post
Avatar

Opublikowane 01.01.2021 17:08 przez

Sebastian Warzecha

Fajerwerki w Sylwestra o północy? Gdzie tam! Te największe już od lat obserwujemy 1 stycznia od 14:00 w Garmisch-Partenkirchen. Dziś na tamtejszej skoczni odpalił szczególnie Dawid Kubacki – jego 144 metry to nowy rekord obiektu i skok na wagę zwycięstwa w konkursie. Oprócz niego na podium znalazł się Piotr Żyła, a Kamil Stoch wylądował tuż za nim. Jeśli tak nasi skoczkowie zaczynają rok, to liczymy, że będzie on w ich wykonaniu naprawdę wybitny. 

O to chodzi!

Pięciu z naszych skoczków weszło do drugiej serii. Odpadli Maciej Kot i Olek Zniszczoł, ale po nich, bądźmy szczerzy, nikt nie oczekiwał cudów. Obaj skoczyli na swoim poziomie, a rywali w parach mieli naprawdę solidnych – ten drugi nawet Stefana Krafta. Reszta jednak zaprezentowała się znakomicie. Klemens Murańka znów zapunktował, Andrzej Stękała znów wszedł do “10”, a pozostała trójka okupiła trzy z czterech najwyższych pozycji w konkursie.

Już po pierwszej serii było znakomicie. Wtedy też mieliśmy dwóch gości na podium, tyle tylko że Kubacki był drugi, a Stoch tuż za nim. W drugiej serii odpalił jednak Żyła i z ósmego miejsca podskoczył aż na trzecie, wyprzedzając przy tym minimalnie Kamila. Ten jednak narzekać nie może – choć w konkursie był czwarty, to w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni jest naprawdę blisko liderów. Traci tylko 6,7 punktu do prowadzącego w nim Halvora Egnera Graneruda. A to nieco ponad cztery metry. Do odrobienia w jednym skoku.

Norweg zresztą w obu seriach skakał znakomicie. 137 i 136 metrów to naprawdę solidne odległości, które w normalnych warunkach zapewne dałyby mu triumf w konkursie. Ale warunki nie były dziś normalne, bo Dawid Kubacki postanowił przypomnieć wszystkim, że to przecież on broni tytułu w tej imprezie. I bardzo dobrze, bo po pierwszym konkursie, w Oberstdorfie, można było o tym zapomnieć. Kubacki był dość daleko, sporo tracił do najwyższych lokat. Ale widać postanowił zaprezentować się w myśl zasady, że “nowy rok, nowy ja”.

I już wczoraj, w treningu walnął 144 metry. To był rekord skoczni, tyle tylko że te z sesji treningowej po prostu się nie liczą. Dziś przed konkursem było nieco gorzej. Ale w nim? Wrócił ten Dawid, którego doskonale znamy. Ten, który rok temu wygrywał cały Turniej. Najpierw wylądował na 139. metrze (najdłuższa odległość w I serii), a w swoim drugim skoku dorzucił… 144 metry. Tym razem już oficjalnie uznane za rekord. Mało tego! Ten gość wylądował to telemarkiem. Co prawda nieco zachwianym, ale jednak. To już nie tylko fantazja, to wręcz szaleństwo.

Ale właśnie o to w takich momentach chodzi. Równe 20 lat temu to samo robił Adam Małysz, który… wyskakał wtedy – jeszcze na starym obiekcie – rekord skoczni (129,5 metra) w Garmisch-Partenkirchen. I niech Dawid szaleje do końca, dokładnie tak jak Adam dwie dekady temu. A więc nie tylko końca Turnieju Czterech Skoczni, a całego sezonu.

 Dziś skakałem w sumie bardzo podobnie do tego, co prezentowałem wczoraj. W próbnej serii może nie do końca, ale odpaliło, gdy trzeba. Lepiej być nie może, oczywiście. To super uczucie. Wczoraj w treningu uzyskałem taką samą odległość i trochę było szkoda, bo rekord się nie liczył. Dziś się jednak udało skoczyć tak samo. Jestem bardzo szczęśliwy, wygrać pierwszego konkursu w roku jeszcze mi się nie udało. Oby to był początek czegoś równie dobrego. Trzeba się skoncentrować na pojedynczych zawodach, oddawać dobre skoki. Tej strategii będę się trzymać – mówił triumfator dzisiejszego konkursu na antenie Eurosportu.

