawodników przechodziła obok meczu.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Tys jest chopie albo nacpieny albo jebn.iety.

Mat
Mat
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Brzeczek nie powinien zostać selekcjonerem, ale nie zasłużył na tak duży hejt jaki na niego spadł. Patrząc na wyniki Nawałki po euro są bardzo zbliżone do wyników Brzeczka mimo, że Brzeczek miał do dyspozycji gorszych piłkarzy niż Nawałka na euro. Przez te wszystkie lata nie dorobiliśmy się zastępstwa dla Piszczka, Kuba i Grosicki są o 4 lata słabsi, a młodzi naciskają na nich nie dlatego, że są lepsi tylko dlatego ze oni są już starzy i gorsi niż kiedyś, Krychowiak jest słabszy, Glik jest słabszy chociaż środek obrony ma teraz większą głębię. Na pewno Brzęczek miał szersza kadrę, Nawałka miał tylko podstawową 11 . Co do stylu gry reprezentacja Brzeczka i Nawałki go nie miała, aby to zmienić musieli byśmy przestać być krótkowzroczni i patrzeć tylko na najbliższy turniej tylko skupić się na mś za 6 lat tą kadrę zaorać zostawić zawodników, którzy za 6 lat będą w dobrym piłkarski wieku i uczyć się grac razem, uzupełniając skład nowymi zawodnikami, którzy się wybija na poziom reprezentacyjny.

asfsf
asfsf
1 miesiąc temu
Reply to  Mat

Przecież Nawałka grał z o wiele trudniejszymi przeciwnikami niż Brzęczek. Dużo meczów z groźnymi rywalami, czy to Szkocja, Rumunia, Dania, Czarnogóra – dużo tego było i wyglądaliśmy często bardzo dobrze na tle takich rywali, a to już coś. Za Brzęczka z Austrią już było widać, że tam kompletnie nic sie nie klei i wystarczy taki rywal i już trzeba liczyć na szczęście. A to, że niby Nawałki nie miała stylu, to tylko dowód na to, że chyba meczów nie oglądałeś

Nurni Flowenol
Nurni Flowenol
1 miesiąc temu
Reply to  asfsf

no i pamiętamy to 4:0 Nawałki z potężną Danią 😀 Rumunia to doprawdy hegemon, od Szkotów brazylijczycy uczą się techniki, a czarnogóra to Węgry naszych czasów 😀

profesornaukk
profesornaukk
1 miesiąc temu
Reply to  asfsf

jezeli dla ciebie dania,szkocja rumunia dania i czarnogora to sa mocni przeciwnicy porownywalnu do wloch czy holandii to nie mamy o czym rozmawiac… popieram przedmowcow ze hejt byl nieziemski

Gonzalo
Gonzalo
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

2 lata jako selekcjoner to brak namiastki szansy?Az oczy bolaly od patrzenia na taktyke i gre repry przez ten czas. Widze ze za to tobie leki na trzeźwy umysł by sie przydały, albo to twój wuja 😉

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  Gonzalo

przeczytaj jeszcze raz. Tym razem ze zrozumieniem;)

Gonzalo
Gonzalo
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Wez leki, nabierzesz trzezwego myslenia, rozumiem ze kontrakt, pieniadze duze, ale twoj wuja niech mierzy sily na zamiary, pomylil odwage z odwaznikiem podejmujac ta posade;)
zdaza, ale do historii nie przejdzie, odprawa bedzie, coz, pozostanie play station;)

Elkorn
Elkorn
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

A dwa lata to za malo czasu?
Jaki byl Brzeczek to kazdy widzial.
Kadra to nie tylko Lewandowski,
sa rowniez inni pilkarze.

profesornaukk
profesornaukk
1 miesiąc temu
Reply to  Elkorn

niby jacy to wybitni pilkarze u nas graja grosik rezerwowy czy krycha na emeryturze?

