post Avatar

Opublikowane 03.07.2020 14:53 przez

redakcja

Przypomnijcie sobie, jak wiele słyszeliście wywiadów pomeczowych trenerów i piłkarzy, w których ci przekonują, że trzeba wyciągnąć wnioski. Jestem pewien, że setki. „Wyciągamy wnioski” notorycznie, regularnie, jakby były mistrzostwa świata w „wyciąganiu wniosków”, to zajęlibyśmy drugie miejsce, by potem „wyciągać wnioski”, dlaczego nie pierwsze. Potem jak sprawdzić, czy ktoś rzeczywiście „wyciągnął wnioski”, to raczej nikt. Ale już nawet się nie chce czepiać szkoleniowców i zawodników, gorzej, że często nie „wyciągają wniosków” prezesi i dyrektorzy.

Mamy taki ŁKS, który musiał wiedzieć o przypadku Zagłębia Sosnowiec w sezonie 18/19, chyba że leżał cały rok pod głazem w jaskini, ale z tego co wiem, to nie. No i prezes Jaroszewski mówił, że popełniono błędy, bo zbytnio zaufano graczom, którzy awans robili, a mimo wszystko jest różnica poziomów między jednym szczeblem a drugim. Ja na miejscu ŁKS-u pomyślałbym sobie: oho, czyli my też powinniśmy sporo zmienić.

Ale ŁKS wolał pomyśleć: nas to nie dotyczy, gramy, jak graliśmy. Czy się wzmocnili latem? Nie, wzmocnili jedynie poziom komedii w polskiej piłce ściągając takich piłkarzy jak Pirulo. Czy podziękował od razu takim zawodnikom jak Bogusz? Nie, a trzeba mieć oczy w dupie, by nie widzieć, że facet się nie nadaje to poważnego grania.

Sensacja, spadli.

Czy wnioski wyciągnęła Arka Gdynia? Ha ha ha. Miała trenera, który zrobił jej utrzymanie i punktował na przyzwoitym poziomie (a i wyglądało, że będzie lepiej). To nie, trzeba go było zwolnić, bo się nie podobał styl czy coś w ten deseń. Ostatnio jak żegnano tam trenera z durnych powodów, czyli Ojrzyńskiego, to się wszystko posypało. Ale teraz miało być inaczej.

Sensacja, spadają.

Korona? Wszystko napisał już Jakub Białek, nie chce się powtarzać. Powiem tylko, że męczyli bułę rok temu, bo mieli marnych obcokrajowców, to stwierdzili: ale było fajnie, pościągamy jeszcze słabszych.

Sensacja, spadają.

LIGA BEZ EMOCJI, ZA TO Z WNIOSKAMI

I teraz, przy trzech zespołach spadających, nie mamy żadnych emocji. Wydawało się, że walka będzie iść na noże do ostatnich minut, bo żeby pożegnać tak szybko trzy zespoły to jednak sztuka. No ale u nas wszystko jest możliwe.

Trzeba tym ludziom patrzeć na ręce, bo oni często mówią ładnie, zgrabnymi zdaniami, ale treści w tym nie ma żadnej. „Wyciągamy wnioski”, „analizujemy”, „sprawdzamy”, „po długiej naradzie postanowiliśmy”. Gdyby jednak sprawdzić, co mówili, gdy popełniali te same błędy wcześniej, mówili dokładnie to samo. To jest retoryka na poziomie pięciolatka, który obiecuje mamie, że się poprawi i nie będzie już bałaganił, a dzień później biedna kobieta wywraca się na klockach lego rozrzuconych po pokoju.

U nas niestety rządzi PR, miła gadka, przemaglowana przez ludzi od marketingu, żeby to jakoś wyglądało. Potem to wygląda tak, że przyjeżdża drużyna z Łotwy, która nie ma pojęcia o social mediach i innych bzdetach, i wyrzuca nas z pucharów.

