post Avatar

Opublikowane 27.07.2020 15:52 przez

redakcja

Wśród wielu zalet Janusza Filipiaka i prowadzonej przez niego Cracovii, należy z pewnością wymienić umiejętność liczenia pieniędzy. Filipiak ma ich w końcu tak dużo, że bez dobrze opanowanej tabliczki mnożenia i szybkiego dodawania w pamięci mógłby się zagubić. Ale nawet najwięksi fani jego matematycznego talentu nie mogli przewidzieć, jak fantastycznie podliczona zostanie kwestia kar za korupcję dla „Pasów”. Dziś Komisja Dyscyplinarna PZPN-u wydała lakoniczny komunikat o potężnych konsekwencjach za korupcję sprzed 15 lat: Cracovia zapłaci astronomiczną kwotę 1 (jednego) miliona złotych oraz rozpocznie sezon z potężnym brzemieniem w postaci 5 (pięciu) ujemnych punktów.

Co więcej – jest to kara, którą Cracovia sama zaproponowała Komisji w ramach dobrowolnego poddania się karze. Człowiek, który to wszystko podliczył i zaproponował PZPN-owi, a potem jeszcze uzyskał zaakceptowanie tej kary, powinien dostać Nobla w dziedzinie matematyki.

Słuchajcie, my wszystko rozumiemy „takie były czasy”, „inaczej się nie dało”. Ale mimo wszystko – Cracovia kupiła sobie awans do Ekstraklasy. Stało się to za sprawą ludzi bezpośrednio zaangażowanych w działanie klubu, dotyczyło to takiej liczby meczów, która nie pozostawiała żadnych wątpliwości co do losów promocji. Oczywiście, Cracovia może tysiąc razy podkreślać, że to już inny klub, inni piłkarze, że tak naprawdę to w życiu na oczy nie widziała tych osób, które otrzymały sądowe wyroki w sprawie. Ale fakty są takie, że Pasy zrobiły nieuczciwie awans do wyższej ligi.

I jak za to zapłacą?

Milion złotych to w realiach ekstraklasowych nieco większa porcja frytek. Ale już pal licho wysokość tej kwoty. Kluczowa jest informacja, że Cracovia za ofiarowanie pieniędzy w zamian za korzyść punktową będzie musiała… ofiarować pieniądze w zamian za korzyść punktową. Tak trzeba to nazwać, pieniądze zamiast bardziej okazałego odjęcia punktów. Poza tym minus pięć „oczek” w sezonie, w którym spada jeden zespół: tak naprawdę to żadna kara, zwłaszcza w kontekście poprzednich wyroków, które zazwyczaj kończyły się degradacją korumpujących klubów. Aha, szczegół, ale w sumie istotny – za triumf w Pucharze Polski Cracovia otrzyma 3 miliony złotych. Czyli po prostu jedną trzecią trzeba będzie odesłać do związku.

Pogoń Siedlce za zastrzyki witaminowe dla 7 piłkarzy dostaje -6 punktów. Cracovia za korupcję w sezonie zakończonym awansem dostaje -5 punktów. Co tu się wydarzyło? O co tu chodzi?

Mamy wrażenie, że smutna prawda jest taka: bogatemu wolno więcej. Cracovii nie odmawiamy, to fajny, sympatyczny klub, zdobywca Pucharu Polski, ma świetnego trenera, ostatnio rozsądnie inwestuje swoje pieniądze. Ale za korupcję zapłacili w Polsce właściwie wszyscy, wiele klubów tą najbardziej srogą cenę, jaką jest degradacja. Cracovia tymczasem wychodzi z tego wirażu szczuplejsza o parę groszy oraz dwa nieudane mecze.

Milion złotych i 5 ujemnych punktów. Wyobraźmy sobie, że ktoś udowadnia korupcję w minionym sezonie. Kara byłaby taka sama? No nie byłaby, bo to najcięższy grzech świata sportu, grzech, po którym pokuta powinna być długa i bolesna. PZPN twierdzi inaczej. Mamy nadzieję, że nie będzie to odczytane jako zachęta, by próbować podobnych sztuczek w przyszłości.

Fot.400mm.pl

Opublikowane 27.07.2020 15:52 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 200
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Marcin

Dramat!!nie zapomnę jak my(ŁKS) wylecieliśmy z ligi !!!Taka kara to śmiech.Degradacja jedną klasę rozgrywkowa niżej i 5 milionów kary!!!

Staszek Anioł
Staszek Anioł

ŁKS spadł za korupcję?

Marcin
Marcin

Sorki spadliśmy ich kosztem..my polecieliśmy za brak jakiegoś papierka albo dwóch..:)

Maxx
Maxx

Nie ich kosztem, a kosztem Lechii Gdansk. Wtedy ku zdziwieniu wszystkich Lechia nagle wygrała mecz, którego nie miała prawa wygrać. A Cracovia zremisowała z Lechem 2:2 tracąc obie bramki z ewidentnych spalonych. Gdyby nie to, to Lechia zajęłaby spadkowe miejsce. Czy jakaś komisja korupcyjna się do tego dobrała? Ktoś mowi o interesach życia? Jak wtedy przekręcano Cracovię? A na marginesie papierkow, to nie były jakieś tam papierki tylko wymagane dokumenty d licencji, obowiązujące wszystkich. Konisja czekała 6 godzin po terminie,, by ŁKS je dostarczył. A jak nie dostarczył bo nie mógł – nie spełniał warunków – to co Komisja miała zrobić? Nie zwalać więc winy na Cracovię

Piotr
Piotr

Mogła im dać-5 I 1000 000 kary

VVa
VVa

Hmmmm,
To w sumie Widzew mógłby kupić parę meczów w I lidze, a potem milion kary (za same prawa tv w ex dostanie kilkakrotnie więcej) i marne 5 pkt (w sezonie, gdzie spada jedna drużyna!)
Kurczę, ciekawe ilu znajdzie się chętnych w przyszłym sezonie do kupczenia meczami.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Śmiało!

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

Ja rozumiem populizm srulizm rewerendus duptus.
Jakby kupili teraz a za rok czy dwa wyszło to by automatycznie zlecieli z Ligii.
Co innego 15 kierwa lat temu, a co innego dla przykładu szprycowanie zawodników w bieżącym sezonie.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Facet, który kupował Koronie mecze pracuje w Kadrze Polski. Przestańcie tu pieprzyć dyrdymały o walce z korupcją.

