post Avatar

Opublikowane 28.12.2020 18:47 przez

redakcja

To, co stało się dziś w Oberstdorfie, zdecydowanie bardziej przypomina najlepsze kabaretowe wyczyny kolejnych grup gdzieś w Mrągowie, niż profesjonalną organizację jednej z najważniejszych imprez w kalendarzu skoków narciarskich. Tego jesteśmy pewni. Czarę przelała właśnie ostatnia kropla – dzisiejszy test Klemensa Murańki okazał się negatywny.

Pozytyw

Wszystkimi – bo przecież kto w Polsce nie fascynuje się podniebnymi wyczynami naszych skoczków – wstrząsnęła dziś przed południem informacja o wykluczeniu reprezentacji Polski z najbardziej prestiżowej imprezy w kalendarzu – Turnieju Czterech Skoczni. Obszerniej pisaliśmy już i o samym wykluczeniu, i o okolicznościach, w jakich Polacy zostali odsunięci od startu. Okolicznościach, dodajmy, wręcz skandalicznych.

W skrócie chodzi o to, że w czasie przedwczorajszych testów u Klemensa Murańki wykryto COVID-19. Polaków poinformowano o tym wyniku wczoraj. Organizatorzy doszli wtedy do wniosku, że nasza kadra jadła, podróżowała i trenowała razem, więc należy wykluczyć całą reprezentację z udziału w TCS. Tak też się stało. Dziwić mogła komunikacja ze strony organizatorów, lokalnego sanepidu i FIS. A w zasadzie jej brak, bo niby wszyscy o wykluczeniu wiedzieli (z informacji prasowej!), ale tylko nieoficjalnie. Brakowało chociażby szczegółowych informacji nt. kwarantanny, którą w związku z procedurami objęty powinien być cały polski obóz.

W końcu sprawy miały nabrać formalnego trybu za sprawą konferencji prasowej. Oczywiście w związku z nią też doszło do niemałego zamieszania, bo jedne źródła zapraszały na nią na godz. 15:00, inne na 16:00. Czeski film w Niemczech? Tego jeszcze nie grali, a jednak…

Trudna decyzja

– Bardzo nam przykro, że doszło do wykluczenia Polaków. Zmusiła nas do tego sytuacja z COVID-19. To niezależne od nas. Mogę zapewnić, że dla władz lokalnych w Niemczech to nie była łatwa decyzja, debatowano nad nią bardzo długo. To wielka szkoda. Do wykluczenia Polaków doszło ze względu na bezpieczeństwo, nie mogliśmy dopuścić do kolejnych zachorowań. Tym bardziej że przecież mówimy o kraju, który bronił tytułu – usłyszeliśmy od sekretarza generalnego komitetu wykonawczego Turnieju Czterech Skoczni, Floriana Sterna.

Teraz mamy pewność: wykluczenie nie było łatwą decyzją. Dziękujemy i współczujemy męki przejścia przez proces decyzyjny. Ponoć szczególną trudność stanowił fakt, że przecież Polak zamierzał bronić tytułu wywalczonego przed rokiem. To naprawdę musiała być ciężka harówa, oczami wyobraźni widzimy te zmęczone twarze, podkrążone oczy i zmarszczone czoła.

Czekanie na wynik

Wyszło jak wyszło, zostaliśmy usunięci z zawodów w Oberstdorfie – powiedział trener Michal Dolezal w rozmowie z przedstawicielem portalu skaczemy.pl, gdy jeszcze nie znano wyniku dzisiejszego testu Murańki. – Przed sezonem było wiadomo, że tak to się właśnie może odbywać. Niestety padło na nas przed początkiem turnieju. Sytuacja jest taka, że na razie na resztę teamu nie nałożono kwarantanny. Decydujący będzie drugi wynik badania Klimka. Wszyscy zostaliśmy przetestowani raz jeszcze rano i wyszło negatywnie. Wszyscy od nas oczekują informacji, ale niczego nie możemy podać w stu procentach, bo też sami niewiele wiemy – wyjaśniał selekcjoner.

