post Avatar

Opublikowane 05.11.2020 14:30 przez

redakcja

– Jako Ekstraklasa zakupiliśmy już trzysta tych nowych testów dla pracowników Ekstraklasa Live Park. Będziemy je przeprowadzać w najbliższym czasie, sprawdzając, jak to wygląda. Postaramy się sprawdzać, jakie są najlepsze trendy, najlepsze możliwości, żeby dbać o bezpieczeństwo osób, uczestniczących w tych rozgrywkach. Zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy grać w obostrzeniach, jeżeli chodzi o kibiców, którzy przychodzą na stadiony. Aktualnie jesteśmy na etapie grania bez kibiców. To bolączka, ale tak to wygląda nie tylko w Polsce, ale też zagranicą. Znajdujemy się w środku lockdownu. Obserwujemy sytuację w innych krajach. Premier Boris Johnson w Wielkiej Brytanii powiedział, że Premier League ma grać. Kontaktowałem się w ostatnich dniach z przedstawicielami ligi austriackiej, gdzie sytuacja jest podobna, i tam też liga ma grać. Czesi poinformowali, że mimo zamknięcia gospodarki, liga ma grać. Jesteśmy w takim miejscu, gdzie ze względów społecznych i gospodarczych robimy wszystko, żeby liga grała – mówił Marcin Animucki na antenie Weszło FM. Zapraszamy do zapisu tekstowego tej rozmowy. 

Komisja Ligi ukarała Williama Remy’ego karą 30 tysięcy złotych za brak odpowiedzialności i nieprzestrzeganie rygoru sanitarnego. To ostatnia taka kara w najbliższym czasie czy coś jeszcze się szykuje?

Kilka tygodni temu dwaj zawodnicy Śląska Wrocław zostali ukarani identyczną kwotą. Specjalny organ dyscyplinarny PZPN podtrzymał tę decyzję, więc kary się już uprawomocniły. Życzę sobie i osobom, które zarządzają klubami, żeby tego typu kary nie były konieczne w przyszłości.

Kontrowersyjna była też otoczka meczu Legii z Wartą. Igor Lewczuk miał grać z gorączką, Tomas Pekhart stracić smak i węch w przerwie, potem mistrz Polski wykazał ich testy negatywne. Ale powstał smród i i wątpliwości, czy wobec zauważalnych objawów, ci piłkarze powinni zostać dopuszczeni do gry.

Kwestią przestrzegania procedur medycznych zajmują się odpowiednie organy – zarówno Komisja Ligi, jak i Komisja Medyczna PZPN. Czekamy na wszystkie dokumenty i dowody w tej sprawie. Najważniejsze jest, że obaj zawodnicy są zdrowi. Funkcjonujemy w trudnym okresie. Wiele czynników wpływa na samych zawodników. Apeluję o rozwagę. Oddajmy głos lekarzom, którzy mają dużo więcej do powiedzenia i są dużo bardziej kompetentni, żeby mówić o stanie zdrowia zawodników.

Następnym razem uczulałbym bardziej trenerów na to, co mówią na konferencjach prasowych. Wieczorne oświadczenia Legii wskazywały na zupełnie inny tok wypadków. Wyciągamy z tego wnioski. Będziemy uzupełniać procedurę związaną z kwestią badania temperatury ciała, trochę na wzór UEFA. Trochę, jak tamta procedura wygląda, czyli dwustopniowe badanie. Jeśli pierwszy pomiar jest wątpliwy, w drugim pomiarze bierze udział przedstawiciel drugiej drużyny oraz delegat meczowy, żeby nie było wątpliwości w przyszłości. Z wypowiedzi trenera Michniewicza zrobiła się duża burza. Szczęście w nieszczęściu, że nie zakończyło się to źle. Trzeba wyciągnąć wnioski.

Większy problem widzi pan w szczerości trenera Michniewicza niż w przestrzeganiu procedur przez Legię?

