Stara afera wokół Iwajło Petewa i Rafaela Lopesa 

Opublikowane 21.06.2020 09:36 przez

Jakub Białek

Afery, aferki, afereczki. Wiecie, że lubimy jak się dzieje. I wygrzebaliśmy ciekawy konflikt, jaki wybuchnął pomiędzy Iwajło Petewem a Rafą Lopesem w marcu 2018 roku. Petew wyrzucił Lopesa z zespołu. Później pod naciskiem władz klubu musiał go przywrócić, ale mocno przejechał się po nim w wywiadzie. Chwilę po rozmowie z bułgarskimi mediami stracił pracę na Cyprze, a jego klub domagał się od niego ponad 500 tysięcy euro zadośćuczynienia za straty wizerunkowe. Obaj panowie spotkali się wówczas w Omonii Nikozja. Dziś spotkają się na boisku PKO Bank Polski Ekstraklasy. 

– Nie ma żadnego konfliktu – ucina temat Iwajło Petew, gdy chcemy porozmawiać o sytuacji z Rafą Lopesem. W identycznym tonie wypowiada się Portugalczyk. – Dziennikarze chcieli stworzyć konflikt pomiędzy mną a Petewem, ale to nie jest prawda. Mamy bardzo dobre relacje. Rozmawiałem z nim wiele razy, na przykład przed i po poprzednim meczu z Jagiellonią.

Sprawę opisujemy więc głównie ciekawostkowo, bo cypryjskie i bułgarskie media określały ją jako wielki skandal. Dalsze ruchy wszystkich stron też nie świadczą o tym, że dwa lata temu na Cyprze panowała sielanka. Ale zarówno wypowiedzi piłkarza i trenera, jak i główne zdjęcie, na którym panowie ucinają sobie sympatyczną pogawędkę sugerują, że konflikt został już dawno zażegnany. 

Omonia Nikozja – najgorszy moment w karierze Petewa

Całego okresu w Omonii Petew nie wspomina zbyt dobrze. Już wtedy jego kariera szła w dół. Na Cyprze pojawił się kilka miesięcy po historycznym sezonie w Dinamie Zagrzeb. Historycznym, bo Dinamo po raz pierwszy od jedenastu lat nie zdobyło wtedy mistrzostwa. 

To był grudzień 2017, Omonia była wówczas na siódmej pozycji w lidze. Miejscu, które zdecydowanie nie zaspokajało ambicji jednego z największych cypryjskich klubów. Wybór Bułgara mógł być potraktowany jako nawiązanie do tradycji – Petew był dwudziestym szkoleniowcem tego klubu, który mógł się wylegitymować bułgarskim paszportem. 

Rozpoczął bardzo dobrze. Dziesięć meczów, osiem zwycięstw, załapanie się do grupy mistrzowskiej, czyli zrealizowanie celu, który został postawiony przed nim w momencie podpisania kontraktu. W pięciu kolejnych meczach odniósł pięć porażek. Po pierwszej z nich wyrzucił z drużyny trzech Portugalczyków – Alexa Soaresa (dziś Moreirense), Margacę (dziś Anorthosis Famagusta) i Rafaela Lopesa. Dodał przy tym, że dopóki on będzie trenerem Omonii, żaden z nich nie zagra w jego drużynie. 

Wywiad, który rozpętał burzę 

Po piątej porażce, gdy rozchodziły się pogłoski, że cierpliwość Cypryjczyków się kończy, z Petewem skontaktował się dziennikarz bułgarskiego „Blitz”.  

Przetłumaczymy najciekawsze fragmenty: 

– Wyrzuciłem trzech piłkarzy. Poszedłem do prezydenta klubu poinformować go o mojej decyzji. Kibice Omonii, którzy kochają klub aż do bólu, czuli, że coś się dzieje. Zdecydowałem użyć miotły. Wyrzuciłem trzech najbardziej wątpliwych piłkarzy. 

