post
Avatar

Opublikowane 03.05.2020 22:31 przez

Samuel Szczygielski

Chrobry Głogów to klub, który jest nieodłącznym elementem pierwszej ligi. Na zapleczu Ekstraklasy w bieżącym sezonie jest mu trudno, ale obecnie zajmuje bezpieczne, 13. miejsce w tabeli. Nad strefą spadkową ma trzy “oczka” przewagi, tyle że na zapleczu Ekstraklasy spadku może się obawiać właściwie każdy klub od ósmej lokaty w dół. Porozmawialiśmy z dyrektorem klubu Zbigniewem Prejsem o problemach w czasach koronawirusa, ale przede wszystkim o odpowiedzialności finansowej i byciu fair wobec innych klubów.

Pierwsza liga ma zostać wznowiona pomiędzy 30 maja a 6 czerwca. Jak patrzy pan na to z perspektywy Chrobrego? Klubu, który nie jest najbogatszy, ale na pewno poukładany.

W tym momencie włosy stają mi dęba. To wszystko jest dla nas nowe. Plan wznowienia rozgrywek, formularz oceny medycznej. Wychodzimy z założenia, że wznowimy rozgrywki pod koniec maja, a to wymagające wyzwanie. To co pan powiedział – może nie jesteśmy najbogatsi, ale poukładani. Na pewno nie jest to łatwe. Jestem już sześć lat dyrektorem Chrobrego Głogów, ale taka sytuacja jest dla nas zupełnie nowa. Trudno tutaj filozofować. Krok po kroku się ze wszystkim mierzymy, uczymy się tego. 

Jak zapatrujecie się na pierwszoligową kwarantannę? 

Ja jestem legalistą, więc podporządkujemy się kwarantannie. W naszych warunkach nie jesteśmy w stanie robić zawodnikom zakupów, tak jak słyszy się, że wygląda to na zachodzie, ale podchodzimy do tego bardziej po ludzku. Ostatnio widziałem cały swój zespół 14 marca… Od tamtego czasu już tylko pojedynczo, kiedy najpierw spotykaliśmy się z piłkarzami na rozmowy o obniżeniu kontraktów, a potem też w sprawie ich przedłużenia. 

Jak planujecie kolejne miesiące?

Spotkaliśmy się z trenerem Djurdjeviciem na dłużej, żeby porozmawiać już nie o przeszłości, a o przyszłości. Jak on to widzi dalej, z kim oczekuje przedłużenia kontraktów. To zawieszenie ligi jest pustką neutralną. Wydawać by się mogło, że jak w klubie nie ma piłkarzy, to życie zostało zastopowane i mamy mniej pracy, ale jest wręcz przeciwnie. Z moją najbliższą administracją klubową mieliśmy bardzo dużo pracy. Musieliśmy wprowadzić do systemu do 5 kwietnia dokumenty związane z certyfikacją, nagle liga została zawieszona, dalej pojawiła się uchwała z propozycją obniżenia piłkarzom i trenerom pensji o połowę, potem podpisywanie porozumień z każdym zawodnikiem indywidualnie.

Później mieliśmy do złożenia skomplikowane dokumenty licencyjne na grę w pierwszej lidze w przyszłym sezonie. A wiadomo – póki piłka w grze, to nic nie wiadomo, na razie mamy kilka punktów przewagi nad strefą spadkową. Chrobry Głogów wywiązał się na czas ze wszystkiego, jeśli chodzi o licencje. Składając do PZPN-u wniosek mieliśmy w pełni popłacony nie tylko obowiązkowy grudzień, ale także styczeń, luty i marzec. Podchodzę do tego nieco krytycznie, jeśli chodzi o kwestie licencyjne, bo niektórzy śmiali się z Chrobrego na początku sezonu, że my to pierwszy kandydat do spadku. A potem pojawiły się głosy, że się podnieśliśmy, wytrzymaliśmy napięcie i fajnie gramy. A wskazywano nas palcem, w tabeli byliśmy na „czerwonym” i po ośmiu meczach mieliśmy zaledwie punkt.

