post Avatar

Opublikowane 13.10.2020 14:10 przez

redakcja

Liczyliśmy się z tym od początku października, gdy właściwie w całej Europie lawinowo zaczęły wzrastać liczby zarażonych koronawirusem. Zgodnie z przewidywaniami epidemiologów, po umiarkowanie spokojnym lecie przyszedł „sezon grypowy”, a wraz z nim – dynamiczny skok zachorowań. Było jasne, że niektóre z państw zdecydują się na powtórzenie strategii z wiosny, gdy wszystkie branże, które nie są konieczne do przetrwania, po prostu zamknięto. Wśród nich – branżę rozrywkową, w której istotną rolę odgrywa futbol. Czekaliśmy jak na wyrok, kto zacznie, dziś już wiemy – zaczną Czesi. 

Nasi południowi sąsiedzi właśnie wcisnęli stop. Po niedzielnym wyniku, gdy w dzień wolny od pracy licznik ich zakażonych przekroczył 4,5 tysiąca, zdecydowali się na kolejny mocny lockdown. W kraju już trwał stan wyjątkowy, drastycznie ograniczona została praca barów i restauracji, systematycznie rozszerzano strefy, w których obowiązuje noszenie maseczek. Ale życie toczyło się w miarę normalnie, własnym rytmem, może jedynie odrobinę spowolnionym.

Od jutra Czesi przechodzą już w tryb zamknięcia. Szkoły wracają do nauczania zdalnego, bary i restauracje zostają zamknięte, zakazane stają się zgromadzenia w grupach powyżej 6 osób. Co naturalne – w takich warunkach kolejny postój czeka również świat futbolu.

NIECZYNNE DO 4 LISTOPADA

 To ostatnia próba zahamowania dramatycznego rozwoju epidemii – mówił premier Andrej Babisz cytowany przez Polską Agencję Prasową. Próba, która niepokojąco przypomina marzec i kwiecień, gdy sport po prostu stanął w miejscu. Na ten moment Czesi wprowadzają średni stopień ograniczeń – wykluczone są mecze piłkarskie na wszystkich poziomach oraz treningi w większych grupach. Wyjątkiem są rozgrywki międzynarodowe, w których udział biorą czescy pucharowicze. Treningi mogą trwać, ale w 6-osobowych grupach przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz szczególnej ostrożności.

Według komunikatów czeskich instytucji – możliwy jest trening kilku grup na jednym boisku, ale musi je oddzielać 2-metrowy „korytarz bezpieczeństwa”. Wiele spośród rozwiązań znamy z naszych ekstraklasowych protokołów – zawodnicy nie mogą mijać się w drodze na boisko, w oczywisty sposób wykluczone jest ich wspólne przebywanie w jednej szatni. Dlaczego nazywamy to „średnim” stopniem obostrzeń? Bo cały czas możliwy jest wariant, w którym po prostu zakazuje się treningów i jakichkolwiek, nawet pucharowych meczów. Na razie jednak nikt nie bierze tego pod uwagę, zwłaszcza, że Czesi mają w Lidze Europy aż trzy zespoły.

CO DALEJ?

Nasi sąsiedzi planują wytrzymać trzy tygodnie, by zatrzymać ten dynamiczny wzrost zachorowań. Większość obostrzeń ma się skończyć właśnie na początku listopada, oczywiście zakładając, że lockdown pomoże opanować epidemię. Problem polega na tym, że przecież całą historię już przerabialiśmy w marcu, gdzie każde kolejne zamknięcie przeciągało się w nieskończoność, tak że początkowo przesunięte o „parę tygodni” mecze często rozgrywane były dopiero cztery miesiące później.