Według prezesa Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusza Tajnera wynik ten miał uzależnić dalsze działania oficjeli PZN. Wiadomo, że w przypadku Murańki niczego by nie zmienił – z kraju ruszyła po niego karetka, by odtransportować go do domu. Jednak w przypadku, w którym wynik okazałby się negatywny, działacze planowali złożyć wniosek o dopuszczenie naszych skoczków do konkursu, mimo że ci nie brali udziału w kwalifikacjach. – Jeśli Klimek będzie miał wynik negatywny, to zgłosimy wniosek o dopuszczenie reszty kadry do wtorkowego konkursu bez kwalifikacji. Sytuacja jest nadzwyczajna, więc trzeba szukać różnych rozwiązań – powiedział Tajner Kamilowi Wolnickiemu z „Przeglądu Sportowego”.

Niemcy na innych zasadach?

Ciekawostkę w tym wszystkim natomiast stanowi fakt, że fizjoterapeuta niemieckiej kadry pracował w ostatnich dniach na odległość. Serio. Mimo pozytywnego wyniku testu, jaki u niego wykryto, nie zamknięto bowiem całej kadry naszych sąsiadów. Pozytywny wynik miał też w dodatku trener odpowiedzialny za tamtejszą grupę krajową. On jednak z kolei nikomu by nie zagroził, bo wyjechał. To tak jak w „Misiu”: to nieprawda, że dach przeciekał, szczególnie, że wcale nie padało. Nigdzie też nie można podobno spotkać byłego trenera reprezentacji Polski Stefana Horngachera, który jakby zapadł się pod ziemię. Może izoluje się z jakichś konkretnych względów?

– Warunki są takie, że wszystkie osoby z drużyny polskiej traktujemy jako jedność [a Niemców już nie – przyp. red.] – razem podróżowali, jedli, i tak dalej. Niestety, takie decyzje musiały zapaść, nie mieliśmy innego wyjścia. Zasady są takie same dla wszystkich: jeśli masz pozytywny wynik, musisz trafić na kwarantannę na co najmniej 10 dni. Także ci, z którymi miałeś kontakt – powiedział Stern cytowany przez Onet.

Jednak wystartują?

Murańka, jak jednak podano przed chwilą do informacji, miał wynik negatywny! Pozostaje pytanie, co z udziałem polskich skoczków w konkursie Oberstdorfie i późniejszym konkursie w Garmisch-Partenkirchen? Zostanie ono jednak przez jakiś czas bez odpowiedzi. Na ten moment zgody na start nie ma. Brak też formalnego zakazu, którego po prostu wcześniej nie wydano.

Negatywy mieli więc finalnie wszyscy Polacy. W teorii mogli więc skakać w dzisiejszych kwalifikacjach. Te już jednak za nami, Polacy w nich nie wystartowali i nie dostali się do jutrzejszego konkursu. Gdyby to był normalny weekend Pucharu Świata – pewnie nie byłoby problemu. A tak? Jest skandal i kompromitacja organizatorów. Bo brak udziału w jednym konkursie TCS oznacza, że nie da się już wygrać całej imprezy.

Co może zrobić FIS? Pozwolić Polakom jutro wystartować, mimo że nie wzięli udziału w kwalifikacjach. Problem w tym, że jeśli to zrobi, powinien równo potraktować wszystkich i po prostu uznać, że kwalifikacji nie było (Eurosport podawał, że rozważa się ponowne przeprowadzenie ich jutro rano – to inna możliwa opcja, choć niesprawiedliwa dla reszty stawki), a w pierwszej serii wystartują wszyscy skoczkowie, którzy zjawili się w Oberstdorfie. Zrezygnuje się wówczas z systemu KO, a konkurs przeprowadzi na standardowych zasadach.

Tak naprawdę to chyba jedyny scenariusz, w którym organizatorzy turnieju, Sandro Pertile, dyrektor Pucharu Świata, i cała Międzynarodowa Federacja Narciarska wyjdą z tego wszystkiego z twarzą. Jeśli Polacy w Oberstdorfie nie wystartują – będzie to ich absolutna kompromitacja, której obronić po prostu się nie da. Owszem, FIS zrzuca odpowiedzialność na miejscowe służby medyczne. Jednak całość tego, co wydarzyło się podczas tych dwóch dni, to spektakularna wywrotka na twarz. Na własne życzenie, dodajmy. Bo polska ekipa od początku apelowała o kolejny test i chciała poczekać na jego wynik.

