post Avatar

Opublikowane 27.05.2020 22:31 przez

Damian Smyk

Może i nie oglądaliśmy meczów przez ponad dwa miesiące, natomiast pewne rzeczy pozostały niezmienne. Na Lecha w ofensywie aż przyjemnie popatrzeć, Karlo Muhar nadal wygląda, jakby wygrał miejsce w składzie Kolejorza w festynowej loterii, a Kamil Jóźwiak przerasta już ligowy futbol. Nie zmienia się też to, że jeśli Lech w tym sezonie jedzie na Podkarpacie, to przyklepuje sobie awans do następnej rundy Pucharu Polski.

Żurawball wrócił i ma się dobrze. Jeszcze przed pandemią mogliśmy mieć do poznaniaków zarzuty, że może czasami nie są skuteczni, może i popełniają błędy w defensywie, ale nie można im odmówić tego, że w ataku grają z rozmachem i polotem. Dziś w Mielcu zobaczyliśmy Kolejorza grającego właściwie na dwie dziesiątki (Jóźwiak i Ramirez) i na dwóch skrzydłowych (bardzo wysoko ustawiony Kostewycz i po drugiej stronie Kamiński). Oczywiście druga strona tego medalu jest taka, że Stal zostawiała rywalom połacie wolnej przestrzeni i gościom było w to graj. Natomiast nie będziemy niczego ujmować zespołowi Dariusza Żurawia. Jego poczynania w ataku oglądało się po prostu z dużą frajdą.

Perełką z tej całej układance był Kamil Jóźwiak. Aż nam się przypomniał ten nagłówek sprzed paru lat o Robercie Lewandowskim. Coś w stylu „wielki komplement dla naszego zawodnika – wygląda jak nie Polak!”. No i o Jóźwiaku dziś możemy powiedzieć to samo. Chłopak jest szybki, silny, zwinny, w dodatku ma naturalną ciągotkę do dryblingu, balansem ciała gubi rywali (rywali, nie rywala – Jóźwiak regularnie wychodził zwycięsko ze starć 1v2 czy 1v3). Że taki Luquinhas potrafi kiwać? No, Brazylijczyk, fawele, Copacabana, wiadomo o co chodzi. Ale że chłopak z lubuskiego bawi się rywalami, jak wuefista wchodzący do gierki chłopaków z 4c?

Dzisiaj Jóźwiak zaliczył asystę piętą przy golu Żamaletdinowa. Sam zdobył piękną bramkę po tym, jak odzyskał sobie piłkę, pokręcił rywalami i dokręcił strzał przy dalszym słupku. Do tego dorzućmy mnóstwo, ale to mnóstwo ataków napędzonych na obu skrzydłach. Właściwie symbolem wyższości wychowanka Lecha nad resztą zawodników była sytuacja z końcówki spotkania, gdy Mak był już tak sfrustrowany przebiegiem spotkania, że gonił skrzydłowego gości, ale ledwo zdołał go dogonić i podjął jakąś karykaturalną próbę faulu.

Oczywiście w ataku Lecha docenić warto też Ramireza (ładny gol otwierający wynik). Podobać mógł się Tiba, plusik stawiamy przy nazwisku Kostewycza. Ukraińcowi chyba wreszcie wbili do głowy myśl, że nie każdą akcję trzeba kończyć wrzutką na ślepo, gdzieś w ręce bramkarza. Warto czasem dobiec do linii końcowej i płaskim dograniem wycofać piłkę do kolegi ustawionego na skraju pola karnego. Właśnie w taki sposób padł gol Ramireza.

Lech przy stanie 2:0 mógł już powoli wybierać kasety z filmami do puszczenia w drodze powrotnej do Poznania. Ale Kolejorz – na swoje nieszczęście – ma w składzie wyrób piłkarzopodobny w postaci Karlo Muhara. My już przyzwyczailiśmy się do tego, że jego umiejętności czysto piłkarskie są… wizualnie dyskusyjne. Ale dzisiaj odstawiał taki kabaret w defensywie, że przed oczami przemknęła nam kompilacja „Martin Toth – Zagłębie Sosnowiec – 2018/19 – worst tackles, passes etc.”. Przecież jego pościg za Bartoszem Nowakiem przy bramce na 1:2 wyglądał tak, jakby Muhar założył się z kolegami, że ani razu w tym meczu nie zegnie nóg w kolanach. Jeśli z podobną uwagą panie w przedszkolu pilnowałyby swoich podopiecznych, na mieście mielibyśmy zamieszki spowodowane ustawkami bezpańskich przedszkolaków.