Czekamy na wyjaśnienia. Trudno się wypowiadać na ten moment, bo trwają procedury sprawdzające. Nie wiem, czy doszło do złamania protokołu, czy nie, trzeba poczekać i wszystko wyjaśnić. Koniec końców, jeśli obaj zawodnicy byli zdrowi, to wygląda na to, że protokół medyczny nie został złamany. Być może jakieś uchybienia zostały popełnione, ale to trzeba jeszcze wyjaśnić. Każdy z klubów powinien wyciągnąć wnioski po tego typu incydentach. Determinacja po stronie ligi, po stronie drużyn, żeby rozgrywki nie zostały przerwane i odbywały się w terminie lub z lekkim opóźnieniem, jest olbrzymia. Liga musi grać.

Liga musi grać, natomiast Przegląd Sportowy pisze, że Legia jest klubem z największym problemem z przestrzeganiem rygoru sanitarnego. 

Liczba testów, przynajmniej wśród klubów, które miały styk z europejskimi pucharami, jest bardzo wysoka. Reżim sanitarny Ekstraklasy i reżim sanitarny tych klubów był podwyższony. Teraz dotyczy to tylko Lecha, ale inne kluby nauczyły się tego typu działań, także przez wyśrubowane wymogi UEFA. Na osiem kolejek, czyli na sześćdziesiąt cztery możliwe do rozegrania mecze, rozegraliśmy sześćdziesiąt trzy.

Jedno jest przełożone na 15 grudnia ze względu na to, że Lech Poznań gra w europejskich pucharach. Nie mieliśmy jak inaczej tego nadrobić. W najbliższy weekend odbędzie się pięć lub sześć spotkań, w tym te rozgrywane awansem. Wykorzystujemy możliwości. System działa. Robimy wszystko, żeby zachować integralność rozgrywek.

Podwyższona liczba zakażeń wśród piłkarzy, to efekt ogólnego wzrostu zakażeń w naszym kraju czy podejścia wśród klubów?

Jesteśmy w takiej sytuacji na świecie, że  liczba zakażeń rośnie. Zawodnicy nie są umieszczeni w bańce. Mają dzieci w przedszkolach, w szkołach, rodziny. Sznurek zakażeń może się pojawiać. Myślę, że wprowadzane obecnie restrykcje spowodują zmniejszenie liczby zakażeń. Wykonujemy badania bardzo często i można powiedzieć, że to właśnie dzięki nim najszybciej udaje się chore osoby odnajdywać i izolować. Wszystko było konsultowane z  Ministerstwem Zdrowia, z inspektorem sanitarnym, żeby protokół jak najszybciej pozwalał na wychwytywanie osób chorych. Oczywiście, że najlepiej dzieje się, kiedy nikt nie jest chory, ale kiedy są to pojedyncze przypadki, to jest to na pewno lepsza sytuacja niż zachorowania całych drużyn.

Niemniej drużyny, gdzie było wiele zakażeń, zdążyły już wrócić do funkcjonowania. Pogoń Szczecin odrobiła już prawie w całości zaległości, wygrała kilka meczów, więc wcale aż tak dużo na tym nie straciła. To się będzie zdarzać. Tego się nie uniknie. Jesteśmy na to przygotowani. Rozmawiamy z administracją rządową na temat usprawnienia procedur i przyspieszenia badań z wykorzystaniem testów antygenowych.

Jako Ekstraklasa zakupiliśmy już trzysta takich testów dla pracowników Ekstraklasa Live Park. Będziemy je przeprowadzać w najbliższym czasie sprawdzając, jak to wygląda. Staramy się sprawdzać, jakie są najlepsze trendy, najlepsze możliwości, żeby dbać o bezpieczeństwo osób uczestniczących w tych rozgrywkach. Zdawaliśmy sobie sprawę, że możemy grać w obostrzeniach, jeżeli chodzi o kibiców, którzy przychodzą na stadiony. Aktualnie jesteśmy na etapie grania bez kibiców. To bolączka, ale tak to wygląda nie tylko w Polsce, ale też zagranicą. Obserwujemy sytuację w innych krajach. Premier Boris Johnson w Wielkiej Brytanii powiedział, że Premier League ma grać. Kontaktowałem się w ostatnich dniach z przedstawicielami ligi austriackiej, gdzie sytuacja jest podobna i tam też liga ma grać. Czesi poinformowali, że mimo zamknięcia gospodarki, liga ma wrócić do grania.

Znowu wracamy do tej samej deklaracji. 

