post Avatar

Opublikowane 10.05.2020 19:42 przez

Samuel Szczygielski

– To jest projekt długofalowy. Podpisałem ten kontrakt, ponieważ wierzę że możemy się utrzymać. Myślimy o przyszłości. To było dla mnie ważne, żeby ten kontrakt był dłuższy. Jeśli sportowo spadniemy, to znam pierwszą ligę, więc zrobilibyśmy wszystko, by wrócić. Ale tak jak powiedziałem – celem jest utrzymanie i na tym się skupiamy – mówi nam Ireneusz Mamrot w swoim pierwszym wywiadzie jako trener Arki Gdynia. Czy dobrze zna się z rodziną Kołakowskich? Jaki ma pomysł na drużynę? Co jeśli spadnie z Arką z Ekstraklasy? Dlaczego nie poczekał na ofertę z lepszego klubu? Zapraszamy na rozmowę z nowym trenerem „żółto-niebieskich”. 

Sytuacja w Arce jest bardzo dynamiczna. Kołakowscy pojawili się nagle i przejęli klub. Kiedy był pierwszy kontakt z Gdyni… a tak naprawdę z Warszawy?

Z Gdyni, niech tak będzie. Od kilku dni trwały rozmowy, to nie były bardzo długie negocjacje. Myślę, że to było kilka dni.

Patrzymy na tabelę. Arkę da się utrzymać?

Wiadomo, że to będzie cel. Nie dostałem kontraktu na pół roku, więc planujemy pracę długoterminową. Wierzę, że tak będzie. Wiadomo, że sytuacja nie jest łatwa, ale nie znam trenera który nie wierzy w to ze można zrealizować cel. Trzeba skupić się na tych jedenastu meczach i z takim nastawieniem podchodzę do tego wyzwania.

Czyli gdyby Arki nie udało się jednak utrzymać, to współpraca będzie kontynuowana?

To jest projekt długofalowy. Podpisałem ten kontrakt, ponieważ wierzę że możemy się utrzymać. Myślimy o przyszłości. To było dla mnie ważne, żeby ten kontrakt był dłuższy. Jeśli sportowo spadniemy, to znam pierwszą ligę, więc zrobilibyśmy wszystko, by wrócić. Ale tak jak powiedziałem – celem jest utrzymanie i na tym się skupiamy.

Patrząc na misję w Ekstraklasie, czy są w lidze trzy gorsze drużyny od Arki Gdynia?

Podchwytliwe, wrzucające mnie na minę pytanie… Ale Arka grała już dobre mecze, natomiast nie zawsze to się przekładało na punktowanie. Problemem był brak równej formy. Nikt nie wie, jak będzie to wyglądało po przerwie. Sam wiem z autopsji, jak drużyna potrafi wyglądać po dłuższej przerwie. Teraz będzie krótszy okres przygotowawczy. Zostały de facto dwa tygodnie, ale trzeba wszystko robić, żeby się rozwinąć. Na pewno na kilku pozycjach mamy bardzo dobrych zawodników.

Marko Vejinović to piłkarz, który ma ponadprzeciętne umiejętności. Ma trener na niego pomysł? Jak odkryć te atuty, które ostatnio były schowane?

Czy schowane? Przypominam sobie jego bramkę z Rakowem Częstochowa, z 30 metrów techniczne uderzenie. Wiadomo, że ma bardzo wysokie umiejętności. Kwestia teraz tego by wkomponować go odpowiednio w zespół. W Jagiellonii miałem wielu bardzo dobrych zawodników i to funkcjonowało. Jesus Imaz po przyjściu do nas zdobył w rok 21 bramek, więc muszę zrobić wszystko, by Marko też grał bardzo dobrze. Pamiętajmy jednak, że kiedy drużyna pokroju Chelsea przegrywa, to wszystkim się trudniej gra. Jeden zawodnik sam wiele nie zrobi, cała drużyna musi dobrze funkcjonować. Messi w reprezentacji Argentyny też wyglądał inaczej niż w Barcelonie.

