post Avatar

Opublikowane 28.04.2020 17:52 przez

redakcja

Pętla wokół szyi Janusza Gola zacieśnia się coraz bardziej. Odkąd Bogusław Leśnodorski na Kanale Sportowym ujawnił, że pomocnik Cracovii jako jedyny w klubie nie zgodził się na cięcia w kontraktach, wybuchła wrzawa. Żona piłkarza kilka razy przekonywała w mediach społecznościowych, że to nieprawda, że jej mąż też się zgodził, ale niedługo potem wersję Leśnodorskiego potwierdzili Janusz Filipiak i Michał Probierz. Teraz ten drugi jeszcze dolał oliwy do ognia.

W zasadzie sprawa została już postawiona na ostrzu noża. Cytat z oficjalnej strony Cracovii (pisownia oryginalna):

„Z uwagi na brak akceptacji warunków dotyczących czasowego obniżenia wynagrodzenia kontraktowego o 50% w związku z panująca pandemią wirusa SARS-CoV-2, która przekłada się na trudną sytuację Klubu, Janusz Gol z dniem dzisiejszym zostaje odwołany z funkcji kapitana I Drużyny Cracovii.

Niezrozumiała postawa zawodnika w sytuacji, gdy wszyscy pozostali członkowie drużyny, jak również sztabu szkoleniowego, zaakceptowali warunki czasowej redukcji wynagrodzenia, świadczy o braku szacunku wobec pozostałych zawodników i pracowników Cracovii, jak również o elementarnym braku odpowiedzialności za drużynę w tym trudnym dla wszystkich okresie”.

Podpisano „trener Michał Probierz”, choć w tej sytuacji chyba bardziej pasowałoby „wiceprezes”. Konflikt musi być naprawdę głęboki, skoro tę decyzję zakomunikowano oficjalnie. Najczęściej jeśli w szatniach zmienia się właściciel opaski, nikt tego wszem i wobec nie obwieszcza, a na ewentualne pytania dziennikarzy odpowiada się wymijająco. Tutaj wyłożono kawę na ławę, nie ma żadnych niedomówień. Do tego chodzi przecież o czołową postać drużyny, jesienią jednego z najlepszych defensywnych pomocników ligi. Postać, bez której trudno było sobie ostatnio „Pasy” wyobrazić, mimo że wiosną Gol wystartował średnio, a w dwóch meczach poprzedzających pandemię wypadł po prostu słabo.

Trudno taki obrót wydarzeń zrozumieć. Gol zarabia najwięcej w zespole i nawet po 50-procentowej obniżce jego stan konta byłby godny. Głodem by nie przymierał. Wystarczyłoby nie tylko na chleb z masłem, ale i dobrą wędlinę na wierzch. Mówimy też o zawodniku, który raczej jest spokojny, nie szuka konfliktów na siłę i dotychczas mógł być stawiany za wzór do naśladowania. Czy teraz nie miał świadomości powagi sytuacji? Zapewne miał. Czy czuł, że powinien dawać przykład reszcie? Zapewne czuł. Strasznie to wszystko dziwne.

Fot. Fotopyk

Opublikowane 28.04.2020 17:52 przez

redakcja

Liczba komentarzy: 26
Subscribe
Powiadom o
guest
26 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Wisefool
Wisefool
8 miesięcy temu

Nie jest tak, że Januszowi nie wypłacono sporo gdy grał w Rosji? Może gość ma dosyć robienia z niego frajera któremu można je zapłacić i ganiania po sądach? Nie, żebym go usprawiedliwial, ale chyba go rozumiem.

Wisefool
Wisefool
8 miesięcy temu
Reply to  Wisefool

* można nie zapłacić miało być

robrep
robrep
8 miesięcy temu

Gość w Cracovii jest skończony. Koledzy z drużyny zapamiętają.

viorelmoldovan
viorelmoldovan (@viorelmoldovan)
8 miesięcy temu

Absolutnie nie chcę tutaj wysnuwać jakichś wniosków ale w przypadku tej decyzje palce mogła również maczać żona bo jak już wiele osób zdążyło zauważyć przy ostatnim newsie o tym panie – nie jest ona zwykłą panią nauczyciel tylko wannabe modelką a takie życie na pokaż kosztuje 😉

Bartek
Bartek
8 miesięcy temu
Reply to  viorelmoldovan

W sumie racja …My tutaj Januszka obwiniamy a on walczy o swoje małżeństwo

Koniu
Koniu
8 miesięcy temu

WYLANO kawę na ławę? o.O

bloom
bloom
8 miesięcy temu

Karynka Golowa dalej się pruje po twitterach i fb w imieniu męża czy już utkała po ostatnich popisach?