Batalka
Batalka

Pomyśleć że obecnym trenerem ŁKSu jest ówczesny trener Cracovii…

Kikkhull
Kikkhull

Do tej historii należy dopisać degradacje Widzewa i odwołanie baraży o utrzyamnie których Cracovia nie musiała grać. Załatwili utrzymanie przy zielonym stoliku, kosztem łudzkich drużyn i nie musieli grać barażu z Podbeskidziem.

maciek
maciek

– Romuald Boniek, brat prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wraz z synem, od lat prowadzi firmę zajmującą się brandingiem imprez sportowych. Związek nie chce jednak ujawnić, ile zarobiła ona na usługach świadczonych przy okazji meczów piłkarskiej reprezentacji Polski – czytamy we fragmencie artykułu w Gazecie Polskiej, autorstwa Piotra Nisztora, którego fragment został opublikowany na Twitterze.

maciek
maciek
Andre.e
Andre.e

Powoływanie się na gazetę, która przez wiele lat pisała w zamachu smoleńskim jest mało wiarygodne. Co więcej, jej szef, gruby Sakiewicz sam robi wiele wałków z władzą, przykładowo portal ekologiczny puszcza.tv – gazeta polityczna zgarnęła za to kilka baniek, podczas gdy prawdziwe organizacje ekologiczne dostawały za podobne projekty 10 razy mniej…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Jakie prawdziwe? Green Pic? Marksistowska bojówka, która torpeduje inwestycje z powodu endemicznego gatunku tasiemca, a zagównienie Wisły przez Czaskoskiego czy budowę magnackiego pałacu w Puszczy Noteckiej ma w dupie?

Zbychu
Zbychu

Chuj ci w dupe ty chyba z zydzewa!

Oley
Oley

Za mniejsze przewinienia jak Cracovia, Korona została zdegradowana i to za to samo w tej samej wówczas. 3 lidze… żenada…

SmyQ
SmyQ

Ja pierdolę. Na to po prostu brakuje słów.

STR
STR

Ale skąd zaskoczenie? Piszczek został niedawno złotym reprezentantem, wszyscy mu czynili honory, gdy kończył karierę, więc to logiczne, że Cracovia nie zostanie ukarana (bo ta kara to nie kara). Chociaż Cracovia przynajmniej chciała poddać się karze, a ten laluś jeszcze wciskał, że „jest ofiarą korupcji”. I to w blasku fleszy, z entuzjzmem tłumu. Taki nasz kraj.

Damiano_L
Damiano_L

O czym gadasz? Piszczek był uhonorowany za to, co osiągnął w reprezentacji. To tak jakbyś za korupcję chciał Cracovii odebrać Puchar Polski i wykluczyć ją z Ligi Europy.

PhoenixLk
PhoenixLk

w reprezentacji, w której grał, bo przedz komisją pzpn „zapomniał”, że nie tylko dołączył do zrzuty, ale i wykonał parę telefonów…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Ja dziś wykonałem parę telefonów. Do fryzjera również. Czy mogę już się zacząć bać?

PhoenixLk
PhoenixLk

czy w trakcie rozmów namawiałeś kogoś do działania niezgodnego z prawem?
https://www.sport.pl/pilka/1,65037,11190564,Pilka_nozna__PZPN__Piszczek_nas_wykiwal.html

Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie
Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie

Za udowodnioną korupcję to powinna być jedna kara: wykluczenie ze struktur związku, a nie śmieszne kary finansowe, czy punktowe. I powinno to dotyczyć wszystkich klubów umoczonych w tym brudnym interesie, od Arki począwszy na Unii Janikowo czy Podbeskidziu kończąc.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

No to być może zostałaby Termalica i Escola Varsovia. Z tym, że nie na pewno.

Kasia
Kasia

Najgorsze jest to, że sam zainteresowany Ł. Piszczek opowiada, że był ofiarą (w co wszyscy uwierzyli, bądź rozpowszechniali bezmyślnie), natomiast prawda jest zupełnie inna. Uczestniczył w specjalnie zorganizowanej naradzie, na której planowano oszustwo. Zgodził się na „wtajemniczenie” innego zawodnika, przy czym słowo „wtajemniczenie” jest tutaj eufemizmem, bowiem on temu zawodnikowi miał nie tyle opowiedzieć, co się zdarzy, lecz wciągnąć go (lub „przekazać”, jakby pewnie chcieli zwolennicy eufemizmów) do uczestnictwa w zrzutce. Po naradzie miał czas, by sprawę przemyśleć i np. swój współudział w zbrodni ograniczyć („dam kasę, ale nie każcie mi wciągać do tego innych”), lecz zadanie wykonał. W wyjaśnieniach składanych prokuraturom wspomina tylko, iż „miał mieszane uczucia”, co rażąco odbiega od postawy „brzydziłem się tamtym czynem, ale przegrałem z lękiem, że moja kariera będzie skończona. Jszcze więcej czasu na refleksję miał, kiedy zajął się nim wymiar sprawiedliwości, lecz w publicznych wypowiedziach kłamliwie się wybielał.

Pawel
Pawel

O wreszcie ktoś, kto podziela moje zdanie z Piszczkiem.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Tak! Powieś 18-latka za to, że nie postawił się szatni wyjadaczy. Teoretycy kryształowej moralności dla ubogich.

PhoenixLk
PhoenixLk

ja go wieszam za SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ…
powtórzę się z linkiem:
https://www.sport.pl/pilka/1,65037,11190564,Pilka_nozna__PZPN__Piszczek_nas_wykiwal.html

PIO
PIO

Śmiech na sali. Okazuje się, że obecne władze PZPN nie różni nic od poprzednich. Przez ostatnie lata dziwiłem się przyśpiewkom typu „***** PZPN”, ale teraz są one bardzo na miejscu.

spartakus - pogromca bonkowych ukladow
spartakus - pogromca bonkowych ukladow

Jak to nic sie nie roznia? sa gorsze! Za Laty karali za korupcje. Teraz nagradzaja, to co lepsze?

PIO
PIO

Ok, przyznaję całkowitą rację.

benc
benc

Kibice innych klubow ekstraklasy powinni solidarnie zbojkotowac mecze z pasami.
Pzpn naplul wlasnie w morde innym klubom, ktore poniosly surowa kare za korupcje.