Jakie więc są największe plusy Arki według Ireneusza Mamrota?

Na pewno mamy kilku doświadczonych zawodników, nie będę mówił o personaliach. Środek pola jest w stanie porywalizować z każdym w tej lidze. Nie chcę zbyt dużo rozmawiać o indywidualnościach, najpierw chciałbym poruszyć ten temat z zawodnikami.

W ostatnich dniach oglądał pan mecze Arki?

Tak naprawdę robię to od dwóch dni. Były różne fazy rozmów, więc teraz, kiedy dopięliśmy szczegóły rzeczywiście obejrzałem kilka spotkań. Natomiast przyznam, że ligę oglądałem na bieżąco, więc jakieś swoje przemyślenia mam. Znam dosyć dobrze tę drużynę, grałem przeciwko niej dwukrotnie prowadząc Jagiellonię, więc mam jakiś materiał poglądowy.

Patrząc na ten sezon. Arkę prowadziło de facto trzech trenerów: Jacek Zieliński, Aleksandar Rogić i Krzysztof Sobieraj – chociaż on nie zdążył zadebiutować. Pan będzie czwartym. Czy Sobieraj zostanie w pańskim sztabie?

Jeszcze nie było rozmów w tym temacie, ale na pewno będę chciał zabrać swój sztab, jest dwóch-trzech ludzi z mojego sztabu, które przyjdą do Arki.

Wiemy, że właścicielem klubu jest Michał Kołakowski, ale zapytam o jego tatę. Znacie się długo z Jarosławem Kołakowskim?

Tak naprawdę przez cały okres mojej pracy trenerskiej tylko jeden zawodnik z moich drużyn był od pana Kołakowskiego. To był Michał Górecki w Chrobrym, który akurat nie grał u mnie w pierwszym składzie. Wówczas zaczęła się ta znajomość, zadzwonił żebym zgodził się na testy. To nie była nie wiadomo jak bliska znajomość. Wtedy rozmawialiśmy tak naprawdę tylko przez telefon.

Czy ma pan pomysł na Arkę? Wiadomo, że teraz trzeba będzie grać trochę na wynik. Ale ma pan pewne założenia, które należy niezwłocznie wprowadzić?

Jasne, wiadomo że każdy trener widzi pewne rzeczy inaczej. Na pewno będą zmiany, będzie dużo zajęć taktycznych – z pewnością też będę wymagał czegoś innego niż poprzedni trenerzy. Zawodnicy muszą szybko się uczyć nowego trenera. Szkoda, że nie zagramy ani jednego sparingu, ale wierzę że ta praca na treningach przełoży się na wyniki. Gdzieś w głowie na pewno mam plan, ale tak jak pan powiedział – najważniejsze będzie jednak punktowanie.

Sam pan mówił, że w Białymstoku różnie bywało z transferami i wpływem trenera na dokonywane ruchy… Jak widzicie to z rodziną Kołakowskich?

Przede wszystkim rozmawialiśmy o sytuacji bieżącej, w jakiej znajduje się klub. Sytuacja organizacyjna jest jaka jest i trzeba to jak najszybciej poukładać, żeby zawodnicy mogli w spokoju grać. Wiadomo, że w tym momencie okienko transferowe i tak jest zamknięte. W dalszej perspektywie transfery będą ważne. Rozmowy przebiegały w rozsądnej atmosferze, więc wszystko powinno być dobrze.

W kontekście transferów, na Twitterze widziałem pytanie do pana, czy w najbliższym okienku do Gdyni trafi Bartosz Kwiecień?

Poza Bartkiem, który był pół roku w Głogowie, a później w Jagiellonii to obserwatorzy powinni zauważyć, że nie jestem trenerem, który ciągnie za sobą piłkarzy. Mateusz Machaj był chwilkę w Głogowie, a później w Białymstoku, ale to jedyne przypadki. Jestem z tych trenerów, którzy nie chcą ciągnąć na siłę zawodników za sobą. Co do Bartka, mam o nim bardzo dobre zdanie. Strzelił dla nas kilka ważnych bramek – kibice z Białegostoku na pewno go bardzo szanują.

