post Avatar

Opublikowane 03.07.2020 14:53 przez

redakcja

Przypomnijcie sobie, jak wiele słyszeliście wywiadów pomeczowych trenerów i piłkarzy, w których ci przekonują, że trzeba wyciągnąć wnioski. Jestem pewien, że setki. „Wyciągamy wnioski” notorycznie, regularnie, jakby były mistrzostwa świata w „wyciąganiu wniosków”, to zajęlibyśmy drugie miejsce, by potem „wyciągać wnioski”, dlaczego nie pierwsze. Potem jak sprawdzić, czy ktoś rzeczywiście „wyciągnął wnioski”, to raczej nikt. Ale już nawet się nie chce czepiać szkoleniowców i zawodników, gorzej, że często nie „wyciągają wniosków” prezesi i dyrektorzy.

Mamy taki ŁKS, który musiał wiedzieć o przypadku Zagłębia Sosnowiec w sezonie 18/19, chyba że leżał cały rok pod głazem w jaskini, ale z tego co wiem, to nie. No i prezes Jaroszewski mówił, że popełniono błędy, bo zbytnio zaufano graczom, którzy awans robili, a mimo wszystko jest różnica poziomów między jednym szczeblem a drugim. Ja na miejscu ŁKS-u pomyślałbym sobie: oho, czyli my też powinniśmy sporo zmienić.

Ale ŁKS wolał pomyśleć: nas to nie dotyczy, gramy, jak graliśmy. Czy się wzmocnili latem? Nie, wzmocnili jedynie poziom komedii w polskiej piłce ściągając takich piłkarzy jak Pirulo. Czy podziękował od razu takim zawodnikom jak Bogusz? Nie, a trzeba mieć oczy w dupie, by nie widzieć, że facet się nie nadaje to poważnego grania.

Sensacja, spadli.

Czy wnioski wyciągnęła Arka Gdynia? Ha ha ha. Miała trenera, który zrobił jej utrzymanie i punktował na przyzwoitym poziomie (a i wyglądało, że będzie lepiej). To nie, trzeba go było zwolnić, bo się nie podobał styl czy coś w ten deseń. Ostatnio jak żegnano tam trenera z durnych powodów, czyli Ojrzyńskiego, to się wszystko posypało. Ale teraz miało być inaczej.

Sensacja, spadają.

Korona? Wszystko napisał już Jakub Białek, nie chce się powtarzać. Powiem tylko, że męczyli bułę rok temu, bo mieli marnych obcokrajowców, to stwierdzili: ale było fajnie, pościągamy jeszcze słabszych.

Sensacja, spadają.

LIGA BEZ EMOCJI, ZA TO Z WNIOSKAMI

I teraz, przy trzech zespołach spadających, nie mamy żadnych emocji. Wydawało się, że walka będzie iść na noże do ostatnich minut, bo żeby pożegnać tak szybko trzy zespoły to jednak sztuka. No ale u nas wszystko jest możliwe.

Trzeba tym ludziom patrzeć na ręce, bo oni często mówią ładnie, zgrabnymi zdaniami, ale treści w tym nie ma żadnej. „Wyciągamy wnioski”, „analizujemy”, „sprawdzamy”, „po długiej naradzie postanowiliśmy”. Gdyby jednak sprawdzić, co mówili, gdy popełniali te same błędy wcześniej, mówili dokładnie to samo. To jest retoryka na poziomie pięciolatka, który obiecuje mamie, że się poprawi i nie będzie już bałaganił, a dzień później biedna kobieta wywraca się na klockach lego rozrzuconych po pokoju.

U nas niestety rządzi PR, miła gadka, przemaglowana przez ludzi od marketingu, żeby to jakoś wyglądało. Potem to wygląda tak, że przyjeżdża drużyna z Łotwy, która nie ma pojęcia o social mediach i innych bzdetach, i wyrzuca nas z pucharów.

Wtedy są obiecanki, że „wyciągniemy wnioski” i za rok będzie lepiej. Zobaczymy, bardzo jestem ciekaw tej edycji pucharowej.

Stawiam jednak, że znów „wyciągniemy wnioski”.

WOJCIECH KOWALCZYK

Opublikowane 03.07.2020 14:53 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 19
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

To jeszcze proszę objaśnić za co beniaminkowie mają się wzmacniać na starcie Ekstraklasy, skoro do tej pory ich budżeto oscylował w okolicach 5-6 mln zł.
Ciekawe za co wzmocni się Stal Mielec, dla której awans to już jest gra o byt. Bez awansu klub z takimi długami pójdzie w rozsypkę.