Mario
Mario

Wiesz… one wcześniej napluły w mordę fanom, którzy wierzyli w czystość rozgrywek, więc jakoś ich nie żałuję. Gorzej, że teraz prezio tysiąclecia napluł w twarz tym samym kibicom, tyle że z większym charchem.

Arjbest
Arjbest

W sumie trudno było spodziewać się innego wyroku. Sam Boniek mówił że najlepiej byłoby tę sprawę zamknąć. Wychodzi na to że kluby ukarane relegacją to ciężcy frajerzy.
Parafrazując p. Lacha: PZPN się, kurwa, skompromitował.

Stwórca
Stwórca

Dlaczego inne kluby były degradowane? Przecież ta kara dla Cracovii to skandal! Co śmieszniejsze. Każdy z tych zdegradowanych klubów powinien dostać odszkodowanie od PZPN teraz. Albo wszyscy dostają tę samą karę, albo nikt. A co śmieszniejsze Pogoń Siedlce za dużo mniejsze przewinienie dostało -6 pkt. WSTYD I HAŃBA BONIEK!!

szemrany
szemrany

Skandal. Ciekawe ile posolili członkom tej śmiesznej komisji

laser
laser

post roku. długo na nim myślałeś

morrissey
morrissey

Czepiacie się.Duży internetowy portal przedstawia to tak:”Bolesna kara za korupcję sprzed lat”.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Takie jaja pokazują dalej ze kolesiostwo w PZPN i ze korupcja nie odeszły od nas do konca dalej. To przykre. Pisałbym tak przy kazdym klubie

Marek
Marek

Jeszcze zdążycie do apteki po krem do …..
Cracovia Puchar Polski ma!!!

WhiteStarPower
WhiteStarPower

To jest właśnie ekipa bez zębów, która 1 raz coś wygrała w życiu i im sukces padł na mózg. Nawet na Twitterze są kibice Pasów, którzy umieją ocenić tę decyzję negatywnie ale to są niestety wyjatki potwierdzające regułę. P.S Teraz prywata : Wisła Pany szczurku (ostatnio 0:2 w kurniku) więc do budy

Zbychu
Zbychu

Goebbels psiarski a gdzie twój śmieszny klubik rzeka biedaki z geymonta tfuuu

Andżelika
Andżelika

Chuj w dupę nożownikom

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Coruptovia powinna byc wygwizdywany caly sezon na wszystkich stadionach (pewnie poza przydupasami z Lecha), to wniosek formalny

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Czy zdegradowali was za sprzedanie Legii meczu w Krakowie (0:6)? Musiałem, kurwa, przegapić.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Jacy wy jesteście żałośnie głupi, to się w żadnych ramach nie mieści. A czy was zdegradowali za kupienie 3 ligi? baranie? a 2 ligi? Czy umownie za 2 mecze? Zreszta nikogo nie zdegradowali tylko dalicie dupy rudemu, to cała Polska wie i ma kolejny powód do beki z was. A 0:6 było czyściutkie, Stano pisał w biografii Kowala, na pewno czytałeś ;))) Tak samo jak mistrz Legii w 93, same czyste mecze.

_urwa _urwie łba nie urwie
_urwa _urwie łba nie urwie

Wystarczy wrzucić w Google frazę „Podejrzana licencja Widzewa”, a widać jak na dłoni jakim człowiekiem jest Boniek i w jaki sposób załatwia(ł) pewne sprawy.
Sprewę korupcji Cracovii „załatwiono” w podobny sposób?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie

Wsród leśnych dziadków po staremu. Boniek pomalował PZPN na ładne, kolorowe wzorki, „dziennikarze sportowi” obficie się nad tym malunkiem pospuszczali, a pod spodem ten sam beton. Wicie, rozumicie.

vival
vival

Rudy, bierz swoje klunkry, swoich funfli, Sawika spakuj w transporter i raz na zawsze zostaw polską piłkę w spokoju. Bana w naszym kraju powinieneś dostać już po żenadzie jaką odjebałeś będąc selekcjonejro a w nagrodę za to mianowali cię prezesem. Kraj wiecznie drugich szans przez które wychodzimy jak Zabłocki na mydle.

Mr Beatle
Mr Beatle

Nie ma Nobla w dziedzinie matematyki.

PhoenixLk
PhoenixLk

sugerujesz, że weszło napisało o czymś, na czym się nie zna? A może jeszcze oceniają piłkarzy na podstawie wystawianych przez samych siebie ocen?

boniald
boniald

Na podstawie tej „kary” trzeba teraz przywrócić wszystkie zdegradowane wcześniej kluby do Ekstraklasy, żeby było sprawiedliwie.

Kar
Kar

Czekamy na jakiś błyskotliwy twitt prezesa.

Daniel6550
Daniel6550

@”powinien dostać Nobla w dziedzinie matematyki” – piękna metafora, ostre pióro, tylko fakty złe jak zwykle. W dziedzinie matematyki nie przyznaje się Nagród Nobla 🙁

paweł
paweł

granda!

Hoody
Hoody

Jeżdżę kradzionym mercedesem S, nie ja ukradłem kolega, proponuję karę 1000 zł mandatu i przez weekend nie będę nim jeździł. Oczywiście auta nie oddam

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Porównanie z dupy, ale próbuj negocjować złodzieju. :]

Kamil
Kamil

Boniek wzial w lape i stad ta kara. Do tego nikt mu nic za to nie zrobi, bo nikt go nie kontroluje. To jest plucie nam kibicom w twarz.

Tomek
Tomek

To jest kur……a skandal że Cracovia jeszcze prowadzi negocjacje i PZPN zgadza się na jej warunki.Przypoinam jak potraktowano Zagłębie Sosnowiec(degradacja),Jagiellonia(-10pkt)Widzew i jeszcze innych.Widać że są równi i równiejsi.Pzpn po prostu bał się że degradując Cracovię może zniechęcić Filipiak do piłki.SKANDAL!!!!!!!!!!!!