Jesteśmy w takim miejscu, gdzie ze względów społecznych i gospodarczych robimy wszystko, żeby liga grała. Jeśli duża część społeczeństwa ma zostać w domach, to musimy dostarczyć im trochę rozrywki, trochę radości, trochę oderwania się od szarej rzeczywistości, żeby ludzie mogli oglądać mecze swoich ukochanych drużyn.

Wróćmy na chwilę do przypadku Legii, bo tak się zastanawiamy, że wiemy, iż na badaniach wyszło, że Pekhart i Lewczuk są zdrowi, ale objawy, o których mówił trener Michniewicz są faktem, sam dla siebie tego przecież nie powiedział.

Nie jestem tego taki pewien.

Wyolbrzymił?

Dochodzą do mnie różne sygnały. Widziałem wypowiedź lekarza Legii, który mówił, że pomiar temperatury nie wykazał stanu gorączkowego. Jeżeli obaj zawodnicy są zdrowi, to nie było powodu do robienia dramatu, może ten brak węchu i smaku okazał się jakimś zjawiskiem fizjologicznym. Nie jestem ekspertem od medycyny.

Ale na pewno rozmawiał pan z ekspertami. 

Legia rozegrała swoje spotkania bez większych problemów. Jeśli chodzi o kwestię przekładania meczów innych klubów, to dzieje się tak, ponieważ chcemy uniknąć rozprzestrzenia się koronawirusa na bardzo duże liczby, takie, które uniemożliwiłyby rozgrywanie spotkań. Na to warto zwrócić uwagę. Musimy przykręcać śrubę. Reagować na wydarzenia, które miały miejsce. Apelować o przestrzeganie zasad. A apel do ozdrowieńców jest taki, żeby pomyśleli o oddawaniu osocza, bo to też apel społeczny.

Ale po to są wypełniane ankiety, żeby wskazywać te objawy. Czy więc profilaktycznie, ochronnie, nawet jeśli na teście wychodzi wynik negatywny, ale są widoczne objawy, to nie powinno się takich piłkarzy odsuwać od grania? Czy to nie jest mało rozważne?

Najpierw trzeba sprawdzić fakty. Nie wiem, czy jesteśmy w stanie zbudować świat idealny, również w kontekście badań. Jeśli byłoby to możliwe, to na pewno na świecie znalazłby się kraj, który doskonale poradziłby sobie z epidemią. Żyjemy w bardzo trudnych czasach. System polega na połączeniu analiz medycznych wraz z analizami testów. Dobrym pomysłem jest przeprowadzanie obowiązkowej fali testów w przerwie na reprezentację. To czeka nas w ciągu najbliższych kilkunastu dni. Naturalny moment, żeby wszystkich przebadać, wnikliwie zbadać stan zdrowia.

Regularnie rozgrywamy mecze. Nie jest tak, że liga się zatrzymała, że tych meczów jest więcej nierozegranych niż rozegranych. Poza pewnymi wyzwaniami, przed którymi stajemy przed każdą kolejką, musimy dostosować się do bardzo trudnej sytuacji na świecie. Uczymy się. Podpatrujemy przeróżne rozwiązania. Myślę też, że na tle Europy, i innych dyscyplin sportu, wypadamy całkiem nieźle, podkreślając, że jeśli liga gra, to badamy zawodników, a jeśli badamy zawodników, to naturalnie wychodzi, że niektórzy są chorzy.

Legia zostanie ukarana finansowo?

Postępowanie trwa. Zarząd Ekstraklasy nie jest organem, który będzie to oceniał. Jeśli finalnie obaj zawodnicy są zdrowi, to dla mnie jest to najważniejszy sygnał w tej całej sytuacji. Bardzo źle stałoby się, jeśli okazałoby się, gdyby jeden czy dwóch zawodników zachorowało.

Jak pan przyjął oświadczenie Warty Poznań?

