Dariusz Skrzypczak odchodzi z Lecha. „Mogę odpowiedzieć – pomidor?”

Opublikowane 24.07.2020 15:27 przez

Damian Smyk

– Razem z trenerem Żurawiem, z trenerem Bartkowiakiem z całym sztabem spędzaliśmy wiele dodatkowych godzin na boisku, by pomóc tym piłkarzom się rozwijać. Nawet nie wyobrażasz sobie, ile satysfakcji mieliśmy, gdy widzieliśmy ich postęp z dnia na dzień. To daje mnóstwo frajdy w tej pracy. Ale to był tylko element naszej współpracy. Bardzo dużo rozmawialiśmy o tym, co można w tej drużynie jeszcze ulepszyć. To były rozmowy na kwadrans, na godzinę i na kilka godzin. Nieustanna debata. Czasami ostra, czasami spokojna, bo nie zawsze się zgadzaliśmy. Ale zawsze konstruktywna – mówi Dariusz Skrzypczak, były już asystent Lecha Poznań

Jest pan zadowolony z tego, co udało się wam zrobić w Lechu przez ten rok?

Jeszcze jak… Jestem bardzo zadowolony. Bardzo! Pamiętam, że gdy przychodziłem do klubu, to czuć było taki zły nastrój. I on wynikał z oczywistych względów – poprzednim sezon, ten 2018/19, był nie tak dobry, jak można było zakładać. Nie było pucharów, nie było sukcesów, a przecież wiemy, że kibic w Poznaniu jest wymagający. Rok później jesteśmy w kompletnie innym miejscu. Jasne, wciąż Lech nie włożył nic do gabloty, ale progres jest zauważalny. Tak sobie siedziałem z żoną przy kawie i mówiłem jej „może faktycznie nie pracowaliśmy tak dobrze, bo zajęliśmy tylko drugie miejsce?”. Oczywiście trzeba zwrócić uwagę na kontekst. Ale i na progres samej drużyny.

Niemal każdy piłkarz się rozwinął. Młodzi – to jasne. Ale Gytkjaer, Tiba, Ramirez, Crnomarković czy Satka również.

O właśnie! To jest cenna uwaga. Bo oczywiście cieszył nas progres Kamila Jóźwiaka, Kuby Modera czy Tymka Puchacza, ale przecież zespół nie składa się tylko z młodzieży. Pracowaliśmy również z Christianem, Pedro czy Lubomirem tak samo, jak z naszymi wychowankami. Bo to nie jest tak, że piłkarz 30-letni nie może się rozwinąć.

Pana rola w Lechu polegała głównie na tej pracy indywidualnej pracy z piłkarzami?

To znaczy w pewnym sensie tak – to był fundament mojej roli jako asystenta. Razem z trenerem Żurawiem, z trenerem Bartkowiakiem z całym sztabem spędzaliśmy wiele dodatkowych godzin na boisku, by pomóc tym piłkarzom się rozwijać. Nawet nie wyobrażasz sobie, ile satysfakcji mieliśmy, gdy widzieliśmy ich postęp z dnia na dzień. To daje mnóstwo frajdy w tej pracy. Ale to był tylko element naszej współpracy. Bardzo dużo rozmawialiśmy o tym, co można w tej drużynie jeszcze ulepszyć. To były rozmowy na kwadrans, na godzinę i na kilka godzin. Nieustanna debata. Czasami ostra, czasami spokojna, bo nie zawsze się zgadzaliśmy. Ale zawsze konstruktywna.

Może debata była zbyt ostra, skoro pana w klubie już nie ma?

Chyba nie, nie wydaje mi się. Taka jest moja ocena tej sytuacji. Może ja na to inaczej patrzę, bo po prostu przez ostatnie lata przyzwyczaiłem się do takich dysput. W Szwajcarii to jest na porządku dziennym – siadamy przy stole, mamy swoje racje, ja mówię A, ty mówisz B i wymieniamy poglądy. Jeśli za tymi racjami stoją argumenty, to świetnie! Tak to powinno wyglądać. Byłoby gorzej, gdybyśmy usiedli i ktoś by powiedział „będzie tak i tak, bo ja tak uważam”. Ale tak nie było. Oczywiście ostateczny głos miał trener Żuraw, bo to naturalne, ale bardzo sobie ceniłem te rozmowy. Konstruktywna dyskusja zawsze jest dobra. Każdy merytoryczny spór przynosi coś dobrego.

Zacytuję panu komunikat prasowy Lecha Poznań, dobrze?