– Władze przywróciły ich do drużyny. Wytłumaczyły mi to, że ta trójka piłkarzy ma jeszcze kontrakty na dwa lata. Zostałem poproszony o zastosowanie się. Zrobiłem to dla klubu, by nie tworzyć problemów finansowych. Trenują więcej i grają mniej, ponieważ korzystam z innych graczy. 

– Kiedy pan poczuł, że ta trójka nie przestrzega zasad? 

– Najpierw dostałem sygnał od innych chłopaków z drużyny. Przestrzegali mnie, że portugalskie trio zachowuje się podejrzanie. Nie chciałem w to wierzyć, ale potem widziałem, że w ich działaniach faktycznie jest coś złego. Na początku zacząłem zmieniać ich podczas meczów i osiągnęliśmy dwie wygrane przeciwko mocnym zespołom, AEL-owi i Anorthosisowi. Gdy ich zdjąłem, graliśmy jak ludzie i wygraliśmy. 

– Kibice innej drużyny skandowali „Petew, puść Margasa, puść Margasa!”. Wyśmiewali go. 

– Po tym wszystkim co pan powiedział, podejrzewa pan ustawianie meczów? 

– Nic nie mówię… Powiem tylko jedną rzecz – wielka Omonia jest w tym momencie tylko nazwą. Ale to nie wszystko. Mam wątpliwości co do trzech innych drużyn. Zobaczymy, co się wydarzy. 

W rozmowie nie padają wprost mocne zarzuty, ale sprawne oko wyłapie, że portugalskie trio nie zostało odstawione tylko za słabą grę. Petew mówi też o pensjach, których piłkarze nie widzieli od trzech miesięcy. O sędziach, przy których ci bułgarscy uchodzą za mistrzów świata. Deklaruje, że na spotkaniu z władzami klubu nie będzie gryzł się w język. Dodaje też, że może zostać za chwilę zwolniony. Generalnie – rozmowa wygląda trochę tak, jakby obecny trener Jagi nie wiedział, że udziela właśnie wywiadu. Albo stracił głowę. Albo był już pogodzony z własnym losem i chciał iść na noże. 

Cypryjczycy oburzeni 

Na Cyprze wybuchł skandal. Słowa Petewa zostały odebrane tak, jakoby Portugalczycy mieli celowo działać na szkodę klubu i ustawiać mecze. Portal „Omonoia24” podawał, że piłkarze stanowczo zaprzeczają i w obecności prawnika zgłosili sprawę do stosownych organów. – Poszliśmy na policję tylko po to, by oczyścić nasze nazwiska – mówił w cypryjskich mediach Margaca. Prawnik dodawał, że jego klienci są w stanie dać wgląd do kont bankowych i połączeń telefonicznych. Generalnie – nie mają nic do ukrycia. 

 

Konferencja prasowa, trójka piłkarzy (w tym Lopes) i prawnik.

Dwa dni po wywiadzie swoje spotkanie z mediami – także w obecności prawnika – zwołał Petew. Linia obrony? Nie mówił niczego o ustawianiu meczów, a jego słowa zostały źle przetłumaczone przez cypryjskie media. Występował już wtedy jako bezrobotny szkoleniowiec – dzień po wywiadzie dla „Blitz” stracił pracę.  

Swoje oświadczenie błyskawicznie wydała Omonia: – Zapoznaliśmy się ze słowami Iwajło Petewa. Jeśli tylko poprawnie je przetłumaczono, są one zaskakujące. Nie mają nic wspólnego z prawdą. Co więcej, są oszczerstwami. Godzą w dobre imię naszego klubu. Nie akceptujemy tego, co powiedział Iwajło Petew. 

Zdaniem portalu „themasports.com” Petew miał wysłać przez swojego prawnika pismo, w którym poprosił o przywrócenie go na stanowisko. Omonia odpowiedziała pozwem, w którym domagała się, by Petew zapłacił klubowi 566 tysięcy euro za straty wizerunkowe. Bułgar chciał dogadać się z byłym pracodawcą polubownie, ale ten nie chciał słyszeć o żadnym porozumieniu. 