Całkowicie rozumiem stanowisko władz klubu. Też wyraziłbym zdziwienie wypowiedzą trenera Michniewicza. Rozmawiałem z przedstawicielami Warty Poznań. Uznali wynik z boiska. Tym bardziej, że w Warcie mieliśmy kłopocik, jeśli chodzi o liczbę zawodników zdolnych do gry, podjęliśmy wtedy wspólnie decyzję o przełożenie meczu, który został rozegrany teraz. Nie porównywałbym jednej sytuacji do drugiej. Tam mieliśmy problem ze skompletowaniem składu, tu mieliśmy kłopot z wypowiedzą trenera po meczu odnośnie zdrowia dwóch zawodników, którzy ostatecznie okazali się zdrowi.

A z trenerem Michniewiczem pan rozmawiał?

Pozwoliłem sobie na razie nie prowadzić tej dyskusji z trenerem. Jeśli miałbym okazję, to zaleciłbym mu powściągliwość w wypowiadaniu się. W ocenie stanu zdrowia cenię ludzi bardziej kompetentnych, czyli medyków i lekarzy.

Nie ma obaw, że zabraknie terminów? To już nie jest ani jeden, ani drugi przełożony mecz, a liczba się zwiększa i pewnie będzie się zwiększać. 

Wykorzystane możliwości spowodowały, że mamy do rozegrania tylko jedno zaległe spotkanie. W przyszłym tygodniu nie odbędzie się kilka wcześniej zaplanowanych meczów, ale też mamy pomysł, kiedy one się odbędą. Jesteśmy w kontakcie ze wszystkimi drużynami i jesteśmy w stanie bardzo szybko porozumieć się z klubami i z telewizjami, żeby rozgrywać mecze awansem, kupować sobie czas. Z wyprzedzeniem przeanalizowaliśmy możliwości, zmniejszyliśmy liczbę kolejek do trzydziestu, co daje szanse na przeprowadzenie całego sezonu w normalnym trybie. Mamy jeszcze bardzo dużo czasu. Największym wyzwaniem jest terminarz związany z meczami Lecha. Możliwości rozgrywania meczów w środku tygodnia odpadają w ich przypadku.

Przerwa reprezentacyjna też wchodzi w grę, żeby rozgrywać zaległe mecze?

Tak. Myślimy nad tym. Jeżeli nie będzie zbyt duża liczba powołań albo w ogóle ich nie będzie, a drużyny będą gotowe do rozgrywania spotkań, to wchodzi to w grę. Podobnie, jak UEFA i inne ligi, staramy sobie pomagać w tej bardzo trudnej sytuacji. Kluby są zdeterminowane, żeby te mecze rozgrywać. Powtórzę: na tle innych wypadamy całkiem nieźle.

ROZMAWIAŁ WOJCIECH PIELA

Fot. Newspix

Opublikowane 05.11.2020 14:30 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 8
Subscribe
Powiadom o
guest
8 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Olo
Olo
3 miesięcy temu

Czyli wszystkie zasady o tym ze zawodnik ktory ma jakiekolwiek symptomy covid-19 nie moze grac w przypadku leglej nie maja zastosowania,
Zalosne wybielanie chorego klubu.
Ciekawe czy w takim samym tonie by sie Animucki wypowiadal, gdyby dotyczylo to Warty?
Zaloze sie ze wtedy wiekszosc pismakow z warszafki darla by ryja, a tak to siedza jak myszy pod miotla.

dino (L)
dino (L)
3 miesięcy temu
Reply to  Olo

O proszę nie ma jak dzielic ludzi na takich i owakich

wuja
wuja
3 miesięcy temu
Reply to  dino (L)

Jebac przecwelona polegla z klozetowej 3

miloz
miloz
3 miesięcy temu

Prowadzę firmę transportową. Wysyłałem 11 kierowców z transportem. Dwóch z nich zdradzało objawy spożycia alkoholu, ale badania alkomatem nie miał kto i czym przeprowadzić. Mając do wyboru narażenie firmy na straty związane z niedostarczeniem towaru lub narażenie zdrowia i życia tych pracowników i innych użytkowników drogi – wybrałem to drugie. Chłopcy wrócili cało i zdrowo, nikomu nic się nie stało. Firma zarobiła, jestem profesjonalistą, mam na imię Cesio.

