post
Avatar

Opublikowane 31.10.2020 08:28 przez

redakcja

Czy piłkarz powinien mieć własne zdanie? Czy Jakub Moder jest dla niego jak brat? Jak zareagował klub i trenerzy na jego rapowy singiel „Kante”? Jakiego zawodnika z polskiej ligi uważa za silnego chama? Co łączy go z Bedoesem?  O tym i o całej reszcie opowiedział Tymoteusz Puchacz, który wystąpił we wczorajszym Hejt Parku. Poniżej najciekawsze fragmenty wypowiedzi zawodnika Lecha Poznań.

O jego słowach w wywiadzie po meczu z Glasgow Rangers – „co z tego, że dobrze zagraliśmy, skoro nikt potem nie będzie o tym pamiętał”:

Moje słowa wypowiedziałem z powodu frustracji pomeczowej. W końcu bardzo nam zależało, by z Glasgow wywieźć jakieś punkty. Nieważne czy byłby to remis, czy zwycięstwo. Myślę, że remis byłby to najbardziej zasłużony wynik dla obu stron. Glasgow Rangers wykorzystało moment, gdy zepchnęło nas do defensywy. Nie mogliśmy wtedy pograć piłką i przenieść się na ich połowę. Wcisnęli tę bramkę na 1:0, a potem skrupulatnie się bronili. Bardzo dobrze to robili i widać, że Steven Gerrard poskładał to w taki sposób, że zespoły mają problem z oddawaniem strzałów i zdobywaniem bramek przeciwko Rangersom.

O futbolu wyspiarskim i czwartkowym przeciwniku:

Futbol wyspiarski pasuje do mojego stylu gry, czyli szukanie rozwiązań akcji boczną strefą boiska. Boczni obrońcy grają bardzo ofensywnie. Prawy obrońca Glasgow – James Tavernier – zamykał prawie każdą wrzutkę w naszym polu karnym. Ciągle musiałem do niego wracać. U szkockiego rywala defensywni pomocnicy są skupieni na kreowaniu gry od tyłu i asekuracji, a boki często idą ofensywnie. Z takiego dośrodkowania padła bramka. A więc typowo wyspiarska gra. Mnie taki futbol, jak najbardziej odpowiada. I moim marzeniem jest wyjechać w przyszłości do angielskiej Premier League.

O prowokacjach z jego strony podczas meczu w zeszłym sezonie Wisła – Lech (1:1), gdy po bramce podbiegł do sektora zajmowanego przez najmłodszych kibiców Wisły:

Prowokowanie nie było wówczas potrzebne. Ale na boisku jestem zupełnie innym człowiekiem. Staram się w sobie tłumić te emocje. Nie znam całego stadionu Wisły i nie wiedziałem, gdzie są dzieciaki, a gdzie najbardziej zagorzali kibice. Nas też często kibice wyzywają. Ja nie mówię, że to jest złe i że mam z tym problem. To był taki sposób na odreagowanie emocji. Czasami na boisku robi się rzeczy, z których nie jest się potem dumnym, ponieważ górę bierze adrenalina.

O poparciu przez jego osobę strajku kobiet:

Dla mnie najważniejsze jest zdanie mojej rodziny i moich przyjaciół. Zdanie kibiców jest oczywiście ważne, ale nie skupiam się na nim, gdy chodzi o wyrażenie moich poglądów, które uważam za słuszne – w tym przypadku wsparcia kobiet. Rozmawiałem z mamą, z przyjaciółkami czy dziewczynami chłopaków i czułem, że należy pomóc, gdy sytuacja stała się na tyle ekstremalna. Po prostu czułem, że muszę tak postąpić. Nie dbałem o to, czy zostanie to dobrze odebrane, czy źle odebrane. Totalnie nie chodziło mi o to, chciałem tylko wyrazić swoje poparcie dla kobiet.

O tym, jak to jest być piłkarzem i mieć swoje zdanie:

Piłkarze powinni mieć swoje zdanie. Generalnie każdy człowiek powinien mieć prawo do własnych poglądów i wrażania swojego zdania. Wielu krzyczy – „zajmij się graniem”. Spokojnie. Ja na boisku skupię się na grze. Piłka odgrywa w moim życiu bardzo ważną rolę, ale to nie jest tak, że zajmuję się nią 24h na dobę. Tak się po prostu nie da.

