post

Opublikowane 18.07.2020 05:11 przez

redakcja

– Poczułem się potraktowany nie fair. Grałem półfinał Pucharu Polski z Koroną Kielce, a jednocześnie docierały do mnie sygnały, że Arka szuka nowego trenera. Gdybyśmy z Koroną nie wygrali rewanżu i nie wystąpili drugi raz na Stadionie Narodowym, to pewnie już wtedy by mnie w klubie nie było. Prowadzono takie rozmowy. Myślę, że to jest nie fair, no ale wtedy były w klubie rozdmuchane ambicje. Dla nowych właścicieli nie zasiąść drugi raz z rzędu na Narodowym to by była niesamowita klęska – stwierdził Leszek Ojrzyński w programie „Hejt Park” na Kanale Sportowym. Spisaliśmy dla was co ciekawsze fragmenty rozmowy trenera z Krzysztofem Stanowskim i widzami KS.

***
Leszek Ojrzyński… o Widzewie Łódź:

Miałem zapytanie, miałem sygnał od działaczy Widzewa. Pytano, czy byłbym zainteresowany objęciem klubu. Dlatego wybrałem się na mecz Widzewa z Pogonią Siedlce. Zawsze tak podchodzę do tematu. Gdyby zmiana trenera nastąpiła już teraz, byłbym lepiej przygotowany. Oglądanie meczu na żywo to jest całkowicie inna obserwacja niż w telewizji. Dlatego zdecydowałem się pokazać na Widzewie. Chociaż się wahałem. Wiedziałem, jaki będzie oddźwięk. Ja bym oczywiście chciał, żeby Widzew awansował. Marcin Kaczmarek cały czas jest tam trenerem. Ale taka już nasza rola. Nie jest tajemnicą, że czekam teraz na pracę. Widzew to jest Real Madryt drugiej ligi. Stać ich nawet na to, żeby w pierwszej lidze odgrywać ważną rolę.

… o swoich oczekiwaniach finansowych:

80 tysięcy? Nie wariujmy, w grę nie wchodziła nawet połowa tej sumy. Kontakt z Widzewem się urwał. Myślę, że już nie ma tematu. Jest trener Kaczmarek i jemu trzeba życzyć awansu. Teraz mogą przypieczętować bezpośredni awans i oby tak było.

… o swoich drużynach do zadań specjalnych:

Czasami na paintballa swoich zawodników zabierałem, to się w role komandosów wcielali. Ale w tym podejściu nie ma nic dziwnego. Ja przejmowałem zespoły znajdujące się na ostatnim miejscu. Gdy podjąłem pracę w Koronie Kielce, zespół był skazywany na pożarcie. Z kadry odeszło trzynastu znaczących zawodników, nie przelewało się w kasie klubowej. Następny klub – Podbeskidzie. Przejmowałem drużynę na ostatniej pozycji. Drużyna słabo wyglądała. Potem Zabrze, też na ostatniej. Tam nie dokończyłem swojej pracy. Podziękowano mi na kilkanaście kolejek przed końcem sezonu. Arka Gdynia? Pięć ostatnich meczów, dwadzieścia bramek straconych. Wisła Płock? Trzynaście ostatnich meczów, jedno zwycięstwo. To mówi samo za siebie. Trzeba w takich sytuacjach na coś szybko postawić, odbudować morale drużyny. Nastawić się na skuteczną grę, żeby od razu poprawić funkcjonowanie pewnych elementów. Stałe fragmenty gry, aspekty fizyczne. Przede wszystkim mental, bo drużyny dołowały. W większości przypadków mi się to udawało.

Może stąd ten szacunek kibiców i piłkarzy do mnie. Ostatnio przechodziłem trudny moment w życiu prywatnym i moi dawni podopieczni zachowali się fantastycznie, kibice tak samo. Były akcje na stadionach, za co jestem wdzięczny. To największa nagroda dla mnie za serce włożone w pracę w tych klubach. Ludzie pokazali, że pamiętają o mnie i są ze mną.

… o komforcie budowania drużyny:

Nie miałem nigdy takiego klubu. Zawsze były problemy, ograniczenia. No i ciekawe historie. Czasami przywożono mi piłkarza, którego już zakontraktowano, a ja o nim nie słyszałem. No i co? Trzeba wzruszyć ramionami i przyglądać się temu zawodnikowi. Takie są historie u nas w piłce. Mam nadzieję, że będzie to wyglądało coraz lepiej i będą do dyspozycji coraz większe środki, chociaż sam nie wiem, bo ta pandemia trochę pokrzyżowała planów. Często mówimy o pucharach europejskich, a większość klubów przed tymi pucharami się osłabia. Ale wymagania dalej są, żeby w Europie zaistnieć, choć najlepsi piłkarze odchodzą. Czy tak samo będzie z Kamilem Jóźwiakiem i innymi młodymi piłkarzami? Jak pojawi się dobra oferta, to pewnie tak. To samo się mówi o Michale Karbowniku, chociaż myślę, że jeszcze mógłby ten chłopak pograć przez jeden sezon w naszej Ekstraklasie.