Arce brakuje skutecznego napastnika. Ma pan pomysł na obsadzenie tej pozycji?

Na pewno jest kilku zawodników, którzy mogą tam zagrać. Jest Maciej Jankowski, Fabian Serrarens, jesienią grał Davit Shkirtladze. Zobaczymy w jakiej dyspozycji będą zawodnicy. Jankowski grał także często na skrzydle. Nie jestem w stanie przewidzieć kto wyjdzie w ataku w pierwszym meczu przeciwko Lechii.

Ostatnie dziesięć lat pana życia to Głogów – klimatyczny, ale malutki rynek oraz Białystok – znany z ludzi lubiących się dobrze bawić i żyć z uśmiechem na ustach. A jak pańska rodzina zareagowała na przenosiny do Trójmiasta?

Muszę przyznać, że to moja rodzina pierwsza była na tak! (śmiech) Dobrze się złożyło – zresztą w samej Gdyni mamy część rodziny – konkretnie moje kuzynostwo. Wiadomo oczywiście, że to nie było najważniejsze – na pierwszym miejscu stawiamy klub. Okolica, w której przyjdzie mi pracować jest urokliwa. Oczywiście w ciągu najbliższych dwóch miesięcy czeka mnie ciężka praca, mecze co trzy dni, tak więc raczej poza stadionem zobaczę niewiele.

Czy od momentu opuszczenia Jagiellonii było dużo ofert?

Kilka było, ale to było raczej sondowanie – zainteresowanie byłoby po sezonie. Natomiast ja nie chcę czekać aż komuś się powinie noga. Ta oferta była konkretna, wiem na czym stoję, dlatego ją przyjąłem.

Obserwuję 1. ligę i rozmawiałem z wieloma osobami, chociażby z prezesem GKS-u Tychy Leszkiem Bartnickim i on powiedział, że nazwisko takie jak Mamrot w Tychach bardzo by chciał, natomiast nie był pewien czy ktoś taki jak pan chciałby zejść to piętro niżej. Czy warto więc było odpocząć dłużej i poczekać na ofertę z Ekstraklasy?

To na pewno było priorytetem. Natomiast też nie jest tak, że nie podjąłbym się wyzwania w klubie, który ma perspektywy do awansu. Konkretów z pierwszej ligi jednak nie było, cieszę się że wracam do Ekstraklasy. Nieskromnie mówiąc – w Jagiellonii ugraliśmy wicemistrzostwo, finał Pucharu Polski i piąte miejsce – oceniane jako to gorsze, ale też po wielu zmianach w zespole. Cieszę się, że mamy plan i zrobię wszystko, by utrzymać Arkę.

Czy ten dłuższy rozbrat z piłką może inaczej nastroić trenera do pracy?

Na pewno mam duży głód piłki. Po 19 latach pracy miałem pierwszy raz dłuższą przerwę, natomiast czuję sporo energii, mam przemyślenia. To było potrzebne. Mogę teraz inaczej spojrzeć na pewne sprawy. Teraz nie dziwię się, że na zachodzie są trenerzy, którzy robią sobie dłuższą przerwę. Można nabrać trochę dystansu, pewne rzeczy usprawnić, poczytać…

Poczytać… więcej książek piłkarskich czy jednak odcinał się pan od futbolu? Czy w tym okresie filmy i seriale przeważały nad meczami?

Przyznam, że bardzo mało meczów oglądałem podczas kwarantanny. Jeśli pojawiało się zainteresowanie drużyny to wtedy przeglądałem jej mecze. Skupiałem się na taktyce. Nawiązałem współpracę z kilkoma analitykami, więc oglądałem analizy – nawet z Ligi Mistrzów z jesiennych spotkań czy tych, które zdążyły odbyć się w 2020 roku. Książki czytałem różne, mało piłkarskich. W zasadzie z autobiografii łyknąłem tylko jedną – Mauricio Pochettino, bardzo polecam.