O przyjaźni z Jakubem Moderem i wpisie w mediach społecznościowych na temat transferu przyjaciela do Brighton:

Gdybym miał mówić o przyjaźni z Modziem, to zajęłoby mi to wiele godzin. Kuba trafił do nas z Warty. Od razu nie było między nami jakiejś wielkiej chemii. Zaczęło się od wspólnej gry na padzie i rapu w tle na głośnikach. Potem wspólne wyjazdy na kadrę. Razem w pokoju i para na treningach. W tym samym czasie trafiliśmy do rezerw. Praktycznie cały czas ze sobą przebywamy. Nawet jak byliśmy na wypożyczeniu. Ja w Katowicach, on w Opolu, cały czas dzwoniliśmy do siebie. Codziennie mamy kontakt. Ja wiem o nim wszystko, on wie wszystko o mnie. Modziu jest takim gościem, bez którego nie jestem w stanie funkcjonować na co dzień. To jest taki mój brat – tak można powiedzieć.

O napiętym terminarzu i okresie regeneracji pomiędzy meczami:

Gdy gramy, co 3 dni, po meczu od razu idę na siłownie. Staram się akcentować nogi. Maksymalnie je zmęczyć, by szybciej rozpocząć proces regeneracji.  Jeśli chodzi sam sposób regeneracji, to lubię saunę i zimną wodę. Mecze, co 3 dni nie sprawiają mi problemu. Lubię grać w takich odstępach czasu.

O trenerze Żurawiu:

Urzeka mnie w trenerze to, że niezależnie z jakim przeciwnikiem gramy, zawsze preferuje ofensywny futbol. Po prostu gramy w piłkę. Niezależnie czy jest to Benfica, czy Legia. Nie jest trenerem, który popada w euforię po zwycięstwach, ale też nie krzyczy na zawodników po przegranych.

O piłkarzu, którego stara się naśladować:

Wzorem do naśladowania jest Pedro Tiba. On myśli siedem razy szybciej od innych.

O piłkarzu, który najbardziej dał mu w kość:

Nie ma jednego piłkarza, którego bym wyraźnie zapamiętał od tej negatywnej stron. Nieprzyjemnym typem zawodnika jest Kirkeskov z Piasta Gliwice. Silny cham.

O raperach, których najczęściej słucha i przyjaźni z Bedoesem:

Najwięcej słucham rapu przedstawicieli SB Mafii. Pierwsze miejsce zdecydowanie Bedoes. U Borysa z Mateuszem Skrzypczakiem byliśmy nawet na wakacjach w Niemieścinie. Pograliśmy razem w piłkę na orliku z miejscowymi chłopakami. Ogólnie to z Bedoesem poznałem się podczas wyjazdu na kadrę. Spotkaliśmy przez naszych wspólnych znajomych na kolacji. Zatrybiło między nami. Nadajemy na tych samych falach. Cenię sobie też mocno Białasa. Także chętnie puszczam na głośnikach Oskara z „Pro8l3mu” oraz Matę.

O jego utworze „Kante” i reakcji klubu:

Gdy wydałem ten numer, byłem bardzo podekscytowany. Nie wiedziałem, jakie ryzyko wiąże się z jego odbiorem przez środowisko piłkarskie, trenerów. Nawet ogólnie samego klubu. Nie wszystkim trenerom w Lechu – i nie tylko w Lechu – się to podobało. Byłem tym zdziwiony. Miałem straszną zajawkę. Skorzystałem z okazji i nagrałem utwór w studiu w Warszawie. A tu nagle z wielu stron pojawiły się głosy negatywne. Bardzo mnie to uderzyło. Jednak nie chcę robić nikomu na przekór i postanowiłem nie kontynuować tego.

Zdarzyło się, że szatnie innych drużyn słuchały tego kawałka. Na przedmeczowym obchodzie po boisku nagle ktoś do mnie podchodzi – na pamiętam kto – i pokazuje mi na komórce, że Raków puścił w szatni ten kawałek. Byłem mocno zaskoczony. Z tego, co wiem w I lidze w czasach, gdy grałem w GKS Katowice również kawałek latał po szatniach innych drużyn. To był dla mnie fenomen. Nie spodziewałem się aż takiej popularności tego numeru.

O czasach, gdy znajdował się na wypożyczeniu w innych klubach:

Nigdy nie miałem momentu zwątpienia w to, że uda mi się na dobre zaistnieć w Lechu. Byłem przekonany, że prędzej, czy później mi się powiedzie. Nawet wtedy, gdy byłem na wypożyczeniu w Sosnowcu i siedziałem tam na ławce rezerwowych, wciąż wierzyłem, że najlepsze przede mną. Wiedziałem, że swoją silną wolą, ciężką pracą i konsekwencją dojdę do celu. Moja mama często się martwiła o to, czy mi się uda. Oczywiście we mnie wierzyła, ale było jej przykro, gdy był taki moment, że mnie trochę nie doceniano. Ja z kolei cały czas powtarzałem mamie, że skoro powiedziałem, że będzie dobrze, to będzie.