Organizatorzy nie chcieli. I teraz mają problem. Problem mamy też my. Bo chcielibyśmy oglądać polskich skoczków w Oberstdorfie. A wciąż nie wiemy, czy do tego dojdzie, bo Niemcy zdecydowali, że chcą… przeprowadzić jeszcze jeden – już trzeci w Niemczech! – test dla naszych reprezentantów. Jego wyniki znane mają być jutro. O której godzinie i ile czasu dostaną polscy skoczkowie na opcjonalne przygotowanie się do startu, gdyby zostali dopuszczeni do konkursu? Nie wiadomo. Zresztą trudno tu oczekiwać jakichkolwiek konkretów, patrząc na to wszystko, co się działo od wczoraj.

Powiedzmy sobie wprost: organizatorzy po prostu spieprzyli sprawę. A cierpimy przez to my.

Fot. Newspix

Opublikowane 28.12.2020 18:47 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 19
Subscribe
Powiadom o
guest
19 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Parszywy
Parszywy
2 miesięcy temu

Jeżeli nas nie dopuszczą należy wycofać się z pozostałej części turnieju. Kij im w ucho. Niech sobie Niemiaszki wygrywają z przedskoczkami.

Maner
Maner
2 miesięcy temu

Dziadek z wermachtu

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
2 miesięcy temu

Zdelegalizować wszelkich nielotów.

Wojtek F
Wojtek F
2 miesięcy temu

Przed chwilą podali że drugi test Murańki jest negatywny – le Cabaret

won zajoby
won zajoby
2 miesięcy temu

WY WSZYSCY WSPIERAJĄCY TĄ PARANOJĘ ZAJOBA JESTEŚCIE PIERDOLNIĘCI !!!

Canarino
Canarino (@canarino)
2 miesięcy temu

Specjalnie będą przeciągać sprawę i wyniki testu będą znane dopiero po konkursie. Wtedy będzie po zabawie bo szans na jakiekolwiek dobre miejsce w tym turnieju nie będzie . Wystarczy, że odda się o jeden skok mniej . A tutaj będą przecież dwa skoki mniej i przeogromne straty. Wielki skandal.

Zastanawiam się co zrobi nasz niby taki odważny rząd bo jak na razie widać ,że nic nie zrobi., Często krytykują niemców i Unie Europejską . Nieraz jednak nie mają do tego podstaw a tutaj w skokach jest sytuacja ,że Niemcy chcą nas naprawdę oszukać i to jeszcze tak bezczelnie. Już pojawiła się informacja w krajowej telewizji , że ”fizjoterapeuta niemiecki nie miał kontaktu z niemieckimi skoczkami bo ktoś tam tak powiedział i dlatego mogą startować ” Czyli telewizja państwowa ,niby taka antyniemiecka próbuje jeszcze niemców tłumaczyć Oczywiście ja mam w to wierzyć a widzę ,że politycy nie garną się do tego ,aby obronić naszych skoczków którzy zawsze nas tak pięknie i godnie reprezentowali nasz kraj. Smutne jest to . Jak przychodzi co do czego to rząd umywa ręce. Ich gadanina to są puste słowa

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
2 miesięcy temu
Reply to  Canarino

Co polskojezyczni politycy mogą zrobić względem prawodawstwa innego państwa, tumanie? Blaszczykowski powtórzy karnego?

Pak
Pak
2 miesięcy temu
Reply to  Canarino

No właśnie, co zabawne, polski rząd w osobie wicepremiera Glińskiego pełniącego obowiązki ministra sportu, wystosował żądanie dopuszczenia polskich skoczków do udziału w turnieju XD

Canarino
Canarino (@canarino)
2 miesięcy temu
Reply to  Pak

Fakt. Zwracam honor.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
2 miesięcy temu
Reply to  Pak

Typowa piarowska zagrywka polityczna, by przypisać sobie wszelkie zasługi. Tak jakby PZN nie podejmował na miejscu żadnych kroków.