Vlad
Vlad
8 miesięcy temu

A może Pan Gol żyje na kredo ,co z tego jak zarobi 50 000 zł , a ma zobowiązania np. na 30 000 zł , a jak mu obetną to z czego poplaci ? Mało takich ananasów ?

AmberMozart
AmberMozart
8 miesięcy temu
Reply to  Vlad

znaczy, że jest głupkiem, ale to tylko jego problem

Amrabat
Amrabat
8 miesięcy temu
Reply to  AmberMozart

tak jak i problem klubu że podpisali z nim umowę na 50k i muszą tyle mu wypłacić.

Bartek Kiezun
Bartek Kiezun
8 miesięcy temu

Czy w tym klubie ciągle urzęduje Tabisz? No, wszystko jasne.

Trol
Trol
8 miesięcy temu

Brawo. Nie daj sie robić w konia. Umowa to rzecz święta.

Bogus L
Bogus L
8 miesięcy temu

chyba niedlugo zobaczymy go w innym klubie z wawy lub innej Czestochowy

Artox
Artox
8 miesięcy temu

Jeśli już piszecie „pisownia oryginalna”, to zauważcie, że tam napisano „przekłada się NA trudną sytuację”.

Placzul
Placzul
8 miesięcy temu

Gola, Gola, Gola strzeżcie się chu.. Gola

WhiteStarPower
WhiteStarPower
8 miesięcy temu

Doping z mp3, uciekający sponsorzy, hymn WTSK, herb przekreślona Biała Gwiazda , kapitan nie tyle uciekający z okrętu co wiercący mu dziurę w dnie…. Cracovia mes que un club

WhiteStarPower
WhiteStarPower
8 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

A chuj zapomniałbym o biletach dodawanych do gazet i rozdawanych na ulicy i Europie w cenie karnetu (profesor jest kumaty i wiedział ze jeden mecz finansowo przeboleje a pare osob wiecej kupi karnet na cała runde taktyki 5-2-2-1

cieplaoranzadaniemamiejscabytu
cieplaoranzadaniemamiejscabytu
8 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Nie żebym lubił Cracovię, bo zdecydowanie klub papieża mam w czterech literach, ale Twój też przez kilka ostatnich lat się nie popisywał, więc powinieneś się raczej martwić o Wisłę, a nie sąsiadkę.

MarioG
MarioG (@mariog)
8 miesięcy temu

Wisła sobie poradzi. Martw się swoim klubem

SNT
SNT
8 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Puacze… O rozdawaniu biletów pisze kibic klubu który dawał bilety gratis do piwa w monopolowym, dowoził dzieci z domów dziecka i szkółek piłkarskich z ościennych województw żeby „bić rekordy frekwencji”, kopacze i maskotka klubu chodzą po ulicach Krakowa i błagają żeby odbierać darmowe wejściówki (później zawyżają frekwencję nawet o 100%). Współwłaściciel JK zmusza pracowników swojej „wielkiej informatycznej firemki” żeby chodzili na mecze przy Reymonta 20.

Arkadio
Arkadio
8 miesięcy temu
Reply to  WhiteStarPower

Odezwał się kibic komunistycznego klubu którym zarządzali czerwoni aparatczykowie a niektórzy mieli krew na rękach. Najlepszy strzelec w historii-Kmiecik to zawodnik i ukradziony Cracovii. Nawet hymnu nie macie swojego tylko „zapożyczony” od Cracovii a wasi piłkarze grali kiedyś jako 4ta drużyna Pasów. Kibice towarzystwa w większości z podkrakowskich wiosek plus napływowi. Ci wierni i wspaniali fani okradali klub i doprowadzili do zapaści finansowej. Co do „wierności” to szczytem hipokryzji jest wywieszanie wiadomej flagi po sprzedaniu Śląska i Lechii ale hipokryzja to wasze drugie imię. No i prezes klubu siedząca w pierdlu za przekręty to najlepsze podsumowanie tego klubiku (jeszcze mi się Vanna Ly przypomniał ale tą historię wszyscy znają.) Jeszcze napomknę o ludziach związanych z Legią którzy pociagają za sznurki w klubie z Bogusiem L (szara eminencją) na czele. No i Rafał Wisłocki wiś(L) ak z krwi i kości :).