O podejściu starszych zawodników w stosunku do młodych i samej szatni:

Generalnie w polskiej w piłce jest tak, że starsi trochę z niechęcią podchodzą do młodych. Nie chciałbym jednak wszystkich do jednego worka wrzucać. Na przykład Kuba Wawrzyniak, gdy byłem w GKS-ie Katowice, kazał mi cały czas dryblować i mu się to podobało. Ale rzeczywiście polska szatnia patrzy mało przychylnie na kogoś, kto chce zrobić coś więcej, wyróżnić się czymś. Aczkolwiek my – ta szatnia, w której teraz funkcjonuję – czeka cały czas na te fajerwerki na treningu. Jest pełna dowolność. Kiedyś spotkałem trenerów, którzy na przykład zabraniali grać podeszwą. W Lechu jest pełna dowolność wyboru zagrania.

O pobycie na wypożyczeniu w GKS Katowice:

Wciąż jestem bardzo związany z GKS-em. Wciąż staram się oglądać ich każdy mecz albo skróty spotkań. Mam kontakt z zawodnikami, z którymi tam występowałem. A sam pobyt ukształtował mnie pod względem piłkarskim, ale również jako człowieka. Wszyscy kibicowali mi tam i wspierali, abym się rozwijał. Trener Dudek postawił na mnie zdecydowanie. I w Sosnowcu, i w GKS-ie. Spadek z I-ligi w kuriozalnych okolicznościach po bramce bramkarza Witana, to jeden z najsmutniejszych dni w przygodzie z piłką. Płakaliśmy wszyscy w szatni. Absolutna cisza. Całą noc nie spałem. GKS na zawsze będzie w moim sercu.

Fot. Newspix

redakcja

Opublikowane 31.10.2020 08:28 przez

redakcja

Fuksiarz
07.05.2021

Najwyższe wygrane w Fuksiarz.pl

Znacie to uczucie, kiedy nie wejdzie wam jeden mecz? Niestety, każdy je zna. Ale zdarzają się i tacy fuksiarze, którym kupony wchodzą rzutem na taśmę. W ostatniej akcji meczu. W doliczonym czasie gry. To coś, jak zdążyć z zakupami w sklepie minutę przed godziną dla seniorów. Wybraliśmy kilku szczęściarzy, do których los się uśmiechnął i […]
07.05.2021
Weszło
07.05.2021

Typuj zakłady na Galę Ekstraklasy w Fuksiarz.pl!

Starzyński z golem z rzutu wolnego po kursie 20.00? Makana Baku z dwoma golami do końca sezonu po kursie 15.00? Błażej Augustyn z żółtą kartką po kursie 4.00? Do tego możliwość obstawienia kto zgarnie nagrody Ekstraklasy? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym […]
07.05.2021
Fuksiarz
07.05.2021

Puchar Fuksiarza. ROZPOCZĘŁA SIĘ WALKA O FINAŁ!

We wtorek i środę Liga Mistrzów. W czwartek Liga Europy. A dzisiaj my. Puchar Fuksiarza wchodzi w najbardziej bezwzględną fazę. Nadeszła pora na oddzielenie ziarna od plew, prawdziwych Kilerów od popierdółek. Nadszedł też czas pogardy dla przegranych, czas chwały dla zwycięzców. Półfinały naszego redakcyjnego pucharu rozpoczynają się już teraz. Pamiętajcie – całość nakręca Fuksiarz.pl, to […]
07.05.2021
Fuksiarz
01.05.2021

Valencia namiesza w walce o mistrzostwo Hiszpanii?

Czasy dla kibiców “Nietoperzy” są, jakie są. Valencia sama nie ma szans włączyć się do walki o tytuł, a w obecnym i poprzednim sezonie szczytem jej marzeń jest walka o miejsce w środku stawki. Ale nie oznacza to, że czołówka może traktować Los Murcielagos jak piniatę. Przekonał się o tym Real Madryt, który w Valencii przegrał 1:4, […]
01.05.2021
Fuksiarz
30.04.2021

Zakłady specjalne na Ekstraklasę! Kurs 15.00 na gola Świerczoka zza pola karnego

Jakub Świerczok z golem zza szesnastu metrów po kursie 15.00? Richmond Boakye z celnym strzałem – jakimkolwiek – po kursie 2.00? Legia wreszcie strzelająca z rzutu wolnego po kursie 20.00? Fuksiarz.pl przygotował specjalnie dla was zakłady specjalne na Ekstraklasę. Nie mówcie, że nie ma okazji, bo byście zgrzeszyli. Czym są zakłady specjalne na Ekstraklasę? To […]
30.04.2021
Weszło
28.04.2021

Czy Roma nawiąże walkę z Manchesterem United?