Jak się skończyło? Petew został ukarany grzywną przez cypryjską federację, ale nie podano do informacji publicznej, jak wysoką karę musiał zapłacić. Ale i sam Petew swoje na Omonii zarobił – przy zwolnieniu dostał wyrównanie za zaległe pensje, ale postanowił nie odpuszczać i domagał się, by został wypłacony jego kontrakt w całości, także za miesiące, w których nie dane mu było prowadzić drużyny. I swoją sprawę wygrał. W marcu tego roku FIFA zdecydowała, że na konto Petewa wleci pokaźna sumka od cypryjskiego klubu. 

Dla Petewa nie ma tematu 

Petew nie zamierza zdradzać szczegółów afery. Wychodzi z założenia, że media mocno mu zaszkodziły, więc lepiej nie mówić nic. W wywiadzie dla „Przeglądu Sportowego” poruszono temat wyrzucenia Portugalczyków, Petew zrzucił na nierzetelność dziennikarzy. 

Cytujemy:

W kontrowersyjnych okolicznościach rozstał się też pan w 2018 roku z Omonią Nikozja. W wywiadzie obwinił pan własnych piłkarzy o ustawianie meczów.

To nie był wywiad.

A co?

Zaufałem nieodpowiedniej osobie. Rozmawiałem z tym człowiekiem trzy, cztery razy. To była prywatna rozmowa, nic więcej. Nie udzielałem mu wywiadu, tak jak teraz udzielam panu, tymczasem niedługo później te słowa zostały opublikowane. Po niektórych zdarzeniach z przeszłości, między innymi tym, mniej ufam ludziom. Był okres, gdy rzadko zgadzałem się na wywiady.

Działacze Omonii po tamtych słowach pozwali pana za straty wizerunkowe klubu. Domagali się pół miliona euro. Jak to się skończyło?

Nie miałem żadnych poważnych problemów z powodu tamtych słów. Rzeczywiście, na początku był wokół tego duży szum, ale po miesiącu cała sprawa się dla mnie skończyła.

Dla Lopesa nie ma tematu 

Rafael Lopes opowiada nam o okresie w Omonii i relacji z Petewem: 

– Dziennikarze chcieli stworzyć konflikt pomiędzy mną a Petewem, ale to nie jest prawda. Lubią tworzyć konflikty bez konkretnego powodu. Zanim Petew przyszedł do nas, nie grałem zbyt wiele, drużyna miała zły okres. Gdy podpisał kontrakt, przyszedł do mnie i powiedział, że zacznę grać i widzi mnie jako numer dziesięć. Na tej pozycji nigdy wcześniej nie grałem. Zaczęliśmy wygrywać mecz za meczem, a ja strzelałem i asystowałem. Byłem w świetnej formie, naprawdę świetnej, jeśli mam być szczery.  

– Odszedłem z Omonii, bo u mojego małego synka wykryto problem z sercem. Potrzebował operacji tak szybko, jak to możliwe. Dlatego wróciłem do Portugalii na jeden sezon, po którym przeniosłem się ponownie zagranicę. 

– Z trenerem Petewem mamy bardzo dobre relacje i Michał Probierz o tym wie. Pomógł mi rozwinąć się jako piłkarz, gdy znalazł dla mnie nową pozycję. Z Petewem przeżyłem jeden z najlepszych momentów w mojej karierze. Rozmawiam z nim wiele razy, nie tylko podczas meczów. Rozmawiałem z nim chociażby na boisku przed i po poprzednim meczu z Jagiellonią.

***

Topór wojenny został zakopany, mecz może nie będzie miał żadnej dodatkowej temperatury, ale będzie miał ciekawy, nieoczywisty kontekst. Lopes radził sobie na Cyprze całkiem dobrze, w 23 meczach zaliczył siedem bramek i cztery asysty. Pewnie byłoby ich więcej, ale nawet po zwolnieniu Petewa miał w Omonii marginalną rolę. A Petew? No cóż, o okresie w Nikozji chciałby pewnie zapomnieć. Zarówno piłkarz Cracovii, jak i trener Jagi pożegnali się z Omonią z przytupem.