Druga sprawa – pamiętamy, jak wyglądała reakcja łańcuchowa w Europie. Zamykał się jeden kraj, odnosił pewne sukcesy w kwestii odciążania służby zdrowia. Efektem było skopiowanie strategii przez kolejne państwa. Nie sądzimy, że zamknięcie ligi czeskiej na trzy tygodnie sprawi, że i Ekstraklasa za moment stanie na dobre, ale… Będziemy z niepokojem nasłuchiwać dalszych wieści zza południowej granicy. Zwłaszcza, że Czesi podczas tych sześciu rozegranych do tej pory kolejek musieli ze względów epidemicznych odwołać tylko dwa spotkania. U nas taki Górnik Łęczna dopiero rozegrał swój piąty mecz – podczas gdy większość ligi ma na koncie już osiem spotkań.

Miejmy nadzieję, że Czechom wszystko się poukłada, a od 4 listopada ich liga wróci z pełną mocą. No i miejmy nadzieję, że to już ostatnia liga zmuszona do ponownego lockdownu.

Fot. Fotopyk

Opublikowane 13.10.2020 14:10 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 51
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
drewnowska z pyzówki
drewnowska z pyzówki

chuj w dupę czechom ! róbmy swoje

I to je to!
I to je to!

Konkretnie podejście, podoba mi się!

San Salvador
San Salvador

Czesi to chyba zasnęli w marcu i dzisiaj się obudzili. A te słynne wytyczne i protokoły stworzone pół roku temu wyrzucili do kosza?

„I miejmy nadzieję, że to ostatnia liga zmuszona do lockdownu”.

Nie, nikt nikogo nie zmuszał do niczego (patrz Białoruś). Nie dajmy sobie wmówić, że zabranianie dwudziestu zdrowym chłopom biegania na świeżym powietrzu za piłką jest w w tym przypadku jakikolwiek sposób uzasadnione.

lion
lion

„Nikt nikogo nie zmuszał do niczego”. Nie, w ogóle czeski rząd nie zmusił ligi do przerwania rozgrywek. W ogóle.

Placzul
Placzul

Trzeba dograć parę kolejek aż Legia będzie na ostatnim miejscu i zakończyć rozgrywki.

Trol
Trol

Najgorszy mistrz od lat objezdzany w Europie co gra weteranami.Wole Wielki Lech.

pietraszko to frajer, jebać trolla
pietraszko to frajer, jebać trolla

pietraszko jesteś frajerem. Już nie wolisz Wielkiego Piasta?

A Legia Warszawa nigdy nie będzie ostatnia!

Zenon
Zenon

To się jeszcze okaże….Nie takie kluby spadały z ligi.Legia na razie daje radę,ale nic nie jest wieczne.Jeden,dwa sezony bez sponsora i tez poleci,zwłaszcza że 99% klubów w Polsce za nią nie przepada..nie kibiców-klubów!

Adalbert
Adalbert

najlepsze jest to, że Czesi jak i Słowacy byli stawiani za wzór, na Słowacji już pokonali wirusa w kwietniu a tu nagle takie rekordy
ciekawe co się naprawdę kryje za tym wirusem, że aż cały świat stanął na głowie

San Salvador
San Salvador

Zima zaskoczyła Czechów. Po raz pierwszy w historii zauważyli zależność pomiędzy zmianą pór roku, a zwiększoną zachorowalnością na różnego rodzaju infekcje wirusowe.

yebać chrl
yebać chrl

A nas co zaskoczyło? Zaważywszy, że kilka dni temu były letnie temperatury, podobnie jak przez cały wrzesień. W Hiszpanii też mnóstwo zakażeń mimo że 20 kilka stopni na termometrach. Jak się ma do tego twoja pogodowa teoria?
Skośnookie sqrwysyny przypuściły kolejną fazę rozsiewania. Dziwnym trafem u nich totalny spokój. Nie ma mowy o żadnej drugiej fali. Pandemią doprowadzą świat do recesji, a wtedy za czapkę gruszek wykupią najważniejsze światowe koncerny, przejmując władzę nad światową gospodarką.

asdfasf
asdfasf

… potem musieliby ta wladze nad swiatowa gospodarka obronic przed militarna proba odbicia tej wladzy ze strony USA i paru innych panstw 😉

Adek
Adek

Tak, szczególnie wykupią koncerny farmaceutyczne, które będą produkowały szczepionki na koronawirusa.
Pomyśl gościu zanim coś napiszesz…

Sakwa
Sakwa

U nas bedzie to samo.Dograc ligę do końca rundy i rozdać medale.Kto 1 ten lepszy.