… o swoich ulubieńcach:

Parę razy dostałem za to po głowie. Przede wszystkim w Zabrzu. Michała Janotę ściągnąłem do Korony z Holandii, Maciek Korzym już tam był. Nie zawiodłem się na nich. Później w Podbeskidziu potrzebowaliśmy napastnika, dlatego działacze doszli do porozumienia z Maćkiem. On już był po feralnej kontuzji. Wyglądało to makabrycznie, miał śrubę w nodze. Pewnie ma ją do tej pory. To już nie był ten Maciek co wcześniej. Starał się, miał dobre wejście. Dawał dużo energii, ale to już nie było to samo. Michał też miał trudny etap w życiu. Dotknęło go trochę osobistych spraw. Doszły do tego inne aspekty. Nie mógł pokazać pełni możliwości. Później pewne rzeczy sobie wyprostował, zmądrzał, no i w Arce Gdynia to już był inny Janota. Wyjechał na Bliski Wschód gdzie zarabia pieniądze.

Ja zawsze próbuję zawodników tłumaczyć. Kieruję się empatią. Wiadomo, że wina zawsze spada na trenera. To ja optowałem za ściąganiem Korzyma i Janoty. Kiedy nie ma wyników, jakich życzą sobie działacze czy kibice, to wtedy obrywa trener.

… o swoich błędach:

Zapłaciłem posadą… może nie bezpośrednio, ale to była konsekwencja tego, że w gronie całej drużyny za mocno skrytykowałem doświadczonego zawodnika. Choć mogłem go potraktować lżej albo załatwić sprawę w cztery oczy. Potem coś się zaczynało psuć w drużynie. Inny mój błąd to półfinał Pucharu Polski z Podbeskidziem. Mieliśmy trudną drogę, pokonaliśmy po drodze trzy drużyny ekstraklasowe. Grał drugi garnitur. W półfinale mierzyliśmy się z Legią Warszawa. Mogłem postawić na ten najmocniejszy skład. Ale chciałem być lojalny, sprawiedliwy. Trzeba było coś zmienić, wypośrodkować. Legia wyszła najmocniejszym składem i przejechali się po nas.

Z Legią każdy chce grać. Jeszcze Iwański, były legionista. Sokołowski… Narodowy był na wyciągnięcie ręki. Wcześniej dwa razy ogrywaliśmy Legię u siebie. To był mój błąd. Mogłem to inaczej rozegrać.

… o piłkarzach z rozdmuchanym ego:

Miałem paru takich zawodników. Maciek Iwański. To był gracz, który za mojej kadencji dużo dał Podbeskidziu, ale który chciał, żeby wszystko w zespole było pod niego. I tak to tworzyliśmy, ale pewne rzeczy mu nie pasowały i to od razu było widać. W Górniku Zabrze też kilku takich graczy spotkałem. Mieli już za sobą występy w kadrze… Na pewno trener Wisły Płock, czyli Radek Sobolewski. To był już jego ostatni sezon. Rafał Kosznik, Mariusz Magiera. To byli tacy piłkarze, którzy dużo by chcieli, dużo wymagali, a tak naprawdę nie dawali już rady i zeszli do niższych ligi. A głowa była taka, jakby to był wciąż szczyt ich formy.

… o transferach:

Przy niektórych transferach wiedziałem, że nie chcę danego zawodnika w drużynie, ale słysząc od działaczy: „ten albo żaden” zdecydowałem się go wziąć. Mając świadomość, jak trudny sezon się szykuje. Trzeba było szyć. Dryfować między spadkiem a utrzymaniem. To też nie pomagało, żeby zawodnicy pokazywali się z dobrej strony. Presja. Nie tylko wyniku, ale też kibiców i mediów.

… o wymuszaniu wzmocnień:

Na jednym ze sparingów podczas obozu przygotowawczego z Podbeskidziem kazałem się przebrać kierownikowi drużyny. To był sygnał od trenera do działaczy, że jest licho i potrzeba wzmocnień.

… o świętowaniu zwycięstwa w Pucharze Polski:

Pozwoliłem piłkarzom wypić po dwa piwka, a wiadomo, jak to u nas jest. Piłkarz mówi: „trenerze, to jest drugie”, a w rzeczywistości ósme. Musiałbym cały czas siedzieć i pilnować. Pojechaliśmy potem do Krakowa i przerżnęliśmy mecz ligowy. Makabrycznie to wyglądało. Nie tylko te dwa piwka miały na to wpływ.

… o Arce Gdynia:

Poczułem się potraktowany nie fair. Grałem półfinał Pucharu Polski z Koroną Kielce, a jednocześnie docierały do mnie sygnały, że Arka szuka nowego trenera. Gdybyśmy z Koroną nie wygrali rewanżu i nie wystąpili drugi raz na Stadionie Narodowym to pewnie już wtedy by mnie w klubie nie było. Prowadzono takie rozmowy. Myślę, że to jest nie fair, no ale wtedy były w klubie rozdmuchane ambicje. Dla nowych właścicieli nie zasiąść drugi raz z rzędu na Narodowym to by była niesamowita klęska. Ostatecznie udało się awansować, ale ta atmosfera nadal była nieprzyjemna. Dograliśmy sezon do końca i umowa nie została przedłużona. Dobrze, że w ogóle dotrwałem do końca kontraktu. Zarządzanie klubem w Arce kulało. Szkoda, bo to były piękne czasy.