Wtedy są obiecanki, że „wyciągniemy wnioski” i za rok będzie lepiej. Zobaczymy, bardzo jestem ciekaw tej edycji pucharowej.

Stawiam jednak, że znów „wyciągniemy wnioski”.

WOJCIECH KOWALCZYK

Opublikowane 03.07.2020 14:53 przez

redakcja

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 19
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piotr
Piotr

To jeszcze proszę objaśnić za co beniaminkowie mają się wzmacniać na starcie Ekstraklasy, skoro do tej pory ich budżeto oscylował w okolicach 5-6 mln zł.
Ciekawe za co wzmocni się Stal Mielec, dla której awans to już jest gra o byt. Bez awansu klub z takimi długami pójdzie w rozsypkę.

Marcin
Marcin

Niech pan panie Kowalczyk wysunie wnioski i przestanie już może pisać te wywody….

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Tak mała rada – staraj się nie używać wyrażeń, których nawet nie potrafisz poprawnie napisać.

Marcin
Marcin

Dzięki za błyskotliwą radę. Dzięki tobie moje życie już nigdy nie będzie takie jak wcześniej 🙂

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Nie ma sprawy. Może wreszcie przestaniesz się kompromitować.

Kam
Kam

Co, kurwa? Można po polsku?

Amber mozart
Amber mozart

Ta. Mieli sie rzucic i na szybko zakontraktowac autobus niwych piłkarzy, najlepiej takich bez kontraktu bo na transfery kasy nue było. Wtedy byś napisał, że nie wyciàgnęli wnioskôw z innego zespołu, który po czymś takim i tak się spierdoloił, tylko dodatkowo z problemami finansowymi

baran
baran

Kowalu. Pitolisz. W tym sezonie spadają 3 drużyny. Czyli najłatwiej przywalić się do zarządzających tymi drużynami. Po prostu kopnąć leżącego.
No ktoś musiał spaść.

Criticball
Criticball

Czemuście tak zaatakowali biednego Kowala? Czyżby to kibice spadkowiczów? Przecież Kowal ma rację w sensie ogólnym.

Jeśli kogoś nie stać na ekstraklasę, to niech się liczy ze spadkiem, albo niech się tam w ogóle nie pcha. ŁKS chciał wrócić do ekstraklasy, ale brakło mu wyobraźni (jeśli miał kasę), albo brakło mu kasy. No i spadł. Co w tym złego? Nic. Spadł najsłabszy…

Normalna kolej rzeczy. Tyle, że taki ŁKS za chwilę wróci, jeśli ktoś czegoś nie spierdoli – ponieważ ma stadion i kibiców, czyli postawę, a nie jest też bankrutem. Wróci też Arka, bo Kołakowscy sobie poradzą (no, woleli by nie spadać, ale, cóż…). Kłopoty będzie miała Korona, chyba, że ktoś sie tam obudzi wreszcie z letargu i wypieprzy zakały…

Felieton jest o tym, że jeśli ktoś raz mówi o tym, że wyciągnie wnioski, wyciągnie te wnioski, tak naprawdę – i zrobi coś dobrego, to jest w porzo – w czym problem?

Problem jest wówczas, gdy ktoś przez 10 lat mówi o tym, że wyciągnie wnioski, a jedyne co wyciąga, to fujarę z rozporka, kiedy się potrzebuje odlać…

Er.
Er.

I o to właśnie chodzi w tym felietonie Kowalowi, kluby od wielu lat „wyciągają wnioski” i cały czas popełniają te same błędy.