Marcin
Marcin

Niech pan panie Kowalczyk wysunie wnioski i przestanie już może pisać te wywody….

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Tak mała rada – staraj się nie używać wyrażeń, których nawet nie potrafisz poprawnie napisać.

Marcin
Marcin

Dzięki za błyskotliwą radę. Dzięki tobie moje życie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej 🙂

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Nie ma sprawy. Może wreszcie przestaniesz się kompromitować.

Kam
Kam

Co, kurwa? Można po polsku?

Amber mozart
Amber mozart

Ta. Mieli sie rzucic i na szybko zakontraktowac autobus niwych piłkarzy, najlepiej takich bez kontraktu bo na transfery kasy nue było. Wtedy byś napisał, że nie wyciàgnęli wnioskôw z innego zespołu, który po czymś takim i tak się spierdoloił, tylko dodatkowo z problemami finansowymi

baran
baran

Kowalu. Pitolisz. W tym sezonie spadają 3 drużyny. Czyli najłatwiej przywalić się do zarządzających tymi drużynami. Po prostu kopnąć leżącego.
No ktoś musiał spaść.

Criticball
Criticball

Czemuście tak zaatakowali biednego Kowala? Czyżby to kibice spadkowiczów? Przecież Kowal ma rację w sensie ogólnym.

Jeśli kogoś nie stać na ekstraklasę, to niech się liczy ze spadkiem, albo niech się tam w ogóle nie pcha. ŁKS chciał wrócić do ekstraklasy, ale brakło mu wyobraźni (jeśli miał kasę), albo brakło mu kasy. No i spadł. Co w tym złego? Nic. Spadł najsłabszy…

Normalna kolej rzeczy. Tyle, że taki ŁKS za chwilę wróci, jeśli ktoś czegoś nie spierdoli – ponieważ ma stadion i kibiców, czyli postawę, a nie jest też bankrutem. Wróci też Arka, bo Kołakowscy sobie poradzą (no, woleli by nie spadać, ale, cóż…). Kłopoty będzie miała Korona, chyba, że ktoś sie tam obudzi wreszcie z letargu i wypieprzy zakały…

Felieton jest o tym, że jeśli ktoś raz mówi o tym, że wyciągnie wnioski, wyciągnie te wnioski, tak naprawdę – i zrobi coś dobrego, to jest w porzo – w czym problem?

Problem jest wówczas, gdy ktoś przez 10 lat mówi o tym, że wyciągnie wnioski, a jedyne co wyciąga, to fujarę z rozporka, kiedy się potrzebuje odlać…

Er.
Er.

I o to właśnie chodzi w tym felietonie Kowalowi, kluby od wielu lat „wyciągają wnioski” i cały czas popełniają te same błędy.

RafałAndrzej
RafałAndrzej

To samo w polityce. Po rządził 8 lat i było jeszcze gorzej, ale głosujemy na Trzaskowskiego, bo nienawidzę pisu, bo Duda ługopis, mimo, że Komorowski też był. Mimo, że Po dokładnie to samo robiła. Duda długopis, a Trzaskowski nie podał nawet programu wyborczego, ale cały czas je… to głosujemy. Nie chodzi o 500 plus czy inne pakiety socjalne, ale o całokształt. Potem ale jestem biedny jadę do Anglii lub Niemiec, bo w Polsce jest biednie i nie ma perspektyw. Odpowiedź jest prosta to trzeba była nie głosować na sztuczki socjotechniczne, które pozwalają im zdobywać szerokie poparcie na nie chceniu sprawdzić do naprawdę dany kandydat ma do powiedzenia Po i PiSu w obydwu stacjach, tylko posłuchać co naprawdę mają do powiedzenia kandydaci, a nie to co leci w ich obydwu telewizjach. Wynik wyborów ustalają obecnie dziennikarze przygłupy ślepo zakochane w jednej lub drugiej opcji. I potem narzekanie na cokolwiek zamiast sobie uświadomić aha tak zagłosowałem z takich powodów i dlatego jest tak. Zamiast pomyśleć nie sprawdziłem dokładnie kandydatów w wyborach bo musiałem ciężko zapieprzać na swoje utrzymanie, które między innymi mi zafundowali reprezentanci tych partii, szkoda bo mogłem sprawdzić wszystkich, ale nie sprawdziłem i ponoszę tego konsekwencje jak cały naród, który głosował pod wpływem telewizji przez 30 lat i dlatego mam ciężko. Duża szansa jest, ze tego nie przeczytasz a się wypowiesz. Szkoda 🙂 (Że urodziłem się w kraju w którym o władzy decydują ludzie, którym się nie chce dokładnie sprawdzić, a decydują o wszystkim, i te kampanie idź do wyborów i oddaj głos (bezmyślny), bo decydujesz, zamiast sprawdź dokładnie wszystkich kandydatów i idź oddaj głos)

F. Underwood
F. Underwood

Ale żeś mi Wąski teraz zaimponował!