Było mi bardzo przykro, że kończy się liga, my mamy wywalczone swoje punkty, a zespoły, które są o kilka „oczek” nad nami nagle ogłaszają, że nie mają za co płacić zawodnikom. To co weryfikujemy? Wypłacalność i wiarygodność klubu czy machanie szabelką? Tu mówimy o wznowieniu ligi, a jednocześnie słyszymy, ile klubów ma problemy. I teraz zastanawiają się – czy sprostamy temu wyzwaniu, które spadło na nas jak piorun z jasnego nieba? 

Czyli są równi i równiejsi?

Kiedy takie kluby jak Chrobry Głogów, chwalone za wiarygodność, będą traktowane poważnie? Dlaczego ja mam rywalizować z klubami, które zatrudniają zawodników, na których ich nie stać i chwali się je za zdobywane punkty, jak dobrze sobie radzą w lidze, a potem te same kluby rozkładają ręce w kwestii płacenia piłkarzom?

Chrobry bierze tych, na których was faktycznie stać.

Chrobry jest poukładany i słynny z tego, że płaci. Ale to nie jest tak łatwe jak się wydaje. Ostatnie dwa lata były dla nas bardzo trudne. Każdy beniaminek z drugiej ligi miał od razu ambicje na awans do Ekstraklasy, sztucznie podbijano wartość zawodników w pierwszej lidze. Każdy klub chcący się utrzymać musiał się do tego dostosować, żeby tylko uniknąć spadku i aktualnie mamy sytuację jaką mamy. Bardzo niewesołą finansowo.

Jest pan wkurzony, że kluby takie jak GKS Bełchatów, walczące bezpośrednio z wami o utrzymanie, nie płacą regularnie piłkarzom? W Chrobrym ściągacie piłkarzy, na jakich was stać finansowo i osiągacie wyniki równomierne z ich umiejętnościami. Natomiast niektóre walczące o utrzymanie kluby biorą piłkarzy za drogich, przepłacają, czym tak samo utrudniają negocjacje innym drużynom, a potem okazuje się, że przez miesiące nie płacą pensji. 

Święte słowa. I teraz co dalej? W tym momencie już się tego nie boję. Udowodniliśmy, że wiemy co robimy. Zmieniliśmy sztab trenerski, doszliśmy do wniosku, że tak należy po poprzednim sezonie, w którym do końca biliśmy się o utrzymanie. Za tym poszły też ruchy personalne w drużynie, pożegnaliśmy dwunastu zawodników. A wzięliśmy takich, na jakich mogliśmy sobie pozwolić. I przez rundę jesienną trener Djurdjević zrobić z tego wiarygodny zespół. Ale jak się spojrzy na historię, na ironię rzucaną często w kierunku Chrobrego, że to pierwszy zespół do spadku, to powiem panu wprost. Nas cofnięto z drogi na wyjazd na mecz ze Stomilem Olsztyn. Ja przyjechałem wcześniej specjalnie do klubu i powiedziałem zawodnikom: „panowie, nie latałem do was do szatni, po złych meczach i porażkach nie robiłem żadnych awantur, teraz dobrze, że dwa mecze nam wyszły, ale pamiętajcie, że macie odpowiedzialność za rodziny, za swój honor. Pamiętajcie, że jeszcze długa droga przed nami, dłuższa niż do Olsztyna. Bądźcie waleczni jak nakazuje nazwa Chrobry Głogów”. Nie jest lekko, bo to naprawdę jeszcze dużo pracy, mamy przed sobą dwanaście spotkań.

Dwanaście spotkań do zagrania intensywnie, w dosyć okrojonej kadrze.

Wziąłem zawodników, na których było nas stać, zarabiających często poniżej 10 tysięcy złotych. Oni dali nam sumę punktów, która na ten moment dają nam bezpieczeństwo utrzymanie w lidze. Ale co ma się wreszcie w tej lidze liczyć? Odpowiedzialność czy szaleństwo?

W tej lidze mamy przykłady – i to sporo przykładów – piłkarzy zarabiających po 30 tysięcy złotych miesięcznie oraz więcej. Czyli pan nie płaci każdemu poniżej 10 tysięcy?

