post Avatar

Opublikowane 27.07.2020 15:52 przez

redakcja

Wśród wielu zalet Janusza Filipiaka i prowadzonej przez niego Cracovii, należy z pewnością wymienić umiejętność liczenia pieniędzy. Filipiak ma ich w końcu tak dużo, że bez dobrze opanowanej tabliczki mnożenia i szybkiego dodawania w pamięci mógłby się zagubić. Ale nawet najwięksi fani jego matematycznego talentu nie mogli przewidzieć, jak fantastycznie podliczona zostanie kwestia kar za korupcję dla „Pasów”. Dziś Komisja Dyscyplinarna PZPN-u wydała lakoniczny komunikat o potężnych konsekwencjach za korupcję sprzed 15 lat: Cracovia zapłaci astronomiczną kwotę 1 (jednego) miliona złotych oraz rozpocznie sezon z potężnym brzemieniem w postaci 5 (pięciu) ujemnych punktów.

Co więcej – jest to kara, którą Cracovia sama zaproponowała Komisji w ramach dobrowolnego poddania się karze. Człowiek, który to wszystko podliczył i zaproponował PZPN-owi, a potem jeszcze uzyskał zaakceptowanie tej kary, powinien dostać Nobla w dziedzinie matematyki.

Słuchajcie, my wszystko rozumiemy „takie były czasy”, „inaczej się nie dało”. Ale mimo wszystko – Cracovia kupiła sobie awans do Ekstraklasy. Stało się to za sprawą ludzi bezpośrednio zaangażowanych w działanie klubu, dotyczyło to takiej liczby meczów, która nie pozostawiała żadnych wątpliwości co do losów promocji. Oczywiście, Cracovia może tysiąc razy podkreślać, że to już inny klub, inni piłkarze, że tak naprawdę to w życiu na oczy nie widziała tych osób, które otrzymały sądowe wyroki w sprawie. Ale fakty są takie, że Pasy zrobiły nieuczciwie awans do wyższej ligi.

I jak za to zapłacą?

Milion złotych to w realiach ekstraklasowych nieco większa porcja frytek. Ale już pal licho wysokość tej kwoty. Kluczowa jest informacja, że Cracovia za ofiarowanie pieniędzy w zamian za korzyść punktową będzie musiała… ofiarować pieniądze w zamian za korzyść punktową. Tak trzeba to nazwać, pieniądze zamiast bardziej okazałego odjęcia punktów. Poza tym minus pięć „oczek” w sezonie, w którym spada jeden zespół: tak naprawdę to żadna kara, zwłaszcza w kontekście poprzednich wyroków, które zazwyczaj kończyły się degradacją korumpujących klubów. Aha, szczegół, ale w sumie istotny – za triumf w Pucharze Polski Cracovia otrzyma 3 miliony złotych. Czyli po prostu jedną trzecią trzeba będzie odesłać do związku.

Pogoń Siedlce za zastrzyki witaminowe dla 7 piłkarzy dostaje -6 punktów. Cracovia za korupcję w sezonie zakończonym awansem dostaje -5 punktów. Co tu się wydarzyło? O co tu chodzi?

Mamy wrażenie, że smutna prawda jest taka: bogatemu wolno więcej. Cracovii nie odmawiamy, to fajny, sympatyczny klub, zdobywca Pucharu Polski, ma świetnego trenera, ostatnio rozsądnie inwestuje swoje pieniądze. Ale za korupcję zapłacili w Polsce właściwie wszyscy, wiele klubów tą najbardziej srogą cenę, jaką jest degradacja. Cracovia tymczasem wychodzi z tego wirażu szczuplejsza o parę groszy oraz dwa nieudane mecze.

Milion złotych i 5 ujemnych punktów. Wyobraźmy sobie, że ktoś udowadnia korupcję w minionym sezonie. Kara byłaby taka sama? No nie byłaby, bo to najcięższy grzech świata sportu, grzech, po którym pokuta powinna być długa i bolesna. PZPN twierdzi inaczej. Mamy nadzieję, że nie będzie to odczytane jako zachęta, by próbować podobnych sztuczek w przyszłości.

Fot.400mm.pl

Opublikowane 27.07.2020 15:52 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 199
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Marcin
Marcin

Dramat!!nie zapomnę jak my(ŁKS) wylecieliśmy z ligi !!!Taka kara to śmiech.Degradacja jedną klasę rozgrywkowa niżej i 5 milionów kary!!!

Staszek Anioł
Staszek Anioł

ŁKS spadł za korupcję?

Marcin
Marcin

Sorki spadliśmy ich kosztem..my polecieliśmy za brak jakiegoś papierka albo dwóch..:)

Maxx
Maxx

Nie ich kosztem, a kosztem Lechii Gdansk. Wtedy ku zdziwieniu wszystkich Lechia nagle wygrała mecz, którego nie miała prawa wygrać. A Cracovia zremisowała z Lechem 2:2 tracąc obie bramki z ewidentnych spalonych. Gdyby nie to, to Lechia zajęłaby spadkowe miejsce. Czy jakaś komisja korupcyjna się do tego dobrała? Ktoś mowi o interesach życia? Jak wtedy przekręcano Cracovię? A na marginesie papierkow, to nie były jakieś tam papierki tylko wymagane dokumenty d licencji, obowiązujące wszystkich. Konisja czekała 6 godzin po terminie,, by ŁKS je dostarczył. A jak nie dostarczył bo nie mógł – nie spełniał warunków – to co Komisja miała zrobić? Nie zwalać więc winy na Cracovię

Piotr
Piotr

Mogła im dać-5 I 1000 000 kary

VVa
VVa

Hmmmm,
To w sumie Widzew mógłby kupić parę meczów w I lidze, a potem milion kary (za same prawa tv w ex dostanie kilkakrotnie więcej) i marne 5 pkt (w sezonie, gdzie spada jedna drużyna!)
Kurczę, ciekawe ilu znajdzie się chętnych w przyszłym sezonie do kupczenia meczami.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Śmiało!

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

Ja rozumiem populizm srulizm rewerendus duptus.
Jakby kupili teraz a za rok czy dwa wyszło to by automatycznie zlecieli z Ligii.
Co innego 15 kierwa lat temu, a co innego dla przykładu szprycowanie zawodników w bieżącym sezonie.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Facet, który kupował Koronie mecze pracuje w Kadrze Polski. Przestańcie tu pieprzyć dyrdymały o walce z korupcją.