Tomek
Tomek

Ale tak naprawdę to, o co Ci chodzi? Dużo tekstu, zero treści. Byłem na spotkaniach z kandydatami, posłuchaĺem ich na żywo i w ogólnopolskich telewizjach. Żaden mi nie podszedł ale na kogoś zagłosować trzeba. A więc- mniejsze zło. I tak w kółko, do zajebania.
Zresztą – to nie portal polityczny.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Ja ci powiem dlaczego zagłosuję tym razem przeciwko Dudzie pomimo tego, że na samą myśl o Trzaskowskim robi mi się niedobrze. Tak samo zagłosuję przeciwko PiSowskim nieudacznikom w następnych wyborach do parlamentu.

Napiszę prosto – oficjalna inflacja 4% – realna inflacja 10% – stop procentowe 0.1%
Pierwszy raz od 30 lat zdarzyła się taka sytuacja że złodzieje rządzący krajem pośrednio okradli społeczeństwo z oszczędności. Tylko dlatego mój głos oddam na gościa, którym gardzę. Chcę widzieć miny PiSowskich złodziei po ogłoszeniu wyniku 48% na Dudę.

Ciekawe czy po wyborach będzie stan wojenny?

Dr.Alban
Dr.Alban

Masz tu dużo racji kolego , ale od Prezydenta RP naprawdę nic nie zależy . W obecnym systemie politycznym sejm jest główną władzą ustawodawczą . Senat i Prezydent to konstytucyjne wydmuszki , w środku puste i pomalowane co by obywatel miał przekonanie , że nasz ustrój polityczny jest sprawiedliwy , wydolny itd .

Tralalala
Tralalala

Oj, Kowal, Kowal…
Twoje szczęście, że grałeś w piłkę w epoce przedinternetowej, bo dziś byśmy sprawdzili, ile razy chlapałeś mądrości o wyciąganiu wniosków.

Wislak93
Wislak93

No jest w tym dużo racji, ale jest jeden problem: pieniądze. Może to kontrowersyjne, ale w polskiej lidze pieniądze są o wiele, wiele za małe. Polskich klubów nie stać na kupowanie dobrych piłkarzy i na dobre płacenie im, dlatego sprowadzają słabych. No takie są realia. U nas zapłacić milion euro za piłkarza to jest transfer roku, a w większości lig i na wschodzie i na południu i na zachodzie to są śmieszne pieniądze. Tyle to się za rezerwowego z drużyny rezerw.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Gdy słyszę po przegranym meczu jak zawodnik
lub trener wyskakują z hasłem „musimy wyciągnąć wnioski, to wyłączam.
A są takie ananasy, przegrywają 5 mecz z rzędu i dziennikarzowi podczas wywiadu 5 raz mówią, że wyciągną wnioski. Ręce opadają.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

ŁKS właśnie wyciągnął wnioski. Stwierdzili, że na poważne wzmocnienia nie mają pieniędzy, więc pograją tym co mają, najwyższej wywalczą spadek. No i wywalczyli, ale lepszy spadek bez długów niż z długami za wagon szrotu.

Blogi i felietony
06.08.2020

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Warta Poznań nie będzie grać u siebie. A nawet jakby grała u siebie, nie wprowadziłaby do Ekstraklasy polskiej odpowiedzi na La Bombonerę. Nie ma dziesiątek tysięcy fanatycznych kibiców. Warta Poznań nie wprowadzi też w ekstraklasowy krwioobieg milionów euro. Nie stoi za nią żaden hipernowoczesny kombinat IT, żadne unikalne know-how. Ich marka nie przykuje do telewizorów […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Handzlik: Idąc do Legii popełniłem błąd. Potem nawet myślałem, żeby rzucić piłkę

Pięć lat – tyle musiał czekać Konrad Handzlik na to, żeby powiększyć swój dorobek występów w Ekstraklasie. Kiedy przechodził z Wisły Kraków do Legii Warszawa, wokół jego osoby było dużo szumu. Za dużo, bo sam przyznaje, że wcale mu to nie pomogło. Ostatecznie do ligi trafił nie dzięki temu, że przebił się przy Łazienkowskiej, a […]
06.08.2020
Bukmacherka
06.08.2020

Juventus doczłapie się do ćwierćfinału?