… o Robercie Lewandowskim:

To też były dobre czasy. Przychodziłem do Znicza Pruszków na drugą rundę. Robert miał trzy bramki na koncie. Był po kontuzji, miał ciężki czas. Legia z niego zrezygnowała. Drużyna miała trzy punkty straty do lidera, kiedy trafiłem do klubu. Mieliśmy przed sobą jedenaście tygodni zimowego okresu przygotowawczego. Zima była sroga, obóz zorganizowaliśmy w Bielsku-Białej. No i tak jakoś wyszło, że Robert w drugiej części sezonu dołożył dwanaście bramek. To wystarczyło mu, by zostać wtedy królem strzelców ówczesnej trzeciej, a dziś drugiej ligi. Miał wtedy osiemnaście lat, pisał maturę. Widać było, że ma duży potencjał. Ale że aż taki? Nikt nie przypuszczał, że Robert będzie grał na aż tak wysokim poziomie. Ja się tego nie spodziewałem. Ale pamiętam, że był już wtedy bardzo skupiony na piłce. Oglądał mecze, pracował. Jego idolem był Thierry Henry. Rozwijał się z miesiąca na miesiąc. Miał duże rezerwy.

Chciałem go potem ściągnąć do Wisły Płock, ale Znicz Pruszków zażądał miliona złotych, więc pozostało rozłożyć ręce. I całe szczęście, bo jeszcze by zginął w tym Płocku. Wtedy w Wiśle ginęły talenty. Była tam taka grupa bankietowa, że i Robert mógłby zginąć.

… o talentach na miarę Lewandowskiego:

Białek z Zagłębia Lubin. Oprócz tego Buksa z Wisły, Turski z Pogoni i Włodarczyk z Legii. Naprawdę dużo potrafią. Iwo Kaczmarski z Korony Kielce – kolejny bardzo dobry chłopak. A jeszcze jest Kacper Kozłowski z Pogoni. Niesamowity talent. Mam nadzieję, że wypadek go nie wyhamuje.

… o udziale w „Kuchennych rewolucjach”:

Była propozycja, żeby powiązać ten program z marketingiem klubowym, no to trzeba było się zgodzić. Klub na tym skorzystał, bo wszystko się działo na obiektach klubu. Niezła reklama. To były stare czasy, ważyłem kilka kilogramów więcej i byłem mniej doświadczonym trenerem. Bardziej może porywczym. Miło było z panią Magdą Gessler się spotkać. Talerzami nie rzucała, była spokojna. Zresztą miałem kiedyś taką historię, że prowadziłem jej syna w drugiej drużynie Polonii Warszawa. Pewnego dnia przyszedł na trening. Pierwszy raz gościa widzę na zajęciach, chociaż jestem już drugi tydzień w zespole.

– A ty co tu, na trening przychodzisz? – pytam go.
– Tak, jak tu jestem bramkarzem.
– Jak to bramkarzem? To gdzie byłeś wcześniej?
– Nieee, bo ja tu sobie przychodzę jak chcę.

Ile ja wtedy miałem lat? Dopiero zacząłem trenerską karierę. Nie dbałem o żadne marketingowe kwestie. Mówię mu: „Albo przychodzisz codziennie, albo to jest twoja ostatnia wizyta”. Potem się okazało, że to wszystko jest powiązane ze sponsoringiem pani Magdy, bo pierwsza drużyna jadła w jej restauracji. Ale nie ugiąłem się. Chłopak poszedł w patelnię, a nie w piłkę, ale na szczęście cały ten układ marketingowy się nie rozsypał i drużyna dalej jadała u pani Magdy.

… o Dawidzie Janczyku:

W Koronie zagrał kilkanaście minut. Był słaby. Rozmawiałem z nim o tym. W tej dyspozycji nie miał szans na grę. Korona bazowała na wybieganiu i charakterze. Dawid był wtedy zagubiony. Podjęliśmy decyzję, że lepiej będzie, jak znajdzie sobie coś innego. Szkoda, że znalazł sobie akurat klub w drugiej lidze irlandzkiej.

… o obozie przygotowawczym Górnika w Hiszpanii:

To była po prostu żenada. Nie było tam nic. Nie było łóżek. Tapczany jak w internacie z PRL-u. Kiedy pierwszy raz zobaczyliśmy pokoje w tym ośrodku, to byłem przekonany, że ktoś nas po prostu wkręca. Przeczekałem, ale okazało się, że to rzeczywiście tak wygląda. W pokoju typu „exclusive” stało ogrodowe krzesło zamiast fotela, a na ścianie widać było plamy po rozbitych butelkach albo wymiocinach. No i to był poziom „exclusive”. Po jedzenie czekaliśmy na stołówce w kolejkach za emerytami. Oni mają dużo czasu, my zaraz po treningu. W posiłkach paru zawodników znalazło owady. Boisko? Niewymiarowe, trawa nieskoszona, brak linii. Mówimy o Ekstraklasie, a ta wyprawa nie miała żadnych cech profesjonalnego obozu piłkarskiego. Tam się zaczęły zgrzyty. To nam wszystko zepsuło.

Potem po przegranym meczu z Lechem Poznań chciałem zrobić to, co trener Brosz. Odsunąć kilku zawodników i ratować Ekstraklasę. Tymi, którzy wierzą w to. Ale prezes stwierdził, że to jest mój koniec.