Debil on tour
Debil on tour

Dziesiątkuje świat xD Czesi mają 10,5 mln ludności i tysiąc zgonów tytułem siedmiu czy ośmiu miesięcy panowania WIRUSA TYSIĄCLECIA. Zgonów bez chorób współtowarzyszących pewnie nie mają nawet 100…

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Inaczej byś pierdolil jakby w tym 1000 zmarłych znajdowali się twoji rodzice lub rodzeństwo A może zona lub dziewczyna nie daj boże dziecko.Czy teraz widzisz że jednak nie warto ostro walczyć z maseczkami i teoriamii spiskowymi.A postarać się nie narazac życia czyjegoś lub bliskich a także swojego tak żeby nie kusić losu i nie być w tym „TYLKO 1000 ZGONOW”

Adek
Adek

A ty dalej się popisujesz swoim zrytym beretem. Zamknij się gościu na kwarantannie, załóż maskę i przyłbicę i siedź tam tak długo aż zmądrzejesz.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Twoja mądrość jest mądrością extra forte +

lion
lion

A jak każdego roku umierało w Polsce 12 tysięcy osób na zapalenie płuc to gdzie wtedy były maseczki i lokdałny?

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Zapalenie płuc w normalnych warunkach jest konsekwencją nie leczonej grypy.POWTORZE NIE LECZONEJ GRYPY!!!! Czyli wynika z zaniedbania zmarłego! Wirus nie daje Ci możliwości wyleczenia zanim ewentualnie przez powikłania które wywołuje Cię zabije.

KochamStanusia
KochamStanusia

Ha-tfu na ciebie kondziu covidianinie. I ha-tfu na ludzi wokół ciebie. Kup za wczasu respiratory maseczkowcu

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Polska tolerancja w pigułce.

Wierzący
Wierzący

Oho … zaczyna się wjeżdżanie na tony „rodzinne” . Debilu pomyśl ilu rodziców i dziadków przez tą sraczkę umrze z powodu braku opieki i paraliżu szpitali i służby zdrowia. Klapki na oczach to mało

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Stosowanie maseczek i dystansu społecznego ma zabijać geniuszu? w jaki sposób Ty intelektualna fajo

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Dobrze że nikt nie leczy debilizmu bo wtedy na nic innego w tym kraju nie byłoby czasu i miejsca.

Sekwana
Sekwana

Wirus zabija,potrzebne działania.Ten covid jeszcze wielu pozbawi życia,trzeba być ostrożnym.Wirus jest,każdy o tym wie!

dyneck
dyneck

A wiecie, ze w Polsce już ponad 100 tyś. ludzi zachorowalo na grypę w tym sezonie ? ale dziwne, ze jest to o połowę mniej niz rok temu – chyba po prostu co drugiej osobie przyklepują covida i biznes się kręci.

Seba
Seba

Wiosenny lockdown mocno ograniczył grypę. Odrodzi się ale trochę jej to zajmie.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Tobie już nikt nie pomoże!

Adek
Adek

Hm, myślałem że już się zamknąłeś a ty dalej jątrzysz.

Covidowa histeria podsycana przez media
Covidowa histeria podsycana przez media

I co, przez takie działania wirus sam z siebie z zniknie? Będziemy na okrągło zamykać i otwierać strefę życia publicznego, zależnie od ilości zakażeń? Zamykamy spada, otwieramy rośnie? Piłka jak piłka, ale gospodarka pierdolnie po drugim nic nie dającym lockdownie, a wtedy bezrobocie, bida i głód. Obejmijmy ochronną, a nawet izolacją, osoby w podeszłym wieku i schowane. Reszcie pozwólmy normalnie żyć, a przede wszystkim pracować .Tym bardziej, że przechodzą zakażenie praktycznie bez powikłań.