Proszę bardzo.

„(…) po dwunastu miesiącach, zdecydowano, że współpraca nie będzie kontynuowana”. To o rozstaniu z panem.

Mhm…

Wie pan, uczyłem się języka polskiego przez kilkanaście lat mojego życia, kilka testów na czytanie ze zrozumieniem wypełniłem, ale brakuje mi w tym zdaniu jasnego wskazania – kto zdecydował. Mamy za to hasło „zdecydowano”. O co tu chodzi?

(chwila ciszy) To trudne pytanie. Od pewnego czasu w moich rozmowach z Lechem dochodziliśmy do wniosku, że być może powinienem spróbować swoich sił jako pierwszy trener. Tak też pracowałem w Szwajcarii w niektórych klubach, choć byłem tam też asystentem tak jak w Lechu. Ale być może w klubie widzieli, że moje ambicje sięgają pracy jako pierwszy szkoleniowiec. Od słowa do słowa, od rozmowy do rozmowy i ostatecznie się rozstaliśmy.

Ucieka trener od odpowiedzi…

Damian, ale musisz mnie też zrozumieć! Ostatecznie rozeszliśmy się w zgodzie, podając sobie ręce, nie ma między mną a Lechem żadnego nieporozumienia. Kocham ten klub, to jest mój klub, zawsze będę o nim ciepło myślał.

Dobrze, ale ja nadal czegoś nie rozumiem. Ustalmy taką rzecz – czuł się pan doceniony jako asystent przez klub?

Zdecydowanie tak.

Klub był zadowolony z pana pracy w roli asystenta?

Tak myślę.

I nagle ten dobrotliwy klub, zadowolony z pana pracy, zadowolony z progresu wykonanego przez zespół – po prostu mówi „Darek, dobra, fajna robota, ale idź sobie pracować jako pierwszy trener gdzieś indziej”? Nie klei mi się to kompletnie.

Cóż mogę powiedzieć…

Może za bardzo pan wychodził przed szereg? Może za dużo pan chciał?

Canal+ pozwala odpowiedzieć na jedno pytanie „pomidorem”, prawda? To ja powiem właśnie teraz – pomidor.

Co teraz z panem? Krótki urlop?

Urlop i tak mam, bo rozgrywki albo się kończą, albo są zakończone i w klubach nic się nie dzieje. Jestem teraz w Szwajcarii, gdzie mieszkam na co dzień, siedzę z żoną, mam chwilę na złapanie oddechu. Chociaż tak po prawdzie, to ja urlopu nie potrzebuję. Odpoczywam na boisku. Dla mnie to najfajniejszy moment w ciągu dnia, gdy mogę ubrać dres, buty piłkarskie, wyjść z drużyną na boisko. Po to trener żyje, prawda?

Czyli pali się pan do roboty?

Oczywiście! Mam nadzieję, że wkrótce będę mógł wrócić do pracy.

W Polsce?

Polska ma priorytet. Szwajcarię mam w sercu, ale widzę, że futbol w naszym kraju się zmienia. Klimat do piłki jest coraz lepszy. Rozwijamy się jako środowisko piłkarskie. Świadomość szkolenia wzrasta, zmienia się sposób patrzenia na futbol przez osoby z zewnątrz.

Ale zakłada pan sobie „tylko I liga” czy „niżej II ligi nie będę schodził”?

Chciałbym pracować na możliwie jak najwyższym szczeblu. Ideałem byłaby Ekstraklasa, ale mam świadomość tego, że wiele osób w Polsce mnie tak dobrze nie zna i może mi nie zaufać na tym najwyższym poziomie. Rozumiem to – muszę obronić się efektami swojej pracy. Mam piętnastoletnie doświadczenie w futbolu jako trener, nie najgorsze CV piłkarskie, uczyłem się od fachowców, rok pracowałem w Ekstraklasie jako asystent w zespole, który wiele osób chwaliło. Tak naprawdę dopiero dziś w świat poszedł sygnał, że Skrzypczak jest do wzięcia, więc póki co nie mam jeszcze żadnej propozycji. Ale do każdej usiądę – by porozmawiać, zapoznać się z warunkami, dowiedzieć się czegoś o tym, czego druga strona oferuje. Wierzę, że dla Darka Skrzypczaka jest jeszcze miejsce w polskim futbolu. Nie jestem przecież taki stary! 52 lata to nie tak dużo. Prawda? Tylko szczerze, tak jak i ja szczerze odpowiadałem!