Ralf
Ralf

tak jak mówi Streilau -karanie po 17 latach jest chore – fifa i uefa maja w przepisach ze jeśli korupcja była 10lat + to ich to wali – w latach 90,80,70 była korupcja w polskiej piłce na wielka skale i co tez napierdalali bysmy kare gdyby pojawiły sie kwity ze przykładowo Górnik kupował w sezonie 76/77 – czas ma znaczenie – takimi działaniami sami wbijamy sobie nóż w plecy rozpierdalając marketing ligi

wons
wons

Bzdura. Według przepisów UEFA czyny korupcyjne nie ulegają przedawnieniu. Nie łgaj

Zdzisław
Zdzisław

dlaczego Cracovia może grać w pucharach ? bo czyny korupcyjne były przed 2010 (Według przepisów UEFA)- przeproś

Zbigniew Stonoga
Zbigniew Stonoga

Dobry wieczór. Coś się… coś się popsuło i nie było mnie słychać
To powtórzę jeszcze raz. Wynik tej sprawy to jest jakaś porażka, ja myślę że to polskie, urwa głupie społeczeństwo, te urwa banda imbecyli która lobbowała za tym urwów karakanów z Cracovii to jest jakieś urwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy… jeśli tyle dla was znaczy, ludzie takie zaangażowanie społeczne, jak moje gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla was tylko znaczyło te kilka punktów i gorsze z tylnej kieszeni, to was powinno się ebać urwa, tak się powinno was jebać, jak tylko was może ebać PZPN. Warmińsko-mazurski ZPN was tak nie yruchał, jak yrucha was PZPN, urwa. Aż wasz kukle urwa będą swędziały z bólu. To jest dramat urwa. To jest dramat, że w tym abstrakcyjnym państwie, w tym państwie w którym media urwa nie były w stanie powiedzieć, że zrobiono urwę z logiki, że ten wurok jest 118. wyrokiem pozbawionym krzty rozsądku, że te związkowe urwy! powtarzam związkowe urwy! związkowe urwy tę sytuację kompletnie spartaczyły i po latach poszło w niepamięć, że to nie jest czymś wartym tego, by tę decyzję usprawiedliwiać. Będzie was PZPN uchał w upę, będzie was PZPN urwa ymał tak, jak was Warmińsko-mazurski ZPN nie ymał. Ta urwa, ten mały karakan, ebany Waniek śmieć, zniszczy was. Ołotnie, Zakolskie, Zielone Mile, telewizje propagandowe będą wam urwa odbierały smak życia wy urwa idioci. Narodowi, polscy idioci. Ja mam to w iździe urwa, bo mnie stać na wszystko. Będę żył urwa tak! Ypierolę jeszcze dzisiaj, już bilet kupiony z Polski i będę się z was urwa polskie frajery śmiał, żeście takie głupie sa, tacy urwa ebile, którzy tę decyzję podjęli. Nie degradacja, nie -20 punktów, tylko na jakieś śmieszne układy, machlojek w upę ebanyh kwa, na -5 opieprzone lobbowali. To właśnie jest ta kwa Polska. Przez taką kwę Polskę, przez was kwa uje nic się w tym kraju nie zmieni, bo jesteście chj warci i trzeba was jać, uchać i na was zarabiać, bo jesteście bandą narodowych kwów, nieudaczników. Rozumiecie to? A wam kochani, którzyście lobbowali za jednym słusznym rozwiązaniem, którzyście wspomagali mnie, dziękuję. Bo to garstka Polaków, garstka Polaków, dzisiaj to jest 70 tysięcy osób, może 80. (Wyłącz ten telefon, bo ci go wyłączę na amen) Tak, tak, tylko to się kwa w tej kwie Polsce nadaje. Powiedzieć wam w yj wreszcie, wy głupie chje, że jesteście prymitywami, że kwa wasze erdolone karty kredytowe to jest wasz majestat, wasza godność. Robota kwa w korporacji i karta z debetem, to wy kwa Polacy, uj z wami. Nie warto było kwa, nie warto było zrobić nic… co by się… a szkoda kwa gadać, szkoda strzępić yja naprawdę. Niech was… Słuchajcie. Ci, którzyście głupie urwy lobbowały za tym niech was szlag trafi, uj warci jesteście, anty-polakami jesteście. Dobranoc.

Lukasz
Lukasz

Oczywiscie ryzy nie ma na to zadnego wplywu. Szkoda slow na tego rudego pajaca. Niech juz wypada jak najszybciej prezesowac jakiejs Brescii

Matt99
Matt99

Są równi i równiejsi … brak słów

Matt99
Matt99

Są równi i równiejsi … Hańba !!!!

marian
marian

z matematyki nie ma Nobla :p

Endriu
Endriu

NIGDY nie powinno być żadnych kar dla klubów. W latach 2005-2007 popełniono ogromny błąd decydując się na degradowanie klubów do niższych lig. To jest karanie jednych za złodziejstwo drugich. Wyobraźmy sobie, że w sezonie 2020/21 Cracovia zdobędzie o 4 pkt więcej niż Legia/Lech/Piast. Gdybym był młodym piłkarzem Cracovii to by mnie szlag jasny trafił, dlaczego ja (niczemu niewinny) mam ponosić odpowiedzialność za jakichś kolesi sprzed 16 lat? Powinno od samego początku karać LUDZI, wyłącznie ludzi i to nie jakimiś zawiasami, tylko normalnym więzieniem, a nie niszczyć dorobek sportowy innych piłkarzy, którzy z korupcją nie mieli nic wspólnego.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

To jest sport drużynowy. Ten nieszczęsny „młody piłkarz Cracovii” być może w ogóle nie miałby szans teraz myśleć o Ekstraklasie, gdyby Cracovii w niej nie było. Trzeba karać i kluby, i konkretnych ludzi, bo to kluby skorzystały. W tabeli ligowej mamy drużyny konkretnych klubów, a nie p. Cześka i p. Zdziśka.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Ależ WSZYSCY kupowali/sprzedawali mecze.

Michał
Michał

No to zamiast degradacji/punktow ujemnych dać 30mln kary i niech spłacają przez 5 lat. A jak nie ma kasy to upadłość a piłkarze sobie w innych klubach poradzą jak grać potrafią.

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

Czyli jak Twój ojciec spłodzi bękarta a potem nie będzie płacił alimentów to Ty masz płacić bo z tego samego ojca jesteś. Ja pi…co za logika.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

To są żądni krwi fanatycy. Ucieszy ich kozioł ofiarny, murzyński chłopiec zrzucony z pirogi na pożarcie krokodylom. Korupcję mają w dupie, szczególnie gdy korumpują ich kluby.