Nie do końca, w kadrze mamy też zawodników, którzy zarabiają powyżej 10 tysięcy złotych. Ale po zmianach latem – kiedy odesłaliśmy wielu piłkarzy i zakontraktowaliśmy nowych – to teraz zwycięstwo dawali nam wszyscy zawodnicy, którzy przyjęli kontrakty na możliwości Chrobrego w tym momencie, czyli poniżej 10 tysięcy złotych. Miałem droższy zespół w tamtym sezonie, co przyniosło nam trudną walkę, aby uniknąć spadku do drugiej ligi. Podjąłem decyzję o podziękowaniu pewnym zawodnikom, to też się wiąże z pewnymi negocjacjami, odprawami. Potem nie byliśmy gotowi na śmiałe ruchy transferowe, jeśli chodzi o finanse. Dlatego pozyskaliśmy zawodników, na których było nas stać. I to bardzo późno, podpisywaliśmy umowy w końcówce okienka transferowego, a potem już poza nim kontraktowaliśmy wolnych zawodników. To ciężki okres. Dla mnie bardzo bolesny, bo od sześciu lat skutecznie utrzymujemy się, gramy na poziomie pierwszej ligi. Przez ten czas w każdym roku zawsze byliśmy z zawodnikami kwita do 31 grudnia. Chyba mało jest klubów, które 25 grudnia celowo dzwonią jeszcze do piłkarzy i trenerów prowadzących własną działalność gospodarczą, by przysłali faktury i żebyśmy zapłacili im należne pieniądze przed końcem miesiąca. A inne zespoły wydają ponad stan i w połowie sezonu okazuje się, że nie mają z czego płacić regularnie. A mówię – my musimy równać w tabeli do takich zespołów.

Powiem panu, że na początku sezonu w „Pierwszoligowcu” trochę was krytykowaliśmy za to, że Chrobry Głogów zaraz zaczyna sezon, a Ivan Djurdjević ma bardzo wąską kadrę i do dyspozycji 16 czy 17 zawodników pierwszego zespołu. Teraz patrzę na to z większym zrozumieniem. 

U nas jest spółka miejska, większość pieniędzy to pieniądze podatnika, dlatego trzeba je szanować, kilkukrotnie oglądać, żeby nie zrobić przykrości miastu i utrzymać się w lidze. 

Kontrakty przedłużane na lipiec – widzi pan to?

Jeszcze miesiąc temu bym się z tego śmiał. Zajmowaliśmy się certyfikacją złotej odznaki szkolenia, licencjami, rozmowami z zawodnikami. A teraz patrząc na lipiec nie będę się szczególnie martwić. Po spotkaniu z trenerem dostałem od niego pełną listę zawodników, których widzi w pierwszym zespole. I nie dostałem, jakby to powiedzieć, kota w worku. Ten zespół się sprawdził, nagle starzy zawodnicy na wiosnę wybiegli na boisko, wygrali rywalizację z tymi, których ściągnąłem w okienku zimowym i udowodnili swoją wartość. W większości nasi zawodnicy lub ich menedżerowie otrzymali propozycje kontraktów. Ale że to spółka miejska, też nie wiemy, jak to będzie wyglądać finansowo. Czy miasto, które daje nam 3 miliony na utrzymanie naszego Chrobrego, na obiekty i też jako dotację do klubu, będzie miało przychody. Czekamy też na to, co się wydarzy z wirusem. Przedłużymy te kontrakty mając pewność, że mamy z czego je wypłacić. Taka jest zasada. A żeby wypłacić, trzeba te pieniądze mieć. Ja ich nie dodrukuję. Nie myślę o przedłużaniu umów na lipiec jako o dokończeniu tego sezonu, tylko myślę już o następnym, czyli sezonie 2020/21. Ale ten dodatkowy miesiąc gry to jest pewien problem. Jeżeli negocjowałbym z zawodnikami i z niektórymi by mi się nie udało, a ci zawodnicy byliby zaraz dogadani z zespołami, z którymi być może w lipcu będziemy walczyć o życie, to dla mnie jest to problem. 