I przed ten błąd Muhara Lech musiał się trochę podenerwować. Druga połowa przebiegała nadal pod znakiem dominacji gości. Cały czas śmierdziało jednak jakimś golem wyrównującym. Michał Żyro jeszcze przed przerwą trafił w słupek. Lubomir Satka obciął się w prostej sytuacji i wypracował sytuację Stali. Wreszcie Muhar grał już z żółtą kartką na koncie… No, właśnie. Lech tego meczu nie powinien kończyć w komplecie. Po ponad godzinie gry, ten chorwacki wynalazek powinien zaliczyć zjazd do bazy. Za co? Za zdzielenie łokciem Żyry. Druga żółta kartka, nie ma tu w ogóle dyskusji. To był wielbłąd Pawła Gila.

Ostatecznie Muhar nie wyleciał, a Jóźwiak przyklepał zwycięstwo Kolejorza pięknym trafieniem. Lechici mogą teraz w spokoju skupić się na meczu z Legią. Chociaż nie wiemy, czy w spokoju. Przecież w sobotę znów będzie musiał zagrać Muhar. Przed Jóźwiakiem, Tibą, Ramirezem, pewnie i Gytkjaerem czy Puchaczem sporo roboty, by nadrobić to, co zepsuje ten ananas. Niemniej dostaliśmy dziś bardzo jasny sygnał. Żurawball nie skończył się przez epidemię.

Stal Mielec – Lech Poznań 1:3 (1:2)

Nowak (45.) – Ramirez (5.), Żamaletdinow (34.), Jóźwiak (82.)

Opublikowane 27.05.2020 22:31 przez

Damian Smyk

Zaloguj się albo komentuj jako gość
Liczba komentarzy: 25
avatar
 
Zdjęcia
 
 
 
Audio i wideo
 
 
 
  Subskrybuj  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Gino Lettieri vel Wunderwaffe
Gino Lettieri vel Wunderwaffe

Oby nie poszedł drogą McDonaldsa Kownasia.

Ambermozart
Ambermozart

Kownacki poszedł tą droga zanim jeszcze zdążył raz piłkę kopnąć w seniorach. Myślę, że jak Jóźwiakowi do tej pory nie odwaliło, to już nie odwali.

Wiślak
Wiślak

Znachor, genialny film <3 a Jóźwiak najlepszy ale nie najdroższy młody gracz ligi

Miro Juro
Miro Juro

Znachor?

NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa
NiemieckaPompkaDoPowiekszaniaPenisa

Najlepszym jest Karbownik i nawet tego nie neguj, co nie zmienia faktu że Jóźwiak też top ligi.

psitas
psitas

Karbownik najlepszy bo z Warszawy.

Ultimate
Ultimate

Do tego, Warszawskie media (czyli prawie wszystkie) mówią i piszą, że Karbownik jest najlepszy, to na pewno jest najlepszy, bo Warszawa ma zawsze rację. Nawet jak się myli…

agi
agi

Ta, Karbownik? Dobre sobie, widziałeś by ten gość kiwnął kilku graczy, pokazał to coś, co powinien mieć dobry piłkarz i robił to w co drugiej akcji jak Józiu? Nie, bo nie umie. Owszem jest młody, szybko biega, ale to wszystko, bo obrońca z niego żaden, bardziej pomocnik. Warszafka jednak na tym kompletnym bezrybiu (czytaj młodzi utalentowani) okrzyknęła Karbownika jakimś polskim Messim i tylko śmiać się trzeba. A żeby nie było, życzę chłopakowi jak najlepiej!

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

A najlepszym stoperem jest Cichocki. Wyluzuj poślady. Co nie zmienia faktu że Karbownik też top ligi.

picioo
picioo

Ponawiam usunięty wpis: „Gdyby to był Karbownik to wart byłby 30 mln i prosiłaby o niego nie byle jaka Barcelona, ale LFC z dopłatą.

picioo
picioo

Lech -Cracovia, Lechia-Legia. Stawiam dolary przeciw orzechom.

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

No i wtopa smyku.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Lech powinien to kończyć w 10.
Gratulacje za awans, mam nadzieje na półfinał Legia- Lech.

