post
Avatar

Opublikowane 28.12.2020 18:47 przez

redakcja

To, co stało się dziś w Oberstdorfie, zdecydowanie bardziej przypomina najlepsze kabaretowe wyczyny kolejnych grup gdzieś w Mrągowie, niż profesjonalną organizację jednej z najważniejszych imprez w kalendarzu skoków narciarskich. Tego jesteśmy pewni. Czarę przelała właśnie ostatnia kropla – dzisiejszy test Klemensa Murańki okazał się negatywny.

Pozytyw

Wszystkimi – bo przecież kto w Polsce nie fascynuje się podniebnymi wyczynami naszych skoczków – wstrząsnęła dziś przed południem informacja o wykluczeniu reprezentacji Polski z najbardziej prestiżowej imprezy w kalendarzu – Turnieju Czterech Skoczni. Obszerniej pisaliśmy już i o samym wykluczeniu, i o okolicznościach, w jakich Polacy zostali odsunięci od startu. Okolicznościach, dodajmy, wręcz skandalicznych.

W skrócie chodzi o to, że w czasie przedwczorajszych testów u Klemensa Murańki wykryto COVID-19. Polaków poinformowano o tym wyniku wczoraj. Organizatorzy doszli wtedy do wniosku, że nasza kadra jadła, podróżowała i trenowała razem, więc należy wykluczyć całą reprezentację z udziału w TCS. Tak też się stało. Dziwić mogła komunikacja ze strony organizatorów, lokalnego sanepidu i FIS. A w zasadzie jej brak, bo niby wszyscy o wykluczeniu wiedzieli (z informacji prasowej!), ale tylko nieoficjalnie. Brakowało chociażby szczegółowych informacji nt. kwarantanny, którą w związku z procedurami objęty powinien być cały polski obóz.

W końcu sprawy miały nabrać formalnego trybu za sprawą konferencji prasowej. Oczywiście w związku z nią też doszło do niemałego zamieszania, bo jedne źródła zapraszały na nią na godz. 15:00, inne na 16:00. Czeski film w Niemczech? Tego jeszcze nie grali, a jednak…

Trudna decyzja

– Bardzo nam przykro, że doszło do wykluczenia Polaków. Zmusiła nas do tego sytuacja z COVID-19. To niezależne od nas. Mogę zapewnić, że dla władz lokalnych w Niemczech to nie była łatwa decyzja, debatowano nad nią bardzo długo. To wielka szkoda. Do wykluczenia Polaków doszło ze względu na bezpieczeństwo, nie mogliśmy dopuścić do kolejnych zachorowań. Tym bardziej że przecież mówimy o kraju, który bronił tytułu – usłyszeliśmy od sekretarza generalnego komitetu wykonawczego Turnieju Czterech Skoczni, Floriana Sterna.

Teraz mamy pewność: wykluczenie nie było łatwą decyzją. Dziękujemy i współczujemy męki przejścia przez proces decyzyjny. Ponoć szczególną trudność stanowił fakt, że przecież Polak zamierzał bronić tytułu wywalczonego przed rokiem. To naprawdę musiała być ciężka harówa, oczami wyobraźni widzimy te zmęczone twarze, podkrążone oczy i zmarszczone czoła.

Czekanie na wynik

Wyszło jak wyszło, zostaliśmy usunięci z zawodów w Oberstdorfie – powiedział trener Michal Dolezal w rozmowie z przedstawicielem portalu skaczemy.pl, gdy jeszcze nie znano wyniku dzisiejszego testu Murańki. – Przed sezonem było wiadomo, że tak to się właśnie może odbywać. Niestety padło na nas przed początkiem turnieju. Sytuacja jest taka, że na razie na resztę teamu nie nałożono kwarantanny. Decydujący będzie drugi wynik badania Klimka. Wszyscy zostaliśmy przetestowani raz jeszcze rano i wyszło negatywnie. Wszyscy od nas oczekują informacji, ale niczego nie możemy podać w stu procentach, bo też sami niewiele wiemy – wyjaśniał selekcjoner.

Według prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera wynik ten miał uzależnić dalsze działania oficjeli PZN. Wiadomo, że w przypadku Murańki niczego by nie zmienił – z kraju ruszyła po niego karetka, by odtransportować go do domu. Jednak w przypadku, w którym wynik okazałby się negatywny, działacze planowali złożyć wniosek o dopuszczenie naszych skoczków do konkursu, mimo że ci nie brali udziału w kwalifikacjach. – Jeśli Klimek będzie miał wynik negatywny, to zgłosimy wniosek o dopuszczenie reszty kadry do wtorkowego konkursu bez kwalifikacji. Sytuacja jest nadzwyczajna, więc trzeba szukać różnych rozwiązań – powiedział Tajner Kamilowi Wolnickiemu z „Przeglądu Sportowego”.

