post Michał Kołkowski

Opublikowane 02.06.2020 11:07 przez

Michał Kołkowski

No i wszystko jasne, jeżeli chodzi o decyzje Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN. Jeżeli chodzi o licencje na występy w przyszłym sezonie PKO Bank Polski Ekstraklasy, otrzymały ją wszystkie kluby obecnie będące w najwyższej klasie rozgrywkowej. Choć trzeba zaznaczyć, że w niektórych przypadkach licencji towarzyszą dodatkowe obostrzenia.

Zacznijmy najpierw od klubów, którym PZPN wyznaczył dodatkowe zobowiązania.

Lechia Gdańsk

Mnóstwo ich na głowie będą mieli działacze Lechii. Biało-zieloni wprawdzie zostali dopuszczeni zarówno do kolejnych rozgrywek Ekstraklasy, jak i do europejskich pucharów, ale nie bez dodatkowych warunków. Po pierwsze, Komisja zobowiązała Lechię do zapłaty 10 tysięcy złotych w związku z przedstawieniem niekompletnej dokumentacji finansowej. Wiadomo, w Gdańsku gotówką palą w kominku, mogą sobie pozwalać na takie błędy. Po drugie zaś, Lechia ma zrealizować ugody zawarte z zawodnikami bez możliwości dalszego odraczania terminów. Przy okazji warto dodać w ramach ciekawostki, że Izba Orzekająca Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) właśnie opublikowała na swojej informację o ukaraniu Lechii grzywną w wysokości 25 tysięcy euro, ponieważ klub nie złożył w terminie stosownej dokumentacji. Podlegającej kontroli w ramach Finansowego Fair Play. Grzywna jest efektem dochodzenia, które przeprowadzano w ostatnich miesiącach.

– Byłby to poważny problem, gdybyśmy nad tą sprawą nie mieli kontroli. A tu kontrola jest – zarzekał się kilka miesięcy temu Adam Mandziara w Przeglądzie Sportowym, dopytywany o problemy Lechii z zachowaniem finansowej płynności. Z każdą tego rodzaju informacją te słowa śmieszą jeszcze bardziej. A Lechia pewnie jeszcze nie raz nas zaskoczy.

Raków Częstochowa

– Nawet sportowe, boiskowe osiągnięcia Rakowa (czego serdecznie mu życzymy), nie pomogą klubowi w otrzymaniu licencji na występy w najwyższej klasie rozgrywkowej. Co więcej, wobec planowego rozwoju przepisów licencyjnych dla klubów I ligi Raków może znaleźć się o dwie klasy niżej niż jest obecnie – pisał jesienią 2019 roku Zbigniew Boniek w liście do prezydenta Częstochowy. W kolejnych miesiącach retoryka prezesa zauważalnie jednak łagodniała. Przede wszystkim dlatego, że w Częstochowie rzeczywiście wzięto się za budowę nowego stadionu. No ale fakty są takie, że na razie prace jeszcze nawet nie ruszyły. Tymczasem decyzja Komisji Licencyjnej jest taka, że Raków może (choć z nadzorem infrastrukturalnym) rozgrywać w przyszłym sezonie swoje mecze w Bełchatowie. Klub zapłaci 30 tysięcy złotych kary za każde spotkanie rozegrane w innym miejscu niż ulica Limanowskiego 83 w Częstochowie.

Widać, że Komisja dość usilnie poszukiwała salomonowego rozwiązania tej niełatwej sytuacji. Czy obłożenie Rakowa sankcjami finansowymi przy jednoczesnej zgodzie na jego grę w Bełchatowie to rzeczywiście dobry kompromis? Można dyskutować. Znów słowa prezesa PZPN, tym razem wypowiedziane w Stanie Futbolu: – Raków nie ma swojego stadionu? Gwarantuję, że jeśli w lipcu nowy obiekt Rakowa nie będzie co najmniej na wykończenia, to ten klub nie będzie w przyszłym sezonie grał w Ekstraklasie. Choć jeżeli chodzi o wartość sportową, jest jednym z najlepszych w Polsce.