Tomek-kocha-Buzzera
Tomek-kocha-Buzzera
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

xDDD

Fago
Fago
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Dzięki za normalny post, to stado baranów co tu ryczy jest obrazem ułomności intelektualnej tego 30 lecia..

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Po pierwsze to ze Andrzej byl pilkarzem nie musi oznaczac ,ze zna sie na pilce noznej(co swoim komentarzem udowodnil ze sie nie zna!).
Po drugie to Andrzej Juskowiak dobry to byl jedynie w sredniaku bundesligi Wolfsburgu i nie pisz mi o Sportingu ,ze on tam niby gral dobrze bo to byly incydenty!!! A budesliga wtedy prezentowala nizszy poziom od obecnej.
Ogladalem go nie tylko w tv ale na zywo tez chocby na kadrze w Chorzowie.Przed meczem kadry byl jakis sparing to siedzial na lawie ,obok utyty juz wtedy Kowalczyk,,chyba Ledwon,A gral chocby Citko w trakcie Citkomanii i Zielinski Jacek, Klak chyba.Mam od nich autografy ale to na marginesie pisze bys mial poglad CIECIumIEKI!!! A w reprezentacji to w ilu meczach gral bardzo dobrze lub dobrze chociaz!!! Bo jakiegos wybitnego wystepu sobie z nim nie kojarze!!! Zazwyczaj byl byle jaki jak i cala repra wtedy!!!
P.s Apropo to co Ty widzisz w mojej wypowiedzi co mogloby pana Andrzeja Juskowiaka obrazic???
Odpowiedz lepo.

Tomek
Tomek
1 miesiąc temu
Reply to  KONDZIUbenice

to o lekach. kompletnie niepotrzebne. zapomniałeś dodać, że był na wielkiej imprezie, zdobył medal i został królem strzelców. grał w sredniaku bo wtedy wszyscy grali w sredniakach co nie przeszkadzało mu strzelać pięknych bramek. nie twierdzę, że był super asiorem, ale szacunek mu się należy. dobrze, że Ty się znasz na piłce. Twój wnikliwy komentarz dobitnie o tym świadczy. mimo to pozdro;)

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu
Reply to  Tomek

Mowisz o olimpiadzie!!! To jest medal mlodziezy do lat 23!!! Praktycznie podczas olimpiady to nikt lilki nie oglada bo to turniej mlodziezowy wiec nie rob tu z tego srebra wielkiego halo!! Byl zwyklym sredniakiem,mowisz o ladnych bramkach a co brzydka bramka jest za pol liczona!!!
Chcesz ladne bramki to proponuje przewrotke Mieciela w bundeslidze lub bramke z zerowego kata Jelenia przeciwko Psg w lidze francuskiej.Czy dzieki temu byli top grajkami!!!!???
To o lekach jest napewno mniej wulgarne niz to co normalni fani sobie pomysleli o Jusko gdy on bez pardonu bronil JB i deprecjonowal zaangazowanie RL9 I brak wsparcia dla „nieudacznika”!!! To tak jakby Mauro Cantoro ocenial krytycznie Leo Messiego i zarzucal mu powyzsze nieprofesjonalne zachowania oraz brak dawania z siebie maxa.Apropo to Twoj Andrzejek jest dla mnie wlasnie takim kolesiem w kadrze zawsze malo zaangazowany,jakby nie obecny!!! Nie to co Zurawski czy Majak po nich bylo widac ze daja 100%.I jest jednym z symboli kadry olimpijskiej ktora w doroslej karierze osiagnela malo lub nic. Bo gral w sumie w najlepszym zespole przez dluzszy czas czyli Sredniaku bundesligi Wolfsburgu z nich wszystkich,taki to byl kot.

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie
1 miesiąc temu
Reply to  KONDZIUbenice

Przecież normalne że Żusko broni swojego funfla z repry. Pewnie niejednego kielonka z Jureczkiem obalili, a teraz przyjdzie jakiś obcy i co? I lipa.