Niemcy na innych zasadach?

Ciekawostkę w tym wszystkim natomiast stanowi fakt, że fizjoterapeuta niemieckiej kadry pracował w ostatnich dniach na odległość. Serio. Mimo pozytywnego wyniku testu, jaki u niego wykryto, nie zamknięto bowiem całej kadry naszych sąsiadów. Pozytywny wynik miał też w dodatku trener odpowiedzialny za tamtejszą grupę krajową. On jednak z kolei nikomu by nie zagroził, bo wyjechał. To tak jak w „Misiu”: to nieprawda, że dach przeciekał, szczególnie, że wcale nie padało. Nigdzie też nie można podobno spotkać byłego trenera reprezentacji Polski Stefana Horngachera, który jakby zapadł się pod ziemię. Może izoluje się z jakichś konkretnych względów?

– Warunki są takie, że wszystkie osoby z drużyny polskiej traktujemy jako jedność [a Niemców już nie – przyp. red.] – razem podróżowali, jedli, i tak dalej. Niestety, takie decyzje musiały zapaść, nie mieliśmy innego wyjścia. Zasady są takie same dla wszystkich: jeśli masz pozytywny wynik, musisz trafić na kwarantannę na co najmniej 10 dni. Także ci, z którymi miałeś kontakt – powiedział Stern cytowany przez Onet.

Jednak wystartują?

Murańka, jak jednak podano przed chwilą do informacji, miał wynik negatywny! Pozostaje pytanie, co z udziałem polskich skoczków w konkursie Oberstdorfie i późniejszym konkursie w Garmisch-Partenkirchen? Zostanie ono jednak przez jakiś czas bez odpowiedzi. Na ten moment zgody na start nie ma. Brak też formalnego zakazu, którego po prostu wcześniej nie wydano.

Negatywy mieli więc finalnie wszyscy Polacy. W teorii mogli więc skakać w dzisiejszych kwalifikacjach. Te już jednak za nami, Polacy w nich nie wystartowali i nie dostali się do jutrzejszego konkursu. Gdyby to był normalny weekend Pucharu Świata – pewnie nie byłoby problemu. A tak? Jest skandal i kompromitacja organizatorów. Bo brak udziału w jednym konkursie TCS oznacza, że nie da się już wygrać całej imprezy.

Co może zrobić FIS? Pozwolić Polakom jutro wystartować, mimo że nie wzięli udziału w kwalifikacjach. Problem w tym, że jeśli to zrobi, powinien równo potraktować wszystkich i po prostu uznać, że kwalifikacji nie było (Eurosport podawał, że rozważa się ponowne przeprowadzenie ich jutro rano – to inna możliwa opcja, choć niesprawiedliwa dla reszty stawki), a w pierwszej serii wystartują wszyscy skoczkowie, którzy zjawili się w Oberstdorfie. Zrezygnuje się wówczas z systemu KO, a konkurs przeprowadzi na standardowych zasadach.

Tak naprawdę to chyba jedyny scenariusz, w którym organizatorzy turnieju, Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata, i cała Międzynarodowa Federacja Narciarska wyjdą z tego wszystkiego z twarzą. Jeśli Polacy w Oberstdorfie nie wystartują – będzie to ich absolutna kompromitacja, której obronić po prostu się nie da. Owszem, FIS zrzuca odpowiedzialność na miejscowe służby medyczne. Jednak całość tego, co wydarzyło się podczas tych dwóch dni, to spektakularna wywrotka na twarz. Na własne życzenie, dodajmy. Bo polska ekipa od początku apelowała o kolejny test i chciała poczekać na jego wynik.

Organizatorzy nie chcieli. I teraz mają problem. Problem mamy też my. Bo chcielibyśmy oglądać polskich skoczków w Oberstdorfie. A wciąż nie wiemy, czy do tego dojdzie, bo Niemcy zdecydowali, że chcą… przeprowadzić jeszcze jeden – już trzeci w Niemczech! – test dla naszych reprezentantów. Jego wyniki znane mają być jutro. O której godzinie i ile czasu dostaną polscy skoczkowie na opcjonalne przygotowanie się do startu, gdyby zostali dopuszczeni do konkursu? Nie wiadomo. Zresztą trudno tu oczekiwać jakichkolwiek konkretów, patrząc na to wszystko, co się działo od wczoraj.

Powiedzmy sobie wprost: organizatorzy po prostu spieprzyli sprawę. A cierpimy przez to my.

Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 28.12.2020 18:47 przez

redakcja

#WeszłoFuksem
16.06.2021

Finlandia za dziewięć tysięcy, efektowna tasiemka i sukcesy na Euro

Weszło Fuksem, czyli najlepsze kupony poprzedniego tygodnia. No nie będziemy ukrywać – lubimy robić te zestawienia, bo po każdym z tych kuponów robimy coś w stylu “o kurde, serio mu to weszło?”. Co mamy dla was tym razem? Mamy singla trafionego za tysiaka. Efektowną tasiemkę puszczoną z samego rana. No i graczy obłowionych na Euro […]
16.06.2021
#WeszłoFuksem
02.06.2021

Spec od tenisa, mocny gracz siatkówki i top kupony na Polskę

Imponująca tasiemka, solo grane za sporą stawkę czy wróżenie z fusów, ekhm, to znaczy meczów towarzyskich. W ostatnim tygodniu działo się wiele nie tylko w piłce nożnej, dlatego wśród dzisiejszych przykładów szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu znajdzie się nie tylko nasz ulubiony sport. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. […]
02.06.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
28.05.2021

Manchester City vs Chelsea – kursy na finał Ligi Mistrzów

W przeciągu dwóch dekad po raz trzeci w finale Ligi Mistrzów zobaczymy dwa angielskie zespoły. Kursy bukmacherskie na mecz Manchester City vs Chelsea uderzająco przypominają te sprzed dwóch lat, kiedy to o puchar Ligi Mistrzów walczył Tottenham z Liverpoolem. Kibice na pewno życzą sobie, by scenariusz zbliżającego się spotkania był na wskroś inny i bardziej […]
28.05.2021
#WeszłoFuksem
27.05.2021

Napoli, Napoli, kupon ci spartoli

Tasiemki z pewniakami, triple grane na sporą stawkę czy idealny przykład na early payout – to dzisiejsze przykłady szczęśliwych kuponów w Fuksiarzu. Jak co tydzień prezentujemy wam w naszym cyklu #WeszłoFuksem najciekawsze kupony graczy Fuksiarza. Komu poszczęściło się tym razem? A kto miał potężnego pecha? Kto z was nie lubi pewniaczków? Pan lubi, pani lubi, […]
27.05.2021
Fuksiarz.pl - Zakłady bukmacherskie
18.05.2021

2 tysiaki, kupon solo, Wisła Kraków poza kontrolą!

Ileż to razy puszczaliście efektowną taśmę, by na koniec weekendu wykrzyczeć “matko z córką, jeden nie wszedł!”. Przypuszczamy, że niejednokrotnie. I szczerze wam współczujemy, też byliśmy często po tej stronie kuponu. Natomiast jak co tydzień w naszym #WeszłoFuksem przyglądamy się efektownym kuponom, które weszły. Komu poszczęściło się w Fuksiarzu tym razem? Stary, dobry system “graj […]
18.05.2021
Weszło
16.05.2021

Wielki finał Pucharu Fuksiarza! Glazurek czy Smyk, Smyk czy Glazurek?

Wszystko co dobre – szybko się kończy. Niestety, dzisiaj dobiega końca sezon w najlepszej lidze świata – czyli w Ekstraklasie, ale i dzisiaj poznamy ostateczne rozstrzygnięcia w najbardziej prestiżowym konkursie typerskim na wschód od Chociebuża. Puchar Fuksiarza, Fuks-Cup, Copa de Fuksiarzores – wieczorem dowiemy się, kto podniesie go do góry, przejeżdżając odkrytym autokarem po Warszawie.  […]
16.05.2021
Inne sporty
13.06.2021

Vettori to nie Błachowicz. Adesanya wciąż króluje w wadze średniej UFC

Nie wyszła mu szarża po drugi pas na biodrach. Ale trudno, żeby mu wyszła, gdy trafił na Jana Błachowicza w kategorii półciężkiej. Niemniej w wadze średniej Israel Adesanya wciąż jest niepokonany. I dziś znów nie pozostawił wątpliwości – Nowozelandczyk nigeryjskiego pochodzenia nawet poważnie nie spocił się w walce z Marvinem Vettorim. Wszyscy trzej sędziowie wypunktowali […]
13.06.2021
Weszło
10.06.2021

“Jokić wyprzedza swoją epokę. Jego droga na szczyt jest wyjątkowa”

Nie Stephen Curry, LeBron James, Giannis Antetokounmpo czy James Harden. To Nikola Jokić został MVP sezonu zasadniczego w lidze NBA, co jest historycznym momentem dla całych rozgrywek. Nigdy bowiem nie zdarzyło się, żeby tak nisko rozstawiony zawodnik w drafcie wygrał tę nagrodę. Co więcej, to dopiero trzeci Europejczyk, który może pochwalić się takim osiągnięciem. Małą […]
10.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

GP Baku czyli szaleństwo. Verstappen i Hamilton bez punktów!

