post
Avatar

Opublikowane 06.11.2020 12:15 przez

redakcja

Jakub Kamiński doczekał się swojego pierwszego zwycięstwa w europejskich pucharach. Mimo że skrzydłowy Lecha Poznań ze Standardem Liege wszedł z ławki i nie wykorzystał stuprocentowej sytuacji, to chyba i tak ma więc powody do zadowolenia. O tym spotkaniu, początkach jego kariery i relacjach ze zmarłą mamą w poranku na antenie Weszło FM rozmawialiśmy z ojcem piłkarza. 

Ja oglądałem cały mecz, jego brat zaczął od drugiej połowy, akurat wtedy, gdy wszedł Kuba – śmiał się pan Paweł Kamiński. I dodawał: – Najbardziej żałuję, że teraz jest koronawirus i jeśli Kuba zadebiutowałby w reprezentacji na Stadionie Śląskim, nie będę mógł tego zobaczyć na żywo.

Ciśnienie po meczu ze Standardem zeszło?

Tak. Wiedziałem już wcześniej, że syn wejdzie w końcówce ze względu na uraz, który ostatnio miał. Sztab medyczny odradzał występ w pełnym wymiarze. Lepiej dmuchać na zimne. Dobrze, że przynajmniej trochę tych minut dostał. Miał okazję, której nie wykorzystał, ale myślę, że ogólnie pokazał się z dobrej strony.

Z domu Kamińskich słychać było przekleństwa, gdy Kuba nie wykorzystał tej okazji?

Do takich momentów podchodzę spokojnie. To jest sport, ja też byłem sportowcem i w różnych sytuacjach się bywało. Zwyczajnie szkoda, że nie strzelił, mógł to wykonać lepiej.

A syn będzie przeżywał tę zmarnowaną szansę?

Na pewno, bo to chłopak, który na gorąco przeżywa takie rzeczy, ale bardzo szybko mu to przechodzi i pracuje dalej.

Pod koniec meczu mógł też uderzać, ale szukał podania. To pokazuje, że asysty w jego słowniku piłkarskim też są ważne.

Kuba zawsze miał więcej asyst niż goli, częściej podawał niż strzelał. Nie jest samolubnym zawodnikiem, który myśli tylko o sobie. Od najmłodszych lat potrafił współgrać z zespołem. Najważniejsza jest dla niego drużyna, a nie samo strzelanie goli.

A przeżywał opuszczony mecz w Glasgow? Że ten uraz przytrafił się akurat w takim momencie?

Na pewno. W spotkaniu ligowym przy jednym ze sprintów coś go zabolało. Nie udawał, było coś na rzeczy, jakiś mikrouraz mięśnia dwugłowego uda i musiał chwilę odpocząć.

Po rodzicach synowie mogli odziedziczyć zamiłowanie do akrobatyki. A w którym momencie Kuba zaczął się skłaniać ku piłce i czy dopiero wtedy zaczął się nią pan interesować?

Nigdy wcześniej nie interesowałem się tą dyscypliną. Wręcz przeciwnie – muszę przyznać, że byłem raczej antypiłkarski. Chłopcy wychowywali się na sali gimnastycznej, ćwiczyli tam na zasadzie zabawy. Potem zaczęli na podwórku grać w piłkę. Kuba sam z siebie jakoś mocno się tym nie interesował, ale starszy brat poszedł trenować do klubu i Kuba powędrował za nim. Chcąc nie chcąc, grał zawsze z chłopakami starszymi o dwa lata i na takiej zasadzie się wybił.

Od początku się wyróżniał, w każdej kategorii trenerzy zawieszali na nim oko?

Początkowo czysto piłkarsko się nie wyróżniał, za to był szybki, zwinny i zwrotny. Wciągnął się, nie rozstawał się z piłką, nawet po domu zawsze gdzieś z nią chodził pod nogą. Na wszystko sam sobie zapracował. Czego się nie chwycił na SKS-ach w podstawówce – radził sobie. Najważniejsza była chęć wygrywania, dla drużyny, dla kolegów i koleżanek.

Widzi pan dziś, że ta wszechstronność u niego procentuje?

Gdy Kuba zaczął już trenować na poważnie i zaangażował się, my też zaczęliśmy się interesować. Nawet organizowaliśmy jeden obóz dla młodych piłkarzy. Prowadziłem z nimi zajęcia ogólnorozwojowe i spodobały im się, bo wcześniej ich nie mieli. Kuba miał je od samego początku. Pod tym względem przewyższał swoich rówieśników.