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa

Ale znając życie, pary bedą wyglądały tak:
Legia- Lechia
Cracovia- Lech

Zawisza Czarnecki
Zawisza Czarnecki

Czyli nie znasz życia, Próbuj dalej.

slavus
slavus

kuriozum to sytuacja z karnym. Po kija Gil gwizdał, skoro na 15 metrze patelnię miał Ramirez. Trzeba było sekundę poczekać i sprawę zVARować, gdyby Hiszpan przypadkiem sytuacji nie wykorzystał. To był chyba jeszcze większy błąd niż nie wywalenie Muhara.

PhoenixLk
PhoenixLk

Bezbłędny Gil to jak uczciwy polityk… I tak najlepsze było to, że piłkę oddał Stali…

Wniosek? Jeśli rywale mają dobrą okazję na bramkę – trzeba udać, że się zagrało ręką… Ani karnego, ani strzału, i w bonusie piłeczka do rozegrania…

Pjoter64377457543
Pjoter64377457543

Według przepisów gry dobrze postąpił oddając piłkę bramkarzowi, ponieważ zatrzymał grę w polu karnym stali

dwudziestyPIERWSZY
dwudziestyPIERWSZY

W mma mamy tzw. latajace kolano….tutaj gracz Lecha zrobil ”latajacy lokiec”. Ewidentna czerwona kartka…,tak jak wejscie Lewczuka wczoraj. Sytuacja przy karnym….z Krakowa bylo widac,ze pilka trafia w twarz….a ten drukarz slepak przeywa akcje i pokazuje na 11… Te miernoty wytrzymaly jeden mecz i juz w drugim pojawia sie chujnia…. Ale jak to mowi pewien sympatyczny dyletant, „sedzia sie wybroni”

Luas
Luas

Wczoraj w meczu BVB-Bayern po ewidentnej ręce nie sprawdzali nawet VAR, to nie wiem o co by miało chodzić dzisiaj?

Michał
Michał

Co ty gadasz??? Z pozycji sędziego można było się pomylić

Marek
Marek

Maly szczegol Skrot pucharowego meczu Legii mozna bylo w Stanach obejrzec bez problemu natomiast Lecha juz nie Trudnosci licencyjne Kiedy to sie wreszcie skonczy

Szkoda strzępić ryja
Szkoda strzępić ryja

Kto chciałby w Stanach oglądać Lecha ?
Legia i Jaga mają tam bardzo dużo kibiców. Reszta klubów, znikome przypadki.

WhiteStarPower
WhiteStarPower

HAHHAHA Ty chyba z wuja spadłeś gościu xDD

gasgas
gasgas

https://najwiekszekursykuponow.blogspot.com/ – ZNOWU Trafili ! kupon z kursem 126 i zdjęcie jego juz na blogu!
Na dziś już kupon dostępny!

Weszło
15.07.2020

Bruk-Bet nie dawał rady z Radomiakiem, więc pomógł mu sędzia

Zarówno Termalica jak i Radomiak to zespoły znajdujące się w strefie barażowej. A że jedni muszą się jeszcze postarać, żeby z niej nie wypaść, a drudzy wciąż mają szansę na zakończenie sezonu zasadniczego na podium, mogliśmy liczyć na emocje. Ale niestety – srogo się zawiedliśmy. Bo jedynym osobnikiem, który zapewnił nam wrażenia był sędzia Sebastian […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Zamiast ściągać Santinich, inwestujcie w Dziekońskich

Przez dłuższy czas drugiej połowy wydawało nam się, że Jagiellonia ze Śląskiem testują nową reformę. „Jaką?”, zapytacie, bo tyle ich mamy w polskim futbolu, że można się pogubić i nic dziwnego, warto być ciekawym. No więc, gdyby tak te mecze o pietruszkę skrócić, grać 45 minut, nie robić sobie pod górkę? To byłoby interesujące, tym […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech poszedł na spacer w Krakowie i przy okazji zbliżył się do wicemistrzostwa

Byliśmy przekonani, że Cracovia w końcówce sezonu nie będzie umierać na boiskach Ekstraklasy. Oczywiście z uwagi na zbliżający się finał Pucharu Polski. Ale „Pasy” przeszły same siebie i w starciu z Lechem nawet nie podjęły rękawicy. O emocje zadbał dopiero Djorde Crnomarković podając w deszczu kozłowaną piłkę do bramkarza. Poza tym jednym odpałem lechici mieli […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ogrywanie juniorów kosztem widzów