WhiteStarPower
WhiteStarPower
8 miesięcy temu
Reply to  Arkadio

Szkoda, że nic z tego nie jest prawdą, ale Goebbels na Kałuzy zawsze był na poziomie galaktycznym 🙂 Dzwięk pękającej dupy jest wystarczającą nagrodą

Wojtek
Wojtek
8 miesięcy temu

Cracovia zamiast z nimi (piłkarzami) gadać dała im papier z obniżką do podpisania. Gol się postawił w imieniu drużyny, ale drużyna nie poszła za nim w ogień. Karyna w chacie nakręca Janusza i teraz chłop musi w to brnąć. W Krakowie Gol jest skończony. Pora na nowe wyzwania. Może Kazachstan? To ostatnio modny dla naszych kierunek. Janusz zna wschodnie klimaty. A jego Fashion Girl będzie mogła zrobić fajną sesję na stepach wśród pasterzy.

Słowik
Słowik
8 miesięcy temu
Reply to  Wojtek

Wątpię. Posiłkując się transfermarkt, jego kontrakt kończy się po sezonie. Zapewne dogadał się w sprawie nowej umowy, ale podpisanie umowy mogło zostać wstrzymane przez koronaworusa. Gdy doszło do propozycji obniżenia zarobków to pewnie postawił warunek, że zgodzi się po podpisaniu umowy lub podpisaniu na jeszczs lepszych warunkach w ramach rekompesaty. Zapewne dlatego jwgo zona pisała o tym, że się zgodził, bo pewnie myśleli, że się klub przystanie na ich warunki i w międzyczasie klepna ugodę. To moje domysły, ale może coś w tym być, ponieważ pisała, że nie zostało spełnione to, na co się umawiali.

Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
Polski Zwiazek Popularnych Niekompetentow.
8 miesięcy temu

Sowieckie metody zarzadzania klubem – wytarzac w pierzu i smole i upokorzyc i posadzic na lawce. Jak on smie w ogole domagac sie otrzymania pieniedzy ktore mu obiecano?!

Tomasz
Tomasz
8 miesięcy temu

Niech zrobią spotkanie Gola, trenera Probierza i wiceprezesa Probierza i może coś ustalą.

Anglia
26.01.2021

Czy Kamil Grosicki powinien zostać w West Bromie?

Jeszcze kilka tygodni temu – odpowiadając na pytanie tytułowe – powiedzielibyśmy: absolutnie nie. Polak nie tyle nie grał w Premier League, co nawet nie łapał się na ławkę. Do początku grudnia 2020 roku jego minuty ograniczały się do meczu w Pucharze Ligi, gdzie Kamil dostał niespełna godzinę przeciwko Harrogate Town oraz… Premier League 2. Tak, […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Miał być naukowcem, a został piłkarskim ambasadorem Gorzowa Wielkopolskiego | KOPALNIA TALENTÓW

 – Gdy miałem 11 lat, powiedziałem mamie, że futbol jest u mnie na pierwszym miejscu. A mama z kolei powtarzała, że piłka nożna nie da mi chleba i muszę skupić się na szkole. Jednak postawiłem na swoim – wspomina Sebastian Walukiewicz. Był wzorowym uczniem. Z łatwością chłonął wiedzę. Od najmłodszych lat przejawiał również ogromny talent oraz […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Siła, mentalność i alternatywy w ataku. Co zyskał Milan transferem Mandżukicia?

– Cieszę się. Teraz będę miał kompana do straszenia rywali – powiedział Zlatan Ibrahimović o transferze Mario Mandżukicia do Milanu, a słowa Szweda szybko obiegły świat. Bo duetu takich walczaków jak Szwed i Chorwat wielu Rossonerim zazdrości. Mimo że wicemistrz świata z 2018 roku jesienią grał co najwyżej na miniboisku za domem, to właśnie ten transfer może okazać się […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Marcin Bułka nie przebił się w Cartagenie. Co dalej?