Żona zaprowadziła syna na pierwszy trening?

Tak, Kuba był jej oczkiem w głowie. Bardzo chciał spróbować, żona zapytała trenera, czy chłopiec młodszy od reszty może już spróbować i ten się zgodził. Tak to się zaczęło.

Widząc już, gdzie jest pana syn, że wygrywa w europejskich pucharach, że jedzie na reprezentację, na której spotka Roberta Lewandowskiego, wspomina pan początkowe poświęcenie dla jego rozwoju? Te wszystkie podwózki czy wysłanie do internatu, co dla rodzica na pewno nie jest prostą sprawą?

Jak mówiłem, ja i żona byliśmy sportowcami. Połowę życia spędziliśmy na salach gimnastycznych, zgrupowaniach, zawodach – również reprezentacji Polski. Jestem dumny z syna i nie spodziewałem się, że to tak szybko pójdzie. Na początku nie było łatwo, zwłaszcza jak się Kubę zawoziło do Poznania. Trochę drogi od domu było, a on miał 13 lat. W miarę szybko udało mu się zaadaptować, ale zawsze mógł wrócić. Powtarzałem mu, że jeśli nie chce tam być, ma gdzie wracać i gdzie trenować na miejscu. Skoro jednak chciał się w uczyć najlepszych akademiach, podjęliśmy wspólnie decyzję o wyjeździe.

Ktoś jeszcze walczył o Kubę?

Legia Warszawa i Górnik Zabrze, ale już było za późno. Akademia Lecha najbardziej nam z żoną przypasowała. Widzieliśmy, jakie są tam warunki jeśli chodzi o internat, szkołę, opiekę nad chłopcami. Decyzja została już podjęta.

Mieliście na bieżąco kontakt z wychowawcami? Dużo od takich ludzi zależy.

Na co dzień rozmawialiśmy z Kubą telefonicznie, a trenerzy z internatu i pani wychowawczyni w szkole utwierdzali nas w przekonaniu, że doskonale daje sobie radę i nie ma z nim większych problemów czy to z nauką, czy z zachowaniem.

Pojawiały się u niego jakieś momenty załamania, zwątpienia?

Jeśli chodzi o Kubę, to nie. Gdy wracał do domu na święta po dłuższej przerwie i spędzał z nami więcej niż 2-3 dni, to ciężko mu się potem wracało, ale po dwóch dniach pobytu na miejscu wszystko przechodziło.

Wiadomo, że w internatach bywa różnie jeśli chodzi o starszych kolegów, ale w FootTrucku Kuba wspominał, że od Kamila Jóźwiaka dostał nawet buty do gry. To pokazywało, że nadają na tych samych falach.

Wiadomo, chłopaki w internacie zawsze mogą coś głupiego wymyślić, ale nigdy nie był to szerszy temat. Wręcz przeciwnie, jak przychodził trening, starsi zawsze tym młodym pomagali. Nie było większych problemów.

Kuba znajduje się w notesach wielu skautów, cieszy się dużym zainteresowaniem. Niektórzy sądzą nawet, że pobije rekord transferowy Jakuba Modera. Zapewne macie teraz całe mnóstwo podpowiadaczy.

Zawsze patrzyliśmy pod kątem jego rozwoju. Jeśli tu wszystko się zgadza, to jestem „za” w danej sytuacji. Pieniądze mnie, ani tym bardziej jemu nie powinny zawracać głowy. On ma robić to, co umie najlepiej. Tego synowie są nauczeni. Nieraz w domu się nie przelewało. Myślę, że nie przewróci mu się w głowie.

Zgodzi się pan, że mentalnie ma więcej lat niż pokazuje jego PESEL?

Być może to efekt tego, że wcześniej niż zazwyczaj wyjechał z domu i szybciej dojrzał. Jego koledzy jeszcze wychowywali się w domu przy mamusi i tatusiu, a on musiał funkcjonować inaczej. Samo życie, niezbyt łaskawe dla nas, pokazało, że umie się zachować jak należy w pewnych sytuacjach i myślę, że to się nie zmieni.

Wszystkich zszokowała informacja, gdy Kuba rozegrał mecz po dowiedzeniu się o śmierci mamy. Nikomu o tym wcześniej nie powiedział. Dziś musi być z niego dumna patrząc z góry.

Na pewno. Zawsze w niego wierzyła i o niego walczyła, żeby wszystko u niego było w jak najlepszym porządku. Gdyby żyła, to jeszcze za życia byłaby wniebowzięta. Teraz patrzy z góry na niego i się nim opiekuje. Kuba zawsze kochał mamę i nigdy o niej nie zapomni.