Trudno było namówić piłkarzy do obniżki kontraktów? Bo jak rozumiem, u was to aż 40 procent. 

Do 40 procent. Chrobry do tego podchodzi z rozwagą. Jeżeli ktoś miał – powiedzmy – 8500 zł i jest podstawowym zawodnikiem, to trudno, żebym obciął mu pensję aż o 40 procent i żeby on się za to utrzymał z rodziną, skoro jest na miejscu i indywidualnie trenuje. Ci zarabiający najwięcej, przyjęli na siebie większe obniżki, by ich koledzy mogli z rodzinami godnie żyć. Tak ustaliliśmy z radą drużyny – patrzymy solidarnie na cały klub. Najpierw była rozmowa z radą, a potem oczywiście z każdym piłkarzem indywidualnie z konkretną propozycją. Po dziesięciu dniach negocjacji, powiedziałbym, że z 70-80 procentami piłkarzy poszło to łatwo i szybko, z resztą trochę dłużej, ale ze wszystkimi się dogadaliśmy. Bez żadnych przepychanek, wojenek. To dla nas najważniejsze – zespół ma mieć do nas zaufanie, być za klubem i na boisku, i w szatni. 

Ile Chrobry stracił pieniędzy przez koronawirusa?

Na marzec nie były to duże straty. Około 200 tysięcy złotych. Ale my zawiesiliśmy ligę 14 marca. Dopiero teraz, w tym kwartale będą dużo mniejsze przychody. 

Na koniec – czy jest jakiekolwiek ryzyko, że Chrobry będzie miał problemy, żeby przystąpić do przyszłego sezonu?

Nie ma takiego problemu, jeśli chodzi o wypłacalność. Po to tu jestem. Po to siedzimy z księgową i liczymy, ile i na co możemy przeznaczyć pieniędzy. Robimy tak, by być wypłacalnym klubem.

Rozmawiał Samuel Szczygielski

Fot. FotoPyK

Samuel Szczygielski

Opublikowane 03.05.2020 22:31 przez

Samuel Szczygielski

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021
Weszło
11.08.2020

Tworek: Nie możemy być jak ćmy, które parzą się lecąc do światła

Warta Poznań awansowała do Ekstraklasy jako zespół… braku wiary. Braku wiary z zewnątrz. Celem Warty przed startem sezonu absolutnie nie był awans, a przed decydującymi barażami eksperci rzadko kiedy stawiali na piłkarzy trenera Piotra Tworka. Mimo że to oni przystępowali do nich jako trzecia siła pierwszej ligi. Wiary za to nie brakowało w zespole. I […]
11.08.2020
Weszło
06.07.2020

Wachowski: Arka i Korona? W PZPN-ie nie przekręcaliśmy polskiej piłki i nie przekręcimy

Gościem w dzisiejszym poranku Weszło FM był Łukasz Wachowski, dyrektor departamentu rozgrywek w PZPN. Co będzie ze spadkowiczami, Arką Gdynia i Koroną? Kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy, a kiedy pierwszej ligi? Czy jest szansa na VAR na zapleczu Ekstraklasy i jeśli tak, to od kiedy? Kto będzie sędziował mecze barażowe w 1. lidze? O tych […]
06.07.2020
Weszło
28.06.2020

“Rozpłakałem się w szatni. Jak już ma coś do mnie, to niech wyzywa mnie, a nie moją mamę, która walczy z rakiem”

Trash-talk to stały element piłki. Darcie się do ucha przy rzucie rożnym, śmianie się z przyrodzenia, obrażanie od najgorszych jest – jakkolwiek to brzmi – boiskową normą. Ale istnieją granice. Każdy wie, co wydarzyło się w Berlinie w 2006 roku. Co Marco Materazzi powiedział do Zinedine Zidane’a i jaki odwet zastosował Zizou. Bo jest jedna, […]
28.06.2020
Weszło
19.05.2020