Fot. newspix.pl / FotoPyK

źródła: blitz.bg, topsport.bg, themasports.com, omonoia24.com

Weszło
23.05.2022

Villarreal ogrywa Barcelonę i zagra w europejskich pucharach!

Dla piłkarzy FC Barcelony mecz ostatniej kolejki LaLiga nie miał większego znaczenia. Dla ich rywali – ogromne. Villarreal do samego końca musiał walczyć o grę w europejskich pucharach. Ostatecznie udało się. Półfinalista Ligi Mistrzów wykonał zadanie, pokonał Barcelonę, przerwał haniebną serię i zapewnił sobie miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji. Historia nie przemawiała za piłkarzami […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Zahavi: – Bayern to historia dla Lewandowskiego

Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego, kontratakuje i wytacza ciężkie działa. Twierdzi, że jego klient opuści Bayern Monachium już w letnim oknie transferowym.  – Robert Lewandowski ma szansę przenieść się do klubu, o którym zawsze marzył. Dlaczego Bayern odmawia mu tej możliwości? Faktem jest, że Lewy chce odejść z Bayernu po ośmiu latach współpracy, podczas których […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Polskie kluby nie chcą zapłacić za Castanedę

Maleją szanse na pozostanie Franka Castanedy w Ekstraklasie. Frank Castaneda rozegrał rundę wiosenną w barwach Warty Poznań i zaprezentował się z bardzo obiecującej strony. Kolumbijczyk potwierdził swój potencjał. W skrócie: to dobry piłkarz na warunki polskiej ligi. Od samego początku jego poznańskiej przygody oczywiste było, że raczej nie zagrzeje miejsca w Warcie na dłużej. Piłkarz […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Fenomenalny występ Balotellego w lidze tureckiej (wideo)

Mario Balotelli narzekał niedawno, że „stracił kilka szans, by wejść na poziom Messiego i Ronaldo”. Włoch faktycznie miewał niegdyś wielkie mecze, ale faktycznie: wydaje się, że nie wykorzystał pełni swojego potencjału, wielokrotnie błądził i upadał, co nie znaczy, iż nawet teraz, po latach, nie stać go na wspaniałe występy.  Balotelli aktualnie jest piłkarzem tureckiej Adany Demirspor. […]
22.05.2022
Serie A
22.05.2022

Milan wraca na tron!

No i stało się! Milan po przeszło dekadzie niepowodzeń powraca na tron w Serie A. Kiepsko się w okresie tej ligowej niemocy wiodło Rossonerim, oj, kiepsko. Bywały takie okresy, gdy bezpieczeństwo finansowe i generalnie przyszłość całego klubu stały pod olbrzymim znakiem zapytania. Bywały takie momenty, gdy kibice ekipy z San Siro nie mogli patrzeć na […]
22.05.2022
Weszło
23.05.2022

Villarreal ogrywa Barcelonę i zagra w europejskich pucharach!

Dla piłkarzy FC Barcelony mecz ostatniej kolejki LaLiga nie miał większego znaczenia. Dla ich rywali – ogromne. Villarreal do samego końca musiał walczyć o grę w europejskich pucharach. Ostatecznie udało się. Półfinalista Ligi Mistrzów wykonał zadanie, pokonał Barcelonę, przerwał haniebną serię i zapewnił sobie miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji. Historia nie przemawiała za piłkarzami […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Serie A
22.05.2022

Milan wraca na tron!

No i stało się! Milan po przeszło dekadzie niepowodzeń powraca na tron w Serie A. Kiepsko się w okresie tej ligowej niemocy wiodło Rossonerim, oj, kiepsko. Bywały takie okresy, gdy bezpieczeństwo finansowe i generalnie przyszłość całego klubu stały pod olbrzymim znakiem zapytania. Bywały takie momenty, gdy kibice ekipy z San Siro nie mogli patrzeć na […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Szaleństwo w ostatniej kolejce Premier League! City z tytułem, Tottenham w Lidze Mistrzów