Shteef
Shteef
3 miesięcy temu
Reply to  miloz

Gdybyś nie nazywał się Cesio tylko Marek, Waldek, Costiu lub jeszcze inaczej to zostałbyś zlinczowany, wyklęty, przeklęty i jeszcze inaczej wyautowany. Na szczęście wszyscy mają sraczkę na punkcie Twojej firmy TRANS(portowej) i włos z głowy Ci nie spadnie.

waldemar
waldemar
3 miesięcy temu

Ciekawe kogo testowali zamiast Lewczuka i Pekharta?:)

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy (@pewnieitakwszyscyzginiemy)
3 miesięcy temu

Amatorzy atakują zewsząd, wszędzie tylko oni. I u ten dużej władzy i u tej mniejszej. Ile razy można powtórzyć tę samą myśl – przykłady w tym krótkim wywiadzie. To jest tragedia, że takie osoby pełnią jakiekolwiek funkcje w czymkolwiek.

Sytuacja będzie wyglądać tak:
– grudzień 2020 – informacja: w 2021 pandemia się skończy, uczymy się i wyciągamy wnioski
– rok 2021 – informacja: w 2022 pandemia się skończy, dalej się uczymy i wyciągamy wnioski.
– rok 2022 – informacja: w 2023 pandemia się skończy, wciąż się uczymy i wyciągamy wnioski.
– rok 2023 – informacja: w 2024 pandemia się skończy, a my dalej się uczymy i wyciągamy wnioski.
– rok 2024 – informacja: w 2025 pandemia się skończy… albo nie.
– rok 2025 – informacja: witamy w nowej rzeczywistości, aby uzyskać przepustkę na wyjście z domu wyślij SMS o treści „WYCHODZĘ”, koszt wiadomości SMS wynosi 15 tys. euro.

MarioG
MarioG (@mariog)
3 miesięcy temu

Trzeba się go było zapytać czemu Lechia zrobiła testy po dzień po meczu z Wisła. Banda kolesiostwa jak w polityce tam jest kurduoel a tu Rudy.

Weszło
27.02.2021

West Ham pokazał pazur, ale na środkowych obrońców City nie było mocnych

Jeśli jakimś przypadkiem przegapiliście ten mecz, żałujecie, że nie śledziliście dzisiejszych podbojów Manchesteru City w drodze do mistrzostwa – uspokajamy. Nie trudźcie się oglądaniem z odtworzenia, dajcie sobie spokój. Ciekawych rzeczy było tyle, co kot napłakał. West Ham znalazł sposób na minimalizowanie atutów „Obywateli”, potrafił dobrać się im do skóry, ale ogółem wiało nudą. Na […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

ŁKS wreszcie wygrywa, ale znów pokazuje dwie twarze

Łódzki Klub Sportowy na początku sezonu wygrywał mecz za meczem, grał ofensywnie, z polotem i fantazją. Potem nagle się zaciął, a wiosnę w lidze zaczął od kompromitującego występu z GKS-em Tychy. Porażka 0:3 wywołała dyskusję: czego jeszcze potrzebuje Wojciech Stawowy, by wygrać mecz? W drużynie pozostali najważniejsi zawodnicy, do tego doszły świetne jak na ten […]
27.02.2021
Live
27.02.2021

LIVE: Lechia pójdzie za ciosem w Mielcu?

Jak na ostatnie dni, dziś zimno i gdzieniegdzie mokro, ale liczymy, że w Ekstraklasie będziemy mieli tyle emocji, że i tak trzeba będzie się przewietrzyć z wrażenia. Na dobry początek Stal Mielec poszuka pierwszego zwycięstwa w tym roku kosztem wychodzącej z kryzysu Lechii Gdańsk. Później zdziesiątkowana przez koronawirusa Jagiellonia podejmie Piasta Gliwice, a na deser […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Górnik do Legii? Kozacy. Po Legii – ligowe dno

Jesienny mecz z Legią ma dla Górnika symboliczny wymiar. Po ostatnim gwizdku starcia przy Łazienkowskiej skończyło się wszystko, czym zabrzanie zachwycili nas w pierwszych czterech kolejkach, w których uzbierali 44% swojego dorobku w tym sezonie. Imponowali rozmachem, odprawiali rywali z kwitkiem, dodawali lidze kolorytu. Dziś grają nieefektownie, słabo punktują i swoje miejsce w tabeli zawdzięczają […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Jagiellonia ma dziś dwóch rywali – Piasta Gliwice i koronawirusa