Batalka
Batalka

Pomyśleć że obecnym trenerem ŁKSu jest ówczesny trener Cracovii…

Kikkhull
Kikkhull

Do tej historii należy dopisać degradacje Widzewa i odwołanie baraży o utrzyamnie których Cracovia nie musiała grać. Załatwili utrzymanie przy zielonym stoliku, kosztem łudzkich drużyn i nie musieli grać barażu z Podbeskidziem.

maciek
maciek

– Romuald Boniek, brat prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, wraz z synem, od lat prowadzi firmę zajmującą się brandingiem imprez sportowych. Związek nie chce jednak ujawnić, ile zarobiła ona na usługach świadczonych przy okazji meczów piłkarskiej reprezentacji Polski – czytamy we fragmencie artykułu w Gazecie Polskiej, autorstwa Piotra Nisztora, którego fragment został opublikowany na Twitterze.

maciek
maciek
Andre.e
Andre.e

Powoływanie się na gazetę, która przez wiele lat pisała w zamachu smoleńskim jest mało wiarygodne. Co więcej, jej szef, gruby Sakiewicz sam robi wiele wałków z władzą, przykładowo portal ekologiczny puszcza.tv – gazeta polityczna zgarnęła za to kilka baniek, podczas gdy prawdziwe organizacje ekologiczne dostawały za podobne projekty 10 razy mniej…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Jakie prawdziwe? Green Pic? Marksistowska bojówka, która torpeduje inwestycje z powodu endemicznego gatunku tasiemca, a zagównienie Wisły przez Czaskoskiego czy budowę magnackiego pałacu w Puszczy Noteckiej ma w dupie?

Zbychu
Zbychu

Chuj ci w dupe ty chyba z zydzewa!

Oley
Oley

Za mniejsze przewinienia jak Cracovia, Korona została zdegradowana i to za to samo w tej samej wówczas. 3 lidze… żenada…

SmyQ
SmyQ

Ja pierdolę. Na to po prostu brakuje słów.

STR
STR

Ale skąd zaskoczenie? Piszczek został niedawno złotym reprezentantem, wszyscy mu czynili honory, gdy kończył karierę, więc to logiczne, że Cracovia nie zostanie ukarana (bo ta kara to nie kara). Chociaż Cracovia przynajmniej chciała poddać się karze, a ten laluś jeszcze wciskał, że „jest ofiarą korupcji”. I to w blasku fleszy, z entuzjzmem tłumu. Taki nasz kraj.

Damiano_L
Damiano_L

O czym gadasz? Piszczek był uhonorowany za to, co osiągnął w reprezentacji. To tak jakbyś za korupcję chciał Cracovii odebrać Puchar Polski i wykluczyć ją z Ligi Europy.

PhoenixLk
PhoenixLk

w reprezentacji, w której grał, bo przedz komisją pzpn „zapomniał”, że nie tylko dołączył do zrzuty, ale i wykonał parę telefonów…

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Ja dziś wykonałem parę telefonów. Do fryzjera również. Czy mogę już się zacząć bać?

PhoenixLk
PhoenixLk

czy w trakcie rozmów namawiałeś kogoś do działania niezgodnego z prawem?
https://www.sport.pl/pilka/1,65037,11190564,Pilka_nozna__PZPN__Piszczek_nas_wykiwal.html

Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie
Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie

Za udowodnioną korupcję to powinna być jedna kara: wykluczenie ze struktur związku, a nie śmieszne kary finansowe, czy punktowe. I powinno to dotyczyć wszystkich klubów umoczonych w tym brudnym interesie, od Arki począwszy na Unii Janikowo czy Podbeskidziu kończąc.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

No to być może zostałaby Termalica i Escola Varsovia. Z tym, że nie na pewno.

Kasia
Kasia

Najgorsze jest to, że sam zainteresowany Ł. Piszczek opowiada, że był ofiarą (w co wszyscy uwierzyli, bądź rozpowszechniali bezmyślnie), natomiast prawda jest zupełnie inna. Uczestniczył w specjalnie zorganizowanej naradzie, na której planowano oszustwo. Zgodził się na „wtajemniczenie” innego zawodnika, przy czym słowo „wtajemniczenie” jest tutaj eufemizmem, bowiem on temu zawodnikowi miał nie tyle opowiedzieć, co się zdarzy, lecz wciągnąć go (lub „przekazać”, jakby pewnie chcieli zwolennicy eufemizmów) do uczestnictwa w zrzutce. Po naradzie miał czas, by sprawę przemyśleć i np. swój współudział w zbrodni ograniczyć („dam kasę, ale nie każcie mi wciągać do tego innych”), lecz zadanie wykonał. W wyjaśnieniach składanych prokuraturom wspomina tylko, iż „miał mieszane uczucia”, co rażąco odbiega od postawy „brzydziłem się tamtym czynem, ale przegrałem z lękiem, że moja kariera będzie skończona. Jszcze więcej czasu na refleksję miał, kiedy zajął się nim wymiar sprawiedliwości, lecz w publicznych wypowiedziach kłamliwie się wybielał.

Pawel
Pawel

O wreszcie ktoś, kto podziela moje zdanie z Piszczkiem.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Tak! Powieś 18-latka za to, że nie postawił się szatni wyjadaczy. Teoretycy kryształowej moralności dla ubogich.

PhoenixLk
PhoenixLk

ja go wieszam za SKŁADANIE FAŁSZYWYCH ZEZNAŃ…
powtórzę się z linkiem:
https://www.sport.pl/pilka/1,65037,11190564,Pilka_nozna__PZPN__Piszczek_nas_wykiwal.html

PIO
PIO

Śmiech na sali. Okazuje się, że obecne władze PZPN nie różni nic od poprzednich. Przez ostatnie lata dziwiłem się przyśpiewkom typu „***** PZPN”, ale teraz są one bardzo na miejscu.

spartakus - pogromca bonkowych ukladow
spartakus - pogromca bonkowych ukladow

Jak to nic sie nie roznia? sa gorsze! Za Laty karali za korupcje. Teraz nagradzaja, to co lepsze?

PIO
PIO

Ok, przyznaję całkowitą rację.

benc
benc

Kibice innych klubow ekstraklasy powinni solidarnie zbojkotowac mecze z pasami.
Pzpn naplul wlasnie w morde innym klubom, ktore poniosly surowa kare za korupcje.