Co tam się działo! Mogliśmy oglądać euforię radości, ale też łzy rozpaczy. Wszystko zmieniało się z minuty na minuty i w pełni spełniło formę multiligi. Właśnie dla takich historii mecze ostatnich kolejek są rozgrywane o tym samym czasie. Łatwo się było w tym wszystkim pogubić, ale teraz mamy już wszystkie wyniki – wiadomo kto jest […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

ZAKSA vs Trentino: odsłona druga. Kto wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Po raz drugi z rzędu w finale Ligi Mistrzów siatkarzy zmierzą się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino. Rok temu, w finale rozgrywanym bez kibiców we włoskiej Weronie, triumfowała polska ekipa. W tym roku trudno wskazać faworyta – obie ekipy wydają się być sobie równe. Powinno więc nas czekać znakomite spotkanie, pełne […]
22.05.2022
Formuła 1
22.05.2022

F1. Najlepsze Grand Prix Hiszpanii od lat. Verstappen nowym liderem MŚ!

Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie oczekiwał, że tegoroczne Grand Prix Hiszpanii będzie tak ciekawe. W Barcelonie regularnie bowiem wiało nudą, regularnie też w ostatnich latach – co akurat miało się zmienić – wygrywał Lewis Hamilton. I być może dziś byłoby podobnie, gdyby wszystko działało, jak trzeba. Ale że kilka bolidów nie wytrzymało, a kierowcy […]
22.05.2022
Liczba komentarzy: 2
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Jacek placek
Jacek placek
1 rok temu

” rozmowa wygląda trochę tak, jakby obecny trener Jagi nie wiedział, że udziela właśnie wywiadu”

Bo to nie była rozmowa do wywiadu w prasie. Petew przyznał, że nie robił żadnej autoryzacji, a te „ciekawostki” nie miały się ukazać w prasie. Poza tym wówczas wywalił tych graczy za podejrzenie ustawiania meczów. Nawet było jedno ze spotkań, przed którym Petew dostał cynk, żeby patrzeć na grę tych Portugalczyków i jak się okazało potem oni sabotowali grę, a po meczu Petew wezwał całą drużynę przed kocioł kibiców Omonii i przy wszystkich kazał tym graczom wypierdalać co zostało przyjęte z owacją trybun.

nieobiektywny
nieobiektywny(@nieobiektywny)
1 rok temu

Jeśli dziś Petew wystawi na lewej stronie Arseniča, któremu lewa noga służy tylko do podpórki, będzie kolejna piękna tragedia.

Weszło
23.05.2022

Villarreal ogrywa Barcelonę i zagra w europejskich pucharach!

Dla piłkarzy FC Barcelony mecz ostatniej kolejki LaLiga nie miał większego znaczenia. Dla ich rywali – ogromne. Villarreal do samego końca musiał walczyć o grę w europejskich pucharach. Ostatecznie udało się. Półfinalista Ligi Mistrzów wykonał zadanie, pokonał Barcelonę, przerwał haniebną serię i zapewnił sobie miejsce w eliminacjach do Ligi Konferencji. Historia nie przemawiała za piłkarzami […]
23.05.2022
Inne sporty
22.05.2022

Królowie Europy! ZAKSA znowu wygrała Ligę Mistrzów!

Od początku nie było żadnych wątpliwości – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wyszła na finał Ligi Mistrzów jak po swoje. Grała fantastycznie, grała tak jak nas do tego przyzwyczaiła. I nic nie zmieniała wysoka stawka dzisiejszego meczu. Jeśli nerwy miały się u kogoś odzywać – to u bezradnych siatkarzy Itas Trentino. Polska ekipa pokonała Włochów 3:0 […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Zahavi: – Bayern to historia dla Lewandowskiego

Pini Zahavi, agent Roberta Lewandowskiego, kontratakuje i wytacza ciężkie działa. Twierdzi, że jego klient opuści Bayern Monachium już w letnim oknie transferowym.  – Robert Lewandowski ma szansę przenieść się do klubu, o którym zawsze marzył. Dlaczego Bayern odmawia mu tej możliwości? Faktem jest, że Lewy chce odejść z Bayernu po ośmiu latach współpracy, podczas których […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Polskie kluby nie chcą zapłacić za Castanedę