FalszywyProfil
FalszywyProfil
1 miesiąc temu
Reply to  KONDZIUbenice

Może coś tam innego zaorał, ale kadra już była zaorana po Mundialu 2018

Mat
Mat
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

Zaorana i stara w tym momencie(2018) Boniek powinien pomyśleć o przyszłości, a nie o najbliższej imprezie mistrzowskiej.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu
Reply to  FalszywyProfil

A to dziwne co piszesz bo po mundialu naszym jedynym dobrym spotkaniem(45min. b.dobre) bylo to pierwsze starcie z Wlochami!!!! Inaczej niz te kolejne oraz ze slabsza od Wlochow reprezentacja Holandii!!?? Gdzie druzyna prezentowala juz w pelni warsztat WUEFISTY a prezentowala sie TRAGICZNIE!!!
Jestes zwyklym ogladaczem pilki noznej ale masz CI.PO problem,ze sie na niej nie znasz he he he.

sdfsf
sdfsf
1 miesiąc temu
Reply to  KONDZIUbenice

trenerem powinien być ktoś z autorytetem i dorobkiem .. nie ma nikogo w PL kto by to uciągnął… przecież te chłopaki mają prowadzone treningi przez najlepszych trenerów w europie, odprawy tak samo czy myślicie że oni nie widzą różnicy w jakości między Brzeczkiem a nimi? przecież to musiało kolić ich w oczy …. inny problem to komunikacja bo jesli wezma wlocha to zanim tlumacz przetlumaczy taktyke to chlopaki posną… musi byc albo niemiec albo rusek ew. balkany

Szeregowy Ninja
Szeregowy Ninja
1 miesiąc temu

Juskowiak ma straszny ból dupy o Lewandowskiego. Kiedyś prowadził narracje, że nie jest piłkarzem topowym bo slabó gra w kadrze, potem musiał wymyślić coś nowego więc gadał, że bez ligi mistrzów jest niewiele warty, teraz już nie ma sie do czego dopierdolić to wymyśla jakieś niespełnione obowiązki kapitańskie. Ciekawe co tam leży na wątrobie Andrzejkowi, może chciał się zabawić w pijawkę i go lewy odpulał, a może poprostu jest debilem.

Lolo
Lolo
1 miesiąc temu

Zauważyłem że większość byłych polskich piłkarzy piecze tyłek od sukcesów Lewandowskiego. Juskowiak, agent Kucharski, Lubański dzisiaj się wypowiadał że Lewandowski powinien to i tamto w obecnej sytuacji no i oczywiście prezes Boniek który też długo podcinał skrzydła reprezentancji zatrudniając i trzymając przez dwa lata Brzęczka. Takie to typowe, polskie.

kol. Zenon
kol. Zenon
1 miesiąc temu
Reply to  Lolo

zazdrość, zazdrość… do czasów Lewego to Juskowiak mógł uchodzić w Niemczech za jakąś tam polską legendę, jeszcze Furtok był królem strzelców w HSV jeden sezon, ale akurat Furtok nie ma za bardzo nic do powiedzenia, więc tutaj spoko. teraz pokazał się brylant z Polski, obalający wszystkie stereotypy i bijący wszystkie rekordy, nawet te bońkowe z Juve, bo jakby tak dać pod lupę liczby Bońka we Włoszech to nie wygląda to gwiazdorsko, ale leci cały czas na legendzie z czasów PRL i wygadany jest, poza tym kumpel Platiniego, a Platini wiadomo kim był… Lubański też był królem strzelców w dziejach kadry i jedną z większych gwiazd swojej epoki – i już nie jest. chociaż on akurat zachowuje chyba najwięcej klasy, mimo czasem bezsensownego pieprzenia. o Kucharskim nie ma co wspominać, zawsze cwaniak i ogólnie nie ta liga..

tolep
tolep (@tolep)
1 miesiąc temu
Reply to  kol. Zenon

bońkowe rekordy z Juve?

