post Damian Smyk

Opublikowane 24.11.2020 15:29 przez

Damian Smyk

Trudno nie pogubić się w interpretacjach zagrań ręką we własnym polu karnym. Poszczególne wytyczne do odgwizdywania rąk nachodzą na siebie, czasami wręcz wzajemnie się wykluczają i trudno czasami załapać, czy ręka na godzinie trzeciej ułożona naturalnie powiększa obrys ciała, czy jednak trzeba zwrócić uwagę na miejsce zagrania piłki. I jak co tydzień w Niewydrukowanej Tabeli – sporo jest rabanu o te jedenastki, które są pokłosiem odbicia piłki od ramienia.

Najgłośniej było rzecz jasna o ręce Pekharta w ostatnich sekundach meczu Cracovii z Legią. Michał Probierz gryzł się w język przed kamerami Canal+, w internecie wrzało, ale sędzia ostatecznie na wapno nie wskazał. Słusznie?

Generalnie w takich sytuacjach musimy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów.

Po pierwsze – czy ręce są w obrysie ciała? Przylegają do ciała? Czy piłkarz ma je wyraźnie odstawione od tułowia?

Tutaj ręce Pekharta po prostu zwisają obok tułowia. Nie ma ich w obrysie ciała, natomiast nie są odstawione, nie są wyciągnięte w bok, nie są podniesione.

Po drugie – czy piłka jest zagrana z bliskiej odległości?

Tak, nastrzelenie przez zawodnika „Pasów” jest z bliska, nie ma czasu na reakcję Czecha.

Po trzecie – czy ręce są ułożone nienaturalnie?

Nie, tak się po prostu ma ręce. Nie są one uniesione, nie są odstawione w bok.

Po czwarte – czy Pekhart wykonuje jakiś ruch rękoma lub ciałem do piłki?

Nie, nie ma na to nawet czasu.

Zatem trudno tutaj odgwizdywać wapno. Oczywiście gdyby napastnik Legii wykonywał paradę obronną, to bralibyśmy jeszcze kolejne aspekty pod uwagę. Ale tutaj Pekhart nie rzuca się pod strącenie tej piłki, bo najzwyczajniej w świecie nie ma na to czasu. On wykonuje naskok, to wszystko jest dość statyczne. Nawet jeśli weźmiemy pod uwagę, że ręce nie są idealnie doklejone do tułowia, to i tak trudno tutaj karać Pekharta za to, że posiada kończyny. Tutaj jedyną jego winą jest to, że ma ręce. Nic z nimi nie robi, nie macha nimi jak głupek, nie rzuca się pod strzał celem jego zablokowania. Brak karnego jest decyzją słuszną.

Druga kontrowersja z tego meczu to potencjalny faul w polu karnym Cracovii.

Siplak atakuje piłkę, a nie Luquinhasa, co jest dość istotne w tej sytuacji. Wybija ją i to wybija skutecznie. Co do tego nie ma wątpliwości. Jedynym aspektem, który mógłby sugerować tutaj odgwizdanie jedenastki, jest nierozważność. I faktycznie atak wykonany jest dynamicznie. Ale szukanie tutaj karnego byłoby… no, szukaniem. Bardziej skłaniamy się tutaj do tego, że Siplak wykonał skuteczną interwencję, a zderzenie z Luquinhasem nie nosi znamion gry nierozważnej.

To dlaczego Warta miała karnego, a Legia nie?

Skoro nie widzimy przewinienia Pekharta, to zaraz pewnie znajdą się tacy, którzy powiedzą „a Warta takiego karnego dostała!”.

I dobrze, że o tym rozmawiamy, bo najlepiej wyjaśniać na przykładach. Warta dostała słusznego karnego, bo tutaj ręce obrońcy wyraźnie odstają od ciała i są ułożone w sposób nienaturalny. Ramiona obrońcy nie spoczywają wzdłuż tułowia, a są ustawione niemal pod kątem prostym od pachą. I nawet jeśli piłka zagrana jest z bliskiej odległości, to właśnie nienaturalne ustawienie rąk przy powiększonym obrysie ciała pozwala odgwizdać tutaj jedenastkę.

A co to jest ten obrys ciała?

Ten mityczny obrys ciała zdążył już obrosnąć mitami i wskoczyć do języka piłkarsko-sędziowskiej polszczyzny jak „ręka nabita” i „panie sędzio, przy ciele”. A jak w ogóle rozumieć ten obrys ciała?

Znów wyjaśnijmy to sobie na przykładzie z tej kolejki.

Piłka leci w pole karne Piasta i spada na wyciągniętą rękę Czerwińskiego. Ta ręka jest wyciągnięta jednak przed siebie. Więc jeśli Czerwiński nie miałby lewej ręki, to piłka spadłaby mu na kolano/udo. Tutaj obrys ciała należy traktować jak ludzką tarczę na strzelnicy. Jeśli przed tarczą stałby jakiś twardy obiekt, to kula zatrzymałaby się na tym przedmiocie i nie zostawiłaby śladu na tarczy. Tak jest w tym przypadku z ręką Czerwińskiego – ręka, mimo że odstawiona od ciała przed zawodnika, nie powiększa jego obrysu. Brak karnego.

Działo się w Lubinie

Solidarnie były krzywdzone drużyny w Lubinie, gdzie Zagłębie podejmowało Stal. Najpierw sędziowie nie odgwizdali faulu na Maku.

W sumie to dość dziwne, bo przecież VAR zainterweniował. Nie wiemy, czemu tutaj nie było wapna – bo ciągnięcie jest wyraźne. I za kark, i za koszulkę. Może sędzia uznał, że to szara strefa i błąd nie jest „jasny i oczywisty”? Ale dla nas faul jest. Stal powinna wykonywać jedenastkę, dopisujemy jej gola.

Ale gola też dopisujemy Zagłębiu za to, że powinno grać w przewadze po czerwonej kartce dla Żyro.