… o stomatologii:

Nie mogłem spać. Myślę: „Jak to możliwe, że zawodnicy mają takie wahania formy i ciągłe kontuzje”? Idę do lekarza klubowego i pytam kiedy są najbliższe badania stomatologiczne. Okazuje się, że nigdy takich nie było. Wezwałem dwóch dentystów do klubu. Okazało się, że dwóch piłkarzy miało po dwanaście zębów do zrobienia. Średnia drużyny wynosiła chyba sześć. Najmniej miał „Sobol”. Najstarszy zawodnik, który był świadomy i nie miał problemów. Ale reszta? Jeden z piłkarzy miał trzy zęby do leczenia kanałowego. Ręce opadają. Przecież to jest podstawa. Dla mnie to jest nie do pomyślenia.

… o zagranicznych treningach:

Byłem w Anglii prawie cały rok. Tam młodzież trenuje tak, że w Ekstraklasie po takich zajęciach idzie wycieczka do prezesa i mówią, że wariat ich przejął, a nie trener z papierami. Niesamowite rzeczy. Jak oni interwały biegają, jak krótki mają okres wypoczynkowy… My też możemy to robić, ale to jest właśnie szkolenie młodzieży. U nas się robi atrakcyjne treningi, najlepiej wszystkie z piłką. Byle się przypodobać zawodnikowi. Choć tak naprawdę z piłką przy nodze najlepszy zawodnik w zespole ma kontakt przez kilkadziesiąt sekund w trakcie całego meczu. Potem tej intensywności nam brakuje. Zresztą to samo jest we Włoszech. Kto się nie nadaje, ten odpada i szuka dla siebie miejsca w niższych ligach. To jest twarda szkoła. U nas ciągle się mówi, że to najlepsi trenerzy powinni pracować z młodzieżą, ale wciąż się tego nie robi. I z młodymi pracują początkujący trenerzy.

Przekonałem się, że zaglądanie na treningi grup młodzieżowych to jest największy błąd. W Koronie Kielce jak zaglądałem, to stałem się wrogiem numer jeden w akademii. Wśród miejscowych trenerów. Z kolei w Zabrzu wybierałem sobie najbardziej uzdolnionych zawodników, mój sztab był zaangażowany. Robiliśmy specjalne treningi, pewne rzeczy przemycaliśmy. I to się nie podobało innym trenerom. To było „mącenie w głowie”. Oni mieli swój rytm i nie byli otwarci na coś nowego. Teraz już sam nie robię takich rzeczy, choć powinienem. Tylko są z tego problemy, a odpowiadam przecież za pierwszą drużynę.

… o łatce trenera, który lubi prosty futbol:

Ja jestem elastyczny i dostosowuję się do potencjału drużyny. Interesuje mnie cel, który mam do zrealizowania. Ja bym chciał mieć kreatywnych zawodników, utrzymywać się przy piłce. Ale to jest możliwe z najlepszymi drużynami. Dlatego byłem zainteresowany propozycją Widzewa, bo ten klub stać, żeby dominować w pierwszej czy drugiej lidze. Mieć frajdę z gry. Ciągle czekam na taką szansę. Dlatego monitoruję nawet niższe ligi w poszukiwaniu mądrych projektów. W Ekstraklasie nad trenerem cały czas ciąży presja punktów i presja milionów, które trzeba uratować.

… o Jakubie Ojrzyńskim:

Trzeciego sierpnia zaczyna przygotowania z zespołem u-23. Teraz jest ze mną w Polsce. Przed pandemią był na stałe z pierwszą drużyną, bo Alisson miał problemy ze zdrowiem, inny z bramkarzy tak samo. Dlatego przez dziewięć tygodni nie mogliśmy przylecieć do Polski, bo Kuba był brany pod uwagę jako zawodnik pierwszego zespołu, a ci mieli zakaz opuszczania Anglii. Jeszcze wcześniej przed pandemią dwa razy w tygodniu trenował z jedynką, jeździł z nią na obozy. Byłem bardzo zaskoczony, że chłopak został zabrany na obóz mając niespełna siedemnaście lat, nie znając realiów. Wiemy, jacy ludzie w Liverpoolu grają. Co mnie jeszcze zaskoczyło – na obozie każdy zawodnik ma pojedynczy pokój, apartament. Dla mnie to trochę rozpusta, że taki małolat ma do dyspozycji apartament, ale tak to wygląda na najwyższym poziomie. Przeszedł chrzest, śpiewał piosenkę po polsku. Swoje doświadczył.