Zapytam o kibiców. Zadebiutuje pan w meczu derbowym z Lechią. Czy to będą dla Arki – w końcu – derby wygrane po wielu latach niepowodzeń?

Zdaję sobie sprawę jaki to jest mecz dla kibiców Arki. Arka od wielu lat czeka na wygraną z Lechią, ale my nie patrzymy na rywala. Musimy punktować w każdym meczu. Derby to jedno, drugie to kolejne trzy punkty do zdobycia. Wiem, ze zaczynam od meczu, który elektryzuje wszystkich w Gdyni. Pamiętam kiedy pracowałem w Chrobrym, to wówczas mecze z Miedzią były dużym wydarzeniem dla obu miast. Tutaj ta atmosfera jest jeszcze gorętsza. Zdaję sobie sprawę z rangi tego meczu.

W Białymstoku po sukcesach pije się „ducha puszczy”. Jak będzie przebiegało świętowanie po utrzymaniu w Gdyni?

(śmiech) Nie myślę o tym póki co. Ale chcę mieć ten problem, żeby się potem zastanawiać, co pić. Mam nadzieję, że będzie do tego okazja!

Rozmawiał Samuel Szczygielski

Opublikowane 10.05.2020 19:42 przez

Samuel Szczygielski

Liczba komentarzy: 16
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Andrzej
Andrzej
9 miesięcy temu

Jakbyś znał się na piłce to byś wiedział, że do ekstraklasy Arka awansowała bez wujka z kasą. Ale ty naczytałeś się głupot i teraz te dyrdymały wmawiasz innym jako prawdę objawioną. Ten wyżej nie zna się na piłce – róbcie screeny

Tomek Jankowski
Tomek Jankowski (@tomek-jankowski)
9 miesięcy temu

Projekt długofalowy. Za pół roku: „Mamrot zwolniony”.

Czcibor Czcigodny
Czcibor Czcigodny
9 miesięcy temu

Bo za pół roku będzie długa fala zwolnień w ekstraklasie i I lidze.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
9 miesięcy temu

od razu zwolnień, karuzela ruszy po prostu

Jurgen Guardiola
Jurgen Guardiola (@jurgen-guardiola)
9 miesięcy temu

Mamrot kilka razy powtarza o pracy długofalowej… Jakoś nie czuję tego wyboru. Mamrot chyba za długo posiedział na bezrovbociu i boi się że spadnie z karuzeli. Myślę że i Mamrot potrzebuje innego klubu i Arka innego trenera na ten moment. W tym klubie się gotuje i pewnie szybko tam sie sytuacja nie ustabilizuje. Wydaje mi się że jednak Ojrzyński bardziej by się tam sprawdził. Arka potrzebuje trenera zadaniowca, z większym doświadczeniem. Mamrot nastawia się na „pracę długofalową”. Przegrają ze trzy mecze i tam znów zacznie się pożar.

janusz
janusz
9 miesięcy temu

tak naprawde to powinienes nazwac sie „Jakub KIBELkiewicz”.

Zmudna Pilka
Zmudna Pilka (@zmudna-pilka)
9 miesięcy temu

Ile jeszcze „projektów długofalowych” okaże się w rzeczywistości „projektami do pierwszego kryzysu”? Szkoda mi Mamrota. Chciałbym się pomylić tym razem, ale wolę nie wierzyć wielkim słowom w ekstraklasie. Ech..

Dracula
Dracula (@dracula)
9 miesięcy temu

to będzie niezbyt długi epizod bez historii

Kanapowy Janusz
Kanapowy Janusz (@kanapowy-janusz)
9 miesięcy temu

Projekt długofalowy – Arka w I lidze, Mamrot out.