Juventus – Olympique Lyon. To jeden z najbardziej zagadkowych meczów 1/8 finału Ligi Mistrzów. „Stara Dama” w teorii powinna awansować do ćwierćfinału, ale w praktyce absolutnie nic nie jest przesądzone. FORMA LYONU JEST NIEWIADOMĄ W pierwszym meczu, który odbył się we Francji, Lyon wygrał 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Lucas Tousart. Ten wynik szokował, […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Czterech piłkarzy, na których radzimy zwrócić dziś szczególną uwagę

Przed nami kolejny czteropak w Lidze Europy i – uwaga, nie ironizujemy – cztery fajne pozycje do oglądania. Najbardziej efektowna zapowiedź wieczoru skupiłaby się na ligach. Mamy starcie przedstawiciela La Liga z zespołem Serie A, mamy reprezentanta Premier League, mamy drużynę z Bundesligi. Tak, potem mina rzednie, gdy pod hasłem”Anglicy” zamiast Chelsea kryje się Wolverhampton, […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Kolejny głośny powrót do Ekstraklasy. Kucharczyk w Pogoni Szczecin

Wrócił Sobota, wrócił Boruc, teraz wraca Michał Kucharczyk, który zasili Pogoń Szczecin. Trzeba przyznać, że nieźle kręci się to okno transferowe jak do tej pory, postaci, których jesteśmy arcyciekawi w nowych barwach, jest już więcej niż kilka, a przecież okienko trochę jeszcze potrwa. PRZYCHODZI NIE Z ŁAWKI, A Z BOISKA Kucharczyk Rosji nie pozamiatał, w […]
06.08.2020
Weszło Extra
06.08.2020

„Żyłem, umarłem i znów ożyłem”. Ståle Solbakken, czyli trener niezniszczalny

13 marca 2001 roku Ståle Solbakken, wówczas 33-letni piłkarz FC Kopenhagi, jak co dzień wybrał się na trening. Nie mógł wiedzieć, że zajęcia opuści… martwy. Tak się przynajmniej wydawało klubowemu lekarzowi, który przeprowadził rozpaczliwą akcję ratunkową, udzielając nieprzytomnemu zawodnikowi pierwszej pomocy. – Jego serce przestało bić – przyznał potem doktor. Aż trudno uwierzyć, że mówił […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Kamil Wilczek podpalił Danię. Legenda Brondby zagra dla FC Kopenhagi

Luis Figo w Hiszpanii. Ashley Cole w Anglii. Zlatan Ibrahimović we Włoszech. Kasper Hamalainen w Polsce. W różnych krajach pojęcie „piłkarskiego zdrajcy” ma inny przykład, ale tę samą definicję. Gościa, który przechodzi do odwiecznego rywala. Zdaniem kibica – dla kasy. Zdaniem samego zainteresowanego poniekąd pewnie też, ale wiadomo – ilu ludzi, tyle powodów. W każdym […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

W Warcie nie ma czasu na świętowanie. Dzień po fetowaniu mieliśmy komitet transferowy

– Od pewnego czasu udaje nam się działać na warunkach zdrowego zarządzania tym budżetem. Odkąd jestem w klubie budżet płacowy jest w graniach 50-60% budżetu ogólnego, co – jak wykazują wskaźniki – jest zdrowym procentem. Nie będziemy wydawać więcej niż pozwalają nam na to nasze możliwości finansowe. Nie będzie w Warcie płacowego eldorado i życia […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Wilusz: „Raków był bardzo konkretny, a poziom Ekstraklasy idzie do góry”

W jakich okolicznościach podpisywał kontrakt z Rakowem Częstochowa? Co go przekonało? Jakie wrażenie zrobił na nim klub i trener Marek Papszun? Dlaczego potrzebował stabilizacji? Czy ostatni rok w Rosji uważa za stracony? Dlaczego nie został w Rosji i czy miał możliwość zostania na dłużej w Uralu Jekaterynburg? Czy wraca do lepszej ligi? Skąd u niego […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Pan piłkarz na dłużej w Lechu. Kolejorz dogadał się z Pedro Tibą

Lech Poznań świetnie szkoli młodzież. To teza łatwa do obrony, teza oczywista, z którą trudno polemizować. Ale jednocześnie Kolejorz miał w ostatnim czasie problemy ze ściąganiem kozaków, od których ta młodzież mogłaby się uczyć. Natomiast jednym z takich kozaków, którego poznaniacy wyszukali i ściągnęli jest Pedro Tiba. Wśród fanów Lecha pojawiały się obawy, że Portugalczyk […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

Felix: „Chciałem zapewnić lepszą przyszłość mojej rodzinie. Liga turecka ma swoją renomę”