rozmawiał DAMIAN SMYK

fot. NewsPix

Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
10.01.2022

Siła Early Payout – właśnie dlatego warto grać w Fuksiarzu

Za nami bardzo fajny weekend w europejskiej piłce. Tak fajny, że nawet tęsknota za ekstraklasową kopaninką aż tak mocno nam nie doskwierała. A już szczególnie udane były to dni dla wielu graczy, którzy korzystają z oferty naszych kumpli z Fuksiarza. Z jednej strony przeżyli sportowe emocje, a z drugiej dzięki promocji Early Payout zazieleniły im […]
10.01.2022
Weszło
01.01.2022

Emocje Premier League z ograniczonym ryzykiem. Wystrzałowa promocja Fuksiarza!

W ostatnich dniach żyjemy serialem, w którym główną rolę odgrywa Paulo Sousa, ale czasami odrywamy się od niego po to, by zobaczyć trochę prawdziwej piłki. W obecnym okresie tradycyjnie zapewniają ją drużyny Premier League, a Fuksiarz postanowił jeszcze mocniej podkręcić temperaturę, która towarzyszy poczynaniom graczy na angielskich boiskach. Nasi kumple przygotowali wyjątkową promocję, dzięki której […]
01.01.2022
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
08.12.2021

Dublet Lewandowskiego i wygrana Atalanty? Prawie pięć stów ze 100 złotych

Dziś poznamy ostatnie rozstrzygnięcia w fazie grupowej Champions League. W niektórych grupach wiele rzeczy jest już jasnych, ale w niektórych los poszczególnych drużyn zostanie przyklepany dopiero wieczorem. A takie mecze to nie tylko okazja, by trochę się rozerwać, obserwując piłkarskie zmagania, ale też szansa, by coś zarobić. Dziś mamy dla was propozycję, dzięki której w […]
08.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
07.12.2021

Liga Mistrzów w Fuksiarzu. Czy ze 100 zrobimy blisko 500?

Ostatnie łowy były naprawdę udane. Sugerowany przez nas kupon był w pełni trafiony i jeśli ktoś nas posłuchał, to pomnożył stówę i zgarnął 356 złotych. Wtedy wszedł nam Raków, Legia i Liverpool, które wygenerowały łączny kurs 4,05. Dziś – jak się przekonacie – idziemy o krok dalej. Wchodzimy bowiem w ostatnią kolejkę Ligi Mistrzów, a […]
07.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
03.12.2021

Sprawdźmy, postawmy: Lens powalczy z PSG, Haaland zmierzy się z „Lewym”

Jak co piątek zapraszamy was na kolejny odcinek cyklu „Sprawdźmy, postawmy”. Przejrzeliśmy weekendową ofertę naszych kumpli z Fuksiarza i zmontowaliśmy z myślą o was przykładowy kupon. Jest kilka obiecujących okazji. Tradycyjnie unikamy typowania na nos – szukamy raczej pewnych tendencji, serii, prawidłowości i właśnie w nich upatrujemy szans na zarobek. RC LENS – PARIS SAINT-GERMAIN: […]
03.12.2021
Fuksiarz Zakłady bukmacherskie
01.12.2021

Postaw stówkę na Raków, Legię i Liverpool i zgarnij ponad 350 złotych

Mecze w środku tygodnia – zwyczajowo, Liga Mistrzów. Dzisiaj jest jednak inaczej. Dzisiaj gra kilka europejskich lig, dzisiaj mamy Puchar Polski. A to zawsze jest dobra okazja do tego, by ograć bukmachera. My postaramy się wam w tym pomóc – przygotowaliśmy trzy zdarzenia, które wyglądają naprawdę sensownie. Skupiamy się na naszym polskim poletku – Fuksiarz […]
01.12.2021
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Warta testuje reprezentanta Mozambiku

David Malembana był tajemniczym „zawodnikiem testowanym” w trakcie sparingu Warty Poznań z Shkendiją Tetowo. To 26-letni Niemiec, z pochodzenia Mozambijczyk, który zaliczył jeden występ w reprezentacji tego kraju. Od lipca nie ma klubu. Warta Poznań rozgląda się za wzmocnieniami na rynku transferowym. Do tej pory z zespołu „Zielonych” odeszli Aleks Ławniczak (Zagłębie Lubin), Szymon Czyż […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

PRASA. Szewczenko coraz bliżej polskiej kadry. Przeciąganie liny z Genoą

Szewczenko coraz bliżej objęcia posady selekcjonera reprezentacji Polski. Wywiady z Jarosławem Mroczkiem i Jakubem Kamińskim. Szykuje się polski duet w Fiorentinie? O tym m.in. w dzisiejszej prasówce.  „SPORT” Wiśle Kraków wyrwano dwa zęby trzonowe, ale „Biała Gwiazda” sporo zarobiła na odejściu Aschrafa i Yeboaha. Czy następcy dadzą radę? To duża zmiana dla Wisły. Kluby z […]
24.01.2022
Weszło
23.01.2022

QUIZ LIVE: CO WY WIECIE O HARRYM POTTERZE?