Canarino
Canarino (@canarino)
2 miesięcy temu

Może i tak .Tak czy siak dobrze ,że zareagowali. Co do prawa obowiązującego w Niemczech to przecież wiem ,że nasi politycy nic do tego nie mają. Problem tylko w tym ,że skoro w niemieckiej reprezentacji wykryto koronawirusa u fizjoterapeuty ,który przecież przebywa zawodnikami dosyć często to powinni siebie też wykluczyć a nie tylko nas. W końcu powinno być równe traktowanie a nie egoistyczne patrzenie na czubek własnego nosa.

przewalek0122
przewalek0122 (@przewalek0122)
2 miesięcy temu

Niemcy!!!!Nieeeemcy!!!!!Nieeeeemcyyyy!!!!

Juz of Cedyny – a moze wczesniej – w twarz chca Polakim pluc!!!! I woz Drzymaly zabrali!!!!
I Szarika zabic chcieli!!!

A my tu od wiekow stoimy I masz piecyk ciagle dymi (cholernik jeden, kva,kva,kva)

Piotrus
Piotrus
2 miesięcy temu

Jak to było? „Na Zachodzie sobie poradzili…”

Czesław Michniewicz
Czesław Michniewicz
2 miesięcy temu

I tyle są warte te wszystkie testy

Adrian
Adrian
2 miesięcy temu

Po Klemensa Murańkę jedzie karetka……. To jest dopiero Le Cabaret….. Kiedyś, któryś z tych marnych polityków powiedział, że te państwo istnieje tylko teoretycznie i niestety akurat z tym się nie pomylił. Ktoś zakażony komu brakuje oddechu czeka godzinę na karetkę, komuś z zawałem każą zejść z 3 piętra żeby wszedł do karetki, która jechała pół godziny, stadiony zamienione na szpitale, a tutaj jedzie karetka do Niemiec po chłopaka, który extra się czuje.

Konik "Artur" Konislawowski
Konik "Artur" Konislawowski
2 miesięcy temu
Reply to  Adrian

Blue Taxi nie wyszło z mody. Miej tego świadomość. Liczy się piar i marketing, a nie realna pomoc.

Michaił
Michaił
2 miesięcy temu

To debilne koronaszaleństwo doprowadza do takich absurdów. Czas skończyć z tym szajsem, bo wszyscy powariują. Poza tymi co to rozkręcili, oni mają się doskonale

Jan
Jan
2 miesięcy temu

Jestem na weszło czy na wylądowało?

nick
nick
2 miesięcy temu

Jebać skoki, tylko Legła

Suche Info
07.03.2021

Szymon Marciniak krytykowany za hit ligi greckiej. „Nie było karnego!”

Szymon Marciniak poprowadził dziś szlagier greckiej ekstraklasy. PAOK (3. miejsce w lidze) podjął przed własną publicznością Aris (2. miejsce). Derby Salonik zakończyły się wynikiem 2:2, a polski arbiter znalazł się pod ostrzałem krytyki. Spotkanie miało niezwykle emocjonujący przebieg. Goście prowadzili już 2:0, ale w 87 minucie gry PAOK zdobył kontaktowego gola. Następnie, już w doliczonym […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Jest nowy prezydent Barcelony! Wielki powrót Joana Laporty

To była naprawdę ekscytująca kampania wyborcza, ale ostatecznie skończy się zgodnie z przewidywaniami. Joan Laporta niemal na pewno powraca na stanowisko prezydenta Barcelony. I to powraca z przytupem. Wyniki głosowania sondażowego przeprowadzonego na próbie aż 4 tysięcy wyborców nie pozostawiają wątpliwości. Najlepiej poinformowani katalońscy dziennikarze także. Cules zdecydowanie wyżej ocenili Laportę niż jego konkurentów: Joan […]
07.03.2021
Anglia
07.03.2021

21 zwycięstw z rzędu i wystarczy. Manchester United pokonuje Manchester City

Dominowali na wszystkich frontach. Od czasu dość pechowego remisu z WBA, Manchester City ani razu nie pozwolił, by przeciwnik zatrzymał ich chociaż połowicznie. Wygrywali jak leci, bez różnicy, czy były to starcia pucharowe, czy ligowe. W końcu jednak nadszedł kres tej serii. Jeśli ktoś miał The Citizens zatrzymać, to właśnie Manchester United. Niebywale dobrze radzą […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Legia odstawia peleton na siedem punktów