Mario
Mario

Wiesz… one wcześniej napluły w mordę fanom, którzy wierzyli w czystość rozgrywek, więc jakoś ich nie żałuję. Gorzej, że teraz prezio tysiąclecia napluł w twarz tym samym kibicom, tyle że z większym charchem.

Arjbest
Arjbest

W sumie trudno było spodziewać się innego wyroku. Sam Boniek mówił że najlepiej byłoby tę sprawę zamknąć. Wychodzi na to że kluby ukarane relegacją to ciężcy frajerzy.
Parafrazując p. Lacha: PZPN się, kurwa, skompromitował.

Stwórca
Stwórca

Dlaczego inne kluby były degradowane? Przecież ta kara dla Cracovii to skandal! Co śmieszniejsze. Każdy z tych zdegradowanych klubów powinien dostać odszkodowanie od PZPN teraz. Albo wszyscy dostają tę samą karę, albo nikt. A co śmieszniejsze Pogoń Siedlce za dużo mniejsze przewinienie dostało -6 pkt. WSTYD I HAŃBA BONIEK!!

szemrany
szemrany

Skandal. Ciekawe ile posolili członkom tej śmiesznej komisji

morrissey
morrissey

Czepiacie się.Duży internetowy portal przedstawia to tak:”Bolesna kara za korupcję sprzed lat”.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Takie jaja pokazują dalej ze kolesiostwo w PZPN i ze korupcja nie odeszły od nas do konca dalej. To przykre. Pisałbym tak przy kazdym klubie

Marek
Marek

Jeszcze zdążycie do apteki po krem do …..
Cracovia Puchar Polski ma!!!

WhiteStarPower
WhiteStarPower

To jest właśnie ekipa bez zębów, która 1 raz coś wygrała w życiu i im sukces padł na mózg. Nawet na Twitterze są kibice Pasów, którzy umieją ocenić tę decyzję negatywnie ale to są niestety wyjatki potwierdzające regułę. P.S Teraz prywata : Wisła Pany szczurku (ostatnio 0:2 w kurniku) więc do budy

Zbychu
Zbychu

Goebbels psiarski a gdzie twój śmieszny klubik rzeka biedaki z geymonta tfuuu

Andżelika
Andżelika

Chuj w dupę nożownikom

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Coruptovia powinna byc wygwizdywany caly sezon na wszystkich stadionach (pewnie poza przydupasami z Lecha), to wniosek formalny

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Czy zdegradowali was za sprzedanie Legii meczu w Krakowie (0:6)? Musiałem, kurwa, przegapić.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

Jacy wy jesteście żałośnie głupi, to się w żadnych ramach nie mieści. A czy was zdegradowali za kupienie 3 ligi? baranie? a 2 ligi? Czy umownie za 2 mecze? Zreszta nikogo nie zdegradowali tylko dalicie dupy rudemu, to cała Polska wie i ma kolejny powód do beki z was. A 0:6 było czyściutkie, Stano pisał w biografii Kowala, na pewno czytałeś ;))) Tak samo jak mistrz Legii w 93, same czyste mecze.

_urwa _urwie łba nie urwie
_urwa _urwie łba nie urwie

Wystarczy wrzucić w Google frazę „Podejrzana licencja Widzewa”, a widać jak na dłoni jakim człowiekiem jest Boniek i w jaki sposób załatwia(ł) pewne sprawy.
Sprewę korupcji Cracovii „załatwiono” w podobny sposób?

Jak tu pięknie
Jak tu pięknie

Wsród leśnych dziadków po staremu. Boniek pomalował PZPN na ładne, kolorowe wzorki, „dziennikarze sportowi” obficie się nad tym malunkiem pospuszczali, a pod spodem ten sam beton. Wicie, rozumicie.

vival
vival

Rudy, bierz swoje klunkry, swoich funfli, Sawika spakuj w transporter i raz na zawsze zostaw polską piłkę w spokoju. Bana w naszym kraju powinieneś dostać już po żenadzie jaką odjebałeś będąc selekcjonejro a w nagrodę za to mianowali cię prezesem. Kraj wiecznie drugich szans przez które wychodzimy jak Zabłocki na mydle.

Mr Beatle
Mr Beatle

Nie ma Nobla w dziedzinie matematyki.

PhoenixLk
PhoenixLk

sugerujesz, że weszło napisało o czymś, na czym się nie zna? A może jeszcze oceniają piłkarzy na podstawie wystawianych przez samych siebie ocen?

boniald
boniald

Na podstawie tej „kary” trzeba teraz przywrócić wszystkie zdegradowane wcześniej kluby do Ekstraklasy, żeby było sprawiedliwie.

Kar
Kar

Czekamy na jakiś błyskotliwy twitt prezesa.

Daniel6550
Daniel6550

@”powinien dostać Nobla w dziedzinie matematyki” – piękna metafora, ostre pióro, tylko fakty złe jak zwykle. W dziedzinie matematyki nie przyznaje się Nagród Nobla 🙁

paweł
paweł

granda!

Hoody
Hoody

Jeżdżę kradzionym mercedesem S, nie ja ukradłem kolega, proponuję karę 1000 zł mandatu i przez weekend nie będę nim jeździł. Oczywiście auta nie oddam

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Porównanie z dupy, ale próbuj negocjować złodzieju. :]

Kamil
Kamil

Boniek wzial w lape i stad ta kara. Do tego nikt mu nic za to nie zrobi, bo nikt go nie kontroluje. To jest plucie nam kibicom w twarz.

Tomek
Tomek

To jest kur……a skandal że Cracovia jeszcze prowadzi negocjacje i PZPN zgadza się na jej warunki.Przypoinam jak potraktowano Zagłębie Sosnowiec(degradacja),Jagiellonia(-10pkt)Widzew i jeszcze innych.Widać że są równi i równiejsi.Pzpn po prostu bał się że degradując Cracovię może zniechęcić Filipiak do piłki.SKANDAL!!!!!!!!!!!!