Myśli pan o przyszłości syna w kontekście „jaki klub, jaka liga”? Czy raczej zostawia to pan w jego rękach, bo to on ma być szczęśliwy?

Jak najbardziej zostawiam to Kubie i nie będę się wtrącał. Nigdy się nie wtrącałem. Jeżeli dzwonił z zapytaniem, to odpowiadałem mu, że to on musi zdecydować, a ja ewentualnie to podpiszę. Teraz jest już pełnoletni, więc daję mu pełną swobodę. Wszystko w jego rękach, bo on sobie na wszystko zapracował.

rozmawiał Marcin Ryszka (Weszło FM)

Fot. FotoPyK

redakcja

Opublikowane 06.11.2020 12:15 przez

redakcja

Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Czego brakuje Legii przed pucharami?

Starcie Lecha z Legią zawsze buduje napięcie, ale teraz w gruncie rzeczy nie ma większego znaczenia. Lech skończy sezon w środku tabeli, Legia będzie mistrzem. A skoro tak, można poszukać dziury w rzekomo całym i sprawdzić, czego brakuje Wojskowym przed pucharami. Bywało już wiele razy tak, że Legia dobrze wyglądała w lidze, a potem przychodził […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Ekstraklasa
11.04.2021

10 wypowiedzi przedstawicieli Lecha, które fatalnie się zestarzały

Były zapowiedzi, że Lech Poznań stanie się jedną z 50 najlepszych drużyn Starego Kontynentu. Były deklaracje o odjechaniu Legii Warszawa. Wreszcie – były zapewnienia o pełnym zaufaniu względem kolejnych trenerów, chwalenie się skuteczną polityką transferową i słowa o posiadaniu szerokiej, gotowej do święcenia triumfów na trzech frontach kadry. Przedstawiciele Lecha Poznań – Piotr Rutkowski, Karol […]
11.04.2021
Weszło
10.04.2021

Deszcz nad Madrytem łzami kibiców Barcelony. Real wygrywa w El Clasico

Są El Clasico, które możemy zakwalifikować jako przeciętne. Niektóre jako dobre. Ten odcinek najważniejszej hiszpańskiej rywalizacji był jednak po prostu kapitalny i nie przeszkodził w tym nawet deszcz, który lał tak mocno, że transmisja przypominała momentami przekazy rodem z końcówki lat 90.  Na tym jednak powiązania z minioną epoką się kończą, bo obie strony zagwarantowały […]
10.04.2021
Ekstraklasa
10.04.2021

Jeśli ktoś został z Ekstraklasą… wcale nie ma czego żałować!

Tak, wiemy, El Clasico, tak, wiemy, Benzema. Ale kto zamiast na ligę hiszpańską postawił dzisiaj na wieczór z Ekstraklasą – wcale nie musi się czuć specjalnie rozczarowany. Przyznajemy, po tym ultra-paździerzu, który zaserwowano nam w meczu Warty ze Stalą Mielec mieliśmy złe przeczucia. Ale ani Śląsk Wrocław z Jackiem Magierą za sterami, ani Lechia Gdańsk […]
10.04.2021
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Kielak
Kielak
5 miesięcy temu

Panie, gratuluje syna

Jacek
Jacek
5 miesięcy temu

Świadomy rodzic to podstawa sukcesu dzieci. Brawo.

Ziko
Ziko
5 miesięcy temu

Gratulacje syna skromności i pracowitość obroni.Wazne też jakim jest członkiem.

Jan 60
Jan 60
5 miesięcy temu

Życzę Kubie szczęścia, bo ono w sporcie jest konieczne. Ojcu gratuluję syna.

Suche Info
11.04.2021

Tymoteusz Puchacz potwierdził transfer do Unionu Berlin

Kilka dni temu Tomasz Włodarczyk z meczyki.pl poinformował, że zawodnik Lecha Poznań po sezonie odejdzie do berlińskiego klubu. Natomiast sam piłkarz w pomeczowym programie „Liga Plus Extra” potwierdził te doniesienia. Ponadto odniósł się też do niektórych decyzji jego byłego szkoleniowca, Dariusza Żurawia. Dziennikarz portalu meczyki.pl wskazał, że Union już zimą był zdecydowany na sprowadzenie gracza […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