We współczesnej F1 często wieje nudą. Zdarzają się wyścigi, gdy właściwie nic się nie dzieje. Dzisiejsze Grand Prix Baku też długimi momentami tak właśnie wyglądało. A potem zaczęło się istne szaleństwo. Najpierw z wyścigu wyleciał lider klasyfikacji generalnej, Max Verstappen, a potem również Lewis Hamilton. To oznacza, że po raz pierwszy w tym sezonie wyścig […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

Z problemami, ale zwycięsko. Tybura wygrał piątą walkę w UFC z rzędu!

Polacy w UFC robią ostatnio furorę. Jan Błachowicz trzyma pas mistrzowski wagi półciężkiej i nie zamierza go nikomu oddawać. Mateusz Gamrot za pierwszą – przegraną w kontrowersyjnych okolicznościach – walkę dostał wyróżnienie za pojedynek wieczoru, a drugą już wygrał, zaliczając z kolei występ wieczoru. Marcin Tybura za to wspina się w rankingach wagi ciężkiej. W […]
06.06.2021
Inne sporty
06.06.2021

KSW 61: Pudzian wygrywa walkę, a Juras sympatię kibiców

Powiedzmy sobie szczerze – walka wieczoru przede wszystkim miała być dobrym show. Mariusz Pudzianowski i Łukasz Jurkowski razem mają 84 lata, więc ciężko się po nich spodziewać tych kocich ruchów. Kiedyś byłby to pewnie freak fight,  ale odnosimy wrażenie, że dziś to miano zarezerwowane jest dla pojedynków youtuberów z gwiazdami Instagrama. Chociaż czekajcie, przecież sam […]
06.06.2021
Inne sporty
31.05.2021

Naomi Osaka wycofała się z Roland Garros!

Naomi Osaka, wiceliderka światowego rankingu, zdecydowała o wycofaniu się z wielkoszlemowego Roland Garros po I rundzie. Powodem nie jest jednak kontuzja, a jej zdrowie psychiczne. Wcześniej zdecydowała się nie udzielać konferencji prasowych, a dziś w oficjalnym oświadczeniu napisała, że rezygnuje z udziału w kolejnych rundach, bowiem “najlepszą rzeczą dla turnieju, innych graczy i mojego dobrego […]
31.05.2021
Inne sporty
25.03.2021

Skoki narciarskie. Fatalne skoki Stocha i Kubackiego, świetny Ryoyu i groźny upadek Tandego

Ostrzyliśmy sobie zęby na dzisiejsze zawody, rozgrywane na słoweńskiej Letalnicy. Wszak to Planica, królowa wszystkich skoczni, obiekt dalekich lotów. W ostatnim akcie tegorocznego Pucharu Świata liczyliśmy też na niezłe skoki Polaków. We wczorajszych kwalifikacjach Andrzej Stękała i Dawid Kubacki dali nam nadzieję na dobry wynik. Nie przekreślaliśmy też szans Piotrka Żyły, który w ostatnich dwóch […]
25.03.2021
Inne sporty
06.03.2021

Brąz, który smakuje nieco gorzko. Polacy trzeci w drużynówce

To zdecydowanie był konkurs, który trzymał w napięciu. Polscy skoczkowie walczyli o złoty medal mistrzostw świata w Oberstdorfie i mieli go – chciałoby się powiedzieć – na wyciągnięcie ręki. Wystarczyło, żeby, skaczący jako ostatni w całych zawodach, Dawid Kubacki wyczarował około 137 metrów. Ale niestety – zabrakło odległości, Biało-Czerwoni spadli ostatecznie na trzecie miejsce. Rozczarowanie? […]
06.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Boję się, że konkurs drużynowy skończymy między czwartym a szóstym miejscem

Mistrzostwa świata w skokach narciarskich dostarczały nam w ostatnich latach niespodziewanych rozstrzygnięć, a także kontrowersji. Nie inaczej było dzisiaj – konkursowi w Oberstdorfie towarzyszyły gęste opady śniegu, a zawodnicy mieli nieraz problemy z lądowaniem. Dwóch kandydatów do podium – Ryoyu Kobayashi i Markus Eisenbichler – nie zdołało nawet ustać swojego skoku. W tej sytuacji porozmawialiśmy […]
05.03.2021
Inne sporty
05.03.2021

Kraft mistrzem świata w Oberstdorfie. Żyła znów najlepszy z Polaków – był czwarty

Tym razem nie było niespodzianki. Uważany przez wielu za faworyta mistrzostw świata na dużej skoczni Stefan Kraft wywalczył tytuł. Zdobył go w identycznym stylu, jak Piotr Żyła na normalnym obiekcie – był liderem po pierwszej serii i to prowadzenie udało mu się utrzymać. Niestety, poza zawodnikiem z Wisły Biało-Czerwoni byli dziś dla rywali tłem. Żyła […]
05.03.2021
Weszło FM
04.03.2021

Piątek z Weszło FM – Ekstraklasa i MŚ w skokach

Najbliższy piątek, jak i cały weekend zapowiada się niezwykle sportowo. Poza meczami Ekstraklasy i lig zagranicznych czekają nas bowiem Mistrzostwa Świata w skokach narciarskich na dużym obiekcie oraz Halowe Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce w Toruniu. Jutro w naszej ramówce nie zabraknie ciekawych pozycji. Oto szczegóły: 7:00 – 10:00 – “Dwójka bez sternika” – Kamil Gapiński […]
04.03.2021
Inne sporty
03.03.2021

Halvor Egner Granerud ma koronawirusa! Co z Norwegami?

