post Jakub Białek

Opublikowane 04.09.2020 12:26 przez

Jakub Białek

Grał w młodzieżówce z Frenkie de Jongiem, debiutował w Eredivisie u Dwighta Lodewegesa, tymczasowego selekcjonera reprezentacji, dziś gra w Cracovii. – Holendrzy myślą, jak grać w piłkę, Polacy myślą, jak wygrać mecz. Myślę, że to największa różnica w naszych mentalnościach. W Holandii kiedy przegrasz, ale grałeś dobrze, zespół funkcjonował, jest OK. W Polsce lepiej jest grać źle, ale mimo to wygrać. Wasza mentalność jest lepsza w codziennym życiu. Z takim nastawieniem łatwiej osiągacie swoje cele – opowiada nam Pelle van Amersfoort.


Kto z holenderskich piłkarzy był twoim idolem?

Kiedy byłem młody, uwielbiałem Ronaldinho z czasów Barcelony. Nie wiem czy idol to dobre słowo, nigdy nie miałem wielkich idoli, ale lubiłem na niego patrzeć. Jeśli chodzi o Holendrów… Raczej nikim się nie fascynowałem. Może Arjenem Robenem? Wielki piłkarz, fajny styl grania, jeśli muszę wybrać, wskazałbym jego.

Ciekawe, bo masz inny styl i grasz raczej w środku pola.

A wtedy grałem tak w ogóle na środku obrony. Nie miało to dla mnie wielkiego znaczenia, ale jak mówię – w Holandii nigdy nie miałem wielkich idoli.

Robben kojarzy się też z dobrymi czasami. Nie było was na mundialu ani Euro – kryzys w holenderskiej piłce wciąż trwa czy został już zażegnany?

Jakieś dwa lata temu mogliśmy jeszcze mówić o lekkim kryzysie. Zawsze kwalifikowaliśmy się do wielkich turniejów, a nagle tego nie było. Dziś mamy świetną drużynę, kryzysu już nie ma. Choć są lekkie perturbacje – w zeszłym tygodniu przecież nasz trener Ronald Koeman poszedł pracować do Barcelony. Ale w tej drużynie jest tylu świetnych piłkarzy i tak dobra atmosfera, że to nie będzie miało wielkiego znaczenia. Będzie OK. W mojej opinii kryzysu już nie ma.

Zastąpi go tymczasowo Dwight Lodeweges, trener dla ciebie szczególny, bo to u niego debiutowałeś w Eredivisie.

Bardzo dobry trener, wiele dla mnie zrobił dając mi szansę grania. Pamiętam, graliśmy na wyjeździe z Vitesse. Ciężki mecz, 1:1, wszedłem około 65 minuty. Byłem bardzo wdzięczny za tę szansę, miałem wtedy 18 lat. Dla mnie to był ogromny krok, moment, w którym uznałem, że marzenia mogą się spełnić. Prowadził mnie nie tylko w Heerenveen, ale też gdy grałem w reprezentacji U-21. Myślę, że ma też umiejętności, by prowadzić pierwszy zespół.

Pytanie, czy nie ma za małego nazwiska jak na holenderską kadrę.

Myślę, że to nie problem, bo przecież pracował przy reprezentacji przez długi czas u boku Ronalda Koemana. Piłkarze doskonale go znają, to z nim wygrywali w ostatnich miesiącach mecz za meczem. Może nie ma wielkiego nazwiska, ale może być wielkim trenerem dla tej drużyny. Dlaczego musisz mieć duże nazwisko do pracy z reprezentacją? Po co ci one? Ale wiadomo, może być tak, że po meczu z Polską go zmienią i zatrudnią kogoś innego.

Widziałeś kiedyś większy talent niż Frenkie de Jong, z którym grałeś sporo w młodzieżowych reprezentacjach?

Nie. Pamiętam, graliśmy razem na mistrzostwach Europy U-19 w Grecji. W tym momencie pomyślałem sobie: co za piłkarz. Byłem przekonany, że będzie wielką gwiazdą światowej piłki.

W młodzieżowej piłce granice się zacierają, duża była różnica pomiędzy nim a tobą?