Kaylistella
Kaylistella (@kaylistella)
9 miesięcy temu

Piękne dziewczyny czekają na ciebie … http://Hotcoss.Com

Ekstraklasa na golasa
Ekstraklasa na golasa
9 miesięcy temu

To jest dla Mamrota prawdziwy test.
Wygląda to też, na dobry ruch nowych właścicieli Arki.

trzyprocent
trzyprocent
9 miesięcy temu

Kołakowski zna środowisko, musi być pewny utrzymania skoro w to wchodzi. Róbcie skriny.

qdlaty81
qdlaty81 (@qdlaty81)
9 miesięcy temu

W Jagielloni najpierw zimą wyjebali mu cały atak (Karol Świderski, Bezjak, Sheridan) i się zdziwili, że nie wygrał mistrzostwa i rozczarowanie piątym miejscem, po czym kolejną zimą znów sprzedali atak (Klimala) i wyjebali trenera że chujowy.
Powodzenia z takimi ambicjami przy takim zarządzaniu

BLODWYN PIG
BLODWYN PIG (@blodwyn-pig)
9 miesięcy temu
Reply to  qdlaty81

Klimala oszedł po zwolnieniu Mamrota.

Al.dona
Al.dona (@al-dona)
9 miesięcy temu

Będzie przykro

Krzysiek
Krzysiek
9 miesięcy temu

I tak raczej Liga nie ruszy jak Szumowski zamknie Górny Śląsk ( raczej bez Górnika i Piasta nie da sie dokończyć rozgrywek )

Anglia
02.03.2021

Manchester City dokonał egzekucji Wilków

Manchester City jest ostatnio w takim gazie, że nawet gdyby miał zagrać mecz w niedzielę rano, a jego piłkarze wyszliby na boisko z syndromem dnia poprzedniego, to i tak spotkanie zakończyłoby się ich wygraną. Dziś po prostu wybrali się na polowanie, ustrzelili Wolverhampton, choć wcale nie była to dla nich przyjemna rozgrywka. W drugiej odsłonie […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lech Poznań i trofea – para wybitnie niedobrana

Gdy Lech grał w Lidze Europy, słabszą formę w Ekstraklasie można było tłumaczyć tym, że gra na trzech frontach. A że nawet po odpadnięciu z fazy grupowej LE w lidze nadal poznaniakom szło jak po grudzie, zespół Żurawia postanowił pójść krok dalej. I odprawił się z kolejnego frontu. Tym samym zaprzepaścił szansę na zdobycie jakiegokolwiek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Raków wybił Lechowi z głowy Puchar Polski. „Kolejorz” właśnie przegrał sezon?

Lech Poznań miał uratować sezon poprzez Puchar Polski, ale wyszły z tego blade cztery litery. Już z Radomiakiem cudem wygrał serię rzutów karnych, psim swędem meldując się w ćwierćfinale. Raków jednak bezlitośnie „Kolejorza” wyjaśnił. A w zasadzie to znów wyjaśnił, bo już trzy lata temu, jeszcze jako pierwszoligowiec, zespół Marka Papszuna eliminował lechitów z PP. […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Do trzech razy sztuka. Trójmiasto w końcu sprostało Puszczy

Puszcza Niepołomice w Pucharze Polski dorobiła się miana drużyny niewygodnej, a może nawet „pogromców”. Za kadencji Tomasza Tułacza, która trwa od 2015 roku, skromny pierwszoligowiec już trzeci raz zameldował się w ćwierćfinale tych rozgrywek, na rozkładzie mając między innymi takie firmy jak Korona Kielce (ekstraklasowa), Lechia Gdańsk (dwukrotnie) czy Wisła Płock. W tym sezonie los […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Środa w Weszło FM: pucharowy mecz Legii z komentarzem Kowala oraz magazyny klubowe

Środa w WeszłoFM upłynie pod znakiem ćwierćfinałów Pucharu Polski. Będziemy relacjonować oba spotkania, ale będą też premiery „TSW”, „TriGapy”, „Stacji Poznań” czy „Głosu Portowców”. Szczegóły znajdziecie poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – o dobry nastrój o poranku zadbają Monika Wądołowska i Wojciech Piela. Wśród materiałów, które usłyszycie – echa wtorkowego meczu Manchesteru […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