Ralf
Ralf

tak jak mówi Streilau -karanie po 17 latach jest chore – fifa i uefa maja w przepisach ze jeśli korupcja była 10lat + to ich to wali – w latach 90,80,70 była korupcja w polskiej piłce na wielka skale i co tez napierdalali bysmy kare gdyby pojawiły sie kwity ze przykładowo Górnik kupował w sezonie 76/77 – czas ma znaczenie – takimi działaniami sami wbijamy sobie nóż w plecy rozpierdalając marketing ligi

wons
wons

Bzdura. Według przepisów UEFA czyny korupcyjne nie ulegają przedawnieniu. Nie łgaj

Zdzisław
Zdzisław

dlaczego Cracovia może grać w pucharach ? bo czyny korupcyjne były przed 2010 (Według przepisów UEFA)- przeproś

Zbigniew Stonoga
Zbigniew Stonoga

Dobry wieczór. Coś się… coś się popsuło i nie było mnie słychać
To powtórzę jeszcze raz. Wynik tej sprawy to jest jakaś porażka, ja myślę że to polskie, urwa głupie społeczeństwo, te urwa banda imbecyli która lobbowała za tym urwów karakanów z Cracovii to jest jakieś urwa nieporozumienie. Jeśli tyle dla was znaczy… jeśli tyle dla was znaczy, ludzie takie zaangażowanie społeczne, jak moje gdzie postawiłem moją rodzinę, moje życie prywatne, biznes, wszystko inne i dla was tylko znaczyło te kilka punktów i gorsze z tylnej kieszeni, to was powinno się ebać urwa, tak się powinno was jebać, jak tylko was może ebać PZPN. Warmińsko-mazurski ZPN was tak nie yruchał, jak yrucha was PZPN, urwa. Aż wasz kukle urwa będą swędziały z bólu. To jest dramat urwa. To jest dramat, że w tym abstrakcyjnym państwie, w tym państwie w którym media urwa nie były w stanie powiedzieć, że zrobiono urwę z logiki, że ten wurok jest 118. wyrokiem pozbawionym krzty rozsądku, że te związkowe urwy! powtarzam związkowe urwy! związkowe urwy tę sytuację kompletnie spartaczyły i po latach poszło w niepamięć, że to nie jest czymś wartym tego, by tę decyzję usprawiedliwiać. Będzie was PZPN uchał w upę, będzie was PZPN urwa ymał tak, jak was Warmińsko-mazurski ZPN nie ymał. Ta urwa, ten mały karakan, ebany Waniek śmieć, zniszczy was. Ołotnie, Zakolskie, Zielone Mile, telewizje propagandowe będą wam urwa odbierały smak życia wy urwa idioci. Narodowi, polscy idioci. Ja mam to w iździe urwa, bo mnie stać na wszystko. Będę żył urwa tak! Ypierolę jeszcze dzisiaj, już bilet kupiony z Polski i będę się z was urwa polskie frajery śmiał, żeście takie głupie sa, tacy urwa ebile, którzy tę decyzję podjęli. Nie degradacja, nie -20 punktów, tylko na jakieś śmieszne układy, machlojek w upę ebanyh kwa, na -5 opieprzone lobbowali. To właśnie jest ta kwa Polska. Przez taką kwę Polskę, przez was kwa uje nic się w tym kraju nie zmieni, bo jesteście chj warci i trzeba was jać, uchać i na was zarabiać, bo jesteście bandą narodowych kwów, nieudaczników. Rozumiecie to? A wam kochani, którzyście lobbowali za jednym słusznym rozwiązaniem, którzyście wspomagali mnie, dziękuję. Bo to garstka Polaków, garstka Polaków, dzisiaj to jest 70 tysięcy osób, może 80. (Wyłącz ten telefon, bo ci go wyłączę na amen) Tak, tak, tylko to się kwa w tej kwie Polsce nadaje. Powiedzieć wam w yj wreszcie, wy głupie chje, że jesteście prymitywami, że kwa wasze erdolone karty kredytowe to jest wasz majestat, wasza godność. Robota kwa w korporacji i karta z debetem, to wy kwa Polacy, uj z wami. Nie warto było kwa, nie warto było zrobić nic… co by się… a szkoda kwa gadać, szkoda strzępić yja naprawdę. Niech was… Słuchajcie. Ci, którzyście głupie urwy lobbowały za tym niech was szlag trafi, uj warci jesteście, anty-polakami jesteście. Dobranoc.

Lukasz
Lukasz

Oczywiscie ryzy nie ma na to zadnego wplywu. Szkoda slow na tego rudego pajaca. Niech juz wypada jak najszybciej prezesowac jakiejs Brescii

Matt99
Matt99

Są równi i równiejsi … brak słów

Matt99
Matt99

Są równi i równiejsi … Hańba !!!!

marian
marian

z matematyki nie ma Nobla :p

Endriu
Endriu

NIGDY nie powinno być żadnych kar dla klubów. W latach 2005-2007 popełniono ogromny błąd decydując się na degradowanie klubów do niższych lig. To jest karanie jednych za złodziejstwo drugich. Wyobraźmy sobie, że w sezonie 2020/21 Cracovia zdobędzie o 4 pkt więcej niż Legia/Lech/Piast. Gdybym był młodym piłkarzem Cracovii to by mnie szlag jasny trafił, dlaczego ja (niczemu niewinny) mam ponosić odpowiedzialność za jakichś kolesi sprzed 16 lat? Powinno od samego początku karać LUDZI, wyłącznie ludzi i to nie jakimiś zawiasami, tylko normalnym więzieniem, a nie niszczyć dorobek sportowy innych piłkarzy, którzy z korupcją nie mieli nic wspólnego.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

To jest sport drużynowy. Ten nieszczęsny „młody piłkarz Cracovii” być może w ogóle nie miałby szans teraz myśleć o Ekstraklasie, gdyby Cracovii w niej nie było. Trzeba karać i kluby, i konkretnych ludzi, bo to kluby skorzystały. W tabeli ligowej mamy drużyny konkretnych klubów, a nie p. Cześka i p. Zdziśka.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Ależ WSZYSCY kupowali/sprzedawali mecze.

Michał
Michał

No to zamiast degradacji/punktow ujemnych dać 30mln kary i niech spłacają przez 5 lat. A jak nie ma kasy to upadłość a piłkarze sobie w innych klubach poradzą jak grać potrafią.

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

Czyli jak Twój ojciec spłodzi bękarta a potem nie będzie płacił alimentów to Ty masz płacić bo z tego samego ojca jesteś. Ja pi…co za logika.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

To są żądni krwi fanatycy. Ucieszy ich kozioł ofiarny, murzyński chłopiec zrzucony z pirogi na pożarcie krokodylom. Korupcję mają w dupie, szczególnie gdy korumpują ich kluby.