W zeszłym roku wypowiadał się bardzo podobnie. Wtedy ta strategia zadziałała.

Turniej znów może być nasz

Rok temu Kubacki wygrał dopiero w Bischofshofen, ostatniego dnia imprezy. Teraz swój atak rozpoczął wcześniej. A jego 8,6 punktów straty do prowadzącego Graneruda, czy 6,7 Stocha to – po rozbiciu na cztery pozostałe serie – naprawdę niewiele. Zresztą Polacy ogólnie są mistrzami ataków. Kiedy TCS wygrywał Adam Małysz, to triumfował dopiero w Innsbrucku. Kamil Stoch za pierwszym razem podobnie jak Dawid przed rokiem – w Bischofshofen. Potrafimy więc najpierw zająć strategiczne pozycje, a potem ruszyć w górę.

Co prawda w żadnym z tych przypadków Turnieju nie wygrywał ostatecznie zawodnik, który w pierwszym konkursie zajął dopiero 15. miejsce. A tak właśnie skończył zawody w Oberstdorfie Kubacki. Ale kto w końcu miałby tego dokonać, jak nie gość, który mistrzem świata został, atakując z 27. pozycji po pierwszej serii? Serio, w porównaniu do tego cudu z Seefeld opcjonalne zwycięstwo w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni to drobnostka. A wiemy – po tym, co widzieliśmy w zeszłym roku – że jak Kubacki wejdzie na właściwe obroty, to naprawdę trudno go zatrzymać.

Coraz lepiej prezentuje się zresztą też Stoch. Jego skoki są bardziej regularne, nie popełnia dużych błędów i jest w stanie odlecieć daleko nawet, jeśli nie jest zbyt szybki na progu (czyli w sumie… zawsze). Co jednak ważniejsze – Kamil był dziś naprawdę radosny i pozytywnie podchodził do swoich skoków. A to oznaka tego, że forma faktycznie idzie w górę.

 Super się skakało. Bardzo dobry dzień i bardzo dobre skoki. Mogę jedynie powiedzieć, że to, co zrobił Dawid, to… klękajcie narody. Z jednej strony może trochę przykro dla mnie, patrząc na pozycję, ale super, że swoje podium “oddaję” innym Polakom. […] Cieszmy się tym Nowym Rokiem – mówił Stoch Kacprowi Merkowi.

Oczywiście, nie będzie łatwo. A to dlatego, że Halvor Egner Granerud na początku tego sezonu dominuje. Norweg jednak jeszcze o taki triumf w swojej karierze nie walczył. A obaj Polacy nie tylko to robili – oni tę imprezę wygrywali. To wielka przewaga naszych reprezentantów. Pomiędzy nimi a Norwegiem jest jednak jeszcze Karl Geiger, który będzie chciał spełnić marzenia Niemców i wreszcie przywieźć Złotego Orła do swojej ojczyzny. Pierwsi z organizatorów turnieju czekają na to od 18 lat i legendarnego już triumfu Svena Hannawalda.

Cóż, my mamy nadzieję, że jeszcze sobie poczekają. Bo piąty w historii Turnieju Czterech Skoczni polski triumf bardziej by nam się podobał. I też pewnie przeszedłby do legendy, bo przecież Polacy mogą wygrać całą imprezę po tym, jak… nie wystąpili w kwalifikacjach w Oberstdorfie.

Pomyślcie o tym – jeszcze kilka dni temu nie było ich w Turnieju. Dziś dwóch walczy o końcowy triumf. To jest dopiero historia.

Fot. Newspix

Sebastian Warzecha

Opublikowane 01.01.2021 17:08 przez

Sebastian Warzecha

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

GP Baku czyli szaleństwo. Verstappen i Hamilton bez punktów!

We współczesnej F1 często wieje nudą. Zdarzają się wyścigi, gdy właściwie nic się nie dzieje. Dzisiejsze Grand Prix Baku też długimi momentami tak właśnie wyglądało. A potem zaczęło się istne szaleństwo. Najpierw z wyścigu wyleciał lider klasyfikacji generalnej, Max Verstappen, a potem również Lewis Hamilton. To oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie wyścig […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

Z problemami, ale zwycięsko. Tybura wygrał piątą walkę w UFC z rzędu!