Wszystko wskazuje na to, że wypożyczenie Marcina Bułki z PSG do FC Cartagena trzeba będzie podsumować jako niewypał. Polski bramkarz nawet w przedostatnim obecnie zespole drugiej ligi hiszpańskiej nie potrafi wywalczyć sobie miejsca w składzie. A przecież szedł do niego, żeby wreszcie na poważnie sprawdzić się w dorosłym graniu.  Bułka ma w CV Chelsea i […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Quiz przed powrotem Ekstraklasy. Co wiesz o naszej kochanej lidze?

Być może dla kilku osób będzie to niespodzianka, ale w piątek wraca Ekstraklasa. Godzina 18, Lubin, mecz Zagłębia z Wisłą Płock. No nie możemy się doczekać. To już najwyższa pora, by budzić się z zimowego snu, dlatego postanowiliśmy odświeżyć wiedzę na temat szalenie ważnych wydarzeń z rundy jesiennej. Ile z niej pamiętacie? Sprawdźcie w naszym […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Jeszcze tylko Puchar Włoch i wakacje? Inter najmniej zapracowanym wielkim klubem

Jeśli Inter Mediolan przegra dzisiaj derbowe starcie z AC Milan, do końca sezonu pozostanie mu zaledwie 19 ligowych spotkań. Prawie cztery miesiące, oczywiście z przerwami reprezentacyjnymi i nawet nie trzydzieści godzin biegania po boiskach. Dla porównania – Manchester City tylko do końca lutego ma zaplanowanych dziewięć meczów na trzech frontach – ligowym, pucharowym oraz europejskim. […]
26.01.2021
Anglia
26.01.2021

Czy Lampard musiał tak skończyć?

Od czasów zwolnienia Jose Mourinho w 2015 roku, Chelsea była prowadzona przez pięciu różnych trenerów, w tym dwóch tymczasowych. Zaledwie jeden z nich zdołał być szkoleniowcem The Blues w więcej niż 100 spotkaniach. Wydawało się, że Frank Lampard ma wszystko, by zmienić tę sytuację. Na jego nieszczęście okazało się, że to on jest numerem pięć.  […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

Derby we Włoszech, polskie akcenty w Anglii. Wtorkowy wieczór pełen hitów

Derby Mediolanu w Pucharze Włoch, dwa ciekawe starcia z Polakami w tle w Premier League – to serwuje nam dziś futbol, więc nudzić się nie będziemy. A skoro tak, to warto zerknąć na ofertę naszych kumpli. Dzięki temu możemy dziś sporo ugrać, dlatego nie przedłużając – sprawdźcie nasze propozycje typów na trzy dzisiejsze spotkania. Inter […]
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

DZIENNIKARSKIE ZERO #11 – JAKIMOWICZ, ALBICLA I SEKSIZM W KARTACH

Dzisiaj w Dziennikarskim Zerze Krzysztof Stanowski zajmuje się kolejnymi gorącymi tematami, bo jest między innymi „mędrzec” Jarosław Jakimowicz, czy „profesjonalny portal” Albicla. Jedziemy! 
26.01.2021
Weszło
26.01.2021

PRASA. Michał Masłowski wróci do Polski, ale raczej do I ligi

– 3,5 roku temu zmienił otoczenie, wyjechał do Chorwacji. Z HNK Gorica awansował do ekstraklasy. Łącznie przez 3 sezony rozegrał tam 57 meczów i zdobył 5 bramek. – Michał pewnie sam więcej oczekiwał od tego wyjazdu. Trafił do Chorwacji jako ofensywny pomocnik, czasami występował i na szóstce. Mogło być lepiej, ale to już zamknięty rozdział, […]
26.01.2021
Hiszpania
26.01.2021

Zidane i młodzi piłkarze, czyli historia rozczarowań

Od kilku lat Real Madryt swą strategię transferową opiera głównie na kupnie młodych, utalentowanych zawodników. Co okienko do klubu trafiają kolejni gracze, którzy mają stanowić o jego sile albo z miejsca – ale nadal się rozwijając – albo w przyszłości. Problem w tym, że w ostatnim czasie większość z tych, których sprowadzono kilka okienek wstecz, […]
26.01.2021
Weszło
25.01.2021