Włoskie zespoły poniosły w tym sezonie spektakularną klęskę w europejskich pucharach. Wyszła straszna bida z nędza. Na ich szczęście honoru tamtejszego futbolu klubowego dzielnie broni AS Roma. Rzymianie stoją przed szansą awansu do finału Ligi Europy, ale czeka ich bardzo trudne zadanie. Przeciwnikiem ekipy Paulo Fonseki będzie Manchester United, a pierwsze starcie tych drużyn odbędzie […]
28.04.2021
Kanał Sportowy
10.05.2021

WESZŁOPOLSCY live od 20:00: Filip Starzyński i Szymon Matuszek

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Gośćmi Filip Starzyński i Szymon Matuszek. Zapraszamy! 
10.05.2021
Weszło
05.05.2021

Dziennikarskie Zero. Ilona Łepkowska i najgłupszy wywiad roku

W Dziennikarskim Zerze Krzysztofa Stanowskiego dzisiaj aż 35-minutowa analiza wywiadu Ilony Łepkowskiej. Ale zaręczamy – nie ma dłużyzn, to po prostu tak obszerny materiał, że jeszcze tygodniami będą się nim zajmować nie tylko publicyści, ale pewnie również specjaliści z innych dziedzin, nie tylko finansowych. Temat? Najogólniej rzecz ujmując, opodatkowanie smartfonów, ale musicie to wszystko obejrzeć […]
05.05.2021
Weszło
03.05.2021

WESZŁOPOLSCY LIVE OD 20:00 – BIAŁEK, PACZUL, ROKI, MAZUREK I SZCZYGIELSKI

03.05.2021
Kanał Sportowy
30.04.2021

STANOWISKO: Mistrzostwo z Legią? Niezbyt duży sukces Michniewicza

Jak Legia Warszawa przymierzała się do Czesława Michniewicza? Dlaczego mistrzostwo Polski zdobyte ze stołecznym klubem nie jest największym sukcesem w jego karierze? Krzysztof Stanowski wziął na tapet szkoleniowca Legii i jego karierę. Łapcie najnowsze Stanowisko!
30.04.2021
Weszło
29.04.2021

Plany wieczór? Hejt Park z Krzysztofem Gonciarzem

Krzysztof Gonciarz to jeden z najpopularniejszych twórców internetowych w Polsce i to właśnie jemu będziecie mogli zadać pytanie w ramach Hejt Parku na Kanale Sportowym. Program poprowadzi Krzysztof Stanowski, start 21. Nie wiemy, jakie mieliście plany na ten wieczór, ale to chyba całkiem ciekawa propozycja. Przekonaj się jak działa Cashback bez końca – zarejestruj się […]
29.04.2021
Kanał Sportowy
28.04.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #20 – MILIK OKRADA POLSKĘ, A EPISKOPAT STRASZY PRZED SZCZEPIONKAMI

Krzysztof #Stanowski​ zaprasza na Dziennikarskiego Zero! Bohaterami dzisiejszego odcinka są Arkadiusz Milik, pewien ulubieniec Stana, Episkopat Polski oraz Blanka Lipińska.  Odbierz najwyższy cashback na start bez obrotu w Fuksiarz.pl!
28.04.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

„Nie po to przyszedłem do Podbeskidzia, żeby spaść z nim do I ligi”

– Uważam, że po zimowym okresie przygotowawczym panowała w drużynie większa wiara niż jest teraz. Każdy miał czystą kartę, każdy mógł zacząć od początku, wszystkie wydarzenia jesieni zeszły na dalszy plan, więc rodził się w zespole pozytywny duch. Potem przydarzyły się błędy. Teraz nie mamy nic do stracenia. Ostatni tydzień, ostatnia kolejka, ostatni mecz. Rzucamy […]
10.05.2021
Stranieri
10.05.2021

Lewy, Kownacki, Wilczek, Stępiński, Kurminowski… Przebudzenie napastników | STRANIERI

Jest Robert Lewandowski, mamy grad goli Polaków w ligach zagranicznych. Nasi stranieri w minionym tygodniu przekroczyli “dyszkę” jeśli chodzi o zdobyte bramki. Przebudzili się napastnicy w zasadzie każdej części Europy – od Danii przez Niemcy po Włochy. Pech, że akurat Grzegorz Krychowiak Pauzował, bo i w Rosji coś byśmy zebrali. W każdym razie za nami […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Czy Raków zamknie dziś sezon? A może Piast?