Jagiellonia nadal może w tym sezonie powalczyć o czołowe lokaty, ale na ten moment będzie o to trudno. Dlaczego? Po pierwsze – zespół Bogdana Zająca ciągle nie potrafi ustabilizować formy na dobrym poziomie. W tym sezonie raz zdarzyło mu się wygrać dwa mecze z rzędu, a tak poza tym funduje swoim kibicom nieustanną huśtawkę nastrojów. […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Norwegowie chcą bojkotu mistrzostw świata 2022. 6500 robotników zginęło Katarze

Brytyjski „Guardian” od lat niestrudzenie obnaża wszelkie nieprawidłowości, jeżeli chodzi o organizację mistrzostw świata w Katarze. Kilka dni temu na jego łamach ukazał się kolejny wstrząsający reportaż na ten temat. Według ustaleń dziennikarzy przeszło 6500 pracowników straciło życie przy budowie najbardziej absurdalnej bazy stadionowej w dziejach futbolu. Masowo giną robotnicy z Indii, Nepalu, Pakistanu, Bangladeszu […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

„Figiel w Katowicach? Nie zdecydowały finanse. Piłkarze z Ekstraklasy są poza naszym zasięgiem”

 – Nie wygląda to tak, że tylko chodzę i wydaję polecenia. Raczej współtworzę projekt i jestem gotowy ponosić konsekwencje wyników boiskowych – Robert Góralczyk w rozmowie z nami powiedział, że praca dyrektora sportowego potrafi być stresująca. Twierdzi, że nie ma podstaw do tego, by obawiać się braku awansu jego drużyny. Opowiedział nam także o tym, […]
27.02.2021
Bukmacherka
27.02.2021

Niespodzianki w Anglii, Hiszpanii i Polsce? Szukamy okazji u bukmacherów!

Weekend – rzecz święta wiadomo. A już taki weekend, w którym nas rozpieszczą mecze, to coś absolutnie wspaniałego. Trzeba przyznać, że ta sobota będzie się prawdopodobnie zaliczała do tej kategorii. Fajne granie szykuje się w większości lig, a co więcej, można na nie znaleźć ciekawe oferty u naszych bukmacherskich partnerów.  Jasne, w niektórych spotkaniach ciężko […]
27.02.2021
WeszłoTV
27.02.2021

STAN FUTBOLU: Liga Mistrzów i Ekstraklasa, czy Pogoń stać na mistrzostwo?

Sobotni poranek, godz. 10.30 – czas na kolejny „Stan Futbolu”! Tradycyjnie zapraszamy was do TVP Sport i na WeszłoTV, gdzie będziemy dyskutować o Lidze Mistrzów oraz Ekstraklasie. Dzisiejszy program poprowadzi Adam Kotleszka, a jego gośćmi będą: Daniel Trzepacz z PogonSportNet.pl i Kamil Kania z Weszło.FM oraz nasi stali eksperci – Wojciech Kowalczyk i Mateusz Rokuszewski. […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Ciśnienie w Stali Mielec rośnie. „Nie są tacy źli” nie wystarczy

Jedna z czterech drużyn, która nie wygrała wiosną. Jedna z czterech drużyn, która wiosną strzeliła tylko jednego gola. Oczywiście Stali Mielec przepadł przełożony mecz z Wisłą Płock, w tej niechlubnej bandzie czworga mają więc usprawiedliwienie, jakiego nie posiadają Zagłębie, Cracovia, Śląsk. W tym gronie Stal straciła też najmniej bramek, bo tylko dwie. Inni mają gorzej. […]
27.02.2021
Weszło Extra
27.02.2021

„To mit, że Ekstraklasa jest niemożliwa do wytypowania”

Jak ograć bukmachera? To pytanie, na które każdy czytelnik Weszło chciałby znać odpowiedź. Żeby pomóc wam w „rozpracowywaniu rywala”, serwujemy wywiad z bukmacherem, który przybliża, jak od kulis wygląda praca analityka – człowieka, od którego zależy wysokość kursów. Arkadiusz Ciołek to kierownik działu bukmacherskiego TOTALbet, naszego partnera. Po lekturze tej rozmowy dowiecie się, dlaczego do […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Daleko od chwały. Thierry Henry nie jest wielkim trenerem