Tutaj mamy klasyczną akcję ratunkową. Żyro wypuszcza sobie piłkę za daleko, goni ją, wykonuje wślizg i owszem – piłkę wybija. Ale atakuje ją z dużą dynamiką, nogą uniesioną zdecydowanie powyżej linii kostki i jeszcze ciągnie atak z korkami uniesionymi w stronę rywala. Trafia – na szczęście Szysza – nie centralnie w piszczel, a gdzieś w bok łydki. Natomiast sama natura faulu jest taka, że trudno tutaj nie podjąć innej decyzji niż wykluczenie. Obrońca Stali zasłużył na czerwoną kartkę.

Steczyk szukający kontaktu

Niewiele atutów ma Dominik Steczyk. Natomiast jedno trzeba mu oddać – potrafi kłaść się na ziemię z odpowiednim timingiem.

Między nogami napastnika i obrońcy dochodzi do kontaktu. Pytanie – czy takie drobne tryknięcie stopy o łydkę powoduje upadek? Cholera, gdyby Steczyk przewrócił się choćby o pół tempa później, to bylibyśmy przekonani, że to padolino i raczej z tych wątpliwej jakości. Ale piłkarz Piasta wywraca się momentalnie po kontakcie. Zatem nie możemy oprzeć się wrażeniu, że więcej tu inwencji napastnika niż obrońcy, ale trudno wybronić tutaj Kopacza. Karny raczej słuszny, nie podejmujemy się weryfikacji.

Ale rękę Konczkowskiego zweryfikować już łatwiej.

Tutaj mamy do czynienia z klasyczną paradą obronną. Zawodnik rzuca się na linię strzału, a zgodnie z przepisami – w takiej sytuacji bierze na siebie ryzyko, że zostanie trafiony w rękę. No i zawodnik Piasta został nastrzelony. Wobec tego gościom należał się rzut karny. Sędzia Kwiatkowski mimo wideoweryfikacji nie zdecydował się na odgwizdanie jedenastki – trudno nawet powiedzieć dlaczego. Lechii dopisujemy gola i uzupełniamy rubrykę „sędzia pomógł/zaszkodził”.

.

Opublikowane 24.11.2020 15:29 przez

Damian Smyk

Liczba komentarzy: 92
Subscribe
Powiadom o
guest
92 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
kiks
kiks
2 miesięcy temu

Czerwona dla Żyry za wybicie piłki?
No tak. Weszło i Stal to od dawna trudna relacja

Marek
Marek
2 miesięcy temu
Reply to  kiks

Trudną relację to masz z przepisami gry w piłkę nożną. Trochę się zmieniło w ostatnich 20 latach, pora się douczyć

Davidian
Davidian
2 miesięcy temu

Tam miało miejsce przewinienie, które powinno skutkować rzutem karnym – przyznał Sport.pl Szef Kolegium sędziów PZPN, analizując sytuację z ostatnich sekund meczu Cracovia – Legia

Adamo
Adamo
2 miesięcy temu
Reply to  Davidian

Podał jakiś argument? Czy tylko taki, że stał na drodze piłki i miał obie ręce?
Akurat tutaj masz podane argumenty, mnie przekonują (+ porównanie z meczem Warty, dla tych, dla których był to najważniejszy argument). Wiadomo, Krakowa nie przekona, ale jeszcze bardziej nie przekona Poznania

Davidian
Davidian
2 miesięcy temu
Reply to  Adamo

Pojęcie powiększenia obrysu ciała przez rękę używane jest tylko i wyłącznie wtedy, gdy zawodnik bądź znajduje się na linii strzału czy dośrodkowania, bądź podejmuje próbę ich zablokowania. Jeżeli piłka zagrana przez przeciwnika trafia w rękę takiego zawodnika, to przewinienie będzie miało miejsce, gdy ręka, w którą uderzy piłka, będzie powiększała obrys ciała. Powiększenie obrysu ciała ma miejsce, gdy ręka nie jest przy ciele – tłumaczy Przesmycki i obrazuje dokładniej jak powiększony obrys sobie wyobrazić. Tak, że „gdyby piłka nie trafiła w rękę, to poleciałaby dalej, bo nie zatrzymałaby się na innej części ciała”. -W przypadku sytuacji jak na meczu Cracovii z Legią, zawodnik Legii nie walczył z przeciwnikiem o piłkę, ale znajdował się na linii zagrania piłki, a nawet przesuwał się w tor jej lotu. Dlatego też nie ma tu zastosowania kryterium naturalności ułożenia ręki, a należy zastosować kryterium powiększenia obrysu ciała. Inaczej mówiąc, nie ma tu żadnego znaczenia to, że ręka zawodnika Legii znajduje się poniżej jego barku, natomiast przesądzające o wyniku analizy jest to, że w momencie trafienia w nią piłki, ręka ta powiększa obrys ciała zawodnika Legii. Oznacza to, że miało miejsce przewinienie, które, ze względu na miejsce, powinno skutkować rzutem karnym – przyznaje wprost szef kolegium sędziów.

Jakiś Taki
Jakiś Taki
2 miesięcy temu
Reply to  Davidian

Tylko że Przesmycki jest ślepy.
W tym przypadku dobrze oddaje sytuację metafora „Weszło” o tarczy strzelniczej.
Pekhart stoi pod kątem względem linii lotu piłki. Gdyby nie miał ręki to piłka uderzyła by go w korpus.

wizir
wizir
2 miesięcy temu
Reply to  Adamo

Po co argumenty tęczowe lamusy.Szef kolegiów sędziów mówi Ci to coś czy od papieża chcesz jeszcze ekspertyzy.Kupczycie rok w rok.Wstyd za takiego mistrza gwałconego w Europie w

KanielOutis
KanielOutis
2 miesięcy temu
Reply to  wizir

Aby coś pisać, najpierw należy się tego nauczyć. Od dziecka tak myślałem. Coś się zmieniło?

OG Simpson
OG Simpson
2 miesięcy temu
Reply to  wizir

Tak kurwo, chce.
Jak dla mnie jego wypowiedź tylko mnie przekonuje, że Lasyk podjął słuszną decyzję.
Przesmycki co kolejkę udowadnia, że przepisy zna prawdopodobnie mniej niż większość piłkarzy, czyli wcale.