Leci z Polski do Bredy, lecę z Bredy do Polski…

Tym razem patrząc w przyszłość udaliśmy się do… Niepołomic. A to dlatego, że w Puszczy występującej na zapleczu Ekstraklasy gra wypożyczony z holenderskiego NAC Breda Karol Niemczycki. Rocznik 1999, a historii do opowiadania już co niemiara, o czym zaraz się przekonacie. Debiut w Eredivisie już odhaczony, ale kolejne ciekawe wyzwania przed bohaterem naszego cyklu. A […]
19.05.2020
Weszło
15.05.2020

“Nie szukamy trenera, GKS Tychy będzie prowadził Ryszard Komornicki”

Leszek Bartnicki jako prezes GKS-u Tychy stanął przed poważnym wyzwaniem w dobie pandemii. Czy w czasie przerwy od rozgrywek jest sens szukać nowego trenera, czy jednak dyrektor sportowy Ryszard Komornicki powinien pociągnąć ten wózek do końca sezonu? Jak wyglądały testy na koronawirusa w pierwszej lidze od kulis? Kiedy wróci granie? O co zawalczą w Tychach […]
15.05.2020
Weszło
10.05.2020

Sport stanął, ale doping nie śpi

Jako redakcja Weszło mieliśmy okazję wziąć udział w spotkaniu z Witoldem Bańką, prezydentem WADA, czyli Światowej Agencji Antydopingowej. Temat dopingu jest niszowy, gdy nic się nie dzieje lub gdy… wydaje się, że nic się nie dzieje. A wystarczy jeden przykład piłkarza czy innego sportowca złapanego na dopingu i żyje tym całe środowisko. Chociażby jak było to […]
10.05.2020
Liczba komentarzy: 4
Subscribe
Powiadom o
guest
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Długi
Długi
11 miesięcy temu

Na pewno i Chrobry i Miedź to zdrowsze kluby niż Zagłębie.

Luk705
Luk705 (@luk705)
11 miesięcy temu
Reply to  Długi

Hahahahaahahaha nie ma to jak wypociny cygana 🙂

kolo
kolo
11 miesięcy temu
Reply to  Luk705

Cygan to kibic kretów więc o co ci chodzi?

XDprusz
XDprusz
11 miesięcy temu
Reply to  Długi

Chrobry to taki zdrowy klub, że nie ma ŻADNEGO sponsora, który nie jest spółką miasta, lista sponsorów to: Miasto Głogów, MPK Głogów, Wodociągi Głogów i Przedsiębiorstwo oczyszczania miasta, najzdrowszy klub we wszechświecie wszystko za nasze podatki.

Liga Europy
15.04.2021

Stary lis wypełnił zadanie. Ajax za burtą, Roma zagra o finał z United

Włosi twierdzili dziś, że Roma gra dla całej Italii. Fakt, Giallorossi to ostatni przedstawiciel Półwyspu Apenińskiego w Europie. I to się nie zmieni, bo Rzymianie awansowali do półfinału Ligi Europy. Ale czy Italia po tym spotkaniu pęka z dumy? No, niekoniecznie. Przy takiej bryndzy Włosi pewnie jednak to przeboleją. W takich chwilach cel uświęca środki, więc nie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Manchester United przyklepał awans

Manchester United w pierwszym meczu pokonał 2-0 Granadę i był pewny swego przed spotkaniem rewanżowym o półfinał Ligi Europy. Ole Gunnar Solskjaer wymienił połowę składu w porównaniu do ligowej potyczki z Tottenhamem Hotspur, ale Czerwone Diabły nie zlekceważyły rywala z Hiszpanii.  Udało się im się powtórzyć rezultat z pierwszego meczu. Wynik spotkania już w szóstej […]
15.04.2021
Liga Europy
15.04.2021

Koniec pięknej przygody. Arsenal wypunktował Slavię

Slavia Praga to jedna z niewątpliwych rewelacji sezonu 2020/21 w Lidze Europy. Zresztą czeska ekipa nie pierwszy raz pokazała, że potrafi napsuć krwi faworytom. No ale tak to z rewelacjami bywa, że prędzej czy później trafia kosa na kamień. Ich piękna przygoda się kończy, niekiedy dość boleśnie. Dzisiaj przyszła kryska na prażan. Arsenal wyjaśnił ich […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Gerard Moreno się nie zatrzymuje