Bart
Bart

Po tym co sie teraz wydarzylo widze 3 osoby ktore na ten moment powinny posprzatac ten burdel w PZPN (może jeszcze ktos by sie znalazl, ale dla mnie zaufani sa w kolejnosci nieprzypadkowej – BOREK, LEŚNODORSKI, STANOWSKI). Moze nie maja na to papierow, nie znam sie ale kiedy ich sie slucha to na bank takie wały by nie przechodzily.

jeremy
jeremy

doceniam ironię

Andrzej
Andrzej

Borek to by się zaraz obraził na wszystkich po pierwszej krytyce

Marek
Marek

Dodałbym Błaszczykowskiego i Mioduskiego. He,he
Proponuję rozliczyć Wisłę i Legię za słynne 0-6. Po -30 punktów
Absurdem jest rozliczać klub po 17 latach.

DagestanskiZapasior
DagestanskiZapasior

Masz papiery,to idz do sadu i rozliczaj,droga wolna. He,he

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Ty masz papiery, to idź do sądu i rozliczaj Cracovię, droga wolna. He, he.

Paweł
Paweł

Władze Wisły po tym meczu zdyskwalifikowały wszystkich piłkarzy którzy sprzedali ten mecz Legi . Skutkiem był spadek do (wtedy) II ligi.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Jak to sprzedali? Przecież, nie ma dowodów. Ówczesne grajki Wisły powinny żądać odszkodowania za takie bezprawie. 😀

Buba
Buba

Legia i Wisła jeszcze lepszy interes. Zero punktów i zero złotych.

skate
skate

Przestań pierdolić kocopoły, Legii odebrano mistrza a Wisła została ukarana -3 punktami.

tow. Kapka
tow. Kapka

„W 1993 r., po odebraniu Legii Warszawa tytułu mistrza Polski krakowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie przekupstwa w meczu Wisły Kraków z Legią (0:6). Postępowanie zostało umorzone”

Rzeczywiście gts i cwks zostały srodze ukarane.

PhoenixLk
PhoenixLk

„Legia Warszawa, Łódzki KS i Wisła Kraków przystąpiły do rozgrywek z trzema punktami ujemnymi, w związku z wydarzeniami poprzedniego sezonu.”
Dodajmy do tego wykluczenie Legii i ŁKS na rok z pucharów…
Kłamiesz? Czy po prostu nie wiesz, o czym piszesz?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

-3 za przestępstwo przed tygodni to dużo, a -5 za przestępstwo sprzed 15 lat to mało. Jesteście bandą komicznych hipokrytów.

Reveta
Reveta

Oj icki, icki. W przeinaczeniu historii to wy jesteście najlepsi. Realia były takie, że z 93 rok Legii zabrano mistrzostwo i przyznano Lechowi mimo, że (L) była pierwsza w tabeli. Dodatkowo Legia nie zagrała w europejskich pucharach, bo została z nich wykluczona, a kluby zamieszane w tym temacie kolejny sezon zaczynały z -3 pkt. Śledztwo zostało umorzone przez prokuraturę, a kary z PZPN i tak zostały. I choćbyście jak zaklinali rzeczywistość i twierdzili, że nikogo za to kara nie spotkała, to wciąż żyją kibice, którzy pamiętają, jakie były konsekwencje 93 roku. I tyle w temacie. Swoją drogą coraz więcej ludzi w Polsce ma negatywny stosunek do kibiców ksc, nawet Ci niedawno neutralni, bo pasiaści to zbieranina wyjątkowo specyficznych typków o wypranych mózgach, których trudno szanować.

Jakub
Jakub

Zupełnie inna liga, masz rację, gdzie im tam do takich rekinów, intelektualnych tytanów o wielkiej klasie i kulturze. Wielki szacunek.

Lukasz
Lukasz

Ryzy akurat dzisiaj ma zablokowane konto na tt. ?????????
Czy ktos z dziennikarzy bedzie mial jaja zeby zapytac ile musialo pojsc pod stolem ponad ten oficjalny milion? Chyba nikt normalny nie mysli ze bylo inaczej.

Sang
Sang

Kara powinna być przestrogą. I powinna być sporo większa niż zysk. Wg mnie za kupiony awans degradacja o 2 poziomy ligowe. PZPN się zblaznil i przyjął łapówkę zamiast kary i tym powinna zająć się prokuratura. Bo jeśli to kasa dla PZPN to ma to znamiona kolejnej korupcji

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

To ile degradacji za kupione mistrzostwo?

PhoenixLk
PhoenixLk

który klub kupił mistrzostwo?
Przypomnę tylko, że do zdobycia tytułu trzeba mieć trochę więcej niż 3 punkty…

Michał
Michał

Dziwię się że tak łagodnie to opisaliście i kręcicie z tego bekę, przecież to jest największy skandal w dziejach tej pzpnowej zbieraniny. Boniek to powinien ze wstydu do Rzymu spierdolić w podskokach i nie udzielać wywiadów do końca życia. Niby wiem w jakim kraju żyjemy ale jednak prześmieszkowanie tego i przejście nad tym do porządku dziennego to jak wypinanie się na jeszcze większe sami wiecie co. I dotyczy to wszystkich: kibiców, piłkarzy, działaczy, sponsorów czy c+. Wstyd jak ch*j.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Nie rozumiem tego zupełnie i nie przekonuje mnie to, że to „było dawno” i takie różne. Sam proces „negocjacji kary” to już jakiś żart, wymiar mimo wszystko też. Naiwnie liczyłem, że zabiorą im sporą część pieniędzy z praw telewizyjnych za nowy sezon, a tu taki dowcip…

Marek
Marek

Ta „korupcja” była 17 blat temu, a nie 15 jak raczyli napisać wiślacko-legijni dziennikarze z redakcji Weszło. Niby drobny błąd, ale świadczy o rzetelności „dziennikarzy” spod znaku białej gwiazdy i „L”-ki.
Niestety po zdobyciu pucharu Polski przez Cracovię niektórych pupa mocno piecze. I tak ma być!
Dla odświeżenia pamięci wiślaków i legionistów spod znaku Weszło przypominam jak te dwa kluby kupczyły punktami w meczu decydującym o mistrzostwie Polski.
Zapomniał wół jak cielęciem był!

Stwórca
Stwórca

Wy naprawdę myślicie, że kogoś boli zdobycie Pucharu przez Cracovie. Mnie na przykład nie. Pogratulowałem im, ale jutro o tym zapomnę, tyle mnie to obchodzi. Tu chodzi tylko i wyłącznie o korupcję w którą zamieszana była Cracovia, chodzi o zwykłą sprawiedliwość. A ta kara to jawne śmianie się w pysk drużynom, które były degradowane za coś podobnego. TO JEST SKANDAL!!! I nie jestem ani wiślakiem, ani legionistą.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Mylisz sprawiedliwość z vendettą.