23.01.2022
Weszło
23.01.2022

Ngannou wciąż króluje. Niespodziewany sposób na obronę pasa UFC

Ta walka miała się rozstrzygnąć według jednego z dwóch scenariusz. Jeden z nich zakładał, że Francis Ngannou ciężko znokautuje w Ciryla Gane podczas walki wieczoru UFC 270. Drugi – że Francuz dzięki zwinności, szybkości i intelektowi zamęczy i wypunktuje mistrza. Tymczasem Ngannou obronił pas po pięciu rundach, w których pobił swój rekord obaleń i kontrolował […]
23.01.2022
Weszło
22.01.2022

Manchester City cisnął, cisnął, ale wycisnął tylko remis ze Świętymi

Gdyby w tym meczu nie trzeba było liczyć goli, to spotkanie Southampton – Manchester City wyglądałoby jak… typowy mecz Manchesteru City. Ot, banda Guardioli ciśnie przeciwnika, pozostawia mu niewiele przestrzeni, zamyka rywala w jego własnym polu karnym i patrzy, jak zaczyna brakować mu powietrza. Problem „The Citizens” polegał jednak na tym, że futbol to taki […]
22.01.2022
Weszło
22.01.2022

Blisko 300 kilogramów w oktagonie UFC. Kto najlepszym ciężkim na świecie?

Po miesięcznej przerwie wracają gale numerowane UFC. Dana White i spółka przygotowali na otwarcie 2022 roku prawdziwe perełki – unifikację pasów w wadze ciężkiej i zwieńczenie trylogii o pas wagi muszej w pojedynku Moreno-Figueiredo na UFC 270. Wszystkie oczy zwrócone są jednak na main event. Najsilniej bijący człowiek w MMA jest w stanie odeprzeć ataki […]
22.01.2022
Liczba komentarzy: 21
Subscribe
Powiadom o
guest
21 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Widzew robi skręty z obciętych paznokci !
Widzew robi skręty z obciętych paznokci !
1 rok temu

Zapraszamy do ŁKSu! Jedyny problem, czy narcystyczny Przytuła nie poczuje się urażony.

skttr
skttr(@skttr)
1 rok temu

Pierdoleni gamonie z zarządu. Kurwa cisną się tylko niecenzuralne określenia na tę bandę debili. Za dobrze już było, to trzeba spierdolić.
Znów ten Lech mnie ekstremalnie wkurwił, szkoda słów..

KolejorzuOgarnijSię
KolejorzuOgarnijSię
1 rok temu

Czytając ten artykuł wzruszyłem się. Pana Skrzypczaka nie da się nie lubić, świetny człowiek i fachowiec najwyższej próby. Zarządzie Lecha Poznań – dlaczego robisz to nam, kibicom? Ostatni rok nie był zły w Waszym wykonaniu, ale teraz? Przekreśliliście go w jeden dzień. W jeden dzień – cały rok. Dziękujemy. Kocioł na pewno tego nie wybaczy.

Marekkk
Marekkk(@marekkk)
1 rok temu

Jebać te wronieckie towarzystwo. Niech lepiej Warta awansuje.

Anton
Anton
1 rok temu

Wróbelki ćwierkają, że Pan Skrzypczak ma na tyle wysokie ambicje, że już nie chciał być asystentem, tylko zająć posadę obecnie obsadzoną przez trenera Żurawia. Ja się nie dziwię, że zarząd po tym sezonie nie robi roszady na tym stanowisku.

Łuki
Łuki(@echaust9o2-pl)
1 rok temu

Póki Klimczak będzie prezesem Lech gablota zostanie pusta. Z tym nieudacznikiem nic nie wygramy.