RafałAndrzej
RafałAndrzej

To samo w polityce. Po rządził 8 lat i było jeszcze gorzej, ale głosujemy na Trzaskowskiego, bo nienawidzę pisu, bo Duda ługopis, mimo, że Komorowski też był. Mimo, że Po dokładnie to samo robiła. Duda długopis, a Trzaskowski nie podał nawet programu wyborczego, ale cały czas je… to głosujemy. Nie chodzi o 500 plus czy inne pakiety socjalne, ale o całokształt. Potem ale jestem biedny jadę do Anglii lub Niemiec, bo w Polsce jest biednie i nie ma perspektyw. Odpowiedź jest prosta to trzeba była nie głosować na sztuczki socjotechniczne, które pozwalają im zdobywać szerokie poparcie na nie chceniu sprawdzić do naprawdę dany kandydat ma do powiedzenia Po i PiSu w obydwu stacjach, tylko posłuchać co naprawdę mają do powiedzenia kandydaci, a nie to co leci w ich obydwu telewizjach. Wynik wyborów ustalają obecnie dziennikarze przygłupy ślepo zakochane w jednej lub drugiej opcji. I potem narzekanie na cokolwiek zamiast sobie uświadomić aha tak zagłosowałem z takich powodów i dlatego jest tak. Zamiast pomyśleć nie sprawdziłem dokładnie kandydatów w wyborach bo musiałem ciężko zapieprzać na swoje utrzymanie, które między innymi mi zafundowali reprezentanci tych partii, szkoda bo mogłem sprawdzić wszystkich, ale nie sprawdziłem i ponoszę tego konsekwencje jak cały naród, który głosował pod wpływem telewizji przez 30 lat i dlatego mam ciężko. Duża szansa jest, ze tego nie przeczytasz a się wypowiesz. Szkoda 🙂 (Że urodziłem się w kraju w którym o władzy decydują ludzie, którym się nie chce dokładnie sprawdzić, a decydują o wszystkim, i te kampanie idź do wyborów i oddaj głos (bezmyślny), bo decydujesz, zamiast sprawdź dokładnie wszystkich kandydatów i idź oddaj głos)

F. Underwood
F. Underwood

Ale żeś mi Wąski teraz zaimponował!

Tomek
Tomek

Ale tak naprawdę to, o co Ci chodzi? Dużo tekstu, zero treści. Byłem na spotkaniach z kandydatami, posłuchaĺem ich na żywo i w ogólnopolskich telewizjach. Żaden mi nie podszedł ale na kogoś zagłosować trzeba. A więc- mniejsze zło. I tak w kółko, do zajebania.
Zresztą – to nie portal polityczny.

PewnieITakWszyscyZginiemy
PewnieITakWszyscyZginiemy

Ja ci powiem dlaczego zagłosuję tym razem przeciwko Dudzie pomimo tego, że na samą myśl o Trzaskowskim robi mi się niedobrze. Tak samo zagłosuję przeciwko PiSowskim nieudacznikom w następnych wyborach do parlamentu.

Napiszę prosto – oficjalna inflacja 4% – realna inflacja 10% – stop procentowe 0.1%
Pierwszy raz od 30 lat zdarzyła się taka sytuacja że złodzieje rządzący krajem pośrednio okradli społeczeństwo z oszczędności. Tylko dlatego mój głos oddam na gościa, którym gardzę. Chcę widzieć miny PiSowskich złodziei po ogłoszeniu wyniku 48% na Dudę.

Ciekawe czy po wyborach będzie stan wojenny?

Dr.Alban
Dr.Alban

Masz tu dużo racji kolego , ale od Prezydenta RP naprawdę nic nie zależy . W obecnym systemie politycznym sejm jest główną władzą ustawodawczą . Senat i Prezydent to konstytucyjne wydmuszki , w środku puste i pomalowane co by obywatel miał przekonanie , że nasz ustrój polityczny jest sprawiedliwy , wydolny itd .

Tralalala
Tralalala

Oj, Kowal, Kowal…
Twoje szczęście, że grałeś w piłkę w epoce przedinternetowej, bo dziś byśmy sprawdzili, ile razy chlapałeś mądrości o wyciąganiu wniosków.