Paweł
Paweł

Moim zdaniem to by pasowało lepiej na zdjęcie do artykułu 😀

comment_Zkt183EojOAi5l7DhbSmT1rvynH1f9ki.jpg
Czernobog
Czernobog

Z całą mą pogardą i nienawiścią dla tego ha tfu klubu- to nie ich wina. Jaki ZPN taka kara.

TSW06
TSW06

Wychodzi na to, że jeden punkt to ok 18 tysięcy PLN. Taniocha.

SEBOL
SEBOL

To już jest żenada, kure..two, i zwykły pie.dolnik! Szmaciarstwo i żerowanie na tym,że to jest ostatni klub w tej sprawie. Wiecie, co można zrobić? Wszystkie ukarane kluby,a jest ich dużo (części już nie ma,padły.) powinny bojkotować mecze we właściwej dla siebie klasie rozgrywkowej,oddawać walkower,a potem czekać na weryfikację tabel,zasłaniając się koronawirusem. Przy takim bałaganie oddawać sprawy do wszystkich możliwych instytucji prawnych, żeby zablokować rozgrywki i ewentualnie awanse i spadki. Niech rudy CZŁONEK się martwi…

Jakub
Jakub

To tak dla dobra i pomyślności polskiej piłki.Myślenie sześcioletniego szczeniaka ” na złość mamie niech mi uszy marzną”

Fil
Fil

Kto jest w tej komisji? Podać nazwiska przecież to skandal . Może im też zapłacili?

Mirek Marek
Mirek Marek

Szkoda, że dziennikarze tacy mądrzy i krytyczni, tylko jak mają Bońka w studio czy na słuchawce, to już z nich ta pewność odpływa.

Łukasz
Łukasz

„Ale za korupcję zapłacili w Polsce właściwie wszyscy, wiele klubów tą najbardziej srogą cenę, jaką jest degradacja. Cracovia tymczasem wychodzi z tego wirażu szczuplejsza o parę groszy oraz dwa nieudane mecze.”

GKS Bełchatów – pół miliona kary
Podbeskidzie – 6 punktów ujemnych

Gdzie była ta anonimowa redakcja, kiedy wymierzano te kary?

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

A bo to były słuszne kluby. A tak w ogóle to się nie interesuj bo kociej mordy dostaniesz 😉

wons
wons

Dobrze, że piszesz o Podbeskidziu. Nie dość, że oni faktycznie sami dobrowolnie poddali się karze po roku od czynów korupcyjnych to dostali więcej (-6 ) punktów ujemnych za 6 ustawionych meczów, a nie 19.

Robert
Robert

6 to sami ustawili, a bodajże 12 ustawił ten sam sędzia i obserwator który ustawił 18 meczów Cracovii i za którego teraz Cracovia została ukarana.

Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie
Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie

Gówno, a nie ukarana…

SEBOL
SEBOL

Panowie i Panie,ja tu już pisałem,żeby PZPN zrobił oficjalny cennik „kar” za kupno/sprzedaż 1,3,5,10,20 meczów lub całego sezonu. Z podziałem na kupno/sprzedaż u zawodników i u sędziego. I to chyba nie jest/była zła koncepcja…

Szymon
Szymon

Szczerze mówiąc wydaje się mi, że taka niska kara jest z powodu tego, w jak odległych czasach to kupowanie meczy miało miejsce.
Patrząc na Bońka i jego decyzje, nie widzę jakichś jasno określonych zasad działania. Wydaje on decyzje bardziej indywidualnie, oprócz tego z patrzeniem na dobro ligi.

Wasz_Pan
Wasz_Pan

Ja mam pytanie do pseudopublicystów z tego portalu – ile krakowska Wisła dostała punktów ujemnych za niespełnianie warunków podręcznika licencyjnego w trzech ostatnich sezonach ekstraklasy? Wiem, że CRACOVIA jest solą w waszych zawistnych oczach – bo skończył się już monopol cwks i gts na wygrywanie hurtowe trofeów – pojawił się groźny rywal i w dodatku z grubym portfelem 😛

PhoenixLk
PhoenixLk

Piast nie ma tak grubego portfela…

Jakub
Jakub

Ma większy budżet. Nie kłam.

Le Saux
Le Saux

To jest dobre pytanie do Pana Stanowskiego!Ciekawe jakie jest jego „Stanowisko”?!40 mln zl dlugu i dostaje Wisla licencje na gre w Extraklasie!

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

A jakie długi ma Legiunia?

Kryspin
Kryspin

Takie które spłaca

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

A Wisła rozumiem nie spłaca? Źródło?

Johnny
Johnny

Ale co wy sie dziwicie ? To tak samo jak miliony Polakow pracujacych w Niemczech. Skoro wojny I ludobojstwa ida z zapomnienie, tak samo korupcja hahaha. Trzeba bylo byc naiwnym, zeby wierzyc ze po awanie do pucharow Craksa zostanie zdegradowana. Pozdro dla zdrowo myslacych.

Stwórca
Stwórca

Uważam, że zdegradowana powinna być, ale niestety zdegradowana i tak chyba nie mogłaby być, bo jeśli się nie mylę to obecne przepisy na to nie pozwalają. To z -30 pkt powinni dostać, a nie -5 które im gówno zrobią…

Criticball
Criticball

Czy szanowna redakcja mogłaby mi odpowiedzieć, co za chuj obolały hełmem myślący wykasował mój neutralny, nikomu, oprócz skrajnych debili cenzorów, nie wadzący post?

biskup Henryk Jerzy Cykielski
biskup Henryk Jerzy Cykielski

I pomyśleć, że wystarczyło zrobić fuzje i grać na licencji innego klubu i byłoby po problemie. Jak w przypadku Lecha; grzechy Amici wyzerowane , grzechy Lecha sprzed fuzji wyzerowane, gra na licencji Amici, nikomu włos z głowy nie spadł, kibice to zaakceptowali i są happy, PZPN z Bońkiem na czele udają że nic się nie stało, dziennikarze coś tam poskrobali ale ostatecznie rozeszło się po kościach. Ehh żyć nie umierać. Ale w tej Cracovii naiwniacy…