Pozostali

Pewne kłopoty ma również Wisła Kraków. Również zobowiązana przez Komisję, by bez odraczania terminów zrealizować ugody z piłkarzami. Z kolei ŁKS Łódź ma licencję na grę w Ekstraklasie, ale w rozgrywkach UEFA już nie. Podobnie Pogoń Szczecin, która dodatkowo została objęta nadzorem infrastrukturalnym.

Dla porządku jeszcze lista ekip, które otrzymały licencję i na grę w Ekstraklasie, i w Europie:

 • Legia Warszawa
 • Lech Poznań
 • Cracovia
 • Arka Gdynia
 • Górnik Zabrze
 • Jagiellonia Białystok
 • Korona Kielce
 • Piast Gliwice
 • Śląsk Wrocław
 • Zagłębie Lubin
 • Wisła Płock

W oficjalnym komunikacie na stronie PZPN czytamy również: „W związku z przedłużającym się stanem epidemii wynikającym z rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-C0V2, którego skutków ekonomicznych nie da się dokładnie przewidzieć, wszystkie Kluby biorące udział w procesie licencyjnym na sezon 2020/2021 zostały objęte nadzorem finansowym. Zdaniem Komisji koniecznym jest w najbliższych miesiącach szczegółowa kontrola i analiza sytuacji finansowej Klubów. Klubom od powyższych decyzji przysługuje odwołanie do Komisji Odwoławczej ds. Licencji Klubowych w terminie 5 dni od doręczenia decyzji”.

fot. FotoPyk

Temat licencji poruszyliśmy również w ostatnim odcinku Weszłopolskich. Gośćmi audycji byli Artur Skowronek, Marek Kozioł i Bartosz Białek.

Opublikowane 02.06.2020 11:07 przez

Michał Kołkowski

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 29
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Vinni
Vinni

Uważam, ze sprawy infrastrukturalne powinny być analizowane indywidualnie. Masz plan pracy, rozpoczęte prace – dostajesz licencję i grasz na wyjeździe. Z Rakowem jest ten problem, że klub chce modernizacji, ale miasto nie jest zbyt chętne do przyspieszania prac. W ich przypadku licencja również się należy, z jakiej paki klub ma odpowiadać za winę miasta? Dobrze, że PZPN to rozumie i pod względem infrastruktury przypadki analizuje indywidualnie.
Dużo gorzej wyglądają sprawy finansowe i administracyjne. Tutaj wszystko leży po stronie klubu i w razie zaniedbań powinni oni odpowiadać za powstałe problemy.

Jarosław Rakoczy
Jarosław Rakoczy

Nie wiem ile masz lat, ale widzę tutaj dużą dozę poglądów z systemu słusznie minionego. Raków Częstochowa to podmiot prywatny. Wybudowanie stadionu(zupełnie nieopłacalne) to tylko dobra wola miasta i każdemu powinno dziękować się za postawienie takowego(bo miasta w Polsce mają jednak inne potrzeby…) na kolanach. Natomiast jeśli nie ma chęci samorządu to firma X-KOM – > Raków zawsze może wziąć kredyt 80-100 mln zł na 20-30 lat żeby wybudować stadion. Tak to się odbywa w cywilizowanych państwach. U nas pod tym względem jednak komuna. To miasto niech buduje(i tworzy rozrywkę może dla kilkunastu tysięcy ludzi…), a jak nie to jest be. Pomieszanie z poplątaniem. Mieszkańcy Częstochowy pewnie wolą nowoczesny szpital, szkołę, drogi, a nie coś takiego. Z twojego wywodu wnioskuje też, że miasto ma wybudować Rakowowi obiekty treningowe :D… Absurd na absurdzie.

nieobiektywny
nieobiektywny

JR Z jednej strony zgoda, że podstawą funkcjonowania klubu piłkarskiego jest zabezpieczenie możliwości rozgrywania meczów na odpowiednim obiekcie. I leży to wyłącznie w gestii włodarzy klubu. Z drugiej jednak samorządy fundują rozrywkę w postaci teatrów i filharmonii i to jakoś nie budzi sprzeciwu. Budowa i utrzymanie takiej opery i filharmonii niewiele odbiega od kosztów średniego stadionu. Publika w przeciągu roku na korzyść stadionów. W czym gorszy jest kibic od melomana?