Bart
Bart

Po tym co sie teraz wydarzylo widze 3 osoby ktore na ten moment powinny posprzatac ten burdel w PZPN (może jeszcze ktos by sie znalazl, ale dla mnie zaufani sa w kolejnosci nieprzypadkowej – BOREK, LEŚNODORSKI, STANOWSKI). Moze nie maja na to papierow, nie znam sie ale kiedy ich sie slucha to na bank takie wały by nie przechodzily.

jeremy
jeremy

doceniam ironię

Andrzej
Andrzej

Borek to by się zaraz obraził na wszystkich po pierwszej krytyce

Marek
Marek

Dodałbym Błaszczykowskiego i Mioduskiego. He,he
Proponuję rozliczyć Wisłę i Legię za słynne 0-6. Po -30 punktów
Absurdem jest rozliczać klub po 17 latach.

DagestanskiZapasior
DagestanskiZapasior

Masz papiery,to idz do sadu i rozliczaj,droga wolna. He,he

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Ty masz papiery, to idź do sądu i rozliczaj Cracovię, droga wolna. He, he.

Paweł
Paweł

Władze Wisły po tym meczu zdyskwalifikowały wszystkich piłkarzy którzy sprzedali ten mecz Legi . Skutkiem był spadek do (wtedy) II ligi.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Jak to sprzedali? Przecież, nie ma dowodów. Ówczesne grajki Wisły powinny żądać odszkodowania za takie bezprawie. 😀

Buba
Buba

Legia i Wisła jeszcze lepszy interes. Zero punktów i zero złotych.

skate
skate

Przestań pierdolić kocopoły, Legii odebrano mistrza a Wisła została ukarana -3 punktami.

tow. Kapka
tow. Kapka

„W 1993 r., po odebraniu Legii Warszawa tytułu mistrza Polski krakowska prokuratura wszczęła postępowanie w sprawie przekupstwa w meczu Wisły Kraków z Legią (0:6). Postępowanie zostało umorzone”

Rzeczywiście gts i cwks zostały srodze ukarane.

PhoenixLk
PhoenixLk

„Legia Warszawa, Łódzki KS i Wisła Kraków przystąpiły do rozgrywek z trzema punktami ujemnymi, w związku z wydarzeniami poprzedniego sezonu.”
Dodajmy do tego wykluczenie Legii i ŁKS na rok z pucharów…
Kłamiesz? Czy po prostu nie wiesz, o czym piszesz?

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

-3 za przestępstwo przed tygodni to dużo, a -5 za przestępstwo sprzed 15 lat to mało. Jesteście bandą komicznych hipokrytów.

Reveta
Reveta

Oj icki, icki. W przeinaczeniu historii to wy jesteście najlepsi. Realia były takie, że z 93 rok Legii zabrano mistrzostwo i przyznano Lechowi mimo, że (L) była pierwsza w tabeli. Dodatkowo Legia nie zagrała w europejskich pucharach, bo została z nich wykluczona, a kluby zamieszane w tym temacie kolejny sezon zaczynały z -3 pkt. Śledztwo zostało umorzone przez prokuraturę, a kary z PZPN i tak zostały. I choćbyście jak zaklinali rzeczywistość i twierdzili, że nikogo za to kara nie spotkała, to wciąż żyją kibice, którzy pamiętają, jakie były konsekwencje 93 roku. I tyle w temacie. Swoją drogą coraz więcej ludzi w Polsce ma negatywny stosunek do kibiców ksc, nawet Ci niedawno neutralni, bo pasiaści to zbieranina wyjątkowo specyficznych typków o wypranych mózgach, których trudno szanować.

Jakub
Jakub

Zupełnie inna liga, masz rację, gdzie im tam do takich rekinów, intelektualnych tytanów o wielkiej klasie i kulturze. Wielki szacunek.

Lukasz
Lukasz

Ryzy akurat dzisiaj ma zablokowane konto na tt. ?????????
Czy ktos z dziennikarzy bedzie mial jaja zeby zapytac ile musialo pojsc pod stolem ponad ten oficjalny milion? Chyba nikt normalny nie mysli ze bylo inaczej.

Sang
Sang

Kara powinna być przestrogą. I powinna być sporo większa niż zysk. Wg mnie za kupiony awans degradacja o 2 poziomy ligowe. PZPN się zblaznil i przyjął łapówkę zamiast kary i tym powinna zająć się prokuratura. Bo jeśli to kasa dla PZPN to ma to znamiona kolejnej korupcji

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

To ile degradacji za kupione mistrzostwo?

PhoenixLk
PhoenixLk

który klub kupił mistrzostwo?
Przypomnę tylko, że do zdobycia tytułu trzeba mieć trochę więcej niż 3 punkty…

Michał
Michał

Dziwię się że tak łagodnie to opisaliście i kręcicie z tego bekę, przecież to jest największy skandal w dziejach tej pzpnowej zbieraniny. Boniek to powinien ze wstydu do Rzymu spierdolić w podskokach i nie udzielać wywiadów do końca życia. Niby wiem w jakim kraju żyjemy ale jednak prześmieszkowanie tego i przejście nad tym do porządku dziennego to jak wypinanie się na jeszcze większe sami wiecie co. I dotyczy to wszystkich: kibiców, piłkarzy, działaczy, sponsorów czy c+. Wstyd jak ch*j.

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Nie rozumiem tego zupełnie i nie przekonuje mnie to, że to „było dawno” i takie różne. Sam proces „negocjacji kary” to już jakiś żart, wymiar mimo wszystko też. Naiwnie liczyłem, że zabiorą im sporą część pieniędzy z praw telewizyjnych za nowy sezon, a tu taki dowcip…

Marek
Marek

Ta „korupcja” była 17 blat temu, a nie 15 jak raczyli napisać wiślacko-legijni dziennikarze z redakcji Weszło. Niby drobny błąd, ale świadczy o rzetelności „dziennikarzy” spod znaku białej gwiazdy i „L”-ki.
Niestety po zdobyciu pucharu Polski przez Cracovię niektórych pupa mocno piecze. I tak ma być!
Dla odświeżenia pamięci wiślaków i legionistów spod znaku Weszło przypominam jak te dwa kluby kupczyły punktami w meczu decydującym o mistrzostwie Polski.
Zapomniał wół jak cielęciem był!