Duża. Pomiędzy nim, a każdym pozostałym piłkarzem w naszej reprezentacji. Potrafił rzeczy, których inni nie mieli. Nie da się tego porównać. Najlepszy był w dryblingu z piłką. Nie dało mu się jej zabrać. Nie wiedziałem, jak to robi. Niby z jednej strony był chudy, a z drugiej tak silny. Na pewno był najbardziej utalentowanym piłkarzem w drużynie. No i ciągle szedł w górę. Kiedy mieliśmy spotkania z poszczególnymi selekcjonerami, większość słuchała, a on potrafił się nie zgodzić. „Nie, jest inaczej niż mówicie, moim zdaniem lepiej będzie tak i tak”. Potrzeba dużej pewności siebie, żeby wejść w polemikę z selekcjonerem, nie zgodzić się z nim. To też pokazuje, dlaczego jest inny niż reszta. Widzi piłkę po swojemu, inaczej, szerzej.

Utarło się, że Eredivisie to najlepsza liga dla młodego piłkarza. Co sądzisz o tej opinii?

Zgadzam się. Myślę dokładnie tak samo. Przede wszystkim dlatego, że w Eredivisie młodzi dostają bardzo dużo szans. W lidze holenderskiej nie patrzy się tak przychylnie na doświadczonych zawodników. Robisz postępy, dobrze wyglądasz – na pewno dostaniesz szansę. Nawet jak 18-latek nie gra dobrego meczu, trener wciąż utrzymuje w nim pewność siebie. „Spokojnie, zagrasz znowu, znowu i znowu”. I gra pięć meczów z rzędu. Początki dla każdego młodego są trudne, często dochodzą nerwy, ale jest łatwiej, gdy piłkarz ma pewność, że nawet jak coś zrobi źle, dostanie rzetelną szansę.

Szkoleniowcy rozumieją, że to pierwsze kroki w dużej piłce. Jesteś młody, musisz się uczyć. To dodaje pewności siebie, gdy wiesz, że nawet jak się pomylisz, nie będziesz skreślony. Jasne, jeśli pięć czy dziesięć meczów nie grasz nic, w końcu cię posadzą na ławce. Być może jeszcze nie jest to twój czas. Ale jak mówię – szansę będziesz miał. Myślę, że to różnica pomiędzy Eredivisie i innymi krajami.

Twoim zdaniem wciąż jest z tym w Polsce problem?

Nie, bo w Polsce też musisz grać młodymi piłkarzami.

Bo jest taki przepis.

Trener daje młodym piłkarzom sporo szans. W każdym meczu jeden zawsze gra. Trener korzysta bardziej z doświadczonych zawodników, ale pamiętajmy, że ta liga jest o wiele cięższa fizycznie. Młodym jest trudniej wejść na ten poziom. To też różnica, która sprawia, że nie możesz porównać tych lig. Holendrzy zawsze mówią, że młodzież jest przyszłością. Kluby płacą duże pieniądze, są czynione duże inwestycje w piłkę młodzieżową, żeby wychowywać wschodzące gwiazdy, które w przyszłości dadzą zarobić. Kładzie się na to bardzo duży nacisk. Wiadomo – jest różnica pomiędzy Ajaksem czy PSV a resztą, ale nie tak wielka. Nawet te mniejsze kluby dużo inwestują w młodzież.

Jakie jeszcze dostrzegasz różnice pomiędzy Polską i Holandią?

W Holandii chcemy grać w piłkę i to najważniejsze. W Polsce najbardziej patrzy się na wygrywanie. Holendrzy myślą, jak grać w piłkę, Polacy myślą, jak wygrać mecz. Myślę, że to największa różnica w naszych mentalnościach.

W Holandii kiedy przegrasz, ale grałeś dobrze, zespół funkcjonował, jest OK. W Polsce lepiej jest grać źle, ale mimo to wygrać. Jasne, chcemy grać dobrze i wygrywać, ale czasami nie jest to możliwe. Wasza mentalność jest lepsza w codziennym życiu. Z takim nastawieniem łatwiej osiągacie swoje cele. My w zeszłym sezonie też coś osiągnęliśmy. Jechaliśmy na finał z takim poczuciem, że nikt nie chce przegrać. Zaliczyliśmy świetny występ i wygraliśmy puchar. Osiągnęliśmy cel. Pierwszy raz w karierze mogę powiedzieć, że podniosłem trofeum. Dla mnie to duża sprawa. Nie każdy zawodnik może to o sobie powiedzieć. Przestawiłem się już na wygrywanie.