Polacy w UFC robią ostatnio furorę. Jan Błachowicz trzyma pas mistrzowski wagi półciężkiej i nie zamierza go nikomu oddawać. Mateusz Gamrot za pierwszą – przegraną w kontrowersyjnych okolicznościach – walkę dostał wyróżnienie za pojedynek wieczoru, a drugą już wygrał, zaliczając z kolei występ wieczoru. Marcin Tybura za to wspina się w rankingach wagi ciężkiej. W […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

KSW 61: Pudzian wygrywa walkę, a Juras sympatię kibiców

Powiedzmy sobie szczerze – walka wieczoru przede wszystkim miała być dobrym show. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski razem mają 84 lata, więc ciężko się po nich spodziewać tych kocich ruchów. Kiedyś byłby to pewnie freak fight,  ale odnosimy wrażenie, że dziś to miano zarezerwowane jest dla pojedynków youtuberów z gwiazdami Instagrama. Chociaż czekajcie, przecież sam […]
06.06.2021
Inne sporty
31.05.2021

Naomi Osaka wycofała się z Roland Garros!

Naomi Osaka, wiceliderka światowego rankingu, zdecydowała o wycofaniu się z wielkoszlemowego Roland Garros po I rundzie. Powodem nie jest jednak kontuzja, a jej zdrowie psychiczne. Wcześniej zdecydowała się nie udzielać konferencji prasowych, a dziś w oficjalnym oświadczeniu napisała, że rezygnuje z udziału w kolejnych rundach, bowiem “najlepszą rzeczą dla turnieju, innych graczy i mojego dobrego […]
31.05.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
06.03.2021

Brąz, który smakuje nieco gorzko. Polacy trzeci w drużynówce

To zdecydowanie był konkurs, który trzymał w napięciu. Polscy skoczkowie walczyli o złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie i mieli go – chciałoby się powiedzieć – na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło, żeby, skaczący jako ostatni w całych zawodach, Dawid Kubacki wyczarował około 137 metrów. Ale niestety – zabrakło odległości, Biało-Czerwoni spadli ostatecznie na trzecie miejsce. Rozczarowanie? […]
06.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Boję się, że konkurs drużynowy skończymy między czwartym a szóstym miejscem

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich dostarczały nam w ostatnich latach niespodziewanych rozstrzygnięć, a także kontrowersji. Nie inaczej było dzisiaj – konkursowi w Oberstdorfie towarzyszyły gęste opady śniegu, a zawodnicy mieli nieraz problemy z lądowaniem. Dwóch kandydatów do podium – Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler – nie zdołało nawet ustać swojego skoku. W tej sytuacji porozmawialiśmy […]
05.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Kraft mistrzem świata w Oberstdorfie. Żyła znów najlepszy z Polaków – był czwarty

Tym razem nie było niespodzianki. Uważany przez wielu za faworyta mistrzostw świata na dużej skoczni Stefan Kraft wywalczył tytuł. Zdobył go w identycznym stylu, jak Piotr Żyła na normalnym obiekcie – był liderem po pierwszej serii i to prowadzenie udało mu się utrzymać. Niestety, poza zawodnikiem z Wisły Biało-Czerwoni byli dziś dla rywali tłem. Żyła […]
05.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – “Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

Z problemami, ale zwycięsko. Tybura wygrał piątą walkę w UFC z rzędu!

Polacy w UFC robią ostatnio furorę. Jan Błachowicz trzyma pas mistrzowski wagi półciężkiej i nie zamierza go nikomu oddawać. Mateusz Gamrot za pierwszą – przegraną w kontrowersyjnych okolicznościach – walkę dostał wyróżnienie za pojedynek wieczoru, a drugą już wygrał, zaliczając z kolei występ wieczoru. Marcin Tybura za to wspina się w rankingach wagi ciężkiej. W […]
06.06.2021
Inne sporty
31.05.2021

Naomi Osaka wycofała się z Roland Garros!

Naomi Osaka, wiceliderka światowego rankingu, zdecydowała o wycofaniu się z wielkoszlemowego Roland Garros po I rundzie. Powodem nie jest jednak kontuzja, a jej zdrowie psychiczne. Wcześniej zdecydowała się nie udzielać konferencji prasowych, a dziś w oficjalnym oświadczeniu napisała, że rezygnuje z udziału w kolejnych rundach, bowiem “najlepszą rzeczą dla turnieju, innych graczy i mojego dobrego […]
31.05.2021
Formuła 1
23.05.2021

F1. Verstappen wygrywa w Monako i zostaje liderem klasyfikacji generalnej!