SEBOL
SEBOL

I jeszcze jakiś czas temu świętowali okrągłą, 93. rocznicę powstania klubu… Jeśli świętować, to tylko w Posen,są na czasie i tacy europejscy…

fikcja
fikcja

To tak Jak Widzew, który już dwa razy był prawnie likwidowany i wykreślny ze struktur PZPN, by pozbyć się długów, a cały czas legitymują się datą 1910. Ostatnia upadłość 2015r. Można zerknąć do KRS i zboczyć datę powstania obecnego Widzewa.

http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-reaktywacja-tradycji-krs-1709815.html

Kryspin
Kryspin

Łódź to stan umysłu

Teoria
Teoria

Mogli jeszcze poczekać z 40 lat z orzeczeniem. Nie kibicuję Cracovii, w sumie wisi mi to gdzie gra, ale jednak o Cracovii po prostu zapomniano. To nie było tak, że nie było dowodów czy coś tam. Były, wisiały latami i nikt z tym nic nie zrobił. Dlatego też chyba kara jest jaka jest. Gdyby dawać ją od razu wtedy kiedy był na to czas, to pewnie i byłaby relegacja. Dzisiaj byłoby to śmieszne. Nie dlatego, że przewiny klubu są śmieszne, ale działania wszelkich odpowiedzialnych za to jednostek. Wszak prawdą jest, że do tematu krakowskiego klubu wrócono tylko i wyłącznie dlatego, że pozostał jedynym nieskazanym.

I to nie żadne niewyjaśnione sprawy, czy dojście przez śledczych do nowych faktów odkrytych po latach. Tylko zwykła opieszałość i zamiecenie sprawy pod dywan na wiele lat. Temu już Cracovia winna nie jest i w tym kontekście ma prawo otrzymać niższy wyrok.

Dlatego uważam, że wyrok jest skrajnie niesprawiedliwy w stosunku do przewin, ale sprawiedliwy w ramach tego ile minęło lat, jak się wszystko zmieniło i jak spieprzyły wszystkie możliwe organy, że przypomniało im się raptem rok czy dwa temu, że temat istnieje. Kluby są dość płynnymi instytucjami i raczej rzadko bywa, że przez owe 15 lat jest ten sam właściciel, a co dopiero kadra zarządzająca, nie mówiąc o piłkarzach. Stąd też zawsze byłem zwolennikiem tego, aby PZPN wspólnie z rządem wypracował model na którym to ludzie odpowiedzialni byli karani x100. Kluby oczywiście też, ale nie po 15 latach.

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

Skończe już pierdol..ć.
Ukarano osoby? Ukarano?
Ktoś z tych co korumpował ma cokolwiek wspólnego od ponad 10 lat z klubem? Nie ma.
To o ch..j wam chodzi?

Powinni już dawno zrobić abolicję dla klubów za czyny sprzed 2015 bo ile można to ciągnąć. Zaraz się okaże, że jakiś fragles ustawiła mecze u buka i klub będzie za niego bekał.

Live
05.12.2020

LIVE: Warta przetrwała sztorm, co pokaże na spokojnym morzu?

Warta Poznań przez koronawirusowe zawirowania miała w pewnym momencie naprawdę wąziutką kadrę. Dziś powoli wraca do równowagi, ale czy na spokojniejszym morzu ta łajba będzie nadal tak dzielnie płynąć? To jedno z wielu pytań przed sobotą z Ekstraklasą – wszak mamy jeszcze po meczu Jagi z Wartą spotkania Śląska z Rakowem Częstochowa oraz Legii Warszawa […]
05.12.2020
Bukmacherka
05.12.2020

Hit pod dyktando Lewego? Superbet rozdaje bonusy za gole i asysty Polaka

20 złotych za każdego gola i 10 złotych za każdą asystę Roberta Lewandowskiego – taką ofertę przygotował Superbet z okazji hitowego starcia Bayernu Monachium z RB Lipsk w 1. Bundeslidze. Dla nowych graczy przewidziany jest również bonus powitalny w wysokości 50 złotych, a na dokładkę do tych wszystkich atrakcji – CASHBACK do 500 złotych. „Lewy” […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Niespodziewane wzmocnienie Legii poza okienkiem – Andre Martins

Cierpliwość jest najbardziej pożądaną cnotą u piłkarzy. Nierzadko zdarza się, że na efekty lub szansę zmuszeni są pokornie czekać przez dłuższy czas. W przypadku Andre Martinsa musiał nastąpić niespodziewany splot okoliczności, by jego nieciekawa sytuacja w klubie uległa zmianie. Przyjście nowego szkoleniowca, problemy zdrowotne kolegów, a także poprawa dyspozycji całego zespołu sprawiły, że Portugalczyk ponownie […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Parzyszek: Chodziło o pokazanie różnic w treningu, a nie obrażanie trenera Fornalika

Piotr Parzyszek tydzień temu doczekał się swojego pierwszego gola dla Frosinone. Dał on ważne zwycięstwo nad Brescią, więc radość tym większa. W dłuższej rozmowie 27-letni napastnik opowiada nam o specyfice Serie B, zupełnie innym życiu, współpracy z Alessandro Nestą i planach klubu. Wracamy także do głośnego wywiadu sprzed paru tygodni, w którym Parzyszek kilkoma wypowiedziami […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Słoma może wystawać nawet z najdroższych butów

Kiedyś w programie Liga+ Extra profesor Janusz Filipiak, właściciel Cracovii, przechwalał się, że ma na sobie „tanie” buty. – Kosztowały tylko 1500 euro – zażartował w typowym dla siebie stylu. Czyli – pozując na wielkiego magnata. Ostatnio zresztą również dowalił do pieca, gdy w wywiadzie z Onetem oznajmił niefrasobliwie, że kupił sobie… samolot, żeby ograniczyć […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Pierwszoligowe transfery Śląska tym razem na minus? Niekoniecznie

Śląsk Wrocław w ostatnich latach dał się poznać jako klub, który bardzo dogłębnie przeszukuje rynek 1. ligi. To na Dolny Śląsk trafiała największa liczba piłkarzy, którzy wyróżniali się na zapleczu Ekstraklasy. Przed startem obecnych rozgrywek „Wojskowi” sięgnęli po czterech takich zawodników – to największy zaciąg od czasu okienka w 2018 roku, gdy do zespołu trafili […]
05.12.2020
WeszłoTV
05.12.2020