Wislak93
Wislak93

No jest w tym dużo racji, ale jest jeden problem: pieniądze. Może to kontrowersyjne, ale w polskiej lidze pieniądze są o wiele, wiele za małe. Polskich klubów nie stać na kupowanie dobrych piłkarzy i na dobre płacenie im, dlatego sprowadzają słabych. No takie są realia. U nas zapłacić milion euro za piłkarza to jest transfer roku, a w większości lig i na wschodzie i na południu i na zachodzie to są śmieszne pieniądze. Tyle to się za rezerwowego z drużyny rezerw.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Gdy słyszę po przegranym meczu jak zawodnik
lub trener wyskakują z hasłem „musimy wyciągnąć wnioski, to wyłączam.
A są takie ananasy, przegrywają 5 mecz z rzędu i dziennikarzowi podczas wywiadu 5 raz mówią, że wyciągną wnioski. Ręce opadają.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny

ŁKS właśnie wyciągnął wnioski. Stwierdzili, że na poważne wzmocnienia nie mają pieniędzy, więc pograją tym co mają, najwyższej wywalczą spadek. No i wywalczyli, ale lepszy spadek bez długów niż z długami za wagon szrotu.

Weszło
15.01.2021

KRZYSZTOF RATAJSKI, JAKUB ŁOKIETEK I KRZYSZTOF STANOWSKI – HEJT PARK #118

Do pubu w najbliższym czasie nie pójdziemy, ale na pewno pamiętacie, co w takich lokalach często stoi – tarcza do rzutek. Natomiast Krzysztof Ratajski, główny bohater dzisiejszego Hejt Parku, nie zajmuje się lotkami, tylko nazywamy to profesjonalnie – dartem. Ostatnio było o nim głośniej, bo dotarł do ćwierćfinału mistrzostw świata. Pytajcie o jego historię. Jedziemy. […]
15.01.2021
Anglia
15.01.2021

Umarł król, niech żyje król. Wayne Rooney nie jest już piłkarzem, ale jest trenerem

Od czasu zwolnienia Phillipa Cocu w listopadzie 2020 roku, Derby County nie miało stałego trenera. Holender nie spełnił pokładanych w nim oczekiwań – klub niebezpiecznie krążył nad strefą spadkową, a były piłkarz Barcelony wykręcił słabą średnią 1.25 punktu na mecz. Żegnano go bez większego żalu, ale jednocześnie nie sądzono, że bezkrólewie potrwa aż dwa miesiące. […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Zorro spod Fontanny di Trevi

Kiedy Paulo Fonseca wrzucał monetę do Fontanny di Trevi z życzeniem, żeby jeszcze wrócić do Rzymu, nie wiedział, że za kilka lat obejmie drużynę Romy jako jeden z najbardziej obiecujących trenerów młodego pokolenia. Karierę szkoleniową zaczynał na fali wielkości Jose Mourinho, ale długo kontestował jego filozofie. Z braku pieniędzy na szkolnych balach kostiumowych przebierał się […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Afera w Niemczech: piłkarze chodzą do fryzjera

Niemiecki związek zawodowy fryzjerów napisał list do DFB, w którym potępia to, że piłkarze Bundesligi mają przystrzyżone włosy. Tak, dobrze przeczytaliście. Fryzjerzy. Potępiają piłkarzy. Za przystrzyżone włosy. I piszą z tego powodu oficjalny list do DFB. Choć na pierwszy rzut oka w Bundeslidze rozgrywa się właśnie kuriozalna afera, to po zajrzeniu w nią głębiej trudno […]
15.01.2021
Blogi i felietony
15.01.2021

Superpuchar Hiszpanii poziomem przypomina polską pierwszą ligę

Nie mam zamiaru iść z kijem na czołgi, kasa w futbolu jest potrzebna, kto twierdzi inaczej albo zazdrości, bo sam nigdy nie ma pieniędzy, albo jest głupi. Gdyby nie pieniądze, futbol nie rozwijałby się tak szybko, poziom nie rósłby w równie imponującym tempie, gdyż jednak łatwiej wyszkolić dobrego zawodnika w zajebistej bazie niż na kartoflisku […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Czy to już dobry moment, aby Drągowski wykonał kolejny krok do przodu?