Kto oglądał mecz Lechii z Legią, ten stracił czas. Wiemy, jest już po sezonie. Tak, wprowadzanie młodzieży. Jasne, Legia mogła odczuwać trudy świętowania. Oczywiście, Lechia ma w głowie głównie Puchar Polski. Ale niestety, musimy napisać prawdę o tym meczu – nie dało się tego oglądać. W pierwszej połowie najgroźniejszym i jedyny celnym strzałem było uderzenie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Nie było Felixa – będzie brąz

Waldemar Fornalik miał dwa problemy przed meczem z Pogonią Szczecin. Po pierwsze – czerwoną kartkę Sebastiana Milewskiego, czyli żelaznego młodzieżowca. Po drugie – uraz pleców Jorge Felixa, czyli najlepszego strzelca zespołu. Były selekcjoner postanowił rozwiązać je w zasadzie jednym posunięciem, gdyż partnerem Piotra Parzyszka został 21-letni Dominik Steczyk (prócz niego do składu wskoczyl Rymaniak). A […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Sensacja – Widzew zagrał dobry mecz. Problemy Górnika Łęczna

Kibice Widzewa byli w ostatnim czasie przyzwyczajeni do trzech stylów gry swoich piłkarzy. męczenia buły zakończonego wstydliwą porażką. Dla odmiany męczenia buły zakończonego mniej lub bardziej frustrującym remisem. Po trzecie, krótkich zrywów przyzwoitej gry, które jednak z rzadka dawały zwycięstwa. Dziś w Łodzi jednak zdarzyła się sensacja – Widzew nie tylko wygrał po czterech kolejkach […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Cztery długie lata i koniec czekania. Podbeskidzie wraca do Ekstraklasy!

Idzie, idzie Podbeskidzie i wreszcie doszło! Długa to była droga, trwała aż cztery lata, ale dziś w Bielsku w końcu mogą triumfować: „Górale” wracają do Ekstraklasy i nie ma żadnych wątpliwości, że na to zasłużyli. Awans przypieczętowali wygraną po szalonym meczu z Odrą Opole.  Wszyscy pamiętamy, w jakich okolicznościach Podbeskidzie Roberta Podolińskiego spadało w 2016 […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Pięć zmian dozwolone także w sezonie 20/21. Jak będzie w Ekstraklasie?

IFAB po raz kolejny wypacza rozgrywki i wymyśla niepotrzebne przepisy, nie zważając na to, że w 1982 były dwie zmiany i było dobrze. Pewnie takie myśli kłębią się właśnie w głowie Zbigniewa Bońka po przeczytaniu komunikatu, jaki wydała Międzynarodowa Rada Piłkarska. Otóż tak – możliwość pięciu zmian będzie kontynuowana przez CAŁY sezon 2020/2021. Zasady są […]
15.07.2020
Blogi i felietony
15.07.2020

Jak co środę… JAKUB OLKIEWICZ

Silna wobec słabych, słaba wobec silnych. Niemalże definicyjny opis najgorszej możliwej władzy idealnie pasuje do organizacji UEFA, która po raz kolejny została skompromitowana – tym razem poprzez wyrok Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu w sprawie Manchesteru City. Samo zmniejszenie wyroku nie bulwersuje, w końcu to niezależna organizacja. Ale już uzasadnienie, w którym czytamy m.in. o przedawnieniu […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Mikael Ishak. „Mógł zostać i strzelać w 2. Bundeslidze”, „rozważano go na mundialu”

O tym kogo ściąga Lech w zastępstwie za Christiana Gytkjaera – mogliście poczytać u nas już wczoraj. Mikael Ishak na papierze wydaje się rzetelnym transferem. Natomiast postanowiliśmy też podpytać o Szweda tych, którzy mogą wiedzieć o nim nieco więcej. Co usłyszeliśmy? „Dwa lata temu był poważnie rozpatrywany w kontekście powołania na mundial”. „Mógł zostać na […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Ile zabrały Parzyszkowi zmiany w końcówkach?