Był Hall, nie ma Halla. O co chodzi w absurdalnym transferze Wisły? Klub nie jest bez winy

Ależ to była szalona przygoda! Zostaje nam chyba tylko wkleić pastę o tym, że siadaliśmy jak do telenoweli. O co chodzi? O Tima Halla, którego zawrotna kariera w Wiśle Kraków zakończyła się po jedenastu dniach obfitujących w niesamowicie zaskakującą liczbę występów wynoszącą zero. Luksemburski obrońca niedawno dołączył do drużyny, a już z niej wyfrunął, w […]
25.01.2021
Weszło
25.01.2021

Koniec „gnojenia”? Wdowiak podpisał kontrakt z Rakowem

Raków bierze gracza z rezerw Cracovii. Taka sucha informacja na pierwszy rzut oka brzmiałaby słabo, prawda, więc spróbujmy jeszcze raz. Raków bierze Mateusza Wdowiaka z Cracovii. No, już lepiej, ba, powiedzielibyśmy, że całkiem imponująco – jak na nasze warunki to naprawdę solidny gracz, wciąż rozwojowy i co ważne: wypada się cieszyć, że jego patowa sytuacja […]
25.01.2021
Uncategorized
25.01.2021

Rafał Mroczek w poranku, rola fotografów w esporcie, relacje z derbów Mediolanu

Jutrzejszy dzień na antenie naszego radia będzie napakowany niczym kabanos. Już w poranku będziemy mieli gościa specjalnego, bo wpadnie do nas Rafał Mroczek, a potem usłyszycie między innymi angielsko-włoską multiligę. Szczegóły poniżej: 07:00 – 10:00 – „Dwójka bez Sternika” – w porannej audycji będziemy mieli prawdziwą plejadę gości, ale w studiu odwiedzi nas Rafał Mroczek. […]
25.01.2021
Kanał Sportowy
25.01.2021

Hejt Park po meczu Polska – Niemcy: Smokowski, Gapiński i Niedźwiedź

Polscy szczypiorniści rozegrają dziś ostatnie spotkanie na tegorocznych mistrzostwach świata. Po zakończeniu meczu z Niemcami zapraszamy was na Hejt Park, w którym na wasze pytania odpowiadać będą Tomasz Smokowski, Kamil Gapiński oraz Iwona Niedźwiedź. W czasie transmisji połączą się również z dwójką wybitnych reprezentantów Polski – Mariuszem Jurasikiem oraz Arturem Siódmiakiem!
25.01.2021
Weszło
25.01.2021

Atak stopera z drugiego szeregu. Czy to już czas na Dawidowicza w kadrze?

Paulo Sousa zapowiada, że u niego wszyscy startują z czystą kartą. W dodatku czasu jest niewiele, nie ma tutaj miejsca na jakieś mozolne budowanie własnych żołnierzy w reprezentacji Polski. Tak naprawdę główną rolą selekcjonera będzie dobór aktualnie najlepszych piłkarzy, a następnie ustawienie ich według aktualnie najlepszej dla tego zestawienia personalnego taktyki. Obie kwestie to świetne […]
25.01.2021
Weszło
25.01.2021

Rośnie kolejny zdolny trener? Hernan Crespo autorem historycznego sukcesu w Argentynie

Hernan Crespo w reprezentacji Argentyny dzielił szatnię z Diego Simeone i Mauricio Pochettino, a potem sam poszedł w trenerkę. Co prawda jeszcze bez takich sukcesów, jak jego ekskumple z Albicelestes, jednak właśnie wpadł mu do CV pierwszy puchar. I to nie byle jaki, bo prowadzona przez niego Defensa y Justicia wygrała Copa Sudamericana, czyli południowoamerykańską […]
25.01.2021
Blogi i felietony
25.01.2021

Ile wart jest Pro Junior System w 1. lidze? Podsumowanie czterech lat programu

Co jakiś czas gracze, którzy nie załapali się na bycie promowanym przez Pro Junior System, z żalem mówią o tym, że mogliby zrobić większą karierę. Ktoś dostrzegłby ich szybciej, ktoś kupiłby ich wyżej, a tak – zakopali się gdzieś niżej i poważny futbol trochę im uciekł. Sprawdziłem więc, ile waży Pro Junior System na zapleczu […]
25.01.2021