Uliczna trasa Grand Prix Monako ma to do siebie, że trudno na niej wyprzedzać i często trzeba po prostu liczyć na błąd rywala. Dlatego kwalifikacje są niezwykle ważne. Traf chciał, że wczoraj w nich dość słabo pojechał Lewis Hamilton. Max Verstappen był za to wysoko. To oznaczało, że Holender dostał niepowtarzalną okazję wspięcia się na […]
23.05.2021
Hiszpania
16.05.2021

Luis Suarez bohaterem Atletico! LaLiga coraz bardziej szalona

Atletico wciąż jest liderem. Wciąż, bo jeszcze kilkanaście minut przed końcem meczu Los Rojiblancos wydawało się, że nim nie pozostanie. Gdy Ante Budimir wpakował piłkę do bramki Jana Oblaka położenie podopiecznych Diego Simeone było beznadziejne. Wyszli jednak z tego i na kolejkę przed końcem nadal mają wszystko w swoich rękach. A za rywala już jedynie Real […]
16.05.2021
Hiszpania
08.05.2021

­Najważniejsza kolejka sezonu? W La Liga faworyci zagrają ze sobą

Na takie weekendy się czeka. Już dziś Barcelona podejmie Atlético, a jutro Real zmierzy się z Sevillą. Wszystkie te cztery zespoły nadal liczą się w walce o mistrzostwo Hiszpanii. I choć po tej kolejce każdemu z nich zostaną jeszcze trzy kolejne mecze, może okazać się, że to ona będzie w rozgrywce o tytuł najważniejsza. Każdy […]
08.05.2021
Hiszpania
22.04.2021

Superligi nie ma, ale jest SuperKarim. Real łatwo wygrywa z Cadiz

Projekt Superligi, która miała odmienić europejski futbol, upadł wręcz spektakularnie. Florentino Pérez, firmujący go swoją osobą, znalazł się pod dużą presją, pojawiły się nawet plotki o tym, że naciska się na niego, by odszedł z funkcji prezydenta Realu Madryt. Jeśli coś mogło poprawić mu humor, to tylko dobry mecz Królewskich z Cádiz. Piłkarze nie zawiedli […]
22.04.2021
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Walter White
Walter White
5 miesięcy temu

To co PAN Dawid zrobił to jest kosmos

Lecę na piwo
Lecę na piwo
5 miesięcy temu

Brawo dla Polaków.. Dawid odpalił petardę.. Dobre sprawozdanie. Autor się popisał i podpisał. Szacun

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
5 miesięcy temu

A TVP na siłę uszczęśliwiała widzów konkursu skoków wpieprzając podgląd dwóch kolesi z brzuszkami, co grali sobie w rzutki, mimo że na swojej drugiej antenie pokazywali tą rozgrywkę. Jak ktoś chciał to oglądać, a nie skoki, to oglądał. Ale nie, trzeba było dzielić ekran na pół, by gówno było widać i tu i tu. Pojawił się jakiś tam sukcesik, więc rozkręcają Januszadę, a zaraz jeszcze objawi się nam tysiące znawców darta, co tą dyscyplinę od zawsze oglądali. I nie to, żebym coś miał do darta, bo nie mam. Wkurwiają mnie standardowe okoliczności przyrody.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
5 miesięcy temu

Od kiedy skoki się na Tvp ogląda.. Eurosport bije ich na głowę. A już wersja DE to w ogóle jeśli komuś Niemcy nie przeszkadzają.. Ale w Pisslandi to wrogowie publiczni nr 1

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
5 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Ja zasadniczo na Eurosporcie, natomiast dziś byłem w odwiedzinach i gospodarze nie mają tej stacji, więc leciało TVP.

Lecę na piwo
Lecę na piwo
5 miesięcy temu

Zdarza się każdemu 🙂

Kop
Kop
5 miesięcy temu

Podroba Gino
Skocz z mostu

Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe (@icek-mordehaj)
5 miesięcy temu
Reply to  Kop

Zapewniam o oryginalności.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice (@kondziubenice)
5 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Nr2 Wrog publiczny nr1 to mityczny,przez wiekszosc “prawdziwych Polakow” nigdy nie spotkany ZYD ,ktory rzadzi swiatem he he he.
Nie wiem czy smiac sie czy plakac, to wrecz niepojete ze w 21 wieku takie abstrakcyjne,nie istniejace,malo powazne i ksenofobiczne bzdury.Byly wciaz powtarzane wszem i wobec przez 60% Polakow , ktorzy podobno sa swietnie wyksztalceni,otwarci i tolerancyjni.
Tepa przestraszona dzicz ktora za ch.uj nie wyznaje wartosci na ktorych EUROPEJCZYCY zbudowali mimo wielu roznic miedzy soba otwarte ,przyjazne i pokojowe spoleczenstwo.A co za tym idzie miejsce do zycia zwane unia europejska! Gdzie te sama prawa i obowiazki dotycza tak Rumuna jak i Niemca czy tez Polaka i Hiszpana.
Sic.