Samogon
Samogon
2 miesięcy temu
Reply to  wizir

Następny pacjent o gwałtach
luubisz to wizir,brudna suko ,prawda?

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
2 miesięcy temu
Reply to  wizir

Ale od którego papieża? Od tego co krył pedofilię?

Dom
Dom
2 miesięcy temu
Reply to  wizir

Gwałcili to Cię w domu

dorni
dorni
2 miesięcy temu
Reply to  Adamo

buahaha taki komentarz jak dzban i 20 lajków.. co za ozasa legiolizów….. Tak podał.. argument..

Robert
Robert
2 miesięcy temu
Reply to  Davidian

Ariel ameba ma więcej rozumu od ciebie kretynku.
Dawidian – jak masz trochę rozumu to po co cytujesz idiote przesmyckiego? Pekhart przecież wyskoczyl do centry i w czasie lotu pasiak zmienił jej tor. Czech rękę chowa. Co ci się się nie zgadza z przepisem?!

Fazi
Fazi
2 miesięcy temu

Legia wydrukowanym liderem ale sedziowie w Europie maja ja w dupie

Mecenas_Misiura
Mecenas_Misiura
2 miesięcy temu
Reply to  Fazi

To tak jak ciebie. Nawet na ten komentarz tylko dlatego odpowiedziałem, że na kiblu siedzę i już przejrzałem wszystko co mogłem.

Fazi
Fazi
2 miesięcy temu

ciebie to sie w potrzebie haha p;rawda w oczy kole 🙂

Bahahahaha
Bahahahaha
2 miesięcy temu
Reply to  Fazi

Fazi ssij gonza

Samogon
Samogon
2 miesięcy temu
Reply to  Fazi

głupi jesteś fazi,do budy

dorni
dorni
2 miesięcy temu
Reply to  Fazi

a za co te minusy? przecież to prawda…

Moniek
Moniek
2 miesięcy temu

W Europie czyli na zachód od Konina to jest ewidentny karny, na kamerech widać to duzo lepiej. Jak co roku mistrz z Warszawy pchany jak wóz z węglem, co mecz bramkowa albo kartkowa kontrowersja

N.
N. (@n)
2 miesięcy temu
Reply to  Moniek

Sympatycznie, że ziomkow z Krakpwa nazywasz Azjatami. Wolę chyba „Azję” aniżeli zachód z prezydentem biegającym w spódniczce, kibicując klubowi z Wronek.

Samogon
Samogon (@samogon)
2 miesięcy temu
Reply to  Moniek

Moniusiu ciamajdo,to że się plątasz przy NRD i spadku po honeckerze nie znaczy że jestęś z cywilizowanego zachodu ,nie napinaj się tak bo śmieszny jesteś

Bacz
Bacz
2 miesięcy temu

Piłka trafiła Konczkowskiego w plecy!

Shteef
Shteef
2 miesięcy temu
Reply to  Bacz

Bez sensu tu cokolwiek udowadniać. Dla większości tu komentujących przepisy, przepisami a racja musi być po naszej stronie.

Michal
Michal
2 miesięcy temu

Kazda sporna sytuacja jest interpretowana na korzysc Legi. W co drugim meczu Jedzejczyk powinien dostac 2 żółte kartki. Za ataki od tyl co mowia przepisy?

Lol
Lol
2 miesięcy temu

Czy jest jakiś klub zasługujący na większą pogardę niż Legia Mioduskiego? Tak, to Cracovia i dlatego z zadowoleniem przyjałem zwycięstwo ekipy z Łazienkowskiej. Nic tak nie wkurza jak popisy tej wielonarodowej bandy pod dowództwem „polskiego Guardioli”. Jeszcze kilka zaciągów skrupulatnych Rumunów i bośniackich Serbów, a wicemistrzostwo mają zagwarantowane :)))) do tego należy doliczyć odpadnięcie w 1szej rundzie gównopucharów i można otrabic sukces. Gdy upadała Wisła Kraków, to mnóstwo ludzi rzucili się na pomoc, nad Cracovia Filipiaka&Probierza bura suka nie zapłacze.

Artuś Pipuś
Artuś Pipuś
2 miesięcy temu
Reply to  Lol

Napisał członek (celowo z małej) f.c.Kłaj
Nie możecie żyć bez wielkiej Cracovii kompleksiarze z Reymonta 20( co nawet swojego adresu azylu nie znają :))))

Loona
Loona
2 miesięcy temu
Reply to  Lol

Czy jest jakiś klub zasługujący na większą pogardę niż Legia Mioduskiego? Tak, Wisła. Klub którego jedyny prawowity właściciel Ly Vanna zaginął, prezes Marzena S. siedzi w więzieniu, kibice sprzedali zgody z Wrocławia i Gdańska dla koksu z Chorzowa a boss kibiców okazał się koniec końców konfidentem i poszedł w koronę.

Bollo
Bollo
2 miesięcy temu
Reply to  Lol

BRZYTWA byś miał na nazwisko a i taj byś był TĘPY!!!

jacenty
jacenty
1 miesiąc temu
Reply to  Lol

Wisła Kraków już dawno powinna spaść tylko nad nią jest rozwinięty PARASOL OCHRONNY z PZPN

Pewne info
Pewne info
2 miesięcy temu

Jebać tą kurwę z Azji której pomagają sędziowie…..A nie czekaj pomógł 1 raz, zaszkodził 3

Samogon
Samogon
2 miesięcy temu
Reply to  Pewne info

ale żeby tak o rodzonej mamusi ,czemu jej tak nie lubisz?

krol93
krol93
2 miesięcy temu

Adlaczego ręka przy ciele schowana z tyłu była ukarana żółtą kartką co skutkowało rzutem wolnym i bramką w meczu z Śląskiem Wrocław?!!! I po co są przepisy jak sędziowie dalej z W-wy sędziują po swojemu.

Labbadia
Labbadia
2 miesięcy temu

Przesmyki, przyznał że powinien być karny, także Smyku nie filozofuj.