Covidowa histeria podsycana przez media
Covidowa histeria podsycana przez media

*schorowane

ziobroczynca
ziobroczynca

Izolacją? Od pracy, rodziny, przyjaciół, dostępu do leczenia, wolności np prawa przemieszczania? Wiesz o jakiej części populacji piszesz? Niech zgadnę: jesteś w grupie „reszcie pozwólmy normalnie żyć”.

Covidowa histeria podsycana przez media
Covidowa histeria podsycana przez media

ziobroczynca
Wiesz cymbale, że jak jebnie gospodarka, to nie dostaniesz emeryturki czy renty? Po prostu państwo zbankrutuje. Zatem odmawiaj zdrowaśki, by firmy działały, a ludzie pracowali, bo bez podatków z owej działalności i składek na ZUS od czynnie pracujących, emeryci i renciści zdechną z głodu. Brutalne, ale takie są fakty. Nadal chcesz zamknąć wszystkich w domach; bo abo albo wszyscy, albo nikt? Przecież nikt nie zmusi siłą staruszków czy przewlekle chorych do izolacji. Jak będą chcieli żyć pełną piersią na własne ryzyko, niech żyją. Ich życie, ich sprawa

ziobroczynca
ziobroczynca

Skończ dziecko z internetem.

Adek
Adek

Zwróciłeś ośle uwagę na łapki w górę i w dół które dostajesz ty i twoi rozmówcy którym proponujesz żeby skończyli z internetem?
Jeśli nie to spójrz a później zamknij ryło.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

500+ już zabrał Ci emeryturę i jakoś nie płaczesz.

Sqrwiel
Sqrwiel

do wyłonienia mistrza potrzebne jest wedle regulaminu 15 kolejek, a runda jesienna ma ich 14 😉

Trecf
Trecf

Proszę powiedzieć np. kelnerowi, że branża rozrywkowa nie jest niezbędna do przeżycia.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Mylisz branżę rozrywkową z usługową – no chyba, że ten kelner dodatkowo w czasie swojej zmiany śpiewa i tańczy.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

W kopalni też ryzykujesz życie ale swoje nie Twoje.

Fjardabyggd
Fjardabyggd

Ciekawe, że kraje, które najlepiej poradziły sobie wiosną – teraz notują rekordy zakażeń. A można było iść drogą Szwecji… Tam nic wielkiego się nie stało. Nawet Białoruś dała sobie radę. Prawda jest taka, że rozwój epidemii zależy od ludzi, po co więc rząd się w to miesza? Gdyby nie robili nic – społeczeństwo poważniej traktowałoby wszelkie zasady bezpieczeństwa. No ale skoro wlepiają po 5000 zł kary za wyjście do sklepu po bułki – to nie ma się co dziwić, że ludzie się buntują.

I powiedzcie mi, w jaki sposób mecz piłki nożnej przy pustych trybunach miałby wpływać na rozwój epidemii? Zwłaszcza w obliczu faktu, że piłkarze są regularnie badani. Czesi podjęli idiotyczną decyzję.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Czemu nie napiszesz że przez 24 godziny na dobę trzymali bezpieczny dystans od siebie i zawsze mieli w miejscu publicznym maseczki założone tak jak trzeba A nie pod nosem wtedy gdy masz tak świadomych obywateli którzy nie starają się być mądrzejszymi od wirusologow nie musisz wprowadzać żadnych ograniczeń!

Zenon
Zenon

Byłem w Czechach 12-14.09 w hotelu w górach.Polacy napierniczali na stołówkę w maskach. Czesi?
Zgadnijcie:)

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Ja spróbuję. Czesi mieli wyjebane na maseczki, bo za bardzo trąbiono o tym jaki to odnieśli sukces w walce z epidemią.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Trzymali bezpieczny dystans 2 metrów od siebie.

Luas
Luas

Dziesiątkuje świat 😀 Na zapalenie płuc umarło rok temu ponad 12 tys. osób w Polsce, a w rok trwania wirusa „dziesiątkującego świat” 3 tys.