W polskiej piłce są rzeczy pewne – zaległości w Lechii, żółta kartka za dyskusje dla Mladenovicia, dobra piłka z wolnego od Furmana, pot na czole Jana Tomaszewskiego i zmiana Piotra Parzyszka w drugiej połowie. Napastnik Piasta Gliwice rozegrał w Ekstraklasie już 68 meczów. Ile razy spędził na boisku pełne 90 minut? Raz. W meczu z […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Kto wypełni w Śląsku młodzieżową lukę po Płachecie?

Śląsk Wrocław ma jeszcze teoretyczne szanse na europejskie puchary, ale w praktyce sezon prawdopodobnie już się dla niego skończył. W klubie muszą intensywnie myśleć o nowych rozgrywkach i widać, że już to robią. Największym wyzwaniem będzie dostosowanie się do przepisu o młodzieżowcu po spodziewanym odejściu Przemysława Płachety, do czego zresztą działacze byliby zmuszeni nawet w […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Lech Poznań 2020/21 – przede wszystkim nie zepsuć

Jakoś tak się układały te poprzednie sezony, że Lech Poznań znajdował się w permanentnej przebudowie. Pomysłów było bez liku, co gorsza – często realizowano kilka planów jednocześnie. Trener-gwiazda. Trener-wychowanek. Opcja zagraniczna. Teraz gramy młodymi. Teraz perspektywicznymi. Tym razem ściągamy gwiazdy. Efekt był taki, że Kolejorz buksował w miejscu, punktując poniżej oczekiwań, grając w sposób niespecjalnie […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

„Baraże o Ekstraklasę to świetny pomysł. Jeśli będzie szansa, chcemy skorzystać”

Za miesiąc minie pięć lat od zatrudnienia przez Puszczę Niepołomice Tomasza Tułacza. Żaden trener w Polsce nie pracuje dziś dłużej na szczeblu centralnym. Tułacz latem 2017 wywalczył awans do I ligi, a jego drużyna z roku na rok robi postępy. W tym sezonie może jeszcze nawet myśleć o barażach o Ekstraklasę, mimo że niepołomicki zespół […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Jak oceniać pracę Piotra Stokowca w tym sezonie?

Ekstraklasa podała ostatnio nazwiska szkoleniowców nominowanych do miana trenera sezonu i w tej sześcioosobowej grupie zabrakło miejsca dla Piotra Stokowca. Jest Marek Papszun, który skończy ligę niżej niż Stokowiec, jest Michał Probierz, który wraz z Cracovią punktuje na podobnym poziomie. I nie to, że domagamy się jakoś specjalnie sternika Lechii w tym gronie, bo zwycięzca […]
15.07.2020
Weszło Extra
15.07.2020

„O zwolnieniu z Arki dowiedziałem się z internetu”

– Zatrudniono mnie w kwietniu, Arka była w ciężkiej sytuacji. Szykowano ten klub do pierwszej ligi. Nie było załatwionego obozu, sparingpartnerów, bo wszyscy się bali, że będzie pierwsza liga. Jednak się utrzymaliśmy. Więc skoro wchodzi trener i utrzymuje zespół, to wypada mu dać trochę cierpliwości. Nawet jak początek sezonu był mało udany, ale trzeba było […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Karbownik, Jóźwiak czy Płacheta? Najlepsi młodzieżowcy sezonu 19/20

Najlepszy młodzieżowiec Ekstraklasy w sezonie 19/20. To właśnie jego wybieramy w tym rankingu. Michał Karbownik? Kamil Jóźwiak? Przemysław Płacheta? A może Jakub Moder? Zanim przejdziemy do rozstrzygnięć, musimy uderzyć się w pierś. Dostrzegaliśmy przed sezonem wiele wątpliwości i zagrożeń w związku z wprowadzeniem przepisu o młodzieżowcu. Ile z nich znalazło potwierdzenie w rzeczywistości? No… niewiele. […]
15.07.2020
Weszło
15.07.2020

Okręgówko, byłaś nam… naprawdę bliska. Kulisy meczu z Orłem Baniocha

Mimo odbycia w tygodniu aż trzech treningów, co w przypadku naszego klubu zdecydowanie nie jest normą, KTS Weszło nie zagra w przyszłym sezonie w lidze okręgowej. Finał wielotygodniowego zamieszania z układem spadków i awansów ostatecznie znalazł swoje miejsce na boisku, ale dla naszej drużyny, okazała się to niedźwiedzia przysługa. Stałe fragmenty gry, brak pomysłu w […]
15.07.2020