Flamaster
Flamaster
1 rok temu
Reply to  Łuki

Łuki, widziałeś jak szczęśliwy był Klimczak i Rutkowski gdy wręczali srebrne medale, byli w eufori jakby mistrza zdobyli.
Drugie miejsce wygrane, kasa się zgadza, młodzi wypromowani, premi za mistrza wypłacać nie trzeba, celów sportowych na przyszły sezon brak.
Im dokładnie o to chodzi, kasa musi się zgadzać, trofea niech zdobywa Legia albo jakieś bidaki którym się uda, raz na jakiś czas

Kapitan Jastrząb
Kapitan Jastrząb(@kapitanjastrzab)
1 rok temu

Bycie kibicem Lecha to jak toksyczne małżeństwo z damskim bokserem , niby dostajesz regularnie wpierdol, złożone obietnice zostają wielokrotnie złamane, ale i tak wracasz do niego za każdym razem spodziewając się obrotu sytuacji o 180 stopni i kiedy wydaje ci się że jest promyk nadziei to dostajesz liścia na pysk bez żadnego uprzedzenia. Trzymajcie się tam chłopaki!

Murphy
Murphy(@murphy)
1 rok temu

Ruch całkowicie bez sensu.

waldemar
waldemar
1 rok temu

Coś chyba nie stykło na linii Żuraw-Skrzypczak.

Estragon
Estragon
1 rok temu

Lech jesli chodzi o zatrudnianie trenerow w ostatnich latach to swoista sinusoida: raz kompletna pipa, raz czlowiek z charakterem, wystarczy zobaczyc poniższe zestawienie 2006-2020

Smuda- Zielinski, Bakero, Rumak
Skorża- Urban
Bjelica- Ulatowski, Araszkiewicz, Rzasa
Nawałka- Djurdevic, Żuraw

Zawsze, no moze poza Nawałka ktory tez okazał sie totalną pipą był kontrast: raz pipa, raz czlowiek z jajami.
Najlepsze jest to, że moim zdaniem to nie dzieje sie przypadkowo tylko ktos robi to specjalnie:
Zatrudnia sie raz na jakis czas fachowca ktory cos zbuduje, a jak juz zbuduje to sie go w białych rękawiczkach wypierdala i zatrudnia nieudacznika.
Casus Skrzypczaka rownież wpisuje wpisuje sie w ten trend.
Zobaczymy jak Zuraw poradzi sobie w nowym sezonie bez Skrzypczaka
Dla mnie osobiscie Zuraw to miekka faja wpisujaca sie w grupe trenerow bez jaj.

Criticball
Criticball(@criticball)
1 rok temu

Mamy tu wywiad z fajnym trenerem, który jest, aż do bólu, lojalny wobec przełożonych, którzy go wypierdolili z klubu na zbity ryj. W tytule – zapowiedź, że wywiad będzie o niczym, ponieważ lojalny trener nic na ten temat nie powie (pomidor).
To na chuj ten wywiad?

waldemar
waldemar
1 rok temu
Reply to  Criticball

Dla mnie z tego artykułu wynika, że Skrzypczak dogadał się z Zarządem i ma zamiar jeszcze w Lechu pracować. Kiedy? Jak będzie wolne odpowiednie dla niego stanowisko.

Kamil
Kamil
1 rok temu

Czytałem, że Skrzypczak poszedł do prezesa w imieniu trenerów po podwyżkę, a ten go za to wyjebał

Gilotyna
Gilotyna
1 rok temu
Reply to  Kamil

Patrząc na Lecha, całkiem prawdopodobne.
Oni są niepodrabialni w marnowaniu potencjału.

A idź pan w pi...
A idź pan w pi...
1 rok temu

Żuraw jednak ma jaja !
Poczuł się mocny i pozbył się kogoś lepszego od siebie.
W Lechu nigdy dobrze nie będzie, gdy coś już tam zaczyna iść w dobrą stronę, to albo zarząd, albo zespół muszą to spierdolić.
Prawie każdy kibic Lecha zdawał sobie sprawę z tego, że dzięki pracy Skrzypczaka, zespół wyglada naprawdę mocno.
I ten gościu idzie na odstrzał.

Może jest tak
Może jest tak
1 rok temu

Lech Poznań przez atak koronawirusa zanotował blisko 10-milionową stratę, której nie pokryła akcja „wGóręSerca” przez którą kibice byli naciągani oraz tarcza finansowa z rządu. Klub zaczął seryjnie zwalniać pracowników rożnych szczebli aż czystka dopadła pierwszy zespół. Dariusz Skrzypczak, który po wielu latach spędzonych w Szwajcarii przed rokiem wrócił do Lecha Poznań odszedł z klubu za porozumieniem stron i w nowym sezonie 2020/2021 nie będzie już pełnił roli asystenta Dariusza Żurawia.