Kapitalny czas w swojej karierze przeżywa właśnie Gerard Moreno. Hiszpański napastnik strzela bramki jak na zawołanie i właśnie poprowadził Villarreal do półfinału Ligi Europy.  Hiszpanie mierzyli się dziś z Dinamem Zagrzeb. Do meczu przystępowali z zaliczką 1-0, ale lekceważenie Chorwatów byłoby złym pomysłem. Wszak mówimy o ekipie, która w poprzedniej rundzie w rewanżu odrobiła dwie […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Marco Paixao w drodze po kolejną koronę

Flavio Paixao został jakiś czas temu najskuteczniejszym obcokrajowcem w historii Ekstraklasy, ale jego brak Marco również nie może narzekać na nudę. Wiele wskazuje na to, że niedługo zgarnie koronę króla strzelców zaplecza tureckiej ekstraklasy. Po raz trzeci z rzędu.  W dzisiejszym meczu jego Altay zremisował 2-2 Ankarasporem i zajmuje czwarte, dające grę w barażach miejsce w […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Kolejny klops Grabary w półfinale Pucharu Danii

W Danii doszło do rewanżowych starć w krajowym pucharze. Ekipa Sonderjyske wygrała 3-1 z Midtjylland i awansowała do finału, choć przegrała pierwsze spotkanie (0-1). Taka sztuka nie udała się z kolei Aarhus GF, czyli drużynie, w której między słupkami stoi Kamil Grabara.  Zespół Polaka w pierwszym meczu przegrał z Randers FC 0-2. Grabara był zresztą […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Raków z Lechem bez Tijanicia. Przyczyną koronawirus

Raków Częstochowa wyeliminował wczoraj Cracovię w półfinale Pucharu Polski, ale przed ekipą Marka Papszuna lada moment kolejne wyzwania. Pierwszym z nich będzie ligowa potyczka z Lechem Poznań. Jak informuje portal TVP Sport, trzecia drużyna ligi przystąpi do niej osłabiona przez brak Davida Tijanicia.  Słoweniec był jednym z bohaterów ligowego meczu z Wisłą Kraków w ostatniej […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Pogba bohaterem serialu. “Jest ikoną pokolenia”

Paul Pogba podpisał nowy kontrakt. Tym razem umowa nie dotyczy jednak gry w piłkę. Platforma Amazon Prime wyprodukuje serial dokumentalny o życiu francuskiego pomocnika.  Tytuł? “Pogmentary”. Rok premiery? 2022. Serial ma pokazywać unikatowe sceny z życia prywatnego piłkarza oraz zahaczać o boisko. Amazon coraz częściej w swoich produkcjach porusza tematy futbolowe. Swoich seriali doczekały się […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Przyszłość Suareza? Atletico, klub Beckhama lub… powrót do Anglii

Luis Suarez może zostać mistrzem Hiszpanii wraz z Atletico Madryt, ale hiszpańskie media już zastanawiają się nad tym, jaka będzie jego przyszłość. Kontrakt Urugwajczyka z Los Colchoneros obowiązuje do końca przyszłego sezonu, ale zdaniem Deportes Cuatro mógłby on bez większych przeszkód opuścić stolicę Hiszpanii również w najbliższym okienku transferowym.  34-latek strzelił dla Atletico 19 bramek […]
15.04.2021
Uncategorized
15.04.2021

Piątek w Weszło FM: Kozak, który przebiegł ponad 100 maratonów + ekstraklasa

Piątkowe mecze ekstraklasy. Wizyta w słonecznej Portugalii. Gość, który przebiegł ponad 100 maratonów. Wioślarka, która została biegaczką. Jutro na naszej antenie nie zabraknie ciekawych programów, szczegóły:  7-10, Dwójka bez sternika. Gościem Moniki Wądołowskiej i Kamila Gapińskiego będzie Marcin Soszka, który przebiegł… ponad 100 maratonów. Ukończył też projekt 61 maratonów w 61 stolicach europejskich państw. 10-11, […]
15.04.2021
Felietony i blogi
15.04.2021

Jak co czwartek… LESZEK MILEWSKI

Ktoś to musi powiedzieć, niech będzie, że ja. Naszykujmy szklanki z wodą i miejmy to z głowy: Maciej Skorża wraca do Ekstraklasy. Liga będzie ciekawsza. Wraca trener nietuzinkowy, wraca trener utytułowany, wraca trener, który kształtował ligowy krajobraz przez ponad dekadę. Trener, który w różnych miejscach kojarzy się dobrze – jest Spartak, jest Barcelona, jest mistrz […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Puchar Fuksiarza – pierwsze typy, odkrywamy karty!