Halvor Egner Granerud z jednej strony jest w tym sezonie dominatorem. Z drugiej jednak – w najważniejszych momentach albo brakuje mu zimnej krwi, albo ma niesamowitego pecha. Przegrał Turniej Czterech Skoczni, na mistrzostwach świata w lotach był o pół punktu gorszy od Karla Geigera, a w konkursie na normalnej skoczni w Oberstdorfie wylądował tuż za […]
03.03.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Brama dnia
18.06.2021

Ibrahimović czy Balotelli? Pojedynek akrobatów w “Bramie dnia”

Rivaldo – zgodnie z waszymi głosami to właśnie jego trafienie w starciu z Belgią na mistrzostwach świata w 2002 roku zostało wczoraj obwołane “Bramą dnia”. Dzisiaj mamy dla was propozycje nietypowe – dwa uderzenia sytuacyjne po dośrodkowaniach ze stałych fragmentów gry. Sytuacyjne, a jednak efektowne i rzadko spotykane. Do wspólnej zabawy zapraszamy wraz z Gatigo. […]
18.06.2021
Prasówka
18.06.2021

“Mamy mądrego trenera, ale brakuje mu trochę szczęścia”

Piątkowa prasa – co za zaskoczenie – w dużej mierze o mistrzostwach Europy. Mamy najświeższe wieści z polskiego obozu i rozmowy z eskpertami. W nich rzecz jasna pomysły na to, co można zmienić oraz krytyka Paulo Sousy i Zbigniewa Bońka. Tymczasem ten drugi w wywiadzie broni tego pierwszego. – Ja nie zwolnię Sousy z funkcji […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

STAN EURO W #DOBRYMSKŁADZIE [8]: LUKAKU, HAZARD, DE BRUYNE – KOZACY

– Roki – Michalak – Smyk – Paczul #DobrySkład
18.06.2021
Weszło
17.06.2021

Piątek w Weszło FM: Mucha, Stan Euro i mecze ME

Jan Mucha w poranku, Stan Euro i mecze Mistrzostw Europy 2020 – te pozycje m.in jutro na antenie Weszło FM! A co jeszcze przygotowaliśmy w programie? Szczegóły poniżej. 7-10: Dwójka bez sternika – O poranku przywitają was Wojciech Piela i Monika Wądołowska. Ten duet zawsze gwarantuje wam dużo humoru i anegdotek, a jutro po 9:00 […]
17.06.2021
WeszłoTV
17.06.2021

Biało-czerwona żenada | HADAJ #19

Wojtek Hadaj znowu nadaje. W dzisiejszym odcinku o polskiej kadrze na Euro, żonie piłkarza i Legii, która w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów trafiła na mistrza Norwegii, FK Bodoe/Glimt. 
17.06.2021
WeszłoTV
17.06.2021

WSPOMNIENIA KOWALA. Na nich! Polska – Hiszpania 1992

Kowal dzisiaj strzela ostrymi opiniami, a jako piłkarz – tak się składa – grał z Hiszpanią, a więc naszym grupowym rywalem. Posłuchaj jego wspomnień z igrzysk olimpijskich w 1992 roku.  fot. NewsPix.pl
17.06.2021
Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Parszywy
Parszywy
5 miesięcy temu

Jeżeli nas nie dopuszczą należy wycofać się z pozostałej części turnieju. Kij im w ucho. Niech sobie Niemiaszki wygrywają z przedskoczkami.

Maner
Maner
5 miesięcy temu

Dziadek z wermachtu

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
5 miesięcy temu

Zdelegalizować wszelkich nielotów.

Wojtek F
Wojtek F
5 miesięcy temu

Przed chwilą podali że drugi test Murańki jest negatywny – le Cabaret

won zajoby
won zajoby
5 miesięcy temu

WY WSZYSCY WSPIERAJĄCY TĄ PARANOJĘ ZAJOBA JESTEŚCIE PIERDOLNIĘCI !!!