To był hit kolejki? Aha

Byliśmy pewni, że nikt w tej kolejce nie zagra bardziej męcząco dla odbiorcy niż Warta Poznań ze Stalą Mielec, ale chwilami podczas oglądania meczu przy Bułgarskiej nachodziły nas wątpliwości czy się nie rozpędziliśmy. Ostatecznie aż tak źle nie było, spotkanie Lecha z Legią okazało się trochę lepsze. Trochę. To miał być hit kolejki, starcie czołowych […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Manchester United wykorzystał wpadkę The Citizens

Po niespodziewanej porażce Manchesteru City z Leeds podopieczni Ole Gunara Solskjaera stanęli przed szansą zmniejszenia straty do rywala zza miedzy. Natomiast nie czekało ich dziś łatwe zadanie –  wyjazdowym przeciwnikiem był Tottenham Hotspur. Choć do przerwy przegrywali 0:1, to ostatecznie w drugiej odsłonie wrzucili wyższy bieg, podkręcili tempo i pokonali 3:1 londyńczyków. Do trafienia z […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kamil Wilczek strzelił dwie bramki w derbach Kopenhagi [WIDEO]

Kamil Wilczek przez długi czas nie mógł się przełamać, ale gdy w końcu pokonał golkipera rywali, to rozkręcił się na dobre. Tydzień temu po ponad pięciu miesiącach wreszcie zanotował trafienie, a dziś dorzucił kolejne dwa skalpy do swojej pokaźnej kolekcji bramek w lidze duńskiej. Mało brakowało, a Polak zaliczyłby hat-tricka, jednak w doliczonym czasie nie […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Liga Minus: kiedy Makowski strzela gola w lidze

Dzisiaj Ligę Minus przejmują Dwaj Zgryźli Tetrycy.  – Milewski – Olkiewicz – Roki Prowadzi Paczul. Startujemy o 19:45.  
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Czerwona kartka Sebastiana Szymańskiego

W 56. minucie spotkania pomiędzy Dynamem Moskwa a Urałem Jaketynburg Sebastian Szymański musiał opuścić boisko z powodu otrzymania dwóch żółtych kartek. Jego zespół ostatecznie zremisował u siebie 2:2. Było to „polskie” spotkanie w rosyjskiej Priemjer-Lig. W ekipie gości cały mecz zagrał Rafał Augustyniak. Z kolei drugi z naszych reprezentantów osłabił swoją ekipę – najpierw w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Bramka Karola Świderskiego [WIDEO]

PAOK Saloniki w spotkaniu 29. kolejki greckiej Super League zremisował na wyjeździe 1:1 z Asteras Tripolis. Na listę strzelców wpisał się polski napastnik, dla którego było jedenaste ligowe trafienie w tym sezonie. Karol Świderski otworzył wynik meczu w 56. minucie. Bardzo dobrze przyjął piłkę w polu karnym i błyskawicznie sieknął nie do obrony. Jednak jego […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Schalke wygrywa po błędzie Rafała Gikiewicza

Na boiskach Bundesligi doszło dziś do niesłychanych wydarzeń. Wyobraźcie sobie, że Schalke Gelsenkirchen odniosło drugie zwycięstwo w tym sezonie. Kolejnym niecodziennym widokiem była fatalna interwencja polskiego golkipera Rafała Gikiewicza, który w ostatnich miesiącach zbiera znakomite recenzje za swoje występy w bramce Augsburga. Ekipa z Gelsenkirchen w tym sezonie to istna wieża Babel. Jej spadek na […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Skandal na Zanzibarze. Piłkarz został trafiony kamieniem

Żelisław Żyżyński, były komentator Canal +, na początku roku rozpoczął przygodę życia – wyjechał pracować na Zanzibarze. W nowym miejscu zamieszkania zajumuje się zarządzaniem lokalnego zespołu piłkarskiego – Pili Pili Dulla Boys. Piękne widoki, świetna pogoda, rajskie życie? W dużej mierze tak. Jednak zdarzają się też mniej przyjemne sytuacje. Otóż kibice drużyny przeciwnej zachowywali się […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

Podbeskidzie podaje tlen Stali

Futbol jest taki złośliwy, że czasem pracujesz ciężko na wynik, a jednak nie będzie ci on dany. Ale to nie przypadek dzisiejszego Podbeskidzia. Bielszczanie ciężko popracowali bowiem na to, by Zagłębie miało zwycięstwo i ich praca nie poszła na marne. Górale mogli osiągnąć dzisiaj arcyważne w kontekście walki o utrzymanie trzy punkty, dzięki któremu wyprzedziliby […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Napoli wygrywa z Sampdorią. Zieliński z asystą [WIDEO]