KONDZIUbenice
KONDZIUbenice

Ty doktor ZASADNICZA ROZNICA POLEGA NA TYM ZE Ci co umarli na zapalenie płuc to Ci którzy albo nie doleczyli przeziębienia,grypy co doprowadziło do zapalenia płuc z którym albo trafili do szpitala za pozno albo zmarli w domu nie podejmując się leczenia wcześniej tzw.alko-luzacy że tu kaszel i goraczka ale pije dalej wódka leczy Czyli ch,uj z nimi mogli żyć gdyby tego nie zlekcewazyli 12tys.ludzi z własnej głupoty skończyli życie. Te 3tys.ludzi które zmarlo przez koronawwirusa takiej szansy nie miało! Nic nie mogli zrobić ani Ci zarazeni ani ich bliscy by oszukać przeznaczenie! Więc dobrze gdybyś nie powtarzał publicznie takich wprowadzających w błąd porównań czy proporcji.Nie starajcie się deprecjonowac skali zagrożenia koronawirus. Bo to albo wydłuży znacznie czas trwania epidemii wirusa albo co gorsza niekontrolowane szybki wzrost zakażonych co w konsekwencji spowoduje szybki wzrost umierających przez koronawirus.I w skali roku zamiast 3tys. zgonów będzie 300000tys plus te 12tys.ktore mogly żyć ale nie żyją.

Adek
Adek

Ale Ci zryli beret tą mainstreamową paplaniną. Tylko współczuć…

lion
lion

Tak, alkoluzacy… Na zapalenie płuc umierają w większości dzieci, bałwanie. A na covid w większości dziadki chore na milion chorób, które już i tak stały jedną nogą w piachu.

Wierzący
Wierzący

Oj idioci zapłacą za to. Stan wyjątkowy wprowadzony = rekompensata za poniesione straty przed firmy i obywateli.
Głupich nie trzeba siać !

Weszło
29.11.2020

LIVE: Czy Raków wróci na fotel lidera?

Korespondencyjny pojedynek najlepszych drużyn w lidze, gdzie Warta spróbuje zatrzymać Raków, a Piast spróbuje sypnąć piachem w tryby Legii. Bednarek, który zmierzy się na tle Manchesteru United, a także hitowe Chelsea – Tottenham. Jest mecz Barcelony, gra Milan, są występy Polaków rozsianych po całej Europie. Będziemy jak zwykle wszędzie tam, gdzie trzeba, i nie tylko. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Troszkę lepszy rywal i już kłopot – Arka nie daje rady z Widzewem

Arka Gdynia złapała ostatnio trochę zwycięstw, ale jednak zwracało uwagę, że punktowała w starciach ze słabymi ekipami. Resovia, Zagłębie czy Sandecja to żadni herosi futbolu, używając sporego eufemizmu, bo przecież choćby ekipa z Nowego Sącza gnije na dnie tabeli, mimo że po meczu z ekipą Mamrota nieco wzięła się w garść. I teraz tak: wiadomo, […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Artur Skowronek i Wisła Kraków. Jaki to był związek?

381 dni wytrwał na stanowisku trenera Wisły Kraków Artur Skowronek. Bardzo intensywnych dni, bo w tym czasie zdążył rozegrać praktycznie pełny sezon ligowy. Wiadomo już, że celu postawionego przed nim na obecne rozgrywki nie spełni. Ale jaki jest jego bilans pracy w Krakowie? Co mu wyszło, a co niekoniecznie? Zrobiliśmy szybkie podsumowanie. Utrzymanie Wisły – […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Raków i problemy z dołem tabeli. Już nieaktualne?

Można stwierdzić pół żartem, że Raków cieszył się w zeszłym sezonie, iż sam jest jednym z beniaminków. Bo to oznaczało, że musiał mierzyć się z tylko jednym ligowym świeżakiem. I miał z nim – tak samo jak z innymi drużynami, które „walczyły o spadek” – niespodziewane ciężary. Bilans z Lechią? Dwa zwycięstwa. Ze Śląskiem? Cztery punkty. […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Kartki, zakłady o kawę i patyczkowate nogi, czyli jaki jest Filip Mladenović?