Radi
Radi
2 miesięcy temu
Reply to  Labbadia

A Stepniewski w liga plus extra , że nie ma mowy o karnym. I co? Słowo przewodniczącego przeciw innemu byłemu przewodniczącemu. Tyle będzie decyzji ilu sędziów.

Shteef
Shteef
2 miesięcy temu
Reply to  Radi

Ręki Jędzy w Gdańsku pewnie też wg Ciebie nie było?

Kolew
Kolew
2 miesięcy temu

Wstydu nie macie miernote na mistrza pchacie!!!

poznaniak
poznaniak
2 miesięcy temu

A po piate karnych przeciwko Legii dyktowac nie mozna Jeszcze troche Polska zostanie wyprowadzona z UE a wy pocalujecie odcisk stopy prezesa i bedziecie wladni aby karac i konfiskowac majatki kazdemu kto osmieli sie miec wlasny poglad lub inne zdanie

Samogon
Samogon
2 miesięcy temu
Reply to  poznaniak

pierwsze i najważniejsze 2005/2006 spadek lecha
a kiedy awans?kiedy wygraliście drugą ligę?

Porter
Porter (@porter)
2 miesięcy temu

Siplak po zagraniu piłki wpierdolił się wyprostowanymi nogami w Luquinhasa, z wielką siłą i impetem. Mógł nawet połamać mu nogi. Dzisiaj nie ma znaczenia czy obrońca trafia w piłkę, jeśli wjeżdża w nogi, to faul. A jak faul w polu karnym to karny. I jestem pewien, że gdyby nie chodziło o Legię karny zostałby podyktowany. Bo się należał. W ten sposób Legia bije wszelkie rekordy w czasie który upłynął od ostatniego karnego dla niej. Już jest prawie 300 dni!
Bardzo mnie cieszy, że Legia i tak oklepuje dziadów, nawet, jeśli sędziowie nie dyktują dla niej karnych.

Filip
Filip
2 miesięcy temu
Reply to  Porter

Buahahahahahahahaha
Śmieszny ten komentarz.
Oglądałeś mecz czy tylko słyszałeś od kumpla z klatki schodowej?

Wyimaginowani Wrogowie Szeligi Kibice Kolejorza
Wyimaginowani Wrogowie Szeligi Kibice Kolejorza
2 miesięcy temu

Pchajciee ich dalej na mistrza, przyjedzie zespół pokroju Karabachu i wyjaśni tą zbieranine szybciutko

WiesławWojnar
WiesławWojnar
2 miesięcy temu

OK. Dawaj w takim razie propozycje, kogo lepiej – użyję w tym miejscu sformułowania zawartego w twoich bredniach – „przepchnąć” do mistrzostwa. Poza Lechem z tego roku (ale tylko wersją z Europy), który zresztą z dużą dozą prawdopodobieństwa w przyszłym roku (o ile się dostanie do Europy) wróci do tradycyjnego dziadowania.

KKS KOLEJORZ
KKS KOLEJORZ
2 miesięcy temu
Reply to  WiesławWojnar

Zarobiiliśmy miliony z transferów- Moder 11,5 a cipka ulizana Karbowniczek ledwo 4. Lech ma plan a Legia długi niespłaconą akademię. W tym sezonie będzie ciężko o mistrza ale w przerwie zimowej ruszamy z transferami i w nastepnym sezonie pełną parą gramy o Mistrza!!! Coś za coś zarobek dla klubu odbija się czkawką ale jeszcze sporzytkujemy to co zarobilismy w Europie. Mamy 250mln licząc lekko nad wami przewagi :)))

Samogon
Samogon (@samogon)
2 miesięcy temu
Reply to  KKS KOLEJORZ

o taaaa, na razie to nawet w poznaniu nie prowadzicie,
rutki miliony zawiną i tyle widziałeś te salony

Fan Kazimierza D.
Fan Kazimierza D.
2 miesięcy temu
Reply to  KKS KOLEJORZ

Ortografia, facet ortografia. Czy w Poznaniu podstawówki nie uczą ortografii?
Liczenie też słabiutko. Ucz się dzieciaku bo do 4 klasy nie zdasz.

Shteef
Shteef
2 miesięcy temu

Fanie alkoholika, może byś rozpoczął karierę w oświacie? Szkoda takiego talentu na ogólnodostępne fora.

bajt
bajt
2 miesięcy temu
Reply to  WiesławWojnar

Lech i Raków jeśli to pytanie nie jest bajtem..
A Stal Mielec jeśli trochę.. w każdym bądź razie bardziej z karabachem nie ośmieszyłby się ŁKS więc tak naprawdę to każdy zespół z E byłby lepszy niż Legia

N.
N. (@n)
2 miesięcy temu

Pytanie, czy w sytuacji ręki Pekharta nie było tam jeszcze faulu zawodnika KSC na Mladenoviciu, ktory został powalony…

KwadratABG
KwadratABG
2 miesięcy temu

No nie, obrońca Wisły miał mniej czasu i to trącenie piłki nie było przewidywalne ułożenie ciała wskazuje na chęć przyjęcia piłki… a w przypadku legii było wiadomo że przeciwnik odda strzał do tego piłka leciała w światło bramki, no nie mam pytań 😀

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
2 miesięcy temu

W sumie Warcie chyba też bym nie dał karnego z podobnych względów. Karne jednak powinno się dyktować za umyślne zagrania(według przepisów). Jak spojrzeć na ruch Wiślaka z dłuższej perspektywy to jednak poruszał się całkiem naturalnie i ułożenie rak nie wynikało z chęci zagrania piłki tylko z tego jak piłkarz się poruszał.

pawko
pawko
2 miesięcy temu

A co to za różnica czy przewinienie jest umyślne czy nieumyślne skoro efekt jest dokładnie taki sam?