Trochę zmartwiliśmy się tym, że Pogoń zremisowała z Zagłębiem Lubin. Nie dlatego, że klub ze Szczecina cieszy się u nas specjalnymi względami. Jako niezależni obserwatorzy ligi jesteśmy za tym, by były emocje do samego końca. Mecz pomiędzy Rakowem a Pogonią w ostatniej kolejce o srebrny medal jawił nam się jako świetne urozmaicenie multiligi. Tymczasem Raków […]
10.05.2021
Primera Division
09.05.2021

Sensacyjnych zwrotów akcji nie brakowało. Real remisuje z Sevillą

Działo się w tym meczu wiele, niemalże wszystko, ale summa summarum ani zawodnicy Realu Madryt, ani Sevilli nie mogą być w pełni zadowoleni z remisu 2:2. Ci drudzy dlatego, że dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, a drugą bramkę dali sobie strzelić w czwartej minucie doliczonego czasu gry. A ci pierwsi na pewno zdają sobie sprawę, że […]
09.05.2021
Weszło
09.05.2021

W Łodzi trwa rywalizacja na kompromitacje. Znów prowadzi ŁKS

Wydawało nam się, że najbardziej cudaczne, najbardziej kompromitujące zachowanie w wykonaniu łódzkiej drużyny mamy już w tym sezonie za sobą – i chodzi nam o kuriozalną sytuację, gdy Widzew grając jedenastu na dziewięciu zdołał stracić gola i przegrać 1:3 z Sandecją Nowy Sącz. Ale ŁKS, jak przystało na derbowego rywala, walczy do końca. Dzisiaj prawdopodobnie […]
09.05.2021
Weszło
09.05.2021

Pięć powodów, dla których Stal Mielec już dziś może się utrzymać

Sobotni remis Podbeskidzia z Wisłą Płock oznacza, że jeżeli Stal Mielec pokona dziś Legię Warszawa, to na kolejkę przed końcem zapewni sobie utrzymanie w Ekstraklasie. Wtedy od jej meczu we Wrocławiu na zakończenie sezonu już nic by nie zależało. Oczywiście łatwiej powiedzieć, trudniej zrobić, ale widzimy kilka promyków nadziei dla zespołu beniaminka. Legia nadal jest […]
09.05.2021
Weszło
08.05.2021

Sceny w Krakowie. Lech gra w piłkę, a Kuba gra na nosie Hyballi

Odkąd Maciej Skorża został trenerem Lecha Poznań, w stolicy Wielkopolski w zasadzie wszystko szło nie tak, jak powinno. Poznańska seria niefortunnych zdarzeń, zaczęła się wtedy, gdy nowy trener Kolejorzam z tylko sobie wiadomych względówm siedział na trybunach w trakcie meczu z Legią, a później lepiej było tylko przez 20 minut spotkania z Lechią Gdańsk. W […]
08.05.2021
Liczba komentarzy: 17
Subscribe
Powiadom o
guest
17 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
three faces of death
three faces of death
6 miesięcy temu

musisz pamiętać synu, że to tylko doktryna,
można grać do przodu, do tyłu, lub do środka

kij ma dwa końce, a czasem jest zwieńczony,
trzecim końcem

Pałlo Koelio
Pałlo Koelio
6 miesięcy temu

,,Chcesz grać w piłkę – musisz myśleć jak piłka…”

three faces of death
three faces of death
6 miesięcy temu
Reply to  Pałlo Koelio

chcesz się zesrać? siadaj na kibel

Korupcyjny Klub Sportowy
Korupcyjny Klub Sportowy (@korupcyjny-klub-sportowy)
6 miesięcy temu

Mówisz że próbowałeś innych opcji i rodzinka nie była zadowolona?

miloz
miloz (@miloz)
6 miesięcy temu

W piłce chodzi o to by wygrywać. Taktyka ofensywna, defensywna czy mieszane sztuki walki są tylko środkiem do celu. Pytanie – co Lech wygrał ostatnio? Wydaje mi się, że głównie możliwość korzystnego wypromowania i sprzedania młodych piłkarzy. Czy ten sukces zasłoni niepowodzenia w walce o mistrzostwo i puchar ?

three faces of death
three faces of death
6 miesięcy temu
Reply to  miloz

w piłce chodzi o grę w piłkę i to, żeby przegrywać

można? można

three faces of death
three faces of death
6 miesięcy temu

najlepszy przykład o czym piszę, to przykład
poziomicy – znanej w budowlance,

patrz na przegródki gdzie jest kropelka,
puchacz ma zaszczane nogawi bo żuraw każe,
grać tak by kropelka była po lewej

Nom
Nom
6 miesięcy temu

Następny polityk się znalazł,Bednarek homo a ten za małpami , w tym Lechu maja wszyscy coś tam z głowa , sodówka im odbija, a tylko weszli do grupy i wpierdol

Papaj
Papaj
6 miesięcy temu
Reply to  Nom

Czyli jednak piłkarze nie powinni się wypowiadać na żaden temat bo są bezmózgami? Nie mierz każdego swoją miarą.