Mam nadzieję, że wkrótce zadebiutuje w zespole u-23. Musi trenować, pokazać swoją wyższość. Wiemy, że następny bramkarz z Polski, Fabian Mrozek, też przychodzi do Liverpoolu. Grabara może odejdzie, ale może zostanie. Będzie rywalizacja.

fot. FotoPyk

Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
22.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: rozpędzony Benzema, szalejąca Lechia, Warta w kryzysie

Pucharowe emocje za nami, czas zatem ponownie skupić uwagę na europejskich rozgrywkach ligowych. A weekend przed nami iście szalony, jeden szlagier za drugim i szlagierem pogania. Postanowiliśmy zatem – jak zawsze przy piątku – zaproponować wam kilka typów na nadchodzące spotkania. Tradycyjnie staramy się uniknąć wróżenia z fusów – szukamy serii, pass, tendencji. Przekonajcie się, […]
22.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
15.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Napoli w gazie, maszyna Kaczmarka, potknięcie Pogoni

Za nami okno reprezentacyjne, a to oczywiście oznacza, że znów pełno meczów ligowych do obstawienia. Nie będziemy wam jednak dawać byle typów od czapy, losowych zdarzeń i tym podobnych. Tutaj chodzi przede wszystkim o to, żeby spojrzeć na liczby. Liczby to fakty, a fakty analizuje się łatwiej. Co za tym idzie – staramy się szacować […]
15.10.2021
Weszło
09.10.2021

Fuksiarz da wam piątaka za każdego gola Polski z San Marino!

Polska gra z San Marino. Wy wiecie i my wiemy mniej więcej, co to oznacza – jest duże prawdopodobieństwo, że sobie postrzelamy, a Robert Lewandowski w jednym spotkaniem zapewni sobie tytuł najskuteczniejszego snajpera w 2021 roku. A co my będziemy z tego mieć? Jeśli jesteście Fuksiarzami, to na przykład piątaka za każdego gola biało-czerwonych. Nasi […]
09.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
08.10.2021

Wygrana Węgrów, czerwona kartka, mało goli – typy na eliminacje

Przerwa na kadrę jest jak sernik. Jedni lubią, inni nie. Chociaż sernik większość lubi. A czy większość lubi przerwę na kadrę? Dobra, dość rozkmin filozoficznych. Czas na rzetelne podejście do typów. Jak co tydzień w piątek podrzucamy wam garść ciekawych zakładów na weekend. Bez wróżenia z kropli deszczu na szybie, żadnego tak-mi-się-zdaizmu. Szukamy typów, które […]
08.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
01.10.2021

Sprawdźmy, postawmy: Ajax w formie, rzuty rożne Zagłębia i mało goli w Szkocji

Urocze w bukmacherce są hasła, które wręcz ocierają się o wróżbiarstwo. „Przyśniło mi się, czuje w kościach, mam czutkę” – kto z typerów nigdy tak nie pomyślał. Sęk w tym, że różnica między wróżbiarstwem a szacowaniem prawdopodobieństwa jest cienka, płynna i czasem wręcz niezauważalna. My zaczynamy nowy cykl na Weszło, gdzie będziemy wam podrzucali typy […]
01.10.2021
Fuksiarz - Zakłady bukmacherskie
17.09.2021

Obstawiaj Premier League w Fuksiarz.pl i zgarnij freebet!

Siemanko premierligowe świry. Przed nami piąta kolejka ligi angielskiej, więc siadamy w fotelach i wiadomo co dalej. A skoro już ligowa piłka na Wyspach Brytyjskich wraca do gry, warto rzucić okiem na promocję Fuksiarz.pl. Ten legalny polski bukmacher w najbliższy weekend rozdaje freebety za obstawianie meczów Premier League. Sprawa jest prosta – Fuksiarz.pl – da […]
17.09.2021
Inne sporty
24.10.2021

Marcin Tybura: Do walki o pas mistrzowski UFC brakuje mi dwóch wygranych

Gościem jednego z ostatnich Hejt Parków na antenie Kanału Sportowego był Marcin Tybura. Nasz najlepszy aktualnie zawodnik MMA w wadze ciężkiej opowiadał o początkach swojej kariery, zbliżającej się walce z Aleksandrem Wołkowem (która w tę sobotę, na tej samej gali, na której zawalczy Jan Błachowicz), współpracy z trenerem, ale też… rolnictwie, którym czasem się zajmuje. […]
24.10.2021
Inne sporty
20.10.2021

Gortat: Najlepszy koszykarz w historii? Chyba postawiłbym na Kobego

Marcin Gortat opowiadał historie z najlepszej ligi świata we wtorkowym HejtParku. Wspominał, jak spontanicznie kupił Ferrari, jak odwiedził dom Shaquille’a O’Neala czy odmówił przyjęcia Rolexa od Johna Walla. W rozmowie z Krzysztofem Stanowskim oraz widzami mówił też o swoim zaangażowaniu w esport, a także tym…. jak to było z Lisą Ann. Spisaliśmy dla was najciekawsze […]
20.10.2021
Kanał Sportowy
18.10.2021

„Gdy zadzwoni Sousa, stawię się w bardzo dobrej formie”

Jacek Góralski nie będzie wspominał najlepiej lutego 2021. Zerwał wtedy więzadła, co wykluczyło go z udziału na mistrzostwach Europy. W sobotę reprezentant Polski wrócił na boisko. W jakiej formie? Z jakimi ambicjami? O tym porozmawiali z nim Mateusz Borek i Adam Sławiński w programie „Polacy pod lupą” na Kanale Sportowym. Łapcie zapis tej rozmowy. Wróciłeś […]
18.10.2021
Weszło
13.10.2021

HEJT PARK: Rusza sprzedaż akcji KTS Weszło!