Maleją szanse na pozostanie Franka Castanedy w Ekstraklasie. Frank Castaneda rozegrał rundę wiosenną w barwach Warty Poznań i zaprezentował się z bardzo obiecującej strony. Kolumbijczyk potwierdził swój potencjał. W skrócie: to dobry piłkarz na warunki polskiej ligi. Od samego początku jego poznańskiej przygody oczywiste było, że raczej nie zagrzeje miejsca w Warcie na dłużej. Piłkarz […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Fenomenalny występ Balotellego w lidze tureckiej (wideo)

Mario Balotelli narzekał niedawno, że „stracił kilka szans, by wejść na poziom Messiego i Ronaldo”. Włoch faktycznie miewał niegdyś wielkie mecze, ale faktycznie: wydaje się, że nie wykorzystał pełni swojego potencjału, wielokrotnie błądził i upadał, co nie znaczy, iż nawet teraz, po latach, nie stać go na wspaniałe występy.  Balotelli aktualnie jest piłkarzem tureckiej Adany Demirspor. […]
22.05.2022
Serie A
22.05.2022

Milan wraca na tron!

No i stało się! Milan po przeszło dekadzie niepowodzeń powraca na tron w Serie A. Kiepsko się w okresie tej ligowej niemocy wiodło Rossonerim, oj, kiepsko. Bywały takie okresy, gdy bezpieczeństwo finansowe i generalnie przyszłość całego klubu stały pod olbrzymim znakiem zapytania. Bywały takie momenty, gdy kibice ekipy z San Siro nie mogli patrzeć na […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Mbappe: – Będę kibicował Realowi w finale Ligi Mistrzów

Jeszcze przed oficjalnym rozpoczęciem letniego okna transferowego Kylian Mbappe dokonał jednego z najważniejszych wyborów na piłkarskim rynku – wybrał grę dla PSG ponad transfer do Realu.  Jak Francuz tłumaczy swoją decyzję? Oto pełne oświadczenie gwiazdora światowej piłki z jego konta na Twitterze (tłumaczenie za RealMadryt.pl): Od kiedy byłem małym chłopcem, zamiast marzyć o życiu, wolałem […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Szaleństwo w ostatniej kolejce Premier League! City z tytułem, Tottenham w Lidze Mistrzów

Co tam się działo! Mogliśmy oglądać euforię radości, ale też łzy rozpaczy. Wszystko zmieniało się z minuty na minuty i w pełni spełniło formę multiligi. Właśnie dla takich historii mecze ostatnich kolejek są rozgrywane o tym samym czasie. Łatwo się było w tym wszystkim pogubić, ale teraz mamy już wszystkie wyniki – wiadomo kto jest […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Grabara został mistrzem Danii

Kamil Grabara rozegrał świetny sezon i został mistrzem Danii w barwach Kopenhagi.  Polski golkiper w rundzie zasadniczej wystąpił w dwudziestu dwóch meczach i zachował aż dwanaście czystych kont. W grupie mistrzowskiej nie dał się pokonać rywalom w sześciu spotkaniach. FC Kopenhaga zdobyła czternaste mistrzostwo Danii. Dwudziestotrzyletni bramkarz, który we wszystkich tegorocznych rozgrywkach dwadzieścia trzy razy […]
22.05.2022
Siatkówka
22.05.2022

ZAKSA vs Trentino: odsłona druga. Kto wygra Ligę Mistrzów w tym sezonie?