Któraś seria musiała dziś paść. Albo ta niezwyciężonego na własnym stadionie Śląska Wrocław, albo ta związana z dobrymi wynikami Legii w starciach z wrocławianami w ostatnich latach. Chwilę wcześniej padła twierdza w Szczecinie, zatem prawem serii – Legia została pierwszym zespołem, który ograł ekipę Lavicki na ich obiekcie w tym sezonie. Sam mecz? Bywały lepsze. […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Premierowy gol Bereszyńskiego w Serie A. No wreszcie! [WIDEO]

Arkadiusz Reca popisał się dzisiaj pięknym trafieniem w starciu z Torino i Bartosz Bereszyński ewidentnie mu pozazdrościł. Zawodnik Sampdorii też strzelił gola. To jego pierwsze trafienie w Serie A! Trochę się Polak na tego gola naczekał, trzeba przyznać. Dzisiejsze starcie z Cagliari to dla Bereszyńskiego 120 występ ligowy w barwach Sampdorii, dla której zaczął grać […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glik z meczem numer 300 na topowym poziomie. Dołącza do ekskluzywnego grona

Kamil Glik spędził wczoraj 90 minut na boisku w zremisowanym meczu Benevento ze Spezią. Było to dla niego spotkanie numer 300 w jednej z pięciu topowych lig Starego Kontynentu. Takim bilansem może się oprócz niego pochwalić tylko dwóch Polaków. Na dorobek 33-letniego defensora składają się 172 występy w Serie A i 128 w Ligue 1. […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

LIGA MINUS: POGOŃ RUSZA W POGOŃ ZA LEGIĄ

Raz, dwa, trzy. Ruszyli. A kto ruszył? Pogoń Szczecin w pogoń za Legią Warszawa. Tempo jak na obrazku, więc sukcesu nie wróżymy. Ale kto wie? O tej szalonej pogoni, o skuteczności Stali i o innych rzeczach pogadamy sobie dzisiaj o 19.45 w Lidze Minus. A kto pogada? Białek, Kowal, Leszek i Roki. 
07.03.2021
Hiszpania
07.03.2021

Suarez 1:1 Benzema. Derby Madrytu wygrała… Barcelona

Od tego meczu miało zależeć bardzo wiele. Wystarczyło zajrzeć do tabeli La Liga, żeby zdać sobie sprawę, że każda ze stron powinna zagrać z myślą o pełnej puli. Ekipa Simeone dlatego, że ściga ją Barcelona. Real zaś wpadł w gonitwę za Katalończykami i tak oto koło się zamyka. Akurat dziś chyba trzeba powiedzieć, że z […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trener Pogoni Szczecin: – Trzeba spiąć pośladki i pracować

Trener Pogoni Szczecin, Kosta Runjaić, podczas pomeczowej konferencji prasowej nie ukrywał rozczarowania porażką 0:1 z Lechem Poznań. Przyznał, że jego drużyna znajduje się obecnie w kryzysowym momencie. – Jesteśmy mocno zawiedzeni. Na pewno w pierwszej połowie nie prezentowaliśmy się tak, jak chcielibyśmy się i jak oczekiwaliśmy. Nie jestem w stanie dokładnie powiedzieć, dlaczego tak był […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Pogoń wyhamowała z piskiem opon

Jesienny mecz Pogoni Szczecin z Lechem Poznań był momentem, w którym pomyśleliśmy sobie, że Portowców stać w tym sezonie na duże rzeczy. Kolejka niby piąta, ale wiadomo – tak naprawdę było to czternaste ligowe spotkanie dla obu ekip w trwającym sezonie. Cztery gole strzelone i zero straconych, sporo polotu w grze, do tej pory najbardziej […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Oficjalnie: Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u

To już oficjalne – Ireneusz Mamrot nowym trenerem ŁKS-u Łódź. Zastąpił Wojciecha Stawowego. O sprawie informowaliśmy już wczoraj. Brak zwycięstwa w derbach Łodzi nie miał kluczowego znaczenia dla losów Stawowego, jego los był prawdopodobnie przesądzony po klęsce z GKS-em Tychy. Mamrot natomiast spróbuje w sezonie 2020/21 wprowadzić do Ekstraklasy już drugiego spadkowicza. Wcześniej pracował w […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Trwa kryzys Liverpoolu. The Reds znowu przegrywają u siebie