Chłopak ma swoje zdanie, w kraju dzieją się istotne rzeczy a on wyraził poparcie dla słusznej sprawy – jednym obrazkiem na Instagramie. Czy to już jest politykowanie? Założę się że gdyby postował o obronie Polski przed bojówkami LGBT, uchodźcami, satanistami i litewskimi serami to pierwszy byś klaskał uszami bo to było zgodne z przekazem najgłośniejszej i najbardziej agresywnej części trybun. Puszka pokazał że ma takich jak ty w wentylu.

rajo
rajo
6 miesięcy temu

Kolejny piłkarz, który ma więcej do powiedzenia niż zagrania, a to strajk, a to Mainz co to trąbę ma dostawać, a prawda jest taka, że dobrego (już nie mówię bardzo dobrego) Puchacz nie zagrał od wiosny. Na jesień (a meczów już było z 15 bez kadry młodzieżowej gdzie w ogóle był dramat) ma jedną asystę i jednego gola. Technicznie jest na poziomie 2. ligi i tego już nie zniweluje. Dość przypomnieć przekomiczną ruletę z Rangersami, gdzie się o mało nie połamał. Nadrabia sercem i zaangażowaniem, ale to dość nisko zawieszony pułap w zawodowym futbolu. Zwłaszcza, że koło 70 minuty trzeba mu podawać tlen. Gość za chwilę będzie miał 22 lata.

Biedronkowe promocje
Biedronkowe promocje
6 miesięcy temu

Puchacz Tymoteusz i Żuraw Dariusz- Gang Przegrywów z Poznania.

Korupcyjny Klub Sportowy
Korupcyjny Klub Sportowy (@korupcyjny-klub-sportowy)
6 miesięcy temu

Odwal się heteroseksualny azjato! mógłbyś się uczyć od naszego postępowego, gejropejskiego Pozn.. Posen kultury !1111!!

waldemar
waldemar
6 miesięcy temu

Puchacz na boisku uprawia sztukę dla sztuki. Z tych jego dryblingów nie ma żadnego pożytku. Spowalnia akcje i robi tłok na boisku.

Korupcyjny Klub Sportowy
Korupcyjny Klub Sportowy (@korupcyjny-klub-sportowy)
6 miesięcy temu

Mamy kurwa dosyć! Zuraw out!

szeligowy frustrat
szeligowy frustrat
6 miesięcy temu

spierdalaj śmieciu mchawski na azbest Hahaha

Korupcyjny Klub Sportowy
Korupcyjny Klub Sportowy (@korupcyjny-klub-sportowy)
6 miesięcy temu

Dildos ci się w dupie poluzował żeś taki nerwowy? Koledzy z Kotła podpowiadają że wystarczy zacisnąć zwieracze z nim w środku na co najmniej 90 minut i osiągniesz jedność z Wiarą. Spróbuj, polecamy 🙂

Yan
Yan
6 miesięcy temu

No cóż – nie da się mądrze odpowiedzieć na głupawe pytania. Głowa do góry , Tymek, potencjał jest, forma musi przyjść.

Suche Info
10.05.2021

Betis bliżej Europy!

Real Betis wykonał ogromny krok w stronę europejskich pucharów. W dzisiejszym meczu La Liga zespół z Sewilli pokonał 2:1 Granadę i przeskoczył w tabeli Villarreal, zbliżając się jednocześnie na odległość dwóch punktów do Realu Sociedad. Poza wyścigiem mistrzowskim to właśnie rywalizacja o Ligę Europy wydaje się w Hiszpanii najciekawsza – o dwa miejsca walczą trzy […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Fulham spada z Premier League (Bednarek się utrzymuje)

Nie będzie wybitnie zaciekłej walki o utrzymanie w Premier League. Na trzy kolejki przed końcem wszystko jest już jasne – z angielską elitą żegnają się Sheffield United, West Bromwich Albion oraz Fulham. Ci ostatni dzisiaj przegrali 0:2 z Burnley i utracili matematyczne szanse na obronę przed spadkiem.  Dysproporcja siły była ogromna – po dzisiejszym spotkaniu […]
10.05.2021
Weszło FM
10.05.2021