Pozbycie się trenera Skrzypczaka to kolejny krok w kierunku szukania oszczędności po pandemii koronawirusa, która mocno popsuła Lechowi Poznań plan budowy centrum naukowo-badawczego we Wronkach. Centrum jest absolutnym priorytetem dla władz, by móc nadal zarabiać pieniądze. Centrum ma powstać na 100-lecie klubu, ale do realizacji tej inwestycji potrzebna jest jeszcze suma około 20 milionów złotych.

Warto przypomnieć, że w tym okienku transferowym nie należy spodziewać się spektakularnych transferów, możliwe są głównie ruchy 1 do 1, małe uzupełnienia dzięki okazjom na rynku, każdy zysk Lecha Poznań ze sprzedaży wychowanków pójdzie przede wszystkim na budowę centrum we Wronkach.

Lech Poznań to inny stan umysłu
Lech Poznań to inny stan umysłu
1 rok temu

Mega wkurwienie u fanów Kolejorza.
Nie zdążyli nacieszyć się tym vicemistrzistwem, zaczęli marzyć o mistrzu w nowym sezonie.
A tu im rozmontowano ekipę, Skrzypczaka ( pogoniono) odszedł, a Bartkowiak przesunięty do rezerw.
Podobno Skrzypczak poszedł do zarządu po podwyżkę dla trenerów, zamiast podwyżki rozwalono sztab trenerski.

Wroniarze zachowali się tak jak zawsze. Najpierw jęczeli, płakali, wyciągali bejmy od kiboli i solidarnie obcinali pensje aby nikogo nie zwolnić, jak to pięknie brzmiało, a na końcu kopnęli wszystkich w dupę!!!
Od lat piszę aby pozbyć się wronieckiego pasożyta który miły jest tylko wtedy , kiedy grunt pali się pod nogami. Jestem ciekaw jaki los będzie tego świeżo wywalczonego wicemistrzostwa, Lech znowu ma prostą drogę do trofeów, wystarczy tylko mądrze działać. Wyrwanie tego ogniwa ze sztabu szkoleniowego, który zrobił świetną robotę jest pierwszym sygnałem ostrzegawczym . Jeśli zarząd się nie opamięta, to po drugim miejscu w tym sezonie, za rok znowu tylko Lech będzie bił się o górną ósemkę, lub tylko o miejsce w środku stawki jeśli sezon będzie skrócony. My chcemy majstra, a jak nie to wroniarze won z Lecha!

GTS Kraków
GTS Kraków
1 rok temu

Przecież macie majstra, viceMAJSTRA.

Rookie
Rookie
1 rok temu

Jak by nie te Wronki to byście byli w czarnej dupie kolego:D Łatwo się zapomina zła przeszłość…

Łukasz
Łukasz
1 rok temu

Wszyscy obwiniają zarząd.. Ja jestem ciekaw o co chodzi? I myślę, że może Pan Darek chciał więcej, niż klub mógł mu zaoferować, mianowicie pracę jako pierwszy trener… Ciekawe jakie wtedy padałyby komentarze, gdyby Żurawia zmienił Skrzypczak?

Suche Info
25.01.2022

Ansu Fati wypadnie albo na dwa miesiące, albo do końca sezonu

Ansu Fati w mecz z Athletikiem Bilbao doznał kolejnego urazu mięśnia dwugłowego. Dziś lub jutro – według hiszpańskich mediów – ma zapaść decyzja co do sposobu leczenia tej kontuzji. Sam piłkarz wolałby uniknąć operacji i leczyć się zachowawczo.  W ten sposób młody zawodnik Blaugrany wróciłby do gry za około dwa miesiące. Jednak ryzyko odnowienia urazu […]
25.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Kraków sięga po norweskiego pomocnika

Jak poinformował Janekx89, Kevin Martin Krygard z FK Haugesund zostanie zawodnikiem Wisły Kraków. Krygard to 21-letni pomocnik z doświadczeniem wyniesionym z występów w reprezentacji Norwegii U-19. W sezonie 2021 rozegrał aż 29 (z 30) meczów w norweskiej ekstraklasie. Podstawowym zawodnikiem FK Haugesund był również w sezonie 2020. Na ogół występuje jako defensywny pomocnik, dlatego nie […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Szalony mecz w PNA. Kamerun pokonał Komory, które miały obrońcę w bramce