Sprawdź ile bramek dla Juve strzelił Boniek XD

waldemar
waldemar
1 miesiąc temu

95% wypowiadających się kibiców i większość mediów krytykowała Brzęczka. W czym problem?

huzia na juzia
huzia na juzia
1 miesiąc temu
Reply to  waldemar

a no w tym ze zwolnili go za styl a nie za wyniki…

Jack Rembecki
Jack Rembecki (@jack-rembecki)
1 miesiąc temu

Dobry ruch ze strony prezesa Bonka. Teraz bedzie nadzieja na lepsze wyniki..

frost 72
frost 72
1 miesiąc temu

Lewadowski , Szczesny , Zielinski nawet Krychowiak i Milik gorliwie trenowali na zgrupowaniu selekcjonera Papszuna slynacego z twardej reki a juz pojutrze spotkanie w Londynie .

marek2a
marek2a
1 miesiąc temu
Reply to  frost 72

przygotowanie fizyczne to raz, dwa to TAKTYKA

Paul
Paul
1 miesiąc temu

W 2017 roku Krzysztof Stanowski zorganizował w ramach akcji #dobrowraca zbiórkę, gdzie dla osób które wpłaciły minimum 200 PLN obiecał wejściówki na tweetup. Planowane na lipiec spotkanie Stanowski odwołał tydzień przed terminem. Jako powód podał zapalenie płuc. Do dnia dzisiejszego spotkanie nie odbyło się, a oszukanych jest kilkaset osób.

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu
Reply to  Paul

Widocznie zapalenie (niekoniecznie płuc) ciągle trwa

kibic
kibic
1 miesiąc temu

Mało mnie przekonały te opinie , są za bardzo osobiste by nie powiedzieć koleżeńskie.
Problem jerzego Brzęczka zaczął się od powołania na selekcjonera a on nie miał odpowiednich kwalifikacji wynikających z prowadzenia drużyn , nie miał u piłkarzy potrzebnego autorytetu i tu prezes PZPN popełnił błąd do którego nie przyznał się i nie przyzna bo już taki jest.
Za Jerzego Brzęczka reprezentacja grała słabo a i bywało w koszmarnym stylu, piłkarze grali tak jakby musieli bo nie było innej możliwości.
Kto teraz rozpatruje na poważnie kandydatów na selekcjonera z trenerów krajowych ten jest albo naiwny albo chce zaszkodzić reprezentacji.

beppe
beppe
1 miesiąc temu

Trochę śmieszne jest to, że Juskowiak jako potencjalnie złą konsekwencję całej sytuacji wskazuje możliwość, że przyjdzie trener na gotowe, będzie miał kontrakt tylko do Euro i skoncentruje się na… osiągnięciu z reprezentacją wyniku na tym turnieju :). I Pan Andrzej wskazuje od razu możliwość, jak uniknąć tego „złego scenariusza” – jeśli selekcjoner dostanie kontrakt na dłużej, nie będzie tak bardzo chciał osiągnąć dobrego wyniku przez te pół roku i (w domyśle, tak mniemam) zajmie się tym, co wg Juskowiaka najważniejsze, czyli dalszym budowaniem drużyny. Na przyszłość.
Ja tam jestem gotów pogodzić się z tym „złym scenariuszem” – i nie będę jednak tak bardzo narzekał, jak nowy selekcjoner nie mając nadziei (ochoty?) na dalsza współpracę z PZPN po prostu na najbliższym Euro zwyczajnie wykorzysta do oporu potencjał Lewandowskiego i paru innych graczy i osiągnie jakiś spektakularny, fajny rezultat . 🙂

Janusz piłki nożnej
Janusz piłki nożnej
1 miesiąc temu

Anżeju, piękna laurka dla kolegi. Same bzdury.