Historyczna chwila! Dziś o 18:15 rozpocznie się sprzedaż akcji KTS-u Weszło (TUTAJ). Wcześniej, bo o 18, Krzysztof Stanowski zaprosi na związany z tym wydarzeniem Hejt Park. Lecimy! 
13.10.2021
Kanał Sportowy
08.10.2021

Michalczewski: Szpilka niczego sobą nie prezentuje

Dariusz Michalczewski był gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech Gadają”. W trakcie rozmowy opowiedział między innymi o tym, dlaczego nie reaguje na zaczepki Artura Szpilki, jak to było z reprezentowaniem przez niego Niemiec czy o tym, dlaczego nigdy nie zapowiadał, że kogoś znokautuje. Spisaliśmy dla was najciekawsze fragmenty jego wypowiedzi. Całość znajdziecie na Kanale Sportowym.  […]
08.10.2021
Kanał Sportowy
23.09.2021

NIECH GADAJĄ. Jerzy Brzęczek w Kanale Sportowym o 22:00

Czy trzeba dodatkowej zachęty, by dziś wieczorem odpalić Kanał Sportowy? O 22:00 gościem Małgorzaty Domagalik w programie „Niech gadają” będzie były selekcjoner reprezentacji Polski – Jerzy Brzęczek. Będzie możliwość zatelefonowania do studia. Nie przegapcie. 
23.09.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Niezły numer
27.10.2021

Jak bardzo rozpędza się Lech? Maciej Skorża w drodze po osobisty rekord

4:1 z Wisłą Płock, wygrany klasyk z Legią Warszawa, 4:0 ze Śląskiem Wrocław. Forma Lecha Poznań w ostatnich tygodniach jest zdumiewająca i przede wszystkim – imponująca. Seria zwycięstw „Kolejorza”, doliczając także dwa pucharowe mecze, wynosi już pięć gier. Gdybyśmy uwzględniali także remisy i liczyli klubowi z Wielkopolski mecze bez porażki, nie byłaby ona może aż […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Trener Świtu Nowy Dwór: Jeszcze jestem trochę w szoku, że tak się mogło wydarzyć

– Radek Kamiński, nasz kapitan, też jest nauczycielem w-fu w szkole. Jak powiedziałem, w drużynie są studenci, chłopaki pracujący dorywczo… Taka mieszanka. Poziom stypendiów w Świcie nie pozwala, by dało się tylko z piłki wyżyć – powiedział nam Mariusz Miecznikowski, trener Świtu Nowy Dwór Mazowiecki, który wczoraj wyeliminował Lechię Gdańsk z Pucharu Polski. Trener Miecznikowski […]
27.10.2021
Brama dnia
27.10.2021

Didier Drogba kontra Michael Essien | BRAMA DNIA

Czas na kolejną „Bramę dnia”. Wczoraj z dużą przewagą zatriumfował Francesco Totti, a kto będzie górą w dzisiejszym starciu? Oglądajcie i głosujcie, zapraszamy wraz z naszymi partnerami z Gatigo. MICHAEL ESSIEN VS M. CITY (27.10.2007) 27 października 2007 roku londyńska Chelsea rozwalcowała Manchester City aż 6:0. Aż trzech zawodników The Blues zanotowało tamtego dnia trzy […]
27.10.2021
Prasówka
27.10.2021

PRASA. „Przychodząc do rezerw marzyłem o pracy w pierwszym zespole Legii”

Puchar Polski, bojkot kibiców Górnika Zabrze, Matty Cash z paszportem, wizyta Gianluki di Marzio w Polsce i wywiady z Markiem Gołębiewskim. To serwuje nam dzisiejsza prasa. Skupiamy się na tym ostatnim. – Świadomie wybrałem III-ligowe rezerwy Legii, bo wiedziałem, że żaden inny klub w Polsce na poziomie pierwszej i drugiej ligi nie ma takich narzędzi […]
27.10.2021
Piłka nożna
26.10.2021

To nie był spacerek, ale Raków nie potknął się w Kaliszu

Raków Częstochowa ostatnio dość nieoczekiwanie przechodzi przez burzliwy czas z uwagi na ilość spekulacji na temat przyszłości Marka Papszuna. A także i w KKS-ie Kalisz sporo się dzieje, biorąc pod uwagę, że ekipę dopiero co objął Bogdan Zając. Zamieszanie związane ze szkoleniowcami nie wpłynęło jednak niekorzystnie na przebieg dzisiejszego starcia w Pucharze Polski. Ostatecznie Raków […]
26.10.2021
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rrr1910
Rrr1910
1 rok temu

Ciekawie czy pan trener pamięta jeszcze awans Radomiaka do pierwszej ligi ? Jak był asystentem Engela Jr i czy zdobył jakieś doświadczenie wtedy w Radomiu! Fajnie by było jak by na weszło ktoś zapytał się o to trenera.

Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano
Sperma na twarzy - Polska gwiazda Porno Italiano (@tohp)
1 rok temu

Ojrzyna ty nie pieprz bzdur!
Co ty byś robił z kreatywnymi zawodnikami?!
Ty zawsze kreatywnych sadzałeś na ławie albo trybunach w zespołach, które trenowałeś!
U ciebie była tylko wzmocniona defensywka, zespół schowany za podwójną gardą, czyhający na stały fragment gry i długa dzida na wysuniętego, oczywiście tylko jednego napastnika.
Oczywiście okraszone wszystko całą masą fauli.
Ty nie trenujesz piłki nożnej tylko grę, która nazywa się STAŁY FRAGMENT GRY!
Także nie pierdziel, że chciałbyś się utrzymywać przy piłce.
Do tej pory udowodniłeś, że nie potrafisz swoich zespołów tego nauczyć!