Wtorek w Weszło FM: Premier League, La Liga, Moto-poranek

Sezony we wszystkich europejskich ligach powoli dobiegają końca i nadal oczekujemy ostatecznych rozstrzygnięć. W Anglii wszystko jest jasne w kontekście zdobycia mistrzostwa, ale tego nie mogą powiedzieć choćby w Hiszpanii. Wtorek przyniesie trochę odpowiedzi na nurtujące nas pytania, a poza tym na antenie Weszło FM pojawią się ciekawe audycje tematyczne. Oto szczegóły ramówki: 7:00 – […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Konferencja po meczu Raków – Piast

Szampański nastrój w Rakowie, pełne skupienie w Piaście Gliwice. Tak najkrócej można podsumować konferencję prasową po spotkaniu obu klubów w dzisiejszym meczu Ekstraklasy. Raków zwyciężył 1:0, zapewnił sobie wicemistrzostwo i właściwie zakończył sezon. Piast wciąż jest faworytem do czwartego miejsca, ale europejskie puchary będzie musiał sobie zapewnić w ostatniej kolejce.  Materiał z konferencji przygotowały Sportowe […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nianzou: zagraj 5 minut, zostań zawieszony na dwa mecze

O piłkarską nagrodę Darwina może się spokojnie ubiegać Tanguy Nianzou, 18-letni obrońca Bayernu Monachium. Przez cały sezon utalentowanego Francuza dręczyły kontuzje, przez które opuścił praktycznie całą jesień i dużą część wiosny. Gdy wreszcie uporał się z urazami, zaczął zdobywać minuty w rotacji Hansiego Flicka. W przegranym meczu z Mainz dostał 45 minut i był to […]
10.05.2021
Weszło
10.05.2021

Raków ma wicemistrzostwo. Będą emocje w walce o czwarte miejsce

Raków Częstochowa ma na finiszu sezonu wszystko, co mógł mieć. Zdobył Puchar Polski, który był priorytetem, a jednocześnie nie poniósł żadnych strat w lidze. Piłkarze Marka Papszuna w ostatnich siedmiu kolejkach wywalczyli aż 19 punktów. W efekcie dziś po pokonaniu Piasta Gliwice zapewnili sobie wicemistrzostwo Polski. Jako postronni obserwatorzy lekko żałujemy, że Multiliga w niedzielę […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Raków wicemistrzem, już tylko dwa znaki zapytania w lidze!

Znamy już kolejność drużyn na podium w Ekstraklasie. Po dzisiejszym zwycięstwie nad Piastem Gliwice jest już pewne, że wicemistrzem Polski po raz pierwszy w swojej 100-letniej historii zostanie Raków Częstochowa. Trudno sobie wyobrazić lepszy scenariusz na świętowanie – bo przecież do srebrnych medali częstochowianie dokładają w tym sezonie również triumf w Pucharze Polski. Co to […]
10.05.2021
Kanał Sportowy
10.05.2021

WESZŁOPOLSCY live od 20:00: Filip Starzyński i Szymon Matuszek

Jakub Białek, Paweł Paczul, Mateusz Rokuszewski, Szymon Janczyk i Samuel Szczygielski omawiają najważniejsze wydarzenia na boiskach Ekstraklasy i 1. ligi! Gośćmi Filip Starzyński i Szymon Matuszek. Zapraszamy! 
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Rosjanie: Słowacja i Szwecja z bazą w Petersburgu

Rosyjska agencja informacyjna Tass podała, że już wkrótce w Petersburgu swoją bazę na Euro 2020 potwierdzą Słowacy. W Rosji zagrają oni dwa mecze – w tym przeciwko reprezentacji Polski – donosi Onet.  Mecze z dwoma pierwszymi rywalami odbędą się właśnie w Rosji. “Lokalizacja reprezentacji Słowacji w Petersburgu podczas mistrzostw Europy zostanie ustalona w ciągu najbliższych […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Co z karami za Superligę? Trwa przeciąganie liny!