Dwa lata temu kariera Bartłomieja Drągowskiego znalazła się na poważnym zakręcie. Choć kilkukrotnie w następstwie różnych przyczyn wskoczył do składu Fiorentiny, to nie zdołał wykorzystać swoich szans. Efekt? Wypożyczenie ostatniej szansy do broniącego się przed spadkiem Empoli. Polski bramkarz ostatecznie nie uratował ich przed degradacją, ale dzięki kapitalnymi występom, w następnym sezonie stał się podstawowym […]
15.01.2021
Włochy
15.01.2021

Zaczynał w Romie, pokochał Lazio. Pięć mgnień Angelo Peruzziego

Trzeba przyznać, że Angelo Peruzzi już na pierwszy rzut oka wyglądał jak bramkarz. Konkretnie – bramkarz, który w weekendy stoi przy wejściu do nocnego lokalu we Władysławowie i pilnuje, by nikt nie wnosił do środka wódki, kupionej po taniości w okolicznym sklepie monopolowym. Krępy, nabity mięśniami, potrafiący odstraszyć napastnika z pola bramkowego samym spojrzeniem. No […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Skoki narciarskie bez podatku przez cały weekend eWinner!

Gotowi na weekend ze skokami narciarskimi z Pucharem Świata w Zakopanem w roli głównej? Jeśli tak myślicie, to na pewno znacie już promocję eWinner, który oferuje nam grę bez podatku przez cały weekend! A jeśli nie znacie to najwyższy czas nadrobić zaległości. Bo przed nami kilka dni narciarskiego szaleństwa w zimowej stolicy Polski. Na czym […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

STANOWISKO #41 – TRANSFERY LECHA, ROZBIÓR LEGII I PARADOKS KOLEWA

Gotowi na najnowsze Stanowisko? Jeśli tak, to dobrze, bo jest o czym rozmawiać (i czego słuchać). Transfery Lecha, rozbiór Legii i paradoks naszego przyjaciela, doskonałego tancerza, znawcy win – Aleksandara Kolewa. Zapraszamy. 
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Na papierze ten transfer wygląda źle. Tim Hall w Wiśle Kraków

Wisła Kraków dokonała pierwszego zimowego transferu, ale umówmy się: nie da się nim zachwycić. Wielu z miejsca go krytykuje, inni w najlepszym razie mówią, żeby dać piłkarzowi czas i jeszcze nie przesądzać. Trudno jednak ukryć, że Tim Hall raczej nie wzbudza pozytywnych odczuć, gdy spojrzy się na jego dotychczasowe losy.  23-letni obrońca, z którym „Biała […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Deleu: – W polskiej piłce brakuje luzu i radości. Denerwuje mnie ten pesymizm

– Chciałbym wszczepić dzieciom miłość do piłki, uśmiech na twarzy. Wiem po sobie, że jeśli robisz coś, co kochasz, przychodzi ci to zdecydowanie łatwiej. Oczywiście trzeba też koncentracji, ale ona nie wyklucza okazywania radości w czasie uprawiania sportu. Dzisiaj bardzo często trenerzy mówią „Zrób to, zrób tamto, nie możesz tego, skoncentruj się”. Moim zdaniem trzeba […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Freebet na Puchar Świata w Zakopanem od TOTALbet!