Ale lepiej chyba wychowywać młodzież w tej pierwszej mentalności.

Tak, według mnie lepiej uczyć młodego piłkarza grać w piłkę.

Kiedy przegrywałeś, ale grałeś dobrze, słyszałeś od trenerów pochwały?

Tak. Chodzi o to, żeby grać dobrze, to lepsze dla młodych.

Gdzie widzisz słabości holenderskiej kadry?

Nie mogę powiedzieć.

Myślałem, że nam trochę pomożesz!

Na każdej pozycji mamy dobrych piłkarzy i serio nie wiem, gdzie mogą leżeć nasze słabości.

To może inaczej – jak powinniśmy zagrać?

Tak jak zawsze – agresywnie. To coś, w czym Polska jest bardzo dobra. Macie wielu silnych zawodników, którzy bazują na fizyczności. To największa różnica między naszymi drużynami. My też mamy silnych obrońców jak van Dijk, de Vrij czy de Ligt, który nie zagra. Ale też macie piłkarzy z jakością.

Odnalazłeś się w tym agresywnym futbolu?

Tak. Widzę w tym plusy, bo mogę bardziej rozwinąć u siebie tę fizyczną stronę. Na przestrzeni roku bardzo się rozwinąłem pod tym względem. Gramy dobrą piłkę, ale często trafiają się trudne mecze. Takie typowe box to box, jak na przykład z Podbeskidziem.
Dużo dośrodkowań, dużo szybkich ataków… Piłka często przelatuje ci nad głową, a mam wrażenie, że w ekipie grającą w piłkę miałbyś lepsze liczby.
To też trudne dla mnie. W tym sezonie gram bardziej jako numer sześć-osiem. Zaczynałem jako numer dziesięć.

A do Polski przychodziłeś po sezonie, w którym grałeś jako dziewiątka.

Każdego roku idę głębiej.

W następnym sezonie środek obrony…

A potem na bramkę! Dwa sezony i jestem bramkarzem! (śmiech) OK, muszę sobie z tym poradzić i grać też na tej pozycji. Styl, w jakim gramy, jest ciężki, by mieć asysty czy strzelać gole. W tamtym sezonie miałem 11 goli i 5 asyst. Myślę, że to dobry wynik, zwłaszcza że na koniec wygraliśmy puchar. To, co udało się nam zrobić, było niesamowite. W tym sezonie muszę znów się rozwinąć. Mam teraz więcej zadań defensywnych. Ale OK, to moja praca, muszę się dostosować i nabyć nowe umiejętności.

Po meczu z Malmoe jesteś rozczarowany czy uważasz, że to normalny wynik, gdy mierzysz się z rywalem z takiej półki?

Oczywiście, że rozczarowany. Nie może być inaczej, jeśli w 35 sekundzie dostajesz gola na 0:1 i już na samym początku meczu masz jego przełomowy moment. Cały czas walczyliśmy, ale na przerwę schodziliśmy z 0:2. Jeśli strzelilibyśmy na 1:2, nawet przypadkowo, fartem, mecz zacząłby wyglądać inaczej. Ciągle wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie to zrobić. Zobaczylibyśmy, że jeszcze można wrócić. Z Podbeskidziem wracaliśmy dwa razy.

Szwedzi mieli jakość. To normalne, że różnica w budżetach jest ogromna, Malmoe zwykle kwalifikuje się do fazy grupowej europejskich pucharów. Wiedzieliśmy o tym, ale jak mówię – jak zaczynasz mecz od 0:1, wiele się sypie. Wiedzieliśmy, że będzie ciężko. Ale mimo to jestem dumny z chłopaków, bo cały czas walczyliśmy. To porażka, która może nas czegoś nauczyć. I musimy doceniać, że tam graliśmy. Choć, wiadomo, odpadliśmy. Trzymamy głowę w górach.

Kto jest lepszy, Rafa Lopes czy Marcos Alvarez?