Canarino
Canarino (@canarino)
5 miesięcy temu

Specjalnie będą przeciągać sprawę i wyniki testu będą znane dopiero po konkursie. Wtedy będzie po zabawie bo szans na jakiekolwiek dobre miejsce w tym turnieju nie będzie . Wystarczy, że odda się o jeden skok mniej . A tutaj będą przecież dwa skoki mniej i przeogromne straty. Wielki skandal.

Zastanawiam się co zrobi nasz niby taki odważny rząd bo jak na razie widać ,że nic nie zrobi., Często krytykują niemców i Unie Europejską . Nieraz jednak nie mają do tego podstaw a tutaj w skokach jest sytuacja ,że Niemcy chcą nas naprawdę oszukać i to jeszcze tak bezczelnie. Już pojawiła się informacja w krajowej telewizji , że ”fizjoterapeuta niemiecki nie miał kontaktu z niemieckimi skoczkami bo ktoś tam tak powiedział i dlatego mogą startować ” Czyli telewizja państwowa ,niby taka antyniemiecka próbuje jeszcze niemców tłumaczyć Oczywiście ja mam w to wierzyć a widzę ,że politycy nie garną się do tego ,aby obronić naszych skoczków którzy zawsze nas tak pięknie i godnie reprezentowali nasz kraj. Smutne jest to . Jak przychodzi co do czego to rząd umywa ręce. Ich gadanina to są puste słowa

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
5 miesięcy temu
Reply to  Canarino

Co polskojezyczni politycy mogą zrobić względem prawodawstwa innego państwa, tumanie? Blaszczykowski powtórzy karnego?

Pak
Pak
5 miesięcy temu
Reply to  Canarino

No właśnie, co zabawne, polski rząd w osobie wicepremiera Glińskiego pełniącego obowiązki ministra sportu, wystosował żądanie dopuszczenia polskich skoczków do udziału w turnieju XD

Canarino
Canarino (@canarino)
5 miesięcy temu
Reply to  Pak

Fakt. Zwracam honor.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
5 miesięcy temu
Reply to  Pak

Typowa piarowska zagrywka polityczna, by przypisać sobie wszelkie zasługi. Tak jakby PZN nie podejmował na miejscu żadnych kroków.

Canarino
Canarino (@canarino)
5 miesięcy temu

Może i tak .Tak czy siak dobrze ,że zareagowali. Co do prawa obowiązującego w Niemczech to przecież wiem ,że nasi politycy nic do tego nie mają. Problem tylko w tym ,że skoro w niemieckiej reprezentacji wykryto koronawirusa u fizjoterapeuty ,który przecież przebywa zawodnikami dosyć często to powinni siebie też wykluczyć a nie tylko nas. W końcu powinno być równe traktowanie a nie egoistyczne patrzenie na czubek własnego nosa.

przewalek0122
przewalek0122 (@przewalek0122)
5 miesięcy temu

Niemcy!!!!Nieeeemcy!!!!!Nieeeeemcyyyy!!!!

Juz of Cedyny – a moze wczesniej – w twarz chca Polakim pluc!!!! I woz Drzymaly zabrali!!!!
I Szarika zabic chcieli!!!

A my tu od wiekow stoimy I masz piecyk ciagle dymi (cholernik jeden, kva,kva,kva)

Piotrus
Piotrus
5 miesięcy temu

Jak to było? “Na Zachodzie sobie poradzili…”

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz
5 miesięcy temu

I tyle są warte te wszystkie testy

Adrian
Adrian
5 miesięcy temu

Po Klemensa Murańkę jedzie karetka……. To jest dopiero Le Cabaret….. Kiedyś, któryś z tych marnych polityków powiedział, że te państwo istnieje tylko teoretycznie i niestety akurat z tym się nie pomylił. Ktoś zakażony komu brakuje oddechu czeka godzinę na karetkę, komuś z zawałem każą zejść z 3 piętra żeby wszedł do karetki, która jechała pół godziny, stadiony zamienione na szpitale, a tutaj jedzie karetka do Niemiec po chłopaka, który extra się czuje.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
5 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Blue Taxi nie wyszło z mody. Miej tego świadomość. Liczy się piar i marketing, a nie realna pomoc.

Michaił
Michaił
5 miesięcy temu

To debilne koronaszaleństwo doprowadza do takich absurdów. Czas skończyć z tym szajsem, bo wszyscy powariują. Poza tymi co to rozkręcili, oni mają się doskonale

Jan
Jan
5 miesięcy temu

Jestem na weszło czy na wylądowało?