Dla mnie intepretacja powinna być tylko i wyłącznie taka – czy zagranie ręką zmieniło przebieg akcji? Tak – karny/wolny, Nie – brak karnego/wolnego

Umyslność/Nieumyślność powinna jedynie decydować o dalszej karze – brak kartki/żółta/czerwona

Czy na prawdę robi ci rożnice czy ktos wybije ci reką piłkę z linii bramkowej przypadkiem czy celowo? W sytuacji gdy jest to gol na wagę mistrzostwa/utrzymania/awansu.

Głupie gadanie, że napastnicy będą celować w ręce – no to będą – teraz też by mogli – i pewnie co druga akcja i tak konczyła by się karnym – ale jakoś tego nie robią.

Bartek BAchorski
Bartek BAchorski
1 miesiąc temu
Reply to  pawko

Przepisy mówią, że tylko umyślne zagranie ręką to przewinienie. Dalej są interpretacje i wytyczne. Moim zdaniem jest to przepis całkiem logiczny i jeżeli ktoś dostał w rękę nawet na linii bramkowej to nie miałbym z tym problemu. Problemem jest to, że wytyczne zamiast krążyć wokół umyślności zupełnie się od niej odrywają.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki
2 miesięcy temu

Takie karne dyktuje się DLA, a nie przeciw Legii.

OG Simpson
OG Simpson
2 miesięcy temu

To przypomnij sobie kiedy ostatnio Legia dostała karnego.
Co za pierdolenie smutnych łajz, które nie potrafią zrozumieć, że są drużyny lepsze od ich ukochanych klubików, i to ich boli.

Kesper
Kesper
2 miesięcy temu
Reply to  OG Simpson

Ja bym się wstydził pisać, że Legia jest lepsza jak co roku ledwo wygrywa mistrzostwo albo wcale nie wygrywa mając budżet 10 krotnie większy od połowy zespołów.

Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
2 miesięcy temu

Szef kolegium sędziów jasno i dosadnie wyraził prawidłową interpretacje- karny ewidentny. Cracovia straciła dwa punkty a cwelka nadal pchana ale to nic nowego, jednak Europa weryfikuje ten żałosny team

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Każdy twój wpis weryfikuje że jesteś ameba i to przecwelona. Przesmycki zna się na sędziowaniu jak Boniek na trenerce.

Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
Zgwałcony nieudacznik Mchawski Szeliga vel Cweliga
2 miesięcy temu
Reply to  Robert

Pało jebana spod grójca co ci jeszcze trzeba żebyś uwierzył że był karny? Czyjej rekomendacji? W e-klapie to wam uchodzi płazem ale w Europie was mają w dupie i kartkują, nogi szeroko i baty od amatorów i kozojebców, wyszydzani i wyśmiewani w całej Polsce staliście się klubem memem, zero młodzieży i żadnego długofalowego planu, długi i przepłacona stara kadra

Samogon
Samogon
2 miesięcy temu

ZnMSvC
jesteś głupim siurkiem krótkim a wąskim i nie lubisz sam siebie
to płynie za każdego twojego wyrzygu, omijam szeroko twe seksualne frustracje

Cze
Cze
2 miesięcy temu

Przesmycki kiedyś po meczu Legii z amica Wronki, powiedział, że Jędrzejczyk zatrzymując piłkę ręką w polu karnym zagrał zgodnie z nowymi przepisami. I wtedy wyrocznia się nie podobała….. a dziś podoba. Śmieszny jesteś, jak zresztą Poznań na marszu 11 listopada w tych swoich maseczkach i kręcąc rozróbę….eh

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Robicie z siebie zakompleksialych kretynow i się ośmiesza ie tak jak Przesmycki który cytuję przepis którego spełnił Pekhart a co innego bredzi (że Czech nie walczył o piłkę, a piłka leciała długo!). Żaden z was pomimo zdjęcia i opisu w artykule nawet słowem nie wspomni co zrobił w analogicznej sytuacji Czerwiński (ba nawet nie analogicznej bo wręcz dłonią przyjął piłkę!) jesteście żałośni.

Robert
Robert
2 miesięcy temu

Dodam jeszcze. Zero karnych dla Legii pomimo że prawie w każdym meczu jest kontrowersja. Trzy karne podyktowane przeciw. I wy kompleksiarze jeszcze placzecie że Legii pomagają?!

Pewne info
Pewne info
2 miesięcy temu
Reply to  Robert

To są tępe chuje, trzeba ich jebać po same jaja

tytus
tytus
2 miesięcy temu
Reply to  Pewne info

Was dojechał karabach w handicapie przegrywy!

lol@wp.pl
2 miesięcy temu

Jak na Weszło to dawno nie czytałem takiego gniota. Normalny dobry sędzia gwizdnąłby Cracovii karnego ale:
1) może jednak nie przeciwko leguni
2) przecież to był lasyk więc punkt 1 nie ma znaczenia.

Po drugie co wy tu wyjeżdżacie z jakimś kolegium sędziów. Kolegium sędziów nie sędziuje , sędziuje lasyk a lasyk to ma kolegium wiecie gdzie.

Natomiast karniaczek Rakowa cóż że po klatce – przyznany na pniu…

navivia
navivia
2 miesięcy temu

i nic więcej dodać ..

lasyk nie po to dymał Czwę aby teraz gwizdnąć karniaka i ją na liderze zostawić.
jak to ktoś napisał duet l&l (lasyk i (L) już na prowadzeniu..

Swoją drogą to liczba troli z ległej jest tutaj zatrważająca….

Stefan
Stefan
2 miesięcy temu

Nawet jeśli rzeczywiście Cracovii rzut karny by się nie należał, to z innych powodów, niż piszesz, Danielu Smyku. Skoro nie walczył o piłkę, to ułożenie naturalne/nienaturalne nie ma znaczenia, decyduje obrys ciała. Nie ma też znaczenia, czy macha rękami, czy nie, tylko decyduje ułożenie. Zastanawiam się, czy to nieznajomość interpretacji przepisów czy jednak dążenie, do wybronienia Legii?