Ciężko ich porównać. Zupełnie inni zawodnicy. Marcosa widziałem tylko cztery tygodnie. Na pewno ma świetny strzał, Rafa z kolei dużo biegał, także w głębi pola.

Alvarez może być gwiazdą ligi?

Tak, myślę, że tak.

No dobra, czego się dziś spodziewasz?

Może nie widziałem zbyt często polskiej reprezentacji, ale w aspekcie fizyczności możecie być lepsi od nas. Jesteśmy zespołem, który na pewno możecie pokonać. Będzie ciężki mecz dla obu stron. Muszę wspierać swój kraj, więc skoro mamy w tym momencie wielu fantastycznych piłkarzy, myślę, że wygramy.

Fot. FotoPyK

Opublikowane 04.09.2020 12:26 przez

Jakub Białek

Liczba komentarzy: 5
Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gggghh
Gggghh
6 miesięcy temu

W pl to myslimy jak sprowadzić dziada ze Słowacji, wydumać innych, mataczyć i inne. I kraść 13k

Ziemson hujev
Ziemson hujev
6 miesięcy temu
Reply to  Gggghh

afera obiadowa (czy tam kolacjowa) jeszcze nie wyjaśniona ? jakieś zwroty akcji? kurde jakby to się wydarzyło w przeglądzie sportowym to weszło by live robiło , a że to się wydarzyło w kanale sportowym to cisza 🙁
PS. jakieś niusy są wam wiadome w tej sprawie, piszcie śmiało odczytam zanim paczul usunie 😛

sprzęgło
sprzęgło
6 miesięcy temu
Reply to  Ziemson hujev

Stanowski na twitterze zwykle taki wyszczekany i zawsze musi mieć ostatnie słowo, ale teraz dziwnym przypadkiem nabrał wody w usta.

miberi7302
miberi7302 (@miberi7302)
6 miesięcy temu

Zacznij zarabiać 90 $ / godzinę, aby pracować online z domu przez kilka godzin każdego dnia … Otrzymuj regularne płatności co tydzień … Wszystko, czego potrzebujesz, to komputer, łącze internetowe i trochę wolnego czasu … Przeczytaj więcej tutaj. ..

http://www.netprofit10.com

Bzz
Bzz
6 miesięcy temu

Za to Pelle ciągle myśli jak się wywrócić. Oddech przeciwnika na plecach wystarczy mu aby podwinąć nogi i zwijać się z bólu. Tego też w Holandii uczą?

Suche Info
06.03.2021

Zlatan wróci do kadry! Polacy muszą szykować się na starcie z Ibrą

Długo trwała telenowela związana z powrotem Zlatana Ibrahimovicia do reprezentacji Szwecji. Obrażał kumpli z reprezentacji, kończył karierę reprezentacyjną, później to selekcjonerzy nie chcieli jego… Ale wygląda na to, że Zlatan wróci do kadry i – jeśli będzie zdrowy – zagra na Euro z Polską. Jak informuje Football Direkt lada moment zostanie ogłoszona szeroka kadra Szwecji […]
06.03.2021
Anglia
06.03.2021

Klątwa drugiego sezonu beniaminka? W Premier League to mit

W sezonie 1995/96, ponownie zreformowano angielską ekstraklasę. Premier League została zmniejszona do 20 zespołów i w takim kształcie pozostaje do dziś. W tym czasie awansowało i zdołało się utrzymać na przynajmniej jeden sezon aż 41 zespołów*. Statystyka pokazuje, że większość z nich utrzymała się także w kolejnym. Klątwa drugiego sezonu w Premier League jest niemalże […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Argentyna i Brazylia zagrają bez swoich gwiazd? Powodem obostrzenia

Kraje Ameryki Południowej głowią się nad tym, jak rozegrać najbliższe mecze eliminacji do Mistrzostw Świata 2022. Przez obostrzenia covidowe kluby europejskie nie są zobligowane do wysyłania swoich piłkarzy na mecze reprezentacyjnie do Ameryki Południowej. W piątek odbyła się pierwsza tura rozmów między dziesięcioma federacjami. Argentyna zgodziła się, by rozegrać najbliższe mecze bez zawodników z Europy, […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Kiedy wreszcie zobaczymy starego, dobrego Cernycha?