Suche Info
28.10.2021

Koeman zwolniony z Barcelony!

To nie mogło skończyć się inaczej. Nie mogło i już. FC Barcelona wpadła w głęboki dołek sportowy i administracyjny, przeżywa kryzys tożsamości i czas najwyższy na wielopoziomowe zmiany. Jako ich początek, jako ich zwiastun, można odbierać zwolnienie Ronalda Koemana.  Porażki Barcelony z Realem Madryt i z Rayo Vallecano przeważyły szalę goryczy. Leci głowa holenderskiego trenera […]
28.10.2021
La Liga
28.10.2021

Real wpasował się w dzień wpadek. Osasuna urywa punkty w Madrycie

Męczyli, męczyli i wymęczyli. Osasuna Pampeluna zatrzymała Real Madryt w środku tygodnia, na jego stadionie. Gościom nie udało się oddać ani jednego celnego strzału, ale nic to, bo i „Królewscy” nie błyszczeli pod bramką rywala. Real dołączył do grona faworytów, który dziś rozczarowali swoich kibiców. Barcelona z Rayo Vallecano. Bayern z Borussią. Manchester City w […]
28.10.2021
Niemcy
27.10.2021

0:5! Bayern rozwalcowany przez Borussię M’gladbach

Szok. Niedowierzanie. Masakra. Nie wracajcie do domu. Gadać, kto jest w grupie bankietowej? Bardzo możliwe, że takie komentarze dominują teraz w Monachium. Bayern 27 października 2021 roku przeszedł do historii swoich występów w Pucharze Niemiec, ale w sposób wybitnie dla siebie niepożądany. Doznał bowiem najwyższej porażki w tych rozgrywkach i to porażki całkowicie zasłużonej. A […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zagłębie lepsze od ŁKS-u w Pucharze Polski

Zagłębie Lubin okazało się lepsze od ŁKS-u Łódź i awansowało do kolejnej fazy Pucharu Polski.  Ekipa Dariusza Żurawia wygrała jedną bramką. Już na samym początku spotkania Piotr Gryszkiewicz faulował we własnym polu karnym Filipa Starzyńskiego, a popularny Figo nie pomylił się z wapna. Czy przez resztę spotkania drużyna z Ekstraklasy była lepsza od zespołu z […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Bruk-Bet z awansem w Pucharze Polski

Oj, bliska, bardzo bliska Termalika była przedwczesnego wylecenia za burtę Pucharu Polski. Ekipa Mariusza Lewandowskiego najadła się strachu w meczu z GKS-em Katowice, ale ostatecznie wygrała po dogrywce i gra dalej.  Weźmy samą dogrywkę. Ile nerwów, ile emocji, ile zwrotów akcji. Sam początek, pierwsze minuty? Filip Kozłowski pakuje piłkę do bramki, ale okazuje się, że […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koeman: – Nie martwi mnie nasza gra

FC Barcelona pogrąża się w kryzysie. Siłą rzeczy twarzą wszystkich niepowodzeń Dumą Katalonii stał się Ronald Koeman, który kompletnie stracił zaufanie milionów kibiców Barcy na całym świecie. Tym razem Barca polegała z  Rayo Vallecano, a wypowiedzi Holendra z konferencji prasowej dolały oliwy do buchającego ognia.  Transkrypcja całej konferencji prasowej znajduje się na stronie FCBarca.com. Na […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Wszołek z debiutem w Unionie Berlin

Naczekał się, naczekał się Paweł Wszołek na debiut w barwach Unionu Berlin, ale w końcu jest, mamy to, udało się. Polski piłkarz dostał od Ursa Fischera niecałe dwadzieścia minut w meczu Pucharu Niemiec z trzecioligowym Waldhof Mannheim. Union Berlin wygrał 3:1, ale nie bez komplikacji, bo po podstawowym czasie gry było 1:1 i do rozstrzygnięcia […]
27.10.2021
Inne sporty
27.10.2021

PSG zdominowane w Kielcach. Vive bawi się w Lidze Mistrzów!

PSG to bez wątpienia jedna z najbardziej napakowanych gwiazdami drużyn w europejskiej piłce ręcznej. Na którą pozycję byśmy nie popatrzyli – ten zespół ma do dyspozycji co najmniej dwóch kapitalnych zawodników. Łomża Vive Kielce nie przestraszyła się jednak dziś giganta. Ba, zabrała Francuzom zabawki i kupiła powrotny bilet do Paryża. Szczypiorniści polskiego zespołu po zwycięstwie […]
27.10.2021
La Liga
27.10.2021

El Tigre upolował Barcelonę

Ronald Koeman lubi uskarżać się na swój los i dowodzić, że obecny potencjał piłkarski FC Barcelony jest do tego stopnia niewielki, że trudno mieć pretensje o osiągane przez kataloński klub wyniki. Ale nikt nam nie wmówi, że Barca dysponuje słabszą paką niż Rayo Vallecano. Tymczasem to właśnie Rayo pokonało dzisiaj Katalończyków 1:0 i plasuje się […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Sassuolo skalpuje Juventus