W „polskim” meczu Serie A lepszy okazał się zespół Piotra Zielińskiego. Polski pomocnik wydatnie przyczynił do zdobycia trzech punktów przez Napoli – zaliczył asystę przy trafieniu Fabiana Ruiza. Neapolitańczycy byli dziś zdecydowanie lepszym zespołem. Gdyby wykorzystali połowę dogodnych szans, to spotkanie zakończyłoby się pogromem ekipy Bartosza Bereszyńskiego. Piotr Zieliński zaliczył tym samym siódmą asystę w […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Doradca Haalanda żąda dla niego miliona funtów tygodniowo

Wobec bardzo prawdopodobnego braku awansu do Ligi Mistrzów, wszystko wskazuje na to, że Erling Haaland po sezonie opuści Borussię Dortmund. Już od dłuższego czasu mówi się o poważnym zainteresowaniu ze strony czołowych europejskich klubów. Angielski „Miror” ujawnił, że jego doradca, Mino Raiola, postawił potencjalnym nabywcom warunek: pensja piłkarza ma wynosić milion funtów tygodniowo.   Ostatnimi czasy […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Radosław Sobolewski już jutro zostanie zwolniony?

Radosław Sobolewski kilka dni temu poinformował, że wraz z końcem sezonu opuści Wisłę Płock. Jednak okazuje się, że jego rozstanie z Nafciarzami może nastąpić szybciej. Według informacji Macieja Wąsowskiego z Przeglądu Sportowego władze płockiego klubu mają jutro podjąć wiążącą decyzję w tej sprawie. Ponoć już trwają intensywne poszukiwania jego zastępcy. Wisła Płock znajduje się ostatnio […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Kobylański błysnął w drugiej Bundeslidze

Przypomniał nam o swoim istnieniu Martin Kobylański i zrobił to w sposób dość spektakularny. Polak był bohaterem Eintrachtu Brunszwik w meczu z VfL Osnabrück.  Drużyna Kobylańskiego sprawiła rywalom srogie lanie, strzelając cztery bramki i nie tracąc żadnej. Syn byłego reprezentanta naszego kraju był autorem dwóch z tych goli. W pierwszej połowie dołożył też asystę przy trafieniu, […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Szalony mecz w II lidze. Rezerwy Śląska znów zwycięskie

Nieźle na poziomie II ligi poczynają sobie rezerwy Śląska Wrocław. Podczas gdy druga drużyna Lecha Poznań ma tyle samo punktów, co będący strefie spadkowej Hutnik Kraków, zaplecze wrocławskiej ekipy zajmuje szóste miejsce w tabeli. Dziś o sile Śląska II przekonała się Bytovia Bytów.  Prowadzenie Śląskowi dał w 15. minucie Przemysław Bargiel. Wynik z rzutu karnego […]
11.04.2021
1 liga
11.04.2021

Styl nędzny, wynik rozczarowujący. Arka remisuje z Odrą

Co za piach. Co za kopanina. Efektywny czas gry w starciu Arki Gdynia z Odrą Opole szacujemy na jakieś 15 do 20 minut. Na ogół jest tak, że mecz piłkarski przerywany jest faulami, wybiciami, zmianami – tutaj było odwrotnie. Oglądaliśmy faule, wybicia i zmiany, a od wielkiego dzwonu składną wymianę podań. Ostatecznie starcie zakończyło się […]
11.04.2021
Suche Info
11.04.2021

Walukiewicz znów nie podniósł się z ławki

Sebastian Walukiewicz był jednym większych nieobecnych marcowego zgrupowania reprezentacji Polski. Paulo Sousa pominął piłkarza, na którego wcześniej postawił Jerzy Brzęczek, w związku z tym zawodnik Cagliari grał tylko w młodzieżówce. Niestety sytuacja klubowa Polaka cały czas się nie poprawia.  20-latek siedzi na ławce rezerwowych. Dziś Leonardo Semplici nie znalazł dla niego miejsca w składzie na […]
11.04.2021
Weszło
11.04.2021

LIVE: Paździerz w hicie

Dzisiaj wiadomo – na tapet ładujemy głównie Lecha z Legią, ale i wcześniej nasza ukochana liga potrafi coś przygotować. Konkretnie starcie Zagłębia z Podbeskidziem. Miedziowi w trzech ostatnich meczach dostali w czapkę, Górale mogą przeskoczyć Cracovię. Liczymy, że będzie się działo. Fot.FotoPyK
11.04.2021