Powrót Fedora Cernycha do Jagiellonii niektórzy określali nawet jako „hit transferowy”. Może nieco na wyrost, ale faktem jest, że trudno było kręcić nosem, skoro do Białegostoku wrócił zawodnik, który przez lata sprawdzał się w Ekstraklasie i długimi okresami był w barwach „Jagi” wiodącą postacią. Tym większym rozczarowaniem jest jednak jego dotychczasowa postawa.  Biorąc pod uwagę […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Mecze z dołem tabeli. Raków przekuł bolączkę w atut

Utarło się mówić, że w poprzednim sezonie Raków zapłacił frycowe. Nie lubimy uciekać się do piłkarskich sloganów, ale w tym haśle… rzeczywiście coś jest. Lecz tylko wtedy, gdy wejdziemy w nie nieco głębiej. No bo co to jest frycowe? Przykład Rakowa pokazuje, że to określenie można sprowadzić do – tak po prostu – braku doświadczenia. […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Luis Suarez stworzył klub w Urugwaju. Chce wychowywać piłkarzy

Byli polscy piłkarze regularnie otwierają szkółki piłkarskie dla młodych zawodników. Luis Suarez postanowił pójść krok dalej. Jako czynny piłkarz stworzył klub Deportivo LS, który zacznie grać niedługo w urugwajskiej Lidze Uniwersyteckiej. A w przyszłości ma przekształcić się w profesjonalną drużynę piłkarską występującą na szczeblu zawodowy. Rzadko się zdarza, że czynny zawodnik chce budować takie projekty […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Trener i dyrektor chwalą Piątka. „Wielki charakter, wielka ambicja”

Jeszcze kilka dni temu wydawało się, że występ Krzysztofa Piątka w starciu z Augsburgiem jest wykluczony. Wszystko przez uraz, którego Polak nabawił się w meczu z Wolfsburgiem. Ale nie dość, że powrót do zdrowia napastnika stołecznej ekipy przeszedł błyskawicznie, to jeszcze trener Herthy zachwala upór Piątka w dążeniu do gry. Według zapowiedzi – polski snajper […]
06.03.2021
Weszło Extra
06.03.2021

Mroczna Strona Sportu (odcinek II): „Anioł Śmierci”

Kiedy Robert Rozier – przed laty obiecujący futbolista, obrońca między innymi St. Louis Cardinals i Oakland Raiders – po raz pierwszy został wysłany, by zabić ku chwale swojego nowego Boga, nie spisał się najlepiej. Po prostu zjadły go nerwy. 25-centymetrowy nóż ukryty w nogawce spodni tego zwalistego, czarnoskórego mężczyzny, nieco krępował jego ruchy. Spocone dłonie […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Czas derbów! Cztery hity na sobotę

Kibice będą dziś zadowoleni, bo przed nami sobota pełna futbolu. Dlatego wybraliśmy cztery ciekawe spotkania w Polsce i Europie, na które warto rzucić okiem. Nie tylko dlatego, że będzie się je dobrze oglądało, ale także dlatego, że można na nich zarobić. Jak? Łapcie nasze podpowiedzi! ŁKS Łódź – Widzew Łódź Ostatnie mecze bezpośrednie: WRRRW Poprzednie […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Guardiola odnosi się do zarzutów, że Manchester „kupuje” sobie sukcesy

Pep Guardiola zapytany ostatnio o imponującą serię dziewiętnastu zwycięstw z rzędu zażartował, że tajemnica sukcesy tkwi w pieniądzach. Teraz na konferencji prasowej został poproszony, by wyjaśnił nieco kontekst tamtej wypowiedzi. Hiszpan odniósł się do krytyki, że Manchester City to klub bez historii, który buduje swoją przewagę wyłącznie na pieniądzach. Wszystko wskazuje na to, że nikt […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Stawowy, Dobi, presja i uciekające punkty. Dwugłos przed derbami Łodzi

