post Avatar

Opublikowane 28.05.2020 22:45 przez

redakcja

Gościem dzisiejszego programu Ekstra Back na Kanale Sportowym był Marcin Animucki, prezes zarządu Ekstraklasy SA. Prowadzący program Mateusz Borek, Tomasz Smokowski, Michał Żewłakow oraz Krzysztof Stanowski przepytali prezesa pod kątem powrotu ligi – zwłaszcza wyników badań, które spływały jeszcze kilkadziesiąt minut temu oraz sprzedaży praw telewizyjnych do Portugalii czy Anglii. 

Ostatnie godziny dość nerwowe, ostatnie wyniki testów na COVID spływały jeszcze po 21.00.

Tak, można potwierdzić, że profesor Krzysztof Pawlaczyk wraz z Zespołem Medycznym PZPN-u i dzięki olbrzymiemu wsparciu federacji wykonał świetną robotę, wszyscy są zdrowi, jutro wybiegną na boiska. Zawodnicy, trenerzy, sędziowie i obsługa techniczna, bo wiemy, że w tej strefie 0-1 mogą przebywać wyłącznie osoby przetestowane i zdrowe. Dziesięć tygodni temu, gdy byłem w Kanale Sportowym, chyba nie mogliśmy sobie nawet wymarzyć takiego scenariusza, że będzie można dograć sezon do końca. Mam nadzieję, że nie tylko zaczniemy go zdrowi, ale też w zdrowiu 19 lipca dowiemy się kto zdobył mistrzostwo Polski. Ten sezon z wielkimi turbulencjami przejdziemy w końcówce już bez problemów.

Czy doczekamy się momentu, gdy zamiast wirtualnego dopingu będzie ten prawdziwy? Czy doczekamy się imprez z udziałem 999 kibiców na stadionie?

Cieszę się bardzo, że ta inicjatywa prezesa Zbigniewa Bońka trafiła na podatny grunt i wiem, że w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwają prace nad protokołem, który pozwoliłby na uczestnictwo w meczach takiej właśnie grupy kibiców. Nie dotyczy to pewnie tylko naszej dyscypliny, więc będą jeszcze konsultacje, ale sądzę, że to nastanie szybciej niż później. O dokładnej dacie poinformuje na pewno administracja rządowa. My jako kluby musimy się do tego przystosować i przygotować. W regulaminie organizacyjnym znajdują się wytyczne dotyczące przyjmowania kibiców, oni mają się znaleźć w strefie 2, tak by ani przez moment ich ścieżki nie przecięły się z tą strefą 0-1, bo tam musi być zachowany nadzwyczajny reżim sanitarny.

Jak to wygląda z pieniędzmi, bo Ekstraklasa będzie transmitowana w kilkunastu krajach? W jaki sposób oni będą transmitować mecze, od deski do deski, tylko wybrane, skróty? 

Będziemy publikować listę transmisji, ona się ukaże w tym tygodniu oraz w przyszłym, z niej dowiemy się, które telewizje jakie mecze wybierają. To będzie od 2 do 8 meczów na danym terytorium, w tej kolejce wszyscy broadcasterzy wybrali sobie mecz Lecha z Legią, ale niektóre kraje wybierają mecze w zależności od swoich ramówek. Równolegle przypominam, że wszystkie mecze są dostępne na Ekstraklasa.tv, w aplikacji na iOS i w wersji desktopowej. Jest też nowa oferta Canal+. Jeżeli chodzi o finanse – całości strat jeszcze się nie udało zniwelować, pracujemy nad różnymi rozwiązaniami, by na koniec sezonu dotrzymać słowa i przelać całą kwotę, na którą umawialiśmy się z klubami – to będzie 225 milionów złotych. Nie chcemy też na to czekać, chcemy zrealizować te przelewy 2-3 tygodnie po zakończeniu ligi, by na koniec lipca już w pełni rozliczyć się za ubiegły sezon. Do tego oczywiście znaleźć finansowanie, które umożliwi nam bezproblemowe wypłacenie 220-225 milionów złotych również w przyszłym sezonie.

Podpisując te zagraniczne umowy macie jakąś gwarancję, że nawet gdy ruszą silniejsze ligi, to te mecze polskiej Ekstraklasy nadal będą pokazywane?