Cel Kamerunu na ten turniej jest jasny. Finał, który odbędzie się już szóstego lutego, ale najpierw należy pokonać niżej notowanych rywali, którzy nie mają zamiaru odpuszczać faworytom. Reprezentacja Komorów na tym turnieju już dokonała rzeczy wielkich, ale apetyt rośnie w miarę jedzenia. Po raz pierwszy wystąpili w finałach Pucharu Narodów Afryki i pokazali się z […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Fenomenalny gol dla reprezentacji Komorów [WIDEO]

Reprezentacja Komorów nie byłaby faworytem w starciu z Kamerunem nawet w pełnym w składzie, a co dopiero z obrońcą na bramce i w dziesiątkę od siódmej minuty. Mimo szalonych osłabień piłkarze Komorów zrobili jednak naprawdę wiele, by skraść dzisiaj serca neutralnych kibiców. Spójrzcie tylko na tego gola: Great goal 👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻♥️♥️#CAMCOM pic.twitter.com/hPXAkTVChj — ً (@90t95) January […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Engel: „W Polsce jest wielu trenerów, którzy mogą objąć kadrę”

Coraz więcej wskazuje na to, że reprezentację Polski może objąć Andrij Szewczenko. Nie wszystkim to odpowiada. Jerzy Engel w rozmowie ze „Sportowymi Faktami” podkreślił, że jego zdaniem w Polsce są odpowiedni kandydaci na to stanowisko. – W Polsce jest wielu bardzo dobrych trenerów klubowych, z których każdy może objąć reprezentację narodową. Każdy jest na tyle […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Wisła Płock dogrywa wypożyczenie Iwo Kaczmarskiego

Według naszych informacji, Iwo Kaczmarski, młodzieżowiec Rakowa, trafi do Wisły Płock. Piłkarz byłby wypożyczony do Nafciarzy do końca sezonu. Kaczmarski – rocznik 2004 – uchodzi za wielki talent. Ze świetnej strony pokazał się jeszcze w barwach Korony w sezonie 19/20. Strzelił też wtedy bramkę. Obecnie jednak w Rakowie dość daleko mu do choćby łapania sporadycznych […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Anthony Martial trafi do Sevilli?

Wszystko wskazuje na to, że Anthony Martial już wkrótce odejdzie z Manchesteru United. Działacze Sevilli są coraz bliżej porozumienia z Francuzem. Nie jest tajemnicą, że Martial jest niezadowolony ze swojej obecnej pozycji w ekipie „Czerwonych Diabłów” i stara się wręcz wymusić transfer. Już teraz, w zimowym okienku transferowym. Doszło nawet do publicznego mini-sporu między zawodnikiem […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Erling Haaland znów kontuzjowany

Nie ma szczęścia Erling Haaland w ostatnich miesiącach. Norweski napastnik Borussii Dortmund ponownie będzie pauzował z powodu kontuzji. Klub wydał w tej sprawie dość enigmatycznie brzmiący komunikat. – Haaland ma problemy mięśniowe, które wymagają leczenia i dalszych badań w najbliższym czasie – poinformowała Borussia. Haaland przedwcześnie zakończył udział w ostatnim meczu ligowym z Hoffenheim, murawę […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Sappinen: Sędzia nie uznał naszego gola, za chwilę Legia strzeliła. To było niesprawiedliwe

Jednym z ciekawszych ruchów zimowego okienka transferowego w Ekstraklasie było sprowadzenie Rauno Sappinena do Piasta Gliwice. Reprezentant Estonii, najlepszy zawodnik w tym kraju i uczestnik Ligi Konferencji z Florą Tallinn opowiada nam o futbolu w swojej ojczyźnie, lekcjach z nieudanych zagranicznych przygód i historycznym awansie do fazy grupowej europejskich pucharów. Miałeś zaledwie 16 lat, kiedy […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Atletico Madryt poluje na zawodnika Lille

Atletico Madryt planuje kolejne wzmocnienie. Działacze hiszpańskiego klubu skontaktowali się z Reinildo. Wiele wskazuje na to, że zawodnik Lille jeszcze w tym okienku zostanie piłkarzem Los Colchoneros. Atletico w bieżących rozgrywkach hiszpańskiej ekstraklasy spisuje się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Obrońcy tytułu mistrzowskiego plasują się obecnie na czwartym miejscu w ligowej tabeli. Nie brzmi to tragicznie, ale […]
24.01.2022
Sporty zimowe
24.01.2022

Babcia na łyżwach. Claudia Pechstein pojedzie na ósme igrzyska

Debiutowała w 1992 roku, od razu zgarniając brązowy medal. Na przestrzeni lat wywalczyła dziewięć krążków, aż do igrzysk w Pjongczagu będąc najbardziej utytułowaną łyżwiarką szybką w historii. Dla swojego sportu jest legendą – choć dla wielu z dopingową rysą, nawet jeśli jej sprawa miała wiele odcieni szarości. W Pekinie pojawi się na swoich ósmych igrzyskach, […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Czy Szewczenko jest dobrym selekcjonerem?