„Widząc go na co dzień, nigdy nie powiedziałbyś, że będzie tak impulsywny na boisku. Że będzie machał rękoma. Gestykulował. Krzyczał. Wyzywał pod nosem, tak jak on przeważnie „piczkuje”. Nie daje sobie w kaszę dmuchać”. „Nieprzypadkowo na pożegnaniu trener Stokowiec pokazał mu czerwoną kartkę. Szyderka leciała, śmialiśmy się z tego wszystkiego. Zakładaliśmy się nawet o kawę, […]
29.11.2020
Anglia
29.11.2020

Jak mocny byłby klub London FC?

Londyn – jedno z najbardziej futbolowych miast na Ziemi, a być może nawet zasługujące na pozycję numer jeden w takim zestawieniu. W stolicy Anglii funkcjonują przecież dziesiątki mniejszych i większych klubów piłkarskich, w tym kilka globalnych potęg, cieszących się zainteresowaniem milionów kibiców na całym świecie. Dzisiaj postanowiliśmy zastanowić się, jak mogłaby wyglądać w sezonie 2020/21 […]
29.11.2020
Weszło Extra
29.11.2020

Gennaro Gattuso. Portret wojownika

– Kiedy patrzyłem na Andreę Pirlo i na to, co robi z piłką, zastanawiałem się, czy w ogóle mogę nazywać siebie piłkarzem – mówił sam o sobie Gennaro Gattuso. Wojownik, wściekły pies i polisa ubezpieczeniowa Milanu przez ponad dekadę. Mistrz świata, dwukrotny zwycięzca Ligi Mistrzów. Człowiek, który zjadał ślimaki żywcem, wbijał kolegom z szatni widelce […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

Tyson kontra Jones: definitywnego rozstrzygnięcia nie było

Mike Tyson (50-6, 44 KO) i Roy Jones junior (66-9, 47 KO) dopięli swego. Wbrew wszelkiej sportowej logice w Los Angeles wyszli do ringu i stoczyli pojedynek, do którego nigdy nie doszło, gdy byli zawodowcami. Walka długimi fragmentami była festiwalem klinczy, ale najważniejsze, że nikomu nic się nie stało. Po ośmiu rundach ogłoszono remis, ale […]
29.11.2020
Hiszpania
29.11.2020

Alaves skończyło z remisami i pokonało Real Madryt

W trwającym sezonie pojęcie stabilizacji formy jest dla Realu Madryt zupełnie obce. Gdy już się wydaje, iż po dobrym spotkaniu – jak na przykład na Camp Nou – zacznie się rozkręcać, to niespodziewanie zostaje sprowadzony na ziemię. Ostatnie dwa mecze były dużymi rozczarowaniami – klęska 1:4 z Valencią i zaledwie remis 1:1 z Villarrealem, choć […]
29.11.2020
Weszło
29.11.2020

No i odfrunął. Wisła zwolniła Skowronka

Porażka z Zagłębiem Lubin przesądziła los Artura Skowronka. Dwie godziny po meczu trener „Białej Gwiazdy” został zwolniony. Zostawia klub na dwunastym miejscu w Ekstraklasie. Czy ta decyzja jest słuszna? Cholera wie, czas pokaże. Natomiast obawiamy się, że jeśli wiślacy chcą wydźwignąć się z problemów, to potrzebne tam są dużo głębsze zmiany niż sama zmiana trenera. […]
29.11.2020
Weszło FM
28.11.2020

Mecze, mecze i jeszcze więcej meczów – niedziela w Weszło FM

Niedziela w radiu Weszło FM będzie zdominowana przez relacje z meczów, które pozwolą Wam być na bieżąco nawet jeśli nie macie możliwości oglądania spotkań w telewizji. Rozpoczniemy jednak standardowo od „Dwójki bez sternika” czyli naszego poranka, w którym przywitają Was Monika Wądołowska i Adam Kotleszka. Pojawi się sporo opowieści różnej treści oraz podsumowań sobotnich wydarzeń. […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Najpierw trzeba pozwolić Wiśle strzelić gola. A później to już z górki