To już jutro. Wielki dzień, w którym zaczyna się Puchar Fuksiarza. Zaczęliśmy od losowania, poznaliśmy grupy, teraz czas na rywalizację. A kochamy rywalizować. Kiedyś Olkiewicz ze Smykiem założyli się, kto szybciej dobiegnie do redakcji ze stacji metra – wygrał Olkiewicz, a Smyk dalej biegnie. W każdym razie: jutro zaczynamy pierwszą kolejkę. A dziś odkrywamy karty, […]
15.04.2021
WeszłoTV
15.04.2021

Quiz: WOJCIECH HADAJ – REDEMPTION

15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Myć w Krakowie, Sylwestrzak w stolicy (obsada sędziowska)

Polski Związek Piłki Nożnej poinformował, jak będzie wyglądała obsada sędziowska 25. kolejki Ekstraklasy. Przed ciekawym testem stanie Damian Sylwetrzak. 29-latek, który zadebiutował w Ekstraklasie w ostatniej kolejce poprzedniego sezonu, zbiera dobre recenzje, więc Kolegium Sędziów coraz śmielej korzysta z jego usług. W tej kolejce arbiter z Wrocławia poprowadzi mecz pomiędzy Legią Warszawa a Cracovią.  Kolejną […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Torreira znów nalega na transfer do Argentyny

– Nie chcę już grać w Europie. Chcę grać dla Boca Juniors. To nie żadna gwałtowna decyzja – mówił kilkanaście dni temu Lucas Torreira, którego matka zmarła na koronawirusa. To właśnie to traumatyczne wydarzenie sprawiło, że Urugwajczyk chce kontynuować karierę bliżej rodzinnych stron. Jeśli komuś wydawało się, że z czasem zmieni swą decyzję, to wiele […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Nowy trener w sztabie Lecha

W sobotę oficjalnie ogłoszono, że nowym trenerem Lecha Poznań zostanie Maciej Skorża. Nie należało jednak traktować tej informacji jako ostatniej w kontekście sztabu Kolejorza. Kilka dni później poznaliśmy nazwisko asystenta szkoleniowca. Został nim Rafał Janas.  Nie jest to żadna niespodzianka. Mówimy o trenerze, który Skorży pomagał również w Wiśle Kraków, Legii Warszawa, Al-Ettifaq, Pogoni Szczecin i […]
15.04.2021
Suche Info
15.04.2021

Rafael van der Vaart przejechał się po Timo Wernerze

Bez wątpienia nie jest to udany sezon pod względem statystyk strzeleckich dla niemieckiego piłkarza. Ba, jego postawa w premierowym sezonie gry dla Chelsea Londyn jest rozczarowująca. Cały czas znajduje się pod ostrzałem mediów. Słów krytyki w jego stronę nie szczędził były zawodnik Realu Madryt czy HSV Hamburg. Przyznał, że dla niego Werner jest jak “ślepy […]
15.04.2021
Weszło
15.04.2021

Bruk-Bet przez wirusa nie gra od miesiąca. “Nikomu nie życzę takiej sytuacji”

Bruk-Bet Termalica Nieciecza od blisko miesiąca nie wychodzi na boisko. I na wyjście na nie jeszcze chwilę poczeka. Departament rozgrywek krajowych PZPN poinformował o przełożeniu kolejnego spotkania “Słoników”, co oznacza, że lider 1. ligi będzie miał cztery mecze na koncie mniej względem terminarza. Sytuacja robi się nieciekawa, bo nawet jeśli Bruk-Bet wróci do gry w […]
15.04.2021