Widzacki
Widzacki
1 miesiąc temu

Lewandowski nic nie dał reprezentacji obiektywnie na kluczowych turniejach. Bez Lewandowskiego też awansowaliśmy do MŚ 2002, 2006 , Euro 2008, oraz 2012 z urzędu.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
1 miesiąc temu
Reply to  Widzacki

Juskowiak za to dał. A nie, czekaj…

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu

Przecież to prawda. Lewandowski to złoty cielec polskiej piłki, tak jak JP2 był najlepszym papieżem, chuj że przed nim było 263 innych, łącznie ze św. podobno Piotrem Apostołem. Facet był zawsze królem eliminacji, ale w turniejach gówno dawał – czemu obrażać się o prawdę? Bo rysuje cielęcy pomnik?

F91-DudeLange
F91-DudeLange (@f91-dudelange)
1 miesiąc temu
Reply to  F91-DudeLange

Widzę, że jednak całkiem sporo osób woli cielęcinkę… ogólnie mnie to nie dziwi, ale smutne jednak.

Woda
Woda
1 miesiąc temu

Lewandowski jako jeden z najbogatszych Polaków wg Forbs, ORAZ najlepszy piłkarz z urzędu może wyrzucać trenera.

Piotrus
Piotrus
1 miesiąc temu

Mnie najbardziej śmieszy w tym wszystkim Kowalczyk, gośc grał z Brzęczkiem w kadrze, a teraz jest jego największym krytykiem. Sama krytyka nie jest zła, ale słowa Kowalczyka to poziom dna.

wiejskie ziemniaczki
wiejskie ziemniaczki
1 miesiąc temu
Reply to  Piotrus

A Ty co, następny reprezentant teorii, że na kolegów złego słowa nie można powiedzieć? Zresztą któryś z olimpijczyków kiedyś wspominał, że Juruś to był kawał ..uja, który kolegów od zdrajców wyzywał, a nie kapitan.

Pioter
Pioter
1 miesiąc temu

Chłop poza ubiorem (niezłym) zachowuje się jak pijak z podrzędnej remizy… Krytyka jest rzeczą właściwą, ale na odpowiednim poziomie.

toM
toM
1 miesiąc temu

o czym o pier…OLI ??????????????????????????????? jakby nie obecność Lewandowskiego i jego gra to reszta narobione w gacie przed każdym ważniejszym meczem !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
1 miesiąc temu

Lewandowski tak samo jak reszta kadrowiczów oraz wszyscy kibice w Polsce, od początku wiedział, że to się nie uda.
Czego miał kurka bronić ?
Najlepszy napastnik świata, który codziennie pracuje z profesjonalistami, autorytetami, na początku już zobaczył, że Boniek wpierdolił kadrę na minę, odpalił jednego niemotę i w jego miejsce wziął jeszcze gorszego.
Każdy to widział i wiedział.
Co ten Juskowiak pierdoli za kacapoły.

marek2a
marek2a
1 miesiąc temu

Może inaczej: Boniek zaoszczędził megaEuro bo zatrudnił Wója za drobne na czasy spokojne:
Austria,Izrael, Bośnia-H
a teraz przestał oszczędzać ,weźmie Italiano bo Anglia ,Hiszpania –
Zibi sprytny LIS podziwiam go

Tutenstein11
Tutenstein11
1 miesiąc temu

Pan Andrzej Juskowiak chyba zapomniał, jak kiedyś razem z Kowalczykiem i Iwanem dali wsparcie trenerowi Piechniczkowi. Po co Lewandowski miał udawać, że wszystko idzie w dobrą stronę, jak każdy widział, że tak nie było.