Po raz drugi z rzędu w finale Ligi Mistrzów siatkarzy zmierzą się ze sobą Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i Itas Trentino. Rok temu, w finale rozgrywanym bez kibiców we włoskiej Weronie, triumfowała polska ekipa. W tym roku trudno wskazać faworyta – obie ekipy wydają się być sobie równe. Powinno więc nas czekać znakomite spotkanie, pełne […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Klich utrzymuje się w Premier League

Leeds United pokonało Brentford 2:1 i utrzymało się w Premier League.  Mateusz Klich rozpoczął to spotkanie na ławce rezerwowych. W osiemdziesiątej piątej minucie zmienił Sama Greenwooda, a chwilę później – w doliczonym czasie gry – Jack Harrison strzelił gola na 2:1 i przypieczętował utrzymanie Leeds. W tym sezonie Premier Legaue reprezentant Polski rozegrał trzydzieści dwa […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Niedźwiedź: – Kibice Widzewa są niesamowici

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Janusz Niedźwiedź, szkoleniowiec drugiej siły tego sezonu I ligi, rozwodził się na temat wspaniałego dopingu, jaki jego drużynie zafundowali kibice łódzkiego zespołu.  – Wiele osób miało wpływ na to, jak to wszystko się potoczyło. Jak to w piłce, czasem trzeba było cierpieć. Były piękne chwile. Wymarzyłem sobie to, żeby […]
22.05.2022
Formuła 1
22.05.2022

F1. Najlepsze Grand Prix Hiszpanii od lat. Verstappen nowym liderem MŚ!

Powiedzmy sobie szczerze – nikt nie oczekiwał, że tegoroczne Grand Prix Hiszpanii będzie tak ciekawe. W Barcelonie regularnie bowiem wiało nudą, regularnie też w ostatnich latach – co akurat miało się zmienić – wygrywał Lewis Hamilton. I być może dziś byłoby podobnie, gdyby wszystko działało, jak trzeba. Ale że kilka bolidów nie wytrzymało, a kierowcy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Kiedy odbędą się baraże o awans do Ekstraklasy?

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Układ czołówki po ostatniej kolejce sezonu 2021/2022 pozostał taki sam jak przed weekendem. W […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Prezes Widzewa: – To dopiero początek naszej drogi do sukcesu

Widzew Łódź awansował do Ekstraklasy, a Mateusz Dróżdż, prezes klubu, napisał emocjonalne przemówienie, w którym zasugerował, że wywalczenie promocji do elity to tylko początek drogi ku realizacji większych ambicji. Oto treść przemówienia prezesa Dróżdża: Widzew awansował do Ekstraklasy. Po długich ośmiu latach, dokładnie dwustu siedemdziesięciu czterech spotkaniach poza piłkarską elitą. Zajęcie drugiego miejsca w I […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

Frydrych: – Kibice Wisły Kraków mają prawo czuć wściekłość i gniew

Wisła Kraków z hukiem zleciała z ligi. Zaczynają się tłumaczenia i rozliczenia.  Wczoraj Jakub Błaszczykowski mówił w emocjonalnym przemówieniu: „zdaję sobie sprawę z tego, że zajebałem”. Dzisiaj na łamach Interii wypowiedział się Michal Frydrych, stoper ekipy Białej Gwiazdy. – Jestem bardzo smutny i przygnębiony. Muszę powiedzieć, że to jest najgorszy sezon w mojej karierze. Każdy […]
22.05.2022
Suche Info
22.05.2022

W poniedziałek Legia zaprezentuje Runjaicia

Kosta Runjaić zostanie nowym trenerem Legii Warszawa. Konferencja prasowa połączona z prezentacją niemieckiego szkoleniowca w roli sternika stołecznego klubu odbędzie się w poniedziałek.  – Przedstawimy tylko pierwszego trenera, aby nie rozpraszać uwagi kibiców, choć sztab mamy już skompletowany niemalże w 100 procentach. Jest jeszcze jeden wakat, na którym mamy dwóch kandydatów – dyskutujemy, który będzie lepszy […]
22.05.2022
Weszło
22.05.2022

Po multilidze status quo. Widzew wraca do Ekstraklasy!

Przez większość czasu trwania pierwszoligowej multiligi nie mieliśmy zbyt wielu emocji. Na świeczniku były oczywiście mecze Widzewa Łódź i Arki Gdynia, które walczyły o bezpośredni awans do Ekstraklasy. Jak to się skończyło? Cóż, tylko przez chwilę łodzianie mieli nóż na gardle. Reszta ekip, które o coś walczyły, zrobiła, co trzeba. Układ czołówki po ostatniej kolejce […]
22.05.2022