nick
nick
5 miesięcy temu

Jebać skoki, tylko Legła

Suche Info
18.06.2021

Artur Derbin pozostanie trenerem GKS-u Tychy

Artur Derbin nadal będzie trenerem GKS-u Tychy. W związku ze spełnieniem odpowiednich zapisów, jego umowa została automatycznie przedłużona do czerwca 2022 roku.  Derbin szkoleniowcem tyszan został przed startem ubiegłego sezonu. Zajął z GKS-em trzecie miejsce w I lidze, do ostatniej kolejki mając szanse na bezpośredni awans. GKS zawiódł później w barażach, odpadając u siebie z […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sześciu zawodników odeszło z Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała kontynuuje kadrowe przemeblowania po spadku do I ligi. Dziś poinformowano, że szeregi “Górali” opuszcza sześciu zawodników.  Są to Dmytro Baszłaj, Karol Danielak, Gergo Kocsis, Petar Mamić, Sierhij Miakuszko i Michał Rzuchowski. Najbardziej zawiedli Baszłaj i Kocsis. Najlepiej z tego grona prezentował się Rzuchowski, choć w tym przypadku “najlepiej” nie znaczy “dobrze”. Przypomnijmy, że […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Mateusz Bodzioch na stałe w Radomiaku

Mateusz Bodzioch zostaje w Radomiaku Radom. 31-letni obrońca podpisał z beniaminkiem Ekstraklasy kontrakt do 2023 roku z opcją przedłużenia.  Bodzioch w październiku został wypożyczony ze Stali Mielec, w barwach której nie zdołał zadebiutować na najwyższym szczeblu. W Radomiaku od razu wskoczył do składu i nie oddał miejsca do końca rundy jesiennej. Wiosną jego akcje spadły, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Cholewiak piłkarzem Górnika Zabrze

Mateusz Cholewiak został nowym piłkarzem Górnika Zabrze. Podpisał dwuletni kontrakt z opcją przedłużenia o rok.  – Cieszymy się, że trafia do nas piłkarz z bardzo dużym doświadczeniem i obyciem. Górnik potrzebuje piłkarzy, którzy odnosili sukcesy, a tak przecież jest w przypadku Mateusza, który grał w meczach o dużą stawkę. Cholewiaka cechują nie tylko duże umiejętności piłkarskie, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Ultrasi Parmy do Buffona: Jesteś najemnikiem, nie bohaterem

Dopiero co Parma ogłosiła, że Gianluigi Buffon wrócił do Parmy, z której wyszedł na wielki piłkarski świat. To wiązało się z wieloma pozytywnymi głosami, to był moment ikoniczny. Ale, jak się okazuje, nie wszyscy są z powrotu włoskiego bramkarza zadowoleni. Ultrasi klubu dali znać, że “Gigi” nie jest mile widziany. Continued.. ”20 years ago you […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Lewandowski: – Brakuje nam iskry, żeby przełożyć naszą jakość na mecze

Robert Lewandowski wypowiedział się na temat meczu ze Słowacją. Nie ukrywamy, że czekaliśmy na głos naszego kapitana. Nic specjalnie odkrywczego nie powiedział, choć zastanawia stwierdzenie, że reprezentacji brakuje pewnego rodzaju iskry. Detalu, dzięki któremu jakość z treningu uda się przełożyć na mecze. Robert twierdzi, że to w końcu się zmieni. – Mieliśmy kontrolę nad meczem, […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Peszko: – Powiedziałem “Lewemu”, że zagrał słabo. Był rozczarowany

Jak wiadomo, Sławomir Peszko zna się z Robertem Lewandowskim całkiem dobrze. Piłkarz Wieczystej to wykorzystał, mówiąc “Lewemu”, że zagrał słabo w meczu ze Słowacją. Były reprezentant Polski zdradził też, że po rozmowie z naszym kapitanem ma nadzieje przed jutrem. – Nie wiem, czy ktoś ma odwagę zwrócić uwagę Lewandowskiemu. Ja z nim rozmawiałem i powiedziałem […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Już jest mi żal tej Holandii (8)

Wdzięczna Lubelszczyzna, konkretnie stadion w Łęcznej. Luty 2016. Godzina 15.30. Na boisko Górnika wybiegli lokalni piłkarze oraz ich goście z Korony Kielce. To nie jest miejsce na robienie wielkich rzeczy, to nie jest ani termin, ani okazja, by spodziewać się fajerwerków. A jednak, to jest mecz, który pamiętam do dzisiaj, choć odbył się już ponad […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Wychowanek Lecha nowym piłkarzem Warty Poznań

Jak się dowiedzieliśmy, Wiktor Pleśnierowicz (20 l.) zostanie nowym zawodnikiem Warty Poznań. To transfer gotówkowy z Miedzi Legnica. Wiktor nie pasował do modelu gry trenera Łobodzińskiego, a w Warcie pilnie potrzebowali młodzieżowca. Jak słyszymy, to rozwiązanie jest bardzo dobre dla każdej ze stron. Miedź dostaje naprawdę dobre pieniądze, niemałe jak na standardy Warty, a sam […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Człowiek w ogniu. Dumfries podbija Euro