STAN FUTBOLU – LIVE OD 10:30


05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Najmniej radosna robota w Ekstraklasie – bycie napastnikiem Warty Poznań

Bycie napastnikiem Warty Poznań to trudna robota. Przez półtorej godziny kręcisz kilometry, jesteś pierwszym obrońcą, jako pierwszy ruszasz do pressingu, musisz natłuc się z obrońcami przy walce o górne piłki. A robisz to wszystko, bo – tak przynajmniej zakładasz – prędzej czy później z tej ciężkiej roboty urodzą się sytuację strzeleckie. Problem w tym, że […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

PRASA. Michniewicz: Mamy kłopot w ataku, a nie w obronie

W sobotniej prasie Czesław Michniewicz analizuje problemy Legii, są newsy o zainteresowaniu wielu klubów Kamilem Piątkowskim i chęci wykupienia Sebastiana Musiolika przez Pordenone, rozmowy z Janem Grzesikiem i trenerem Spartaka Moskwa oraz kilka tekstów z lig zagranicznych.  PRZEGLĄD SPORTOWY Czesław Michniewicz uważa, że problemy Legii Warszawa niekoniecznie leżą tam, gdzie sądzą eksperci. – Od początku […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

I liga dwóch prędkości. Bruk-Bet i ŁKS nie mają konkurencji

Przed startem rozgrywek 1. ligi wydawało nam się, że czeka nas sezon, jakiego dawno nie było. Arka, Bruk-Bet, ŁKS, Miedź, Widzew – grono klubów, które miały chrapkę na awans było spore, nawet bez doliczania do niego czarnych koni pokroju GKS-u Tychy. Tymczasem boisko te oczekiwania zweryfikowało. I to całkiem brutalnie, bo na zapleczu Ekstraklasy oglądamy […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Bezbarwny hit w Niemczech? Bayern i Lipsk nie postrzelają

Bayern kontra Lipsk, wielki hit niemieckiej Bundesligi. Naprzeciw siebie staną dwie najlepsze drużyny za naszą zachodnią granicą. Murowani kandydaci do mistrzostwa kraju. Nie możemy więc przepuścić takiej okazji i nie sprawdzić typów na to spotkanie. Tak się składa, że nasi koledzy od bukmacherki przygotowali kilka ciekawych zdarzeń, na których możemy porządnie zarobić. Bayern Monachium – […]
05.12.2020
Weszło
05.12.2020

Legia faworytem u siebie, czy Lechia może coś ugrać?

Dwa mecze bez strzelonej bramki, dwa mecze bez wygranej. Nigdy nie jest dobrze przyjeżdżać na mecz z taką passą. Jednak najgorzej, kiedy ta passa trafia się przed spotkaniem z mistrzem Polski. Lechia Gdańsk nie będzie faworytem starcia z Legią – to wiadome. Pytanie, czy cokolwiek w stolicy ugrają? Próbujemy na to odpowiedzieć, sprawdzając ofertę naszych […]
05.12.2020
Weszło
04.12.2020

Boże, jaki ten mecz był obrzydliwy

Dziesięć żółtych kartek. Czterdzieści dwa faule. Czerwona kartka. Kartki dla sztabów obu drużyn. Kontrowersje przy bramkach i rzutach karnych. Wszystko było w tym meczu – poza grą w piłkę nożną. W obozach Cracovii i Wisły ktoś za mocno wziął sobie to serca tę gadkę, że w derbach trzeba jeździć na dupach i zapieprzać. Obejrzeliśmy jakiś […]
04.12.2020
Niemcy
04.12.2020

No i to jest SuperPiątek!

Gdy spojrzeliśmy na skład Herthy Berlin na dzisiejsze derby z Unionem – załamaliśmy się. Mimo kontuzji głównego konkurenta do gry, mimo ciężaru oczekiwań, z jakimi wiązał się jego transfer – Krzysztof Piątek zaczął mecz na ławce. Trener Bruno Labaddia wolał rozpocząć derbowy bój bez klasycznej dziewiątki, niż postawić na Polaka. Dopiero w przerwie, przy wyniku […]
04.12.2020
Weszło FM
04.12.2020

Co czeka nas w sobotę na Weszło FM? Zerknijcie w ramówkę!

W weekend Weszło FM nie zwalnia tempa. Wręcz przeciwnie – przyspiesza, bo czeka nas kilka naprawdę ciekawych meczów. Ramówka na sobotę: 8.30 – 10.25 „Dwójka bez sternika” z duetem P&P, czyli Paczul i Piela. W programie m.in. rozmowa z Tomaszem Frankowskim do krakowskich derbach 10.25 – 12.00 „Stan Futbolu”. Krzysiek Stanowski i jego goście to […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

Miedź sto mil od regularności

Jeśli ktoś zadałby nam karkołomne zadanie określenia poczynań Miedzi Legnica w tym sezonie I ligi za pomocą jednego słowa, mielibyśmy ułatwione zadanie, bo przynajmniej wiedzielibyśmy, że jedno wyrażenie odpadłoby na samym starcie tych językowych rozważań. Jakie? Ano mianowicie „regularność”. Podopieczni Jarosława Skrobacza są tak nieprzewidywalni i tak nierówni, że robi się to po prostu zabawne.  […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

Gorsi od Azerów, Bułgarów i Cypryjczyków. Ile polskie kluby osiągnęły w Lidze Europy?

Wielkimi krokami zbliża się rewolucja w europejskich pucharach. Inauguracja UEFA Conference League w sezonie 2021/22 spowoduje, że dla polskich klubów nie tylko droga do Ligi Mistrzów, ale i do Ligi Europy stanie się wyjątkowo kręta, ciasna i wyboista. Tylko mistrz Polski będzie miał szansę, by wystąpić w tych rozgrywkach. Pozostałym ekipom pozostania walka o awans […]
04.12.2020
Weszło
04.12.2020

Zrezygnowali z Benfiki, bo mają zaraz Podbeskidzie. Hahaha!

Chcieli do Europy. Tak o nią walczyli, tak ją wspominali, ach, cóż to były za czasy, gdy ogrywało się Juventus, Manchester City albo Fiorentinę. W końcu, po latach, dostali się do fazy grupowej. I co? Wystawili rezerwy. Polska piłka w jednym obrazku. Debilizm pogania idiotyzm. Odpuścić mecz z Benfiką, żeby skupić się na starciu z […]
04.12.2020