Stwórca
Stwórca

Wy naprawdę myślicie, że kogoś boli zdobycie Pucharu przez Cracovie. Mnie na przykład nie. Pogratulowałem im, ale jutro o tym zapomnę, tyle mnie to obchodzi. Tu chodzi tylko i wyłącznie o korupcję w którą zamieszana była Cracovia, chodzi o zwykłą sprawiedliwość. A ta kara to jawne śmianie się w pysk drużynom, które były degradowane za coś podobnego. TO JEST SKANDAL!!! I nie jestem ani wiślakiem, ani legionistą.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Mylisz sprawiedliwość z vendettą.

Paweł
Paweł

Moim zdaniem to by pasowało lepiej na zdjęcie do artykułu 😀

comment_Zkt183EojOAi5l7DhbSmT1rvynH1f9ki.jpg
Czernobog
Czernobog

Z całą mą pogardą i nienawiścią dla tego ha tfu klubu- to nie ich wina. Jaki ZPN taka kara.

TSW06
TSW06

Wychodzi na to, że jeden punkt to ok 18 tysięcy PLN. Taniocha.

SEBOL
SEBOL

To już jest żenada, kure..two, i zwykły pie.dolnik! Szmaciarstwo i żerowanie na tym,że to jest ostatni klub w tej sprawie. Wiecie, co można zrobić? Wszystkie ukarane kluby,a jest ich dużo (części już nie ma,padły.) powinny bojkotować mecze we właściwej dla siebie klasie rozgrywkowej,oddawać walkower,a potem czekać na weryfikację tabel,zasłaniając się koronawirusem. Przy takim bałaganie oddawać sprawy do wszystkich możliwych instytucji prawnych, żeby zablokować rozgrywki i ewentualnie awanse i spadki. Niech rudy CZŁONEK się martwi…

Jakub
Jakub

To tak dla dobra i pomyślności polskiej piłki.Myślenie sześcioletniego szczeniaka ” na złość mamie niech mi uszy marzną”

Fil
Fil

Kto jest w tej komisji? Podać nazwiska przecież to skandal . Może im też zapłacili?

Mirek Marek
Mirek Marek

Szkoda, że dziennikarze tacy mądrzy i krytyczni, tylko jak mają Bońka w studio czy na słuchawce, to już z nich ta pewność odpływa.

Łukasz
Łukasz

„Ale za korupcję zapłacili w Polsce właściwie wszyscy, wiele klubów tą najbardziej srogą cenę, jaką jest degradacja. Cracovia tymczasem wychodzi z tego wirażu szczuplejsza o parę groszy oraz dwa nieudane mecze.”

GKS Bełchatów – pół miliona kary
Podbeskidzie – 6 punktów ujemnych

Gdzie była ta anonimowa redakcja, kiedy wymierzano te kary?

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

A bo to były słuszne kluby. A tak w ogóle to się nie interesuj bo kociej mordy dostaniesz 😉

wons
wons

Dobrze, że piszesz o Podbeskidziu. Nie dość, że oni faktycznie sami dobrowolnie poddali się karze po roku od czynów korupcyjnych to dostali więcej (-6 ) punktów ujemnych za 6 ustawionych meczów, a nie 19.

Robert
Robert

6 to sami ustawili, a bodajże 12 ustawił ten sam sędzia i obserwator który ustawił 18 meczów Cracovii i za którego teraz Cracovia została ukarana.

Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie
Chora dziewczynka ze Szwecji bełkocząca o klimacie

Gówno, a nie ukarana…

SEBOL
SEBOL

Panowie i Panie,ja tu już pisałem,żeby PZPN zrobił oficjalny cennik „kar” za kupno/sprzedaż 1,3,5,10,20 meczów lub całego sezonu. Z podziałem na kupno/sprzedaż u zawodników i u sędziego. I to chyba nie jest/była zła koncepcja…

Szymon
Szymon

Szczerze mówiąc wydaje się mi, że taka niska kara jest z powodu tego, w jak odległych czasach to kupowanie meczy miało miejsce.
Patrząc na Bońka i jego decyzje, nie widzę jakichś jasno określonych zasad działania. Wydaje on decyzje bardziej indywidualnie, oprócz tego z patrzeniem na dobro ligi.

Wasz_Pan
Wasz_Pan

Ja mam pytanie do pseudopublicystów z tego portalu – ile krakowska Wisła dostała punktów ujemnych za niespełnianie warunków podręcznika licencyjnego w trzech ostatnich sezonach ekstraklasy? Wiem, że CRACOVIA jest solą w waszych zawistnych oczach – bo skończył się już monopol cwks i gts na wygrywanie hurtowe trofeów – pojawił się groźny rywal i w dodatku z grubym portfelem 😛

PhoenixLk
PhoenixLk

Piast nie ma tak grubego portfela…

Jakub
Jakub

Ma większy budżet. Nie kłam.

Le Saux
Le Saux

To jest dobre pytanie do Pana Stanowskiego!Ciekawe jakie jest jego „Stanowisko”?!40 mln zl dlugu i dostaje Wisla licencje na gre w Extraklasie!

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

A jakie długi ma Legiunia?

Kryspin
Kryspin

Takie które spłaca

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

A Wisła rozumiem nie spłaca? Źródło?

Johnny
Johnny

Ale co wy sie dziwicie ? To tak samo jak miliony Polakow pracujacych w Niemczech. Skoro wojny I ludobojstwa ida z zapomnienie, tak samo korupcja hahaha. Trzeba bylo byc naiwnym, zeby wierzyc ze po awanie do pucharow Craksa zostanie zdegradowana. Pozdro dla zdrowo myslacych.

Stwórca
Stwórca

Uważam, że zdegradowana powinna być, ale niestety zdegradowana i tak chyba nie mogłaby być, bo jeśli się nie mylę to obecne przepisy na to nie pozwalają. To z -30 pkt powinni dostać, a nie -5 które im gówno zrobią…

Criticball
Criticball

Czy szanowna redakcja mogłaby mi odpowiedzieć, co za chuj obolały hełmem myślący wykasował mój neutralny, nikomu, oprócz skrajnych debili cenzorów, nie wadzący post?

biskup Henryk Jerzy Cykielski
biskup Henryk Jerzy Cykielski

I pomyśleć, że wystarczyło zrobić fuzje i grać na licencji innego klubu i byłoby po problemie. Jak w przypadku Lecha; grzechy Amici wyzerowane , grzechy Lecha sprzed fuzji wyzerowane, gra na licencji Amici, nikomu włos z głowy nie spadł, kibice to zaakceptowali i są happy, PZPN z Bońkiem na czele udają że nic się nie stało, dziennikarze coś tam poskrobali ale ostatecznie rozeszło się po kościach. Ehh żyć nie umierać. Ale w tej Cracovii naiwniacy…