Legia
Legia

nieobiektywny, wskaż mi ostatnią zadymę w teatrze albo konieczność zabezpieczania spektaklu przez policję, bo był „spektaklem wysokiego ryzyka”, co generuje dodatkowe koszty dla państwa. A i skąd masz dane, że publika na korzyść stadionów? Źródło poproszę. Wygooglaj sobie, że Szczecinie więcej osób chodzi do teatru niż na stadion. A i skąd dane, że koszt wybudowania teatru jest podobny do kosztu wybudowania stadionu? Google: teatr w Poznaniu – 150 mln złotych: https://www.codziennypoznan.pl/artykul/2017-10-13/teatr-muzyczny-w-poznaniu-bedzie-mial-nowa-siedzibe-koszt-inwestycji-ma-wyniesc-ok-150-milionow-zlotych. Stadion Widzewa – 300 mln. Dziękuję, dobranoc.

Vinni
Vinni

Najpierw to my się skupmy na tym, aby kluby piłkarskie płaciły na czas i były stabilne finansowo. Potem martwmy się kredytami i stadionami. Bawi mnie ten fetysz stadionowy.

MarioG
MarioG

Niech klub s zapał i za przystosowanie stadionu. Wymagania nie są duże. Dla mnie Boniek to frajer i kłamca. Niech spier…

Rudolffo
Rudolffo

Nie mieli jaj zdegradowac Rakowa cyrku ciąg dalszy

nieobiektywny
nieobiektywny

Za co? Że nie gra na swoim własnym stadionie? A ile klubów ekstraklasy ma takowy na własność. Większość od kogoś wynajmuje. A czy to 8 km od siedziby klubu, czy 80 to jeden huk.

MarioG
MarioG

Według przepisu licencyjne musi grać na stadionie miasta w którym jest siedziba klubu. Jak chcą grać w Belchatowie co za problem Raków Bełchatów i dziękuję

Rafi
Rafi

Dlaczego degradacja ???
Skoro miasto zarzeka się że budowa ruszy i jest plan na wykonanie to tak też się stanie
Piłkarze zasłużyli sobie na to by grać w najwyższej lidze .
Dlaczego mieliby korzystać na tym inne słabsze sportowo drużyny które mimo stadionu nie mają umiejętności .
Trzeba dać czas realizacji planu

ncxnmccnxcsa
ncxnmccnxcsa

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili! kupon z kursem 132 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na poniedziałek już kupon dostępny! Sam zarobiłem wczoraj z nimi 8 tys !

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

PKO „Bank” Polski ekstraklasa
Według Bońka na „Bank” Raków miał nie dostać licencji.
Po co iść w zaparte, jak było wiadomo, że wszyscy dostaną.

Rudolffo
Rudolffo

Teraz to pole do popisu dla prawników klubow z Krakowa Kielc Gdyni i Łodzi bojkot Canal plus i meczy w ekstraklasy wskazany

nieobiektywny
nieobiektywny

Bez kasy z Canal+ te kluby nie mają możliwości funkcjonowania na poziomie ekstraklasy. Jak i wiele innych.

zweistellige_haftstrafen
zweistellige_haftstrafen

Boniek wzoruje się chyba na pisowskiej szkole interpretacji przepisów, czyli jak wygodnie, to robimy.

nieobiektywny
nieobiektywny

I podobnie, najpierw coś deklaruje, a potem jak się z tego wykaraskać w zgodzie z przepisami.

Rudolffo
Rudolffo
trawa
trawa

‚Klub zapłaci 30 tysięcy złotych kary za każde spotkanie rozegrane w innym miejscu niż ulica Limanowskiego 83 w Częstochowie.’

Ponad pol miliona spalone w piecu.

nieobiektywny
nieobiektywny

Czysta paranoja. Nigdzie nie jest napisane, że klub powinien posiadać własny stadion. Jaka jest różnica gdzie gra? Czy na stadionie miejskim we własnym mieście, czy na miejskim gdzie indziej? A jak zinterpretować sytuację, gdy klub za własne pieniądze zdecydowałby się na budowę stadionu w innym mieście?