Lahm
Lahm
2 miesięcy temu

no i tyle jest warta ta Wasza „niewydrukowana”.
Ewidentne karne dla Cracovii i Górnika. No ale dziwnym trafem dzieje się to w meczu Legii i w meczu drużyny z góry tabeli

Hadziuk
Hadziuk (@hadziuk)
2 miesięcy temu

Smyku ładnie to tak drukować niewydrukowaną? Lasyyk się przestraszył i nie chciał dać karnego żeby mieć czyste papcie

Palownik
Palownik
2 miesięcy temu

Nie można dyktować karnych za takie zagrania. Tyle. Chyba nikt z nas nie chciałby, żeby przeciwko naszej drużynie ktoś podyktował takiego karnego.

Mama Jana Rodo
Mama Jana Rodo (@mama-jana-rodo)
2 miesięcy temu

Przecież Lech może dostawić do glaboty z trofeami Mistrzostwo Otwartego Morza do Bramki im. Mojżesza, więc nie rozumiem co ich obchodzą mecze zespołu z czuba tabeli.

RawAirek
RawAirek
2 miesięcy temu

Damian, skończ pić. Karny jest ewidentny dla Cracovii.

KKS KOLEJORZ
KKS KOLEJORZ
2 miesięcy temu

Ale skupisko pro legijnych lemingów minusują za prawdę. Przesmycki uargumentował że jest ewidentne wapno a teraz minusujcie prolegijne ciołki 🙂

WiesławWojnar
WiesławWojnar
2 miesięcy temu
Reply to  KKS KOLEJORZ

Dlaczego cię ten mecz tak interesuje?

Arjbest
Arjbest (@arjbest)
2 miesięcy temu

Możesz argumentować ile chcesz, debili nie przekonasz że karnego dla Cracovii nie ma.

15wszechmistrz15!!!
15wszechmistrz15!!!
2 miesięcy temu

No i miałem rację.
Pisałem o tym, że w lidze minus tylko Roki miał rację, i do czasu niewydrukowanej tabeli weszło zmieni zdanie, na: karnego być nie powinno.
I teraz patrzcie na to jak sami się oracie:
W relacji live krzyczycie po meczu, karny prawidłowy, sędzia chuj.
W lidze minus trzech na czterech „fachowców” krzyczy karny prawidłowy , a Kowalczyk wychodzi sam z siebie i wyśmiewa sędziego.
Teraz pytanie: ktoś zamierza sędziego przeprosić za te słowa ?
Druga sprawa, to niepodyktowany karny dla Legii, ile razy mówiliście, że nie ważne jest to, że interwencja była prawidłowa, jeżeli w tym samym czasie faulowany jest przeciwnik. Legionista był faulowany i powinien być karny.
Na drugi raz zanim zaczniecie krzyczeć, oskarżać i robić gównoburzę, pomyślcie !

ChwdSzelidze
ChwdSzelidze
2 miesięcy temu

Bo podjade do tego ConnektiKUT

Tytul
Tytul
2 miesięcy temu

Hahahahaha

Jarek1965
Jarek1965 (@jarek1965)
2 miesięcy temu

Nie przepadam za Cracovią ani za Legią ale za przeproszeniem ktoś piszący „niewydrukowaną” próbuje naginać rzeczywistość pisząc że karnego nie było.Zdjęcie 2 – Pekhart odchylony w w lewą stronę , ręka jeszcze w górze , zdjęcie 1 – Główka , Pekhart już nie odchylony ręka na wysokości przecinającej tor lotu piłki , zdjęcie 3 – Pekhart blokuje piłę ręką ! Na każdym zdjęciu cały czas obserwuje piłkę i nie ma mowy o zaskoczeniu , z premedytacją zagranie ręką w polu karnym i ewidentna 11-ka.

1.jpg
2.jpg
3.jpg
FilipO
FilipO
2 miesięcy temu
Reply to  Jarek1965

Brawa za znalezienie i zamieszczenie zdjęć klatka po klatce z dobrej perspektywy.
Zaskoczyło ( w sumie nie) mnie, że tak ładne zdjęcie Smyk (chyba?) zamieścił w artykule, gdy Pekhart ma rękę przy ciele.

Robert
Robert
2 miesięcy temu
Reply to  Jarek1965

Ha ha Nie ośmieszaj się !!! Zamień 1 zdjęcie z drugim bo tak jest kolejność :)) Ale kompleksy żeby cal dzien siedzieć i tworzyć. Nieuku przepisy:kiedy piłka zmienia tor lotu blisko (2metry odległość) a zawodnik ucieka z ręką i ma ja na pozycji 5 wg tzw zegara to Nie ma karnego. Na temat ręki Czerwińskiego się nie zajskniesz i nie zrobisz analizy? Bo za żałosny człowieczku nie pasuje do twojej tezy? A idioci jeszcze przyklaskują 🙂

FilipO
FilipO
2 miesięcy temu
Reply to  Robert

Widzisz w którą stronę idzie piłka? Zamieniając zdjęcie pierwsze z drugim wciąż trzecie zdjęcie jest tym przy którym jest kontakt ręki z piłką. Ręka zmierza ku piłce. Idioto 😉

Jarek1965
Jarek1965
2 miesięcy temu
Reply to  Robert

Coś ci się źle skojarzyło ! Co mnie może obchodzić Czerwiński ? Jestem kibicem Śląska , i tak jak napisałem nie przepadam ani za Legią ani za Cracovią. Stwierdzam jedynie fakt że sędzia „spierdolił” ten wynik nie dyktując karnego , a interpretacja weszlo jest na takiej zasadzie jak to swojego czasu robił ś.p. Zarzeczny – Tylko my możemy powiedzieć że tak nie było choć wszyscy widzieli co innego. Z automatu więcej kliknięć , i debilnych komentarzy. A stop klatki są zrobione z oficjalnego skrótu meczu i końcowego fragmentu gdy sędzia patrzy na VAR ! Kolejność jest taka a nie inna bo wklejając zdjęcia zmieniły się miejscami. Co zaś do nieuka , cóż ….? Popracuj wpierw nad językiem , interpunkcją etc. A później weź się pisanie komentarzy.