K2k
K2k
5 miesięcy temu
Reply to  KONDZIUbenice

Hahaha, te same prawa, co za fantasta

Lecę na piwo
Lecę na piwo
5 miesięcy temu
Reply to  Lecę na piwo

Za co te minusy.. Skoro twierdzicie że nikt tego nie ogląda.. Czyżby o TVP chodziło. No to weszlo pojechaliscie

Murphy
Murphy (@murphy)
5 miesięcy temu

Taki sam wkurw miałem.

Robert Mateja
Robert Mateja
5 miesięcy temu

Ktoś ogląda jeszcze te latające worki kartofli?

Mateusz
Mateusz
5 miesięcy temu
Reply to  Robert Mateja

Mateja ty to byłeś kozak. Normalnie “Kapitan Grawitacja”.

Nikodem Dyzma
Nikodem Dyzma
5 miesięcy temu

Kogo interesują jakieś skoki ? O tym byście napisali. 171 mln zadłużenia. https://m.legia.net/news/analiza-sprawozdania-finansowego-legii-warszawa/79755

PiekloMezczyzn
PiekloMezczyzn
5 miesięcy temu

https://pieklomezczyzn.wordpress.com/2021/01/01/macaczki-felieton-ironiczny/ ezpieczne były kluby dla lesbijek, chodziłem się tam bawić. Ale heteroseksualne macaczki to odkryły. Jeszcze przed pandemią chodziłem do klubów, jak na pole walki, by bronić się przed molestującymi z każdej strony kobietami. W klubach byłem jak Batman jedną macaczkę z łokcia, drugą z wykopu, od trzeciej molestatorki się odbiłem. Patrzyłem z góry, czy któraś nie obmacuje mężczyzn wbrew ich woli. Podlatuję i wyrzucam na drugi koniec sali, albo z kopa z klubu. Po chwili tańczyli już sami mężczyni, uff jesteśmy bezpieczny.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
5 miesięcy temu

Teraz widzimy dlaczego niemiaszki kombinowali aby naszą ekipę „zawirusować”
I jeszcze po wszystkim sieją zamęt 😉

tadziu
tadziu
5 miesięcy temu

oby któryś z naszych to wygrał jeszcze nigdy tak bardzo nie kibicowalem skoczkom jak teraz za te szwabskie kombinacje …a naj lepiej kubacki bo ten Stoch się jakiś gburowaty zrobił albo mi się wydaje

Aerth
Aerth
5 miesięcy temu

Różnice między pierwszymi czterema miejscami w rankingu całych zawodów faktycznie tak małe, że walka będzie do ostatniego skoku. Ale nie ma co porównywać do Seefeld, taki cyrk jak tam to się raczej prędko nie powtórzy (oby, to było zaprzeczenie sportowej rywalizacji, równie dobrze zamiast skakania organizatorzy mogli przeprowadzić losowanie miejsc). Oby tylko w Austrii nie wróciło coronabingo.

maruun
maruun
5 miesięcy temu

Powinni wszyscy robić znak krzyża.Jeszcze ksiądz ze święconą wodą i same sukcesy murowane

3shekhar.kaush
3shekhar.kaush (@3shekhar-kaush)
5 miesięcy temu

Szwagierka Mojego wspaniałeG0 Kumpla zarabia 85 dolarów co godzinę na komputerze. W każdym razie została zwolniona na 8 miesięcy, a jej zysk wyniósł 14528 $ po prostu pracując na komputerze przez kilka godzin. podnieś te do góry …

http://smartlife3.com

Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Wychowanek Lecha nowym piłkarzem Warty Poznań