SEBOL
SEBOL

I jeszcze jakiś czas temu świętowali okrągłą, 93. rocznicę powstania klubu… Jeśli świętować, to tylko w Posen,są na czasie i tacy europejscy…

fikcja
fikcja

To tak Jak Widzew, który już dwa razy był prawnie likwidowany i wykreślny ze struktur PZPN, by pozbyć się długów, a cały czas legitymują się datą 1910. Ostatnia upadłość 2015r. Można zerknąć do KRS i zboczyć datę powstania obecnego Widzewa.

http://www.krs-online.com.pl/stowarzyszenie-reaktywacja-tradycji-krs-1709815.html

Kryspin
Kryspin

Łódź to stan umysłu

Teoria
Teoria

Mogli jeszcze poczekać z 40 lat z orzeczeniem. Nie kibicuję Cracovii, w sumie wisi mi to gdzie gra, ale jednak o Cracovii po prostu zapomniano. To nie było tak, że nie było dowodów czy coś tam. Były, wisiały latami i nikt z tym nic nie zrobił. Dlatego też chyba kara jest jaka jest. Gdyby dawać ją od razu wtedy kiedy był na to czas, to pewnie i byłaby relegacja. Dzisiaj byłoby to śmieszne. Nie dlatego, że przewiny klubu są śmieszne, ale działania wszelkich odpowiedzialnych za to jednostek. Wszak prawdą jest, że do tematu krakowskiego klubu wrócono tylko i wyłącznie dlatego, że pozostał jedynym nieskazanym.

I to nie żadne niewyjaśnione sprawy, czy dojście przez śledczych do nowych faktów odkrytych po latach. Tylko zwykła opieszałość i zamiecenie sprawy pod dywan na wiele lat. Temu już Cracovia winna nie jest i w tym kontekście ma prawo otrzymać niższy wyrok.

Dlatego uważam, że wyrok jest skrajnie niesprawiedliwy w stosunku do przewin, ale sprawiedliwy w ramach tego ile minęło lat, jak się wszystko zmieniło i jak spieprzyły wszystkie możliwe organy, że przypomniało im się raptem rok czy dwa temu, że temat istnieje. Kluby są dość płynnymi instytucjami i raczej rzadko bywa, że przez owe 15 lat jest ten sam właściciel, a co dopiero kadra zarządzająca, nie mówiąc o piłkarzach. Stąd też zawsze byłem zwolennikiem tego, aby PZPN wspólnie z rządem wypracował model na którym to ludzie odpowiedzialni byli karani x100. Kluby oczywiście też, ale nie po 15 latach.

Bezstronny Obserwator
Bezstronny Obserwator

Skończe już pierdol..ć.
Ukarano osoby? Ukarano?
Ktoś z tych co korumpował ma cokolwiek wspólnego od ponad 10 lat z klubem? Nie ma.
To o ch..j wam chodzi?

Powinni już dawno zrobić abolicję dla klubów za czyny sprzed 2015 bo ile można to ciągnąć. Zaraz się okaże, że jakiś fragles ustawiła mecze u buka i klub będzie za niego bekał.

Weszło
11.08.2020

Klepali, męczyli, cisnęli, w końcu wpadło. Sevilla w półfinale Ligi Europy

Ever Banega i Lucas Ocampos. To są nasi wieczorni bohaterowie, herosi, którym ślemy życzenia i czekoladki. To oni bowiem skonstruowali jedną, jedyną bramkę dzisiejszego wieczora, dzięki której uniknęliśmy dogrywki w starciu Sevilli z Wolverhampton. 2020 rok jest paskudny i mógłby sobie odpuścić dogrywkę w Lidze Europy po 0:0 w 90 minutach. Okazał litość, co za […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Szymon Jadczak w Hejt Parku w Dobrym Składzie! LIVE od 22.00

Coś czujemy, że kibice Wisły Kraków zajmą dziś naszą linię i rozgrzeją ją do czerwoności! Szymon Jadczak, autor książki „Wisła w ogniu”, związany zawodowo z TVN-em, będzie gościem Tomasza Smokowskiego w „Hejt Parku w Dobrym Składzie”. Program możecie śledzić w „Kanale Sportowym” oraz w Weszło.FM. Macie pytania do naszego gościa? Śmiało, telefon do studia to […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Duży talent, ale też duży egoista. Kim jest Yaw Yeboah z Wisły Kraków?

Wisła Kraków kontynuuje zbrojenia przed nowym sezonem. Sprowadziłą już czwartego obcokrajowca w tym okienku, ale na razie nie będziemy się czepiać. Yaw Yeboah – podobnie jak Fatos Beciraj, Stefan Savić i Adi Mehremić (no, ten najmniej) – na papierze ma bowiem trochę argumentów wskazujących na to, że może być ciekawym transferem. Niewykluczone nawet, że z […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Idioci w służbie sabotażu rozgrywek. Szkoci dostali żółtą kartkę od rządu

Tysiąc razy można mówić „słuchajcie, są takie i śmakie obostrzenia, przestrzegajcie ich”. Można wskazywać, że każde wystawianie na ryzyko integralności ligi to zagrożenie nie tylko zdrowotne, ale też i finansowe dla klubów. Do tego można rzucać przykładami, że lekceważenie koronawirusa źle się kończy. A na to wchodzi Boli Bolingoli z Celtic oraz ośmiu piłkarzy Aberdeen, […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Kamil Glik wraca do Serie A. Benevento z ambicjami na coś więcej niż utrzymanie

Cztery pełne sezony we Francji. 167 występów pod herbem Monaco. Mistrzostwo kraju i trafienie do jedenastki dekady klubu z księstwa. I wreszcie nadszedł czas, by powiedzieć „dziękuję”. Kamil Glik odchodzi z Monaco i wraca do Włoch, gdzie podpisał kontrakt z beniaminkiem Serie A – Benevento. Tym razem ekipa „Czarownic” nie chce jak meteoryt przelecieć przez […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Koronawirus decyduje o tym, z kim Legia zmierzy się w eliminacjach

Potencjalni rywale Legii w I rundzie eliminacji do LM jeszcze nie zagrali swojego meczu, a już dowiedzieliśmy się, z kim  zmierzy się polska drużyna. Podopieczni Vukovicia unikną starcia z zawsze mocną Dritą Gnjilane. W zasadzie formalnością jest, że wynik meczu rozstrzygnie koronawirus. Obie ekipy miały wyjść na boisko jeszcze dzisiaj. Dwie godziny przed meczem UEFA […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Śląsk reaguje na głupotę. I brawo!