Ania
Ania
2 miesięcy temu

Weźcie sobie zmieńcie nazwę na Wesz(L)o. I tak wszyscy widzą, że jesteście fanpejdżem Legii. Karny jak stąd do Władywosoku. Będę z uwaga obserwować karierę sędziego Lasyka. Ciekawe, że sędziujący dotąd sprawiedliwie i ogólnie przyzwoicie p.Lasyk, w ostatnim czasie ewidentnie zmienił swój ‚styl’. Ciekawam dlaczego? Obstawiam nominację na mecz LE w najbliższym półroczu.

Robert
Robert
2 miesięcy temu
Reply to  Ania

Ania a ty chociaż wiesz gdzie jest Wladywostok? Sprawiedliwie tzn pod twoja drużynę? Legia nie otrzymała żadnego powtarzam zadnego karnego w tym sezonie a przeciwko jej były 3 a ty dalej pisz swoje śmieszna dziewczynko 🙂

Ania
Ania
2 miesięcy temu
Reply to  Robert

Tak, wiem Robercie 43°10′N 131°56′E. Jeśli kminisz co to znaczy.

Anzelm
Anzelm
2 miesięcy temu

Wydrukowana niewydrukowana tabela. To przestało mieć sens w takim wykonaniu.

Shteef
Shteef
2 miesięcy temu

Lasyk przeprowadził się do Warszawy?

janek kos
janek kos
2 miesięcy temu

Ze tez mozna tak bredzic, jak autor artykulu . Karny dla Cracovii powinien byc odgwizdany, i tyle. To nie pilka reczna.

Kuba
Kuba
1 miesiąc temu

Ta pyskówka dowodzi tego, że przepis o zagraniu ręką nie powinien podlegać interpretacji. Jest ręka, jest karny lub wolny. Tak by było prościej, a że nie zawsze sprawiedliwie, to i tak nie bardziej niż teraz.
Taki Lasyk to powinien Legii w pucharach sędziować i było by po sprawie. Karnych z dupy by przeciwnik nie dostawał, i Jędza by sobie mógł przeszczepami przy wyskoku wywijać do woli, i wstydu by takiego nie było. Niech mu PZPN wynajmie jakąś norę pod Moskwą , dogada sprawę z tawariszczami i z bańki.

Weszło
27.01.2021

Dziewięć klubów Ekstraklasy było na minusie jeszcze przed pandemią. Legia traciła najwięcej

Co dziś słychać w prasie? Coraz więcej ligowych tematów, bo w końcu za moment wraca Ekstraklasa. Znalazło się też miejsce na rozważanie o reprezentacji Polski. Mamy wywiad z wiceprezesem Widzewa i ciekawy felieton dotyczący finansów Legii. – Przechodzimy zatem do rubryki ostatniej – porównania przychodów i kosztów, czyli wyniku finansowego. Czujny czytelnik już się zorientował, […]
27.01.2021
Weszło
27.01.2021

Nosił wilk razy kilka, ponieśli i wilka

– Strzeliłem więcej bramek w karierze niż ty rozegrałeś meczów – krzyczał kilka dni temu Zlatan do Duvana Zapaty. Milan przegrał 0:3, Kolumbijczyk trafił do siatki. – Wracaj do swoich laleczek voodoo, ośle – krzyczał dziś Zlatan do Romelu Lukaku. Milan przegrał 1:2, Belg trafił do siatki. Ewidentnie nie jest to jego najlepszy czas. A przecież dziś mógł […]
27.01.2021
Anglia
27.01.2021

Arsenal zemścił się na ekipie Jana Bednarka i odkupił sobotnie winy

Jeżeli ktoś zdecydował się włączyć starcie Southampton z Arsenalem i przegapił przez to całe show związane ze Zlatanem i Lukaku, raczej nie musi żałować tej decyzji. Była to rywalizacja na boiskach Premier League w bardzo dobrym wydaniu. Może nie w wersji premium, ale zobaczyliśmy bramki, doświadczyliśmy emocji i wielu szybkich akcji. Zwłaszcza w pierwszej odsłonie, […]
27.01.2021
Włochy
26.01.2021

Ale to było meczycho! Inter wyrzuca Milan z Pucharu Włoch

Było w tym meczu wszystko. Sporo dobrej ofensywy, wielka dramaturgia, awantura na murawie, czerwona kartka dla głównego bohatera całego widowiska. No i wisienka na torcie – piękny gol w ostatnich sekundach. Kto skusił się dzisiaj na derby Mediolanu, ten na pewno nie żałuje. Ostatecznie górą Inter. Nerazzurri pokonali Milan 2:1 i meldują się w półfinale […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Jak upokorzyć rywala na sto różnych sposobów?

O raju, gdyby to był mecz rozgrywany przez Internet, jesteśmy pewni, że Sam Allardyce rozłączyłby się najpóźniej w 30. minucie gry. Manchester City dał dzisiaj WBA dokładnie 120 sekund na ruchy. Gospodarze przez ten czas zmontowali bardzo fajną akcję, zakończoną gigantycznym zamieszaniem niemal w polu bramkowym Edersona. I to by było tyle. Potem na murawie […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Konflikt tragiczny według Thomasa Tuchela

Thomasem Tuchelem targa konflikt tragiczny. Wywodzi się z dwudziestopierwszowiecznej generacji genialnych laptopowych szkoleniowców z Hennes-Weisweiler-Akademie, utożsamia się z nią, wybija się w jej ramach, a jednocześnie jest prawdopodobnie najmniej niemieckim trenerem z tego całego wybitnego grona. Chce być najważniejszy i zarażać profesjonalizmem, ale na każdym kroku podkreśla, że jako trener niewiele może, bo wszystko zależy […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Żan Medved w Wiśle Kraków? To akurat nie musi być zły pomysł

Historia Wisły Kraków i Tima Halla to jedno wielkie nieporozumienie. W międzyczasie na Reymonta zawitał napastnik Żan Medved, wypożyczony ze Slovana Bratysława. Szczerze? Gdy pobieżnie na niego zerknęliśmy, trochę się skrzywiliśmy, ale dokładniejsza analiza tego zawodnika trochę zmieniła nasz punkt widzenia. Na ten moment względem niego można być umiarkowanym optymistą, czego zdecydowanie już na wejściu […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Pandemia potężnie uderzyła w przychody. A będzie tylko gorzej