Dzisiaj mamy podpisane umowy z 17 krajami, wcześniej mieliśmy jeszcze umowę na Bałkany, ale cały czas udaje nam się poszerzać to ofertowanie zwłaszcza na czas, zanim ruszą inne ligi. To też Skandynawia, Anglia, Portugalia, a nawet Izrael, pewnie jeszcze kilka państw może do tej listy dojść. Przygotowaliśmy ofertę tak, że każdy broadcaster mógł się włączyć do takiego specjalnego londyńskiego serwera, gdzie w bardzo prosty sposób można przyjąć sygnał od Ekstraklasy Live Park. Liczę na to, że po wystartowaniu Ekstraklasy, gdy pokażemy, że umiemy współpracować, że jakość sygnału jest niezła, że mecze są na dobrym poziomie – może dojść paru kolejnych partnerów. Jeżeli chodzi o liczbę meczów – dla nas najważniejszym długofalowym celem jest wypromowanie rozgrywek Ekstraklasy, ale też naszej platformy do transmitowania rozgrywek czyli aplikacji Ekstraklasy TV. Być może na poziomie zagranicy całe zapotrzebowanie będziemy pokrywać w przyszłości za pomocą internetu, już teraz to jest 160 tysięcy zarejestrowanych użytkowników i jest to oczywiście dopiero początek. Wystartowaliśmy w lipcu ubiegłego roku.

Czy któryś z nadawców zapisał się na mecz Wisła Płock – Korona Kielce?

Będziemy mogli to rozreklamować w aplikacji i wtedy wam powiem, ile osób obejrzało ten konkretny mecz.

Jak to się ma do rozmów z Canal+? Czy negocjacje trwają, czy raczej zostały zawieszone? 

Oczywiście jesteśmy cały czas w kontakcie z Canal+ i TVP, musimy się w bardzo profesjonalny sposób przygotować do restartu, będziemy pracować w innym reżimie. Na wzór Bundesligi przygotujemy dwie ścieżki dźwiękowe. Na razie koncentrowaliśmy się na tym, wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bez kibiców te mecze wyglądają zupełnie inaczej, więc zanim zaczęliśmy wybiegać w przyszłość, staraliśmy się przede wszystkim jak najlepiej przygotować do wznowienia ligi.

Zaczęliśmy od wirusa, skończmy wirusem. W protokołach zapisano, że każdy na stadionie, oczywiście łącznie z piłkarzami i trenerem, musi trzykrotnie mieć zmierzoną temperaturę. Osoby z temperaturą powyżej 37,3 stopnia mają mieć zakaz wejścia na obiekt, ale jeśli sprawa dotyczy piłkarzy, to – jak usłyszałem – kluby mają się dogadać. Co to właściwie oznacza? Lech ma się dogadać z Legią, czy zawodnik pierwszego składu ze stanem podgorączkowym ma wziąć udział w meczu?

Trochę zaskoczyliście mnie tym pytaniem, nie chcę wprowadzać w błąd. Jest wytypowana osoba z PZPN-u, która ma sprawdzać stan prowadzenia działań związanych z organizacją meczu, również pod kątem sanitarnym. Na razie cieszę się, że testy są negatywne, zawodnicy podlegają ankietowaniu, więc jeśli jesteśmy w stanie wychwycić jakieś niepokojące objawy, to myślę że takiej sytuacji, gdzie temperaturę wyłapujemy dopiero w autokarze, raczej nie będzie. Sprawdzę to.

AKTUALIZACJA:

Łukasz Wachowski z PZPN-u zapewnił, że przy wjeździe na stadion temperatura po prostu nie jest badana.

Fot.FotoPyK

Opublikowane 28.05.2020 22:45 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 0
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Weszło
26.02.2021

EGZAMIN DOJRZAŁOŚCI: Czy Pyrdoł i Lewandowski wiedzą, ile goli ma Tuszyński?

W drugim odcinku nowej serii, zatytułowanej Egzamin Dojrzałości i powstałej przy współpracy z PKO Bankiem Polski, w której testujemy wiedzę ekstraklasowych młodzieżowców na temat polskiej i światowej piłki, wystąpili Mateusz Lewandowski i Piotr Pyrdoł z Wisły Płock. Zapraszamy.
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Tylko u nas: epilog książki „Spalony”

W nowym wydaniu książki „Spalony” znaleźć można jeden nowy rozdział. A przynajmniej takie były obietnice – oczywiście jak to w życiu, nic z tych obietnic nie wyszło, bo… jednak będą dwa nowe rozdziały. Jeden z nich, króciutki, napisany dzisiaj i obejmujący to, co wydarzyło się już po zamknięciu książki, postanowiliśmy zamieścić już teraz. Będzie on […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Filip Szymczak: „Moja obunożność została zakodowana w Warcie Poznań”