Salka konferencyjna amatorskiego holenderskiego klubu VV Smitshoek. Trwa spotkanie zawodników z trenerami. Ni to odprawa, ni to pogadanka, ni to zgromadzenie. Ktoś się śmieje, ktoś opowiada kawał, komuś w plecaku brzęczy piwko. To nie wielki świat futbolu. Młodsi mają szkołę, starsi mają pracę, piłka nożna to dla nich hobby. Ale to jedna z tych rozmów […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Josue Pesqueira trafi do Legii Warszawa. Na papierze – świetny transfer

Legia Warszawa pozyska ofensywnego pomocnika Hapoelu Beer-Szewa, Josue Pesqueirę. Ma on 30 lat, w ostatnim sezonie zagrał w 34 meczach. Strzelił 13 goli i 6 asyst, grał w Lidze Europy. Informację o dopiętym transferze podał sam klub poprzez media społecznościowe. Gdy spojrzymy w CV tego zawodnika, od razu da się zauważyć, że to nie jest […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kwaśniewski: – Nasza polska drużyna nie istnieje

Przy okazji meczów reprezentacji Polski głos zabiera wielu ludzi związanych ze sportem. Mniej lub bardziej, tutaj akurat mniej. Proszę państwa, przemówił były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski. Rzecz jasna, grę naszej kadry skrytykował, ale też wykazał się optymizmem. – Naprawdę boję się tego meczu. Nasi grają jak grają, a Hiszpanie zawsze grali w taki sposób, którego […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

“Hazard to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje”

Jose Mourinho opowiedział trochę o współpracy z Edenem Hazardem na łamach TalkSport. Portugalski szkoleniowiec nie ukrywa, że Belg mógłby osiągnąć w swojej karierze zdecydowanie więcej, gdyby nie podejście do piłki. – Prawda o Hazardzie jest taka, że to niesamowity piłkarz, który fatalnie trenuje. Można sobie tylko wyobrazić, jaki mógłby być dobry, gdyby jego podejście było […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

Tydzień turnieju, a my już w domu. Prawie jak kadra! Tetrycy od 12

W euroodcinku “Dwóch zgryźliwych tetryków” Jakub Olkiewicz i Leszek Milewski rozmawiają o tym, że Lukaku wszystko potrafi zrobić lepiej, że Dania mogłaby się nauczyć strzelać, a Holandia jest całkiem spoko. Nie braknie też polskich wątków, w tym drobiazgowej analizy, z której wynika, że mamy małe szanse na mistrzostwo Europy. Spis treści: 0:00 DZIEŃ DOBRY ANEGDOTO […]
18.06.2021
Weszło
18.06.2021

O Lukaku, okazjach Danii i Lidze Narodów D (8)

Proszę państwa, wysoki sądzie, to jest najlepszy piłkarz turnieju, Romelu Lukaku. Ja zdaję sobie sprawę, że niektórych widzieliśmy tylko w jednym meczu, a Lukaku już w dwóch. Może za chwilę bębenek podbije Pogba, Mbappe, może Ronaldo, może jeszcze ktoś zrobi coś niebywałego, co przyćmi Lukaku. Ale turniej jest szybki. Nie masz czasu czekać. I na […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Sergio Busquets wraca do reprezentacji Hiszpanii

Sergio Busquets miał negatywny wynik testu na obecność koronawirusa i dołączy do reprezentacji Hiszpanii w Sewilli. Mundo Deportivo podaje jednak, że pomocnik Barcelony nie zagra w meczu z Polską. Celem będzie powrót pomocnika na spotkanie ze Słowacją. Oczywiście istnieje cień szansy, że Busquets pojawi się jutro na boisku. Nie w pierwszym składzie, ale po wejściu […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Hajto: – Pokazywanie odprawy Sousy jest dla mnie żenujące

Tomasz Hajto krytykuje reprezentację Polski. To stały punkt programu, proszę państwa. Nikt się tego nie spodziewał. O co chodzi mu tym razem? Ano choćby o to, że pokazywanie odprawy Paulo Sousy w filmie na kanale “Łączy nas piłka” jest według niego nie na miejscu. – Takie rzeczy załatwia się w drużynie. Tego się nie puszcza […]
18.06.2021
Suche Info
18.06.2021

Kolejny zwrot akcji. Tottenham zerwał rozmowy z Gattuso

Tottenham szuka nowego trenera od kwietnia, kiedy postanowił rozstać się z Jose Mourinho. Do końca sezonu drużynę w roli tymczasowego trenera prowadził Ryan Mason, ale było wiadomo, że po Euro 2020 zespół przejmie ktoś inny, już na stałe. Wydawało się, że nowym trenerem Tottenhamu ostatecznie zostanie Paulo Fonseca. Portugalczyk ustalił nawet warunki umowy, wszystko było […]
18.06.2021