Staszek Anioł
Staszek Anioł

Też nie rozumiem tego obłędu stadionowego. Stadiony są akurat w polskiej piłce problemem piątego czy szóstego rzędu. Boniek wkurzył się pewnie na przypadek Sandecji, ale to przecież Sandecja na tym najbardziej ucierpiała. Nie ma prawie klubu, który z własnej woli chce grać w innym mieście. Prawie, bo był Górnik Łęczna. I sparzył się strasznie.

A przy cyrku licencyjnym można odnieść wrażenie, że to stadiony grają, a nie piłkarze. W ogóle sam sport ma w sporcie coraz mniejsze znaczenie, w niektórych krajach kopanie gały jest już chyba tylko dodatkiem do otoczki…

PhoenixLk
PhoenixLk

Raków Bełchatów powiadasz? W końcu jaki jest sens mieć w nazwie miasto, z którym klubu nic nie łączy?
Idźmy dalej…
GKS Chorzów
Jagiellonia Kielce…

W końcu nie wiadomo, czy za kilkanaście lat prezes klubu nie uzna, że to żadna różnica, gdzie klub gra…

Gminne Towarzystwo Sportowe
Gminne Towarzystwo Sportowe

Ale, że nam Wisełki nie utrzymali przy zielonym stoliku :O. Kuba, dzwoń do wuja, niech pogada ze Zbyszkiem!!

Wislak93
Wislak93
Gminne Towarzystwo Sportowe
Gminne Towarzystwo Sportowe

Ale jak śpiewał Kazik: „Wysoki sądzie z Cracovią to ja mam tyle wspólnego co z samochodami drogimi – czyli nic”

Dla mnie oba kluby powinny być potraktowane bez taryfy ulgowej. Wisła rok temu (za długi), a Cracovia w tym roku (za korupcję).

Jak wyprostują swoje sprawy to niech wracają – a tak to Derby z Hutnikiem i Garbarnią w 2 lidze. Swoją drogą – szacun dla Krakowa za 4 ekipy na poziomie centralnym 2L+

Wislak93
Wislak93

Nie żartuj. Wisła spełnia wszystkie wymagania licencyjne i teraz i wtedy. Jakbyś degradował wszystkie kluby z zaległościami to pierwsza poleciałaby Legia, później Lechia, Arka, Korona, Górnik a dopiero na końcu Wisła.

ncxnmccnxcasx
ncxnmccnxcasx

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili! kupon z kursem 132 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na poniedziałek już kupon dostępny! Sam zarobiłem wczoraj z nimi 8 tys !

Mroczny Mariusz
Mroczny Mariusz

Iksde

Meme Generator_1591100568794.jpg
Lecę na piwo
Lecę na piwo

Czyli znowu prezeski będę w kulki lecieć.. Brawo zibi

Franco
Franco

Jak widać, nie po raz pierwszy słowa Rudego są g…o warte.

Anglia
19.09.2020

Pan piłkarz Mateusz Klich bierze Premier League przebojem!

Bloody hell, co to jest za historia, aż chciałoby się wykrzyknąć. Mateusz Klich wszedł do Premier League nie tylko z drzwiami, ale też z futryną i od razu podporządkował sobie pokój. Znaczy, dobra, brzmi to trochę zbyt podniośle, ale kurczę, kto zabroni nam się cieszyć, że w końcu jakiś polski piłkarz z pola radzi sobie […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Płacheta z golem, Jóźwiak z asystą, Helik z czerwoną kartką. Działo się w Championship!

Kariera Przemysława Płachety pędzi ostatnio w co najmniej takim tempie, jak on sam po boisku. Pół roku w Pogoni Siedlce, sezon w Podbeskidziu, tyle samo w Śląsku, rekord transferowy wrocławian i przenosiny do Norwich. Nie ma co zapeszać, ale wydaje się, że skrzydłowy nie chce się zatrzymywać. Gdy tylko dostał trochę więcej czasu na boisku, […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Sukces: Lechię w końcu chciało się oglądać

Widzieliśmy mocniejsze wejścia w sezon niż to w wykonaniu Lechii, bo owszem, punktowo tragedii nie ma, trzy oczka wpadły, ale jeśli chodzi o grę? Nawet nie dramacik, a jeden wielki regularny dramat. Warta mogła spokojnie wygrać, natomiast zapłaciła frycowe, ale już Raków z Górnikiem nie zostawili nawet reszty, ładując gdańszczanom po trzy gole. I cóż, […]
19.09.2020
Niemcy
19.09.2020