1312, czyli jak dziennikarz podjął próbę zrozumienia ducha ultras

– Dla niej wszyscy młodzi, łysi, tacy sami: ścierwo – twierdziła legendarna pani Janina, której przemyślenia opisał w utworze „Każdy ponad każdym” raper Sokół. Starsza kobieta z warzywniaka reprezentowała opinię nie setek czy tysięcy, ale milionów ludzi na całym świecie, nie ma co do tego cienia wątpliwości. Sam przecież czytałem to milion razy pod swoimi […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Pirelli znika z koszulek Interu. Koniec pewnej ery

Zanosiło się na to od dawna, tajemnicą nie było, ale jednak głośnym echem rozeszła się wczorajsza wypowiedź CEO Pirelli, Marco Tronchettiego Provery, który potwierdził oficjalnie, że nazwa koncernu zniknie z koszulek Interu Mediolan. Pirelli nierozłącznie widniało na strojach nerazzurri przez dwadzieścia siedem lat. W zasadzie dla całych pokoleń kibiców, trudno sobie wyobrazić te stroje bez […]
02.03.2021
Inne sporty
02.03.2021

Mateusz Gamrot wraca! Druga walka Polaka w UFC już w kwietniu

Po przegranym w kontrowersyjnych okolicznościach debiucie w UFC Mateusz Gamrot wraca do klatki. Już 10 kwietnia zmierzy się ze Scottem Holtzmanem (14-4, 5 KO). To, że ma walczyć akurat z Amerykaninem, świadczy o dwóch rzeczach. Po pierwsze, nie ma zamiaru odpuszczać i nie boi się wyzwań. Po drugie w federacji wierzą w umiejętności Polaka i […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Taras Romanczuk: – Nie umiałem grać w piłkę

– Przed przyjazdem do Polski taktycznie nie umiałem podstawowych rzeczy. Nie miałem żadnych treningów taktycznych na dużym boisku. Nie wiedziałem w tym temacie nic – z Tarasem Romanczukiem z Jagiellonii Białystok rozmawiamy o jego niebanalnej ścieżce kariery. Jak blisko był, by zostać w Ameryce, gdzie pracował fizycznie. O przyjeździe do Polski, gdzie trafił w Legionovii […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Dla Lecha Poznań każdy mecz jest jak finał

Znacie te powiedzonka, nie? Finisz ligi, zostaje parę kolejek, różnice punktowe na szczycie tabeli są minimalne. Wychodzi trener wicelidera i oznajmia: dla nas każdy kolejny mecz jest jak finał, w każdym remis czy porażka mogą oznaczać utratę tytułu. Co to ma wspólnego z dzisiejszym spotkaniem Pucharu Polski? Dla Lecha Poznań też każdy mecz jest jak […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Lato: – Kazimierz Górski był tylko jeden i to się nigdy nie zmieni

– Wszyscy darzyli Kazimierza Górskiego olbrzymim szacunkiem. Nie zdarzało się, żeby ktoś mu pyskował, ktoś mu podskoczył. Nikt nie stawiał się trenerowi. Miał dwóch współpracowników – Jacka Gmocha i Andrzeja Strejlaua. Jeden mówił swoje, drugi mówił swoje, a czerpał trochę od jednego, trochę od drugiego, a i tak robił po swojemu. Wszyscy zastanawiali się, co […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Stoch powiedział, że zadzwoni do FIFA i zgłosi mnie do nagrody Puskasa”