Wisła Kraków w ciągu ostatniego miesiąca trzykrotnie wychodziła na prowadzenie. Z Lechią – przegrała. Z Wartą – przegrała. I gdy dzisiaj strzeliła gola po prezencie Zagłębia przez myśl przeszło nam, że to może taka taktyka lubinian. Podpuść, skasuj. No i wyszło. Genialny plan Seveli! Ale tak poważnie – krakowianie mieli ten mecz w garści, a […]
28.11.2020
Włochy
28.11.2020

Panie Pirlo, coś tu nie gra. Glik zatrzymuje Juventus

Cristiano Ronaldo na urlopie, więc zdawało się, że Kamil Glik może odetchnąć z dużą ulgą. Okazja do zatrzymania turyńskiej ekipy bez jej najlepszego piłkarza piechotą przecież nie chodzi, okoliczności nad wyraz sprzyjające. Benevento skrzętnie próbowało ten fakt wykorzystać, Wojciech Szczęsny nie mógł na bezrobocie narzekać. Efekt? Łupanka Inzaghiego triumfuje nad nijakością Pirlo – ależ to […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Typowy Śląsk na wyjeździe? Nie, bo zwycięski

Śląsk Wrocław i mecz wyjazdowy – to nie brzmi jak idealny plan na sobotnie popołudnie. W zasadzie nie brzmi to jak dobry pomysł na spędzenie czasu niezależnie od terminu spotkania i okoliczności, bo ekipa Vitezslava Lavicki w delegacjach sobie po prostu nie radzi. I stawiamy dolary przeciwko orzechom, że nie poradziłaby sobie również dzisiaj gdyby […]
28.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Polacy w Ruce na poziomie – dwóch na podium, wszyscy w drugiej serii

Ruka to nie jest przesadnie ukochane przez polskich skoczków miejsce. Nikt z naszych reprezentantów nie zdołał tam jeszcze wygrać, tylko sześć razy widzieliśmy Polaków na podium. Do dziś. Tej pierwszej statystyki co prawda zmienić się nie udało – bo poza zasięgiem był Markus Eisenbichler – ale do listy podiów dopisali się i Piotr Żyła, i […]
28.11.2020
Weszło
28.11.2020

Ojrzyński sprząta, choć dziś miał łatwiej – Jagiellonia oprotestowała drugą połowę

Czy mieliśmy specjalne oczekiwania względem meczu Stali z Jagiellonią? No niezbyt. Pierwsi ostatni mecz wygrali może nie przed zaborami, ale jednak dość dawno temu, drudzy raz wygrywają, raz przegrywają, nie ma w tym żadnej ciągłości i większego planu, chyba że uznamy za ciągłość przestawienie wajchy na porażki. Nic więc dziwnego: mieliśmy wątpliwości. A tutaj psikus, […]
28.11.2020
Niemcy
28.11.2020

Klasyczne „podpuść i skasuj”

Przez moment kibice oglądający dzisiejsze starcie VfB Stuttgart z Bayernem Monachium mogli zastanawiać się, czy na pewno odpalili właściwy kanał. Bramkarz Bawarczyków w niczym nie przypominał herosa regularnie wymienianego w gronie zawodników typowanych do podium Złotej Piłki. Ofensywna siła mistrza Niemiec gdzieś wyparowała, a w tyłach dochodziło do takich napadów paniki, jakie monachijczykom się zwyczajnie […]
28.11.2020
Inne sporty
28.11.2020

Tyson kontra Jones – kabaret starszych panów pod specjalnym nadzorem?

Znaków zapytania i wątpliwości nie brakowało od samego początku, ale wygląda na to, że już w sobotę dojdzie do skutku jeden z najbardziej absurdalnych bokserskich projektów od dawna. W nocy polskiego czasu kibice będą mogli jeszcze raz obejrzeć w ringu Mike’a Tysona (50-6, 44 KO), który spotka się z Royem Jonesem (66-9, 47 KO). Na […]
28.11.2020