Liverpool pod wodzą Juergena Kloppa długo śrubował serię meczów bez porażki na własnym stadionie. Teraz wygląda na to, że The Reds idą na jakiś rekord wszech czasów pod względem domowych wpadek z rzędu. Dzisiaj przegrali 0:1 z Fulham. Passa sześciu przegranych meczów ligowych u siebie jest bezprecedensowa w całej historii klubu z Anfield. Dzisiaj Liverpool […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Co za gol Recy! Polak strzela, Crotone wygrywa z Torino [WIDEO]

Arkadiusz Reca znalazł się w szerokim gronie zawodników powołanych przez Paulo Sousę na marcowe mecze reprezentacji Polski. I postanowił uczcić to przepięknym golem w Serie A. Zawodnik Crotone trafił do siatki w starciu z Torino. Co za gol! Reca zapisał się na liście strzelców w 80 minucie spotkania, przy wyniku 2:1 dla Crotone. Ostatecznie spotkanie […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Wściekły trener Stali Mielec: – Mam już serdecznie dosyć takich sytuacji

Stal Mielec kolejny raz przegrała w Ekstraklasie. Tym razem lepszy od mielczan okazał się Piast Gliwice. Szkoleniowiec beniaminka, Leszek Ojrzyński, narzekał na konferencji prasowej na nieskuteczność swoich podopiecznych. – Mam serdecznie dosyć takich sytuacji, że moja drużyna ma więcej stuprocentowych sytuacji i albo remisuje, albo przegrywa – stwierdził trener Ojrzyński. – Tak naprawdę w pierwszej […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

Stal Mielec znów promuje bramkarza rywali. Plach i rezerwowi bohaterami Piasta

Jeżeli Stal Mielec spadnie z Ekstraklasy – a obecnie jest kandydatem numer jeden – to szukając momentów decydujących na pewno wróci do starcia w Gliwicach. Klasowa drużyna załatwiłaby sprawę z Piastem do przerwy, później kontrolowała mecz i w najmniej ekscytującym scenariuszu dowiozła prowadzenie do końca. Beniaminek jednak ponownie zajął się promowaniem bramkarzy rywali, mimo że […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Glasgow Rangers nowym mistrzem Szkocji!

Dzisiejszy bezbramkowy remis Dundee United z Celtikiem Glasgow to pozornie zupełnie nieistotny wynik zupełnie nieistotnego meczu. W praktyce jednak – 7 marca 2021 roku jesteśmy świadkami historycznego wydarzenia. Utrata punktów przez zespół gości oznacza, że nic już nie odbierze mistrzostwa ich derbowemu rywalowi, Glasgow Rangers. Podopieczni Stevena Gerrarda odzyskali tytuł po dziewięciu sezonach dominacji Celtiku, […]
07.03.2021
Weszło
07.03.2021

GKS Tychy i Zagłębie Sosnowiec w wykładzie praktycznym pt. „futbol to gra błędów”

„Piłka nożna to gra błędów” w zestawieniu piłkarskich frazesów stoi gdzieś między „derby rządzą się swoimi prawami” i „to były dwie różne połowy”. Czasami jednak bywa tak, że ktoś postanawia wprowadzić to powiedzenie w życie. Tak było dzisiaj w Tychach, gdzie obcinali się i piłkarze GKS-u i zawodnicy Zagłębia. Co z tego wynikło? To, co […]
07.03.2021
Suche Info
07.03.2021

Tomasz Kędziora z asystą w lidze ukraińskiej

W dzisiejszym meczu ukraińskiej Premier League Tomasz Kędziora zaliczył asystę przy pierwszym trafieniu dla Dynama Kijów. Lider ligi ukraińskiej pewnie pokonał 3:0 broniący się przed spadkiem Minaj i utrzymał swoją przewagę nad Szachtarem Donieck.  Dynamo pod wodzą trenerskiej legendy Donbasu, Mircei Lucescu, dość pewnym krokiem idzie po tytuł mistrza Ukrainy. Na ten moment stołeczny klub […]
07.03.2021