W dzisiejszej prasie futbol na pewno nie dominuje, ale… coś dla siebie znajdziemy. W „Przeglądzie” mamy zapowiedź Ligi Mistrzów i rozmowę o nowym trenerze Jagiellonii, w „Sporcie” rzecz o transferach Piasta i GKS-u Jastrzębie, a w „Superaku” Jorge Felix opowiada o transferze. – Trafiłem do czołowego klubu, który w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w […]
06.08.2020
Weszło
06.08.2020

United wygrywają w sparingu pod szyldem Ligi Europy

Tak się stęskniliśmy za międzynarodowymi rozgrywkami, że odpaliliśmy nawet starcie Manchesteru United z LASK Linz, co wcześniej – przed pandemią – byłoby nie do pomyślenia. Nie dość, że Austriacy są elektryzujący jak budyń, to jeszcze przegrali 0:5 w pierwszym spotkaniu. Naprawdę więc w normalnych czasach wolelibyśmy oglądać wyścigi kropel na szybie. Ale że jest, jak […]
06.08.2020
Weszło
05.08.2020

Inter gra dalej, ale rośnie rola defensywy

Wicemistrzostwo Włoch, punkt straty do Juventusu, niezłe punktowanie i przyzwoita gra po przerwie pandemicznej. Ale jednocześnie pierwsze zgrzyty z udziałem Antonio Conte, brak regularności, która pozwoliłaby przeskoczyć słabą w tym sezonie Starą Damę, no i sporo punktów uratowanych przez Samira Handanovicia. Finisz sezonu w wykonaniu Interu Mediolan ma trochę słodko-gorzki smak i dzisiejsze zwycięstwo nad […]
05.08.2020
Blogi i felietony
05.08.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Od wielu lat hołduję jednej wyjątkowej wakacyjnej tradycji. Stawiam tasiemki na pierwsze rundy eliminacji do europejskich pucharów. Nie zliczę ile razy Steaua Bukareszt zremisowała z jakimiś dziadami, wykładając mi kupon na siedem zdarzeń. Nie zliczę ile razy wszystko weszło, gdy akurat Partizana nie trawił żaden wewnętrzny konflikt, a mistrz Norwegii zgodnie z planem rozprawiał się […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Perełka przedwcześnie oddana. Ferran Torres w Manchesterze City

Manchester City szybko zabrał się za zbrojenia przed kolejnym sezonem. Wicemistrzowie Anglii wciąż pozostają jeszcze w grze o triumf w Lidze Mistrzów, ale działacze i sztab szkoleniowy The Citizens naturalnie planują kilka ruchów do przodu. Dlatego na Etihad Stadium wylądował Ferran Torres. Dwudziestoletnia perełka z Valencii przeniosła się do Anglii za około 20 milionów funtów […]
05.08.2020
Francja
05.08.2020

Widmo wirusa we Francji. Kolejny sezon Ligue 1 pod znakiem zapytania?

Francuzi nie mają ostatnio szczęścia do piłki. Dziewięć przypadków w Strasburgu, cztery w Lille, trzy w Nantes, po jednym z Bordeaux i Montpellier. Razem osiemnaście pozytywnych testów na obecność koronawirusa w organizmie wśród piłkarzy Ligue 1. To dużo. Albo inaczej: coraz więcej, bo wydaje się, że spirala dopiero się rozkręca. Co więcej, problemy się spiętrzają […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Wiktor Rydz: Chcę, żeby GKS był stabilny. Żeby tu było normalnie

Na finiszu pierwszoligowych rozgrywek nad GKS-em Bełchatów wisiało nie tylko widmo spadku, ale nawet upadku z przyczyn finansowych. Sytuacja była bardzo trudna, ale udało się dociągnąć do końca rozgrywek i zrobić utrzymanie. To niewątpliwy sukces. Potem przyszedł kolejny – komisja licencyjna przyznała bełchatowianom licencję na kolejny sezon. Jaka jest sytuacja w GKS-ie? Co dalej z […]
05.08.2020
Weszło
05.08.2020

Johnny Spike Gill i D’Sean Theobalds odeszli z Korony. Żal, smutek i zwątpienie

Czy potraficie sobie wyobrazić Harry’ego Pottera bez blizny na czole, Paryż bez Wieży Eiffla, Franza Smudy bez zdania „poradziłem sobie na Euro 2012”? My też nie. To są związki tak ikoniczne, tak zakorzenione w ludzkiej podświadomości, że gdyby ich zabrakło, czulibyśmy olbrzymią pustkę. Johnny Spike Gill i D’Sean Theobalds w Koronie to była ta sama […]
05.08.2020