Choć projekt Superligi będzie bardzo trudno uratować, nie oznacza to wcale, że temat został definitywnie zamknięty. Nie trzeba być detektywem, by przewidzieć, że wobec ataku najmożniejszych na “uświęcone tradycją” interesy UEFA, ta sama UEFA spróbuje teraz kontrataków. Obecnie trwa zakulisowe przeciąganie liny, a o sytuacji opowiedział w Radio Rai Gabriele Gravina, szef włoskiego związku piłkarskiego. […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Robben: gra, asystuje, dba o środowisko

Wczoraj pisaliśmy o tym, że Arjen Robben zaliczył bardzo udany powrót do futbolu. 37-letni skrzydłowy wreszcie wyleczył wszystkie dręczące go od początku sezonu urazy i wyszedł w pierwszym składzie Groningen na mecz z Emmen. Na efekty nie trzeba było długo czekać – jego zespół wygrał 4:0, on sam zaliczył dwie asysty, a po końcowym gwizdku […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Ibrahimović wróci na Atalantę?

Nieprawdopodobną historię piszą w tym sezonie AC Milan oraz Zlatan Ibrahimović. W ostatni weekend Szwed wystąpił na własną odpowiedzialność, mimo bólu w lewym kolanie – zagrał ponad godzinę, jego zespół pokonał 3:0 Juventus w Turynie i zbliżył się do upragnionego celu, jakim jest awans do Ligi Mistrzów. Niestety, wszystko wskazuje na to, że Zlatan okupi […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Żelek Żyżyński opowiada o swojej drużynie – Dulla Boys

Żelek Żyżyński w roli dyrektora sportowego, Mateusz Cetnarski jako grający trener, ambitne plany awansu do elitarnej ekstraklasy Zanzibaru, z której da się nawiązać walkę nawet z drużynami z kontynentalnej Tanzanii. Dulla Boys Pili-Pili to klub, który szerzej mogliśmy poznać przy okazji wyjazdu popularnego dziennikarza Canal+ na Zanzibar. Opowiedział nam o swojej misji bardzo dokładnie w […]
10.05.2021
Anglia
10.05.2021

Strażak Sam nie pomógł. WBA i Kamil Grosicki zasłużenie opuszczają Premier League

Potrzebowali cudu. Do strefy spadkowej trafili już po szóstej kolejce i przez 29 kolejnych nie potrafili wyściubić za nią głowy. Wciąż jednak wierzyli, że uda się zagrać losowi na nosie, że Sam Allardyce znowu dokona czegoś niezwykłego. I faktycznie zrobił to, rozbijając Chelsea 5:2. Był to jednak jednorazowy wyskok. Wczoraj WBA oficjalnie dołączyło do Sheffield […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Nasi w Serie A! Wielki sukces Salernitany!

Kibicowsko ten klub zawsze był wysoko. Stoją za nim też piękne historie i tradycje, natomiast z polskiej perspektywy – stoi za nim obecność w składzie aż trzech Polaków. Trudno w tych okolicznościach nie uśmiechnąć się na wieść o wynikach dzisiejszych spotkań Serie B. W ostatniej, 38. kolejce, Salernitana wygrała 3:0 z Pescarą i przyklepała awans […]
10.05.2021
Weszło Extra
10.05.2021

Adam Topolski: Dla atmosfery można było wyolbrzymiać opowieści

Adam Topolski to jedna z najbarwniejszych postaci polskiego futbolu na samym początku XXI wieku. Jego opowieści i anegdotki są wręcz legendarne. Piłkarze mówią o nim: potrafiłby sprzedać piasek na pustyni. Podkreślają to, że potrafi zbudować atmosferę w szatni, jadąc na picu. Niespełna 70-letni szkoleniowiec niedawno podjął się ostatniego wyzwania w swojej długiej przygodzie z ławką […]
10.05.2021
Suche Info
10.05.2021

Grosicki w pierwszym składzie. West Bromu U23

Wszyscy wiemy, jak się sprawy mają z Kamilem Grosickim – nie gra. Tak zdecydował, chciał zostać w Anglii i walczyć o swoje, nawet kosztem Euro. Cóż, wielu minut sobie nie wywalczył, ale teraz trochę pogra. W drużynie U23 West Bromu. Polak wyszedł w pierwszym składzie na trwający mecz z Norwich. To jego pierwszy występ od […]
10.05.2021
Ekstraklasa
10.05.2021

Trudne sprawy Legii Warszawa. Co zrobić z Wszołkiem i Vesoviciem?

Legia Warszawa bywa nazywana “polskim Bayernem”. Czasami prześmiewczo, ale ten tytuł zdecydowanie do niej pasuje. Nie tylko ze względu na liczbę sukcesów na krajowym podwórku w ostatnich katach. Także dlatego, że zespół z Bawarii to słynne “FC Hollywood”. A ostatnie “dramy” związane ze skrzydłowymi Legii – Marko Vesoviciem i Pawłem Wszołkiem – zdecydowanie pasują do […]
10.05.2021