Trochę zżymaliśmy się w ostatnich dniach na zachowanie klubów, które lekko zgłupiały w związku z koronawirusem. Były proste błędy ludzkie, był brak zdrowego rozsądku, były braki w kompetencjach. Ale skoro krytykujemy, to warto też pochwalić, bo nie wszyscy temat mają w nosie. Śląsk Wroclaw bardzo poważnie podszedł do naszych wczorajszych doniesień i odsunął od treningów […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Odejście Jóźwiaka – nie „czy”, a „kiedy”. Co z Sykorą, Moderem i Klupsiem?

Dziwne są to tygodnie dla fanów Lecha Poznań. Z jednej strony – do klubu przyszło już czterech piłkarzy, dwóch z nich jest naprawdę obiecujących. Ale z drugiej strony – wątpliwości kibiców budzi fakt, że za żadnego Kolejorz nie musiał płacić. Kasa w kontekście poznaniaków jest dość ważna, bo jest kluczowym czynnikiem wpływającym dla to, że […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Michniewicz: Niektórzy w wieku Kapustki marzą o wyjeździe, on już wraca z bagażem doświadczeń

– U nas graliśmy w ustawieniu bez skrzydłowych, 4-3-1-2, grał jednego ze środkowych pomocników, czasem dziesiątkę, pod napastnikami. Grywał też jako skrzydłowy, ale ja bym go widział w środku. Ma świetny przegląd pola, bardzo dużo widzi, swobodnie operuje piłką, fajnie się z piłką w tłoku obraca. U trenera Nawałki grał na skrzydle, ale chyba trochę […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Zmęczeni średniactwem. Pogoń chce czegoś więcej

Pogoń Szczecin to niechlubny fenomen. Mają siódme miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy, przed Widzewem Łódź, Śląskiem Wrocław, Cracovią. Rozegrali w elicie aż czterdzieści osiem sezonów. Od lat sześćdziesiątych może z przerwami, ale w każdej dekadzie zaznaczając swoją obecność w polskiej piłce. Przy tym NIGDY NIC nie wygrali na najwyższym szczeblu. Tyle lat, ani jednego […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

COVID-19 także w pierwszej lidze. Sandecja Nowy Sącz już w izolacji

Wygląda na to, że koronawirus w polskiej piłce rozsiadł się wygodnie w fotelu i zapina pasy. Po serii zachorowań w Ekstraklasie, która dotknęła już czterech klubów – a nawet pięciu, bo zakażenie, choć dzięki ostrożności klubu w mniejszym stopniu, dotknęło także Górnika Zabrze – przyszedł czas na jej zaplecze. Pierwszoligowcy zgodnie z zaleceniami Komisji Medycznej […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Sytuacja niecodzienna: mistrz porządnie dozbrojony

Artur Boruc z AFC Bournemouth. Bartosz Kapustka z Leicester City. Josip Juranović z Hajduka Split. Dwaj solidni ligowcy, Filip Mladenović z Lechii Gdańsk i Rafael Lopes z Cracovii. A to wszystko przy bardzo nieznacznych, może nawet symbolicznych osłabieniach – bo jeśli chodzi o kluczowych piłkarzy, sprzedany został jedynie Radosław Majecki. Legia Warszawa w tym okienku […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Piłkarz totalny. O pierwszym sezonie Ronaldo w Interze

Inter chce wygrywać Scudetto i Ligę Mistrzów, ale w starym odpowiedniku Ligi Europy, Pucharze UEFA, też ma zacne tradycje. W latach dziewięćdziesiątych wygrywał go trzykrotnie, ostatni raz z Ronaldo w składzie. Ronaldo, który był wówczas zdecydowanie najlepszym piłkarzem na świecie, Ronaldo, który przenosząc się do Nerazzurri drugi raz bił transferowy rekord świata, Ronaldo, nie tylko […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Polski mecz nie był tylko sloganem. Szymański i Augustyniak wchodzą z buta w sezon w Rosji

Takie rozpoczęcia sezonu to my lubimy. Pierwsza kolejka ligi rosyjskiej jeszcze się nie skończyła, a Sebastian Szymański już zdołał wyrównać swój wynik w klasyfikacji kanadyjskiej z poprzedniego sezonu. Jak do tego doszło? Otóż mecz Dynama Moskwa z Uralem Jekaterynburg okazał się „polski” nie tylko ze względu na samą obecność na murawie naszych graczy. Szymański, a […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Czwarty polski klub z koronawirusem. Tym razem Pogoń Szczecin

Start rozgrywek Ekstraklasy coraz bliżej, a tymczasem występują coraz większe komplikacje. Właśnie okazało się, że mamy czwarty przypadek koronawirusa w polskim klubie. Gdzie tym razem? W zachodnio-pomorskim, czyli w szczecińskiej Pogoni. Zakażony jest jeden, ale to wystarczyło, żeby drużyna została skierowana na kwarantannę. O sprawie poinformował sam klub, który opublikował na swojej stronie komunikat. Dowiadujemy […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

Król strzelców II ligi zagra szczebel wyżej? Dwa kluby zainteresowane Michałem Bednarskim

Na polskim rynku transferowym nic się nie zmienia – większość klubów szuka napastnika, więc ci, którzy strzelają sporo, mają rozgrzany telefon. Tak też jest w przypadku Michała Bednarskiego, który w poprzednim sezonie został królem strzelców drugiej ligi w barwach Górnika Polkowice. Wiele wskazuje na to, że zawodnik ostatecznie trafi na zaplecze Ekstraklasy. W najwyższej lidze […]
11.08.2020
Weszło
11.08.2020

„Legia chciała ukryć zarażenie i twierdziła, że wszyscy są zdrowi”

– Mieliśmy przypadek pozytywnego testu na obecność koronawirusa, ktoś chciał to ukryć i grać, bo twierdzi, że wszyscy są zdrowi. Są procedury, które jasno mówią, jak trzeba funkcjonować, kiedy ktoś jest chory. Nasz Zespół Medyczny wysłał do klubów dokładne wytyczne. Każdy odpowiedzialny i mądry klub zrobił piłkarzom, trenerom i pracownikom badania przed pierwszym treningiem. W […]
11.08.2020