Już Juventus myślał, że się wycwanił, już Juventus mógł sądzić, że na nowo zyskał tożsamość spod miarki Massimiliano Allegriego, ale hola, hola, nie tak szybko, nie tak prędko. Przegrany w ostatnich sekundach mecz z Sassuolo pokazał, że Starą Damę czeka jeszcze dużo pracy, żeby wrócić na tron Serie A.  Po pierwszej połowie Sassuolo prowadziło po trafieniu […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Kulesza kontratakuje w sprawie bezpodstawnych oskarżeń o rasizm

Cezary Kulesza, prezes PZPN, uparcie dąży do ukarania Anglików za bezpodstawne oskarżenie Kamila Glika o rasistowskie gesty podczas wrześniowego eliminacyjnego meczu między Polską a Anglią na Stadionie Narodowym. – Moim zdaniem teraz to my powinniśmy oskarżyć piłkarza, który niesłusznie oskarża naszego zawodnika. To wywołuje tylko niepokój wśród naszych kibiców i staje się takim tematem europejskim […]
27.10.2021
Weszło
27.10.2021

Mecz bez historii, ale dla Piasta to bez znaczenia. Gliwiczanie idą dalej

Wiadomo, że Piast był faworytem w starciu z Zagłębiem Sosnowiec, szczególnie napompowany po zwycięstwie nad Legią, ale już jeden pogromca Wojskowych zdążył wczoraj odpaść z Pucharu Polski i to z rywalem zdecydowanie gorzej notowanym. Gliwiczanie musieli się więc spiąć, żeby nie podzielić losu Lechii i to zrobili, dość spokojnie ogrywając swojego przeciwnika. Waldemar Fornalik nie […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Nowe informacje o zdrowiu Paulo Sousy

Paulo Sousa, selekcjoner reprezentacji Polski, otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa. Rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej twierdzi, że obecność Portugalczyka podczas ostatnich meczów eliminacyjnych z Andorą i Węgrami jest niezagrożona.  – Paulo Sousa już wczoraj miał typowe grypowe objawy. Węch i uczucie smaku go nie opuściły, ale ma gorączkę i ból głowy. Dlatego […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Vuković zabiera głos. „Trenera buduje prezes”

– Legia płaci regularnie, choć staram się odbierać w ten sposób, że płaci nie Legia, a prezes Dariusz Mioduski – zaczyna Aleksandar Vuković swoją rozmowę z dziennikarzem portalu Sport.pl. Były piłkarz i trener Legii krytykuje właściciela stołecznego klubu, wraca wspomnieniami do momentu swojego zwolnienia i próbuje zrozumieć, dlaczego tak wielkie zaufanie w drużynie mistrza Polski […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

„Cash? Liczy się to, czy obroni się na boisku ”

Dyskusja trwa, ale jedno jest pewne: Matty Cash otrzymał polskie obywatelstwo i będzie mógł grać w reprezentacji Polski. W rozmowie z portalem Goal.pl, swoją opinię na temat piłkarza Aston Villi wyraził Michał Żewłakow.  – Przychodzi z ligi angielskiej, więc pod kątem umiejętności ma na starcie czystą kartę, trudno coś mu zarzucić. Natomiast jeśli zagra dwa-trzy […]
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Koronawirus w Wiśle Kraków

Standardowe cykliczne badania kontrolne na obecność koronawirusa w organizmach piłkarzy i sztabu szkoleniowego Wisły Kraków wykazały przypadki testów pozytywnych.  Biała Gwiazda wydała enigmatyczny komunikat medyczny.  W środę 27 października zawodnicy i sztab szkoleniowy Białej Gwiazdy poddani zostali kolejnym testom kontrolnym na obecność SARS-CoV-2. W toku badań wykryto pozytywne przypadki, a klub niezwłocznie wdrożył niezbędne procedury […]
27.10.2021
WeszłoTV
27.10.2021

Michniewicz z wozu, Legii lżej? Wnioski po zwolnieniu || Roki wyjaśnia #33

Czesław Michniewicz został zwolniony z funkcji trenera Legii Warszawa. Jeśli macie już dość tego tematu, to do zobaczenia za tydzień. Ale jeśli wasze organizmy są w stanie przyjąć kolejną dawkę paplaniny o byłym już trenerze warszawskiego klubu i jego rozstaniu z Legią, to zostańcie na dłużej, bo o tym będzie dzisiejszy vlog Mateusza Rokuszewskiego. 
27.10.2021
Suche Info
27.10.2021

Zmiennik Lewandowskiego wypada na dwa tygodnie

Pod względem statystycznym Eric Maxim Choupo-Moting zalicza najlepszy czas w swojej karierze. Ba, próżno szukać napastnika, który mógłby się z nim równać. Bundesliga – gol co 39 minut. Puchar Niemiec – gol co 23 minuty. Liga Mistrzów – gol co 11 minut. Jasne, wszystko dlatego, że Choupo-Moting jest zmiennikiem Roberta Lewandowskiego i dostaje szanse tylko ze […]
27.10.2021