Patryk Szysz, zawodnik Zagłębia Lubin: – Myślę, że prawe skrzydło jest moją optymalną pozycją. Tam mogę pokazać najwięcej. W roli napastnika muszę stać tyłem do bramki, a w aktualnym wariancie mam pole do popisu. Mogę się tutaj trochę pościgać, szukać sytuacji 1 na 1, próbować dośrodkowań. Choć, jeśli będzie taka potrzeba, zagram też na „dziewiątce”. […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Djurdjević: Nie mam pretensji do sędziów. Jedyne, czego mi brakuje, to dystansu

Porozmawialiśmy z Ivanem Djurdjeviciem na temat sędziowskich kontrowersji z ostatniego meczu pomiędzy Chrobrym Głogów i Koroną Kielce. Czy czuje się skrzywdzony decyzjami arbitra? Czego brakuje naszym piłkarzom oraz trenerom? Transfer Jakuba Araka to mit? A może rzeczywiście było coś na rzeczy? Czy Maksymilian Banaszewski będzie prezentował się jeszcze lepiej niż jesienią? Dlaczego szkoleniowiec Chrobrego ma […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

Legia do Przesmyckiego: „Wnioskujemy o niewyznaczanie sędziego Frankowskiego do naszych meczów”

Nie milkną echa skandalicznego występu sędziego Bartosza Frankowskiego w ostatnim meczu Legii Warszawa z Górnikiem Zabrze. Arbiter dopuścił do niezwykle ostrej gry, na czym szczególnie ucierpieli zawodnicy „Wojskowych”, przede wszystkim wielokrotnie (i często bezkarnie) poturbowany Luquinhas. Do sprawy w specjalnym oświadczeniu postanowili się odnieść mistrzowie Polski. Pismo podpisane przez prezesa Dariusza Mioduskiego, a skierowane do […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

ROKI WYJAŚNIA: Pompowanie Rakowa Częstochowa

„No i gdzie jest ten wasz wielki Raków, który tak pompowaliście?”. Na początku rundy wiosennej pytanie to pada tak często i z tak wielu stron, że Mateusz Rokuszewski postanowił sprawdzić, czy Raków Częstochowa to rzeczywiście pieszczoch mediów. A jeśli tak, to odpowiedzieć też na pytanie, z czego te chody u dziennikarzy wynikają. To pierwszy odcinek […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

PRASA. Setna rocznica urodzin Kazimierza Górskiego. „Tata żył rytmem rozkładu PKP”

We wtorkowej prasie wiele tekstów z okazji setnej rocznicy urodzin Kazimierza Górskiego. Jest też kilka rzeczy poligowych i recenzja książki o Diego Maradonie, która zdecydowanie nie jest cukierkowa.  PRZEGLĄD SPORTOWY Kamil Kosowski uważa, że Cracovia potrzebuje nowego impulsu. Na boisku Cracovia wygląda jak zespół w rozsypce. Aż się prosi, by osoba z zewnątrz weszła do […]
02.03.2021
Kanał Sportowy
02.03.2021

Jakub Kuzdra: – Jako drużyna mamy największe serce w Ekstraklasie

Jakub Kuzdra był gościem najnowszego odcinka programu „Weszłopolscy” w Kanale Sportowym. – Rozmawiamy z przeciwnikami po meczach i przyznają, że mega ciężko się z nami gra. Na papierze pewnie mamy jedną ze słabszych kadr w lidze, ale serce jako drużyna mamy, myślę, największe w Ekstraklasie – powiedział piłkarz Warty Poznań. Zapraszamy do lektury zapisu wywiadu […]
02.03.2021
Weszło
02.03.2021

„Ulubiona mapa w CS-ie? Mapa Polski!”

Dlaczego na treningach piłkarze Stali Mielec nie muszą uciekać z muru, kiedy do rzutu wolnego podchodzi Petteri Forsell? Gdzie zabrać dziewczynę na randkę w Mielcu i dlaczego do Rzeszowa? Co czyni wyjątkowym Korteza? Dlaczego najlepszą mapą w CS-ie jest mapa Polski? Czy warto sypać ziarna gołębiom? Dlaczego trudno odpowiedzieć na pytanie, czy wolna niedziela handlowa […]
02.03.2021