Gdzie nauczył się tak dobrze grać obiema nogami? Czym po kilku tygodniach zaimponował mu Johansson? Kiedy zapuści brodę taką jak Michael Ishak? Czego nauczył się w Warcie Poznań? Co łączy go z Jamalem Musialą? W czym pomogły mu kontuzje? Czy myślał o wypożyczeniu? Dlaczego Lech grał tak słabo na początku tego roku? Na te pytania […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Mgnienia z życia Łukasza Trałki

Łukasz Trałka mówił u nas: –  Chętnie klikniesz w tekst, że Trałka zwolnił trenera. A w ten, że Trałka to fajny chłopak, nikt nie wejdzie. No to sprawdźmy, bo przed derbami Poznania wybraliśmy kilka mgnień z życia Łukasza Trałki, które były i są kluczowe w jego karierze, ale też pokazują go w pozytywnym świetle. Zapraszamy. […]
26.02.2021
Anglia
26.02.2021

Euro 2021 tylko w Anglii? Dlaczego nie?

Chyba trzeba powoli pożegnać się z dziwaczną wizją rozgrywania Euro w aż dwunastu krajach. Pandemia koronawirusa nie ustępuje, więc UEFA rozważa nowe rozwiązania. Chociaż póki co to tylko nieoficjalne pogłoski, pojawiła się informacja – którą podał włoski dziennikarz, Tancredi Palmeri. Możliwe jest przeniesienie całego turnieju do Anglii. Uwaga, uwaga – z kibicami na trybunach.  Oczywiście […]
26.02.2021
Inne sporty
26.02.2021

Komu złoto, kto zawiedzie? 10 rzeczy, które mogą się wydarzyć na MŚ w Oberstdorfie

Mistrzostwa świata w Oberstdorfie już ruszyły, ale to, co interesuje nas najbardziej, dopiero się wydarzy. Dziś kwalifikacje, a jutro konkurs skoczków na normalnej skoczni. To tam w pierwszej kolejności Polacy mają walczyć o medale. Ale nie tylko oni. Kandydatów do zwycięstwa jest, oczywiście, więcej. Czy więc złoto zdobędzie Kamil Stoch? A może obroni je Dawid […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Znak czasów – AC Milan kontra Manchester United w 1/8 finału Ligi Europy

Znamy pary 1/8 finału Ligi Europy. Trzeba przyznać, że niektóre dwumecze zapowiadają się naprawdę ekscytująco. Przede wszystkim ostrzymy sobie zęby na konfrontację Manchesteru United z Milanem. Dla „Czerwonych Diabłów” oraz Rossonerich sezon 2020/21 jest generalnie najlepszym od dawna, jeżeli chodzi o rezultaty osiągane w rozgrywkach ligowych. Istnieje zatem pewna szansa, że także i na europejskiej […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Inauguracja wiosny w Łodzi, derby w Poznaniu

Start wiosny w pierwszej lidze i derby Poznania w Ekstraklasie? Przecież to plan na idealną randkę. Pierwsze danie i deser z bitą śmietaną i wisienką. Przed nami konkretny piątek dla fanów polskiej piłki, więc warto rzucić okiem na kilka typów, które serwujemy wam na dziś. Można zarobić, można się dobrze bawić, więc najlepiej połączyć obydwie […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PowerPlay. Jóźwiak nad kreską i pierwszoligowe boje!

33% skuteczności, ale za to po dość wysokich, przekraczających 2,20 kursach. Taki dorobek nas jednak nie zadowala, więc tym chętniej ruszamy z kolejnym odcinkiem naszego PowerPlaya. Dzisiaj zaglądamy m.in. do Kamila Jóźwiaka, który razem ze swoim Derby już na dobre wymiksował się z walki w strefie spadkowej i do Łodzi, gdzie ŁKS po kapitalnej serii […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Łukasz Sierpinia – największy przegrany metamorfozy Podbeskidzia

Podbeskidzie Bielsko-Biała w czterech wiosennych meczach zdobyło osiem punktów, czyli raptem o jeden mniej niż przez całą jesień. To chyba największa metamorfoza ostatnich tygodni w Ekstraklasie, a skoro tak, siłą rzeczy są też jej ofiary. Tydzień temu pisaliśmy, że nowi zawodnicy już sporo dają „Góralom”, teraz warto wspomnieć o tym, który przy obecnym układzie traci […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Hoffenheim i Bayer kontynuują passę niemieckich sukcesów w Lidze Europy