Andrij Szewczenko może zostać nowym selekcjonerem reprezentacji Polski. Czy to dobry trener? Czy jest wart grubej pensji? W jakich aspektach szkoleniowego fachu wyręczali go do tej pory jego doświadczeni asystenci? Jak dogadywał się z największymi ukraińskimi gwiazdami? Co sprawiło, że jego Ukraina potrafiła zachwycać i wygrywać z najsilniejszymi reprezentacjami w Europie? Dlaczego za naszą wschodnią […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Claudio Ranieri zwolniony z Watfordu

Nieźle się bawią działacze Watfordu. Claudio Ranieri pracował w klubie zaledwie od października, a dzisiaj brytyjskie media informują, że doświadczony włoski szkoleniowiec został zwolniony. W sumie poprowadził zespół w czternastu meczach. Ranieri na stanowisku szkoleniowca Watfordu zastąpił Xisco i już ten fakt był dość kontrowersyjny – ostatecznie Hiszpan w 2021 roku wywalczył z klubem awans […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Paweł Wszołek wróci do Legii Warszawa?

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu Meczyki.pl, Paweł Wszołek może wrócić do Legii Warszawa. Zdaniem dziennikarza trwają zaawansowane negocjacje, by zawodnik został wypożyczony do ekipy „Wojskowych” do końca sezonu. Wszołek do Legii trafił jesienią 2019 roku i szybko wyrósł na wyróżniającą się postać zespołu, z którym sięgnął po mistrzostwo Polski zarówno w 2020, jak i […]
24.01.2022
Ekstraklasa
24.01.2022

Bogdan Racovitan zostanie piłkarzem Rakowa. Znamy szczegóły transferu

Raków Częstochowa dopiął transfer drugiego rumuńskiego piłkarza. Tym razem obyło się bez komplikacji, które towarzyszyły sprowadzeniu do Ekstraklasy Deiana Sorescu. Lada moment Bogdan Racovitan zostanie zawodnikiem „Medalików”, a nam udało się ustalić szczegóły tego transferu. To nie tak, że sprawa transferu Bogdana Racovitana była zupełnie prosta i „zwyczajna”. Valeriu Iftime, prezydent Botosani, parę razy zmieniał […]
24.01.2022
Suche Info
24.01.2022

Poważna kontuzja Mateusza Bogusza

Kiepskie wieści napływają z Hiszpanii. Tamtejsze źródła informują, że zakończył się sezon dla Mateusza Bogusza. Polak najprawdopodobniej uszkodził więzadła krzyżowe w kolanie. Mateusz Bogusz – zawodnik Leeds United – w sezonie 2021/22 przebywa na wypożyczeniu w drugoligowym hiszpańskim klubie UD Ibiza. I idzie mu tam naprawdę nieźle. 20-letni pomocnik ma na koncie 4 gole i […]
24.01.2022
Weszło
24.01.2022

Zapraszamy na pokład. Dołącz do Weszło!

Co jakiś czas pytacie różnymi kanałami o to, czy można się do nas dostać. A jeśli można, to jak to zrobić. Często zbywaliśmy was odpowiedzią, że akurat nikogo nie szukamy, ale w końcu przyszedł ten moment, w którym znowu chcemy uchylić drzwi dla tych, którzy pragną rozpocząć swoją przygodę z dziennikarstwem. Odpalamy kolejny nabór i […]
24.01.2022
Brama dnia
24.01.2022

Danny Murphy kontra Ronaldo | BRAMA DNIA

Poniedziałkowa „Brama dnia” – częstujcie się! Jak zawsze zapraszamy do oglądania i głosowania wraz z naszymi partnerami z Gatigo. DANNY MURPHY VS C. PALACE (24.01.2001) Dwadzieścia jeden lat temu Liverpool rozegrał jedno z najpiękniejszych spotkań za kadencji Gerarda Houlliera. The Reds w półfinale Pucharu Ligi pokonali ekipę Crystal Palace aż 5:0, a efektownym trafieniem z […]
24.01.2022