Wszystkie problemy Krzysztofa Piątka

Spokojnie. Krzysztof Piątek nie jest w czarnej dziurze. Może już nie grzeje nikogo tak, jak za swoich złotych czasów w Genui i Milanie, ale to dalej bardzo przyzwoity snajper przyzwoitego klubu w bardzo silnej lidze. I na razie nie grozi mu zmiana tego statusu. Polak to żadna efemeryda. Swoje umie i będzie umiał. Problem w […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

FREEBETY w eWinner! 60 PLN na powrót Bundesligi

Tęskniliście za ligowym graniem? Bo my tak i z tego co widzimy eWinner także. Ten legalny polski bukmacher przygotował bowiem atrakcyjną promocję na powrót Bundesligi. Czekają na nas freebety za sam fakt obstawiania meczów piłki nożnej. W ten sposób w sobotę i niedzielę możemy zarobić łącznie 60 PLN! Jak? Sprawdźcie szczegóły promocji „Futbol Totalny”. Gracze […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Aubameyang czy Fabiański – kto będzie górą w tym pojedynku?

Łukasz Fabiański kontra była drużyna. Co prawda dla „Fabiana” spotkania z Arsenalem nie są już zapewne niczym szczególnym, ale bądź co bądź to jednak potyczka dwóch ekip z Londynu. „Kanonierzy” zwykle niemiłosiernie lali West Ham, więc szykuje się trudne spotkanie dla polskiego bramkarza. Jakie są nasze przewidywania na ten mecz? Tym razem sprawdzamy, jak wygrać […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Fundambu ładuje przewrotką, Widzew odbija się od dna

Czekaliśmy, czekaliśmy i stało się. Merveille Fundambu zdobył swojego premierowego gola w pierwszej lidze. A że dodatkowo Widzew wygrał i zgarnął pierwsze trzy punkty w nowym sezonie, to zakładamy, że w Łodzi humor gituwa. Zupełnie odmienne nastroje panują za to w Olsztynie. Zero bramek i zero pomysłu na to, jak ten stan rzeczy zmienić. Tak […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

LIVE: Górnik prowadzi przy Łazienkowskiej!

Stal Mielec w Gdańsku, czyli beniaminkowie wciąż szukający jakiegokolwiek zwycięstwa – czy Lechia okaże się tak przeciętna, by umożliwić? Śląsk Wrocław w Szczecinie, próbujący podkreślić swoją dobrą grę i wysokie aspiracje na tle zespołu, który ma tylko aspiracje, a nie ma gry. Na deser spotkanie przy Łazienkowskiej, gdzie Legia podejmie Górnik – często przy takich […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Wraca Serie A! Nowy klub Milika zgarnie trzy punkty na inaugurację?

Serie A najpóźniej wraca do gry, ale też najpóźniej rozgrywki zakończyła. Za nami kilka tygodni transferowego zamieszania, m.in. z udziałem Arkadiusza Milika. Dziś jego – prawdopodobnie – nowy klub może zgarnąć pierwsze punkty w starciu z Hellas Werona. Na jakie typy warto zwrócić uwagę w meczu AS Romy? Sprawdzamy to razem z Totolotkiem! Hellas Werona […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Dwa lub trzy gole w hicie kolejki w Warszawie? Czemu nie!

Przed nami polski klasyk, czyli starcie Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Klasyk, ale też mecz, który od lat nie zapowiadał się tak ciekawie, jak dziś. Zabrzanie na początku sezonu zaskoczyli świetną formą i pomysłem na grę. W opozycji do nich jest Legia, która niemiłosiernie łączy bułę. Czy to pozwoli Górnikowi odnieść pierwsze od ponad 20 […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Zagłębie zgarnia młodzieżowców. Ratajczyk krok od Lubina, będzie transfer z Legii

Zagłębie Lubin jest bardzo aktywne na rynku transferowym w kwestii młodzieżowców. Na Dolny Śląsk trafili już Jakub Bednarczyk i Kamil Bielikow, a teraz „Miedziowi” dopinają dwa kolejne transfery. Nazwisko Adama Ratajczyka na tej liście nikogo już nie zaskoczy, natomiast jak udało nam się ustalić, Zagłębie dokona także ciekawego ruchu, osłabiając ligowego rywala.  Łukasz Łakomy, 19-letni […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Czy Legia powinna zazdrościć Górnikowi Manneha?