Legalny polski bukmacher TOTALbet przygotował coś dla wszystkich fanów skoków narciarskich w Polsce! Już w ten weekend zawody Pucharu Świata zawitają do Zakopanego. To jedna z ulubionych skoczni Kamila Stocha, który zwyciężał na niej już pięciokrotnie. Najchętniej dorzuciłby zapewne kolejne triumfy do tego dorobku, bo wciąż ma szansę na triumf w klasyfikacji generalnej. A my […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Derby dla Lazio? A może Mchitarjan uratuje Romę? Piątek pod znakiem włoskiego hitu

Derby della Capitale. Mecz dwóch największych zespołów Wiecznego Miasta – Lazio i Romy, od lat elektryzuje kibiców w stolicy Włoch. Ostatnimi czasy obydwa zespoły często remisowały, nie rozstrzygając kwestii dominacji w stołecznym mieście. Jak będzie tym razem? Podpowiadamy, na co warto dziś postawić, sprawdzając oferty naszych partnerów.  Lazio Rzym – AS Roma Ostatnie mecze bezpośrednie: […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Legia bez Karbownika już zimą. Co to oznacza dla niej, a co dla niego?

Zgodnie z ustaleniami Michał Karbownik miał zostać w Polsce do końca sezonu. Nawet Mariusz Piekarski niedawno zapewniał na Twitterze, że „Karbo” nigdzie się zimą nie rusza. Ale potem zaczęły się plotki o tym, że Brighton skróci wypożyczenie i wyśle Polaka do lepszej ligi. Tak też jednak nie będzie. Bo – jak poinformował „Przegląd Sportowy” – […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

Jak Legia poradziłaby sobie w Premier League? | FOOTBAL MANAGER FICTION #4

Football Managerowych testów ciąg dalszy. Sprawdziliśmy już, jak Leo Messi poradziłby sobie w Koronie Kielce. I jak wypadałaby w Ekstraklasie drużyna złożona wyłącznie ze starych Słowaków lub z polskich młodzieżowców. Teraz czas na ekspansję zagraniczną i zweryfikowanie eksperymentu o nazwie roboczej „Legia Warszawa w Anglii”. Przerzuciliśmy legionistów do Premier League, puściliśmy dziesięcioletnią symulację i sprawdziliśmy, […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

PRASA. Zwoliński zastąpi Kante w Legii?

W piątkowej prasie m.in. kilka doniesień transferowych, na czele z zainteresowaniem Łukaszem Zwolińskim ze strony Legii, rozmowa z Wojciechem Stawowym, sylwetka Albina Granlunda ze Stali Mielec i echa odrzuconego wniosku władz Chorzowa o dofinansowanie budowy nowego stadionu. PRZEGLĄD SPORTOWY Bartosz Salamon już strzela dla Lecha Poznań, co dało zwycięstwo nad tureckim drugoligowcem Bandirmasporem. Przede wszystkim […]
15.01.2021
Weszło
15.01.2021

„W innych ligach skrzydłowy jedzie na obrońcę. U nas szuka się dośrodkowania”

– W Lubinie pokazano mi cały ośrodek, który robił wrażenie, był zrobiony jeszcze na świeżo. We Wronkach mieliśmy dwa boiska, dojeżdżaliśmy do Popowa na treningi, a na sztuczną murawę dojeżdżaliśmy po godzinie do Tarnowa, więc czasem trzeba było nocą wracać. A w Lubinie bursa stoi obok boiska, dlatego to wywarło na mnie wrażenie. W Lechu […]
15.01.2021
Hiszpania
14.01.2021

El Clasico w finale Superpucharu Hiszpanii? Otóż nie, z Barceloną zagra Athletic

Wczoraj z rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii odpadł Real Sociedad. Dzisiaj z mini-turniejem pożegnał się natomiast Real Madryt. „Królewscy” nie zmierzą się zatem w finale z FC Barceloną, choć de facto byli jedynym zespołem w stawce, który coś w 2020 roku wygrał. Dzisiaj lepszy od madryckiej ekipy okazał się jednak Athletic Bilbao. Baskowie z trudem dowieźli […]
14.01.2021