Jak się dowiedzieliśmy, Wiktor Pleśnierowicz (20 l.) zostanie nowym zawodnikiem Warty Poznań. To transfer gotówkowy z Miedzi Legnica. Wiktor nie pasował do modelu gry trenera Łobodzińskiego, a w Warcie pilnie potrzebowali młodzieżowca. Jak słyszymy, to rozwiązanie jest bardzo dobre dla każdej ze stron. Miedź dostaje naprawdę dobre pieniądze, niemałe jak na standardy Warty, a sam […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Josue Pesqueira trafi do Legii Warszawa. Na papierze – świetny transfer

Legia Warszawa pozyska ofensywnego pomocnika Hapoelu Beer-Szewa, Josue Pesqueirę. Ma on 30 lat, w ostatnim sezonie zagrał w 34 meczach. Strzelił 13 goli i 6 asyst, grał w Lidze Europy. Informację o dopiętym transferze podał sam klub poprzez media społecznościowe. Gdy spojrzymy w CV tego zawodnika, od razu da się zauważyć, że to nie jest […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kwaśniewski: – Nasza polska drużyna nie istnieje

Przy okazji meczów reprezentacji Polski głos zabiera wielu ludzi związanych ze sportem. Mniej lub bardziej, tutaj akurat mniej. Proszę państwa, przemówił były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski. Rzecz jasna, grę naszej kadry skrytykował, ale też wykazał się optymizmem. – Naprawdę boję się tego meczu. Nasi grają jak grają, a Hiszpanie zawsze grali w taki sposób, którego […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

“Hazard to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje”

Jose Mourinho opowiedział trochę o współpracy z Edenem Hazardem na łamach TalkSport. Portugalski szkoleniowiec nie ukrywa, że Belg mógłby osiągnąć w swojej karierze zdecydowanie więcej, gdyby nie podejście do piłki. – Prawda o Hazardzie jest taka, że to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje. Można sobie tylko wyobrazić, jaki mógłby być dobry, gdyby jego podejście było […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sergio Busquets wraca do reprezentacji Hiszpanii

Sergio Busquets miał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i dołączy do reprezentacji Hiszpanii w Sewilli. Mundo Deportivo podaje jednak, że pomocnik Barcelony nie zagra w meczu z Polską. Celem będzie powrót pomocnika na spotkanie ze Słowacją. Oczywiście istnieje cień szansy, że Busquets pojawi się jutro na boisku. Nie w pierwszym składzie, ale po wejściu […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Hajto: – Pokazywanie odprawy Sousy jest dla mnie żenujące

Tomasz Hajto krytykuje reprezentację Polski. To stały punkt programu, proszę państwa. Nikt się tego nie spodziewał. O co chodzi mu tym razem? Ano choćby o to, że pokazywanie odprawy Paulo Sousy w filmie na kanale “Łączy nas piłka” jest według niego nie na miejscu. – Takie rzeczy załatwia się w drużynie. Tego się nie puszcza […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kolejny zwrot akcji. Tottenham zerwał rozmowy z Gattuso

Tottenham szuka nowego trenera od kwietnia, kiedy postanowił rozstać się z Jose Mourinho. Do końca sezonu drużynę w roli tymczasowego trenera prowadził Ryan Mason, ale było wiadomo, że po Euro 2020 zespół przejmie ktoś inny, już na stałe. Wydawało się, że nowym trenerem Tottenhamu ostatecznie zostanie Paulo Fonseca. Portugalczyk ustalił nawet warunki umowy, wszystko było […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bąk: – Brzęczka “Lewy” już zwolnił. Teraz chce zwolnić Sousę?

Kolejny były reprezentant Polski strzela w Roberta Lewandowskiego. Jacek Bąk twierdzi, że brak w tym piłkarzu genu lidera. Ba, uważa wręcz, że jego zachowania mogą mieć negatywny wpływ na zespół. – Fajnie, że jest jednym z najlepszych piłkarzy na świecie, ale machaniem rękami nie stworzy nic pozytywnego. Trzeba podejść, skrzyknąć się, pogadać. Jego koledzy chcą […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Bereszyński – Nigdy nie czułem tak dobrych relacji w kadrze

Bartosz Bereszyński po Wojciechu Szczęsnym jest kolejnym piłkarzem, który chwali atmosferę panującą na zgrupowaniu reprezentacji Polski podczas Euro 2020. Piłkarz Sampdorii nie ukrywa też, że nie ma ludzi ważnych i ważniejszych, każdy jest równy.  – Nigdy nie czułem takiej relacji między nami na boisku i poza nim. To się przejawia tym, że na każdym treningu […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021