Pomyśleć, że rok temu byliśmy przekonani, iż Alasana Manneh okaże się kolejnym transferowym nieporozumieniem, tak typowym dla obrazu tej ligi. Całkiem obiecujący facet z Barcelony B, który otarł się o trzecią ligę hiszpańską, zdobył doświadczenie w lidze bułgarskiej i sygnalizował, że w Polsce wcale nie będzie czuł się specjalnie zagubiony. Ale zaczął fatalnie. Jesienią nie […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Czy w Lechii Gdańsk coś się wypaliło?

Funkcjonowanie każdej drużyny to pewien cykl. Najpierw się ją buduje, metodą prób i błędów szuka stanu optymalnego, aż wreszcie – prędzej czy później – osiąga ona swój szczyt. Później już bardzo trudno się na nim utrzymać, zwłaszcza przy niewielkich zmianach kadrowych. W takiej sytuacji najczęściej następuje jazda w dół – czasem wolniejsza, czasem szybsza. Coraz […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Sztylka: – Trener ma rywalizację na każdej pozycji. Dziś okienko uznajemy za zamknięte

– Mamy swoją filozofię, określoną politykę transferową na dane okienko. W ostatnim sezonie mieliśmy 4-5 długotrwale kontuzjowanych polskich piłkarzy, co spowodowało, że trudno było w tamtym momencie rygorystycznie pilnować naszej filozofii budowy drużyny. Sytuacja zmusiła nas do tego, że proporcje zostały zachwiane. W tym okienku chcieliśmy to więc wyrównać, żeby ta szatnia była jak najbardziej […]
19.09.2020
Anglia
19.09.2020

Michał Helik: Od zawsze śledziłem Premier League

Po ponad trzech latach w Cracovii Michał Helik postanowił zmienić otoczenie. Za około 3,5 miliona złotych 25-letni obrońca wzmocnił 21. ekipę ostatniego sezonu Championship – Barnsley. Polak zdążył już zadebiutować w meczu 1/32 Pucharu Ligi z Middlesbrough i pomóc drużynie w zwycięstwie. O początkach w nowym klubie, fascynacji angielską piłką czy podwyższonym biciu serca na […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Zwalniać czy nie zwalniać? Oto jest pytanie

Wisła Kraków gra, jak gra. Czy to normalne, że kibice tracą cierpliwość? Prawdopodobnie tak, skoro nawet postronnych obserwatorów bolą oczy od oglądania popisów piłkarzy „Białej Gwiazdy”. Na celowniku znalazł się Artur Skowronek, czyli trener, któremu nie można odmówić zasług – uratował Wiśle poprzedni sezon. Wiele osób domaga się głowy, więc zastanowiliśmy się – jakie argumenty […]
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

Stan Futbolu. Temat przewodni: Lech Poznań!

Sobotę warto rozpocząć od Stanu Futbolu. W dzisiejszym programie Adam Kotleszka porozmawia ze swoimi gośćmi o Lechu Poznań, który w imponującym stylu rozprawił się ze szwedzkim Hammarby. W studiu: Marcin Drajer (ex-Lech, dziś Wielkopolski ZPN) Dawid Dobrasz (Głos Wielkopolski) Kamil Kania (WeszłoFM) Wojciech Kowalczyk Zapraszamy!
19.09.2020
Weszło
19.09.2020

„Milik odchodzi jako zwycięzca”

W sobotniej prasie m.in. wywiad ze Zbigniewem Bońkiem o Polakach w Serie A przed nowym sezonem, przybliżenie oskarżeń Cezarego Kucharskiego pod adresem Roberta Lewandowskiego, rozmowa z walczącym o zdrowie córki Bartoszem Kielibą z Warty Poznań czy polemika Andresa Palopa z poglądem o kryzysie w La Liga.  PRZEGLĄD SPORTOWY Na środku pomocy Michał Karbownik może zdominować […]
19.09.2020