Dwadzieścia najbogatszych klubów Europy w minionym sezonie wygenerowało przychody o 12% niższe niż rok wcześniej – tak wynika z raportu Deloitte. Najmocniej spadki widać po przychodach z transmisji i dnia meczowego. Szacunki autorów badania wskazują, że do końca trwającego sezonu największe kluby stracą łącznie około dwa miliardy euro przychodu. Czeka nas wielki kryzys na rynku […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Jak zostać bankrutem? Uczy Barcelona

„Puk, puk, komornik z tej strony. Proszę otworzyć!” – usłyszą za niedługo działacze Barcelony z nowym prezydentem na czele. Dopadnie ich pokłosie niezwykle kreatywnej księgowości Josepa Marii Bartomeu, która sprawiła, że klub musi ratować się przed upadkiem. Nie przesadzimy, mówiąc, że na horyzoncie pojawiło się realne widmo bankructwa. Tabelki Excela krzyczą hasłem ERROR, a w […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Były czasy, gdy Cracovia grała atrakcyjnie. XI dekady

Ciężko wierzyć w obecny projekt Cracovii. Mnogość obcokrajowców, niezbyt atrakcyjny styl, częste kłótnie z piłkarzami, w których klub nie zawsze ma rację. Ale w minionej dekadzie Cracovia przez pewien okres była klubem, który stawiało się za wzór efektownej piłki, przemyślanych transferów, budowania na nieoczywistych piłkarzach, którzy stawali się ligowymi gwiazdami, choć mało kto się tego […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Czy Kamil Grosicki powinien zostać w West Bromie?

Jeszcze kilka tygodni temu – odpowiadając na pytanie tytułowe – powiedzielibyśmy: absolutnie nie. Polak nie tyle nie grał w Premier League, co nawet nie łapał się na ławkę. Do początku grudnia 2020 roku jego minuty ograniczały się do meczu w Pucharze Ligi, gdzie Kamil dostał niespełna godzinę przeciwko Harrogate Town oraz… Premier League 2. Tak, […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Miał być naukowcem, a został piłkarskim ambasadorem Gorzowa Wielkopolskiego | KOPALNIA TALENTÓW

 – Gdy miałem 11 lat, powiedziałem mamie, że futbol jest u mnie na pierwszym miejscu. A mama z kolei powtarzała, że piłka nożna nie da mi chleba i muszę skupić się na szkole. Jednak postawiłem na swoim – wspomina Sebastian Walukiewicz. Był wzorowym uczniem. Z łatwością chłonął wiedzę. Od najmłodszych lat przejawiał również ogromny talent oraz […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Siła, mentalność i alternatywy w ataku. Co zyskał Milan transferem Mandżukicia?

– Cieszę się. Teraz będę miał kompana do straszenia rywali – powiedział Zlatan Ibrahimović o transferze Mario Mandżukicia do Milanu, a słowa Szweda szybko obiegły świat. Bo duetu takich walczaków jak Szwed i Chorwat wielu Rossonerim zazdrości. Mimo że wicemistrz świata z 2018 roku jesienią grał co najwyżej na miniboisku za domem, to właśnie ten transfer może okazać się […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Marcin Bułka nie przebił się w Cartagenie. Co dalej?

Wszystko wskazuje na to, że wypożyczenie Marcina Bułki z PSG do FC Cartagena trzeba będzie podsumować jako niewypał. Polski bramkarz nawet w przedostatnim obecnie zespole drugiej ligi hiszpańskiej nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie. A przecież szedł do niego, żeby wreszcie na poważnie sprawdzić się w dorosłym graniu.  Bułka ma w CV Chelsea i […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Quiz przed powrotem Ekstraklasy. Co wiesz o naszej kochanej lidze?

Być może dla kilku osób będzie to niespodzianka, ale w piątek wraca Ekstraklasa. Godzina 18, Lubin, mecz Zagłębia z Wisłą Płock. No nie możemy się doczekać. To już najwyższa pora, by budzić się z zimowego snu, dlatego postanowiliśmy odświeżyć wiedzę na temat szalenie ważnych wydarzeń z rundy jesiennej. Ile z niej pamiętacie? Sprawdźcie w naszym […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Jeszcze tylko Puchar Włoch i wakacje? Inter najmniej zapracowanym wielkim klubem

Jeśli Inter Mediolan przegra dzisiaj derbowe starcie z AC Milan, do końca sezonu pozostanie mu zaledwie 19 ligowych spotkań. Prawie cztery miesiące, oczywiście z przerwami reprezentacyjnymi i nawet nie trzydzieści godzin biegania po boiskach. Dla porównania – Manchester City tylko do końca lutego ma zaplanowanych dziewięć meczów na trzech frontach – ligowym, pucharowym oraz europejskim. […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Czy Lampard musiał tak skończyć?

Od czasów zwolnienia Jose Mourinho w 2015 roku, Chelsea była prowadzona przez pięciu różnych trenerów, w tym dwóch tymczasowych. Zaledwie jeden z nich zdołał być szkoleniowcem The Blues w więcej niż 100 spotkaniach. Wydawało się, że Frank Lampard ma wszystko, by zmienić tę sytuację. Na jego nieszczęście okazało się, że to on jest numerem pięć.  […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Derby we Włoszech, polskie akcenty w Anglii. Wtorkowy wieczór pełen hitów

Derby Mediolanu w Pucharze Włoch, dwa ciekawe starcia z Polakami w tle w Premier League – to serwuje nam dziś futbol, więc nudzić się nie będziemy. A skoro tak, to warto zerknąć na ofertę naszych kumpli. Dzięki temu możemy dziś sporo ugrać, dlatego nie przedłużając – sprawdźcie nasze propozycje typów na trzy dzisiejsze spotkania. Inter […]
26.01.2021