– Thierry Henry ma w sobie element niesamowitości, który jest niezbędny, żeby zostać świetnym szkoleniowcem. Ba, jestem przekonany, że szybko stanie się wyróżniającą postacią w świecie trenerów – piał z zachwytu Roberto Martinez. Były legendarny francuski piłkarz był wówczas jego asystentem w reprezentacji Belgii, zbierał liczne pochwały i coraz śmielej rozglądał się za pierwszą samodzielną […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Gołębiewski: Chcę, żeby moja drużyna była jakaś. Wolę zginąć za filozofię niż jej nie mieć

Marek Gołębiewski w sezonie 2020/2021 przedstawia się piłkarskiej Polsce jako trener Skry Częstochowa. Na drugoligowych boiskach wyróżnia go filozofia i chęć gry w piłkę, dzięki której po rundzie jesiennej Skra plasuje się na piątym miejscu w lidze. W wywiadzie z nami opowiada: czego nauczył go Wojciech Stawowy i Escola Varsovia? Czy nie boi się zostać […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

PRASA. Wspomnienie Kazimierza Górskiego. Miał argumenty i szczęście

Sobotnia prasa klasycznie napakowana. Co w niej ciekawego? Choćby długi tekst o Kazimierzu Górskim, który 2 marca obchodziłby 100. urodziny. – Kiedy jego koncepcje i decyzje zaczęły przynosić efekty, szybko stał się przywódcą z autorytetem. Nie podnosił głosu, nie walił pięścią w stół. Miał siłę argumentów. Towarzyszyło mu też szczęście. Nawet porażka z Bułgarią w […]
27.02.2021
Weszło
27.02.2021

Piotr Wlazło: Mam jeszcze sporo do udowodnienia w Ekstraklasie

Bruk-Bet Termalica Nieciecza, którego Piotr Wlazło jest kapitanem, przystępuje do wiosny w I lidze jako murowany kandydat do awansu. Jeżeli masz 10 punktów przewagi nad resztą stawki, nie może być inaczej, każde miejsce poniżej drugiego będzie porażką. Z 31-letnim pomocnikiem – a w zasadzie od niedawna środkowym obrońcą – rozmawiamy o przemianie zespołu „Słoników” po […]
27.02.2021
Weszło
26.02.2021

Tiba zdjął Lecha ze stryczka

Kilka sekund brakowało, by Warta dowiozła remis w meczu derbowym. Jednej skutecznej interwencji na linii bramkowej zabrakło, by Lech znów miał niedosyt. Ale Poznań nadal jest niebiesko-biały. Kolejorza uratował Pedro Tiba, który zaliczył asystę i strzelił gola – tego na wagę zwycięstwa, zdobytego w ostatniej sekundzie meczu.  Wiecie co jest najgorszym poczuciem w grze z […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Szaleniec wraca do Europy. Jorge Sampaoli poprowadzi Arkadiusza Milika

Argentyńska myśl szkoleniowa z pewnością może uchodzić za jedną z najbardziej wyjątkowych na całym świecie. Marcelo Bielsa – indywiduum. Mauricio Pochettino – indywiduum. Diego Simeone – indywiduum. A to przecież tylko najbardziej jaskrawe przykłady. Nic więc dziwnego, że to właśnie z tego kraju pochodzi kolejny trenerski ananas – Jorge Sampaoli. Ananas, który wraca do Europy. […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Raków sprawdza, jak mocne plecy ma Ivi Lopez

Pamiętacie jeszcze przebieg pierwszego meczu pomiędzy Rakowem Częstochowa a Podbeskidziem Bielsko-Biała? Górale wyszli na prowadzenie po kapitalnym strzale Tomasza Nowaka, ale ekipa Marka Papszuna zdążyła do przerwy wklepać im aż cztery gole. Trzy z nich padły po rzutach karnych. To właśnie takim popisami bielszczanie pracowali na miano najgorszej defensywy w Europie Środkowo-Wschodniej. Ale jeśli chcemy […]
26.02.2021