Największy przegryw tego sezonu w Lidze Europy? Niekoniecznie Leicester City, który dostał w trąbę od Czechów. Nawet nie PSV Eindhoven, które przegrało awans na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem. Otóż najbardziej ciała dało Hoffenheim. Historia tego, w jaki sposób niemiecka drużyna pożegnała się z rozgrywkami to materiał na sequel przygód Adasia Miauczyńskiego. Naprawdę, rzadko zdarza […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

PRASA. Tworek: Zwracam uwagę na to, by zespół był jedną rodziną

– Na tym polega piękno sportu, że nie faworyci, kluby z wysokim budżetem, nie te, które mają gwiazdy, ale zespół, który jest kolektywem i ma ducha walki, odnosi zwycięstwa. Ogromną uwagę zwracam na team spirit, żeby być jedną rodziną. To daje nam dodatkowe procenty szans. Kiedyś Dania z biletem od losu wygrała Euro – mówi […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Jaki będzie dzisiaj Poznań? Zielony, niebieski, a może czerwony?

Zdążyliśmy się już przyzwyczaić, że różne grupy kibicowskie w Polsce lubią dowalić do pieca. Zrobić jakąś głupotę, przekroczyć granicę dobrego smaku. Rozumiemy, że małe wojenki są dla fanów po dwóch stronach barykady chlebem powszednim, ale kilku chłopa w Poznaniu trochę się zagalopowało. Derby derbami, będzie ciekawie, bo obie ekipy żyją w tabeli niemal po sąsiedzku. […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Bruk-Bet pewniakiem, Rygaard hitem transferowym. Ankieta trenerów przed wiosną w 1. lidze

Kto lepiej zna realia zaplecza Ekstraklasy niż trenerzy, którzy jeszcze przed chwilą na tym poziomie pracowali? Chyba nikt, więc to do nich zwróciliśmy się z kilkoma pytaniami przed startem ligowej wiosny. Krzysztof Dębek, Szymon Grabowski, Tomasz Kafarski, Ireneusz Mamrot oraz Dominik Nowak typują dla nas potencjalnych wygranych drugiej rundy rozgrywek. Kto jest pewniakiem do awansu, […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

Dwaj zgryźliwi tetrycy. Dlaczego Warta nie nadaje się na film, a Hyballa dąży do perfekcji

Dwaj zgryźliwi tetrycy, czyli Leszek Milewski i Jakub Olkiewicz, witają wiosnę uśmiechem, więc zamiast tradycyjnego narzekania – tym razem chwalą. W ich objęcia wpadli między innymi przesympatyczni zawodnicy Warty Poznań wraz z równie sympatycznym trenerem Tworkiem, ale dość dużo ciepłych słów padło również pod adresem trenera Hyballi. Jeśli jesteście ciekawi, jakie warzywa sortował w Anglii […]
26.02.2021
Weszło
26.02.2021

„W Warcie nie ma liderów. Każdy buduje naszą swojską bandę”

– Na pewno teraz mam spokojniejszą głowę. Mogłem bronić bardzo dobrze i tylko dlatego, że nasz nominalny młodzieżowiec Aleks Ławniczak złapał uraz, to musiałem usiąść na ławce, bo Daniel Bielica – bramkarz – był drugim młodzieżowcem do gry. Nie chciałem robić zgrzytów w szatni, nie chciałem chodzić i marudzić. Więc zacisnąłem zęby i co mi […]
26.02.2021
Weszło
25.02.2021

Ogromne męki Milanu, Slavia wykopała Leicester, fart Olympiakosu

Kiedy wicelider Serie A do awansu w dwumeczu z Crveną Zvezdą Belgrad potrzebował rzutu karnego i fury szczęścia, to mamy prawo mówić o kompromitacji. Co więcej, Rossoneri w obydwu spotkaniach przez długi czas grali w przewadze jednego zawodnika. I co? I mimo to nie potrafili Serbom zagrozić. W rewanżu na San Siro o wynik drżeli dosłownie […]
25.02.2021
Weszło
25.02.2021

Sousa ma kolejny problem. Grosicki już na pewno nigdzie się nie ruszy

– Za mną jedna z najważniejszych decyzji w karierze. Zostaję w WBA i walczę o pierwszy skład oraz grę w Premier League i grę w reprezentacji Polski. Sytuacja nie jest łatwa, ale ja nigdy nie pękam i nigdy się nie poddaje – napisał dziś Kamil Grosicki na Twitterze. Wszystkie furtki są zamknięte. Czy pomocnikowi przejdzie […]
25.02.2021