Kto ma dziś większą presję, ŁKS czy Widzew, Wojciech Stawowy czy Enkeleid Dobi? Czy w przypadku porażki pod którymś z trenerów mocno rozgrzałby się stołek? Jakie są nastroje w obu obozach? Czy Widzew się rozwija, a ŁKS zwija? A może prawda o słabszej formie ŁKS-u jest bardziej skomplikowana? Do dwugłosu przed derbami zapraszają Jakub Olkiewicz […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Rewolucyjny pomysł Wengera na przepis o spalonym

Angielskie media donoszą, że światowe władze sędziowskie coraz poważniej analizują zmiany w przepisie o spalonym. IFAB (czyli światowa organizacja sędziowska) analizuje pomysł Arsene’a Wengera, który miałby sprawić, że gole padałyby częściej, a liczba ofsajdów w meczu spadłaby nawet o 50%. Na czym polega ta idea Francuza na uatrakcyjnienie piłki nożnej? Warto zaznaczyć, że pomysł byłego […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Boost na derby w Totolotku! Obstaw strzelców bramek

Legalny polski bukmacher Totolotek przygotował nową, kapitalną ofertę na weekend. Jako że przed nami derby Madrytu, Manchesteru, Kopenhagi czy Wiednia, możemy wytypować strzelców bramek w tych spotkaniach. Dlaczego warto? Bo wygrana będzie tym razem dużo wyższa niż zwykle. Sprawdźcie szczegóły promocji! Sprawa jest prosta. Mamy do wyboru cztery derbowe spotkania, więc i sporo opcji bramkowych […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Trzy lata Stokowca w Lechii. „Chętnie będę dalej oddychał nadmorskim powietrzem”

Już od trzech lat Piotr Stokowiec prowadzi pierwszą drużynę Lechii Gdańsk. Ostatnio sporo się wprawdzie mówiło o zwolnieniu szkoleniowca biało-zielonych z uwagi na kiepściutkie rezultaty w lidze, klęskę w Pucharze Polski i katastrofalny styl gry zespołu, ale wydaje się, że kryzys został już zażegnany i Stokowiec może – przynajmniej w najbliższych tygodniach – pracować spokojnie. […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

Najmniejsze miasta z klubami w Ekstraklasie

Ostatnimi czasy kluby z mniejszych miejscowości są ustach całej Polski głównie wtedy, gdy sprawią sensację w Pucharze Polski. O ile jeszcze w pierwszej dekadzie XXI wieku drużyny z małych miasteczek regularnie występowały w najwyższej klasie rozgrywkowej, tak obecnie, poza nielicznymi przypadkami, Ekstraklasa stanowi rozrywkę dla dużych miast. Próżno już szukać ekip takich jak Amica Wronki […]
06.03.2021
Weszło
06.03.2021

PRASA. Rzeźniczak: Chcę zakończyć karierę w Ekstraklasie. Najlepiej w Wiśle Płock

Co słychać w dzisiejszej prasie? Szału nie ma, ale trochę ciekawych treści znajdziemy. „Przegląd Sportowy” serwuje nam m.in. wywiad z prezesami łódzkich klubów oraz ciekawostkę o rzutach karnych w Serie A, które bardzo często bronią Polacy. Jest także szczera rozmowa z Jakubem Rzeźniczakiem. – Nie będę ukrywał, że przed rokiem pojawiły się myśli, żeby skończyć z […]
06.03.2021
Suche Info
06.03.2021

Maciej Skorża wróci do Lecha? Jest to jedna z opcji

Powrót Macieja Skorży na ławkę trenerską Lecha Poznań jest jednym z pomysłów rozważanych przez władze klubu z Bułgarskiej. Tak przynajmniej informuje Bartosz Nosal z Interii. Sprawa nie jest jednak jeszcze przesądzona. Klamka nadal nie zapadła, a władze Kolejorza wciąż się wahają – rozstać się z Dariuszem Żurawiem czy zostawić go na stanowisku? Kompletnie zaprzepaszczone szanse […]
06.03.2021
WeszłoTV
06.03.2021

STAN FUTBOLU. Drajer, Paciorek, Rokuszewski, Kowalczyk

Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Stan Futbolu”. Dzisiaj zaczynamy podsumowanie najważniejszych piłkarskich wydarzeń mijającego tygodnia już o 8:50. Jesteśmy na antenie Weszło TV, TVP Sport i Weszło FM. Odpalajcie. 
06.03.2021