Ziomo
Ziomo
1 miesiąc temu

Kolejna „ikona” polskiej piłki nożnej chwalebnych lat 90-tych 😉 zaskomlała i ma ewidentny ból czterech liter. A dlaczego? Ano, wyłącznie dlatego, że Brzęczek to kumpel. Koleś, który na 10 stworzonych mu sytuacji bramkowych wykorzystywał jedną i na tym opiera się jego „legenda”. Gdy zdarzyło mu się kiedyś ustrzelić hattricka, to zastanawialiśmy się z kumplami głównie nad tym, jak to możliwe, że koledzy stworzyli mu aż 30 sytuacji strzeleckich w meczu … 🙂

Fago
Fago
1 miesiąc temu

Do tych łebków co wykrzykują, wszyscy tylko nie Polak, oczywiście jest mi to obojętne, Polak czy inna nacja. Ośmielam się przypomnieć schyłkowa kadencję Beenhakkera i co pisali owczesni rokki, Paczule, Piele, Białki…. Ano, odejdź starcze.. Oczywiście ten kwiat pisarczyków i przydupasów Pana Stanowskiego wtedy w pieluchy walił albo przedszkole zaliczał.. Jednak myśl, jad, żółć i chęć pokazania się ta sama. Ja kogoś opluje Pan mnie pogłaszcze, pomerdam ogonem, nagrodę dostane. A gawiedz wrzeszczy, brawa bije i głowy się domaga, szubienicy. Czasy się zmieniają, zastrepy rokich coraz bardziej drapieżnie a gawiedz czeka. Klikają synki na wille Pana Stanowskiego…

Fago
Fago
1 miesiąc temu

Co siusiaki? Mój wpis zabolał, otoczy liście się bezmyślna gawiedzią i brnięcie w tym błocie, którym każdego co nie z wami obrzucacie… Nędzne trefnisie, wasale sługusy, cenzurujcie dalej… Gawiedz będzie klaskać, a ten Stanowski niby taki transparentny i niebojący, wie że jego przydupasy cenzurują krytyczne wpisy? A taki był amerykansky, szkoda…..

Niebo
Niebo
1 miesiąc temu

Następny kolega z boiska.. Ludzie!!! Albo chcecie wielką piłkę w Polsce albo nie!!! A taka tylko z dobrym zagranicznym trenerem. To samo tyczy Legii i Lecha – dla nich polecam V.Weiss i P.Vrba.

Gugaliga
Gugaliga
1 miesiąc temu

Jusko, skończ biadolić; w telewizji też. Proszę.

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

Boniek ustalał skład kadry wspólnie z dzisiejszym „ekspertem” Gmochem. I co wyszło? Mając najsilniejszą pakę w historii dostaliśmy wpierdol. Tak się kończy, gdy drużyną rządzi piłkarz, a nie trener. Tylko idiota ustawia taktykę zespołu pod jednego piłkarza.
A jak nas zaskoczy Pan Prezes, którego ego jest bardziej płomienne od czupryny? Być może ogłosi samego siebie trenerem-selekcjonerem (wszechczasów)

Ajakkurwa
Ajakkurwa
1 miesiąc temu

Aleeeeee beeeełkoooot !

Adol
Adol
1 miesiąc temu

Klasy 1-3 wrocily do szkół. Tam jest miejsce nauczycieli wf-u.

Konrad
Konrad
1 miesiąc temu

Nowa ubecka cenzura=weszło stanowski

Meka
Meka
1 miesiąc temu

Bardzo dobrze powiedział. Co to za kapitan jak do własnego gniazda sra (tandetne milczenie i zero reakcji). Powinien sam po tych meczach nieudanych coś powiedzieć stanąć w obronie, a ten patrzy tylko własnego interesu.

I Sekretarz KC PZPN
I Sekretarz KC PZPN
1 miesiąc temu

Przede wszystkim nigdy nie powinien nim zostać..

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
1 miesiąc temu

Czesc CI.PO jednak mi tchorzu nie odpowiedziales!!! Gdy patrzysz w lustro ja widze Cie karle skulonego i przestraszonego!!!
Ty „prawdziwy polaku”, elokwencji nie stalo!!! CI.PECZKA

igor91
igor91
1 miesiąc temu

Beenhakker zagrał pierwszy sparing z Danią miesiąc po wybraniu go na stanowisko selekcjonera, a pierwszy mecz o punkty zagrał dwa tygodnie później i dał radę awansować na ME, i to w starym, 16-zespołowym formacie. OK, miał dłuższe eliminacje (8-zespołowa grupa, 14 spotkań), ale po fatalnym początku w sparingu z Danią i meczu eliminacyjnym z Finlandią tak poprzestawiał zespół, że mimo pojedynczych wpadek (porażka 0:1 w Armenii), generalnie dawał radę. Dlatego uważam, że jak przyjdzie ogarnięty selekcjoner nawet z zagranicy to nie oznacza z automatu, że położy nam początek el. MŚ i finały ME, bo ma mało czasu

Luka
Luka
1 miesiąc temu

A Pan panie Andrzeju dlaczego nie wspierał trenera Piechniczka, tylko zrezygnował z gry w kadrze u tego trenera? Może Lewandowskiemu też coś nie pasowało, tylko zachował większą klasę niż Pan?

Takibaki
Takibaki
1 miesiąc temu

Uszy więdną. Pan Brzęczek nie miał doświadczenia . Zaryzykowali i nie wyszło. A jak słyszę , że to lewego sprawka że coś i inne w tym stylu gadania to nóż się otwiera. Tacy znawcy futbolu światowego , a u siebie gówno widzidzie . Szkoda mi was na prawdę

Monika
Monika
1 miesiąc temu

Dlaczego uważa Pan, że Brzęczek był atakowany i to w dodatku bez powodu? Nie znam komentarza w jakimkolwiek medium, który skupiał się tylko na tym, żeby zwalniać Brzęczka bez merytorycznej oceny gry polskich piłkarzy? To co Pan powiedział w wywiadzie dokładnie pokrywa się z tym co napisała Pani Domagalik, a czym zrobiła Brzęczkowi ogromną krzywdę. Przedstawiacie Brzęczka jako biednego, małego misia, którego wszyscy biją i kopią, a on przecież jest takim fajnym przytulaskiem. Trener ma być twardym chłopem, jak coś zawali to ma wziąć na klatę konsekwencje. Ma nie pitolić, że Lewandowskiego nie było na jednym treningu, albo nie zrozumiał taktyki. Ma nie pisać autobiografi, w której porównuje się, czy ktoś go porównuje do Górskiego. Sam się podkładał jak mógł i gdzie mógł. Trochę trzeźwego spojrzenia panie Andrzeju.

starotyski
starotyski (@starotyski)
1 miesiąc temu

trudno żeby Jusko nie bronił swojego kapitana:) stara szkoła.

Maorycy
Maorycy
1 miesiąc temu

Lizanie dupy brzęczkowi. Juskowiak, Mielcarski itp. piłkarzyki. Zero obiektywizmu.

Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

SPARING: Raków wygrywa z Garbarnią

Dzisiaj Raków Częstochowa rozegrał mecz towarzyski z II-ligową Garbarnią Kraków. W meczu wzięli udział przede wszystkim ci zawodnicy, którzy ostatnio rozgrywali mniej minut w ekstraklasowych meczach obchodzącego właśnie setne urodziny klubu. Częstochowianie wygrali 2:1 po golach Schwarza oraz Długosza. Portal 90minut.pl podał składy obu drużyn. Raków Częstochowa: Pindroch – Mikołajewski (55 Budnicki), Niewulis, Schwarz – […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Derby w Madrycie i Manchesterze. Będą niespodzianki?

Niedziela pod znakiem derbów na Starym Kontynencie. W Anglii o dominację w mieście powalczą Manchester City oraz Manchester United. Natomiast na Półwyspie Iberyjskim o berło w Madrycie będą rywalizować Atletico oraz Real. Co przewidujemy w tych spotkaniach? Na co warto postawić? Przygotowaliśmy dla was kilka podpowiedzi, które mogą uczynić waszą niedzielę nieco przyjemniejszą. Manchester City […]
07.03.2021